1 A t Goudriaan ontkent uitbesteding werk GRAAGGEDAAN. Nieuw gebouw Westland Zuid nog te krap Idefiks over werkgelegenheid in Schiedam: 69.- Welzij nsmarkt doet weinig onder voor Adam Eva VIAARDINGS DAGBlflD SCHIEOAIHSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT W& ter meulen natuurlijk a SCHOOLREÜNIE VOL 'VREEMDE VOGELS' Maassluise scouts zijn oppermachtig Jeugdbende stal Voor 20 mille aan bromfietsen s Kleine misdaad weer actief in Maassluis Jeugdige tasjesdieven aangehouden I w°°"PkaZ land. 'J ement, car. 17 korting !S6S38 51899- MAANDAG 18 APRIL 1983 Wimpel naaien. Een van de opdrachten tijdens de district wedstrijden Waterweg De Maasiuise scouts hebben dit weekeinde \in het Lickebaertbos de Sehie damse en Vlaardingse padvin ders en verkenners afgetroefd. Tijdens de districtswedstrijden waren de verschillende groe pen uit Maassluis oppermach t- Vrijdagavond hadden zo'n 200 tot 250 padvindertjes hun bi vak opgeslagen in het Licke- baertbos. Zowel de gemeente Vlaardingen als brandweer en politie legden de nachtelijke avonturen en kampvuren geen haarbreed in de weg. „We hebben aüe medewerking ge kregen. Alles wat we wilden hebben, konden we krijgen", zegt voorzitter Wim de Jong van district Rijnmond. Het ging in het spel 'Alle hens aan dek', waarin een twaalftal opdrachten zo goed mogelijk moesten worden uitgevoerd, allemaal om een plaatsje voor de gewestelijke wedstrijden. Hoewel, stelt De Jong: „We leggen niet teveel nadruk op het wedstrijdelement. Het feit, dat jongens én meisjes uit ver- N m schillende steden bij elkaar i tomen is veel belangrijker." -Toch blekende„Maasiuise groepjes veel te sterk voor hun leeftijdsgenootjes van tien tot vijftien jaar. De Vossen van de Karei Doormangroep, de Zee paardjes en Vleermuizen van XI de Paulusgroep legden beslag lop de eerste drie plaatsen. Vlaardingen had nog iels in de ihelk te brokkelen door met "de Houtduiven en Valken daar -pal achter te eindigen. De eer- Iste Schiedam se scouts werden jélfde van de 41 deelnemende oad vi nd ersgroe nies. Vlaardingen „We heb ben genoeg intelligentie en kennis in huis", sprak rec tor Jan Tazelaar de zaal met reünisten inkijkend, „om in een dag de staat der Nederlanden te reformeren en de maatschappij te her vormen." Waarop verbijs tering om zich heen sloeg. De voormalige docenten, maar vooral oud-leerlin gen, van scholengemeen schap Westland Zuid ble ven met vraagtekens in de ogen steken in deze volzin. De reünie was de afsluiting van de feestweek ter ere van het nieuwe schoolgebouw en het vijftienjarig bestaan. Vijf dagen lang werden excursies gehouden naar onder meer de sterrenwacht en de rechtbank en aan sport en spel gedaan, 's Avonds genoten de diverse klassen van gezamenlijk leer lingen- en docentencabaret. De officiële opening vond na vorige week te zijn uitge steld vanmiddag plaats. De nieuwe behuizing is mo menteel wat aan de krappe kam voor VWO-onderwijs op Westland Zuid. Hoewel net aantal Vlaardingse aantal in schrijvingen voor het komend jaar daalt, trekt de scholenge meenschap door haar gunstige ligging veel leerlingen uit Maassluis en Maasland. In te genstelling tot andere scholen, groeit het aanbod van nieuwe lingen nog steeds Zelf had Westland ook al een achteruitgang ingecalculeerd. Het nieuwe gebouw is daarom berekend op 900 leerlingen. Nu zijn dat er nog ruim 1100. Tazelaar: „We hadden ver wacht dat het ieerlingenbe- stand een jaar of drie geleden al zou teruglopen. Dat schijnt dus wat langer te duren." Daarbij komt, dat de scholen gemeenschap een dependance heeft af moeten stoten. Druk was het zaterdag in het nieuwe onderkomen (zo'n 8ÖÖ mensen) evenwel ook. „De muren van dit nieuwe pand", aldus de rector, „kunnen nau welijks de concentratie omvat ten van wetenschap, cultuur en bedrijfsleven." Eenmaal op zijn spreekstoel. kwam Jan Tazelaar met verrassende uit spraken voor de dag. Over bij voorbeeld vogels van verschil lende pluimage, doelend op de Westland Zuiderlingen. „Onder ons zijn reparateurs van het menselijk lichaam en reparateurs van bromfietsen, naast retaurateurs van kunst werken en restaurateurs in de horecasector." Heiaas. de woordspelingen bleken aan veel reünisten verspeelde moeite. De anecdotes en sterke verhalen spraken iedereen meer aan. i. 54C. reis- Jagen i Oerwoud van vergunningen moet doorzichtiger worden Schiedam Een ambtelijke werkgroep moet zich intensief gaan bezighoud n cnet de vraag, hoe het ingewikkelde oei woud van regelingen en vergunningen die van toepassing zijn als bedrijven zich in de stad willen vestigen, doorzichtiger en een voudiger gemaakt kan worden. De be staande regelingen en de benodigde ver gunningen voor bedrijven zijn veel te in gewikkeld. Als Schiedam werkgelegen heid wil aantrekken, dan zal op dit ter rein in elk geval heel wat moeten worden gedaan. Dat is een van de belangrijkste conclusies uit een tussenrap port van de werkgroep Ide fiks, die zich sinds september vorig jaar bezig houdt met hel opstellen van een nota over de werkgelegenheid in Schiedam en met de mogelijkheden die de plaatselijke politiek heeft om die werkgelegenheid te sti muleren. De werkgroep be staat uit een aantal Schiedam mers die op persoonlijke titel in de groep zitting hebben. Idefiks heeft inmiddels enkele belangrijke onderdelen van haar eindrapport klaar. In die onderdelen wordt ingegaan op de gemeente als overheid en als werkgever en op de vele subsidieregelingen die er voor het bedrijfsleven zijn. Over de vele regelingen en vergunningen die door de plaatselijke en rijksoverheid voor bedrijven zijn opgesteld constateert Idefiks, dat nieuwe ondernemers en hoofden van kleinere bedrijven vaak wei nig inzicht hebben in de pro blemen'die zich voordoen op het gebied van de benodigde ADVERTENTIE Schiedam De politie heeft oen jeugdbende opgerold die voor minstens twintigduizend gulden aan bromfietsen in Schiedarr.-Noord en Vlaardin gen-Holy heeft gestolen. De tien jongens variërend in leeftijd van vijftien tot en met zeventien jaar en afkom stig uit Schiedam en Delft hebben 24 brommers, een fiets en diverse onderdelen buitge maakt. Elf bromfietsen en de fiets konden worden achter haald en zijn inmiddels aan de eigenaars terugbezorgd. De jongens opereerden in groepjes van twee of drie. Be- Halve aan bromfietsdiefstallen hebben zij zich ook schuldig gemaakt aan een inbraak in een school en in kelders. Geeft een prachtige lichtinval... Keurig afgewerkte M-store die erg sierlijk voor uw raam hangt Van 100% polyester Met een ca. 25 cm hoge kant in wit of ecru 400 x 197 cm voor 600 x 197 cm voor 98,- vergunningen. Er zijn eenvou diger regels nodig, een snellere uitvoering van de procedures en een herbezinning op de noodzaak van bestaande re gels. Vooral moet de lokale overheid zich minder burocra- tisch opstellen, aldus de werk groep. Idetiks geen ook aan, dat Schiedam veel meer moet doen om een aantrekkelijk vestigingsklimaat te creeeren, Aan de beeldvorming van de stad is de laatste tijd veel te weinig gedaan, meent de- werkgroep. Idefiks verwijst naar de conclusies uit de tce- risme-nota van enkele jaren geleden, waarin werd gecon cludeerd dat de stad zou moe ten worden verfraaid, dat dit werk en inkomen zou opleve ren en dat het klimaat in wer vend opzicht zou verbeteren. „De wijze waarop later met de toeristische ontwikkeling is omgegaan wekt de indruk dat het gemeentebestuur van zijn eigen voortvarendheid is ge schrokken. Na de feestelijke opening van het nieuwe on derkomen van de VVV is er op dat front niets meer verno men", aldus Idefiks. De groep meent ook, dat er een actie plan moet worden opgesteld om het vele werk, dat het ge meentebestuur zelf zou kun nen doen en dat werkgelegen heid zou opleveren, inderdaad uit te voeren. Er is werk in overvloed, en als er geld is voor inkomens-vervangende uitkeringen, moet er ook geld zijn voor uitvoering van werk, meent Idefiks. Wat de gemeentelijke rol van werkgever betreft merkt de werkgroep op, dat er snel ge werkt moet worden aan ver korting van de werkweek voor gemeenteambtenaren, in eerste instantie tot 36 uur per week, maar later zelfs nog korier. Ook zou veel meer moeten worden gedaan om duidelijkheid te scheppen in de vele subsidieregelingen die er voor ondernemers zijn. De talloze stands trokken niet al te veel publiek tijdens de welzijnsmarkt Maassluis De kleine mis daad in Maassluis is in dit weekeinde weer actief ge weest. Tal van vergrijpen von den plaats. Zo werd een 27-ja rige winkeldievegge in win kelcentrum de Koningshoek op heterdaad betrapt, toen ze er met een paar schoenen van door wilde gaan. Degene die zich in de buurt van de kelderboxen in de Gui- do Gazellestraat op hield, had meer geluk. De onverlaat kwam zonder gesnapt te wor den weg met twee hele fiets wielen. De buit bij een diefstal in een woning aan de Zane- veldstraat leverde meer op: een video-apparaat. Uit een auto werd een porte monnee met onbekende in houd weggegrïtst. De eigenaar van een Fiat 500 had echter minder geluk. Zijn wagentje werd plompverloren de Noordvliet in geduwd. Schiedam Veel deed de Sehiedamse welzijnsmarkt za terdag niet onder voor grote broer, de consumentenbeurs Adam Eva. Met het zonne tje, de vlaggen en ballonnetjes was het vóór sporthal Margriet eigenlijk een frivoler, volkser en dus gezelliger gebeuren dan binnen, waar 'de chique' keu rig stond opgesteld. Druk was het echter in beide gevallen met. De welzijnsmarkt had iets weg van een rommelmarkt. Aller lei prullaria, boekwerkjes en npdere kleine dingetjes ston den uitgestald. In het midden werden mensen luidruchtig lootjes aangepraat. „Ja men sen, weten jullie waarom jullie die lootjes moeten kopen? Voor het tamboerettekorps..." Tientallen tentjes stonden op gesteld. Amnesty Internatio nal; het Leger des Heils; de Vrouwenkrant; Radio Boeme rang die meldde op 3 augustus weer via Hilversum 2 in de ether te verschijnen; De Rots steen; ABC-taalcursus en Te- arfund gaven acte de presence. Verder waren er ook mede werkers van De Trechter (pro ject voor mensen zonder werk), die met luidruchtige muziek het publiek aardig op een afstand wist te houden, er» de Sehiedamse Reddingsbriga de. Deze laatste had een auto cabine opgesteld, waarmee in het Sportfondsen bad demon straties reddend zwemmen half mei weer worden gege ven. Bij Adam Eva was hei ook zaterdag niet bepaald een le vendig komen en gaan. De standhouders binnen moesten het meer van de avond heb ben, maar echt aan de ver wachtingen werd met voldaan. Zo'n 20.000 bezoekers had or ganisator Warner Meinen in gecalculeerd om quitte te draaien. Het aantal bleef om en nabij de helft steken. Het succes was in ieder geval gro ter dan vorig jaar. Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan ontkent dat hij op eigen houtje werk van Ge meentewerken aan derden heeft uitbesteed, zoals valt te lezen in een tussenrapport over het reilen en zeilen bij dat gemeentelijk bedrijf. „Dat is een pertinente onjuistheid," aldus de wethouder die zegt net rapport van studenten van de afdeling bedrijfskunde van de Technische Hogeschool in Delft nog niet te hebben gele zen. Het rapport, dat een uitvloeisel is van een door de gemeente raad aangenomen motie om de efficiency bij de diverse ge meentelijke bedrijven onder de loep te nemen, meldt dat Goudriaan buiten Gemeente werken om werk heeft uitbe steed aan zijn vroegere werk gever, architectenbureau Kui pers Co. Raadslid Remi Poppe van de Socialisttese Partij deed vorige week een aantal onthullingen |kl bet tussenrapport. Eerder had hij er ai bij wethouder Cees Bot op aangedrongen het {apport te bespreken in de raadscommissie voor perso neelszaken, zodat de raadsle den er kennis van kunnen ne- men voordat de raad de meer jarenbegroting aan heL eind van deze maand behandelt. Bot maakte Poppe echter dui delijk, dat het tussenrapport eerst door een stuurgroep, waarin vertegenwoordigers zitten van B en W. de top van Gemeentewerken en de mede- zeggenschapcommissie, en de medezeggen schapcommissie besproken en van commentaar voorzien dient te worden, al vorens de raad er 2ich mee be zighoudt. Hoewel Poppe door de vroegtijdige presentatie het risico van een berisping door de gemeenteraad loopt, vond hij het rapport dermate be langrijk dat hij het eind vorige week in de openbaarheid bracht. „We moeten eind van de maand over de meerjarenbe groting oordelen. Dan is het toch belangrijk dat we dat tus senrapport erbij kunnen be trekken", verklaart het SP- raadsiid. Het tussenrapport meldt ver der dat op de begrotingen van Gemeentewerken voor de ko mende jaren 900.000 gulden door Hans van Reeuwijk aan automatisering wordt op gevoerd, zonder dat er duide lijke idee en bestaan op welke wijze dat moet gebeuren. Ver der zouden de overhead-kos- ten (directie en financiële ad ministratie). die zes procent van de omzet uitmaken, niet in* alle werk dat Gemeente werken uitvoert worden door berekend. Poppe wijst erop dat Gemeentewerken flink bezui nigt op onderhoud van straten en plantsoenen, maar „wij vin den dat juist op die overhead kosten moet worden ge* ichrapt", stelt het SP-raadsiid Tevens melden de onderzoe- cers van de TH dat Gemeente verken veel werk uitbesteedt, naar dat volstrekt onduidelijk s waarom dat gebeurt. Ook :ou Gemeentev. erken volgens ie opstellers prijzen die door ierden worden berekend niet oetsen. Eventuele financiële 'uimten worden daardoor niet mderkend, zo wordt gecondo leerd. Een ander punt is dat ie vertegenwoordigers van gemeentewerken in diverse >rojectgroepen niet allen van ïetzelfde niveau zijn, waar- loor de situatie ontstaat dat »an het oordeel van hoogge- .slaatsten meer aandacht wordt besteed dan aan dat van men sen uit de lagere regionen. Kennis van zaken dreigt daar door een ondergeschikte rol te krijgen. Wethouder Goudriaan noemt het 'pure onzin' dat Gemeente werken begrotingen die door derden worden opgesteld met zou narekenen. „Alles wordt gecontroleerd. Je kunt toch niet zeggen: heeft het zoveel gekost, dan betalen we dat ook. Natuurlijk rekenen we zoiets na", aldus de wethouder, Goudriaan stelt dat onderzoe kers geen heiligen zijn en ook fouten kunnen maken. Boven dien slaat hij de kwaliteiten van Poppe op bouwgebied niet a! te^ hoog aan. „Poppe heeft van één ding verstand en dat is milieu. Ik beweer dat ik verstand heb van bouwen Het heeft absoluut geen zin om bij de behandeling van de meerja renbegroting holder de bolder te gaan praten over een half rapport. Poppe zal nog een paar maanden moeten wach ten." Remi Poppe: „M'n zolen, Zul ke belangrijke dingen moei je bij de meerjarenbegroting be spreken," Schiedam De politie heeft vier Sehiedamse jongens aan gehouden voor het beroven van oudere dames in de nabij heid van station Sehiedam- Rotterdam-West. De afgelopen dagen slaagden zij er in twee vrouwen van hun handtassen te ontdoen. De laatste maal, zaterdag mislukte een beroving op het Stations plein. Een 59-jarige vrouw werd op straat geduwd, maar omdat zij haar tas goed vast hield, gingen de jeugdige ro vers een van veertien en drie van vijftien er onver- richterzake vandoor. Ook is de politie nog op zoek naar een meisje dat bij een van de berovingen zou zijn betrok ken. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin t misschien. Breng daar even f N*arn: verandering in, Adres; Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst Posfeod en goed beloondWant voor die kleine moeite krijgt u deze, twee zwaar verzilverde mini-poesjes thuisbezorgd. Adres: I P°sicode; f ^0o«PUats: ®'u,urA»W. PiaJd, naar;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1