Cross-lawaai bezorgt Woudhoek hoofdpijn Herhaling van cai-discussie SPORT 15 Hermes DVS bij na honderd jaar AGHTÏRGRÖND Huiseigenaren klagen bij burgemeester Te Loo Brand in lege woning De Ruiter geeft Westdijk een kans Gesprek bij open haard Païestijnen en Israël 'Kom in de Kas': ware gezicht van tuinbouw Van der Sloot: 'We gaan het jubileum groots aanpakken SPORTAGENDA Kerssemeijer uitgeschakeld SP0RTK0RT Schiedam Burgemeester Te Loo heeft gisteren een noodbrief op zijn bureau gekregen van de vereniging van huiseigenaren in Woudhoek. Want weliswaar is de ene helft van Woudhoek blij, dat er vanaf vandaag tientallen koeien gaan grazen op het tracé voor rijks weg 19 en dat het rumoerige crossen van motoren op die plek dus onmogelijk wordt; maar de andere helft van Woudhoek vreest nu dat het lawaai van die cross motoren zich gaat verplaatsen naar het opgespoten ge bied Spaland, aan de andere kant van de Harreweg. Daar wordt ook nu reeds ge- crosst. ..En geluid draagt ver, heel ver over zo'n open vlak te," aldus de voorzitter van de vereniging van huiseigenaren, die zelf aan de rand woont van de bebouwde kom van Woud hoek, op nog geen honderd meter afstand van het opge spoten terrein. Volgens de ver eniging meet de politie een ge luidsoverlast van 83 decibel in de woningen. „Dat is echt te dol," vindt de vereniging, die bang is dat het nu nog erger wordt. In het schrijven vraagt de ver eniging burgemeester Te Loo om een oplossing te zoeken voor het geluidsprobleem. „Niet dat wij het die crossers moeilijk willen maken; wij gunnen die mensen ook hun lol, maar zou er niet eens ge zocht kunnen worden naar een ander crossterrein, bij voorbeeld ten noorden van de Polderweg?" vraagt het be stuur van de vereniging zich af. De vereniging van huiseigena ren Woudhoek vindt Spaland absoluut ongeschikt als cros- door Kor Kegel sterrein. Zij "zou willen dat de gemeente het met bulldozers egaliseert, zodat de crossers wel gedwongen zijn uit te wij ken naar elders. Een ander al ternatief lijkt de vereniging, dat de gemeente de drie toe gangen tot het opgespoten ter- reintje verspert en de omlig gende sloot aanzienlijk ver breedt. „Want echt, de herrie is ontoelaatbaar en schrikba rend, het is om hoofdpijn van te krijgen," zegt een woord voerder van de vereniging. Men vindt het bovendien ver velend, dat de crossherrie de rust verstoort in de omgeving, terwijl die als recreatief fiets en wandelgebied bedoeld is. „Half april al wordt de gere noveerde boerderij van Lans bergen opgeleverd, middenin bet landschapsparkje Kethel, en dan zou hier de herrie van motoren overheen komen? Dat kan toch niet." vindt de vere niging. Zij hoopt dat Te Loo er als hoofd van de politie en als voorzitter van de gemeente raad iets aan kan doen. Van een politieman heeft de vere niging gehoord, dat deze de klacht gegrond vindt. Kerkdiensten Aanvankelijk keek de vereni ging er de Autocrossclub Schiedam op aan. Maar uit na der onderzoek blijkt dat de da- Vlaardingen De stichting voor toepassing van 'individu- alpsyehologie' houdt zaterdag avond een bijeenkomst voor wie met die filosofie kennis willen maken. Dat gebeurt niet op een officiële manier met een spreker achter een katheder, maar gezellig rond het haardvuur. Ton de Bruyn, medewerker van hel instituut voor zelfont plooiing. beantwoordt vragen over individualpsychology. Er is geen programma, elk onder werp kan aangeroerd worden. De bijeenkomst rond het haardvuur wordt gehouden aan de Lemsterland hoeve 12 in Vlaardingen en begint om half acht. Vlaardingen 'De staat Israël heeft er recht op te bestaan als Joodse staat' en 'De Païestij nen hebben recht op zelfbe schikking'. Dat zijn twee van de vijf stellingen die aanstaan de dinsdag tijdens een ge- spreks- en informatieavond in het Groen van Prinstererly- ceum ter sprake zullen komen. De speciale avond over het Midden-Oosten is georgani seerd door de commissie Kerk Israel van de hervormde ge meente Vlaardingen in samen werking met de wjjkgemeente Immanuel. Dominee Snoek zal een verhandeling houden on der het motto dat „christenen gerechtigheid, verzoening en vrede in het Midden-Oosten behoren te bevorderen en daartoe dienen zij zich om te beginnen zo grondig mogelijk op de hoogte te stellen van de tóten". De gespreksavond begint om acht uur in het lyceum (aan de Roüerdamseweg) De Schiedamse brandweer heeft gisteravond met zestien man een flinke uitslaande brand bestreden in een lege, dichtgetim merde woning in de Stationsstraat. De melding kwam rond kwart over tien binnen, waarop de brandweer met twee tankautospui' ten en een ladderwagen uitrukte. Ongeveer een half uur na aankomst kon het sein brand meester worden gegeven en de laatste auto was om 1.00 uur terug in de kazerne. De bovenverdieping en de zolder van het pand brand den volledig uit. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Kortsluiting wordt uitgesloten geacht, omdat het huis niet meer op het electriciteitsnet was aangesloten. Morgen wordt een bingo dansant gehouden in wijcen trum de Blauwe Brug in Schiedam. De avond is be stemd voor personen van 21 jaar en ouder. De avond begint om 20.00 uur, De Vlaardingse sociëteit Joost (Oosterstraat 86) houdt morgen een muziekavond met platen uit de zestiger jaren. Ook zal een video-film over het Woodstockfestival worden gedraaid. Aanvang half aehl. Het muziekgezelschap Sint Radboud uit Schiedam geeft eveneens op zaterdag een kof fieconcert in wijkcentrum de Blauwe Brug. Het eerste kopje wordt om 12.30 uur geschon ken. De Vlaardingse Rooie Vrou wen houden op maandag een thema-avond over 'Volwasse nen-Educatie'. Coördinatrices van de projecten Open School, Alfabetisering en van het PEC zullen informatie verschaffen. Alleen vrouwen zijn vanaf acht uur 's avonds in het Vrouwenhuis (Pieter Karei Drossaartstraat 65) welkom. In clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat in Schiedam start maandag een cursus onder het motto 'handig in huis'. Hierbij worden de meest voorkomen de defecten in huis op het ge bied van gas water en licht be handeld, maar ook eenvoudige opnkapklussen als het vervan gen van kaopue tegeltjes. De cursus duurt vijf weken en wordt steeds op maandag avond gehouden. De aanvang is 19,00 uur. Westland - De deuren van de kassen en warenhuizen van tuinders gaan zaterdag wagen wijd open. Voor die dag is op 22 gebieden in Nederland, ook in het Westland, de actie 'Kom in de Kas' vastgesteld. Bij de VVV-kantoren zijn folders verkrijgbaar. Wie het wat dichterbij wil zoe ken, kan in Sohiedam-Kethel op de Groene weg terecht. Tuinders laten er de teelt en kweek van bloemen en plan ten zien. Ook zijn koeien en lammeren van dichtbij te aan schouwen. Onderweg nodigen bordjes met de tektst 'Kom in de Kas' uit om bij tuinders m het bedrijf te komen kijken. gelijkse herrie voornamelijk afkomstig is van de crossmoto ren. Dat stelt ook Goof Hen driks, voorzitter van de Auto crossclub Schiedam, die inder daad de crossmotoren vreselijk veel herrie vindt maken, in te genstelling tot de crossauto's van zijn vereniging. „Die motoren, daar rijden ze op zonder knalpijp," zegt Goof Hendriks, „maar aan onze au to's zit altijd een uitlaat en dat scheelt natuurlijk enorm. Bo vendien doen wij al zoveel mogelijk om de overlast tegen te gaan. Wij crossen maar een maal in de veertien dagen, op zondag, en dan wachten wij al- lijd tot na half één, als de kerkdiensten in Kethel afgelo pen zijn. Wij hebben zelfs con tacten met de paddengroep op de Harreweg: afgesproken is er, dat wij goed uitkijken voor die beestjes. Onze leden wordt nu zelfs gevraagd, als zij een pad zien lopen, om die even te helpen met oversteken." Volgens Hendriks kan zijn dub nooit zoveel herrie ver oorzaken, dat de bewoners van Woudhoek daar last van heb ben. „Nogmaals, het zullen die crossmotoren wel zijn," zegt hij. Hendriks wijst erop, dat crossauto's en -motoren nau welijks of niet samengaan. Een combinatie van die twee op één terrein lijkt hem niet vei lig genoeg. „En veiligheid staat bij ons voorop." zegt Goof Hendriks, die bereid is tot een gesprek, als de vereniging van huiseigenaren in Woudhoek contact met hem opneemt. Hij zegt te beschikken over een twee jaar oude lijst met 500 handtekeningen van bewoners van Kethel en het Bachplein, die verklaren geen last te heb ben van de herrie en er zelfs een stukje amusement in zien. Hendriks wijst op het verleden van zijn crossclub. „In 1972 be gonnen wij al aan de Koe koekslaan, tater zijn wij naar het eind van de 's-Graveland- seweg gegaan. Maar daar pikte dat transportbedrijf van Baart- mans een flink stuk grond van ons in. Nu ook de grond ontei gend is van boer De Kok aan de Polderweg, zijn wij weer te ruggegaan naar Kethel, waar je langs de Kerkweg een prachtig terreintje hebt. En ach, het is maar eenmaal in de veertien dagen. Als de bewo ners daar doordeweeks een crossauto zien rijden, kunnen zij er gif op innemen dat die niet van onze vereniging is." Hendriks' uitspraken worden bevestigd door Jannie Hiem- stra, bewoonster van de staca ravan aan de Kerkweg. „Ais iemand dicht bij dat crosster- rem woont, ben ik het wel," zegt zij, „maar ik heb er nooit last van. Die club van meneer Hendriks bezorgt ons absoluut geen overlast. Ja, wel die crossmotoren, dat weet ik, ik ken dat terrein van rijksweg 19 wel. Mijn man is daar nog betrokken geweest bij de op spuitingen voor Woudhoek." Het ziet er naar uit dat de uitgebreide discussies, die enkele jaren geleden in de Vlaardingse ge meenteraad plaatsvon den over de aanleg van de centrale-anterme-in- richting in de stad, een vervolg kunnen krijgen. Een vervolg, dat wellicht in heftigheid niet onder zal doen voor de oor spronkelijke debatten die daarover destijds in de raad en eerder nog in de raadscommissies gevoerd zijn. Het was toendertijd een heet hangijzer, die cai-aanleg in Vlaardingen. Zelden is er in de afgelopen twintig jaar een onderwerp door de gemeen teraad besproken, waar de fracties zo verdeeld en vooral heftig over oordeelden. De aanleiding voor die her nieuwde discussie zou kun nen liggen in de voorstellen, die de directeur van de ge meentelijke energiebedrij- v«l, J.Pinkse, heeft gedaan over gewenste aanpassingen aan het systeem. Die aanpas singen komen er in feite op neer, dat van het toegepaste systeem met tweekabels ge deeltelijk zou worden afge stapt om de gewraakte keu- ïeschakelaar te kunnen laten vallen. Er waren diverse knelpun tenwaar het destijds alle maal om draaide. Om te be ginnen was or de vraag, of de Vlaardingse bevolking wel zo'n behoefte had aan zo'n kabelnet. En hoe zou je die behoefte moeten peilen: door middel van een enquête of op een andere manier? Dan was er de kwestie van het anten ne verbod, dat toen nog volop speelde: mocht de lokale overheid na invoering van de cai de burgers verbieden, zelf een eigen antenne op het dak te handhaven? Tenslotte -—en vooral die dis cussie was uitputtend moest de vraag beantwoord worden, welk systeem er moest worden aangelegd: een zogenoemd mini-ster net, zo als het college van B en W had voorgesteld, of een mee- groeinet dat gebruik zou ma ken van twee afzonderlijke signaal kabels, waarbij voor de ontvangst van de diverse tv-stations gebruik zou moe ten worden gemaakt van een keu zesch akela ar. De voorstanders voor het mini-sternet waren in hun argumenten net zo hartstoch telijk als de voorstanders van het meegroeinet. Op 4 maart 1976 vergaderde de gemeen teraad er al over, maar toen kwam men er niet uit. In de maanden daarna ontstonden er felle discussies tussen voor- en tegenstanders in de diverse raadscommissies, ter wijl de gemeenteraad in laat ste instantie, op 6 april 1977, de uiteindelijke beslissing moest nemen. Het meegroeinet was in die tijd nog een tamelijk nieuw systeem. Met het door het college voorgestelde mini- sternet was elders in het land al heel wat meer ervaring, terwijl de aanleg daarvan en kele miljoenen guldens goed- door Paul Houkes koper zou zijn. Dat waren dan ook de belangrijkste ar gumenten van het college, om dat systeem te bepleiten. Het kwam er evenwel niet van. De gemeenteraad stem de, vooral door de verdeelde PvdA-fractie, het college voorstel weg. Een amendement van de CDA'er Schriel, waarin voor het meegroeinet-met-keuze- schakelaar werd gekozen, werd met 19 stemmen voor en 14 tegen aangenomen. Be langrijkste argumenten van de voorstanders van dat sy steem: ook mensen die een ouder tv-toestel hebben, waarop niet meer dan zes voorkeurtoetsen zitten, kun nen alle aangeboden tv-sta- tions zonder problemen ont vangen, terwijl het meegroei net heel wat meer mogelijk heden heeft voor de toe komst. Later zou dit systeem ook gemakkelijker te gebrui ken zijn voor allerlei andere toepassingen, zoals bejaar den-alarmering, lokale om roep en dergelijke. De keuzeschakelaar kwam er dus, en daar begon voor flink wat mensen de ellende. Wat bij die debatten namelijk nog niet bekend was, was het feil dat die schakelaars zeer sto- ringsgevoelig bleken te zijn. Het cai-bedrijf heeft in de loop der jaren al heel wat van die dingen moeten ver vangen. In de praktijk bleek echter ook een ander probleem te zijn ontstaan, waarmee de ge meenteraad in 1977 vrijwel geen rekening had gehouden. Gebruikers van een afstands bediening voor de tv-ontvan- ger en kijkers met een video recorder bleken heel wat last van de schakelaar te onder vinden, omdat het overzetten van die schakelaar nu een maal handmatig moest ge beuren. Vooral die nadelen van de schakelaar voor video-bezit ters hebben de directeur van de gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven, die ook de cai beheert, er nu toe gebracht het voorstel te doen in de nabije toekomst maar weer dure investeringen voor het cai-net te doen, om op die manier alle tv-uignalen via één van de twee inmiddels in alle Vlaardingse straten ge legde kabels te leveren. De gewraakte schakelaar 2ou dan overbodig worden. Die oplossing betekent wel, dat de abonnementsprijs per maand dan weer zo'n 70 cent omhoog zou moeten, om die investering terug te verdie nen. Met dat voorstel is de discus sie rond de Vlaardingse an tenne inrichting in feite weer terug op punt-nul. Weer zul len de oude argumenten uit de kast n.oeten worden ge haald over de oudere tv-toe- stellen, die via de voorkeur- toetsen soms maar zes sta tions tegelijk kunnen ver werken. De vraat; kom) ook aan de orde ui up zo'n manie: aanpassen vuil het cai-net met voor een deel kapitaalsvernietiging plaats vindt, hoewel de tweede ka bel volgens de visie van de cai-directeur in de toekomst nog gebruikt zou kunnen worden voor „nu nog niet te voorziene toepassingen" en voor de doorgifte van de FM- radiosignalen. Het zit er in dat de cai-com missie, die volgende week over de materie vergadert, weer vele woorden aan de tv-ontvangst zal wijden. De cai in reprise. De aanduiding 'wegens succes geprolon geerd1 lijkt in dit geval niet zo van toepassing te zijn. Sciierdams Nieuwsblad vnidag 8 dpnl 1983 Schiedam De kater lijkt nog lang niet verwerkt. Zelfs vier dagen na het debacle (5-1) te gen SC Heracles'74, dat op SVV de grootste overwinning van de laatste vier jaar behaal de, heft Nol de Ruiter vol on begrip de handen ten hemel. „Goed, het >s dit seizoen nu ei genlijk afgelopen voor ons, maar ik hoop. dat er nog zo veel eergevoel is, dat we zon dag iets laten zien tegen Eind hoven", meent de oefenmees- ter. De in het oosten des lands na drukkelijk blunderende Ger van der Heide wordt overmor gen op Harga waarschijnlijk vervangen door de uit de ei gen jeugd afkomstige amateur Rick Westdijk. De Ruiter: „Rick zit in dienst en traint doordeweeks bij FC Gronin gen. Ik moet dus even afwach ten hoe hij vanavond terug keert". Voor de libero-positie kies* De Ruiter tussen Ruud van Dijk en Edwin de Man. waardoor één van hen naar de middenlinie opschuift. Op een rentree van Leen War- naar. die dinsdagavond voor zichtig een half wedstrijdje bij de 'beloftes' acteerde, rekent De Ruiter nog niet. Dat doet hij wél op Frans Schaap, die deze week voor het eerst rede lijk fit aan de trainingen heeft deelgenomen. Vermoedelijke opstelling: Van Noortwijk, Kiebert, Van Dijk- /De Man, Westdijk, Van der Vlist, Van Kapel, De Man- 7 Van Dijk, Konemann, Schaap en Dercks. Willem van der Sloot (midden) toost met een aantal medebestuursleden op de goe de afloop van het honderdjarig bestaan. Schiedam Hermes DVS nadert met rasse schreden het hon derdste levensjaar. Op acht april is het officieel zo ver voor de oudste Schiedamse sportvereniging. Het staat nu al vast dat vol gend jaar, als de voetbal- en crickeivereniging die eeuw hebben gehaald, er uitbundig zal worden gefeest. „We hebben nog geen afgerond programma," laat voorzitter Willem van der Sloot we ten. „We zijn nog bezig om alle commissies te benoemen en daar mensen voor te benaderen. Er komt bijvoorbeeld een commissie van aanbeveling, waarin enkele notabelen uit Schiedam zitting hebben". mes DVS zowel met de voet ballers als met de cricketers in de hoofdklasse te spelen: „We gaan er in ieder geval alles aan doen dat voornemen te re- .aliseren. Het zou het mooiste jubileumgeschenk zijn voor ons," vindt Van der Sloot. De belangrijkste taak ligt bij de financiële commissie. Die moet alle eindjes aan elkaar zien te knopen, want met hel eeuwfeest is een flink bedrag gemoeid: „We gaan uit van honderdduizend gulden, We hebben altijd een aardige re serve gehad, maar daar heb ben we de laatste jaren flink op moeten interen. Inderdaad, een ton is heel veel geld, maar we willen er dan ook een uniek jaar van maken," aldus een uiterst opgewekte Willem van der Sloot. Een aantal acitiviteiten staat al wel vast. Er zal in ieder geval een grote reünie worden ge houden. De trotse praeses van Hermes DVS, al vanaf zijn jeugd lid van de vereniging: „Het zal een hele toer worden om alle oud-leden op te spo ren. Van een aantal mensen hebben we positieve reacties ontvangen. Door heel Neder land zitten natuurlijk mensen die in het verleden bij ons hebben gespeeld. We rekenen op een massale opkomst". Een jubileumboek rolt ook van de persen. „Daar zijn de men sen druk mee bezig," weet Van der Sloot nu al. „Ach, er zijn volgend jaar ontzettend veel activiteiten. Ieder team heeft bijvoorbeeld eer toer nooi. Het eerste voetbalelftal speelt in augustus 1984 een wedstrijd tegen een gerenom meerde buitenlandse tegen stander. Voor het cricketteam proberen we ook een interes sante opponent naar Schiedam te halen. Ook proberen we het zilveren bal voetbaltoernooi in huis te halen". Op acht april 1884 werd Her mes als cricketclub opgericht. In 1919 kwam daar de voetbal vereniging DVS bij en sinds die tijd gaat de vereniging door het leven als Hermes DVS. Een sportvereniging die bij velen in de sportwereld be kend is. Vanaf de oprichting tot aan I960 werd aan de Damlaan op het Schuttersveld gespeeld. Daar liggen ook de dierbaarste herinneringen. Schitterend „We hebben daar schitterende dingen meegemaakt. Bij voet balwedstrijden zag het er altijd zwart van de mensen. Het was een uniek plekje in Schiedam. We moesten in 1960 verhuizen naar Harga, maar het veld waar we al die jaren op heb ben gespeeld ligt nog steeds braak", aldus Van der Sloot, die dit seizoen de voorzitters hamer overnam van Manus Stolk. In 1954 trad Hermes DVS toe tot het betaalde voetbal, waar in het in 1971 werd weggesa neerd. „Rauwig zijn we daar nooit om geweest, maar het ging wel heel erg plotseling", meent Van der Sloot „We wa ren gezond, deden nooit gekke dingen en dat is een hele goe de basis 'gebleken. Een terug keer naar het betaalde voetbal zit er dan ook zeker niet meer in." In het jubileumjaar hoopt Her- Vrijdag 8 april: Biljarten: 19.00 Ge westelijke tinats hoofdklasse fibre klem biljart m zaai Samonda (Oen Haag) met deelneming van Mar van der Cijs (Apolto'75) Zaterdag 9 april: KNVB-voelbal: 14.30 SVV 2—SC Veendam 2, 14.30 PPSC-— flijnsburgse Boys, 14.00 De ZwerversExcelsior M. 14.30 Hoekse Boys—Hsfneroord, 14 30 MVV'27— Vlaardingen, 15.00 TSBMaasdijk, 14.30 DVO'32Melissant. 14.30 Her mandadSatelliet, 14.30 Alexan- dria'66HBSS, 14.30 WEBDSS'26. 14.30 De Afblas—HVO, 17.00 DHS0 Eurosport (vr); RVB-voetbal: 13.00 GSS—SC Botlek, 14 00 Smits- hoekClON, 14.00 FC Veronica— GTB (terrein HION); Damesvoetbal; 12.00 Ter Leede— MVV'27; Biljarten: 12.00 Gewestelijke finale hoofdklasse lib re klein biljart in zaal Samonda (Den Haag) met deelneming van Mar van der Cijs (Apollo'75>; Korfbal: 16.00 odorwr. 16.00 viaardm- tenONDO, 16.00 Oranje Nassau EV, 16.00 Hoekse SV—VJOS. 16.00 SpiritKorbis, 16.00 't Waterschip- Maassluis, 16.00 ODIMaassluis 2; Taieltannia: 18.00 De Korenbeurs— Scylla 2, 17.30 Onkyo—NOAD; Vol leybal: 18.30 B?P/SchiedamDyna mo/'A (h), 16.30 Linne—8/Vlaardin- gen (h), 15.45 B/Vlaardingen—Mad- joe (d), 13.45 MVC—Ruiter/VCS (d), 16.00 MVC—VUM (h). 13.00 B&P/Schiedam 3—Holy (ft), 17.15 Shell—Krimpen 6 (h). 21.00 BAP/SchledamSliedrecht Spart (d). 16.45 Schovocomca 2Shell (d). 13.00 B&P/Scniedam 4—Sunlight (d); BatkelbaJ: 13 30 AchillesGreen Eagles (h); Waterpolo: 17,15 Vivax— SZC (hK Diveraen: 14.00-16 00 Jubt- leumreceptie vijftigjarig bestaan Schiedamse Boys; Wandelsport: Or ganisatie Waterloo; Afstand 5 en 10 kilometer: Start Vreeburchhal De Lier; Aanvang 10.00-11,00 uur. In schrijfgeld 3,25 gutden. inlichtingen; 01745-3669 (19 00-20.00 uur). 015- 612067 (12.00-13.00 uur). Zondag 10 april: KNVB-voetbal: 14.30 SVV—Eindhoven, 14.00 Her mes DVS—Nepiunus. 14,30 Foriuna vi—VFC, 14.30 Schiedam—Oirveo, 14 30 Excetoior'20Marllnit. 14.30 Heketlngen—De Holtandiaan, 14 30 VDLSSW, 14.30 RKWIKSCO'63, 14.30 FCN'66—DBC; RVB-voetbal: 14.00 Rockanje—SFC. 14.30 NP'81— Demos, 14.00 Dilettant—Olympus Schiedam, 14.30 Ursus—Dirksland, 14.30 DRZMSV'71; Oimaivoetbal: 12.00 BloemhofOFtZ. 14.30 Spar- taan'20Demos, 14.30 Foriuna VI— Dilettant 2, 12.00 Afrikaander Boys— Schiedam; Baeketbal: Cheetah- Green Eagles (d); Biljarten: 12.00 Ge westelijke finale hoofdklasse fibre klein biljart In zaal Samonda (Den Haag) met deelneming van Mar van der Cijs (Apolto'75); Korfbal: 14.00 Harga—Unicum, 14.00 VeloxSuc ces; WandeUport: Organisatie Buurt huis Groenoord: Afstand 5, 10, 15 en 25 kilometer Start Pasteurstraat 23 Lelden; Aaanvang 10.00-14,00 uur. Inschrijfgeld 2,50 gulden. Inlichtingen: 071-217222: Hockey: 14.45 Asvion— Zoetermeer (ft), 14.45 OlympiaPol lux (h). 14.45 AeolusSpirit (h), 13.00 Breda—Spirit (dj. Schiedam Het tegen degra datie vechtende DHS kan dit seizoen niet meer beschikken over Jan Kerssemeijer. De routinier van de Schiedamse tweedeklasser heeft een ern stige knieblessure. Voorlopig hinkelt Kerssemeijer acht we ken met een gipsen omhulsel rond vanwege zijn kapotte kruisbanden Pas daarna, als de doktoren het hem toestaan, kan hij voorzichtig met revali derende oefeningen beginnen. Bovendien is Danny Molen dijk nog twee duels geschorst en hangt Henny Sla een fikse uitsluiting boven het hoofd. De Maassluisc biljarter G. Buytenhek, lid van de vere niging Onder Vrienden uit Rotterdam, heeft zich ge plaatst voor de eindstrijd eerste klasse driebanden groot biljart van het distriet Rotterdam. Deze finale wordt van 21 tol en met 24 april gehouden in het Rot terdamse biljartcentrum Groot Weena. De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) heeft voor de woensdagen elf en achttien mei het jaarlijkse voetbaltoernooi voor het plaat selijke basisonderwijs uitge schreven Als locatie dienen op elf mei de complexen in Holy Ambacht en op achttien mei de terreinen m de Broek polder. De traditionele school- sportdagen voor leerlingen uit de zesde klasse van het basisonderwijs in Vlaardin gen, zijn geprogrammeerd voor maandag zes en dins dag zeven juni. Plaats van handeling is uiteraard het Sheli-sportpark De Vijfslui- zen. Vorig jaar namen meer dan duizend kinderen aan deze sportieve happening deel. Van 11.00 uur tot 12.30 uur houdt de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) iedere zaterdagoch tend een badmintoninstuif in de spelhal van het Lijnbaan- complex (Baanst-aat 4). De kosten bedragen 2,50 gulden per keer, voor welk bedrag bad min ton rackets en shuttles gratis ter beschikking worden gesteld. Atletiekvereniging Fortu- na heeft voor dit seizoen een aantal wedstrijd- en presta- tielopen vastgesteld. Deze i reeks wordt dinsdag twaalf april geopend met een pres tatieloop, waarvan start en finish zijn bij de accommo- datie van De Hollandiaan in sportpark 't Nieuwe Lant. Het startschot voor deze loop (twee, vier, zes en acht i kilometer) wordt om 19.00 uur gegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3