WATERWEG 'Praatpaalfunctie komt in gevaar' alp 'Gemeente heeft aan verval stadsboerderij meegewerkt' SPORT 13 m liiasl ■■■«"555 PiÜSSSS ■«gsagaggf ia—agar iiga— mmm igigyai «51 E°lgAÉAH Verder na de teleurstelling van 21 november' MVC onderschat Rowido Sociale diensten in de knel Schiedam- zuid houdt Zeskamp voor vrede 'Verlies met elkaar delen' Alcantara en zomer mantels Historische Vereniging in geweer tegen sloop Vredes conferentie Vlaardingen Goed spel Intermezzo redt klucht Enquête over alternatieve geneeswijzes Halmstad te sterk voor SVV Crickettraining voor de jeugd Records voor Willem Noorduin Degradatie dreigt voor Radio Molenaar Brons voor Van Zanten Open Geslaagd Waterweg-Noord De directeur van de Maassluise GSD J.A.P. van Overbeek, heeft onlangs de gigantische proble- men van zijn dienst bekend gemaakt. Er zijn te weinig amb tenaren, die het werk absoluut niet meer aankunnen, waar door het zieketeverzuim hoog is. Bij de GSD's in Vlaardingen en Schiedam zijn de problemen niet zo groot, maar, zegt di recteur Jaap Florijn in Vlaardingen, „we zitten allemaal wel te zuchten onder de toename van het werk. In ruim een jaar is hel aantal cliënten verdubbeld." In Vlaardingen is die verdub beling aanleiding geweest om, 1 zoals Florijn zegt, „de blik naar binnen ie richten." Op al lerlei manieren is geprobeerd het werk efficiënter te doen. Schoolverlaters worden groepsgewijze geholpen; het zelfde gebeurt bij massa-ont slagen. „Maar de rek is er wel uit." Ook op de dienstverle ning is al ingeleverd. In Schiedam staan, volgens di recteur Gèrard Smits, bij de GSD de manometers nog niet op rood, zoals in Maassluis. Maar hij is wel bang om over een tijdje in een soortgelijke si tuatie te komen, als er massa ontslagen gaan vallen bij de RSV-bedrijven in de regio, „Daar kijken we met argus ogen naar." Hetzelfde geldt voor Florijn. Jaap Florijn: achterstand niet zo groot als in Maassluis. De GSD's zijn in overleg bezig om nog hier en daar wat tijd te vinden. Florijn: „De informa tiestromen beter op elkaar af stemmen, standaardformulie ren met die dingen kunnen we nog wat tijd besparen." Het belangrijkste waar de soci ale diensten op hebben ingele verd is de dienstverlening aan de klanten, de „praatpaalfunc tie", zoals Florijn het noemt. „Mensen komen primair voor een uitkering, maar ze hebben toch ook andere vragen. Ze hebben behoefte om over hun problemen te praten en ik vind dat dat moet gebeuren. Daar komen we in de knel te zitten." Maar zo'n achterstand als in Maassluis komt in Vlaar dingen en Schiedam niet voor. „En daar ben ik toch wel heel erg blij om", zegt Florijn. Schiedam Zes organisaties uit Schiedam-Zuid houden za terdag 7 mei in deze wijk een zogenaamde zeskamp voor de vrede. Op deze wijze willen het Bejaarden werk Zuid, de bewonersvereniging Schie dam-Zuid, de Hervormde Kerk van Schiedam-Zuid, het jongerenproject De Dijk, het Ciubhuiswerk Zuid en het op bouwwerk Zuid een bijdrage leveren aan de viering van de vijfde met. Deze organisaties vinden dat de herinnering aan de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog levend moet blijven als waarschuwing te gen nieuw oorlogsgevaar. Vooral nu de tijd lijkt op de ja ren van voor 1940. De zeskamp voor de vrede vindt plaats aan de Westfran- kelandsedijk, tegenover het Zwembad Zuid. De zeskamp bestaat uit een aantal behen- digheidsproeven waaronder de traditionele zeephelling en het kussengevecht boven een bak met water. De behendigheidsspelletjes kunnen worden uitgevoerd door zowel mannen als vrou wen. Leeftijd speelt daarbij geen rol. Aan de zeskamp kunnen in totaal zes ploegen van acht personen meedoen. De teams worden opgebouwd uit twee deelnemers tussen de 6 en de 14 jaar, twee tussen de 15 en 21 jaar, twee tussen de 22 en 55 jaar en twee van 56 en ouder. In principe kan elke in woner van Schiedam-Zuid meedoen. Belangstellenden kunnen zich tot donderdag 7 april bij het Clubhuis-Zuid aan de Dwarsstraat opgeven. Op taterdag 9 april worden de deelnemers nader geïnfor meerd en krijgen tot 30 april v de gelegenheid te oefenen. Hou wverwerkings- groep: Schiedam Direct na Pasen start de Sehiedamse Stichting Maatschappelijk Werk weer met haar rouwverwerkings- groep. Voor de 2evende maal kunnen mannen en vrouwen die hun levenspartner hebben verloren „dit verlies met el kaar delen, waardoor dat wat aanvaarbaarder wordt", stelt maatschappelijk werkster Nel ly Heine in haar oproep. Tevens, zo meldt de stichting, gaat zij op zoek naar manieren om bet leven weer zinvol le maken. Mensen, die zich aan gesproken voelen, kunnen zich voor 6 april aanmelden bij Maatschappelijk Werk (tele foon 731033). De rouwverwer- kingsgroep zal op de maanda gochtenden vijftien maal bij elkaar komen in dienstencen trum De Vier Molens. De deelnemers krijgen van te voren nog een persoonlijke uitnodiging, waarna zij kun- nen beslissen al dan met mee te doen. Alles .is kosteloos en er zullen groepen van ten hoogste tien personen worden gevormd. ADVERTENTIE Grote keuze m Moo«hulf «HOTVfvwl 'BiÖtoonOIO 26 74 16 Donoaf oog icoopOvortCJ Vlaardingen „Wij zijn van mening dat de stadsboerderij aan de Kortedijk, hoewel zij niet op de monumentenlijst is geplaatst, moet wor den gezien als een monument dat in de context van de plaatselijke historie en van de omgeving zeker een bescherming op lokaal niveau ver dien t". Bert van Bommel, lid van de Commissie Res tauratiepenning van de Historische Vereniging Vlaardingen, schrijft dat als reactie op het plan van de gemeente Vlaardingen een sloopvergun ning aan te vragen voor de stadsboerderij. Vol gens Van Bommel is van verschillende zijden gesignaleerd, dat de boerderij behouden moet worden. De gemeente kocht het pand in 1976 op advies van de commissie stadsherstel. Er werd na aankoop gevraagd een passende be stemming aan hel pand te geven. Meegewerkt Hij is ook van mening, dat de gemeente Vlaar dingen aan het verval van het pand heeft mee gewerkt door geen onderhoud te plegen. Pogin gen van particuliere zijde om het pand opnieuw in gebruik te nemen zijn om financiële redenen op niets uitgelopen. De commissie meent dat de Vlaardingen een boeiende historie heeft, maar dat er weinig van is behouden gebleven. De commissie 2ou het vanuit dat oogpunt dan ook begrijpelijk hebben gevonden als de gemeente Vlaardingen zorg vuldiger zou omspringen met het cultuurgoed. Tot sloop zou dan ook alleen mogen worden overgegaan als alle alternatieven goed zijn on derzocht. De restauratiecommissie twijfelt daar aan en vraagt daarom het college de sloopver gunning in te trekken. Daarnaast zou de ge meente met alle betrokkenen om de tafel moe ten gaan zitten om te werken aan het opnieuw in gebruik nemen van de stadsboerderij. Aan de hand van dat onderhoud zou dan over het lot van het pand moeten worden beslist. Plannen Mocht een dergelijk overleg niets opleveren en is niet aan sloop te ontkomen dan wil de com missie pas met het slopen beginnen als er voor de betreffende grond een bouwplan is ontwik keld, het plan is goedgekeurd en gegund. Op dit moment worden er door een architect plannen ontwikkeld voor het stukje grond. Het is de bedoeling dat er zes woningwetwoningen verrijzen. In behoud van de boerderij heeft men op het Vlaardingse gemeentehuis een hard hoofd. „Er is in het verleden van alles aan ge daan om de boerderij te slijten, maar alle gega digden hebben het vanwege de hoge kosten la ten afweten. Ook al wordt de boerderij voor een symbolisch bedrag overgedaan, dan nog blijft herstel een dure grap", aldus Wim Terp stra van de afdeling stadsontwikkeling. Vlaardingen Plannen ma ken voor verdere acties tegen de kernwapens, dat is het doel van de vredesconferentie die de plaatselijke IK V-kern en Vlaardingen tegen kernbewa pening (VTK) op 9 april hou den. Die conferentie valt sa men met de plaatsing van de bordjes 'kernwapenvrije ge meente' aan vier invalswegen van Vlaardingen. „Allerlei organisaties die bezig zijn met acties tegen de kern wapens komen elkaar nooit te gen", zegt Henk Borjernoor van VTK. De organisatoren hebben voor de conferentie zo veel mogelijk organisaties uit genodigd, in de hoop dat uit die samenspraak goede ideeen voortkomen. „Ons enige crite rium voor de uitnodigingen was", zegt Riet Eggermont van VTK, „of een club een achter ban heeft waarmee ze over problemen als kernwapens praten," Burgemeester Fred van Lier plaats op 9 april het eerste van de vier bordjes, die de ge meenteraad in januari besloot aan te schaffen. Hij doet dat aan de Schiedamsodijk. De an dere bordjes komen aan de Holysingel, de Westlandseweg en de Maassluisedijk. De plaat sing van kernwapens, weet het Honderdduizenden demonstreerden op 21 november 1981 m Amsterdam tegen kernwapens. De politiek heeft niet gere ageerd, daarom gaan IKV en Vlaardingen Tegen Kernbewa pening zich weer beraden op acties. organiserend comité, is een zaak van de rijksoverheid. „Maar deze zaak is van een dergelijk belang, dat de hele bevolking daarbij betrokken moet zijn" vindt Marja de Zeeuw. Volgens Bonjernoor heeft bij de plannen voor de vredescon ferentie de teleurstelling na de grote anti-kernwapenderr.on- stratie van november 1981 m Amsterdam „de politiek heeft niet gereageerd" ook meegespeeld. „We moeten met elkaar bespreken hoe we nu verder kunnen gaan. Het gaat er ons niet om, dat iedereen nu op onze lijn gaat zitten, maar dat iedereen gaat naden ken." De conferentie wordt, gehouden in zaal de Harmonie aan de Schiedamseweg. Schiedam Van blijspel en klucht wordt vaak ge zegd, dat ze normbevesti gend zijn, dat er dus geen kritiek in is te vinden op bijvoorbeel bestaande rol patronen. Een tyrannieke schoonma en een schuwe onder de plak zittende schoonpa staan dan ook ad- tijd borg voor een avondje grote toneeipret, als er maar voor wordt gezorgd dat pa aan het eind van het stuk weer de baas in huis is. Dat die ommekeer totaal uit de lucht gegre pen is doet er niets toe, want een klucht mag ook van onwaarschijnlijkhe den aan elkaar hangen. Dat mag zolang het pu bliek maar meer weet dan de personages én zolang de spelers de gebeurtenissen met vaart aan elkaar rij gen. In 'De familie van mijn vrouw' had toneelgroep Intermezzo een stuk ge vonden dat aan veel klucht-regels voldeed en waaraan de spelers goed gewaagd waren. Een afge laden zaal genoot dan ook met volle teugen, zater dagavond inde aula van de Scholengemeenschap Spie- ringshoek. De personages werden goed en duidelijk neergezet; vooral de schu we pa en de kordate actri ce (respectievelijk door Wout Pols en Anneke Phi- lipi). Het was een aardig idee om aan het begin de rollen stuk voor stuk voor te stellen met een type rend tekstje. Het decor zag er verzorgd uit, spel en tekst verliepen viot en met vaart, kortom er werd amateurtoneel van be hoorlijk niveau geleverd. Er kleefden wel een paar nadelen aan het stuk: het was onwaarschijnlijk, maar dat mag. Het plot is slecht opgezet: personage blijken van zaken af te weten, die zij niet kunnen weten. Een personage rea geert eerst onverschillig en daarna pas verontwaar digd op een zogenaamde kindermoord. Het is jam mer dat de regisseur niet wat meer heeft geprobeerd om deze foutjes, evenals de soms stijve en slechte ver taling, glad te poetsen. Aan de reactie van de toe schouwers te zien en voor al te horen, namen zij deze oneffenheden graag voor lief bij een toch vooral vrolijk avondje uit, N.M.G. Vlaardingen - De Patiënten winkel in Vlaardingen is bezig gegevens te verzamelen over alternatieve geneeskunde. „Juist in deze tijd, waarin de populariteit van deze genees wijzen snel toeneemt vinden wij het nuttig een overzicht te krijgen betreffende de stand van zaken", aldus de werk groep. Om die reden heeft de groep het initiatief genomen om een enquête te houden. Aan de ene kant wil de Patientenwinkel die van half tien tot elven 'spreekuur' houdt in De Hei paal de resultaten van hel onderzoek ter verbetering van de eigen hulpverlening en in formatie gebruiken. Daarnaast heeft zij het plan opgevat naar aanleiding van deze enquête een boekje over alternatieve geneeswijze op te stellen. „Wij willen vooral de mensen, die in de afgelopen twee jaar een alternatieve genezer heb ben bezocht, bereiken", aldus de Patiënten winkel. Burgers die aan het onderzoek willen meewerken kunnen een for mulier of bij buurthuis de Hei paal afhalen of telefonisch be stellen. Voor 18 april moeten de vragen zijn ingevuld in in geleverd. Zo in mei kunnen geïnteres seerden de Patientenwinkel bellen contactpersoon is Willy Mallee, tel 743716 voor de uitslag en het resultaat van het onderzoek. Helinium doet historisch onderzoek Maassluis B en W van Maassluis hebben de Vlaardingse archeologi sche werkgroep Helinium toestemming gegeven oud heidkundig bodemonder zoek te plegen op de braakliggende terreinen op het kerkeiland en het gebied tussen de Hoog straat en Schooistop. Alleen de leden van de groep mogen daar graven. De Maassluise gemeente politie moet er op toezien, dat 'schatgraven' door der den niet plaats vindt. De voorwerpen, die uit de vaderlandse bodem komen blijven eigendom van de gemeente Maassluis. De gevonden voorwerpen worden indien nodig be handeld in het Stedelijk museum van Schiedam. Rotterdams Nteuwsblad dinsdag 29 maart 19S3 Schiedam Tegen Halm stad BK kwam SVV niet verder dan een 0-1 neder laag. Een nederlaag die de Schiedammers volkomen aan zichzelf te wijten had den. SVV kreeg kansen te over, maar in de afwerking ging het weer eens ouder wets mis. Halmstad, de ploeg van trainer Jan Mak, kon ook al niet imponeren, maar had aan een grove blunder in de achterhoede, Rob Kiebert kopte te zacht terug op doelman Bas van Noortwijk, genoeg om de wedstrijd te beslissen. Het was op Harga, voor slechts 50 betalende toe schouwers, een keiharde confrontatie. De Zweden, die in Nederland verblijven ter voorbereiding op de Zweed se voetbalcompetitie, wilden zich nadrukkelijk waarma ken en gingen herhaaldelijk over de scheef. In de tweede helft kwam het tot een uitbar^ing toen Rob Kiebert duidelijk werd na getrapt. Laatste man Ruud van Dijk zag wat er gebeur de en ging verhaal halen bij de Zweedse aanvaller. Het incident werd door scheids rechter Van der Ent echter in de kiem gesmoord, In de eerste omloop plaatse middenvelder Harry van Kapel de bal op de paal. Na de 0-1 achterstand halverwe ge de eerste helft ging SVV via een verbeten Rob Kie bert in de achtervolging. Diep in de tweede helft leek dat resultaat te hebben toen Richard Dercks. na een flit sende schaarbeweging, bin nen de beruchte lijnen werd neergelegd. De terecht toege kende strafschop werd ech ter door Aad van der Vlist keihard naast geschoten. Ed win Bleiksloot maakte in de slotfase nog plaats voor Fer ry Meerehof. maar ook die omzetting leidde niet tot doelpunten. Peter van der Gugten, op deze archieffoto in actie tegen Mivervico, kon Schiedam ook niet tot grote daden inspireren. Vlaardingen Zowel de dames als de heren van de volley balvereniging Broleco Vlaardingen behaalden een overwin ning. De dames wonnen van Allides. Het herenteam pakte de punten van EAVV. De dames van MVC verloren met 3-0 van Be Fair uit Waddinxveen. De heren van deze vereni ging deelden de punten met Kowido. Het Sehiedamse Both Partners verloor in Amstelveen met 3-1 van Brother- /Martinus 2. EAW-Vlaardingen <h) 1-3 Vooral voor de Arnhemse ploeg was dit een zeer belang rijke wedstrijd. Bij winst zou den zij een goede kans op de promotie-wedstrijden maken. De eerste set werd door de Vlaardingers gewonnen rnet 9- 15. In de tweede set hield de Vlaardingse ploeg stand tot een stand van 9-9. Vanaf die stand gingen de Arnhemmers er bijzonder fanatiek tegen aan en wonnen de set dan ook met 15-10. In de derde set zette de thuisploeg hun goede spel voort en bouwde een voor sprong op van 13-10. Dit bleek echter niet afdoende want, de Vlaardingers pakte de set met 13-15. Voor de vierde set geldt min of meer het zelfde ver haal. De set werd gewonnen met 10-15. MVC-Be Fair (d) 0-3 Wan neer Be Fair de wedstrijd zou winnen, zou het kampioen schap voor hun een feit zijn En dit terwijl MVC al zeker is van de degradatie. Geen leuk vooruitzicht dus. In de eerste set had Be Fair te kampen met zenuwen, waardoor MVC nog enigszins aan de bak kon ko men (9-15). In de tweede en derde set had de Waddinx- veense ploeg de angst over wonnen en walsde met 15-3 en 15-6 over de machteloze Maas- slutsen heen. MVC-Rowido (hj 2-2 Dat de Maassluise heren de punten met het zwakke Rowido moes ten delen is voornamelijk te wijten aan het feit dat ze hun tegenstander onderschatten De eerste set werd nog op het randje met 15-13 gewonnen. In de tweede set wisten de gast- spelers alsnog gebruik te ma ken van hun rol van underdog en pakten de set met 13-15. Geschrokken stelde de Maas sluise coach het ba sis team op en de derde set werd met 15-4 gewonnen. In de vierde set be gon de plncg weer met 'rot zooien'. wal tot gevolg had dat van een effectief spel geen sprake meer was. De heren Schiedam De jeugdencket- Jeden van Excelsior '20 starten zaterdag 2 april met de zaal training. Om de jeugd in Schiedam kennis le laten ma ken met deze typische zomer sport, staat de training open voor iedereen die eens nader kennis wil maken met cricket De training vindt plaats in ten niscentrum Klaverstede aan de s-Uravemandseweg Tijdens de training worden de jongens bezig gehouden door geoefende cricketers met spel letjes die op deze sport gericht zijn De trainingen duren van 17.00 uur tot 18 (10 Uur en zullen ge houden worden op 2, 9, 16 en 23 apnl. Kosten zijn aan de traming niet verbonden. Haarlem Willem Noorduin behaalde tijdens de nationale zwem kampioenschappen voor gehandicapten weer enkele fraaie resultaten. De Sehiedamse zwemmer had echter een slechle start. Kort na de start op de 50 meter schoolslag verslikte Wil lem zich zodanig, dat hij een goede tijd wel kon vergelen. In 0.57,7 minuten eindigde hij toch nog op een tweede plaats Op de 25 meter vrije slag verbeterde de zwemmer, die lid is van invahdensportvereniging De Ooievaars, het Nederlands senio renrecord met l/10c seconde. Hij kwam nu uit op een tijd van 0.20.3 minuten. Ook op de 50 nieter vrije slag verbeterde Willem Noorduin het nationale record. Hij stelde het oude record met ruim één seconde scherper en kwam uit op een tijd van 0.44.7 minuten. Vlaardingen De tafeltennis sers van Radio Molenaar heb ben de kans op behoud in de landelijke vijfde divisie vrij wel zeker verspeeld. Tot nu toe behaalde het Vlaardingse trio slechts één winstpunt m de competitie, terwijl de con currentie wel punten verza melde. Tegen Middelburg trad Radio Molenaar in een gewijzigde sa menstelling aan. Twee spelers uit het momenteel sterk spe lende tweede team waren in het eerste opgesteld, maar Au di' Boogaard en Eduard van Bout boekten slechts één over winning. Jan Jaap van der Mark won eveneens slechts één partij, terwijl het dubbel spel niet m winst kon worden omgezet Te weinig echter voor de overwinning en zo werd het een 3-7 nederlaag. Volgende week moet Radio Molenaar aantreden tegen de reserves van De Korenbeurs. Guy Noordirtk en Hans Jaap Oppenheim ontbreken op het appél, terwijl hel tweede team zelf speelt. Ad van der Linden, hij speelt normaliter m hel derde, zal nu zijn opwachting maken in het eerste team. Rijswijk Robert van Zanten, lid van Vlaardingse atletiekvere niging Fortuna, behaalde tijdens de Te Werve-cross in Rijswijk een derde plaats achter dc Westlandse atleten Valentin en Lan- gelaan. De Vlaardinger legde de 10 kilometer af in een tijd van 32.45 minuten, Edwin Overbeeke, pas lid van de Vlaardingse vereniging werd 17e in de verdienstelijke tijd van 35,52 minu ten. van Rowido trok de set. en daarmee een punt. met 8-15 naar zich toe. Amstelveen 2-Sehiedam (h) 3-1 De Schiedammers begon nen de wedstrijd zonder wis selspelers. waardoor het coa chen niet veel zin had. De eer ste set begon goed. maar bij een voorsprong van 2-9 maak ten de Schiedammers een serie pass-fouten waardoor de set met 15-13 ui handen gegeven moest worden. In tweede set Ringen de ploegen tot 13-13 ge lijk op Door een fout van de scheidsrechter, in het nadeel van de Schiedammers, werd de set met 15-13 door de thuis ploeg gewonnen In de derde set had Schiedam voortdurend een voorsprong en de set werd eigenlijk vrij soepel met 10-15 gewonnen. De vierde set be- Ron uitzichtloos voor het team In korte lijd keek men legen een 8-0 achterstand aan. Toen de stand eenmaal 14-2 was gingen de heren weer volley ballen en kwatnen nog lot een respectabel 15-11. HoIy-Tenaco-3 (d) 3-fl De da mes van Holy behaalden tegen Ten«ico zeker geen eenvoudige overwinning. In de eerste set keek de Vlaardingse ploeg zelfs tegen een 10-1 achter stand aan, m«iar de thuisploeg loonde zich onverzettelijk en won de set alsnog met 15-11 Ook in de tweede set werd Holy met een achterstand ge confronteerd 3-6 Ook nu ech ter toonde Holy wilskracht en won met 15-7. De derde set nam nog de meeste tijd m be slag. Met 15-11 trok Holy uu- iendclijk aan het langste eind. Schiedam De openingstij den van zwembad Zuid in Schiedam zijn in verband mei de paasvakantie enigszins ge wijzigd Op vrijdag 1 «npril is het zwembad open 7 00 uur tot 12.30 uur en van 13 00 uur tot 15.30 uur. Zaterdag 2 april van 9.00 uur tot 14 00 uur. De beide paasdagen is de zweminrich ting voor het publiek gesloten De rest van de week kan het publiek terecht van 7.00 uur lot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 15.30 uur Een speciale activiteit is de drie kilometer van Zwembad Zuid, Per keer moet minimaal 500 meter worden afgelegd. De knipkaart kost ƒ8,50 die bij het binnenkomen aan de kassa wordt geknipt. Wie de drie ki lometer volbrengt krijgt een medaille. Maassluis Dc afgelopen week werden in Maassluis examens afgenomen voor Re creatiesportleider-A. De cursus werd georganiseerd door de Maassluise Sportraad in sa menwerking met het vor mingscentrum 'De Maaskant'. Aan de cursus begonnen zes tien cursisten, uiteindelijk de den er elf examen. Deze elf slaagden voor het gehele exa men. De geslaagden zijn uit Maas sluis: Ingrid Lisnel, Koos Berg werf f, Eef Eyeriks, Jan Branbergen, Ruud Bouwe, Henk Jansen, uit Vlaardingen: Marco Witzïers, Wil Kloet, uit Schipluiden: Mary van der Akker-Kerkhof, uit 's-Gra- venzande: Irené Varekamp, uit Honselersdijk: Irené Gom-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3