12 SPORT/WATERWEG Excelsior alleen blij met de punten PPSC kwaad op arbiter 1 MW'27 handhaaft gat met Vlaardingen ft Hermes D VS kan wel door de grond zakken. Spirit kampioen De Alblas zet IIVO voorlopig op zijspoor F er Groen e weg:De Zwervers één van de zwakste ploegen9 >1 -■ mm - -«.* Van den Berg valt in De Roode: We hadden hier moeten winnen Rotterdams Nieuwsblad maandag 1] apnl I9Ö3 Rotterdam Met een gelaatsuitdrukking, die op de schaal van Richter een forse afwij king te zien zou geven, slaagde Fer Groene- weg er slechts met de grootst mogelijke moeite in het resultaat een schamele 1-0 overwinning op De Zwerverste laten pre valeren boven de amusementswaarde, die vooral in deel twee tot ver onder Amster dams peil zakte. En toen, tot overmaat van ramp. ook nog eens de verrassing van de dag (RVVHDe Zwerver 4-0) over het complex van De Zwervers weggalmde, kreeg de voortzetting van het op papier zorgeloze vrije weekeinde een mogelijk nog meer hoofdpijn verwekkend vervolg. De begaafde stylist van wel eer, die in zijn actieve carrière nooit en te nimmer de kwali teit van de reclameborden wenste te beproeven, had er werkelijk geen goed woord voor over. „Voor rust hadden we hel hier toch af moeten maken", gromde de Maassluise hoofdonderwijzer. „Sorry hoor, maar tk vond De Zwer vers één van de zwakste ploe gen waar we tegen hebben ge speeld We kenden hun zwak heden, we wisten, dat ze ver dedigend ontzettend kwets baar zijn, dat we op hun helft moesten spelen En wat ge beurt cr m de tweede helft? nog rianter was dan de andere. Cor van Hoeven, Wim Put, Peter van der Waal. Ron van Straten {voor de onderbre king) en Henk Boomsma (pak te Ben van Dijk diens schuiver door Donald Bax op of achter de lijn?), Wim Quak, Dick van Rijn. en op nieuw Peter van der Waal verzuimden echter de onze kerheid in een eerder stadium te laten verdwijnen. Met vier thuiswedstrijden (Geinoord, Be Pair, Zwaluwen en Spirit) en slechts één duel op vreemde bodem (Xerxes) lijken maximaal zes punten voldoende om na zeven jaar afwezigheid terug te keren in dc eerste klasse. Groene weg, als immer overdreven beschei den: „Maar in die vijf wedstrij den kunnen we toch tien pun ten verspelen. Met deze ploeg weetje niets zeker. Ze kunnen in het hol van de leeuw met 4- 1 voorkomen en ze kunnen ook in een kwartier tijd zo'n voorsprong weggeven..." Hoogstandje bij De Zwervers tegen Excelsior Maassluis. Omdat wij de ene kans na de andere laten liggen, krijg je het nog ontzettend moeilijk Ik heb het ook al tegen de jon gens gezegd. Afwerken op de goal, daar begin ik op de trai ning niet meer aan". Vooral dat laatste euvel brak Excelsior aldus bijna op in een gezapige vertoning, die na het inzetten van de twee wissel- «spelers aan rood-wiue zijde '(Wim Quak voor Wim Put en Dick van Rijn voor de pas m de warming-up fit bevonden John Gordijn) een pijniging van het gezichtsvermogen be tekende. „K.on ik anders?", stelde Groene weg laLer een min of meer retorische vraag. ,,Ik had alleen maar aanval lers achter de hand. Boven dien moest ik nog maar af wachten hoe de blessures van John Gordijn. Peter van der Waal, Henk Boomsma, Cor van Hoeven en Wim Quak hei zouden houden. Geen excuses, begrijp me goed. maar ik had geen andore mogelijkheden meer. Daardoor werden op het middenveld teruggedrongen, omdat eigenlijk alleen Onno Wicherts een verdediger is". Slagvaardig Excelsior had zich niettemin veel ellende kunnen besparen, als het in de eerste akte een procent of tien slagvaardiger was geweest. Nu bleek de door Ment de Jong benutte straf schop (Cor van Hoeven ging over hei dijbeen van Leo Kra nendonk) er één te zijn om in een gouden lijstje te plaatsen. Terwijl zowel voor als na dn wapenfeit de ene scoringskans Schiedam Gehaast snelde trainer Arie Kurver na afloop van de verloren wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys (1-2) naar de kleedkamer. De gemoederen van zijn spelers waren dermate verhit, dat zijn aanwezigheid nadrukkelijk ge wenst was. Heel PPSC was kwaad op scheidsrechter Heij- boer en niet ten onrechte. Die boosheid spitste zieh toe een Kwartier voor tijd op het tweede en winnende doelpunt van de gasten. De ongelooflijk chaotische si tuatie. welke aan dat doelpunt vooraf ging. schreeuwde am een ingreep van de arbiter, maar die vond het niet nodig de worstelpartij in het doelge bied af te fluiten. Aanvankelijk leek PPSC op een nog grotere nederlaag af te stevenen dan het debacle te gen SSS (6-0). Al na vijf minu ten stond het op een 0-1 ach terstand, omdat zowel Rob de Nijs als doelman Ruud Spie ring? zich op een hoekschop verkeek, waardoor de brutale Ton Arroyo de bal volledig vrij inkopte. Die vroege tegen valler kreeg een vervolg toen kort daarop Jaap Husselman met een beenblessure moest uitvallen, waardoor de niet fit te Leo Alders het veld in moest. Dat maakte de toch al trage en moeilijke wendbare verdedi ging (Dick Vos, Rob de Nijs) nog kwetsbaarder en het eer ste half uur werd PPSC dan ook volledig weggetikt. Het uitverdedigen werd steeds on zekerder en dat leverde voor het publiek een aantal lach wekkende situaties op. Scho ten en kopballen vlogen doel man Ruud bpierings om de oren. De lijnkeeper-pur-sang kon echter met veel kunst-en vliegwerk verder onheil in dat half uur voorkomen. Langzamerhand wist PPSC, uitsluitend op wilskracht en karakter, echter onder de loodzware druk van Rijns- burgse Boys uit te komen en dat leverde zowaar nog een grote kans op. De immer ge vaarlijke Ron Carli leek van een fout van de laatste man te profiteren, maar hij kon de stuitende bal op het hobbelige veld niet echt vol raken, waar door het tot aan de rust 0-1 bleef. Na de hervatting kwam een herboren PPSC het veld in en het lachen van de vele suppor ters uit Rijnsburg verstomde snel. Martin, de Rouw had plaats moeten maken voor Cor den Uijl, waardoor Carli op het middenveld kwam te spe len. Gedurende de hele tweede helft toonde PPSC zich gelijk waardig aan de gasten en dat betekende voor het talrijke publiek veel spektakel voor beide doelen. Na tien minuten in de tweede helft kwam PPSC op gelijke hoogte. De hard werkende 'regisseur' Coen Winkelman gaf een slimme lob aan Carli, die zich Ron Carli haalt uit voor 1-1. Vier Rijnsburgers kunnen daar niets aan veranderen. prima vrij maakte en daarna beheerst scoorde: 1-1. De emoties laaiden hoog op bij het winnende doelpunt van Rijnsbiurgse Boys, want daar ging een handvol overtredin gen tegen Spierings en Alders aan vooraf. Marcel van der Blom (ex-Feyenoord) profi teerde dankbaar van de scheidsrechterlijke dwaling en schoot zijn ploeg naar de over winning. Wat daarna allemaal gebeurde had nog maar weinig met voetbal te maken. Uitein delijk beëindigden beide ploe gen de slijtage-slag met tien man, aangezien Leo Alders na dat doelpunt eetit niet meer speler van Rijnsburgse Boys verder kon, terwijl ook een het onderspit moest delven. Schiedam Niet alleen scheidsrechter Heijboer (Sint Annaland), voor Tilburger Brekelmans, fun geerde zaterdagmiddag op Thurlede als invaller. De oorspronkelijk aangestelde grensrechter Cor van Rij uit Strijen bleef weg, zodat in allerijl op zoek moest worden gegaan naar een gekwalificeerde vervanger. Die werd op de valreep gevonden in PPSC'er Arie van den Berg, in wiens persoon beide partijen vrede hadden. Maasland Met de 1-1 deling tussen deze ploeg drie punten voorstaan. „Het MVV'27 en Vlaardingen was de thuis- gelijkspel was de juiste verhouding", ploeg verreweg het meest bevoordeeld, vond MVV-trainer Gerard Weber, wiens De voorsprong op Vlaardingen bleef, mening werd gedeeld door de in dit ge- met nog slechts drie wedstrijden te gaan, val toch duidelijk verliezende collega drie punten. Bovendien verloor Heinen- Joop de Roode. oord, zodat de Maaslanders nu ook op „Om nog een kans op be houd te maken", aldus de een jaartje met trainen stop pende De Roode, „hadden we hier moeten winnen. We misten natuurlijk Jan Kra mer en Karei van der Mark. De verdediging van Vlaardingen wordt in verlegenheid gebracht door deze fraaie kopbal van de MVV-speler. f Bovendien haakte Jaap Wes tenberg ook nog af", zocht De Roode naar excuses voor het zeker niet als voor een laatste kans vechtend team overkomend Vlaardingen. ,,Door hun instelling zijn ze meestal de besten". Aanvoerder Westenberg ver- draaide tegen de rust lelijk z'n knie, zodat de bij MVV niet onbekende en naar Hoekse Boys vertrekkende Gerard Bos 2ijn opwachting maakte. Kramer en Van der Mark bleven met respectie velijk een lies- en kniebles sure aan de kant. Nadat Hans Breeman in de dertiende minuut net naast schoot, noopte de hard in koppende Wim van Aalst doelman ,Ab Nijgh enkele minuten later tot een knappe redding. Totdat Vlaardingen in de 28e minuut nogal ver rassend de leiding nam. Van afstand richtte Jan Huyer op het Maaslandse doel, waarin Johan Verboon als aan de grond genageld de nog licht geraakte bal nakijkte. „Die eerste goal was weer zo'n aardige surprise", herin nerde Weber aan doelpunten in vorige wedstrijden, die hem al enkele malen tot kee perswisselingen tussen Johan en Jacob Verboon noodzaak ten. Voorlopig blijft Johan Verboon ^hter eerste keus. Tien minuten na de luid beju belde Vlaardingse voorsprong kwam MVV'27 langszj. Een schol van Frans Louter kon Nijgh nog uit de hoek tikken, maar op de 'rebound' van de attente Gertjan Broekman had hij geen verweer: 1-1. Daar bleef het voor rust bij, al kopte Leo Jansen nog in het zijnet. In de tweede helft kwam zo wel MVV als Vlaardingen ie der tot één goede scoringskans. Voor Vlaardingen schoot de vrijwel niet van Wim van Aalst los komende Cees Wes terhout rakelings over, terwijl aanvoerder Joop van Eerkei aan de andere kant uit een vrije trap naast kopte. Vlaardingen wisselde nog A- junior Jan Hoogerwerf in voor Kees Post (ook een A'tje), ter wijl bij MVV Gilbert Remeeus plaats maakte voor Erik Koens. Ook zij gaven hun plo^g niet de vereiste en afwe zig inspiratie. Rotterdam Mocht Hermes DVS er, met nog zeven speeldagen voor de boeg, inderdaad in slagen kampioen te worden in de eerste klasse B, dan is dat een titel zonder kraak of smaak, zon der geur of fleur. De voorbije weken pakte de ploeg van trainer Jan van der Velden ondanks het riet bepaald glanzende spel dan nog wel de nodige punten (vijf uit drie), gisteren tegen het onderaan bungelende Neptunus (2-2) waren de nonchalence en de luiheid bij de thuisploeg zo groot, dat de gasten een 2-0 ach terstand in het laatste kwartier nog konden wegwerken. Op een enkel moment na stel de Hermes van begin tot eind bitter teleur. In plaats van een groot veldoverwieht op te bou wen. overheerste voorzichtig heid en angst. Doelman Hans Jonker deed niets dan zijn vier verdedigers aansporen de bal op hem terug te spelen, een gedurfde dieptepass had on herroepelijk een 'tereehtwijzi- ging' tot gevolg. De enige spe ler die aan aanvallen dacht, was linksbuiten Hans de Roos. De manier, waarop de beide Hermes-treffers tot stand kwa men, was typerend voor het lauwe en afwachtende gedoe van de thuisploeg. Beide ma len waren ze niet het gevolg van pressie voetbal maar van fouten van Neptunus-doelman Van Bentveld en een sporadi sche uitval. Al in de tiende mi nuut was het voor de eerste keer raak. Van Bentveld liet een schuiver vat. rechtsbuiten Rob van der Tuyn van zijn borst stuitten, waarna het voor de aanstormende Jerry Visser een koud kunstje was om de bal in het net te prikken. Direct na de hervatting be reikte Hermes een narge van twee doelpunten. Jerry Visser trok de bal na etn ren langs de zijlijn laag voor in het straf schopgebied. Met een simpele voetbeweging zorgde Rob van der Tuyn er vervolgens voor dat de 2-0 op het bord ver scheen. In tegenstelling tot enkele te genstanders uit voorgaande wedstrijden begreep Neptunus wel dat er iets te halen viel bij de mannen uit Schiedam. Het niet aflatende harde werken van de gasten kreeg in het laatste kwartier de beloning die het zo dik verdiende. In valler John van Leeuwen was de man die de produktie voor zijn rekening nam. Eerst vond hij het net na een te slappe te rugspeelbal van Eric van der Gaag. Bij de gelijkmaker (2-2) kopte hij de bal vanuit een spectaculaire zweefduik achter de kansloze doelman Jonker van Hermes. Zodat Hermes DVS vanaf heden Wilhelmus en Fapendrecht naast zich moet dulden... Vlaardingen De hockeyers van Asvion ontvingen Zoetermeer en wonnen verdiend met 2-0. Asvion. dat nu zeven punten uu vier wedstrijden wist te vergaren lijkt zo toch uit de degrada tiezone te ontsnappen. Spirit (heren) speelde uit tegen Aeolus. Het won zelf met 1-0 en omdat Voorne verloor, greep Spirit eer der dan gepland de titel. De dames van Spirit mochten gelukkig met een punt op zak uit Breda vertrekken. Het he renteam van Evergreen speel de in Alphen met 1-1 gelijk, terwijl de dames van de Maas sluise club bij De Waele met 3- 2 kopje onder gingen. De man nelijke formatie van Pollux deelde in en tegen Terneuzen: 1-1. AsvionZoetermeer 2-0 (h) Asvion stond in de degradatie zone, zodat de 'must' om te winnen groot was. In de twin tigste minuut was het Mark Lohmans die, na een voorzet van Jan van de Burg, de bal keihard inschoot: 1-0. Peter Willem Waterboer kreeg een bal tegen zijn oog en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd om die wenkbrauw te laten hechten, Tien minuten voor tijd scoorde Ronald Ja cobs 2-0 vanuit een lange cor ner. AcolusSpirit 0-1 (h) Spirit, dat in de beginfase een aantal malen door het oog van de naald was gekropen, kon later beter oartii bieden. Jan Ter- braak was degene die knap scoorde vanuit een vrije slag Spirit speelde later collectief sterk en wist de voorsprong te consolideren. Het feest brak pas los, toen bekend werd, dat Voorne onverwacht had verlo ren. BredaSpirit 0-0 (d) Spirit stond de hele wedstrijd onder druk en Breda kreeg kans op kans. Spirit kon soms uit de verdediging koinen, maar dit leidde tot niets. Spirit mocht dan ook in de handjes knijpen toen de scheidsrechter affloot met een 0-0 stand. Doelvrouwe Ank van Putten nam een groot deel van dit gelijke spel voor haar rekening met een groot aantal fraaie reddingen. AlphenEvergreen 1-1 (h) De eerste helft werd zeer rom melig gespeeld Alphen kon in de laatste minuut van de eer ste helft toch 1-0 scoren vanuit een straf corner. In de tweede helft werd er niet veel beter gespeeld. Niettemin maakte Errol Bull man vlak voor tijd gelijk. Alblasserdam HVO kan na de 1-0 nederlaag in de uit beurt tegen de Alblas de kampioensaspiraties voorlopig wel in dc ijskast zetten. Niet ten onrechte, want de Vlaardln* gers toonden tegen de Alblasserdammers nog niet rijp te zijn voor de derde klasse. De ploeg straalt wel een enorme wilskracht uit, maar schiet fysiek nog veel te kort. „Wat kan je van deze jonge ploeg verwachten", wist de Vlaardingse oefenmeester Ger Pijl na afloop te vertellen. „Voor ons kan het seizoen toch al niet meer stuk. De jongens hebben er alles aan gedaan en ik verwijt ze dan ook niets". Ook wist Pijl voor de wed strijd te melden graag aanval lend te voetballen. Dat de praktijk anders is, bleek weer eens. Van meel af aan werd HVO onder druk gezet en wist zichzelf tot en met de 30e mi nuut niet één kans te ver schaffen. Wanneer Dik Laker- veld en Dik Vlot namens de thuisclub wat zuiniger met de kansen hadden omgesprongen, dan was de wedstrijd waar schijnlijk voor de theepauze al beslist geweest. De Alblas sloeg met de regel maat van de klok het volledi ge Vlaardingse middenveld over. Het gevolg was dat het centrum —normaliter het sterkste deel van de ploeg constant door de twee snelle Alblasserdamse spitsen Dik Vlot en Paul Lekkerkerker voor schut werd gezet. Met name Schilder opereerde als libero veel te traag. Zo kon het gebeuren dat Dik Vlot daar van bijna profiteerde, maar José Jongste wist zijn inzet echter nog van de doellijn te glijden. Zoals aangestipt kwam HVO na pakweg 30 minuten voor het eerst gevaarlijk door. Het was'de beste man van de be zoekers, Klaas Bot, die Rik Zuidifrbaan voor de eerste maal op de proef stelde. Zui- derbaan verstond zijn vak evenwel uitstekend. De Alblas werd er niet koud of warm van en nam het initiatief met een weer over. Het resulteerde in een dot van een kans voor Dik Lakerveld, die evenwel met het hoofd te slordig af- - werkte. In deel twee kon HVO de zaak fysiek 'niet meer bijsloffen. Vooral tn het lijf-aan-lijf werk moesten zij het tegen de potige Alblasserwaarders afleggen. Het logische gevolg was dat John Jongeneel de thuisclub door Jan Kroos na acht minuten een 1-0 voor sprong bezorgde. Daarna miste HVO vooral overtuiging- Het sukkelde in één versnelling verder en kwam nimmer in de buurt van de gelijkmaker. De ploeg bofte dat De Alblas via Dik Vlot kansen bleef missen. Ger Pijl bracht tenslotte Frank Bakker nog in de ploeg voor de zwak spelende Casper van de Velden, maar ook hij wist de vonk niet over te laten springen. „Nee, kansloos zijn we nog niet. De Alblas heeft welis waar één punt méér met twee wedstrijden minder, maar ook zij krijgen nog enkele lastige uitwedstrijden", riep een nog altijd optimistisch gestemde Ger Pijl, waarschijnlijk y?gen beter weten in.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4