20 RQTTE1Ü Winkeliers blijven open op Koninginnedag FOKA Officier laat beslag leggen op windhonden In tegenstelling tot landelijke ontwikkeling msssm INRUIL Vliegtuigje geborgen Politie- paard te water Rotterdam De vorige maand is het aantal werklozen in de regio Rotterdam opnieuw met duizend gestegen. In die cijfers van het gewestelijk arbeidsbu reau zijn de massa-ontslagen bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij nog niet ver rekend. De Rotterdamse werk loosheidscijfers staan in schril le tegenstelling tot de landelij ke ontwikkeling, die een ver mindering van het aantal werklozen met 11.000 aangaf. Afdeling Rotterdam van Schuttevaer -bestaat 100 jaar Heroïnedode Niet goedschiks dan kwaadschiks Fietser overreden Inleveren voor collega's Rotterdam 1939-'45 in Gemeente archief Rotterdams Nieuwsblad donderdag 21 april 1983 RZ Werkloosheid weer hoger .•.visx-s; Eind maart stonden in Rotterdam 32.450 mannen en 13.890 vrouwen als werkloos geregistreerd, totaal dus 46.340. Zowel bij mannen als vrouwen nam de werk loosheid toe: met respectievelijk 940 en 60. Uitgedrukt in percentages van de afhan kelijke beroepsbevolking bedroeg eind maart de werkloosheid in het GAB-ray- on Rotterdam 19,7 procent, ofwel 3 pro cent boven het landelijk percentage. De geregistreerde vraag naar personeel daalde de afgelopen maand ook, name lijk met 860. In absolute getallen is van het aantal in geschreven werkloze mannen 28 procent jonger dan 25 jaar. Voor vrouwen ligt dit percentage op 54. In de leeftijdscategorie van 25 tot 49 jaar ligt 49 procent van het bestand. Het aantal geregistreerde schoolverlater tot en met 22 jaar daalde met 110 perso nen. Nu zaak tegen bazin wegens verwaarlozing Rotterdam De officier van justitie heeft gisteren beslag la- ten leggen op twee Afghaanse windhonden, die eerder inzet waren van een kort geding. Dat gebeurde nadat de rechter gisteren had bepaald dat de beheerster van een Barendrechts dierenpension de dieren aan de eigenaresse moet teruggeven. Die eigenaresse zal zich overigens volgende week vrijdag voor de kantonrechter moeten verantwoorden wegens ver waarlozing van de Afghanen, De president van de rechtbank bepaalde gisteren in kort ge ding dat het dierenpension Snuffel in Barendrecht de twee dieren aan de eigenaresse moet teruggeven. Waarop de officier van justitie opdracht gaf de dieren te laten over brengen naar het Rotterdamse asiel. Het dierenpension weigerde enkele weken geleden de twee honden aan de bazin terug te geven op advies van de die renbescherming en een die renarts. Dit omdat de honden in een zwaar verwaarloosde toestand bij het pension waren aangekomen. „Ze waren vol komen mensenschuw en had den een centimeter dikke laag sehifrft op de rug", aldus de pensionhoudster. De drie andere Afghanen, die de eigenares bij het dierenpen sion had afgeven, leden bo vendien aan kanker en wer den met toestemming van de officier van justitie afgemaakt. De eigenares eiste de twee overgebleven honden onmid dellijk terug op grond van haar eigendomsrecht en haar grote gehechtheid aan de die ren. Het dierenpension wei gerde dit in het belang der bei de honden. Bij de zitting van het kort ge ding stemde het pension ei wel in toe de honden terug te geven aan de eigenaresse, mits zij zich onderwierp aan de voorwaarde dat de honden wekelijks gecontroleerd wer den door een erkende dieren arts. Ze verwierp de schik kingsvoorstellen echter en wachtte op de uitspraak. Een paard van de be reden brigade van de politie is gisteren bij de Boompjes in het water van de Nieuwe Maas te recht gekomen. Het beest schrok van een passerende trein, die over de spoorwegbrug reed, toen de poiitie-rui- ter en zijn paard daar onder door liepen. Het paard sloeg op hol, wierp de agent van zich af en liep h et water in. Het beest moest enige tijd rondzwemmen, voordat de brandweer kans zag het paard uit het water te hijsen. Zo wel de berijder als zijn paard kwamen met de schrik vrij. -Rotterdam De afdeling Rot terdam van de Koninklijke '-Schippersvereniging Schutte- Jvaer bestaat honderd jaar: aan leiding om de nationale (134e) -algemene ledenvergadering ^.vandaag en morgen in het Hii- tonhotel te houden. De ongeveer 500 aanwezige -.schippers hebben vanochtend .Jiuisr loudelijk vergaderd en ^vanmiddag luisteren zij naar een toespraak van de Rotter damse havenwethouder drs. Roel den Dunnen. Men heeft 'vandaag verder afscheid geno- 'men van landelijk voorzitter mr.J.C.W. van Dam, die zijn "functie na 25 jaar heeft neer- gelegd. Prinses Margriet woont vanmiddag een deel wan de bijeenkomst bij. De in 1849 opgerichte vereni- .^ging kreeg in 1863 de naam Schuttevaer uit eerbetoon aan haar grote voorzitter W.J. Schuttevaer. De vereniging behartigt de belangen van de binnenscheepvaart, vooral op nautïsch-technisch gebied. Schuttevaer telt 38 afdelingen en heeft ongeveer 3.000 leden. ■^Vrijdagmiddag maken de deel- nemers aan de ledenvergade ring een rondvaart door de Rotterdamse haven, gevolgd door een ontvangst van burge meester Bram Peper in het stadhuis en een feestavond. Rotterdam De Rotterdamse politie heeft gisteren in een hotel aan de Ochterveltstraat een 25-jarige man levenloos in diens kamer aangetroffen. De man, die al lange tijd in het hotel stond ingeschreven, i? volgens de politie vermoede lijk aan een overdosis heroïne overleden. ADVERTENTIE Geweldige geluidsfilm- camera mei automatische 1 belichtingsregeling; ook handinstelling. Lichtsterk 1.2/10-30 mm 3xzoomobjectief met macro, powerzoom, XL, dus filmen bij kaarslicht. 78 bid/sec. en enkelbeefd. Filter voor kunstlicht en daglicht, tegenlicht compensatie en statief aansluiting.Omkfapbare handgreepfilm teller én diafragma aanduiding. Inklusief microfoon met aan/uit schakelaar voor afstandsbedie ning, zonnekapen pofsriem. ONGELOOFLIJK VOORDELIG Singlefsuper-8 film projector voor mag netische geluids opname en weergave Ingebouwde versterker 6 Watt, en ingebouwde luid spreker. 12V/100W halogeenlamp met kouti- tichtspiegel. Meng- en overspeelmogelljkheld, aut. opnamesterktetegeling; ook handinstelling. Duidelijke verlichte VU-meter. 18/24 bid/sec., voor- en achteruitprof eet te, motorisch terugwikkelen, aut. fifminleg, verlichte be- - dteningsknoppen, en diverse aan siuitmogetijkheden. fnkfusle f microfoonhoofdtelefoon, kabef, spoelen 1.3115-125 mm zoomobjectief. Van 975,- ONGELOOFLIJK VOORDELIG VOOR: ROTTERDAM Admmfiteilsstraat 8. tel 010-130.180 viakDif metrostation Oosrplein. 2e Micfdellantisiraat 23, tel. OiO- 772117 GEOPEND dinsdag tim vn/dag 9 00 - TB 00. zaltrtfig 9 OO 17 00 V'UtJag 1900-2100 uur koopavond Ruime parkeergtlegennem Rotterdam „Ik blijf op Koninginnedag open. Kan het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. Legaal heb ik het geprobeerd en dat lukte niet. Nou dan doe ik het maar zo", zegt de heer W.S. van Oelen, eigenaar van een viswinkel aan de Aleidistraat. Van Oelen is van plan om de gehele dag zijn winkel open te houden. Hij heeft hier in de eerste instantie bij de politie een vergunning voor aange vraagd. Deze vertelde hem echter dat zo'n vergunning niet bestaat. Hierop heeft hij besloten zijn zaak toch open te houden. Mocht de politie hem dit verhinderen, dan wil hij met een kraampje voor zijn winkel gaan staan. Van Oelen: „Zaterdag is een goeie dag voor mij en in deze tijd kan je zoiets niet missen. Om deze reden maken ze voor de marktkooplui een uitzonde ring en voor ons niet. Nou wij Rotterdam De 17-jarige flet ser F.P. Pastoor uit Den Haag is gistermiddag overleden, na dat hij op de Kandelaarweg in Rotterdam onder een hem in halende vrachtwagen was te rechtgekomen. Het slachtoffer reed volgens de politie aanvankelijk naast een vriend op de smalle weg. Deze ging achter rijden toen de vrachtwagen met z'n claxon kenbaar maakte te wil len inhalen. Door nog onbe kende oorzaak is de voorste fietser echter toch door de vrachtwagen geraakt. Rotterdam De 24 werkne mers van het betimmerings- en tentoonstellingsbedrijf Koe- dood in Rotterdam hebben be sloten, hun prijscompensatie van 1 januari 1983 in te leve ren om twee collega's die an ders zouden moeten worden ontslagen, aan het werk te kunnen houden. Ze gaan een kwartier per dag korter wer ken. De directie heeft gega randeerd, dat -althans dit jaar- niemand zal worden ontsla gen. kunnen de inkomsten net zo goed gebruiken." Gewoonlijk verbiedt de win kelsluitingswet van 1976 elke handel op Koninginnedag. Niet alleen voor de winkeliers, maar ook voor de marktkoop lui. Deze hebben echter op grond van artikel 9 ontheffing gekregen van het Rotterdamse gemeentebestuur, omdat die vindt dat een markt wel bij koninginnedag past Ook de' gemeentebesturen van Dor drecht en Vlaardïngen hebben de markt een ontheffing gege ven en andere gemeenten overwegen dit nog. In de Middellandstraat zijn een aantal winkeliers erg kwaad geworden over het be sluit van de gemeente. Zij re deneren dat als de markt mag verkopen, hun dat ook mogen. ,De viswinkel heeft zelfs een bord voor zijn winkel gezet, waarin hij aankondigd op Ko ninginnedag geopend te zijn. Ook het Chinees warenhuis tegenover de viswinkel is van plan open te blijven. De eigenares mevrouw S.L. Ting-Wo:„ Tegenwoordig gaat het slecht in onze branche. Juist op zo'n zaterdag, wan neer de mensen vrij zijn, kan je verwachten dat het druk wordt Als ik dicht zou gaan, zou dat een te grote strop voor mij betekenen." Naar aanleiding van de protes ten van de middenstand, komt vandaag de affaire ter sprake in de gemeenteraad. Burge meester en wethouders willen niet alleen de markt open la ten blijven, maar ze bovendien ook later laten sluiten. In plaats van een uur zou dit dan vijf uur 's middags worden, omdat „dit goed zal aansluiten bij het bijzondere karakter van die dag", aldus het college. Een paar andere winkeliers uit de Middellandstraat vinden dit alles echter maar grote on zin. Een van hen: „Er is hier op 30 april toch geen sterve ling te bekennen met al die festiviteiten in de stad. Je jaagt de mensen alleen maar tegen je in het harnas als je je perso neel op die dag laat werken." In opdracht van Rijkswaterstaat heeft Smit- Tak gisteravond bij hoog water het vliegtuigje geborgen, dat afgelopen vrijdag enkele kilometers buiten de kust van Hoek van Holland in zee gestort was. De Cessna 337 was onderweg van Londen naar Bremen, toen het motorstoring kreeg. De piloot was gedwongen een noodlanding te maken waarna het toestel binnen twee minuten onder water verdween. De 32-jarige Duitse piloot Friedhelm König uit Bremerhaven bleef ongedeerd. Het vliegtuigje is afgemeerd in de Berghaven in Hoek van Holland. Rotterdam Een van de on derwerpen voor het centraal schriftelijk examen geschiede nis van net voortgezet onder wijs is dit jaar de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Op verzoek van de Vereniging Docenten Geschiedenis en Staatsinrichting, afdeling Rot terdam, stelde het Gemeente archief drie maanden geleden een tentoonstelling over deze periode samen, toegespitst op Rotterdam. De tentoonstelling, met een boeiende video-documentaire, is vanaf de openstelling op 24 januari door circa dertienhon derd scholieren bekeken, Nu de eindexamens op het punt staan te beginnen hopen de sa menstellers van de tentoon stelling dat de scholieren er hun voordeel mee kunnen doen. De expositie in het Gemeente archief aan de Mathenesser- laan 315 in Rotterdam, die de titel meekreeg 'Rotterdam 1939-1945', is samengesteld uit foto's, affiches, tekeningen en archiefstukken met een grote documentaire waarde en is van 25 april tot en met 20 mei opengesteld voor het publiek. De tentoonstelling in het Ge meentearchief is van 25 april tot en met 20 mei geopend van maandag tot en met vrijdag van 13 en l^uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4