Stikker nog niet klaar in Taiwan I De Hoek blij met oliepij pleiding AGENDA Gemeente zit met 'een ongelukkige constructie Reddingboot ondersteko ven Protest tegen Reagan Commissies hebben weinig moeite met structuurplan Taxichauffeur neergeslagen i Dode door heroïne Rotterdams Nieuwsblad maandag 18 apnl 1982 Taipeh Ir. A.Stikker, de op 1 april afgetreden pre sident-directeur van het RSV-concern, blijft zeker tot het eind van deze week in Taipeh, de hoofd stad van Taiwan. Hij is daar om met de Taiwanese opdrachtgevers de onder handelingen te voeren over de verdere financie ring en aanverwante za ken rond de bij Wilton Fijenoord in aanbouw zijnde onderzeeboten. Stikker rondt dat overleg zelf af, omdat hij vanaf het begin bij de order van in totaal 1,3 miljard gul den betrokken is geweest. Er moet nog een aantal details worden geregeld. door Ger Bestebreurtje aldus Stikker, die zich verder nog niet over de zaak wilde uitlaten. In de Taiwanese hoofdstad is nogmaals bevestigd dat men graag zaken wit doen met RSV, nü en in de toe komst. „Maar dan moeten bepaalde bedrijven wel meer zekerheden krijgen", aldus een woordvoerder. Voor de bouw van een krachtcentrale op Taiwan wordt volgens een zegs man van de regering ook een Nederlands bedrijf uitgenodigd. Dat moet dan een samenwerkingsver band aangaan met een Ja panse partner. De namen van beide ondernemingen worden nog geheim ge houden. "i.v •"'-v De 'Bruinvis' gaat om; de redders duikelen eruit 1 Miljoen renteverlies door aanschrijvingen Rotterdam De ge meente verliest per jaar een miljoen gulden als gevolg van het op eigen kosten uitvoeren van achterstallig onderhoud aan panden, waaraan de eigenaren zelf niets meer doen. De directeur van de se cretarie-afdeling voor fi nanciën, drs. M.J. Goed hart, geeft toe, dat er elk jaar een slordige miljoen gulden renteverlies ge maakt wordt. Maar hoe dat probleem op korte termijn kan worden op gelost, weet hij niet. Hij vertelt: „Ja, ik ken het probleem. Dat is onlangs jesignaleerd door de DROS (Dienstenstruc tuur ruimtelijke orde ning en stadsvernieu wing. Red.) en ik heb de indruk gekregen, dat de ontstane situatie binnen kort wel tot bezinning zal leiden. Maar in eerste 'instantie is'het natuurlijk jeen zaak van de DROS." •Het renteverlies vloeit voort uit de schuld van in- (middels al tien miljoen gul den, die huiseigenaren heb- >ben bij de gemeente. Die schuld is ontstaan door dat de dienst bouw- en wo ningtoezicht tevergeefs frachtte de eigenaren (zo wel eigenaar-bewoners als huizenhandelaren) van slecht onderhouden panden aan te schrijven tot het ple gen van het noodzakelijke onderhoud. Volgens artikel 25 uit de woningwet is de igemeente verplicht huisei genaren aan te schrijven. Als zij hier echter geen ge- „hoor aan geven, moet de gemeente het onderhoud op i kosten (laten) uitvoe ren, hetgeen thans tot die 'énorme schuld heeft geleid Volgens de huidige werk wijze stuurt de stafafdeling financien van de DROS de jekening van de kosten, Vermeerderd met vijftien procent, naar de eigenaar van het opgeknapte pand. Indien niet betaald wordt T* wat vaak het geval is wobeert de financiële afde- ding van de DROS het nog 'een keertje met een aanma ning. Maar ook dat heeft nauwelijks enig resultaat. |De volgende stap is het ver eenden van de rekening naar het stadhuis, waar zij 'terecht komt op de secreta rie-afdeling voor financiën. i*ia het bureau dv/angin- ^Vorderingen bestaat dan de ♦mogelijkheid om acties te .ondernemen tegen de wan betalers. Maar dat gebeurt -Vrijwel niet. 'Het probleem leeft' Gevraagd naar een reactie op de opmerking van Goedhart, dat het hier gaat om een DROS-kwestie, zegt de direc teur van die DROS, S. Kol- thek: „Wiens zaak het nu ei genlijk is, kan ik niet zo een, twee, drie zeggen. Het heeft weinig zin om de primaire verantwoordelijkheid op wie dan ook af te schuiven. Wat belangrijker is, is dat het pro bleem leeft en de belangstel ling van iedereen heeft. Ik vind het al heel wat, dat we kunnen zeggen, dat er wat mensen zijn, die er wat aan doen." Daarmee doelt hij on der meer op de KAM. Dat is de Koördinatiegroep Anti- speculatiemaatregelen, waar in ambtenaren aan het bestu deren zijn hoe de malafide huizenhandel kan worden ingeperkt. Ook bij het hoofd van de stafafdeling financiën van de DROS, R. Vennink, ligt geen kanl-en-klare oplossing van het probleem in 'de Ja. De manier, waarop de vorderin gen momenteel behandeld worden, noemt hij een onge lukkige constructie. Vennink gaat ervan uit, dat de werk wijze binnen afzienbare tijd veranderd zal worden en dat zijn afdeling zich dan direct met vorderingsacties tegen de wanbetalende huiseigena ren kan gaan bemoeien. Zwakke positie Daarbij komt het in deze krant al eerder gemelde probleem om de hoek kijken, dat de gemeente een zwakke positie inneemt tussen de overige schuldeisers. Op grond van artikel 92 uit het burgerlijk wetboek hebben de hypotheeknemer en de belastingdienst voorrang bij het. innen van schulden. Daardoor heeft het vaak geen enkel nut om het faillis sement van de wanbetaler aan te vragen, omdat de op brengst van een eventuele veiling in de zakken van ge noemde preferente schuldei sers verdwijnt. Bovendien heeft Bouw- en •woningtoezicht niet 'in kaart staan' hoe de verhouding ei genaar-bewoners en huizen handelaren is onder de schul denaars. Vennink zegt: „Het is een zeer homogene groep, bestaande uit zo'n duizend debiteuren. Daarvan is een deel eigenaar-bewoners, die er door makelaars zijn inge luisd. Bij die noodkopers, waaronder veel buitenlan ders, valt haast niks te halen. Het andere deel bestaat uit huizenhandelaren a la Bak ker (de Rïdderkerkse onroe rend-goedexploitant, die in surséance van betaling ver keert, red.). Hoe die verhou ding tussen die twee groepen ligt, weten we niet. Maar het is best interessant om dat aan de weet te komen." O A «2 C' fW Hoek van Holland Een complete duikeling van de strandreddingsboot De Bruinvis uit Ter Heijde besloot za terdag een uitgebreide reddingsoefe- ning- die ook al een gToot deel van de vrijdag; in beslag had genomen. Het was voornamelijk een technische oefe ning, die de bedoeling had het materieel te testen en ook de instrumenten grondig uit te proberen op eventuele mankementen. Dat de oefening samenviel met televisie-opnamen voor een Westduits programma, was geen toeval. De Duitsers maakten vrijdag vele opnamen op zee en beleefden zelfs.een mm of meer echte redding door het Verongelukken van een Duits vliegtuig, waarvan de piloot kon worden gered. De reddingboten Koningin Juliana, Zeeman spot en twee strandreddingsboten namen deel aan de oefening, die zaterdagmorgen werd afgesloten met de kantelprocf van de Bruinvis. Met drie man aan boord werd het met lucht gevulde scheepje in een lier gehan gen van een schip van de njkshavendienst. Vervolgens werd de reddingboot met de be manning omgetrokken. De bemanning kwam, zoals dat hoort, onder de boot in een luchtzak terecht. Van daaruit kon het koord worden losgemaakt van de ballon die zich automatisch met samengeperste lucht vulde, en die vervolgens de Bruinvis weeer m de' normale positie bracht. Nadat de reddingboot weer rechtop was ge komen, zijn onmiddellijk de twee motoren beproefd. Eén ervan sloeg vrij snel weer aan. De andere bleek niet op gang te krijgen na' de duikeling onder water. Inspecteur De Jong van de Koninklijke Zuidhollandse maatschappij tot redding van schipbreukelin gen bleek niettemin tevreden over het ver loop van de oefening. „In feite is één motor voldoende om veilig binnen te komen", zo zei hij. „Maar we gaan wel onderzoeken waarom die tweede motor niet werkte. Waarschijnlijk toch niet vol doende waterdicht." Enkele tientallen leden van het Ni caragua Komitee Rotterdam hebben voor het Ameri kaans consulaat een picket-line ge vormd, De demon stranten riepen de passanten op naar een grote demon stratie in Den Haag te komen, die op 23 april wordt gehouden. Het comité is voor al verontrust over de betrokkenheid van Amerika en Honduras bij de aanval van ex-So- mozisten op het land. De demon stratie in Den Haag zal dan ook gericht zijn tegen het beleid van president Reagan inzake Midden- Amerika, Hoek van Holland -De aanleg van een oliepijpleiding vanuit de Noordzee naar Europoort is in Hoek van Holland positief ontvangen. Ge2ien de grote eco nomische waarde van de Noordzee-olie, en door de ga rantie dat de pijpleiding nauwe lijks mileu-problemen zal ge ven, wordt de komst zelfs toege juicht. Wel waren verschillende leden van de commissies ruim telijke ordening en die van sport, cultuur en recreatie van mening dat daaraan voor Hoek van Holland zelf wel enig voor deel moet zijn verbonden. Bij een gunstig advies van de deelgemeenteraad wordt ver wacht dat het overgrote deel van de 240 miljoen gulden, die de leiding gaat kosten, in Ne derland zal worden besteed. De plannen voor de aanleg van een oliepijpleiding over Hoeks grondgebied zijn nog niet opge nomen in het voorontwerp structuurplan. Omdat een pijp leiding door het Hoekse duinge bied zal voeren werd dat plan alsnog in de discussies betrok ken. Het ziet ernaar u:r dat het structuurplan vrijwel ongewij zigd de eindstreep gaat halen. De commissievergaderingen wezen uit dat de meeste leden vooral gelukkig zijn met het feit dat er nu eindelijk een struc tuurplan komt. De kritiek be paalde zich in feite alleen lot punten van secundair belang. De meeste problemen hadden de verschillende partijen met het woningbouwplan, waaraan zowel de camping als de ijsbaan moeten worden opgeofferd. De vrij hoge verplaatsingskosten van met name de camping riep de vraag op of de woningen in dit gebied straks nog we! betaai baar zullen zijn. Ook de doortrekking van de spoorlijn in de richting van het strand is niet met onverdeeld enthousiasme ontvangen. Ener zijds wordt de noodzaak onder kend om de strandgangers die met de trein komen (twintig procent van het totaal) dichter bij te brengen dan de anderhal ve kilometer die ze nu moeten lopen. Aan de andere kant ech ter levert de strandspoorlijn een moeilijk te verteren gebieds- doorsnijding op met enkele kruisingen die op drukke dagen problemen kunnen opleveren. Maandag 1B april De Doelen: 20 15. Voorjaarsconcert Vereniging Vrienden R Ph O i s m De Doelen: Concerto Rotterdam, dirigent Heinz Fnesen Solisl Raymond Del- noye, fluit, werken van Benda, War lock. Rossmi en Mozart Dinsdag 19 april Do Ooolon: 20 15 ftotterd Phiih Or kest. dirigent Myung Wtiur» Chung Solisi Steven de Groole. piano, wer ken van Chopin, Mozart en Dvorak. Luxortheater: 20 15" 'De dader heelt het gedaan' nieuwe musical van An nie M G Schmidt, Hary Bannmk en Paddy Stone, met o a. Conny Stuart. Lo van Mansbergen, Hans v d Wou- de, Ferd Wugas, Carülien v.d Berg eva. Orkest olvDick vd. Stoep Hal-4 Utopia: Honingerdijk, 2100 Orkaier met de opera 'Ballast' Jazz- cafe Dizzy: 22.00. Session Jaxz-lnn de Roode Leeuw: Capelle, 22 00. Kwartet Joop Hendriks met Yvonn de Kok. zang. De Lantaren: 20 30 Stich ting van alles met 'Een tweede werke lijkheid Horpleintheater: 20 15. Pool se zang en dansgroep Opole, choreo grafie Tadeusz Burke. muzikale lei ding Andresj Maurer, Theatercafé De Schouwburg: 20.30. Cinema de Que- neau. Pierrot mon ami", ism. Centre Culrurel Frangais Bioscopen Alhambro 1: 'Als je begrijpt wal ik bedoel' (al) dag. 2.00 en 7.00 u. 'Tron' (al) dag, 9 30 u. Alhambra 2: 'The dark crystal' (ai) dag. 2.00-7 00 en 9.30 u. Calypso 1: 'Tootsie' (at) dag. 2.00-7.00 en 9.45 u. Calypso Z: 'An ohlcer and a gentleman' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Calypso 3: 'Mis sing' (16) dag. 2.00-7 00 en 9 45 u. Centraal: 'Neon Nights' (18) dag. 12 00-1.45-3.30-5,15 cn 7,00 u. 'Hete nachten (n de Caribbean' (18) dag. Ridderkerk De Rotterdam se taxichauffeur G.C. Ruser is vanmorgen om ongeveer tien minuten over vijf door een krantenbezorger bewusteloos aangetroffen op het trottoir van de Rembrandtweg in Rid derkerk. Even verderop stond zyn taxi met draaiende motor en geopend portier. De chauffeur had een klant opgepikt in de Willem fluys- laan in Rotterdam en m een Ridderkerk afgezet. Deze wei gerde echter te betalen en liep weg. Nadat de chauffeur hem achterna was gegaan werd hij door zijn klant bewusteloos ge slagen. De dader is een onge veer 22-jange man. Hij droeg een lichte blauwe spijkerbroek en een zwart leren jack met een diagonale ritssluiting De politie van Ridderkerk vraagt getuigen om zich te melden. Telefoon 01804-11022. Rotterdam De politie heeft zaterdagmiddag in een woning in de Potgieterstraat het stoffelijk overschot ge vonden van een 32-jarige mart. Vermoedelijk is de man overleden aan het gebruik van heroïne. 9 00 u Cineac (Beurt); 'Game o» death' (16) dag. 2 00-7 00 en 9.30 u. Cineac {Bijenkorf): "Aas der azen' (al) ma en woe 2.00 u. di. en vni 2.00-7.00 en 9 30 u Cinerama 1: 'Gandhi' (al) dag 2.00 en 8 00 u. Ci nerama 2: 'Tootsie' (al) dag 2 00- 6 45 en 9.15 u. Cinerama 3: 'E.T.' (al) dag, 2.00 en 7.00 u. 'Evil dead' (16) dag 9 30 u. Cinerama 4: 'Annie' (al) dag. 1.45 u. 'De wereld volgens Garp" (12) dag 6.45 en 9,30 u. Cinerama 5: 'Fame' (al) dag. 1.45-6 45 er 9.30 u Corao: 'De gendarme in paniek" (al) dag 2.00-7 00 en 9.30 u. Krilorion: 'The deer Hunter* (12) dag. 8.00 tl. Lumiere 1; 'First Blood' (If) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: 'Een zaak van leven en dood' (16) dag 2 00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Diva' (16) dag. 1.45-4.15-6.45 en 9.15 u, woe. 6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'Fan ny en Alexander" (16) dag 2,00 en 6.00 u. Metro 1: 'Avontuurtjes in Tiro- ler schuurtjes' (18) dag. 2.0Q-7.00 en 9.30 u. Metro 2'Het kleinste bordeel in Texas' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. Rex: 'De pornoboerderij" (18) dag. van 10.00 u s'morgens tot 24.00 s'nachts. Thalia: 'De vierde man' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. 't Vanster- 1: di. 'Mon Oncte' (16). woa. 'Play Time' (16) dag. 19.30 en 22.00 u, ma gesloten. *r Venstar-2: 'II Bidons' (16) dag. 20.00 en 22.00 u, ma, gesloten, 't Venstar-3: 'Passion' (16) 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten. De Lantaren: 'Dusman' (16) 20.00 en 22.30 u. Kindervoorstellingen Alhambra-1: 'Als je begrijpt wal ik bedoel' dag. 2 00 en 7.00 u. Ctnere- ma-3: 'ET.' dag 2.00 en 7.00 u Ci- nerama-4: 'Annie' dag 1.45 u Lu- miero-3: 'Frank en Frey' woe 1.45 u Metro-2: E.T.' dag. 2,00 u Passage: 'Blauwbaard's verborgen schat' woe 2 00 u Spijkenisse Euro 1: 'First Blood(12) vrij. 6.45 en 9 15 u. zat. en zond. 1 30-6.45 en 9.15 u. woe 1 30 en 8.00 u, ma. en di. 8.00 u Euro 2: 'Trail of the pink panther' (al) vrij. 6 45 en 9.15 u, zat en zond. 1.30-6 45 en 9.15 u. ma. en di. 8 00 u, woe 1.30 en 0 00 u. Euro 3: 'Het kleinste bordeel In Texas' (16) vrij. zat. en zond. 6.45 en 9.15 u, ma di en woe. 0.00 u. Euro 4: 'De vierde man' (16) vrij. zat. en zond. 6.45 en 9.15 u. ma. di. en woe. 8.00 u. HellevoeUluis TivoJi-theatnr: "Annie* (al) vrij. 20.30 u, zond. 15.00 u. woe 15.00 en 20^30 u. 'The sword and the sorcerer' (12) do. zal. en ma. 20.30 u, zond. 18.00 en 20.30 u. 'Laat me genieten' (18) zal. 23.30 u. di 20.30 u. Brie! la A pol lo-t hasten Annie' (al) woe. 14.00 en 20.00 u. 'Piranha-2-Flymg killers' ma. 20.00 u. 'For your eves only' (16) di. 20.00 u Diversen: Telefonisch» Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244 Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maatschappelijke en geestelijke no den. Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel: 010-552539, dag. van 17.00-24.00 u. Telefonische Hulp dienst Spijkenisse: (ven 19.00 tot 03.30 u): Tel: 01080-25952.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3