OR Wilton: Besluit over toekomst gaat te snel Centrumpartij- methoden Van Lier verwijt fBotterdamsl Nieuwsblad Gttp 1 1983 VIAARDINGS DAGBLAD SCHIIBAMSGHE COURANT mm WATERWEG COURANT VCW wordt opgeheven Schiedam-Oost vraagt meer parkeer plaatsen Torenflat gaat niet door Torenflat naast het stadhuis Ontslagaanvrage a nog deze maand naa r arbeidsbureau j Van Noortwijk koppelt DYO en VFC aan elkaar j College woest over manipulatie met rapport Diefstal 'Heipalen zaten vast in de klei' Ernstig gewond Patrick Boel wil discussie over Schiedam- Oost Schatgraver aangehouden Rekeningen verdwenen Garant voor tekort DlllMBi WOENSDAG 20 APSIE l©83 -.Pemocratische planning voortaan op secretarie Vlaardingen Het Vlaar- dings Centrum voor Welzijns planning wordt opgeheven. De democratische planning, de voorbereiding van onder meer de sociaal-culturele program ma's en dergelijke, zal in de toekomst niet meer binnen dit aparte orgaan plaatsvinden, maar door enkele ambtenaren op de gemeentesecretarie wor den gedaan. Aai» die planning zal dan met minder mensen gewerkt wor den dan de vijf ambtenaren die momenteel (in vierenhalve formatieplaats) op het VCW werken. Voor enkele van die personeelsleden zal ander werk binnen het gemeentelij ke apparaat moeten worden gezocht; gedwongen ontslag wil de gemeente vermijden. Dat zijn de belangrijkste con clusies uit de nota democrati sche planning, die momenteel m druk is en die over enkele dagen zal verschijnen. Het op heffen van het VCW, dat pas enkele jaren draait, maar waarvoor het rijk geen subsi die meer geeft, spaart de ge meente zo'n 80.000 gulden per jaar uit. Op het opheffen van het Cen trum voor Welzijnsplanning hadden de buurthuizen vorig jaar aangedrongen, om op die manier geld vrij te maken voor het uivoerende sociaal- culturele werk. Het is echter niet zo dat het nu vrijkomende geld in het sociaal-cultureel werk wordt gestopt: dat vloeit in de algemene middelen. Met het verdwijnen van het VCW zal ook het Stedelijk In stituut voor Samenlevingsop bouw (SISO), dat in hetzelfde pand aan de Oosthavenkade zit, moeien verhuizen, om het pand leeg op te kunnen leve ren. Er wordt aan gedacht het SISO, dat wel zelfstandig 'doorgaat, over te brengen naar de voormalige Cornelis Hout- tnanschool. HerinricHten straten Schiedam Bewoners van de Hogenbanweg in Schie dam hebben gisteravond aan medewerkers van de dienst Gemeentewerken gevraagd contact op te nemen met de gemeente Rotterdam over het aanleggen van parkeer plaatsen in de groenstrook tegenover de huizen aan de Hogenbanweg, Deze strook eigendom van de gemeente Rotterdam, maar de parkeer druk in deze straat is derma te groot, dat dit een welkome oplossing zou zijn. De suggestie werd gedaan op een informatiebijeenkomst over de reconstructie en her inrichting van een deel van Schiedam-Oost. Deze par- keerproblematiek geldt ook in grote mate voor de overi ge bij de herinrichting be trokken straten. Daarbij Wam in een aantal gevallen t»vg, dat de straten (Boyie- 'straat. Van Marumstraat, Cartesiusstraat en Von Leib- nizstraat) van gevel tot gevet veelal niet breder zijn dan ben meter. De brandweer heeft een vnje strook nodig van 350 centimeter, zodat er voor de aanleg van trottoir en par keervakken niet veel over blijft. Desondanks waren veel van de aanwezige bewo ners er voorstander van fiet- ^enklemmen te plaatsen en indien mogelijk enkele bloembakken. De gemeente stelt echter als voorwaarde, dat de bakken door bewo ners worden onderhouden. Om toch nog enige speel ruimte te maken voor de kinderen is vanuit de bewo ners gevraagd twee stukjes grond tussen de Van Marum straat en de Cartesiusstraat éh de Cartesiusstraat en de Von Leibnizstraat in de toe komst in te richten als speel- terreïntje. De werkzaamheden, het her- bestraten en op hoogte bren gen van de straten, beginnen 'b juni en nemen zes maan den in beslag. Grap van Bas Goudriaan 1 logelijkheden voor twintig tol veertig etages Vlaardingen Met glimmende pretoogjes heeft burgemeester Fred van Lier gisteren tijdens de maandelijkse persconferentie van B en W aan de Viaardingse pers gevraagd om in de krantekolommen te melden, dat de ambitieuze plannen van wethouder Goudriaan om naast het stadhuis een veertig verdiepingen tellende torenflat te bouwen bovenop de parkeergarage die daar moet komenniet doorgaan. De plannen, die op 31 maart werden gepresenteerd door een enthousiaste wethouder Bas Goudriaan en waarover enkele kranten de volgende dag schreven, waren bedoeld als 1-aprilgrap. Maar het college wordt nog dagelijks overspoeld met reacties van mensen, die de individuele collegeleden vragen „of ze een gaatje in hun hoofd hebben". „Zelfs van ver buiten Vlaardingen hebben we die reacties gekregen", aldus burgemeester Van Lier grinnikend. „Het zijn er inmiddels zeker honderden." De I-aprilgrap was door wethouder Goudriaan zelf op touw gezet. Hij wilde daarmee vooral de projectgroep voor het centrum een beetje plagen, die, vlak voordat de torenflat werd gepresenteerd, zich al nijdig op de wethouder had gemaakt omdat hij in verband met een ander projectplannen had gepresenteerd zonder hen daarin te kennen. De grap was door de wethouder goed voorbereid: hij verstrekte zelfs een perspectieftekening van de bekende architect Henk Klunder, waarop de omgeving van het stadhuis met de veertig verdiepingen hoge flat te zien was. Die flat vertoonde uiterlijk grote overeenkomst met de zogenaamde 'ponskaart', die in Rotterdam moet worden gebouwd, naar een ontwerp van die zelfde Klunde.'. Deze stond Goudriaan graag in zijn grap bij en leverde een speciale tekening. Wiet alleen veel bewoners trapten er overigens in: ook diverse plaatselijke politici, onder wie CD A-leider Jo Schriel, reageerden na de presentatie verrast op het bouwplan, al vonden ze het wel raar dat ze het bestaan ervan uit de krant moesten vernemen. Een knelpunt in Schiedam- Oost is volgens bewoners- deskundige Patrick Boel de verpaupering in de omgeving van het Boerhaaveplein. Een aantal van deze woningen is eigendom van de stichting Helpt Uw Medemens. De spelers van Fortuna Vlaardingen zijn blij met Satelliet als tegenstander. Ook Bas van Noortwijk kan een glimlach niet onderdrukken. Schiedam SVV doel- man Bas van Noort- 5 wijk toverde gister- S avond tal van interes- santé ontmoeting uit de H beker in een bomvolle S kantine van WK in het kader van de strijd om de RN-Waterweg- 2 Cup. Zo koppelde de sympatieke doelman 2 DVO '32 en VFC aan 5 elkaar en komt Satcl- 2 liet in de tweede ronde 2 uit tegen stadgenoot Fortuna Vlaardingen. Ook een puur Schie- damse ontmoeting. H Hermes DVS speelt te il gen afdelingselub GTB, dat verrassend Excel- M sior M uitschakelde. Het was in het ciubge- S bouw van de afdelings- club een gezellige en sfeervolle bijeenkomst. WK-voorzitter Ruud Kooymans toonde zich* blij met die belangstel- 5 ling. „We zijn weer in de eerste ronde uitge- schakeld, maar zijn 2 toch büj dat we mee- H doen aan het toernooi. Zo kunnen we onze H krachten ook eens me- ten met tegenstanders 5 die in een andere afde- ss ling spelen." 2 De tweede ronde van H RN-WaterwegrCup zal volgende week dinsdag 26 april worden ge- S speeld. De wedstrijden 2 beginnen dan ook om 2 18.45 uur. Meer over de eerste 2 =2 ronde van het toer- 2 nooi op pagina 18 gjj R)llllllfllllllllllllllllllllllllfli[ltl[[||l||li!ll|^ =itlllllllllfllllllllllllltlllllllllllIllllllltlllllflllll!IIIIIl(llllllllliniHIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|IUIIHIIIIIIIflllilllllllll||lilllllllEIIIIIlIIHMlllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIllllilllllü Schiedam De ondernemingsraad van Wil- ton-Fijenoord vindt dat besluiten over de toe komst van de werf en een eventuele afslan king te snel moeten worden genomen. Direc tie en bewindvoerders willen eind volgende week de ontslagaanvragen voor het arbeids bureau de deur uit hebben en tevens Wilton losmaken van het RSV-concern. Zoals het er nu voor staat zul len er bij de Schiedamse werf 118 gedwongen ontslagen val len, maar directie en vakbon den zijn overeengekomen om de komende weken te probe ren dat aantal nog verder te rug te dringen. Aanvankelijk werd gesproken over 330 ont slagen. Door zestigplussers te verzoeken vrijwillig ver vroegd uit te treden en her plaatsingen binnen het bedrijf is voorlopig een aantal van 118 afgesproken. Jaap Eijkenboom, secretaris van de ondernemningsraad en voorzitter van kaderlid van de FNV bij Wilton, is hoopvol ge stemd over de mogelijkheden om het aantal gedwongen ont slagen verder te verminderen. „Wij blijven streven naar nul gedwongen ontslagen." Hij wijst echter op de korte perio de, waarin die onderhandelin gen gevoerd moeten worden. Vlaardingen Het college van B en W is zeer boos over de manter, waarop het socialistische raadslid Remi Poppe is omge sprongen met het concept-rapport, dat door leerlingen van de Gemeenschappelijke Opleiding voor Personeelswerk is opge steld over* het functioneren van gemeentewerken. Hoewel dit rapport nog lang niet af was en er volgens het college tal van fouten in staan, die nog hersteld moeten worden, bracht Poppe die een exemplaar had weten te bemachtigen het rapport via een persconferentie in de openbaarheid. De collegeleden hadden het concept-rapport op het moment van die persconferentie nog niet eens zelf in hun bezit. Burgemeester Fred van Lier betreurde gistermiddag de me thoden die Poppe heeft ge bruikt, en die „meer bij de Centrumpartij thuishoren". Collegelid Arij Maarleveld, die zich eveneens spinnijdig over de affaire maakte: „In de stad wordt nu verondersteld, dat Peppe een onderzoek naar het functioneren van gemeente werken heeft gedaan. Dat is natuurlijk volstrekt onjuist: die onderzoeken worden in onze opdracht verricht." Van Lier stelde dat er geen enkele reden is om aan de in tegriteit van wethouder Gou driaan, die volgens het con cept-rapport zelfstandig op drachten zou hebben gegeven aan een architectenbureau, waar hij vroeger heeft ge werkt, te twijfelen. „Het is de taak van een vakwethouder, om regelmatig contact met ar chitecten te hebben; daar is niets bijzonders aan. Maar Goudriaan doet niets op eigen houtje." Poppe wordt niet warm of koud van de vergelijking die Van Lier trekt met de Cen trumpartij. „Als die man dat soort uitspraken doet, dan maakt hij zich in feite zelf schuldig aan Centrumpartij methoden. Ik heb als raadslid gewoon mijn werk gedaan; de zaken kritisch in de gaten houden en zaken signaleren die niet juist zijn." Van Lier is niet van plan, dis ciplinaire maatregelen tegen het raadslid te nemen. Oud-Beijerland Uit het tuinhuisje op de volkstuin van de heer T.H. Groen aan de Langeweg in Oud-Beijerland is een kostbare transformator gestolen. Het apparaat, dal een spanning van 12 volt omvormt in 220 volt, heeft een waarde van 500 gulden. Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan heeft SP-raads lid Remi Poppe gisteravond in de commissie stadsvernieu wing tijdens een vinnig twee gesprek vriendelijk gevraagd voortaan wat „zorgvuldiger te zijn met het stellen van schrif telijke vragen". Poppe berekende dat de ge meente 35.000 gulden teveel heeft betaald voor het wegha len van heipalen uit het ter rein aan de Westhavenkade waar de bejaardenflat wordt gebouwd. Goudriaan beweerde dat een nota van gemeente werken „Poppe op alle punten in het ongelijk stelt." Die nota kon gisteravond nog niet openbaar gemaakt worden, omdat de handtekening van de wethouder eraan ontbrak. De SP'er veronderstelde in zijn schriftelijke vragen, dat „het college zich bewust of on- Volgens de nota van directeur J.G. Gerritze van gemeente werken kon het karwei echter niet voor minder dan 45.000 gulden geklaard worden. Gerritze geeft in de nota een opsomming van de problemen, die met het trekken van de palen aan de Westhavenkade gemoeid waren. Allereerst za ten er zo staat in die nota, niet honderd, maar honderdvijfen dertig palen in de grond. Die zaten bovendien niet op de aangegeven plaatsen. Het grootste probleem was volgens Gerritze, dat de palen erg vast zaten in de kleilagen. „Daardoor duurde het soms meer dan een uur voor de pa len eruit waren. De eerste da gen werden er maar vier pa len per dag uit de grond ge haald." Wethouder Goudriaan daarop tegen Poppe: „Ik ben benieuwd of je nu je verhaal nog volhoudt." Maar Poppe vond het nog steeds een vreemd geval. „Er worden nu achteraf smoezen verzonnen. Er klopt geen bewust een loer heeft jlaten moer van", ging het raadslid te keer. „In het raadsvoorstel was sprake van honderd pa len, nu zijn het er opeens hon derdvijfendertig. Nou kan nie mand het meer controleren." draaien door een aannemer. Een woordvoerder van het Rotterdamse grondbedrijf had Poppe verteld, dat het karwei tien mille had mogen kosten. „Op zo'n manier kweek je een paniekstemming onder het personeel. We moeten nu hals over kop besluiten nemen, waarvan je later misschien moet zeggen: spijtig dat we daar zo'n haast mee hebben gemaakt. Dat we moeten af slanken is per slot van reke ning een regelrecht gevolg van het beleid van RSV. Als die aanbetaling van 260 miljoen gulden uit Taiwan voor die twee onderzeeërs niet was ver dwenen in het kolengraafpro- ject, was er niets aan dc hand geweest", aldus Eijkenboom. Een delegatie van de onderne mingsraad zou maandag met de directie onderhandelen over mogelijke herplaatsingen binnen het bedrijf om het aan tal gedwongen ontslagen te be perken. Dat is echter naar morgen verschoven, omdat de directie van Wilton, die ook de leiding heeft over de Rotter damse Droogdok Maatschappij, besprekingen in Den Haag moest voeren. Tevens zal de vakbond samen met de afde ling personeelszaken bekijken of er mogelijkheden zijn tot flexibele werktijden en ar beidstijdverkorting om het aantal ontslagen terug te drin gen. Eijkenboom noemt het jammer dat de vaste kamercommissie voor Economische Zaken niet in is gegaan op de uitnodiging van de Schiedamse wethouder Scheeres om een bezoek aan de scheepswerf te brengen, „Maar", zegt Etjkenboom, „we hebben al weer contact met ze opgenomen om toch te komen. Want het is zeer noodzakelijk dat ze zien wat hier gebeurt." Een eventueel bezoek van de kamercommissie is vooral in het belang van de reparatie- sector bij Wilton, omdat daar voor nog geld op tafel moet komen, wil die afdeling onge schonden uit het RS V-debacle komen. Voor het voortbestaan van de marine-afdeling heeft Wilton de hoop gevestigd op een tweede vooruitbetaling vanuil Taiwan. Een financiële injectie voor de reparatie-sec tor zou moeten worden gefi nancierd door de banken en het rijk. Er kan bijvoorbeeld worden gedacht aan het om zetten van het verstrekte boe delkrediet in een geldlening. Vlaardingen Bij een aanrij ding op de 2e Van Leijden van Gaelstraat is gistermorgen even voor tien uur een zes ja rig jongetje ernstig gewond ge raakt, toen hij plotseling over stak en werd aangereden. Het ongeluk vond plaats ter hoogte van de Jac. van Heemskerk straat. Hoewel de chauffeur langzaam reed, kon hij het kind niet meer ontwijken. Het scholiertje is naar het Holyzie- kenhuis afgevoerd. Schiedam ln opdracht van de bewonersverenigtng Schie dam-Oost heeft Patrick Boel een discussiestuk gelanceerd, dat duidelijkheid moet bren gen over de toekomst van de wijk. Boel is als bewonersdes- kundige van die wijk goed op de hoogte van problemen met stadsvernieuwing, renovatie en winvelbestand. maar hij wil vooral ook eens bij de wijkbe woners meningen losmaken. Uiteindelijk zal de door hem aangezwengelde discussie moeten leiden tot een ruimte lijk beleidsplan (RBP) voor Schiedam-Oost, waaraan dan ook de gemeenteraad zich te houden heeft. Het discussiestuk is tamelijk vrijblijvend, Patrick Boel schetst op een plattegrond glo baal. wat de aandachtspunte in de wijk zijn. En ook op f plaatsen, waarvoor de f v meonte plannen maakt, k Boel in feite in het roiddi wat er gebeuren moet. Hij wn dat namelijk van de wijkbewo ners zelf horen. Ook hoopt hij op veel reacties die een aan vulling kunnen zijn op zijn lijst met knelpunten. Als belangrijke verkeerspro blemen ziel Boel de drukte op de Boerhaavelaan. de Profes sor Kamerlingh Onneslaan en het Stationsplein. Hij is be nieuwd naar de meningen van de bewoners van die straten en hoe zij denken, dat de situ atie opgelost moei worden. Boel heeft zijn discussiestuk gestuurd naar alle instellingen, die in de wijk actief zijn. Hij hoopt volgende maand alle re acties binnen te hebben, zodat hij in de vakantie het RBP kan voorbereiden. Schiedam Een 28-jarige Vo rburger is gisteravond door de Schiedamse politie aangehouden bij de ruïne van Huis te Rivicre aan het Em- maplein. waar hij met een me taaldetector naar waardevolle voorwerpen zocht. In dc ru'ine zoekt het bureau oudheidkundig onderzoek van de gemeente Rotterdam tsaar archeologische resten. De man uit Voorburg kreeg een pro ces-verbaal wegens schatgra ver ij. Zijn metaaldetector werd in beslag genomen. Schiedam Bij een inbraak in buurthuis De Dijk in Schie- dam-Zuid het afgelopen week einde is niet alleen veel appa ratuur weggehaald, maar ook een geldkist waarin bonnen en rekeningen zaten opgeborgen. „Daardoor dreigt de boekhou ding van De Dijk een puin hoop te worden", vertelt op bouwwerker Kees te Gussin- klo. „De subsidiegevers willen bonnen en rekeningen zien van de uitgaven, maar dat is nu onmogelijk. Ik weet niet' wat de gevolgen hiervan voor ons kunnen zijn. Ik zou alleen; graag zien, dat de bonnen te rugkwamen. Want niemand heeft er wat aan. Voor mij zijn ze echter van onschatbare waarde." Schiedam De gemeente Schiedam wi* met maximaal 3000 gulden bijspringen als Schtepop financieel de mist in- gaat. De organisatie van het festival heeft maandag de schriftelijke bevestiging bin-" nengekregen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1