"W e liggen in bed te schudden OR Wilton woedend over on tslagaan vraag 260man Inrichting versneld van start Commissie akkoord met normen buurthuizen VUARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'We zijn overvallen' Bejaarde krijgt balk op hoofd Twee jongens op heterdaad betrapt Zakelijk front langs Nieuwe Waterweg Van Linden Van de Heuvelsingel wil vrachtverkeer weer kwijt Voortbestaan wijkkranten in gevaar Tijdelijke uitbreiding van politiebureau Opvolging Melis Blok baart B en W zorgen WOENSDAG 23 MAART 1983 Schiedam De onderne mingsraad (OR) van Wilton Fijenoord is woedend. Zonder op het overlevingsplan te wachten, hebben de bewind voerders de directie gevraagd een ontslagaanvraag op te stel len voor 260 werknemers, die ai voor 1 april bij het arbeids bureau moet liggen. Jaap Eij- kenboom, voorzitter van de OH en lid van de continue ringscommissie die het overle vingsplan moest opstellen: „We zijn overvallen." Eijkenboom is woedend, om dat bij hel instellen van de continueringscommissie de di rectie vertelde dat haast moest worden gemaakt met het over levingsplan. Maar die commis sie bleek slechts één keer per week bij elkaar te komen. Het plan is nog lang niet af en aan gedwongen ontslagen, vertelt Eijkenboom, was de commissie nog helemaal niet toe. Gisteren is echter in een extra vergadering van het dagelijks .bestuur verteld dat de ontsla- gaanvrage maandag in de con- "tinueringscommissxe komt, 1 dinsdag met de bonden wordt besproken en woensdag in een overleg tussen directie en OR, [,Ze zetten de boel op z'n kop", briest Eijkenboom. „Er is met met de OR over gepraat, met met de bonden. We hebben geen sociale blauwdruk, niks." De OR vindt de informatie die ze tot nu toe gekregen heeft nog lang niet voldoende om over gedwongen ontslagen te praten. Eijkenboom: „De di rectie zegt dat wij woensdag maar met alternatieven moe ten komen, maar dan moeten we toch eerst kennis van alle zaken hebben." Belangenbe hartiging is volgens hem op deze manier een loze kreet, de continueringscommissie is bui ten spel gezet. „Als het op deze manier moet", vindt hij, „geef mijn portie dan maar aan fik kie." Welke stappen de OR nu 'pioet nemen weet hij echt nog 'niet. „Hoe kan dat ook? We «zi]n overvallen." ,'Schiedam Een 80-jarige Schiedamse heeft gisteren laan hel begin van de middag ;èen houten balk van een marktkraam op haar hoofd 'gekregen. Het ongeval ge- beurde toen op de markt op het Bach plein de wind onder een kraamzeil sloeg, waarna de balk, waaraan dat zeil be vestigd was, naar beneden viel en bovenop de bejaarde vrouw terecht kwam. Het slachtoffer moest voor be handeling naar het zieken huis worden vervoerd. De harde wind heeft hier en daar nog meer problemen veroorzaakt. In de Lange Nieuwstraat waaide een schoorsteen van het dak en kwam terecht bovenop een geparkeerde auto. Omdat er nog enkele stukken op afbre ken stonden, moest de brandweer er aan te pas ko men om de rest van de schoorsteen te slopen. Schiedam Twee jonge mannen van 17 en 18 jaar zijn de afgelopen nacht op heterdaad betrapt en gear resteerd, toen ze op de Ha- vendijk in Schiedam bezig waren benzine uit gepar keerde auto's te stelen. Dat was door omwonenden opge merkt. Bij een handelsonderneming aan de Nieuwe Haven zijn bij .een inbraak een girobetaal kaart en voor vijfhonderd 'gulden aan contant geld ge- •stolen. Men kwam binnen Jkloor een deur te forceren. £Een bedrijf aan de Admiraal fd)e Ruyterstraat werd even eens bezocht; hier verdween elektrische apparatuur. Dit Tand kwam men vermoede- Jijk met een valse sleutel bin- Ten. Lickebaert miljoenen duurder dan gepland Periodiek treedt de Nieu we Waterweg buiten zijn oevers. Dan staat het Hoofd geheel blank. Midden-Delfland Het ontwerpplan voor het inrichten van het tussen Vlaardingen, Maassluis en Maasland gelegen gebied de Lic kebaert voor recreatie, is miljoenen guldens duurder uitgevallen de Reconstructiecommis sie Midden-Delfland had gepland. wordt genoemd Dat is het aanleggen van de beplanting de ontslumngswegen en het graven van een plasje voor plankzei Iers Dat kost alles bij elkaar ook al een t>iordige 20 miljoen, geld dat voor het overgrote deel op het rijk moet worden verhaald Voor icis meer dan 38 miljoen moest het voor elkaar zijn, compleet met het onder water zetten van de Foppenpolder voor waterreereatie Vuigens het plan dat de Grontmtj uit Zeist samen met het Bui eau van Uitvoering Midden-Delf land heeft gemaakt kost het inrichten van de Lickebaert zonder inrichting van de Fop penpolder echter al meer dan 37 miljoen Inundatie van de polder, waar de gemeente Maasland een overtuigd tegen stander van is, zou nog eens tussen de 15 en 24 miljoen gaan kosten, afhankelijk van de verdere 'aankleding' van de plas met eilandjes In het plan van Grontmij en het Bureau van Uitvoering wordt daarom voorgesteld voorlopig maar te beginnen met wat in het rappoit de 're creatieve hoofdstructuur' Vlaardingen/Den Haag Op de Van Linden Van de Heuvelsingel zal de ge meente Vlaardingen vanaf vandaag weer tellingen laten verrichten naar het vrachtverkeer. Staatsraad Vennga gaf deze opdracht mee aan de Vlaardmgse verkeersambtenaar Roel Blom. die gister middag het weghalen van de verbodsbor den op de singel verdedigde. Bewoners, onder leiding van de heren Vons en Vons. zijn het lawaai zat geworden en willen nu na tientallen bezwaarschriften uitsluitsel van de Raad van State Het werd een historisch uurtje, want heer J. Vons groef in zijn eigen jongensjaren en haalde een bestemmingsplan van 1937 bo ven water, waarmee de gemeente in strijd de bewoners werd het bord geplaatst, zou handelen. De singel zou ten tijde van maar heeft nooit het gewenste effect op- Vlaardingen-Ambacht een idyllisch geleverd Na het weghalen van het ver woonoord worden, maar zover is het nooit keersteken. weet Blom, is de de vracht in gekomen. Momenteel denderen volgens tensiviteit van gemiddeld 52 naar 56 au- de bewoners - „We liggen echt ie schud- to's gestegen. „Er verandert dus ontstel den in ons bed" vrachtwagens in gro- lend weinig'" reageerde staatsraad Verin ten getale over de singel En de drukte ga vragend. Eensgezind sprong het duo zou nog zijn toegenomen sinds gemeente- Vons op en noemde die cijfers belachelijk werken op 3 maart de verbordsborden Verkeersdeskundige Blom voegde er 'met uitzondering van bestemmingsver- daarop aan toe, dal slechts 3 procent van keer' heeft verwijderd. Het hele conflict het autoverkeer vrachtwagens betreft en draait eigenlijk om die uitzondering. dat de weg zeer waarschijnlijk een nog be- Vrachtvervoer heeft zich niets van net langrijkere functie krijgt, verbod, dat vijf jaar op de Van Linden Van de Heuvelsingel gold. aangetrokken De staatsraad doet volgende week woens- op hun route naar Holy. Op verzoek van dag uitspraak. Vlaardingen De commissie voor democratische planning is gisteravond! akkoord gegaan met de normbedra gen, die het Vlaardings Centrum voor Welzijnsplanning heeft opgesteld voor de kostensoorten, die binnen de orga nisatiekosten van de buurthuizen, het CJV en het OJC subsidiabel zouden moeten zun. Het voorstel, dat nu aan het college van B en W wordt aangeboden, gaat er onder meer van uit. dat alle activi teiten behalve de educatieve die in de buurthuizen worden onderno men kostendekkend moeten zijn Op de baromzetten moet een winst van 50 procent worden gemaakt. Volgens de opstelling van het VCW komen de buurthuizen dan redelijk met het be schikbare subsidiegeld uit. Volgens Wil den Hartogh van het VCW blijkt uit de opstelling, dat er zelfs nog een bedrag overblijft. Een deel van de activiteitensubsidie die de instellingen nu nog over hebben de helft daarvan is in november inmid dels ingetrokken zou zelfs nog als reserve kunnen worden beschouwd. Die opmerking werd hem door de vertegenwoordigers van de instellin gen die als toehoorder aanwezig wa ren niet in dank afgenomen, terwijl ook vanuit de commissie werd ge waarschuwd dat een nieuwe bezuini ging op die manier wel erg gemakke lijk op een presenteerblaadje aan het gemeentebestuur wordt aangeboden. De gevolgen van de normering, die nu aan het college wordt voorgesteld, zijn onder meer dat enkele buurthui zen wellicht moeten besluiten, de buurtkrant die regelmatig wordt uit gegeven af te schaffen of op zijn minst tot een eenvoudig steneikje terug te brengen. In de normbedragen is voor het uitgeven van een buurtkrant slechts een bedrag van 1000 gulden per jaar opgenomen. De buurtkrant van de Vettenoordsepolder kost mo menteel zo'n 7Q0Q gulden per jaar, ter wijl dse van de buurthuizen De Haven en Oost ook in de buurt van dat be drag uitkomen. Volgens de commissie moet aan het eind van het jaar maar bekeken worden, of dat normbedrag voor volgend jaar zou moeten worden verhoogd. Ook voor de andere nor men zou die evaluatie later bekeken moeten worden. Schiedam Het economisch bureau van de gemeente Schie dam claimt het Hoofd voor de houw van kantoor flats. On derzoek van dit bureau heeft uitgewezen, dat een goede be langstelling van het bedrijfsleven kan worden verwacht voor accommodatie op deze plok, waar men een riant uitzicht heeft op het Rotterdamse havengebied en de Nieuwe Water weg. De optie van het bureau eco nomische aangelegenheden is mei de enige. Er zweeft op het stadskantoor ook een voorstel om te onderzoeken of op het Hoofd een flat met luxe appar tementen kan worden ge bouwd Aan de Havendijk staan al vijf flats met wonin gen. Deze zesde zou dichter hij de waterkant komen te staan. Beide voorstellen, zowel voor kantoorbouw als voor woon- flats, /uilen op weerstand stui ten van de bewoners vereni ging Schiedam-Zuid. die door het economisch bureau van mr Jaap Brouwer om een reactie is gevraagd „Het moet maar eens uit zijn met het uitgeven van alle mooie plekjes in de stad voor luxe toestanden." gaf vanochtend een ver t egen - woordiger van de bowoners- Vlaardingen Omdat het nog ja ren kan duren voor het ministerie van binnenlandse zaken afkomt met subsidie voor de bouw van het zo noodzakelijke nieuwe politiebu reau in Vlaardingen heeft het colle ge van B en W gisteren goedkeuring gehecht aan het plan, om het be staande politiebureau uit te breiden. Het gaat om een tijdelijke voorzie ning, die gebouwd moet worden op de binnenplaats en die de politie voorlopig voor een jaar of tien vol doende soulaas zou moeten bieden. De gemeenteraad moet binnenkort nog met de bouw akkoord gaan. De uitbreiding zal bestaan uit een gebouw dat in twee bouwlagen zo'n 600 vierkante meter ruimte biedt. De bovenste etage wordt door mid del van een korte loopbrug aan het huidige hoofdbureau verbonden. Doordat systeembouw met voorge- fabriceetde elementen wordt toege past zal de bouw, die waarschijnlijk direct na de bouwvak kan begin nen, slechts enkele maanden in be slag nemen. Tegelijk met de uitbreiding wordt het bestaande politiebureau ook wat aangepast. Hier en daar zuilen wat verbouwingen plaatsvinden, terwijl meteen wat groot onderhoud wordt gepleegd. Met de hele operatie is een bedrag van bijna een miljoen gulden gemoeid, waarvan 575.000 gulden voor de nieuwbouw is be stemd. De politie heeft nog een re servering op de begroting, die gro tendeels voor dit doel kan worden gebruikt. Volgens hoofdinspecteur Gijs Bier- ling van de Vlaardingse politie zal binnenkort nog eens precies op een rijtje worden gezet, hoe het hoofd bureau en de uitbreiding moeten worden ingedeeld. „Op dit moment zitten door het ruimtegebrek allerlei afdelingen flink door elkaar: dat is organisatorisch niet zo plezierig. Dat willen we meteen veranderen Het betekent onder andere, dat de geü niformeerde dienst wat meer ruimte krijgt m het bestaande bureau. De beheersdienst zal daarvoor moeten wijken* die gaat naar de tijdelijke nieuwbouw Als de uitbreiding in gebruik genomen wordt zal de poli tiepost aan de Broekweg, waar mo menteel de wijkagenten en de afde ling bijzondere wetten hun hoofd kwartier hebben, worden verlaten. Het Vlaardingse politiebureau kampt al jaren met een enorm ruimtegebrek Bij de nieuwbouw in 1957 was er nog vanuit gegaan, dat Vlaardingen één hoofdbureau en drie dependances zou krijgen. Van die dependances is later om allerlei redenen afgestapt. Al sinds enige tijd is de ruimtelijke nood zo groot, dat zelfs celruimten gebruikt moe ten worden als werkruimte voor de politiemensen. vereniging als i unimcnlaar. Verwacht woidt flat hij con cretisering van het voornemen ook verzet /al komen van de Havendijk-bewoners, die ten slotte al in het geweer kwa men tegen de bouw van een (veel lager) poffcrtjesresinu- rant Hiervan werd al gezegd, dal het het uitzicht zou belem meren Overigens is exploitant Hans Visser inmiddels op een verdemp gelegen plek aan de Maasboulevard met de bouw van zijn poffertjesiestaurant begonnen Op het Hootd is deze weck de bouwspeelplaats van Schie dam-Zuid weer in gebruik ge nomen Dit timnierkamp moet verdwijnen, indien het erono rm sch bureau zijn zin krijgt Hot terrein bgt buitendijks en dat blijft /o, ook na voltooiing van de Dt-lladijk Herhaalde lijk stijgt het waterpeil tot bo ven het wegdek uit Dat wordt echter met als bezwaarlijk ge zien Het bureau economische aan gelegenheden was voor com mentaar met beieikbaar Het bureau ts drie dagen lang ge sloten in verband met een beurs in Utrecht Puinstort Er zullen nog jaren overheen gaan voor de hele Lickebaert naar de wensen van de recon structiecommissie ts ingericht In hel gebied is een nieuwe puinstort plaats van de provin cie Zuid-Hol land gepland, no dig geworden nu de pumsioii bij de Rol tenteren binnen af zienbare tijd wordt afgesloten Dat betekent voor dat gebied tussen de spoorlijn en het oeverbos dat er de eerste vijf tot tien jaar geen voorzienin gen voor recreatie aangelegd kunnen worden En juist op die puin stortplaats moeten de meeste voorzienin gen komen In het plan. dat nog door de reconstructiecom- nussie en de ministeries van landbouw en financien moet worden goedgekeurd, staan op die plek een fieiserossteirem, een wielerbaan, een skihellmg en een terrein voor het hou den van manifestaties gepland Lan dse li a psbelevi ng De meeste voorzieningen voor recreatie komen volgens het ontwerp-plan aan de randen van de Lickebaert Het gebied, dat grenst aan de Broekpolder, blijft grotendeels bestenul voor de landbouw Maar ook daar kan de mens zich ontspannen, meent de Grommij „Het duurt allemaal verrekte lang", zegt W. van der Ham men van de afdeling spurt en recreatie van de gemeente Vlaardingen, die verwacht dat de planvorming nog wel zo'n vier jaar gaat duren Aan de boomaanplant wordt op al sinds boomplantdag vorig jaar gewerkt. Over die bosaanleg bestaat geen verschil v,m me ning. dus daar heeft de recun- structiecommissie maar vost een vooischot op genomen Melis Blok: met de VUT. eind dit jaar Ambtelijke reorganisatie krijgt nu voorrang Schiedam Het vertrek van gemeentesecretaris mr Melis Blok aan hut eind van ditjaai dwingt de PvdA/VVD-coahtio tot een meer voortvarende aanpak van de ambtelijke reorganisatie op het Schiedamse stadskantoor Die reorganisatie is al jaren een heet hangijzer, dat men niet durft aan te grijpen Een breed overlegplatform, COÖS geheten, stierf m de jaren zeventig een zachte dood, doordat de stadsbestuurders niet uit het probleem kwamen In het afgelopen jaar is de roep om een snelle reorganisatie wat harder geworden, zonder dat het ernaar uitzag dal er echt aan gewerkt gmg worden Maar de gemeentesecretaris zet het colle ge nu door zijn vertrek voor het blok. Maandagavond kwam dat at naar voren tijdens een korte verga dering van het seniorenconvent. Burgemeester Te Loo verga derde voor aanvang van de gemeenteraad even met de fractie leiders om de advertentietekst door te nemen voor de sollicita tieprocedure voor de opvolging van mr. M.J. Blok. Heel globaal kwam toen uit de bus, dat de ambtelijke reorganisatie urgent wordt. Het gaal hierbij om de gehele gemeentesecretarie. Als deze wordt opgesplitst, heeft dal uiteraard gevolgen voor de top, dus automatisch voor Bloks opvolger. Men acht het op het stadskan toor 'niet zonder meer vanzelfsprekend' dat de huidige coördi nator naast Blok, drs. H. Maas, hem opvolgt. De heer Maas geldt als uiterst bekwaam en geniet veel sympathie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1