12 SPORT/WATERWEG V) MVC speelt met VoVeRo Green Eagles pakt de titel Wmn I WIK handhaaft zich Asvion bijna gedegradeerd PKCnaar Vlaardingen Veel belangsteling voor OD1 111 W f >f' i IJ 1111II Iggjgi IfTlTIfT Jan Doggen triomfeert SVH zonder routine kansloos Laseroms terug van weggeweest Stijlprijs Sanginario Europees volleybal Van Vliet weg bijt Wiersma verbetert eigen record Constandse speler van het jaar Marcel Schuurman snelste postbode Russen nog niet op dreef Rini Bogert snel aan Halve Raak Goud voor bridgers Skiffhead eindigt met schandaal Herstel Victoria Ancora blijft op kop Tubbergen van de baan Van Rossem eerste Rotterdams Nieuwsblad maandag 18 april I9B3 £W Oranje Nassau op weg naar de top VlaardingenDe korfballers van Oranje Nassau hebben door een overwinning op Ventura Sport de achterstand van de eerste helft van de veldcompetï- tie volledig weggewerkt. Het staat nu op een twee de plaats achter SEV. Maassluis was op eigen veld te sterk voor Spirit. O DO deelde de punten met nummer twee, DVS'69. In de streekderby was Maassluis sterker dan Spirit. Sueces moest toch weer een punt in leveren en heeft nog drie punten nodig om de kampi- oensvlag te hijsen. Vlaardin gen won de eerste veld wed strijd van dit jaar. MaassluisSpirit 9-5 In een goed duel heeft Maas sluis de volle winst behaald. Spirit liet op twee belangrij ke momenten een strafworp onbenut, waarna Maassluis de afstand vergrootte. Het werd uiteindelijk een 9-5 overwinning voor Maassluis, dat mede door verlies van de concurrentie aan kop gaat. Maassluis Door tegen stander Blitz met een fikse nederlaag naar huis te stu ren, haalden de basketbal heren van Green Eagles het kampioenschap bin nen. De financieel door Frank Otte gesteunde Eagles spelen hierdoor vol gend seizoen in de eerste divisie. De dames strijden door de winst op Kimbria om een plaats in de pomotiedivisie. Zowel de heren als de dames van Juventus verloren van 'AMVJ en degraderen. Green Eagles—Blitz (h) 111- 75 Onder leiding van de ge makkelijk scorende Peter van jder Waal en Rob Schriel bracht de Green Eagles-aanvai de Blitz-verdediging tot wan hoop, Coach Jaap Boon liet al rijn spelers in het veld komen zonder dat dit nadelige gevol gen voor de stand had. Na de pauze (50-41) geloofde Blitz er niet meer in. Samen met het hoge schotpercentage van die dag (63) leverde dit de Maas- luizers een ruime zege en de kampioensbloemen op. Green EaglesKJritbria (d) 63-60 Een sterke start ten spijt, ;won Green Eagles, omdat ■Kimbria geen wisseispeelsters jhad. Tegen twee Maastrichtse speelsters had het team van coach Kees Brugman de laat ste minuten de handen vol om de voorsprong vast te houden. Bij rust keken de Maassluisen door een niet zo beste verdedi ging tegen een 29-36 achter stand aan. Door sterk spel van Laura van Hoorn in de tweede helft werden de vele gemiste aanvallen gecompenseerd. AJVfVJJuventus 90-68 Om dat het fysieke overwicht van AMVJ goed werd benut, ke ken de Schiedammers bijna de heie eerste helft tegen een achterstand van tien punten aan. Bij de pauze was het 49-35 in Schiedams nadeel. Na rust sloeg AMVJ een gat van twin tig punten. Door toedoen van Ernst Meinders en John van de Bosch was het verschil in de dertiende minuut tot 62-69 terug gebracht. Toen Ernst Meinders en Jan Koumans te gen hun vijfde fout opliepen, werd het verschil wederom groter en de degradatie een feit Vlaardingen De laatste wedstrijd van de volleybalcompetitie werd door het Schiedamse Both Partners/Schiedam met 3-1 verloren van Sudosa uit Assen. De Vlaardingse dames van Broleco verging het beter. Zij wonnen van Soest met 1-3. De heren van Vlaardingen moes ten de punten afstaan aan Vierhout/Valbovol (1-3). Het eerste heren team van MVC won van Vovero met 0-3. AssenSchiedam (h) 3-1 De Schiedammers hadden weinig te verliezen, omdat zij al zeker waren van de zesde plaats. In het begin van de eerste set speelde de ploeg zeer matig en kwam daardoor al snel op een 5-0 achterstand. De set werd door Assen gewonnen met 15- 11 De tweede set won Schie dam niet zo zeer dpor goed volleybal, maar eerder door hard werken (15-17). In de derde set keek het tegen een 12-4 achterstand aan. wat dus vrij uitzichtloos was. Toch wis ten de Schiedammers naar een 12-13 voorsprong toe te knok ken. Op een ongelukkige ma nier werd de set met 15-13 verloren. In de laatste set was het vooral de buitenaanval die faalde. De set werd met 15-8 verloren. SVVVlaardingen (d) 1-3 Geen daverende wedstrijd, te meer daar Soest een te zwakke tegenstander was voor de Vlaardingsen, die door deze overwinning een vijfde plaats hebben veroverd. Toch had de Vlaardingse ploeg met een aantal problemen te kampen. Door 2iekte en blessures be schikte de ploeg slechts over zes speelsters. Ook de coach was afwezig. De eerste set werd door een mateloos slech te pass uit handen gegeven met 15-8. en dit na een voor sprong van 1-7 gehad te heb ben. De drie overige sets wer den 2eer gemakkelijk gewon nen door de Broleco-dames, die een moeilijke service han teerde en daardoor de thuis ploeg onder een hoge druk zette. De setstanden waren: 7- 15. 11-15 en 6-15. VlaardingenVierhout (h) 1-3 Voor beide ploegen stond er weinig op het spel, daar zij in de stand niet meer konden stijgen of dalen. Desalniette min een aardige wedstrijd om naar te kijken. Dit werd mede veroorzaakt doordat de ploe gen zeer aan elkaar gewaagd waren, maar elkaar toch de vrijheid gaven om combinaties toe te passen. Ook de setstan den wijzen aan dat het voor de tegenstanders een 'narrow es cape' was: 11-15, 15-13, 16-18 en 12-15. VoVeRoMVC (h> 0-3 Met de 'degradatieklant' uit Rozen burg hadden de Maassluizers weinig moeite. Met zeer simpel spel zonder veel omhaal wis ten de heren de punten mee naar huis te slepen. De eerste set werd gewonnen met 15-10. De tweede set bracht wat meer moeilijkheden met zich mee alhoewel de Maassluise ploeg dit lachend verwerkte (15-17). In de derde set Jiep de ploeg over VoVeRo heen alsof deze niet aanwezig was. MVC is als tweede geëindigd en dit houdt in dat de promotie/degradatie wedstrijden zullen moeten uit wijzen of MVC promoveert dan wel in de eerste klasse blijft hangen. Vlaardingen slaagde er niet in zich het Woerdense Vatbo- voi van het lijf te houden. Doelpunten: Maassluis-Peter Gregoor, Martin Bergwerff, Leontine Hollaar, Henny Nieman, Martha van der Gaag, Kees van Aalst: Spirit- Rob Moerman, Conny önck, Leo Vermeij. DVS'69—ODO 7-7 Ondanks het gelijke spel blijft het ver schil met de nummer twee drie punten, In de eerste helft nam ODO het initiatief en ging rusten met een 5-2 voorsprong. ODO raakte echter van streektoen Kees van der Kooij last kreeg van zijn knie. DVS greep de kans en kwam op voorsprong. ODO herstelde zich bijtijds en kwam op gelijke hoogte, 7-7. Doelpunten: Bram Hane- maaijer, Kees van der Kooij, Nel Syvat, Henk Goed en- dorp. Ventura SportOranje Nassau 7-8 Na de matige competitiestart is Nassau weer op weg naar de top. In deze uitwedstrijd maakte Oranje Nassau het zichzelf onnodig moeilijk door Ven tura Sport steeds langszij te laten komen. Steeds als Ven tura Sport langszij kwam liep Oranje Nassau weer weg. De 7-8 zege had veel ruimer kunnen zijn, als de kansen afgerond waren. Doelpunten: Sjanie Bot, Kees van der Kooij, Ton Sluimer, Lenneke Stoevelaar. Sagitta—Harga 11-3 Met twee invallers en gaande de Vlaardingen Op don derdag 5 mei komt het Pa- pendrechts PKC naar Vlaardingen voor een de monstratiewedstrijd op het terrein van Oranje Nassau. PKC behoort al enkele ja ren tot de top van van korfballend Nederland. Het heeft niet alleen het veldkampioenschap be haald, maar was ook een maal Europacup winnaar. Een ideale gelegenheid om de kor/baltop uit Papen- drecht in Vlaardingen in actie te zien. De wedstrijd begint om 19.00 uur op het veld aan de Claudius Civi- liuslaan in Vlaardingen. wedstrijd drie blessures maakte Harga een gewillig slachtoffer voor Sagitta. Jeugdspelers moesten inval len, zo kwamen Ohno Slui mer, Evert van der Broek en Marion Veer in aktie. Zij kwamen ervaring tekort om Sagitta af te stoppen. Doel punten: Onno Sluimer, Nico- iette Rissema. Succes—USV 4-4 Succes overklaste USV, maar veel kansen liet Succes echter lig gen. USV had slechts enkele kleine kansen nodig op bij te blijven. In do slotminuut nam Succes nog een voor sprong, maar de laatste se conde bracht de ontknoping, 4-4. Met nog drie punten uit drie wedstrijd moet Succes toch wel kampioen kunnen worden, het gaat echter an ders dan trainer/coach Mol- huyzen zich gedacht had. Doelpunten: Ed de Jon, Kat- hy Posthoorn, Kees Gouwe leeuw. WIONVlaardingen 4-5 WION had meer wedstrijd ritme en Vlaardingen moest weer aan het veld wennen. WION nam enkele keren het initiatief, Vlaardingen had echter net iets meer in huis om de wedstrijd naar de hand te zetten. Doelpunten: Rik Brouwer, Dick van Eke- lenburg, Rien Roozendaal, Ellen van der Hoeven. Schiedam Onder grote belangstelling heeft de Schiedam se korfbalvereniging ODI eindelijk het eerste eigen clubhuis in gebruik genomen. ODI werd in 1918 als eerste christelijke korfbalvereniging in Nederland opgericht. Het waren de toenmalige bestuursleden van de Schiedamse vereniging die destijds de Christelijke korfbalbond gestalte gaven. Zaterdag ging het officeël in gebruik. Voorafgaande aan de opening loste ODI een ereschuld naar de gemeente in. De heer Otterloo sr. plantte voor het clubhuis een nieuwe boom. daar voor de bouw een boom omgehakt werd. Met toespraken van Peter van der Lely, Jan de Keijzer en voorzitter Leon 't Hart werd het officiële gedeelte geopend. Burgemeester John te Loo sloot de rij sprekers en verrichtte de openingshandeling door de eerste steen te onthullen. ri MI i 4 Jl L L"i - Vlaardingen De waterpolo'ers van WIK handhaafden zich door een overwinning op DES. Shell verkeert nog steeds in degradatiezone door het verlies tegen Alkema- de (13-4). gers herstelden 2ich en won deze belangrijke wedstrijd met ruime cijfers. AlkemadeShell (h) 13-4 Shell trad aan met een zwaar verzwakt team. Slechts twee basissspelers waren aanwezig, spelers uit het tweede vulden het aantal aan tot zeven. Te weinig mankracht en gebrek aan ervaring maakte Shell tot een gemakkelijke prooi voor Alkemade. Uit de periodestan den van 3-1, 6-2, 8-3, 13-4 blijkt dat Alkeihade geen moeite had met de Vlaardin- gers. Door dit verlies blijft de- gredatie een reëel gevaar. De dames van WIK wonnen overtuigend van het tweede team: 18-1. Het damesteam van VZC verloor met 10-5 van Rotterdam 2. De Shell-speel- sters wonnen hun laatste wed strijd. ZPB was het slachtoffer (7-2). DES—WIK (h) 4-8 DES, laat ste op de ranglijst, had zich al verzoend met degradatie. WIK daarentegen had nog alle hoop om zich te handhaven en door deze winst is dit ook gelukt. In een matte wedstrijd bleek al snel dat DES de moed had op gegeven en reeds de eerste aanval van WIK eindigde in een doelpunt In het eerste kwart kwam de Vlaardingse ploeg met 1-4 voor. Daarna verslapte het spel van WIK en kon DES scoren. De Vlaardin- ZPB—Shell <d) 7-2 Het mid denveld van Shell was zeer rommelig wat ten koste ging van de verdediging. ZPB kwam hierdoor al snel op een 2-0 voorsprong. De Vlaarding se dames herstelden zich en het was Coby van de Weert die het eerste doelpunt voor Shell maakte. De dames kon den tot 3-2 terugkomen, maar toen maakte ZPB korte mep pen en scoorde viermaal. Het was de laatste wedstrijd voor Shell en zij eindigde op een zesde plaats. WIK 1—WIK 2 <d> 18-1 Het eerste team van WIK speelde een ontspannen wedstrijd. WIK 2 is al gedegradeerd naar de tweede klasse en had niet de capaciteit om tegenstand te bieden. Na drie periodes stond WIK 1 ruimschoots voor (14- 0). In het laatste kwart kon WIK 2 eenmaal tot scoren ko men door Toos Ekelman, de beste speelster uit het tweede. Door deze overwinning ein digde WIK 1 op de derde plaats. Vlaardingen Voor de hockeyheren van Asvion was het een uiterst belang rijk weekeinde. Van Fore- ward moest gewonnen worden om het behoud van het eersteklasserschap vei lig te stellen. Er werd verloren met 0-4, zo dat Asvion vrijwel zeker de gradeer^ mits het uit de ko mende twee wedstrijden vier punten weet te behalen. De dames speelden in een onbe langrijke wedstrijd 1-1 tegen Tempo. De heren van Pollux ontvin gen Aeolus en verloren onver diend door een doelpunt van de Rotterdammers in de laat ste minuut. De reis van de Pollux-dames naar Middel burg werd bekroond met een verpletterende overwinning van 1-7. De dames van Spirit ontvingen Ring Pass en de punten werden gedeeld: 1-1. Inge Hoppstein scoorde voor Spirit De dames van Ever green speelden thuis tegen Alecto en werden met 1-3 ver slagen. De eer van Evergreen werd gered door Jolanda van de Hijde. AsvionForeward 0-4 (h) Asvion had tot de twintigste minuut de wedstrijd onder controle. Foreward nam toen de leiding uit een strafbal. As vion kon de zenuwen niet meer de baas. Het ging rom melig spelen en van de man dekking klopte niets meer. Fo reward speelde rustig door en overklaste Asvion, zodat de ruststand 0-3 was. In de twee de helft werd de eindstand op 0-4 bepaald. AsvionTem po 1-1 (d) In een zeer rommelige wedstrijd was het Loes Jorrissen die in de eerste helft 1-0 scoorde. In de tweede helft werd er niet beter gespeeld maar Tempo benutte de kansen beter en kon gelijk maken. AeolusPollux 2-1 (h> In de eerste helft ging het gelijk op en Pollux kreeg zelfs nog een slrafpush mee. Pas in de twee de helft werd de score geo pend door Aeolus uit een siraf- corner. Rob Leemans scoorde gelijk vanuit de rebound. Twee minuten voor tijd werd de bal slecht weggewerkt door Pollux zodat Aeolus het win nende doelpunt kon scoren. Middelburg—Pollux 1-7 (d) In een sterk gespeelde wed strijd van Pollux werd Middel burg totaal weggespeeld. De doelpuntmakers waren Nicole de Rond (driemaal), Riet van Rijn (tweemaal), Els Schoen makers (eenmaal) en het laat ste doelpunt werd gescoord door Monique van Doorn. i i Rotterdam Ereklasser Jan Doggen (Roosendaal) heeft in biljartcentrum Groot Weena het nationale openings invitatietoernool driebanden gewon nen. Ondanks een verrassende ne derlaag in de eerste ronde tegen hoofdklasser Jan Verkijk (LMO) bleek de Brabantse veteraan te sterk voor de concurrentie, onder wie zich toch drie andere ereklassers bevonden. Rotterdam SVH heelt ook de voor laatste wedstrijd var» de competitie verloren. Tegen het Beverwijkse KZC kwamen de Hillegersbergse waterpo- loërs niet verder dan een 10-4 neder laag. Toch zag het er in de eerste twee perioden niet slecht uit voor SVH, dat redelijk partij gaf en de schade dan ook halverwege tot slechts 3-2 beperkt wist te houden. Maar het uitvallen van John Post (handblessure) en Gerard de Heer die met 3 p's op de kant verdween bete kende een forse aderlating voor de routine in de ploeg. Gerard de Heer (2x1. Maurice Daamen en Sander 8o- lomy verzorgden de SVH-treffers. Heerjansdam Terecht meende Cees Laseroms (22) dat zijn inspan ning in de finale van de wielerronde van Heerjansdam niet voor niets was geweest. In een weinig fraaie, maar ettectieve stijl, soleerde Laseroms naar de overwinning, De eerste weer na een afwezigheid van twee jaar in het wielerpeloton. Rotterdam Bij nationale wedstrij den In Drachten kwamen de boksers van Crooswijk uitstekend voor de dag. Ron Brouwer won op punten van Slchvart van Olympla. dal ook door Manghoel werd bereikt tegen Haars- ma van BV Drachten. De Rotterdam mer Thuvis verloor tegen Postumus van BV Emmen een contactlens. Daardoor eindigde de partij onbeslist. Sanginario won door opgave van Ja ger van BV Drachten. Hij ontving te vens de stijlprijs. Ook de partij tussen Fonceka en Mekel van BV Abelsma eindigde onbeslist. Klip van de boks vereniging Crooswijk was de enige die zijn partij tegen Kfeve van Olym pus op punten verloor. Breda - De herenteams van Ubbin- k/Orion en Verbunt/WC komend vol gend seizoen in het Europa Cup III- toernooi uit. Na drie dagBn volleybal in Breda was dat de toch tamelijk be vredigende ontknoping van het toer nooi der periodekampioenen. Beide formaties hebben in Europees ver bard al enige ervaring, beschikken over de benodigde financiële midde len en zien, met hun grote en enthou siaste aanhang, al reikhalzend uit naar de internationale confrontaties, Rotterdam -Na drie jaar de heren van de handbalvereniging Snelwiek onder zijn hoede te hebben gehad, stapt Luud van Vliet aan hei eind van het seizoen op, De kans Is groot dat hij de dames gaat trainen. Bij de he ren gaat de naam van Wim Schaap rond als opvolger van Van Vliet. Schaap traint op tiet ogenblik de he ren van Hoüandiaan. Amsterdam Harm Wiersma heeft zijn eigen wereld-duurrecord simul taandammen verbeterd. De oud-we reldkampioen sloot zaterdag kort voor middernacht zijn 28 uur lange ma ralbon succesvof' af. Niet alleen had hij zijn oude record met twee uur verbeterd, maar hij had met een sco ringspercentage van 93 ruimschoots voldaan aan de eisen die de wereid- dambond (FMJO) vooraf had gesteld: namelijk in 28 uur tenminste 80 pro cent scoren. Afleen het geplande aan tal van vijfhonderd partijen haalde Wiersma niet. Dat was overigens niet zo verrassend, omdat de kwaliteit van de tegenstanders van een hoog ge halte was. Breda - Henk Heemskerk en Peter Olsthoorn zijn de opvolgers van Star- iitt/Voorburg-manager Nico Ros. Be stuurslid Heemskerk gaat als mana ger var> de Voorburgse volleybalpJoeg fungeren terwijl Olsthoorn teambege leider wordt. De Voorburgers werden gisteravond in Breda overigens nog eens uitgebreid gehuldigd. Frank Constandse werd tot speler van het Jaar uitgeroepen terwijl zijn team tol ploeg van het jaar werd gekroond. Beste scheidsrechter werd opnieuw Rene Vos terwijl de FBTO/DV-speel- ster Carolien Keulen als speelster van het Jaar werd gehuldigd. Coach van het jaar werd Rob Hechmang die af gelopen seizoen de dubbelrol van bondscoach en coach van Ver bunt/WC vervulde. Dordrecht Marcel Schuurman werd verrassend winnaar bij de PTT-wïeier- kampioenschappen die werden gere den op het parcours van de Dor- drechtse wielerclub De Mol. De Utrechter versloeg in een spannende eindsprint met banddikte verschil Ha genaar Bram Jouvenaar en Scheve- nlnger Ger Pronk. Wereldkampioen Gaby Minneboo, ook een van de zes koplopers, legde beslag op de vierde plaats. Dortmund In het eerste weekeinde van het wereldkampioenschap ijshoc- key heeft zelfs de Sovjet-Unie nta veel Indruk kunnen maken. Alle ploe gen gingen matig van start, Rusland Tsjechosiowakije en Zweden, de vasl te gegadigden voor de medailles, be haalden twee overwinningen. Zweden versloeg daarbij ook Canada (3-ai Het gepromoveerde Italië wekte niet de indruk lang in de A-groep te 2utien blijven. De ploeg verloor tweemaal: van Canada (6-0) en ook tegen West- -Duhsland (4-0). dat tot de zwakste vier in de A-groep behoort. De Duit- sers waren bijvoorbeeld kansloos (5- 1) tegen Zweden. Rusland had eerder de Oost-Duitsers met 3-0 verslagen. Ook tegen Finland werd het 3-0 voor de Sovjels. Tsjechosiowakije klopte Finland met 4-2. Boskoop Rini Bogert heeft een :n- dividueie tijdrit voor jeugdwielrenners op het clubparcours van de Boskoop- se wielerclub Avanti aan de Halve Raak gewonnen, Bogert liet een tijd van 8.06.27 noteren en eindigde voor Richard van Schie (Den Haagi en Erik Kort ('s-Gravenzande). De wedstrijd maakte deel uit van een voorseleclie voor de Jeugd Olympische dagen. Oostende Nederlandse heeft bij de EEG-kampïoenschappen in Oostende de eerste gouden medaille behaald. Het eerste onderdeel, de gemengde paren, werd met overmacht gewon nen door het Amsterdam echtpaar Jet en Chris Niemeijer. Met een score van ruim 63% bleven zij bijna 4% voor op de nummer 2. het Luxem burgse paar Jeitz-Dony. Derde wer den de Italianen Monari-Carmignami, Eveneens een goede prestatie was de achtste plaats van het Amsterdamse echtpaar Van der Heim. Na de eerste van de vier zittingen van da open pa ren nemen Kees Tammens en Eric Kirchhofr de derde plaats in, Rebahu- Sint staan achtste. 0ij de dames be zetten Petra Kaas eh Bep Vriend de tweede plaats en bij de junioren zijn Jan Timmer en Milo Scheeren (iet beste Nederlandse paar met een vier de positie. Amsterdam Weinig verheflend was de vertoning rond het aanwijzen van de winnaar van de skiffhead '83. De Duitse skiffeur Andreas Schmelz was veruil de snelste roeier op het 7500 meter lange traject. Hij verbrak het acht jaar oude baanrecord op dB Am- stef met ruim tien seconden. De hoofdprijs werd echter niet uitgereikt aan deze skiffeur. Frans Göbei van de organiserende roeivereniging De Hoop werd de eigenaar van de beker. De Duilse skiffeur werd uitgesloten omóat hij in een zogenaamde rot-rlg- ger-sk!ff roeide, welk type door de Amsterdamse organisatoren was uit gesloten van de hoofdprijzen. Rotterdam Hoewel de positie van Victoria zorgelijk btijft. konden de Rotterdamse hockeyers weer twee punten aan hun totaal toevoegen, in Den Bosch was het erg spannend, omdat een 0-2 voorsprong bijna te niet werd gedaan. Uiteindelijk zag Victoria kans een 1-2 overwinning te behalen. Doelpuntenmakers waren Diederfk van Stirum en Jar» Willem Leedeboer. Zaterdag toonde Leonidas zich ster ker dan EMHC (1-2), maar gisteren was het kansloos tegen de Eindhove- naren en verloor met Q-3. Doelpun tenmakers eerste wedstrijd Jaap Snoek en Albert van Oedum. Rotter dam had weinig in te brengen tegen Schaerweijde en verloor met 3-1. Al leen Benedict van Lieshout scoortje voor de Rotterdammers. Rotterdam Ook tegen het Haagse Hermes is Ancora na de zaalhandbal competitie ongeslagen gebleven. Da koploper woo met 7-10. Ancora ging moeilijk van start. Het miste in de eerste helft twee stratworpen maar ging niettemin met een 1-4 voor sprong rusten. Na de hervatting schonk Peter Schellen Ancora drie doelpunten: 1-7. Ir het laatste kwar tier raakte Ancora het spoor bijsier en zag Hermes kans dichterbij te ko men: 7-10. Snelwiek kwam eindelijk weer eens tot een overwinnning. Het anderaan staands Animo werd met een 14-11 nederlaag naar huis gestuurd. In de eerste helft bouwde de ploeg van de vertrekkende trainer-coach Luud van Vliet een 8-4 voorsprong op. Daarna is deze voorsprong niet meer in ge vaar gekomen omdat er geconcen treerd werd gespeeld. Actief bracht DWS een onverwacht verlies toe. Ac tief, dat de laatste weken uit vorm is, kon met een 7-8 overwinning huis waarts keren. Atomium verloor nipt van Rijnstreek 20-19 en Meeuwen beet weer in het zand tegen EHC; 15- Hengelo De internationale wegra^ ces op 15 mei in Tobbergen gaan niat door. Officieel heeft de organisatie fa len weten dat ziekte van èên van de bestuursleden tot dit besluit heeft ga- leid. maar waarschijnlijker is dat bin nen het stichtingsbestuur tweespa» is ontstaan en dat het niet meer kon re kenen op de steun van omliggende motorclubs bij de organisatie. Ook vorig Jaar kon in Tubbergen niet wor den gereden, omdat het circuit als onveilig werd bestempeld. De stich ting vond een nieuw, door kenners als even Onveilig omschreven, circuit terwijl anderen hun oog hadden laten vallen op een betere locatie. Daauit onstslond een copfllct wat heeft ge leid tot het niet doorgaan van de ra ces. Geieen De Haagse amateurwiel- renner Jan van possem, die na een ziekte dit seizoen z'n coma-back maakte en in de voorjaarsklassiekers min of meer teleur stelde, won algelo pen weekeinde een criterium in Ge leen. Het was de tweee seizoenzege van van Rossem.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6