SPORT/WATERWEG 11 Hermes DYS blij met punt VFC: niet volgens planning 'Gouden' zege van DHS bij Hellevoet SVV doorbreekt impasse in Brabantse landmaar Ruygrok voornaamste kandidaat Uitstel tstwm Ronald Harms na 1 -3 winst held van Slikkerveer FORTUNA VLAARDINGEN KNAP Vlaardingen leeft weer 36 KLASSE DVO'32 en DSS'26 zij aan zij 46 KLASSE HVB ZATERDAG GTB zeker van promotie KNVB ZONDAG Habermehl port Schiedam op 36 KLASSE FCN houdt race vol 46 KLASSE HVBZONDAG Ursus haalt uit Rotterdams Nieuwsblad maandag RW 18 apnl 1983 Den Bosch bedankt Aad van der Ylist Den Bosch Ongezouten kritiek vloeide in de rich ting van Aad van der Vlist. Terecht ging het verwijtende vingertje van scheidende oefenmeester Nol de Ruiter vergezeld van scherpe bewoordin gen. De onverwachte we deropstanding van SVV in het Brabantse land, waar ditmaal zelfs de meest fer vente Schiedamse suppor ters schitterden door af wezigheid, oogstte uitge rekend op een ogenschijn lijk 'dood' moment niet het ene punt, dat zonder noemenswaardige proble men aan het totaal van vierentwintig gevoegd had moeten worden. Kortom, uitsluitend en alleen 'een grove blunder van mid denvelder Van der Vlist, nor maliter hoog scorend in het 'regelmatigheidsklassement', hield de promotiekansen van. een voor vierduizend tribu neklanten allerminst impone rend FC Den Bosch springle vend (1-0). De strafmaatregel volgde on middellijk. Een kans op revan che werd Van der Vlist, die inderdaad als een gedoofde straatlantaarn een 'luchtduel' aanging met Johan van Nie- ]en, uit welk balverlies de ge- tructe Wim van der Horst de onbewaakte Cees van der Lin den in staat stelde uitblinker Bas van Noortwijk een woede- uitbarsting te bezorgen, niet gegund, Hoewel in het beeld van de wedstrijd een vervan ging van de zwakke Edwin de Man meer voor de hand lag. door Donald Bax Slak verzorger Jan van Hey- nmgen zonder mededogen het ford met het rugnummer omhoog ten faveure van Rob Koevermans. „Al springt Aad alleen maar mee", bromde De Ruiter later. „Of steekt hij zijn kop maar uit. Dit was toch niet te geloven. Op zo'rs mo ment kan ik me moeilijk be heersen. Beseffen die jongens dan wel, dat ze geld verdienen met voetbal?" De talloze 'parades' van Bas van Noortwijk, die soms een overdosis aan show aangreep om zijn marktwaarde op te vij zelen, bleven aldus tenslotte van nul en generlei waarde. Met Harry van Kapel op Bos sche topscorer Wim van der Horst (De Ruiter: 'Alleen voor hem had ik angst, maar Harry heeft het voortreffelijk ge daan') en de geïsoleerde, maar keihard zwoegende Ferry Meerhof de steun van de vleugelspitsen Jan Könemann (later ingeruild voor Edwin Bleiksloot) en Richard Dercks was nihil— als sterke troeven, ontmaskerde SVV probleem loos het optische overwicht van de Brabanders. SVV kreeg zelfs de beste kansen, maar de rush van '(voor rust) Van Kapel en later van Meer hof (tweede gele kaart) en de 'droomkansen' voor Dercks en Könemann (er na) bezorgden De Ruiter slechts een steeds groter wordend katterig ge voel. Lange pass SVV, dat in de herstelde Leen Waraar eindelijk weer eens een speler telde met een gave lange pass, werkte, dat het een lieve lust was, counterde som tijds vreselijk bekwaam, maar kwam vooral voetballende kwaliteiten tekort, „In zo'n wedstrijd", erkende De Ruiter volmondig, „gaat het nog wel. Dan hoeven we niet zelf het spel te maken en hebben we jifct eigenlijk veel gemakkelij ker, Eigenlijk was dit één van wwe betere wedstrijden dit seizoen, ik vind het ontzettend rot voor de jongens, dat ze door zo'n krotegoal de teil in ^STELLINGEN £c Don Bosch: Van der Piuym, «•irn, Van Herpen, Adriaanse, Jkhom, Van dar Linden, Kamps, 'M Hielen, Van der Horst, Schou- *«war en Van dan Dungen. «yV: Van Noortwijk, Van dar Heide, *»maar, Salari, Van Kapel, Kiebert, der Vlist (65e Koevermans), De Jwi, Könemann (75e Bleiksloot), ■«mof en Dercka. Schiedam Huib Ruygrok lijkt de voornaamste kan didaat om Nol de Ruiter op te volgen bij SVV. De Haagse oefenmeester, die over enkele maanden bij De Graafschap wordt opge volgd door de in Schiedam se kringen niet onbekende Sandor Popovics, staat hoog genoteerd op het lijs tje, dat het bestuur van de Schiedamse eerste dievisie- club heeft opgesteld. Daar op prijken voorts de na men van onder anderen Kees Kick (ex-SC Amster dam) en Jan van Daal (ex- DS'79), die beiden zijn ge adviseerd door oud-SVV- trainer Rob Jacobs. Overigens hoopt SW zo snel mogelijk te voorzien in de onvoorziene vacature. Secretaris Frans Eijken- broek: „Het is de bedoeling om binnen tien dagen een nieuwe trainer te benoe men". De contractbespre kingen met de spelers wor den morgenavond geopend. De Ruiter had al, vooruit lopend op een nieuwe ver bintenis die dus geen door gang vond, een aantal na men opgegeven van spelers die in zijn ogen moesten af haken. Aan te nemen is, dat het bestuur ondanks het aanstaande vertrek van de oefenmeester op dezelf de lijn zit met De Ruiter. Schiedam De reservis ten van SVV bleven za terdagmiddag onverrich- terzake in burgertenue. Op de valreep werden de Schiedamse beloften ge confronteerd met een verzoek om uitstel van SC Cambuur, dat slechts zeven spelers op de been kon brengen. Die smeek bede werd door de KNVB gehonoreerd, te meer daar de 'stichting' Cambuur over niet meer dan twee elftallen be schikt. Jan den Tuinder (rechts) trapt niet in de bewegingen van Wïlhemus' André Postma, Voorburg Jan van der Velden kwam er in Voorburg eerlijk voor uit. De scheidende trainer van Hermes DVS was tevreden met het punt (1-1) bij mede-koploper Wilhelmus. En zelfs het uit het veld sturen door scheidsrechter Petreechia van spits Fred Meerhof kon Van der Velden's lach niet doen verdwijnen. „Wilhelmus was in de beginfa se en in de tweede helft be ter", sprak hij. „Maar mijn ploeg heeft hard gewerkt. Veel beter dan tegen Neptunus. Dat was schandalig. Daarom heb ben ze vorige week straftrai- ning gehad". Al na drie minuten stond Her mes op achterstand. Wilhel- mus-rechtsachter Ed de Maat drong ver door in de vijande lijke veste en haalde verwoes tend uit. Precies in de krui sing: 1-0. Wilhelmus bleef hierna veel sterker, had kan- in de maag van zijn jonge te genspeler en mocht zich, te recht, van Petreechia gaan aankleden. „Die zijn we voorlopig kwijt, ja", sprak Van der Velden, „Maar", zocht hij meteen naar een oplossing. „We weten ook aardig raad met het spelen met vier middenvelders en twee spitsen". Leo van Hagen lijkt de aangewezen man om het elftal in de komende wedstrij den te completeren. De laatste man was na een langdurige af wezigheid weer van de partij. Hij mocht, als invaller voor Jerry Visser, in de tweede helft het veld in. Van Hagen moet deze week weer terugko men in het ziekenhuis, maar Jan van der Velden hoopt toch dat hij zondag al optimaal over 'm kan beschikken. Eén punt staat Hermes 'slechts' achter op de nieuwe koploper Papendrecht, omdat in slotfase Wilhelmus het veldoverwieht niet kon uitbui ten. Een schitterende combi natie van de Voorburgers leek na een half uur de winnende treffer te gaan opleveren. Doelman Hans Jonker stond echter in de baan van het schot... Schiedammers delen nu de laatste plaats Helievoetsluis „Eindelijk lacht het geluk nu ook ons eens toe," begroette DHS-trainer Henk Könemann de in de laatste vijf minuten van de ontmoeting tegen Helievoetsluis door zijn pupillen bewerkstelligde zege (0-1). „We proberen al de hele competitie met open en aanvallend voetbal punten te veroveren. Dat dat niet meevalt tegen ploegen die niet anders doen dan counteren, blijkt wel uit de laatste plaats die wij inne men. Vandaar dat ik in het moeilijke uitduel tegen Helie voetsluis ook eens voor die counter-tactiek heb gekozen. Dat was makkelijk genoeg, want je mocht van Helievoet sluis verwachten dat het het spel voor eigen publiek zou gaan maken. In de rust heb ik de jongens op het hart gedrukt om vooral rustig op een kansje door Rik Bakker te blijven loeren, want dat dat zou komen, stond voor mij vast. Het mooiste is, dat we nu op gelijke hoogte zijn gekomen met VFC en DRL die beide verloren. De strijd is nog hele maal open". Alles is mogelijk, zeker in de gradatievoetbal, vandaar dat de Helle voeters, die zeker geen eenvoudig programma hebben af te werken, alle zei len moeten bijzetten om het tweedeklassersschap te behou den. Bepaald fortuinlijk was de thuisclub zondag niet tegen het uitermate opportunistisch optredende DHS. Van meet af aan toonde Helievoetsluis haar surplus aan techniek en haar betere combinatievaardigheid, maar tot het creeeren van doelrijpe mogelijkheden was de jeugdige Van den Ban-équi- pe niet in. staat. De enige die in de eerste helft een goede scoringskans kreeg, was Rob Kievit, die op slag van rust doorbrak, maar met grof ge weld door Pim Visser van een doelpunt werd weerhouden. DHS was daarvoor echter twee keer zeer dicht bij een voorsprong geweest. De vrije schop die Pim Visser al na een kwartier op Edward Elvers mocht afvuren, caramboleerde via de onderkant van de lat te rug, waarop Joop Molendijk jr. de rebound naast kopte. De tweede Schiedamse mogelijk heid werd in de weg gestaan door Arie Groeneveld, die een inzet van Ruud Kloppers van de doellijn afhaalde. Na rust bleek Konemann's visie op het wedstrijdverloop de juiste. Helievoetsluis drong fel aan om een voorsprong te force ren. Kreeg ook veel kansrijke vrije schoppen, maar vond tel kens de kanp keepende Jos Sparla op b&ar weg. DHS beperkte zich tot afwach ten en counteren. Hellevoets fraaiste kans werd door Sparla verijdeld toen de Schiedamse sluitpost een steenhard door Martin Klomp ingekopte hoekschop van Rob Kievit uit zijn doel ranselde. Uit de di rect hierop volgende tegen aanval echter, voorzag Claren ce Engelenhaar Ruud Klop pers van een niet te missen kans. Vrij voor Elvers besliste de rijzige middenvelder het duel: 0-1, door Hans Klippus sen (Jan Hevel, Ted van Ber- kel) op 2-Ö. Het liep echter an ders. Hermes DVS herstelde zich en de uitblinkende Wim de Haan trok na twintig minu ten de stand gelijk. Zijn schot verdween gelukkig, via het been van John van Berkel, in de verste hoek. Vlak voor rust stonden de gasten bijna nog op voorsprong, Een kopbal van, andermaal, De Haan werd door doelman Cor van der Holst echter schitterend uit de kruising getikt. Voor het overige verzandde de wedstrijd in een felle strijd vol kleine, geniepige overtredin gen en veel gepraat. Het had angewtijfeid met de wederzijd se belangen te maken, maar scheidsrechter Petreechia uit Spijkenisse was zeker mede schuldig. De Italiaan leidde warrig en veranderde gedu rende het treffen zijn wijze van handelen. „Ik ben begon nen om de spelers wat ruimte te geven. Niet voor alles te fluiten", legde Petreechia uit. „Toen echter bleek dat dat niet kon, moest ik het verder strak houden". Irritatie Het wekte zichtbaar de irrita tie van de spelers op. Met kwalijke gevolgen. In de twee de helft verdwenen Ted van Berkel en Ben van Dam (zijn derde waarschuwing) van de thuisclub binnen een minuut in het boekje. Even later ge volgd door Hermes-spelers Fred Meerhof en Co Goudri- aan. Acht minuten voor tijd volgde het dieptepunt. Spits Meerhof, geïrriteerd door het secure dekken van Sylvester Mokveld, plantte zijn elleboog Vlaardingen De klap die Slikkerveer-spits Roel Melsert al in de eerste mi nuut met een snoeiharde kopbal uitdeelde, deed de VFC-spelers de hele eer ste helft 'dizzy' over het veld lopen. Pas in de tweede rondgang hervon den de Vlaardingers zich en had Slikkerveer grote problemen de zo veilig lij kende 0-2 voorsprong vast te houden. De blijdschap in het Slikker- veerse kamp was gigantisch toen uitblinker Ronald Harms (twee treffers) in de slotsecon de voor de bevrijdende 1-3 eindstand zorgde. door John Bunte De Slikkerveer-spitsen lieten gesterkt door de snelle voor sprong-— hun tegenstanders de hielen zien. Ronald Harms maakte er op schitterende wij ze 0-2 van en als de, overigens voortreffelijk leidende, scheidsrechter Den Hartogh een handsbal van Ed Smit be straft had, was het pleit al he lemaal beslecht geweest voor de Vlaardingers. De tweede helft moest VFC wel alles of niets spelen en Slikkerveer Rotterdam Fortuna Vlaar- jytgen behaalde op DRL een etappe 0-1 overwinning. Ver end ook, omdat de Vlaardin gers zich onverzettelijk toon- r6*1 en in de afwerking net "Hs zorgvuldiger waren, vp net uitermate slechte veld kon van goed combinatie-voet bal gewoon geen sprake zijn. Fortuna Vlaardingen ging er fel tegenaan en dat resulteerde in kansen voor Mari Visser (tweemaal) en Hans Struis. Oog in oog met de doelman faalden beide spelers echter in de afwerking. In de tweede helft was het André de Haas die de beslis sende treffer scoorde. De doel man van DRL kon een schot niet onder controle krijgen en De Haas was er als de kippen bij om het buitenkansje te be nutten: 0-1. schok zich zichtbaar het ape zuur. VFC had gehoopt gisteren het sprongetje te maken naar ODS en Helievoetsluis, die twee en drie punten boven de voor naamste degradatiekandidaten staan. Trainer Wim van der Zwart: „En dan is deze uitslag toch een vreselijke domper. Ik had gehoopt uit deze wedstrijd en de partijen van de week te gen SDW en DFC vijf punten te pakken, maar dat kan nu al niet meer." Zelfvertrouwen Het de afgelopen weken opge bouwde zelfvertrouwen aan Vlaardingse zijde (2even pun ten uit vijf partijen) werd te gen Slikkerveer al na één mi nuut de grond ingeboord. De tweede helft gaf een herboren VFC te zien. Doelman Bart Melsert verrichtte de ene schitterende redding na de an der, In de twintigste minuut was hij echter kansloos op een kopbal van Chris Hendriks (na een doorgekopte hoekschop). VFC drukte door, maar miste vele schitterende kansen. Peter Jeup had het vizier let terlijk en figuurlijk niet op scherp staan (hij kon door een Teun Kornaat ontwijkt de tackle van een Slikkerveer- verdediger. donderdag ontvangen elle boogstoot nauwelijks zien). Pas in de laatste minuten slaagde Slikkerveer er in weer onder de druk uit te komen. De in de tweede helft vrijwel onzicht bare Ronald Harms mocht in de laatste minuut op de Vlaar dingse doelman Sjaak de Her der afgaan. Met een hele slim me lob zorgde hij voor 1-3 en scheidsrechter Den Hartogh bestempelde vervolgens een Vlaardingse aftrap als een overbodige bezigheid. Vlaardingen Het al geruime tijd in d eg ra dan ©gevaar verkerende Vlaar dingen behaalde in de-derde klasse een knappe overwinning op JAC: 3-1. TS8 bleef tegen Piershtl op een 3-3 stand steken, terwijl ook MW '27 te- gen SVPTT een punt pakte: 1-1. Hoekse Boys mag na de 1-0 neder laag tegen Ter Leede als uitgescha keld voor de titel worden beschouwd. VlaardingenJAC 3-1 Met nog twee wedstrijden voor de boeg is Vlaardin gen nog steeds niet gedegradeerd, hoewel de situatie uiterst zorgelijk blijft. Cees Westerhout produceerde de eerste twee treffers, terwijl de der de treffer van de voet van een speler van JAC kwam. JAC kwam nog wel terug lot 3-1, maar met een uitblin kende Jan Kramer aan het hoofd, hield dB ploeg van Jaap de Roode zonder veel moeite da twee punten in de tas PiershilTSB 3-3 tn een levendig duel, met wisselende kansen, is TSB er met In geslaagd om de volle winst te pakkan. Plershli startte sterk en kwam at snel op een 1-0 voorsprong. Via Jos Odi|k en Arjo Peters werd het 1-2, maar na de rust zakte TSB weer weg. Piershil tweemaal uit een iden tieke situatie (bal tweemaal hoog voor het doel), waarbij doelman Fred Holt zeker niet vrijuit ging. Jos Odijk stel de uiteinderijk het ene puntje alsnog veilig: 3-3. MW *27SVPTT 1-1 Er werd door belde ploegen zonder risico gespeeld. Degradatie was voor beide ploegen nog steeds mogelijk. MW '27 had wei het betere van het spel, maar een beetje koelbloedigheid In de aanval werd node gemist Gert-Jan Broek man gaf zijn ploeg een 1-0 voor sprong. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd kwamen de gasten alsnog langszij: 1-1. Ter LeedeHoekse Boys 1-0 Hoekse Boys. de eens zo trotse koploper, is helemaal van slag Tegen Ter Leede werd een verdiende 1-0 nederlaag geleden, omdat er op de beslissende momenten te weinig inzet werd ge toond. Ton van der Pijl kreeg de eni ge kans voor Hoekse Boys, maar hij faalde in de afwerking. Vlaardingen Door het 0-0 gelijke spel van DSS '26 tegen Herklngen en de 1-2 overwinning van DVO '32 te gen Alexandria "66, zijn beide koplo per In de vierde klasse C. Komend weekeinde ontmoeten de beide Vlaardingse 'voetbalgiganten' elkaar voor een onderlinge confrontatie. HVO klampte zich aan de laatste strohalm vast door met 2-0 te winnen van Goudswaardse Boys. Satelliet ze gevierde met 2-4 over VVQR. Alexandria '66DVO '32 1-2 Als snel kwam DVO '32 op een 0-1 voor sprong via Addy Nijssen, die vanal de zijkant schitterend uithaalde. Na deze treffer kwamen de Vlaardingers vrij wel niet meer aan de bal en het was dan ook aan het formidabele kee perswerk van Jan Scheepmaker te danken dat het tQt aan de rust 0-1 bleet. Na de hervatting scoorde Jas per Plaisier al snel in eigen doel en Ie dereen vreesde voor een nederlaag. DVO '32 kwam echter sterk lerug en via een puntgave lob van Wim Stad blijft de ploeg van Gertie Baas volop in de race voor het kampioenschap. HVOGoud»waard»e Boy» 2-0 Het was een moeizame overwinning van de ploeg van trainer Ger Pijl. Zelf kwam HVO nauwelijks in gevaar, maar het afwerken gaf veel proble men. Tien minuten voor tijd benutte Cees Schilder een penalty, na een on schuldige valpartij van Casper van der Velden. Peter Terhoeve vergroot te kort daarop de voorsprong tot 2-0 Doleman Jan van Eijsden stopte in de laatste enerverende minuten nog een strafschop. WOR—Satelliet 2-4 Satelliet is met een zeer indrukwekkende eindsprint bezig. Ondanks het missen van Mar cel Zeebregts en Dick Boot wisten de Vlaardingers tot viermaal toe het net te vmden. Rob Dijkshoorn (tweemaal) en Mlscha Chapkun brachten Satel- liei op een 3-0 voorsprong, voordat VVOR via twee doelpunteh iets terug kon doen. Via een eigen doelpunt werd het een 2-4 overwinning. Vlaardingen In de afdeling verze kerde GTB zich nu al van promotie naar de eerste klasse. Hat kampioe- schap Is slechts een kwestie van tijd, De Schiedammers wonnen met 1-0 van WIA. CIQN kwam In eigen omge ving met verder dan een 0-0 gelijk spel. GSS behaalde tegen DES '67 een belangrijk punt: O-O. VDL liet het tegen Flakkee volledig afweten en verloor met liefts 6-0, WK was te sterk voor Zlnkwegse Boys: 1-2. CIONZuidland 0-0 ClON speelde een goede wedstrijd en kreeg de bes te kansen. Chris Bongers kogelde de bal nog op da lat. maar tot scoren kwam de thuisploeg niet. (STBWtA t-0 GTB speelde een erg nerveuze wedstrijd. Het was Peet Feelders die voor de bevrijdende tref fer zorgde. FlakkesVDL 6-0 VDL speelde zon der inspiratie. Er stond tijdens de wedstrijd niets meer op het spel Flakkee had vrij spel en voerde score op naar 6-0. Zinkwegte Boy»WK 1-2 De Schie dammers speelden een sterke wed strijd er. bekroonden dat via een overwinning 1-2. des '87gss o-o De ploeg var Jaap K/epke mag zich door dit punt zo goed als verzekerd weten van nog een jaar eerste klasse Na een bijzon der spannende wedstrijd blijft de voorsprong van GSS op staartpfoeg DES drie punten, met nog twee wed strijden te gaan. Vlaardingen De trainerswisselIng bij Schiedam heeft de derdeklasser eindelijk weer een puntje opgeleverd. Excelsior '20 bezorgde CKC een bijna niet meer te ontlopen degradatie (2- 3). Winst was er ook voor Martinit. 2- 1 tegen Woerden. Holfandlaan heeft na de 2-1 wtpst op SSW weer een heel klein beetje hoop op behoud. Dit vooral omdat concurrant VDL bij Lao- nidas het onderspit dolt SchipluidenSc hied cm 0-0 Oe nieu we trainer van de Schiedammers, Cor Habarmehl, maakte eert plezierige en tree. Schiedam doorbrak in Schiplui den de lange serie van nederlagen. Ondanks dat Schipluiden iets sterker oogde, kreeg Schiedam door Robert Koorengevel en Ton Verwey ook nog kansen op winst. Scoren gaat Schie dam echter moeilijk af. CKC—Excelsior *20 2-3 Excelsior moest eerst op een 2-0 achtersland (twee penalty's) komen om de zaken wat energieker aan te pakken Toen echter stond wél binnen vijl minuten de eindstand op het scorebord, De aanvankelijk gepasseerde Peter Boon nam de eer3te goal voor zijn reke ning. Mathleu Schelfers er Rob Glim merveen volgden dit voorbeeld: 2-3. CKC is door dit resultaat zo goed als gedregadeerd. MartinitWoerden 2-1 Trainer Hans Ruytenberg stuurde niet bepaald zi|n sterkste formatie het veld in. Een aantal spelers dat gerechtigd is voar het tweede elftal uit te komen, pro beert momenteel het schaduwteam voor degradatie te behoeden Ook met een verzwakt eerste kwam Marti nit niet in de problemen. Kees Hoog werf scoorde tn de eerste hetft twee maal en na rust gelootden beide teams het wet. Pas toen Woerden tien minuten voor tijd tegen scoorde werd het nog even spannend. Leonid»»VDL 2-1 Da Massluise pleeg begon bijzonder voortvarend en kwam na een halt uur op een ver diende voorsprong door Huib Bos, Direct na de thee had John Broeder de kans de wedstrijd te belissen. Hij deed dat met. Leomdas trok het spel naar zich toe en kwam op gelijke hoogte. Toen was het vrijwel gedaan met de ploeg van Ger Robbemond en haalde Leomdas zelfs nog de volledi ge buit binnen 2-1 HoIIandiaanSSW 2-1 Galgenhumor in de kleedkamer van üe Viaardin- gers: „Telkens winnen gaat ook ver velen." Na de tweede overwinning op rij hoopt Hollandlaart weer een heel klem beetje op prolongatie van het derdeklasserschap. Ben Floridas bracht Hollandiaan op voorsprong. In do tweede helft verdubbelde Martin de Jong de stand Een kteme tien mi nuten voor tijd redde SSW de eer. Vlaardingen Met nog drie wedstrij den te gaan blijven FCN'66 en IFC samen op kop. De Schiedammers wonnen gisteren met 1-3 bij Haddinx- veld. Voor RKWIK is degradatie naar het atüelingsoetba! nog beetje nader bij gekomen. WH Rood Wit won met 2-1. Haddinxveld—FCN '66 1-3 De ploeg van Martfn Schaap kwam goeö uit de startblokken. Arie van der Windt bracht de Schiedammers al na een kwartier op voorsprong. Toen zaktö FCN diep weg. HaddinxvBld profiteer de echter onvoldoende en scoorde slechts èèn keer. 1-1. in de tweede helft stelde FC Nieuwland orde op za ken. Ftené Koetsenruiter en Hans van Gogh zorgden voor de 1-3 eindstand FCN blijft nu met 1FC op kop. Martin Schaap: „Maar we zijn gewond om beslissingswedstrijden goed af te sluiten, dus.. Wil Rood WitRKWIK 2-1 De Vlaar dingers zijn door deze nederlaag weer verder in de problemen geko men, al& is de hoop nog lang niet ver loren. RKWIK slaagde er door Ronald Braak nog In een opgelopen achter stand weg te werken, maar kon dat ene punt niet vasthouden. Met rog drie wedstrijden te gaan kan RKWIK ploegen als NOC en Poortugaal ech ter nog op de ranglljsi passeren. Vlaardingen Ursus haaide in de af deling uit: 2-8 winst op Eureka, SFC was op eigen terrein te sterk voor VOB (3-2). terwijl DRZ Dirksland reso luut terugwees: 5-1. MSV *71 deelde met Bolnes: 2-2. SVDPW won met 0- 3 van USC. Schiedamse Boys was niet opgewassen tegen RDM (6-3 ver lies), terwijl Demos ook al verlies moest incasseren: 2-0 verlies tegen Schiebroek. SFCVOB 3-2 SFC blijft in de race voor promotie door doelpunten van Frans Lansbergen en Andrè Ooster waal (tweemaal). DRZDirksland 5-1 DRZ was veel te sterk voor Dirksland en drukte het verschil in vijf doelpunten via Bart Kinnegin (tweemaal), Hennia Verdam an Peter Simons (tweemaal). MSV71Bolnes 2-2 Voor MSV stond er niets meer op het spel. Voor de thuisploeg scoorden Marcel Wolfs en Carl Mans. USC—SVDPW 0-3 SVDPW domi neerde de gehele wedstrijd en via Hennte Bras, Chris Verwiel en Leo Al berts werd het een 0-3 zege. RDM—Schiedamse Boys B-3 Schie damse Boys speelde een heel zwakke wedstrijd. Rob Speijer, Hans de Held en Ben Stip scoorden. Sch is broekDemo» 2-0 Demos had niet in te bregen bij een sterker Schiebroek. EuraksUrsus 2-6 Ursus spoelde een sublieme wedstrijd en drukte het krahtsverschil uit In liefst acht doeU punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5