men Schiepop '83 mikt op tweemaal zoveel bezoekers SPORT 13 Aad de Held blij met VFC Politieagente) inVLaardingen. Hoe zwaar zijn de eisen? Hoe lang duurt de opleiding? Hoe moeilijk is't in de praktijk? Kom naar de voorlichtingsavond van deVlaardingse Gemeentepolitie: Rotterdams Nieuwsblad: Cup 1983 Pop. paarden en kindertrein Loting Nieuwsblad Cup bij Excelsior Ril Uitbreiding nu serieus aangepakt Schilleboer heeft pech 'Een club waarje lekker kunt werken9 De voorlichtingsavond vertelt je méér. Ben je al zover? Nog even de minimum eisen. Kun je niet op de genoemde datum? Rentree Warnaar Stouthandel in bestuur biljartgewest Van der Cijs weer finalist Toertochten TC Rijnmond Jubilerende Boys recipiëren Ooievaars kansrijk Zwanevelt redt eer Brood 'op de planken' Schiedam Schiepop '83 gokt met haar ambitieuze program ma voor koninginnedag op 4000 tot 4500 bezoekers. Dat is bijna het dubbele van wat het toen nog F ree pop geheten fes tival vorig jaar trok. Vandale, de Time Bandits, Poile Eduard en Herman Brood his Wild Romance zijn de grote trekpleisters van het komende popfestival, dat wordt gehouden in een grote circustent in Schienoko, tegen het centrum van de stad aan; namelijk op het terrein langs het Spinhuispad, tegenover café de Goudsbloem. Vorig jaar werd het festival gehouden achter het station Schiedam/Rotterdam-West, maar dit jaar wordt dat terrein gebruikt als parkeerplaats van de wagens van kermisexploi tanten. Het terrein aan L it Spinhuispad ligt ongeveer tien minuten lopen van het station, iigt vrij centraal in de stad en kent relatief weinig omwonen den. De tent, die dit jaar wordt gebruikt, is ook grotier dan vo rig jaar: twintig bij veertig me ter. Het festival is opgezet door de enkele jongerenwerkers die Schiedam telt, die zich voor dit doel hebben verenigd in de Stichting Plaritagefestival Schiedam. Uit die naam blijkt dat de oorspronkelijke locatie even in de ijsjast zit. „Op deze wijze bunnen we de continuï teit beter garanderen", aldus Kees te Gussinklo van het clubhuis Schiedam-Zuid. „Bo vendien geeft de stichtings vorm betere garanties als het festival financieel uit de hand loopt," Volgens de jongerenwerkers is Schiepop het enige festival in Nederland dat langer dan een dag duurt. Het festival begint vrijdag 29 maart om 18 uur met discomuziek. De platen worden aan elkaar gepraat door Martin Green. Om 19.30 uur treedt als eerste de uit Schiedam afkomstige Riversi- De organisatie van het festival op de plaats, waar het straks allemaal gaat gebeuren. de Blues Band op. De groep maakt zogenaamde city-blues en bestaat uit vijf dertigers. Volgens Kees te Gussinklo doet de muziek terugdenken aan Cuby and the Blizzards. „We verwachten van hen nog wel verrassingen in positieve zin", meent Kees. Om 21 uur die avond kunnen de hardrock-fans hun hart op halen bij de Limburgse groep Vandale. De groep heeft enke le jaren geleden de aandacht getrokken met de elpee Schandale waarvan het num mer Geitenwollensokkenroc- kers ap single werd uitge bracht. De avond wordt ten slotte afgesloten met een op treden van The Time Bandits, de groep rond zanger en gita rist Hidding. De nadruk van het program ma ligt op zaterdag 30 april. Vanaf 14 uur wordt er disco muziek gedraaid door Martin Green. Om 14.45 uur is de beurt aan de Schiedamse sym fonische groep Cahoot. De groep heeft nog niet veel opge treden en waagt met dit optre den de sprong in het diepe. Om 16 uur start het optreden van de uit Delft afkomstige Polle Eduard Band. Polle maakte in het verleden deel uit van groepen als Tee- door Bert van Elk Set, After Tea en Drama. Het meest bekend van hem is nog altijd 'Ik wil jou'. Dit optreden duurt ongeveer een uur. Om 19.30 uur wordt de reeks con certen hervat door de (blanke) reggaeband King Size and the Walkmen. Van 21 tot 22 uur wordt het podium in beslag genomen door de uit Amster dam afkomstige vrouwen rockband FC Gerania. Aansluitend staat Herman Brood op de planken met as sistentie van saxofonist Bertus Borgers. Borgers was met Ro- Vlaardingen De stich ting Nationale Gedenkda gen Vlaardingen heeft roor koninginnedag een flink aantal festiviteiten bedacht. De popgroepen The Nits en Ze Popes en de zangeressen Conny Vink en Ciska Peters luis teren koninginnedag In Vlaardingen op. Naast de gebruikelijke ac tiviteiten rijdt er de hele dag een kindertrein en een ouderwetse paardentram door Vlaardingen.'s Mid dags kan de stoomsleep- boot Furie uit Maassluis worden bezichtigd en wor den er net als zeven jaar geleden wedstrijden en de monstraties met antieke stoomwalsen gereden. Ver der zijn er demonstraties met een stoombrandspuit. Op het podium op het Vis serijplein treden The Nits en Ze Popes op. Er wordt geen entree geheven. In De Harmonie worden dam- en schaaksimultaanwedstrij- den gehouden tegen Ton Sybrands en Sosonko. In de Waalstraat wordt een ringrijderij met acht aan gespannen antieke rijtui gen gehouden. De rijtuigen maken ook een rondrit door de stad. Voor lichamelijk gehandi capten vinden in de Lijn baanhal sportwedstrijden plaats als rolstoelbasket bal, hockey, tafeltennis en zitvolleybal. bert Jan Stips de stuwende kracht achter Sweet d' Buster en speelde daarvoor in The Mr.AJbert Show. Er is door de organisatoren ge probeerd om uit verschillende popmuziekrichtingen de beste vertegenwoordigers te reerute- ren voor het festival. Ook is rekening gehouden met het verschijnen van nieuwe platen van de groepen, die de aan dacht op de formaties zouden kunnen vestigen., De organisa tie heeft ook een optie gehad op Doe Maar, maar heeft deze groep niet gecontracteerd om dat de kosten veel te hoog wa ren. Met het festival is een bedrag gemoeid van ongeveer 27.000 gulden. Dit geld is bijeenge bracht door de club- en buurt huizen in Schiedam, maar ook door een groot aantal sponsors. In enkele gevallen werd geld geboden en in een aantal an dere gevallen werd het festi val met materialen gesteund. De begroting voor het festival is sluitend. „Het kan alleen nog maar fout gaan, als we twee dagen lang zwaar nood weer hebben", meent Kees te Gussinklo. Onderhandelingen met omroe pen zijn ook gevoerd, maar zijn afgeketst. „We zijn te laat met de organisatie gestart", meent hij. Er worden dit jaar evenveel kosten gemaakt voor het festival als vorig jaar. „Door een aantal zaken ach terwege te laten en veel meer zelf te doen hebben we een be ter en uitgebreider programma kunnen samenstellen. Als het ons dit jaar lukt, willen we volgend jaar zelfs buitenlandse groepen contracteren", besluit hij. Verdubbeling parkeerplaatsen Vlaardingen-Oost: Vlaardingen De gemeente Vlaardingen zal binnen afzien bare tijd een subsidie-aanvraag bij het rijk indienen, voor uit breiding van het parkeerter rein bij station Vlaardingen- Oost. Wel moet de dienst ge meentewerken eerst nog een onderzoeken wat de gevolgen zijn voor het daar aanwezige café. De horeca-exploïtant vreest, dat zijn drinkgelegen- heid schade van de werkzaam heden zou kunnen ondervin den. Werkelijke bezwaren tegen het vergroten van de parkeer gelegenheid van 60 naar 125 wagens bestaan er niet meer. Alleen de ENFB, de Echte Ne derlandse Fietsersbond, heeft in haar afdelingsblad laten weten, dat een uitgebreider parkeerterrein slechts het au togebruik bevordert. Zij ziet liever vrijliggende fietspaden bij Vlaardingen-Oost gereali seerd. Het gemeentebestuur wil met de uitbreiding van het par keerterrein het treinvervoer stimuleren. Hoewel men nu minder vrijblijvend op de plannen ingaat, is Vlaardingen niet van plan één cent aan de uitvoering ervan mee te beta len. Tachtig procent van de subsidie moet van de rijkso verheid komen en het college van B en W hoopt gezien het regionale karakter het resterende bedrag bij het Openbaar Lichaam Rijnmond te kunnen halen. Vlaardingen Veertien da gen geleden wilde schillenboer Peter van Reeven in het cen trum van Vlaardingen met zijn werk beginnen. De bewo ners en de schillenboer zelf hebben daar nog niet veel ple zier van gehad, want al de eer ste dag draaide het motortje van zijn ijzeren hond in de soep. Van Ree ven is nu bezig een andere kar op de kop te tikken. De schillenboer kreeg kort ge leden een vergunning om in het centrum van Vlaardingen aan het werk te gaan. Hij had ambitieuze plannen: de dagen dat hij zou komen ophalen wa ren al in de buurtkrant voor het centrum bekend gemaakt. Hij is zeker niet van plan om zich door de kapotte motor uit het veld te laten slaan. Van Reeven: „Ik heb wat pech maar ik zet toch door." Hij verwacht binnen een week of twee een nieuwe ijzeren hond te hebben. Rotterdams Nieuwsblad woensdag j?V/ 6 apni 1983 Vlaardingen In het clubgebouw van Excelsior Maassluis wordt maandag 11 april om 19.30 uur de loting verricht voor de eerste ronde van de Nieuwsblad Cup, die dit jaar wordt verdedigd door het Schiedamse Excelsiori20. Hans Kam man, voorzitter van de KNVB afdeling Rotterdam, is be reid gevonden die avond de namen van de deelnemende ver enigingen uit de champagnekoe Ier op te diepen. De finale van het toernooi wordt dinsdag 17 mei gespeeld op het ter rein van DHS aan de Schiedamseweg te Schiedam. Het toernooi om de Nieuwsblad Cup (editie Waterweg) gaat dinsdag 19 april van start met de wedstrijden in de eerste ronde. De achtste finale wordt dinsdag 26 april gespeeld, de kwart finale dinsdag 3 mei en de halve finale dinsdag 10 mei. Bij eventuele afkeuringen worden de wedstrijden op de eerstvolgende donderdag gespeeld, met uitzondering van donderdag 12 mei, waarvoor de daaropvolgende vrijdag als uitwijkmogelijkheid geldt. Aad de Held... 'Plezier in de sport*. mk ADVERTENTIE De politie in Vlaardingen vraagt jonge mannen en vrouwen, voor de functie van politieagent(e). De voor delen van een baan bij de politie zullen je best aanspreken: boeiend en afwisselend werk, veel zeker heden en een goed salaris. Maar een belangrijke voor waarde is dat je geschikt bent voor dat moeilijke politiewerk Wantje moet wél iets in je mars hebben; een helder verstand, een volwassen kijk op de wereld, flink wat mensen- tennis en een behoorlijk incasseringsvermogen. En dat kan niet iedereen op jeugdige leeftijd van zichzelf zeggen. Op 7 april wordt er door ons in het Bureau van Gemeentepolitie, Delftseveer 6, een speciale voor lichtingsavond georganiseerd voor géihteressaerden je hoort 't verhaal van mensen uit de praktijk Dat kan je helpen om je oordeel te vormen: over wat het werk van de politie inhoudt en of dat jou zou liggen. En er wordt een film vertoond over het dage lijkse werk van de politie. Natuurlijk hoefje niet op de voorlichtingsavond meteen te beslissen of je bij de politie wilt. Misschien wil je 't eerst thuis op je gemak nog eens overdenken. Maar ben je al zo ver dat je eigenlijk al beslist hebt, dan kun je in een persoonlijk gesprek met een van onze mensen meteen de eerste stap zetten. Iedereen die bij de politie solli citeert moet aan een aantal basis eisen voldoen: leeftijd vanaf 19 jaar. Opleiding: Mavo-D (Mavo-4) of Mavo-C/LBO-C met m het vakken pakket Nederlands, een vreemde taal en natuur- of wiskunde. Lengte voor mannen minimaal 1.70 meter voor vrouwen 1.65 meter. Mocht je niet in de gelegen heid zijn op de voorlichtingsavond te komen, maar je hebt wel interesse, bel dan even 010 - 34 23 55 en vraag naar de heer W. C. de Geus, toestel 140, of naar de heer S. Klein, toestel 141. Donderdagavond 7 april, aanvang 20.00 uur, Bureau van Gemeentepolitie, Delftseveer 6, Vlaardingen. Schiedam Het schaduwelf tal van SVV kende gister avond weinig problemen met de Rotterdamse afdelingsclub ZW. Na een 3-1 ruststand na men de Schiedamse beloften genoegen met een 4-1 zege. De doelpunten werden gemaakt door Erik Kolmeier (2x), Mar cel van der Ven en Michael van Alphen uit een strafschop (Van der Ven gevloerd). Bij SVV, dat de" 17-jarige Peter de Heij van DHS testte, speel de Leen Warnaar één helft mee. De routinier was zelf niet ontevreden, maar twijfelt of hij zondag tegen Eindhoven van de partij kan zijn. „Vooral aan het korte werk moest ik weer wennen", aldus War naar. „Ik kon toch wel mer ken, dat ik er vier weken uit ben geweest". Vlaardingen Aad Stouthan del, de voorzitter van het bil jartdistrict Nieuwe Waterweg Noord, wordt vrijdagavond tij dens een plenaire vergadering van het gewestelijk bestuur of ficieel benoemd tot gewestelijk bestuurder. De Vlaardïnger Stouthandel wordt in dit colle ge van vroede vaderen de op volger van de Rotterdammer Piet van Ewijk, die zich op 85- jarige leeftijd terugtrekt. Stouthandel geniet vooral in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis grote bekendheid. Onder zijn leiding ontwikkel de het district Nieuwe Water weg Noord zich tot een uiterst gezonde tak van de KNBB. Vlaardingen Als voorlaatste KNVB-elub in het Waterwegge bied slechts FCN*66 lijkt de wanhoop nabij nu Martin Schaap toch écht heeft besloten de Schiedamse vierdeklasser te verlag ten- liet VFC 2ich gisteravond uit de jaarlijkse trainerscarous-' sel sloten, Het bestuur van de Vlaardingse tweedeklasser deeldé' gisteravond de selectie mee, dat volgend seizoen Aad de Held de technisch verantwoordelijke man is. VFC bereikte nog vóór het paasweekeinde overeenkomst met de 36-jarige Schiedammer, die momenteel aan zijn tweede en dus laatste jaar bij Gouda bezig is, maar wilde eerst de spelers inlichten, alvorens de buitenwacht te informeren. De opvolger van Wim van der Zwart („Ik heb een beetje hel gevoel, dat VFC me aan het lijntje heeft gehouden. Ik had best willen inleveren op m'n salaris, maar ik ging er zelfs de helft op achteruit. Dat vond ik toch te gortig") zag VFC maandagmiddag in aktie tegen DBGC en constateerde vol ge- door Donald Bax noegen, dat in ieder geval de wil om te presteren aanwezig is aan de Sportlaan. „Ik denk, dat VFC voldoende materiaal heeft om zich te handhaven en waarmee ik lekker kan wer ken", aldus De Held, die zich de laatste weken met Gouda stevig (tien punten uit zeven wedstrijden) uit de gevarenzo ne van de parallel tweede klasse werkte. „Maar ja, ver der kan ik er niets van zeggen, Het blijft koffie dik kijken". De Held geniet in deze omge ving vooral bekendheid als speler van Ursus, dat dit sei zoen een gooi doet naar terug keer in de vierde klasse. Twaalf jaar lang vormde hij een niet weg te denken scha kel in de topelf van Ursus, waarna hij zijn actieve loop baan afbouwde bij de afde lingsclub Abbenbroek. „Daar ben ik twee jaar speler-trainer geweest", verduidelijkt De Held. „Daarna heb ik drie jaar bij Wit Rood Wit in Den Briel gewerkt en nu zit ik dus voor het tweede jaar bij Gouda", zegt de oefen meester, die voorts aanvult bijzonder blij te zijn opnieuw bij een sub-top per in het amateurvoetbal aan de bak te kunnen. „Voor me-, zelf had ik gedacht hoger te kunnen werken, maar dat is dus een beetje tegengevallen". Overigens deponeerde De Held twee jaar geleden ook al z'n geloofsbrieven bij Henk Spronkers, de secretaris van VFC. „Maar Gouda was toen net iets sneller en VFC koos voor Van der Zwart", aldué' Van der Zwart, die onlangs ook solliciteerde bij Hermes DVS, dat evenwel de voorkeur gaf aan de huidige CVV-trai- ner Leen Admiraal. „Je moot er tegenwoordig steeds sneller bij zijn. Het zit er dik in, dat er; nog wat vierdeklassers vrijko-' men. maar in de eerste en'1 tweede klasse is alles nu wel voorzien. Het is mijn Laak, bij- iedere club waar ik werk, om', de spelers met plezier hun» sport te laten bedrijven en de! jongens daar een handje bij te- helpen. Zo ga ik er ook bij. VFC aan beginnen". Vlaardingen Librist Mar van der Cijs (Apollo *75) vertegen woordigt het district Nieuwe Waterweg Noord vrijdag tot en met zondag in de gewestelijk finale hoofdklasse libre klein bil jart. In de Haagse biljartzaal Samonda aan het Willem Drees- park ontmoet de Vlaardinger, die dit seizoen opnieuw succesvol is achter het groene laken, de volgende opponenten: Verhoeven (Rotterdam), Van Mullem (Capelle aan den IJssel), Egberts (Ter Aar), Overgauw (Sliedrecht), Ter Hage (Zoetermeer), Zijderveld (Nieuw Lekkerland) en Brokken (Gouda). Vrijdagavond begin nen de wedstrijden om zeven uur. Zaterdag en zondag wordt om twaalf begonnen. Schiedam TC Rijnmond heeft ook dit jaar een aantal fietstochten op het programma staan voor het hele gezin. De afstand bedraagt per tocht on geveer 25 kilometer. Voor ie dere tocht is de start tussen 10.30 en 12.00 uur bij de kanti ne van de wielerbaan op sport park Harga. Per persoon betaalt men 1.75 of 3,50 gulden. Het laatst ge noemde bedrag geeft recht op een herinnering. De data waaruit kan worden gekozen, zijn: zaterdag 9 april, zondag 24 april, zondag 8 mei, zondag 5 juni, zondag 19 juni, zondag 3 juli, zondag 4 september en zondag 2 oktober. Schiedam De Schiedamse afdelingsclub Schiedamse Boys wil het vijftigjarig bestaan niet ongemerkt voorbij laten gaan. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum biedt het be stuur zaterdag 9 april een receptie aan. Deze wordt gegeven van 14 tot 16 uur in het clubgebouw van Schiedamse Boys aan de Olympiaweg op sportpark Harga. Schiedam De rolstoel bos- ketballers van het Schiedamse De Ooievaars hebben hun 1 kampioenskansen behouden via een kleine 39-37 overwin- ning op De Sleutels, waarvan eerder dit sei2oen nog werd verloren. De Schiedammers legden de; basis voor de zege al in de eer- ste helft, toen gecontroleerd spelend een 23-14 voorsprong' werd genomen. Ook in de. tweede helft behield De Ooie-; vaars die marge, maar gaande-; weg verkleinde De Sleutels' het verschil. Bij het ingaan van de laatste- tien minuten schakelde De, Sleutels over op een agressie-; vere verdediging en naderde! het tot op drie punten. De' Ooievaars trachtte op balbezit- te spelen. Met succes, want de laatste score van De Sleutels was niet voldoende: 39-37. DOV en De Ooievaars gaan thans samen aan de leiding. De beslissing moet zaterdag 9 april vallen, als beide clubs1 hun laatste competitiewed strijd spelen. Schiedam De kampioensas- piraties van De Ooievaars zijn opnieuw even uitgesteld. De tafeltennissers van de Schie- damse gehandicapten sport- vereniging verloren met 6-4 van en bij De Repelaer 2. Het1 was duidelijk, dat het trio Ria Zwanevelt, Mare Chomette en Wout Peeman niet was opge- wassen tegen de spanning. Eerder dit seizoen immers, re-!' kende De Ooievaars simpel af (8-2) met deze opponent. De enige twee winstpartijen kwamen op naam van Ria Zwanevelt.Het is nu noodzaak voor De Ooievaars om de laat ste wedstrijd, over veertien dagen thuis tegen Klaaswaal,!1 in winst om te zetten. Pas dan is het kampioenschap een feit.-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3