SPORT/WATERWEG 13 Ferry Meerhof bewijst zichzelf een goede dienst Schiedam weet niet meer wat scoren is VFC kloutert yia Fortuna uit dal Cor Peitsman moet vertrekken bij Waregem SPORTAGENDA Martinit wint derby op inzet S VV en Eindhoven: gerommel in de marge Reserves opnieuw onderuit Loovens:Vete tussen Belgen en Nederlanders Betalings regelingen Oliveo heeft na 0-3 winst weer aansluiting Jack Lammers uitgerangeerd 38 KLASSE Zevenklapper TSB GTB kan zenuwen niel aan BVBZATIRM6 46 KLASSE DSS'26 koploper SFC haalt uit RVBZ0NBA6 KNVB ZONDAG VDL bijna veilig Puntje voor RKWIK 46KLASSE Rotterdams Nieuwsblad .•mandag PW 31 rfpnl 1983 Vlaardingen De plaatselijke ontmoeting tussen Fortuna Vlaardingen en VFC, is op een eclatant succes voor de Sport- laanbewoners uitgedraatd. VFC legde Fortuna volledig zijn wil op met als gevolg een dikverdiende 0-3 zege. Niet zender trots stapte trainer Wim van der Zwart dan ook van het veld. „Dit is één van de eerste wedstrijden die hele maal goed is verlopen. We hebben Fortuna op techniek en taktiek afgetroefd". Al in het begin waren de be doelingen van VFC duidelijk. Met een straffe mandekking werd Fortuna geen ruimte ge geven om initiatieven te ne men. Gezien de stand op de ranglijst was het nodige moe ten bij VFC ook heel wat nookzakelijker dan bij het niet meer bij kampioenschap èn degradatie betrokken Fortuna. Al was het volgens Jan Poste- ma de motivatie toch wel aan wezig. „Al was het alleen maar vanwege het prestige", overdacht de oefen meester. „Bovendien betekent twee wedstrijden winnen een hoge klassering en twee verliezen een plaats in de gevarenzone. Maar toch", zocht Postema als oorzaak voor de nederlaag, „de echte motivatie en agressie ontbrak. We spelen tegen VFC trouwens nooit een goede wed strijd". VFC nam in de negentiende minuut de leiding en gezien het initiatief was die voor sprong niet onlogisch. De ken nelijk _weer-blessure vrij darte lénde Peter Jeup zette voor en ongehinderd knikte Arjan Sta- "cia langs kansloze Remie Leer-" dam: 0-1. Zelfs was het even later bijna weer raak, maar leerdam hield Peter van Be- kiloven voorlopigvan sco ren af. Pas in het laatste ge deelte van de eerste helft kreeg Fortuna meer grip op de wedstrijd. In de 39e minuut was het ook dichtbij de gelijk maker, toen Ron Berveling hard inkopte. De onderkant lat voorkwam dat er met 1-1 gerust kon worden. Duizelig .Omdat Fortuna in de tweede helft wel moest komen, kreeg VFC, inmiddels met Ger Zijl stra voor de duizelig geworden Chris Hendriks in de ploeg, de ruimte die het zo graag heeft. Het leidde al in de negende minuut tot de beslissing van de wedstrijd dankzij een prima lopende aanval via John van Mil en Teun Kornaat, door Pe ter van Bekhoven tot doelpunt gepromoveerd: 0-2. Fortuna, met Wim van de Berg voor Marie Visser en la ter Westdijk voor Gardeslen, kwam ondertussen niet verder dan een net naast draaiend af standsschot van Jasper Quak. Het counterend VFC sloeg vijf minuten voor tijd een derde bres, toen Van Mil op maat Ger Zijlstra bediende: 0-3. „We hebben de wedstrijd zelf gemaakt", aldus Van der Zwart. Met zes punten uit vier wedstrijden werkt zijn ploeg zich inmiddels aardig uit de nesten. „VFC heeft zonder meer verdiend gewonnen", al dus collega Postema. „Maar misschien hebben wij het on bewust toch te gemakkelijk opgevat". Schiedam Een feller en een stuk geïnspireerder Martinit behaalde een eenvoudige over winning bij de toch wat hoger geklasseerde buurman Excel sior '20; 1-3, Het ontbrak de ploeg van Piet Roü2en weer eens aan stoot kracht voorin. De trainer: ..Normaal hamer ik er altijd voor de wedstrijd op dat er op dat doel geschoten moet wor den, maar ze doen het niet. Hüs zei ik vandaag ironisch niet teveel schieten hoor'. En 'k moet zeggen, daar hebben ze zich voortreffelijk aan ge houden." Martinit besefte veel beter hoe doelpunten gemaakt moesten worden. Het was eerst Kees Hoogwerf die met een schitte rende halve omhaal voor 0-1 zorgde. Ruud Quadt maakte er nog voor rust 0-2 van. Toen eerstgenoemde kort na de pau ze zijn tweede treffer maakte, was de wedstrijd definitief be slist De ploeg van Hans Ruy- tenberg hoefde toen niet meer zo nodig. Edwin van der Hoe ven slaagde er als enige „in-de solide keepende John "Nagel- noi£ te verschalken": 1-3. Schiedam Mokkend koos ook een teleurgesteld voorzit ter niet langer voor een diplo matieke woordkeus. Kernach tige kritiek in de richting van een kwaliteitsarme spelers groep vergezelde Cor de Vries op diens weg naar de repre sentatieve beschutting van de bestuurskamer. SVVEindho ven (1-1) was inderdaad een nieuw dieptepunt uit de reeks, die de al maanden aanhouden de inzinking de verrassing tgen Volendam bevestigt im mers slechts de uitzondering op de regel— accentueerde. Nu in deze jaargang op Harga geen enkele lauwerkrans meer is te vergeven, slaagde SVV er door Donaid Bax zelfs niet in zich aan de as grauwe middelmaat te ontrek ken. Eén oorzaak voor de wanprestatie, die werd gade geslagen door een slordige vijfhonderd tribuneklanten, was de andermaal weinig goe de gemutste Nol de Ruiter in de voorgaande negentig minu ten dan nog wèl uit handen genomen. „Ik kan de spelers misschien alles verwijten", somberde de oefenmeester, „maar niet dat ze er met de pet naar hebben gegooid. Het heeft toch alle maal met kwaliteit te maken", zette De Ruiter 2*n negatieve betoogtrant voort. „En als Ed win Bleiksloot vlak voor tijd het overzicht bewaart, dan zou je zo'n partij nog winnen ook. Ik zeg eerlijk, dat niemand verdiende te winnen. Daar was het veel te slecht voor". Onbegaanbaar De Ruiter trachtte zich nog te verschuilen achter het bijkans onbegaanbare veld („Heb je er wel eens op gelopen. Zelfs dat is haast niet te doen"), maar dat was een tè goedkoop doek je voor het bloeden. In een be drijfstak, waarin weliswaar niet fors met de geldbuidel wordt gerammeld, mag je im mers toch minimaal verwach ten, dat de opgeleide en inge zette personeelsleden over vol doende capaciteiten beschik ken om dat ongerief moeite loos te verwerken. Noch SVV, noch Eindhoven was evenwel bij machte naar een aanvaardbaar niveau te reiken. De thuisclub probeerde het in het eerste kwartier nog een beetje, maar zakte ver weg, toen Jan Könemann en Harry van Kapel hun vrije trappen niet beloond zagen en de 'hoekschoppenregen' even eens zonder direct rendement bleef. Tobben Het was dus al snel tobben ge blazen en dat beeld kreeg vlak na de verwisseling een triest hoogtepunt. Harry van Kapel blunderd knullig, bracht in valler John van Kilsdonk in balbezit en omdat de organisa tie bij SVV op dat moment he lemaal zoek was, schoof Pascal Maas voor een leeg doel met de handen omhoog 0-1 achter de uitgespeelde Bas van Noort- wijk. 'Nieuw bloed' (Ger van der Heide en Ferry Meerhof voor respectievelijk Jan Köne mann en de niet eens slecht debuterende Rick Westdijk) moest SVV over het dode punt tillen. De hopeloos uit vorm zijnde Meerhof gaf tenslotte zowel zichzelf als SVV een zetje in Aad van der Vlist ontwijkt een aanval van Ricardo Mo- nix, Eindhoven's beste spe ler. De uitblinkende scheids rechter Chris Verhoef houdt alles in de gaten. de goede richting doorvier minuten voor tijd een strakke voorzet van Rob Kiebert keu rig achter Rik Laurs te mik ken. De gemiste kans van Ed win Bleiksloot, een luttel mi nuutje later, zorgda er voor dat de onderhandelingspositie van de spelers er met de naderen de contractbesprekingen plot seling niet nog beter op werd. Dat zou een groot onrecht zijn geweest... OPSTELLINGEN SW: Van Noortwiik, Kiebart, Koe- vermant, Safari, Westdijk (Meerhof), Van Kapel, Van dBr Vlitt, Oe Man, Könemann (Van der Helde), Dercks en Bleiksloot. Eindhoven: Laura, Jonkers, Bloe- mera, Tobing, Bruinen, Van der Pas (Van Kiitdonk), Lemmens, Moniz, Siegers en Maat. Schiedam Op een kil bïjveld zette het schaduw- team van SVV zaterdag middag de negatieve lijn van de laatste weken moeiteloos voort. Opnieuw kwam het niet tot scoren, liet het aantal goede moge lijkheden onbenut (Erik Kolmeier) onbenut en won SC Veendam aldus met 3- 0. Bij rust leidde de noor delijke formatie al met 2-Q. Duidelijk zichtbaar was, dat het overstapje van Ed win de Man, Edwin Bleiksloot en Rick West dijk naar de topelf moei lijk te vewerken was. Schiedam/Waregem Cor Peitsman heeft vorige week van Waregem-manager Ger main de Lantsheere te horen gekregen, dat de nieuwe trainer Urbain Hassard, nu nog werkzaam bij Beringen, hem er volgend sei zoen niet meer bij wil hebben. Hassard, die volgend seizoen de in Nederland terugkeren de Sander Popovics (naar De Graafschap) op volgt, is voornemens rigoreus de bezem door de selectie van het tegen degradatie vechten de Waregem te halen. Peitsman, gistermiddag toeschouwer Bij SVVEindhoven, staat echter nog voor een seizoen onder contract bij de Belgische eerste klasser. De Lantsheere heeft Peitsman welis waar aangeboden hem aan een Franse club te verkopen, maar de oud-spits van SVV heeft daar een afwijzend antwoord op gegeven. Peitsman: „Als ik weg moet, ga ik alleen maar terug naar Nederland. Ik zit niet op een schopstoel bij Waregem, Kan ik lekker m'n centjes opstrijken". Een terugkeer naar Nederland lijkt voor de 28-jarige 'stormram' op het oog een moeilijke zaak. Peitsman verdient dermate veel (86.000 gulden per jaar), dat dit bedrag door een Ne derlandse club niet is op te brengen. Peits man: „Ik ga binnenkort eens praten met De Lantsheere om te kijken wat er mogelijk is. Misschien is het te regelen, dat is transfervrij weg kan". Vete Hans Loovens behoort tot de spelers die Has sard wèl wil houden. De oud-SVV'er staat echter niet te dringen om een handtekening te plaatsen onder een nieuwe verbintenis. De middenvelder, die sinds twee weken weer vaste klant is in de basis van Waregem, „Er heerst hier een vete tussen de Belgen en der Nederlanders, die wordt aangewakkerd door de pers en het publiek". door Donald Bax En: „Nu is het voor mij niet zo leuk om te blijven, maar het zai niet eenvoudig zijn te rug te gaan. Ik geloof, dat ze twee ton voor me kunnen vragen. Wie kan en wil dat in Nederland voor mij betalen. Bovendien is er daar ook weinig werk meer te krijgen. Ik ga wel eens praten met de manager, of die sfeer kan verbeteren, dan wil ik best bij Waregem blijven. Ik weet ook, dat de nieuwe trainer me graag wil houden. Ik weet nog niet wat ik doe..." Schiedam Met dank aan Dé Stoop kan SVV de nabije toekomst met een opgelucht hart tegemoet zien. Het be stuurslid van de sectie be taald voetbal is er in geslaagd om, in samenwerking met voorzitter Cor de Vries, bij de bedrijfsvereniging (BVG) een betalingsregeling te treffen. De Schïedamse eerste divisie club moet haart schulden je gens de BVG in twee jaar af betalen. De Vries, die inmiddels alle obligaties heeft 'uitstaan' en daarvan al 60.000 gulden bin nen heeft, heeft eveneens een regeling met de belasting getroffen, waardoor SVV de rest van het seizoen zonder zorgen kan afwikkelen. Voor hel nieuwe seizoen weet SVV zich nu al verze kerd van een financiële in jectie van externe geldgevers (NOS-, toto/lotto-gelden en vereveningsfonds) ter grootte van een kwart miljoen gul den. Schiedam Sinds de winter stop heeft Schiedam twee keer gescoord. En dat gebeurde nota bene in de wedstrijd te gen GDS, die een moristerne- derlaag van 8-2 opleverde. Hoe de Schiedammers er ook gisteren weer in slaagden de meest opgelegde kansen te verprutsen, was voor vriend en vijand een raadsel. Het is dat er geen Teleac-cursus 'Sco ren voor beginners' bestaat... Oliveo-trainer Winus Schook kon er na de 0-3 winst niet zo mee zitten, al was ook hij beel reëel: „Als we na een half uur met 2-0 achterstaan, dan mo gen we nog blij zijn." Vor beide ploegen was een overwinning van ontzettend groot belang. Oliveo en Schie dam bengelden hand in hand op de onderste plaats in de derde klasse. Twee punten er bij zoa^éen voorzichtige aan sluiting met een aantal andere 'ploegen betekenen. Aanvallen was derhalve het parool van alle twee de teams, al loyam Oliveo daar in de eerste helft nauwelijks aan toe. Toch ging de rust in met een 0-2 stand. Dit om de simpele reden dat Schiedam uit zeker vier opge legde kansen niet éénmaal scoorde en Oliveo één moge lijkheid kreeg, die ook meteen benut werd. De debuterende Johan Korpel slaagde er met een fraaie lob kort voor rust ook nog eens in zijn doelman Jaap van der Nol te verrassen. De Pijnackers werden in de beginfase finaal van de, toen nog niet spekgladde, grasmat gespeeld. Het was aan laatste man John Rohling te danken dat de Schiedammers niet op voorsprong kwamen. De ma nier waarop hij na tien minu ten een keiharde knal van John van de Toorn van de doellijn kopte zou normaal ge sproken 'goed' zijn geweest voor een zware hersenschud ding, Een half uur later kwam Ed Slavenburg vrij voor het Oliveo-doel. Keeper Hans Stolk vertoefde op dat mo ment elders, maar Slavenburg slaagde er in voor dat hele grote doel juist dat plekje uit te kiezen waar Rohling al moe deloos stond te zijn, In de hierop volgende aanval passeerde de behendige René Remmerswaal op rechts twee man en zag Paul Bergen hele maal vrij voor de goal staan. Op zijn inzet maakte Jaap van der Nol een vergeefse duik: 0- 1. Twee minuten later was het Schiedamse verweer in feite gebroken toen Johan Korpel erg ongelukkig, maar daarom niet minder fraai, terugspeel de. Schiedam ging de tweede helft pressie spelen, gooide de lange voorstopper Harry Voorwald 'in de punt', maar de Oliveo- verdediging bleef (vooral om dat Schiedam volhardde in hoge ballen voor de pot) op permachtig. De beste kansen waren, in die fase zelfs voor de ploeg van Winus Schook. Peet van Velzen en Rob Burks had den echter weinig -rduk. Op nieuw Paid Bergen maakte tien minuten voor tijd aan alle onzekerheid een eind (0-3) en pas toen weer werd Schiedam gevaarlijk. Twee ballen op de lat (John van de Toorn en Ed Slavenburg) typeerden de pech die Schiedam heeft als het op scoren aan komt. Oliveo-trainer Schook was vol lof over de Schiedamse ploeg: „Maar het zit gewoon altijd te gen als je onderaan bengeli. Wij maken het ook al weken- door John Bunte lang mee." Tot de voorbijwan- delende Schiedam-speler John van de Toorn: „Neem van mij aan, jullie pakken heus nog punten in die laatste wedstrij den." De repliek van Van de Toom was veel, zo niet alles zeggend: „Dat zeiden ze drie weken geleden ook tegen Schiedam Jack Lam mers is niet langer trainer van Schiedam. Bij de der deklasser, die sinds no vember niet meer heeft gewonnen, groeide het be sef 'dat er iets moest ge beuren', De gedachte van het bestuur was de, mo menteel niet aan een club verbonden, trainer voor het volgend seizoen (Cor Habermebl) alvast bij de training en coaching te be trekken. Jack Lammers zag dit als een motie van wantrouwen en verbond hieraan zijn conclusies. In gezamenlijk overleg werd besloten met onmiddellij ke ingang uit elkaar te gaan. B-lrainer Cor Gudde trainde donderdag de se lectie en zat gisteren ook op de bank. Het is echter de bedoeling van het Schiedam-bestuur de rest van het seizoen vol te la ten maken door Haber- mehl. Vlaardingen TSB stetcte legen Maasdijk het verblijf in de darde Klas se definitief veilig En hoe. The Shell Boys kenden geen mededogen me: het arme Maasdijk 7-0 In de andere derde t-tasse handhaafde Hoekse Boys v.a een kleine 2-1 zege op Hei- nenoord de koppositie TSBMaasdijk 7-0 Vooraf had trai ner Hans Stout zijn spelers op de be langen van dit duel gewezen Er kwam dan ook een uiterst gemoti veerd TSB in het veld, wat een ouder wetse 'zevenklapper' opleverde Ton Roovers. Leen Boon, Wim Stoevelaar (3x), Jos Odifk en Bertol Westerdijk Heten de Maasdijkse doelman «n wan hoop achter Hoekse 8oys—Heinenoord 2-1 De ruststand was nog 0-0. waardoor bij H8 topscorer Ron Setters werd inge zet Tien minuten voor tijd had deze wissel succes Een slim balletje van John van de Bos werd door hem al- gerond l-O Omdat Dick Bos een voorzet niet goed beoordeelde, kwam Heinenoord op geluke hoogte tn blessuretijd scoorde Ton van der Pijl het winnende doelpunt voor de thuis club Vlaardingen In de afdeling Rotter dam (zaterdag) deelde GSS met kop loper SV Botlek (0-0). terwiil ook CION aan het treffen met Smushoek een punt overhield- 2-2. GTS leed een verrassende 2-0 nederlaag tegen Ve ronica WK kan thuis maar moeilijk winnen Van Flakkee werd mei 3-1 verloren GSSSC Bollek 0-0 Trainer Jaap Klepke had een 4-4-2 taktiek 'uitge dacht', waarbij de spelbepaler van Botlek aan banden moest worden ge legd. De wedstrijd kende weinig doel- njpe kansen. He: schot van Piet van Gulik (kruising paal en lat) had even wat een beter lot verdiend. SmitehoekCION 2-2 CfON speelde met een aantal invallers, maar dat was nauwelijks te merken Doelman Piet Prins verzorgde vanaf de kalkstip de openingstreffer, maar uit een goe de hoekschop kwamen de gastheren tangszij. Sjaak de Goede scoorde schitterend 1-2, maar in blessuretijd sleepte Smitshoek toch een deling uit het vuur VeronicaGTB 2-0 GTB lijkt in deze beslissende fase de zenuwen niet de baas te kunnen. De ploeg van Henk Steenbergen liep meer tegen zichzelf dan tegen Veronica te voetballen, waarvan de thuiscfub dankbaar profi teerde WK'Flakkee 1-3 Flakkee opende uit een door de muur van richting ver anderde vrfije trap de score. WK moest winnen om nog kansen op pro motie te houden, waardoor al snel ri sico's werden genomen Twee uitval len van Flakkee waren echter genoeg voor twee doelpunten 0-3. Ger 2uid- geest redde tien minuten voor lijd de eer Vlaardingen DVO'32 liet tegen Me- lissarst een duur punt (1-1) liggen Ook Satelliet pakte tegen Hermandad met de volle winst- 0-0 HBSS boekte een uitersi nuttige 1-0 overwinning op Alexandria'66, terwijl ook DSS'26 (te gen WFB) met 1-3 aan de goede kam van de score bleef DVO'32Melissa nt 1-1 Behoudens de eerste tien minuten had de ploeg van Gertie Baas de wedstrijd volledig in handen Gelegenheids voorstopper Wim Stad (Bart van der Gtessen is voorlopig geschorst) 2ag een solo in eigen verdediging terecht afgestraft; 0-1 na acht minuten DVO'32 werd wakker geschud, maar de vele kan sen konden door Tan van Pee. Addy Nijssen en Robert Kortleven voorals nog met m doelpunten worden omge zet. Kortleven werkte uiteindelijk een lob van Van Ree achter de doelman HermandadSatelliet 0-0 Het was geen beste vertoning volgens trainer Wim Poulus De laatste weken vlot scorende Viaardingse formatie kon nu het net niet vinden, mede door het erg verdedigend ingestelde spel van de gastheren. De mooiste kreeg Dick Boot. maar een RoUerdammer kon nog juist zijn schot blokkeren Alexandrra'66HBSS 0-1 Hoewel de zege door HBSS als een kleinood werd gekoesterd, had hei net zo goed 0-6 kunnen zijn Legio kansen, vooral in de eerste helft, werden door de ploeg van Roel de Hartog gemist. Ka- rel van den Berg tekende met een trefzekere kopbal voor de winnende treffer. WFB—DSS'26 1-3 OSS'26 staat door deze overwinning weer eens boven aan Een eigen doelpunt bracht DSS op 0-1 Een verdedigingsfout|e lag aan e basis van de Ouddorpse gelijk maker. maar toen ging voormalig top scorer Boudewijn Groen zich er mee bemoeien Twee puntgave treffers warsn het gevolg, waardoor OSS nu prima vooruitzichten op het kampi oenschap heeft. Vlaardingen SFC consolideerde door een 6-1 winst bij slaart ploeg Rockanje de toppositie Ursus her stelde zich moeizaam van de neder laag van vorige week (2-1 tegen Dirksland). Winst was er voor Olym pus (4-2). terwijl Demos een kosl baar punt bij NP '81 pakte. Oe semi-derby DRZMSV'71 eindigde onbeslist (i- 1). UrausDirkaland 2-1 Ursus slaagde er tegen Dirksland niet in te overtui gen. De ploeg van John Corver kwam door Anton van Oers weliswaar op voorsprong, maar de Dirkslanders kwamen nog voor rust op gelijke hoogte. Een eigen inzet van een spe ler van Dirksland bezorgde Schie dammers uiteindelijk' toch nog de twee punten RockanjeSFC 1-6 De eerste helft had SFC het moeilijk tegen de voor naamste degradatiekandidaat. De rust brak aan met een 1-1 stand (doelpunt Karei Buron) Na de pauze stelden de Schiedammers binnen viif minuten orde op zaken Toen stond het a! 4-1, Toen kon de ploeg van Bert van Hees hel wat rustiger aan gaan doen en werd er nog 'maar' twee keer gescoord Andre Ooster waal (drie keer) en Frans Landsber gen (twee) namen de produktte voor hun rekening DilettantOlympua 2-4 Volgens trai ner Wim Poulus was 2-10 ook een normale uitslag geweest. De Schie dammers lieten vele riante mogelijk heden liggen. Wel succesvol waren Peet van der Werf (twee maal). Peet den Hariogh en Ron Koevermans NP'81—O cm os 1-1 Rings van Kam pen is de laatste weker» met zijn ploeg bezig de zo broodnodige pun tjes bijeen te sprokkelen Tegen NP '81 had er zells meer in gezeten dan de uiteindelijke 1-1. Er werden aan Schiedamse zijde echter nogal wat mogelijkheden onbenut gelaten DRZ—MSV VI 1-1 Da beide doetver- dodigers zorgden er voor dat de rust met een 0-0 stand aanbrak DRZ kwam op voorsprong toen een kans loos kopballetje van Bart Kinneging door een MSV-verdediger werd aan geraakt MSV, dat een groot deel van de wedstrijd een veidoverwicht had. kwam door Koos Juursema op gelijke hoogte. Vlaardingen Het troosteloos on deraan de ranglijst bengelende Ho- landman verbaade vriend en vijand door bij Hekelingen met 0-1 te win nen. Veel schoten de Vlaardmgers er mei mee op. want VOL speelde zich door een 1-0 overwinning op SSW zo goed als veilig vdlSSW 1-0 De Maass»ui2ers zijn na deze overwinning zo'n beetje ver zekerd van nog een jaartje derde klasse voetbal Ger Robbemond had zijn spelers duidelijk gemaakt dat er keihard geknokt moest worden en daar hielden ze 2ich netjes aan. He! was Bennie Tureay die al vroeg in de wedstrijd de uiteindelijke 1-0 eind stand op het scorebord bracht SSW raakte at snel een speler kwijt (slaan naar een tegenstander), maar dat weerhield die ploeg er niet van VDL m de tweede helft gedurende twintig mi nuten onder de druk te zetten VDL kwam echter goed door deze periode heen. Hekelingen—De Hollandiaan 0-1 Hollandiaan weet sinds gisteren weer wat winnen is. De Vlaardmgers be haalden een verdiende overwinning Hekelingen was. met name in de tweede helft, wel veel «n de aanval, maar werd met echt gevaarlijk Rob Maal scoorde in hel begin van de tweede helft het enige doelpunt Hof- tandiaan is echter mets opgeschoten met deze overwinning. Met nog vier wedstrijden te spelen bedraagt de achterpand op VDL zes punlen Vlaardingen RKWIK bleef m een pure degradatiewedstrijd tegen SCO *63 steken op 1-1. FCN '66 consoli deerde ook tegen DBC de plaats m de top van de vierde klasse (3-1) FCN'66DBC 3-1 Een probleemloze overwinning voor de Schiedammers. Dick Schaap scoorde uit een vrije trap al na een kwartier voor 1-0. Dat was ook de ruststand. Jeffry Stewart maakte er kort na de thee 2-0 van en toen zakle FC Nieuwland, dat nog geen nieuwe trainer heeft gecontrac teerd. even weg. Na de tegengoal van DBC werd de ploeg van Martin Schaap weer wakker. Rens van der Spoel bepaalde uiteindelijk de stand op 3-1. RKWIK—SCO'63 1-1 Beide ploegen vrezen voor een verblijf m de afdeling van de RVB. Het werd derhalve een echte degradatiewedstrijd, waarbij RKWIK en SCO met een optimale In zet het onderste uit de kan wilden ha len. Omdat beide teams vooral ge baat waren bij een overwinning, ont stond een open wedstrijd. Ronald Braak bracht het Viaardingse kamp tot juichen, maar fang plezier van die vorsprong had RKWIK niet. Oe 1-1 eindstand werd door beide ploeogen bestempeld als een juiste uitslag Robbie Timmer werd vroegtijdig naar de kleedkamer gestuurd omdat hij een slaande beweging naar een ten- genslander zou hebben gemaakt; iets dat aan RKWIK-Zijde heJtig werd en wordt bestreden Maandag 11 april: Voetbal: 19.30 Lo ting Rotlerdam Nieuwsblad Cup in clubgebouw Excelsior M. 18.45 Satel liet— Alexandria'66; Zaalvoetbal; 19.50 BloemhofDRZ (d, Ommoord), 19.00 Xerxes—DRZ (beker), 21.00 VOBExcelsior M {beker, belde Oos- tervant). 20.30 RFCMSV'71, 19.00 Schiedamse Boys—Schiedam, 21.15 SPSV—OACN Boys. 19.00 Demos— GAS (alle Energiehal). 20 30 RKWIK— DHS. 21-15 WK—HBSS {beide Wet- Louder Smithal Maassluis). Dinsdag 12 april: Voetbal: 18.45 Her mandadDSS'26, 18.45 Zwaluwen De Hollandiaan: Korfbal: 19.00 Nïeu- werkerkSpirit. Woensdag 13 april; Zaalvoetbal: 21.30 DVO'32—SVDP. 22.10 ZwakJ- wenSVV (beide Florus V-Laan, Vlaardingen); Korfbal: 19.00 Vanbh- ta— Maassluis, 19.00 RWR 2—ODl. Dondordag 14 april: Voetbal; 18 45 Overmaas—SVW, 18.45 Satelliet— DVO'32.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5