PÖ*SiaHill Thuis verhuizen kan ook leuk zijn te? bij Ed. Laurens t i m 5 mei gratis vloerbedekking Ddheb(] ervaren rayon-vertegenwoordiger HHiMB Ruimte scheppen hoeft geen slopen te zijn Bloeddruk weten Zeker meten! A.Faberb,v. ditoi j VOORDELIG WINKELEN? KIJK INDE KRANT. i <- WC- Brie/se .Glashandeh Let op faillissements partijen hout o.a. Sirenen schroten grenen schroten grenen rabat H. H. C. HOUT IMPORT aannemings-en onderhoudsbedrijf m.breur b.v. met licht stel dat er geen krant was medische instrumenten De volgende „RN- interieur" verschijnt Kan niet! Wel geven wij tot 40% KORTING tapijten Bent u uitgekeken op eigen huis en haard? Een bekend ge voel, waar we allemaal wel eens last van hebben. Geluk kig hoeft u daarvóór niet te yerhuizen. Althans niet naar r een ander huis. Al eens aan thuis verhuizen gedacht? Dat is meestal goedkoper dan 'echt' verhuizen. Bovendien zijn de woonlasten van zo'n ander huis vaak hoger en wie garan deert u in deze tijd dat uw in komen zo'n lastenverzwaring op den duur aankan? Thuis verhuizen dus. U zult zien dat uw huidige woning tal van on gekende mogelijkheden biedt. Thuis verhuizen doe je niet zo maar. Daar moet je eerst goed .over nadenken. Om je heen -kijken. De mogelijkheden te gen elkaar afwegen. De be schikbare ruimte speelt daarbij een rol, maar ook het budget, üw persoonlijke opvattingen over wonen. En denk nu niet dat thuis verhuizen per sé dure verbouwingen met zich mee- 1 brengt, want vaak is met een andere kamerindeling, meube- lopslelling, spelen met kleur, spiegelstroken en andere ruim- tesuggererende trucs al heel veel te bereiken. Wat dat aan- 'gaat kunnen woontijdschriften •u op veel ideeën brengen. Natuurlijk verbiedt niemand u de vloer gedeeltelijk te verho gen of het plafond te verlagen, een muurtje weg te breken of een open haard te bouwen. Gaat u dat zelf doen, dan moet u wel over enige bouwkundige icnow-how en twee rechter handen beschikken, anders kunt u er beter een aannemer bij halen. Ook uw woningin richter kan u soms al een eind, op weg helpen. Er zijn wonin-' ginrichters die alles voor u ver zorgen, tot en met loodgieters- werk. Plekje 2org dat er tijdens de 'verhui zing' altijd ergens in huis een gezellig plekje overblijft waar u en de uwen even bij kunnen komen. Afhankelijk van uw fi nanciële positie, uw woonwen sen en uw mate van handig heid, zult u kiezen voor gedeel telijk zelfdoen of het uitbeste den van alle werkzaamheden. In beide gevallen kan dat 'goed opgezette plan' van dienst zijn. U begint met de gegevens over uw gezinssa menstelling op te schrijven. Man, vrouw, kinderen, hob bies, huisdieren, leeftijden, stu dies, vrienden etc. Vervolgens schrijft u uw kritiek op de hui dige situatie op en de volgens u haalbare 'woonwensen', uw favoriete kleuren en voorkeur voor bepaalde materialen. Ook noteert u eventuele antieke meubelstukken en wellicht aanwezige verzamelingen, die oesiist ook een plaatsje moe ten hebben. Ten slotte geeft u aan wat u denkt te kunnen besteden. Is dat bedrag aan de lage kant, en zijn met uw woonwensen lijstje grote aankopen ge moeid, dan kunt u overwegen om de plannen over een aantal jaren uit te smeren. Het ene jaar de vloerbedekking, net andere jaar de meubels een volgend jaar wanden en gordij nen bijvoorbeeld. Pieck Uw lijstje compleet? Zijn de overige gezinsleden het ermee eens? Dan gaan we het woon- Advies van de woonadvi- seur. wensenlijstje illustreren. En daarvoor hoeft u echt geen Anton Pieck te zijn. Uit woon bladen, damesbladen, andere tijdschriften en folders knipt u sfeerplaatjes die u aanspreken, die een sfeer van wonen en le ven weergeven waarin u zich thuis kunt voelen. Ook een meubelplaatje, gecombineerd met een stofstaaltje, kleurstaaf en bijvoorbeeld behangstaal kunnen heel goed de door u bedoelde sfeer weergeven. Als het geheel er lekker uitziet, ook in de ogen van de andere huisgenoten, dan gaan we weer een stapje verder. Van ie dere verdieping maken we een eenvoudige plattegrond. Dan meten we alles nauwkeurig op en zetten de maten in centi- mers in deze schetsen. Ook alle ramen, deuren, vaste kas ten en andere belangrijke vas te details opmeten. Daarna kunt u deze schetsen vertalen in een 'basis-plattegrondteke- ning'. Zo'n tekening maakt u op schaal. Een goed bruikbare schaal is 1 op 50, d.w.z. dat 1 cm op de tekening in werke lijkheid 50 cm is. Doorgangen, draairichting van ramen en deuren geeft u eveneens op de tekening aan. Deze basis-teke ning vormt nu de basis voor uw ontwerp-schetsen. Als u een vel transparant papier over de basistekening legt, kunt u iedere gewenste fnte- rieurindeling daarop intekenen. Vervolgens kunt u aannemer, woninginrichter, schilder etc. aan de hand van het door u gemaakte 'huiswerk' laten voorrekenen wat een en ander gaat kosten, waarna u uw eventuele meer-jaren-plan kunt maken (prijzen zullen in de loop van de jaren natuurlijk wei veranderen). Woon adviseur Ook zonder eerst huiswerk te maken kunt u natuurlijk thuis verhuizen. Vraag dan een goe de woninginrichter of hij eens bij u thuis kan komen kijken wat de mogelijkheden zijn. Praat alles rustig met hem door. Laat hem tekeningen en offertes maken. Bespreek met hem wat voor u nü en in de nabije toekomst fi nancieel haalbaar is en maak aan de hand daarvan samen een planning. Hij zat u voor zijn advies niets méér berekenen. Want een goede woninginrich ter is In de eerste plaats een woonadvlseur. Meer ruimte scheppen in huis hoeft niet automatisch te ont aarden in slopen en bouwen. Het kritisch bekijken van het aanwezige meubilair levert vaak aardig wat ruimte op en slaat een minder diepe bres in uw portemonnee dan het han teren van slopershamer, tim mer- en metselgereedschap. Met dat kritisch bekijken be doelen we dat meubels vaak wat al te uitbundig de ruimte in een woning in beslag nemen. Natuurlijk, zit- en bergruimte kuncten we niet missen, maar soms is één en ander in de ioop der jaren zo weelderig aangegroeid, dat een beetje 'bijsnoeien' wel op zijn plaats is. Ook hergroeperen van meu bels of samenvoegen van be paalde functies in één meubel kan soms wonderen doen. 't is eigenlijk net als in een tuin. Eén mooi gevormde boom kan meer zijn dan een tuin vol ver wilderd struikgewas. En zo Is het ook met uw meubels. Een goed opgezette aanbouw- wand schept meer ruimte en bergmogelijkheden dan alle losse tafeltjes voor platenspe ler en televisie, losse boeken kasten, burootjes en barmeu- beltjes tezamen; zowel visueel ais reëel. En een zitgroep be staande uit meer dan drie of vier permanent opgestelde zi- teenheden, biedt in een één- 2,-JK persoonshuishouden wel een érg overdadige indruk. Tweezits Veel ruimtewinst bereikt men in dat geval met wat minder 'vaste* zitmeubelen, aangevuld met stoeien uit een andere ruimte, indien er gasten zijn. Enkele leuke klapstoelen, die tevens in de eethoek of op het balkon niet misstaan, kunnen in zo'n geval uitkomst bieden. Tweezitsbankjes nemen over het algemeen minder ruimte in dan twee fauteuils. Gaat in zo'n tweezitter ook nog een comfortabel bed schuil, dan kunnen onverwachte gas ten daarop blijven slapen, het geen wee een logeerkamer uit spaart. Driezitters bieden in grote woonruimten optisch wel veel ruimte maar praktisch valt dat altijd tegen. Zelden zullen alle zitplaatsen op zo'n bank bezet zijn, omdat het nogal moeilijk converseren is met z'n drieën op een rij. Een andere economische op stelling wat de ruimte betreft, Is een L-vormïge zithoek, los staand of met één L-poot te gen een muur. Tafels Een grote, lage tafel in de zit hoek is ideaal als u daar plaats voor heeft, maar het is wel een ruimtevreter. Is het voor u toch al goochelen met de ruimte ge- blazer, dan kunt u beter bij zettafeltjes nemen, die zo han dig onder elkaar zijn weg te schuiven. Ruimtevreters zijn ook ronde eettafels. Wel heel gezellig, zo met z'n allen rond de tafel, maar een vierkante of recht hoekige, uitschuifbare tafel biedt vaak evenveel plaats en neemt veel minder ruimte in beslag, zeker indien u de tafel met één kant tegen de muur schuift. En dan willen we het ook nog even hebben over de vele 'ge zellige' ditjes en datjes in huis, die vaak zo sfeerbepalend zijn. Maar bedenk wel, dat ook hier goed groeperen ruimte ople vert en dat we een gezellig sfeertje niet moeten verwarren met een rommelig sfeertje, want daar ontaardt zo'n verza meling kneuterigheidjes vaak in. Planten Eén grote, goed verzorgde bak met planten is veel decoratie ver en neemt minder ruimte (en tijd) in beslag dan venster banken en tafeltjes vol arme tierige stekjes en treurende ge raniums. Voor één groot boe- Aan bouwsysteem dat wei nig ruimte vraagt en veel ruimte biedt. ket bloemen geldt hetzelfde. Eén goed gegroepeeerde ver- zamllng oude prenten aan de wand, familieportretten of snuisterijen is meer het bekij ken waard dan fotolijstjes, schilderstukjes, hier een beeld je, daar een prulletje, verspreid door het hele huis. Illusie Lichte kleuren, zoals wit en pasteltinten, wekken de indruk een ruimte groter te maken. Kleine, rustige dessins ever eens. Ook kan gespeeld wor den met dessins met een be paalde lijn erin. Zo doen leng testrepen een kamer hoger lij ken en strepen In de breedte een kamer langer. Een smalle spiegelstrook van vloer tot pla fond in de hoek van een kamer wekt de illusie dat de haaks daarop staande wand, de vloer en het plafond nog een eind doorlopen in een daarachter liggende kamer. (Zo'n spiegel strook koopt u gewoon bij de glashandei en kan met dubbel zijdig kleefband op de muur worden bevestigd. Wei oppas sen dat u met uw stofzuiger geen barst in uw illusie stoot. Voor het gebied Rotterdam-Zuid en Zuidhollandse eilanden zoeken wij op korte termijn een woonachtig in bovengenoemd gebied. Tot zijn/haar taak behoort o.m.: het bevorderen van een optimale spreiding en produktpresentatie van onze merken bij verschillende afnemers (detaillisten, tabaks- en levensmiddelen grossiers en horecabedrijven). Onze verlangens zijn: commerciële feeling en enthousiaste inzet ruime ervaring in verkoop van merkartikelen basisopleiding: tenminste HAVO, MDS leeftijd 30-35 jaar representatief voorkomen. -=35 Wij bieden: een goed salaris vakantietoeslag 13e maand 25 dagen vakantie per jaar een prima onkostenregeling privé-gebruik van auto studie- en opleidingsfaciliteiten. Indien u interesse heeft, schrijft u ons dan een brief. Ed. Laurens B.V., afd. Personeelszaken, Postbus 16017,2500 BA Den Haag. «x--. A. Gaarne verzorgen wij voor u: Alle voorkomende reparaties Isolerende beglazing (met subsi- die-aanvrage) Geslepen glas Alle soorten figuurglas en spie gels op maat TEL. 01810-4182, Maarland NZ 86b, Brielle, b.g.g.: 01881-1749/01810-4360. AL GEHOORD? Nu 30% isolatie-subsidie op huurhuizen. Vraag vrijblijvend offerte aan! smal p.m.- Uivtr breed p.m. wuü51 breed p.m. Alle lengtes incl. btw. Ook ander hout. Zglang de voorraad strekt. Hudsonatraat 195-197, Rotterdam (W) Tel. 25.36.11 Geopend maandag t/m vrijdag i van 9.00-1730 uur. zeierdag 9XW-14.00UUE j Ook bezorging. I VERBOUWINGEN ONDERHOUD RENOVATIE NIEUWBOUW MACHINAAL TIMMERWERK Vrijblijvend prijsopgave correspondentieadres: postbus 243 3330 AE werkplaats: Jsn van Hssseu streel 11a Tel. (078J-123242 ZWUNDRECHT Met een paar Philips „spots" brengt u speelse Uchtaccenten in uw huls. Uw plantenbak, een stukje antiek etc. komen beter tot hun rechL VRAAG ON8 ADVIES electro-en radiotechnisch installatiebedrijf Gerrit v.d. Lindestraat 89-91 Rotterdam telefoon770896 dan wist U niet «elke apotheek j er open was Voor het zélf meten is geen stethoscoop meer nodig. Als de bijgeleverde gebruiksinstruktie wordt opgevolgd, is iedere meting zéér nauwkeurig. De patiënt kan door dagelijks te meten de arts helpen bij diagnose en behandeling van b.v. stress enhyperten- sie. De hantering is uiterst eenvoudig Twijfelt U nog, vraag dan naar de unieke bloeddrukmeters van MEENT 65 3011 JD ROTTERDAM TEL: 010-116789 Mo gcrö'/nen en villages worde gralis gemaakt. vraag amid ome oliede Wij 2i>n beslist goedkoper dan anderen. Alle gordijnen (oök velours) graas genaaid. op alle merken lapijl en leggen gratis door geheel Nederland n^'urkoilekllf,^ Al onze tspijien vrorden geleverd met. 5 jaai schriftelijke garantie. Gratis vrijblijvend.hutsDSZCCk met kompleie statenkOlleKtie door geheel Nederland Slrckslngcl T65-14S, ttattardam-Hlll«g«rsb€ni,tal'. 010-22.9120 at 010-22.44J0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6