14 SPORT/WATERWEG U V G sterker dan buur DWS Vlaardingen ongeïnspireerd dat is nou Canda, de stijl die langer blijft 100.- C&A'sMode Tip De Snayer uitstekend UVG verrast met tweede plek S Hollandiaan kansloos tegen Ancora IJshockeyteam uitgeschakeld René de Boer snelste bij Coureur Peter Klok nu vierde Z'67 moet kunstgrepen toepassen C&cA Li tocJi üootdeêi^eA.! Rotterdams Nieuwsblad maandag 11 apnl 1983 KW Rotterdam De Vlaardingse atleet Marius de Snayer heelt in de derde editie van de Rot terdamse marathon een uitste kende prestatie geleverd. De Snayer, lid van het Vlaarding se Fortuna, kwam uit in de ca tegorie Veteranen I en legde toch veler verbazing beslag op de vijftiende plaats. De Vlaar- dinger noteerde een tijd van 2 uur en 24.39 minuten, hetgeen goed was voor een nieuw per soonlijk record. Bovendien was hij met deze prestatie de beste atleet van ae afdeling Rotterdam van de KNAU. In dezelfde categorie bleef Piet van Alphen hem slechts met iets meer dan twee minu ten voor. Van Alphen liet de klokken stilstaan op 2,22,14 en dat betekende een nieuw, 2ij het officieus, wereldrecord voor veteranen. De Snayer bleef wel regerend Europees kampioen Gerard Nijboer Arnhem De damesjunioren van UVG hebben zich in de eindstrijd van de nationale kampioenschappen voortreffe lijk geweerd. Achter het al op voorhand tot Nderlands kam pioen gebombardeerde Vlug en Lenig legden de Schïedam- se talenten beskag op de twee de plaats. In de eerste wed strijd, tegen VenL, viel UVG ten prooi aan de zenuwen. Binnen de kortste keren keek het tegen een 6-1 achterstand aan. Uiteindeljk werd het 8-6, een meer dan verdienstelik re sultaat. Van Olympia werd ge makkelijker gewonnen dan de 10-8 zege doet vermoeden. Te gen Ookmeer moest de beslis sing om de tweede plaats val len. De te strenge arbitrage (liefst twaalf strafworpen) zorgden voor een onaantrek kelijk duel, dat door UVG met 10-8 werd gewonnen. UVG's coach Leo Schlarmann was ui teraard bijzonder te spreken over deze fraaie tweede plaats. IHH Vlaardingen De herenderby tussen de Schiedamse hand- balteams van UVG en DWS eindigde in een 12-10 zege voor thuisploeg UVG. De UVG-dames trokken met 14-5 aan het langste eind tegen Athene. De heren van Hollandiaan verlo ren kansloos met 5-12 van koploper Ancora, terwijl de dames van Hollandiaan in Den Haag Hermes met 1-10 in het zand deed bijten. De heren van WIK klopten het Rotterdamse Snelwiek met 16-14 en de dames van WIK .hielden de punten in Vlaar dingen door het Rijswijkse Anomo met 7-3 te verslaan. In de afdeling eén uitslag: Unilas- Wilton (d) 8-5 De wedstrijd tussen de herenteams van 01 i- veo en HVK werd bij een 10- 10 stand 15 minuten voor tijd gestaakt wegens het 2eer slechte weer. Afgelast werden de duels Treffers-DWS (d), HVK-ADO (d), Unitas-Rijn- streek (h) en Spartaan-Wilton (h). UVG—DWS (h) 12-10 Omdat het gedurende lange tijd van de wedstrijd regende, was het balspelen een moeilijke aange legenheid. Voor rust had DWS meestentijds een kleine voor sprong, Tot 3-3 kon UVG op halen, maar daarna liep DWS uit tot 3-5. In de laatste tien minuten voor rust wist UVG deze achterstand om te zetten in een 6-5 voorsprong door achter elkaar drie break-outs te benutten. In de tweede helft eenzelfde scoreverloop als voor rust. DWS liep binnen een kwartier uit tot 6-9 en niets leek er op dat UVG nog terug kon ko men. Geholpen door een ver- dedigingsfout kwam UVG toch weer terug. Binnen drie minuten tijd werd de achter stand weggewerkt en na 9-9 was de strijd weer volkomen open. Na 10-10 nam UVG voor de Door een erehaag van pupillen verlaat het prille echtpaar Helma en Albert Stans het stadhuis van Vlaardingen. Helma Salomons geniet in deze regio bekendheid als handbalster van Hollandiaan, terwijl Albert Stans op de voetbalvelden van VFC bezig is. tweede keer een voorsprong en toen DWS bij de 11-10 ach terstand overging op de man verdediging werd de eindstand bepaald op 12-10 door wie an ders dan trainer/speler Rene Bos. Bij DWS ontbrak good- old Ruud Hendriks die vorige week bij een tournooi in Goes een vingerblessure opliep en nu in het gips zit. HollandiaanAncora (h) 5- 12 De ploeg van de aan het eind van het seizoen vertrek kende trainer-coach Wim Schaap is er niet in geslaagd om het de koploper in de hoogste klasse veldhandbal moeilijk te maken. Ondanks het uitstekende werk dat doel man Eric Dijkstra onder de lat liet zien liep Ancora uit bin nen twintig uit nar een 0-6 voorsprong. Zelfs twee straf worpen wisten de Vlaardin- gers in de openingsfase niet te benutten. De Rotterdammers met de uitblinkende Peter Schellen in de gelederen speelden een slim spelletje. Er werd goed gelopen en het bal tempo lag hoger dan bij de thuisploeg. Opvallend was het dat drie van de zes Roterdamse treffers gescoord werden wegens het te laat terugkomen van de Vlaardingers. Het werd 1-6 door een benutte break-out van Rob Mooij en na 1-7 door een snelle eén-twee wist Arie Plugge de derde strafworp wel te benutten waardoor de eerste helft werd afgesloten op 2-7, Na rust scoorde de te solistisch spelende Jan van Vliet 3-7 maar direkt kwam het ant woord van Peter Schellen die via de lat Eric Dijkstra pas seerde: 3-8. Rob Mooij scoorde vanaf de rechterhoek twee keer waar mee de koek voor de thuis ploeg op was. In de laatste tien minuten wisten de Rotterdam mers de voorsprong uit te brei den van 5-8 tot 5-12 o.a. door twee break-outs. Indien Eric Dijkstra niet zo goed had staan keepen was de nederlaag on getwijfeld groter geweest dan nu het geval was. Vlaardingen- De voorlaatste wedstrijd in de volleybal competitie werd door de Vlaardingse heren met 1-3 gewonnen. De dames van Broleco/Vlaardingen moes ten het afleggen tegen Mad- joe uit Enkhuizen (3-1). Het Schiedamse Both&Partners- /Schiedam verloor met 1-3 van Dynamo. De heren van MVC waren de meerdere van Yura (3-1). LinneVlaardingen <h) 1- 3 Een zeer matige wedstrijd van de Vlaardingers. Onge motiveerd begonnen de he ren, tegen het al gedegra deerde Linne, aan de wed strijd, waarvan de uitslag al van te voren vaststond. De eerste set werd ternauwer nood van de vechtende Lim burgers gewonnen met 14-16. In de tweede set brak de on geconcentreerdheid de Vlaardingers op en moesten zij de set (15-7) afstaan. In de derde set kwam er meer lijn in het spel en de set werd dan ook gemakkelijk gewon nen met 10-15. In de vierde set stond het Vlaardingse team voortdurend onder een hoge druk, maar de Limbur gers misten net iets te veel kracht om de set naar hun toe te trekken, VlaardingenMadjoe/Enk- huizen (d) 1-3 Wanneer de ploeg uit Enkhuizen de wed strijd zou winnen, dan was een tweede plaats voor hen een feit. Een moeilijke taak dus voor de Vlaardingsen om hun tegenstanders daar van af te houden. In de eerste set ge bruikten de dames een zeer moeilijke service, waardoor de tegenstanders hun aanval niet goed op kon zetten. De set werd gewonnen met 15-11. Van de tweede, derde en vier de set valt weinig goeds te melden over de thuisploeg. Het relatief kleine team had geen afdoende middel om de lange aanvalsters ervan te weerhouden genadeloos in te slaan. De overige setstanden waren:7-15, 11-15 en 9-15. SchiedamDynamo (h) 1-3 Voor de Schiedamse ploeg stond duidelijk minder op het spel dan hun tegenstanders en dat was duidelijk te merken. In de eerste set stonden de Schiedammers langdurig op een voorsprong, maar de set werd uiteindelijk verloren met 13-15. In de tweede set ging het de ploeg voor de wind en toonden ook heter spel. Met name Paul Dekker, die zwaar werd belast, kwam tot scoren. De set werd met 15-11 gewon nen. Na deze set zijn de Schie dammers eigenlijk niet meer aan de bak gekomen, vooral de middenspelers faalden, De derde en vierde set werden ui handen gegeven met 8-15 en 11-15. MVCYum (h) 3-1 Een rom melige wedstrijd met meer ge zichten. Dan speelden de Maassluisers de sterren van de hemel, dan weer leken zij wel een ploeg uit de vierde klasse. De setstanden tonen aan hoe veel moeite MVC had: 16-14, 11-15, 15-7 en 15-13. MVC is door deze overwinning zo goed als zeker tweede, waardoor de kans op promotie, door middel van promotie/degradatie wed strijden, als reèel gezien kan worden. Garmïsch Partenkirchen De kans is groot dat de Nederlandse IJshoc key Bond opnieuw naar een nieuwe bondscoach moet uitkijken. Het is na melijk geheel niet zeker dat de huldi^ ge trainer. Cliff Stewart, sinds acht maanden in dienst, zijn contract zal verlengen. De Canadees, die de Oranje-ploeg In Boedapest naar de B-pou!e terugbracht en afgelopen, weekeinde de Olympische kwalificatie tegen Noorwegen (4-4, 2-10) miste, varwacht zelf niet aan te blijven. Vlaardingen René de Boer werd fn Vlaardingen winnaar van een wed strijd, waaraan alle clubs uit de regio- aan deelnamen. De Vlaardfnger ont-' plooide in de beginfase het initatiet waaruit een kopgroep van vier ren-, ners ontstond. Mal De Boer was dat zijn clubgenoot Peter Voshol, de Ahoy-renner Mathleu Hendriks, even als Voshol juniorrenner en de Pedaal ridder Leo Geluk, In de eindsprint had De Boer rog het meeste moeite met Peter Voshol, maar de Vlaardm- ger won overtuigend. Rotterdam Hen week na het Top- way-toernool van Metro opnieuw vol op badmlntonactlvitelten in de Maas stad. Terwijl in Sportpaleis Ahoy' Rob Ridder en Uun Santosa een demon stratie ten beste gaven, vonden in sporthal De Wielewaal de finales plaats van het A2/C-toernooi van badmintonclub Rotterdam. Het A- toernool was een regelrechte tegen valler door onvoldoende kwaliteit. De finale bij de heren was een Vfietwljk- aangelegenheld. Eerste werd Henk West er beek, vóór Lesly TJoo. Rotterdam—Het toernooi van de ten nisvereniging Zuiderpark '67 is on danks de enorme inspanning van de wedstrijdleiding in het water gevallen. Door de slechte weersomstandighe den was men gedwongen allerlei kunstgrepen toe te passen. In het he renenkel B versloeg Norbert Salarl in de eindstrijd Mark Koevermans. Bij de dames was Barbara Kampte sterk voor Karin van Schalk. DE GOEfE NAAM VANC*A, Blouse, vrolijk streepdessin, aangeknipt mouwlje, epauletten, luchtig geweven Katoen. 38-44 Hok. doorknoop achter, linnen look, dubbele ceintuur, opgestikte sakken, gevoerd. Polyester/viscose. 38-44 - Blazer, soepel als 't zachtste suède. super makkelijk onderhoud, gevoerd. 38-46 Pantalon, bandplooien, fijne poplin, smalle pijp. Polyester/katoen. 36-44 pon, elegant doorknoopmodel, strakke ËlsÉübbele ceintuur, lmnenstruk- H^W^ester/viscose. w /ftk, Blouse, fijn Imnenstruktuur, vlotte reverskjaag, aangeknipt mouwtje, katoen. 36-44 Broekrok, prachtige gabar dine, losse plooien voor, j steekzakken, 3 leren riemp jes. Pol/katoen, 38-44 "Vestj asje, mooi gebreid, eharmantboorfije, - praktisch, acryl, 38-461 ^Pantalon, stretch, linnen ...look, gekleed, zit prettig, 1 met ceintuur. 38-44

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6