10 SPORT/WATERWEB Cor van Hoeven geeft Excelsior het juiste zetje DSS '26 maakt verwachtingen niet waar 3» Rotterdams Nieuwsblad Gup 1983 HBSS zet stap in de goede richting iü WIK te sterk voor Hollandiaan Terugkeer naar eerste klasse slechts kwestie van tijd whi 4 Van Noortwijk loot bij WK Carli wijst PPSC de weg Dirk Hoogenboom:Wereld vergaat niet9 Hennie Pieroen zwakke schakel ■"V Stand in 2B Zwaluwen vergeet te scoren Garfield Charles naar Excelsior'20 Rotterdams Nieuwsblad maandag 18 «apnl 1983 RW Cor van Hoe ven tilt Excel sior M tegen Geinoord op de valreep naar een 2-1 over winning. Vlaardingen SVV-doel- man Bas van Noortwijk ver richt de loting voor de twee de rond van de Rotterdams Nieuwsblad Cup (Editie Wa terweg). Morgenavond is de semi-prof te gast in de kanti ne van de Schiedamse afde- lingsciub VVK om de vere nigingen die zich geplaatst hebben voor de tweede ron de aan elkaar te koppelen. Rond de klok van 21.30 uur trekt Van Noortwijk op sportpark Bijdorp de lootjes uit de champagne koel er. Het duel Schiedamse Boys Schiedam is omgezet in een thuiswedstrijd voor laatst genoemde, omdat het veld van Schiedamse Boys niet beschikbaar is. De wedstrijd DRZ-Olympus Schiedam wordt niet dinsdag-, maar woensdagavond gespeeld. De overige ontmoetingen worden gewoon op dinsdag afgewikkeld. Alle wedstrij den beginnen om 18.45 uur. Schiedammers van laatste plaats Werkendam PPSC heeft zich tegen Kozakken Boys uit stekend hersteld van de onte rechte nederlaag van vorige week legen Rijnsburgse Boys. De ploeg van trainer Arie Kurver keerde uitermate te vreden met een 0-2 overwin ning terug naar Schiedam. Door deze overwinning zijn de Schiedammers voorlopig ver lost van de laatste plaats, die nu wordt ingenomen door Vi tesse Delft, dat mei 4-1 van Zwart Wit"28 verloor. Het was in Werkendam van beide kanten een aantrekkelij ke wedstrijd. PPSC had de hele wedstrijd het net iets betere van het spei. In het eer ste half uur gebeurde er be trekkelijk weinig voor beide doelen, maar toen kreeg Ron Carli het weer eens op zijn heupen. Puur op snelheid so leerde hij door de verdediging en kon slechts ten koste van een strafschop worden afge stopt. Coen Winkelman verzil verde het buitenkansje koel- bloedie: 0-1, Tien minuten later kende de wedstrijd een opmerkelijk in cident. In een poging de bal weg te werken raakte Coen Winkelman arbiter F. Baas vol op het lichaam, waardoor de leidsman een aantal minuten „van de wereld" was. In het ziekenhuis bleek dat hij een aantal gekneusde ribben had opgelopen. Grensrechter J. Zijlstra nam de leiding over. Na de hervatting bracht Kur ver Jasp Hussel man in voor Jan 't Hoen, die door zijn mili taire verplichtingen conditio neel achterop is geraakt. Uit blinker Carli kreeg in de tweede helft nog twee prima kansen, voordat hij tien minu ten voor tijd aan alle onzeker heid een einde maakte. Tegen zijn vernietigende schot was geen kruid gewassen: 0-2, 'Op routine* speelden, de Schie dammers de wedstrijd uit en behaalden zo een uiterst be langrijke overwinning. Scheidsrechter Baas wordt per brancard afgevoerd Maassluis Opnieuw werd het schrale gebod ene over schaduwd door het resultaat. Een complex van factoren, waaraan de niet meer voor mogelijk gehouden en door Cor van Hoeven briljant uitgedachte ontknoping ten grondslag lag, hevelde Excelsior M(aassluis) over van de dreigende hel naar de hemel. De onverdiende 2-1 over winning op Geinoord, verkregen op een moment dat de teller van arbiter Koos de Haan uit het Zeeuwse Zonne- maïre al aan z'n 93e rondgang bezig was, accentueer de bovendien nog eens na afloop het hemelsbrede ver schil tussen koploper en staartploeg. Waar —het tè harde— Gei- wachte overwinning van noord, dat luttele minuten eer- DOTO (3-2 bij Xerxes), daar der het deksel op de neus had kreeg Excelsior dank zij de gekregen, plotsklaps werd ge- ze§® van Be Fair op SC Lisse confronteerd met een onver- (1-0) de terugkeer naar de eer ste klasse bijkans in de schooi geworpen. Zaterdag al kan het voor de tweede maal m succes sie groot feest zijn aan de La vendelstraat. Waar dan een ei gen winst op Be Fair en steun van 'buur' 's-Gravenzandse SV tegen SC Lisse het slot overbo dig maken. „Het begint er op te lijken", weerde Groeneweg door Donald Bax echter andermaal een spon taan vreugdedansje af. „Tam, mat en futloos", vatte Excelsiors oefenmeester de prestatie tegen Geinoord kort en krachtig samen, de boze biikken uit de bestuurskamer naast zich neerleggend. Want juist in deze cruciale fase leef de Groeneweg eens te meer het strakke stramien na, dat Excelsior onder zijn bewind nieuw leven had ingeblazen. Geen ruimte voor sterallures, zelfs niet voor 'smaakmaker* Peter van der Waal, die een op z'n zachtst gezegde slechte in stelling op de tra.ning beloond zag met een plaatsje langs de lijnen. „Het maakt niet uit om wie het gaat", meende Groeneweg terecht. „Ik pik het niet, dat een speler zomaar wegloopt van de training. Al had ik nie mand meer achter de hand ge had, dan had ik bij wijze van spreken een speler uit het der tiende genomen. Dat zelfde geldt voer Cor van Hoeven, die voor rust heel even geïrri teerd was en de bal naar een tegenstander gooide. Doet hij het nog een keer. dan haal ik hem er uit en ga ik met een ander verder. Die discipline, die moeten de jongens 2e! f hebben". De handel en wandel van Groeneweg gaven de ongeveer duizend toeschouwers tenmin ste nog een beetje stof tot spre ken. Het treffen met Gei noord, dat 'schopper' Wim van der Snoek (na zijn dertiende overtreding!) en Eddy van "t Hooft (weigerde op negen me ier te gaan staan bij een vrije trap) bekeurd zag worden, boeide nauwelijks. Voor rust was dat éénmaal het geval, toen Wim Put heel slim en 'stiekem aanwezig' een voorzet van Van Hoeven achter Peter Verboom kopte (1-0). De tweede akte was iets leven- Vlaardingen Na de schitterende midweekse inhaalwedstrijd tegen Hermandad kreeg DSS'26 dit weekeinde de terugslag. De Vlaar- dingse lijstaanvoerder maakte de hoge ver wachtingen niet verder waar door tegen Her- kingen te eindigen, zoals er was begonnen: 0-0 dus. Waardoor DSS nu de toppositie moet delen met het wèl winnende DVO '32. Die super plaatselijke ontmoeting staat uitgerekend over vijf dagen op het programma. Dat belooft de* wat te worden in de Zuidbuurt. Tegen Herkingen kwam DSS'26 niet in zijn ge wone spel. „Maar Herkingen is dan ook geen Hermandad", aldus de nauwelijks teleurgestel de Dirk Hoogenboom. „Zij zijn immers ook één van de bovensten en speelden hier voor hun laatste kans. Bovendien", vervolgde Hoogen boom, "ligt hun spel ons niet. De laatste drie keer verloren we, daarom ben ik met dit gelijk spel zeker niet teleurgesteld". Dit in tegenstel ling tot de sip kijkende supporters, van wie ook voorzitter Ab Schotel en secretaris Wim Vink hun favorieten beneden hun normale doen be oordeelden. „Het lijkt wel of er heel wat aan de hand is", aldus Dirk Hoogenboom, „maar de wereld is echt niet vergaan. We doen nog gewoon mee en bereiden ons deze week voor op de wedstrijd tegen DVO '32". In die voorbereiding past ook de morgenavond te spelen wedstrijd tegen Ex celsior '20 voor de RN-cup, waarin GSS vrijwel volledig uit komt. „Misschien dat ik enkele spe lers wat rust geef', meende de in dat verband onder meer aan John Klein denkende Hoogen boom. „Want zaterdag heb ik hem weer hard genoeg nodig". DSS-Herkingen was een wedstrijd waarin voor het talrijke pjubliek weinig was te genie ten. Het was zenuwachtig van beide zijden, ter wijl het hobbelige veld de balcontrole extra be moeilijkte. Slechts twee kansen kreeg DSS voor de rust, allebei omdat doelman Bart van de Ochtend niet klemvast was bij schoten van Boudewijn Groen en de op het middenveld uit blinkende Eugene Sordan. Kansen Er werd echter niet van geprofiteerd, terwijl Herkingen niet verder dan een door Leo Ver- duyn nog net weggetikte voorzet kwam. De tweede helft was het spei niet veel beter, al had DSS nu wel wat meer grip op de wedstrijd. Het leidde ook tot kansen voor Klein en Ronald van Rossum, die echter niet werden benut. Tus sendoor werd Herkingen slechts een keer ge vaarlijk toen Verduyn aanvoerder Paul Mole naar moest bedwingen. In het laatste kwartier kreeg DSS nog twee kansen om de wedstrijd njog een beslissende wending te geven John Klein kwam echter niet voorbij doelman Van de Ochtend, terwijl Boudewijn Groen het koppend met een boog- balletje probeerde. Via de keeper en de paal werd het net geen doelpunt. Het zou ook met verdiend zijn geweest, want DSS'26 kwam ze ker niet voor meer dan één punt in aanmer king... Schiedam Hermandad moet na de 3-2 neder laag tegen HBSS definitief de roemloze en door iedereen verafschuwde (af)gang naar de RVB maken. HBSS heeft nog even uitstel van execu tie gekregen, maar of van uitstel afstel komt...? Beide ploegen begonnen uitermate nerveus aan het degradatie-gevecht, aangezien verlies ver strekkende gevolgen zou hebben. Na tien mi nuten heen en weer geknal verslikte de onthut send zwak spelende Henny Pieroen zich in een 'stuiterbal', waardoor Thijs Geuze de bal langs de verbouwereerde Cees Verdam kon tikken: 0-1. Nog in dezelfde minuut kreeg de hard wer kende Leen Rademakers een dijk van een kans, maar zijn schot ging net naast. Beide ploegen bleven na die de openingstreffer in de hoogste versnelling spelen, waardoor de wed strijd voor het talrijke publiek, ondanks de gro te belangen, uitermate interessant werd. Doelman Verdam moest zich tweemaal in de baan van het schol werpen, nadat de aan alle kanten rammelende verdediging van HBSS weer eens vrije doortocht had verleend. Laatste man Pieroen, normaal gesproken één van de steunpilaren van de Schiedammers, kon deze keer geen orde in de chaos scheppen. „Ik heb gewoon teveel in de wedstrijd tegen Feyenoord gegeven", verklaarde hij zijn zwakke optreden. „Zowel geestelijk als lichamelijk kon ik het vandaag nauwelijks opbrengen Ik had het zo druk met mezelf, dat ik geen leiding aan mijn verdediging kon geven". De opvallend agressieve Ton van der Linden stelde de doelman van Hermandad met een harde schuiver op de proef, voordat de net van een blessure teruggekeerde Ton Gunter vijf mi nuten voor rust met een loepzuivere kopbal de gelijkmaker scoorde: 1-1. Deze treffer viel dus op een 'psychologisch belangrijk moment* en werkte door in de tweede omloop. Hermandad kwam nauwelijks nog in het stuk voor en HBSS schiep zichzelf een handvol kansen. Karei van den Berg reageerde attent op een foutieve terugspeelbal en plaatste de bal door de benen van de keeper m het lege doel: 2-1. Kort daarop zag Gunter een schol net naast gaan en een subtiele lob van de lijn gehaald. Tien minuten voor tijd bracht Leen Dijkshoorn Karei van den Berg scoort voor HBSS en zet Hermandad op een 2-1 achterstand. Leen Rademaker in stelling, die zich met een prima lichaamsschijnbeweging vrijmaakte en daarna beheerst scoorde: 3-1. Doelman Cees Verdam moest nog met een bles sure het veld verlaten, maar zijn invaller Harry Platteei kreeg letterlijk en figuurlijk geen bal meer te doen. Door deze overwinning staan de Schiedammers nu twee punten 'los' van de de- gradatieplaats. Met nog twee wedstrijden tn het vooruitzicht (WFB thuis en DSS'26 uit) lijkt HBSS op de valreep het vege lijf in de KNVB te houden. Vlaardingen - De standaard teams van WIK behaalden beide de volle winst in streekder- by's. De handbaldames versloegen stadgenoot Hollandiaan met 4-6, terwijl de heren met 14-11 de meerdere waren van het Maassluise Unitas. DWS verloor twee keer met minimaal verschil van Aktief. De dames verloren met 5-6, terwijl de heren met 8-9 aan het kortste eind trokken. Hollandiaan—WIK (d) 4-6 N et als vorige week was het weer spelbreker om er een goede wedstrijd van te maken. WIK, dat het eerste duel tussen beide Vlaardmgse teams had ge wonnen, opende na vijf minuten fraai de score. Doelvrouwe Tilly Verschuren speelde over zo'n dertig meter de in de break-out lopende Wilma Stins aan die mvaister-doeivrouwe Yvonne Bos kansloos liet: 0-1. Nadat de VVIK-keepster een straf worp had gestopt, scoorde Nel Vogel vanaf de hoek de gelijkmaker: 1-1. WIK, dat iets feller speelde dan de thuisploeg, liep uit maar 1-3 door een benutte strafworp van Carla van der Goes en een afstandschot van Marijke van Vliet. De twee ingevallen ju niores van Hollandiaan, Miranda Ouborg en Corine Sebel, zorgden ervoor dat de eerste helft werd afgesloten op 3-3. Miranda Ouborg scoor de met een fraai sprongschot, terwijl Corine Se bel met een schot via het blok Tüly Verschuren verraste. Na de thee liep WIK uit tot 3-6 door twee benutte break-outs van Wilma Stins eh Sonja Tol en een afstandschot van Ludwin Ka lis. Bij de stand 3-4 stopte zij haar tweede straf worp. In de slotfase bepaalde Henny van Mil de eindstand op 4-6 door Hollandiaan's derde strafworp wel te verzilveren. WIKunitas (h) 14-11 Zonder de naar Utrecht verhuisde topscorer Heinier Vermin begon Unitas verzwakt. Harry Rieken opende met twee treffers op rij de score waarna de sterk spelende Theo van Vugt na een persoon lijke aktie voor 2-1 zorgde. Cas de Hoo schoot op zijn eigen wijze van afstand 3-1 in. Unitas kwam op 3-3 door een benutte strafworp van Han Schriks en een onderhands schot van' Theo van Vugt. Harry Rieken en Hans Parlevliet brachten de stand op 5-3 waarna Theo van Vugt zijn derde treffer aantekende:5-l Het zesde doelpunt van WIK was een bijzonde re. Een hoekworp van Unitas werd op de doel man teruggespeeld. WIK's Remy Rijkuiter doorzag dat en achterhaalde de bal net voor de uit zijn doel gekomen Unitas doelman. Het lege doel was toen een gemakkelijk doelwit. De rust kwam bij 7-4, omdat een strafworp werd omee- zet 11 een treffer. Via 11-6 en 14-8 behaalde WIK een niet meer in gevaar gekomen 14-11 zege. diger, maar was kwalitatief van nog minder allooi. De ge lijkmaker van Bart van Klin ken, die een aaneenschakeling van foutjes met een droge knal afstrafte, bracht zelfs geen ex tra vonkje teweeg. De wissels A-junior Robert de Reus voor Wim Quak en Peter van Duil voor Put) deden dat ook niet, tot Van Hoeven het zat was, een Geinoord-verdediger de bal listig afpakte en, na al het gesjor aan zijn shirt, in de ver ste hoek Excelsior toch de vol le denkbeeldige premie be zorgde... De Zwerver Excelsior M FC Lisse Be Fair 's-Gravenzandse SV Spirit Xerxes Zwaluwen VI De Zwervers Lyra Gein oord RVVH DOTO 20-30 20-29 21-25 20-24 20-22 20-21 20-20 19-19 20-17 20-16 21-15 21-15 20- 9 Rotterdam En weer kon Zwaluwen de vele kansen niet benutten. Het 1-1 gelijkspel van de Vlaardingers tegen De Zwervers was een zwakke af spiegeling van de krachtsver houdingen binnen de lijnen, maar de ploeg van Cor van Nieuwenhulzen kon slechts éénmaal, vlak voor tijd, sco ren. „Het halve elftal had kunnen scoren,"" volgens Nieuwenhui- zen. „Wanneer we een beetje zorgvuldiger in de afwerking waren ge%veest, dan hadden we met zeker 1-7 gewonnen". Tot aan de rust bleef de stand 0-0, maar vlak na de hervat ting kwam er meer leven in de wedstrijd. De thuisploeg kwam op een 1-0 voorsprong via een dubieuze strafschop, die echter onberispelijk werd ingeschoten: 1-0. Zwaluwen verhoogde de druk op het vij andige doel, maar zelfs voor een heel leeg doel, konden de Vlaardingse aanvallers de juis te richting niet vinden. Dat de kater nog beperkt bleef was te danken aan de voor Er- nest Kegel ingevallen Diebe Hoogerwerf, die een slim bal letje van Dick Keizerwaard doeltreffend afrondde. Na de gelijkmaker werd Theo «luis- tenga nog binnen de beruchte lijnen neergehaald. Öe scheidsrechter floot, maar niet voor een overtreding. Hij maakte met zijn fluitsignaal, tot ontreddering van heel Zwaluwen, een einde aan de wedstrijd. Schiedam De cricketploeg van Excelsior '20 kan dit jaar beschikken over de 19-jarige Garfield Charles. De f ast bowler heeft in zijn land, Guyana, al zeer aanspreken de prestaties geleverd en komt ook uit voor het natio nale team. Als vanouds neemt ook dit jaar Rupert Gomez de trai ning en de coaching voor zijn rekening, Gomez is inmid dels weer in Nederland. Charles komt einde deïe maand naar Nederland. Hermes DVS kan het ko mende seizoen beschikken over de medium fast-bowler Steven Brown, Coach Gary Langrïdge neemt de talent volle cricketer mee uit Nieuw Zeeland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4