SPOOT/WATERWEG Excelsior M terug in eerste klasse Jaap de Roode: 9 Ik geloof niet in sprookjes m DVO'32 en DSS'26 nog steeds aan de leiding ODO WÊM en Succes zijn er bijna Vlaardingen nog steeds niet gedegradeerd, maar... PPSC berust in puntendeling Tot in de kleine uurtjes Ook Be Fair kan Maassluise ploeg niet stoppen Zwaluwen maakt het zich moeilijk Van der Linden naar Harga Geen spanning en sensatie in burenruzie' Rotterdams Nieuwsblad maandag 25 april 1963 Maassluis Maassluis vierde uitbundig de pro motie naar de eerste klas se. Direct na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Gerard Arnouts werd op het bijveld van Excelsior M een klem feestje gebouwd. Tn de kleedkamer knalden de champagnekurken en werd luidkeels gezongen. In de avonduren was er een open huis en veel le den en belangstellenden lieten hier hun gezicht zien. Aanwezig ook sport- wethoudster Elly Coenert en burgemeester"Hans van Es. In hel feestgewoel hield Coenen nog een klei ne toespraak, waarin zij namens het gemeentebe stuur de club van voorzit ter Ab van Dijk feliciteer de Het feest ging daarna door tot in de kleine uur tjes. Het eerste cadeau voor het winnende team kwam van penningmeester Piet Vis, Namens het gelijknamige assurantiekantoor bood hij de selectie een traimngs- weekeinde aan in sport centrum Bosschenhoofd. Chris Woerts Maassluis Excelsior M is na een afwezigheid van zes jaar weer terug op hel hoogste niveau van het zaterda- voetbal. Door de 1-0 winst op Be Fair en de hulp van streekgenoot 's-Gravenzandse SV, dat FC Lisse met 2-1 terugwees, kon Excelsior M zaterdag al de promotie vieren. Voor ruim 1500 toeschouwers stelde het elftal van Fer Groe- neweg de zege in het eerste kwartier van de wedstrijd vei lig. De thuisploeg kwam fel uit de startblokken en daar had Be Fair duidelijk niet op gere kend. Juist toen trainer Her man Harters binnen zijn team orde op zaken had gesteld, sloeg Excelsior onverbiddelijk toe. Een goed opgezette aanval via Cor van Hoeven en Ron van Straten, werd koel door Onno Wicherts afgerond. Doelman Cees Verhoef sprong dan wel spectaculair, maar ook hij was kansloos* 1-0. „We hadden gewoon een slechte start," zocht Harters na afloop niet naar excuses „Qua voetbal waren we zeker met de mindere ploeg, maar we konden weer eens niet scoren. Ach, nu Lisse verloren heeft van 's-Gravenzandse SV. valt de schade voor ons nog mee. Ik blijf geloven dat we die derde plaats halen. Het zou erg sneu zijn, als we weer de boot zouden moeten missen Het elftal van Excelsior M verkeerde terecht in een juichstemming Wat voor het begin niet voor mogelijk werd gehouden, bereikte Excelsior M dan toch maar. Trainer Fer Groeneweg kreeg van alle kanten lof toegeworpen, maar de voor Excelsior zo succesvol le trainer bleef bescheiden* „Het is echt niet alleen mijn werk geweest. Je moet natuur lijk wei de ploeg hebben cn ik moet zeggen dat de jongens dit jaar ontzettend veel karaktter hebben getoond. Vooraf had ik dit echt niet in mijn hoofd. Handhaven in de tweede klas se stond voorop. Het voetbal is de laatste weken wel niet bril jant geweest, maar dat komt ook door de enorme druk waaronder de jongens moesten presteren." Excelsior M toonde ook in die zo belangrijke wedstrijd tegen Be Fair karakter Na de ope- zakie het niveau van de wedstrijd tot een be denkelijk peil, maar op inzet en karakter bleef de ploeg overeind „Dit elftal is een hechte eenheid. Moet het ook in de eerste klasse kunnen redden", aldus Groeneweg, die echter nog niet over de her nieuwde kennismaking met de eerste klasse heeft nagedacht; „Laten we eerst de promotie maar eens verwerken. Een club als Excelsior hoort ge woon in die eerste klasse thuis. Niet alleen qua accomodate, maar ook ais club tn het ge heel. We hebben altijd veel publiek en voor die vaste groep supporters is het gewoon fijn dat we nu weer in die eer ste klasse uitkomen." Groeneweg verwacht niet dat er veel aan het team zal ver anderen; „Deze groep blijft ze ker bij elkaar. Misschien dat Dick van den Bergh erbij komt. Hij tramt al een aantal maanden mee en heeft hel ge loof ik wel naar zijn zin bij ons. Hel is nu aan hem om te beslissen of hij al dan niet blijft. Kijk, als er nieuwe spe lers komen, kun je ze niet wei geren, maar deze groep heeft natuurlijk wel iets neergezet." Deze actie zal Be Fair geen doelpunt opleveren. Vlaardingen Pas op de allerlaatste com petitiedag valt de definitieve beslissing over het al dan niet degraderen van Vlaardingen. Dankzij een 1-1 gelijkspel tegen ARC werd de degradatie nog even uitgesteld. Maar 'zelfs al zou Vlaardingen de allerlaatste wed strijd bij Ter Leede weten te winnen, dan nog is het afhankelijk van SVPTT, dat twee punten meer heeft. Het is dan ook niet meer dan een uiterst wankele strohalm waar Vlaardingen zich nog aan vastklampt. De realiteit is echter, dat SVPTT best eens zou kunnen verliezen van kampioenskandt- daat Excelsior P, In dat geval en bij winst van Vlaardingen zal een beslissingswed strijd uit moeten maken wie Heienoord naar de vierde klasse moet volgen. Het is een stukje theorie, maar de mogelijkheid be staat. Vlaardingen-trainer Jaap de Roode be schouwt de degradatie evenwel al als onont koombaar. „Ik geloof allang niet meer in sprookjes", zo stelde hij na de 1-1 deling met het piepjonge ARC. „Zowel wij als ARC zijn met dit gelijke spel met gebaat". ARC niet omdat het zich slechts met een zege als di recte gegadigde voor de titel had kunnen handhaven. Met een gemiddelde lebftijd van 18 jaar waaronder de 16-jarige B-spelers Rob Plu en jeugdmternalional Joop Lankhaar, dartelde ARC al in de J3o minuut naar een doelpunt, dat door scheidsrechter Gremmen echter werd afgekeurd. Vlak voor de rust ontsnap te Vlaardigen nog een keer aan een achter stand, toen Rïnie Oosterlee buitenspel werd gegeven. In de eerste helft was Vlaardingen maar tot weinig aanvallende daden gekomen, maar 'de eerste de beste aanval in de tweede helft was het meteen raak. Aanvoerder Karei van der Mark plaatste de bal uit een hoek schop precies op het hoofd van de vrijstaan de Leo den Breems: 1-0. De Vlaardingse vreugde duurde echter niet langer dan vijf minuten. Ook hier was een hoekschop de inleiding en omdat die indraaiende bal door Ab Nijgh en Peter van Brandwijk verkeerd werd beoordeeld, had voorstopper Ruud van Es maar voor het intikken: 1-1. Een ongelukkig doelpunt, dat voor Vlaar dingen uiterst ongelegen viel. „Wij hadden ARC net een beetje onder druk", aldus De Roode, „en dan krijg je deze domper. Want uiteindelijk kreeg ARC maar weinig kan sen. Onze defensie zat vandaag wel goed dicht". Niet in de laatste plaats was dat te danken aan laatste man Jan Kramer. Hoe wel in juni 41 wordend, was hij met zijn in zet en inzicht een lichtend voorbeeld om zich tot het uiterste tegen de degradatie te verzetten. Vlaardingen kreeg in het vervolg van de wedstrijd nog de beste kansen op een doel punt. Maar op een voorzei van Siem Hoog- erwerf (later nog vervangen door Hans Breeman) kopte Kees Westerhout le zwak in om het doelman Plu moeilijk te maken. Terwijl die jongeling ook goed kijk had op een schuiver van Jan Huyer. Vlak voor tijd was Leo den Breems te zelfzuchtig door het zelf te proberen in plaats van de vrij voor het doel staande Kramer aan te spelen, waarmee de laatste kans verloren ging. Rotterdam Zwaluwen heeft het zich tegen Xerxes weer eens onnodig moeilijk ge maakt. Pas in do eindfase be sliste Leen Pijpers via een strafschop de wedstrijd: 1-2 De toeschouwers kregen een aantrekkelijke partij voorge schoteld. waarin beide ploegen elkaar met open vizier tege moet traden. Zwaluwen domi neerde wel. maar had grote moeite het balletje achter de uitblinkende doelman Aad Boers (oud-Zwaluwen) te de poneren. Na twintig minuten hielp Leen Pijpers zijn ploeg aan een voorsprong door met veel gevoel voor de situatie een buitenspel val te omzeilen: 0-1. Vreemd genoeg namen de Vlaardingers na dn doelpunt gas terug wat al snel resulteer de in de gelijkmaker, omdat Dick Keizerswaard en Henk de Bruin zich op een klutsbal verkeken Na de hervatting waren er le gio kansen te bewonderen voor Zwaluwen, maar Ernest Kegel kon tweemaal oog oog met Boers zijn gedachten er met bij houden Nieuwen hutzen werd nog door de arbi ter achter de lijn gezet (we gens aanmerkingen op de grensrechter), voordal Leen Pijpers, na een overtreding te gen Kegel, vanaf de stip aan alle onzekerheid een einde maakte: 1-2 Vlaardingen Ook in korf bal land zijn de eerste trainers- qnutaties bekend. Wim Rogge veen vertrekt bij SSC Harga •en de opvolger komt uit eigen gelederen. Karei van der Lin den, de routinier van Harga. neemt zijn plaats het volgende seizoen in. Hij had eerder de -jeugd van Succes en vier jaar Ide selectie van CKC Maassluis 'pnder zijn hoede. Ed Maijer, dit jaar zowel Hoekse SV als Spirit onder ■zijn bewind hebbend, gaat vol gend seizoen zich geheel wij den aan Spirit, Naast de trai ningen zal hij nu ook de coa ching voor zijn rekening ne men. jDranje Nassau heeft nog geen -geschikte kandidaat om Maar- Ten G^etsch op te volgen. i Peter de Jongsie (rechts) in duel met Lodewijk Westerveld. Numansdorp Opmerkelijk genoeg berustte PPSC in het treffen met NSW al ruim een kwartier voor het einde in een deling: 1-1Aan gezien dc concurrentie wel de volle buit bin nenhaalde, staan de Schiedammers weer op de laatste plaats. NSW leeft nog. de Numansdor- pers snakken overigens, gezien hun spel, naar het einde van deze competitie. Wat te verwachten viel, werd door beide oppo nenten ook volledig bewaarheid. De wedstrijd was er typisch één in degradatie-sfeer: twee angstige ploegen, die cr hoe dan ook op uit wa ren geen doelpunten tegen te krijgen. PPSC is daar duidelijk in gespecialiseerd. NSW vond een oplossing in een consequente mandekking van Peter de Jongste op Ron Carli en van Teun Vos op Jan Groen. Alleen in de eerste akte kreeg Coen Winkel man voldoende ruimte om zijn immer gevaar lijke passes rond te strooien, in de tweede helft werd de voor de uiigeblusie René Heymans in het veld gebrachte Cees Vos zijn vaste scha duw. Omdat Dick Pleit wegens ziekte verstek moest laten gaan, mocht Jaap van Holten weer eens als libero fungeren, zonder overigens een vaste voorstopper. Omdat ook de weer in gena de aangenomen Cees Boender geen directe te genstander kende, mocht hij zich met overgave uitleven in aanvallende activiteiten. PPSC hield de lange Martin de Rouw constant achterin, naast de eveneens torenhoge Rob de Nijs, waardoor het 'gevaar' Nico Hoogwerf werd ingedamd. Slechts Ron de Bruin mocht af en toe uitbreken, wat beslist niet onverdienste lijk gebeurde. Een regelrechte degradatie-pot derhalve, met weinig echt uitgespeelde kansen. De 1-0 via Wout van der Stelt, halverwege de eerste helft, was er overigens ééntje, die kon worden inge lijst. De volley, op aangeven van Jan Klem. moet Ruud Spierings alleen maar hebben ge- door Dick Roggeveen hoord. De gelijkmaker kwam drie minuten na de hervatting via Coen Winkelman, die 'stip- werk', veroorzaakt door Vos op Carli. koelbloe dig benutte. Het was overigens de eerste actie van Carli, die verder in het gehele stuk niet meer voorkwam. ,,Als je tegenwoordig een naam hebt", vond hij, „dan kan je het voetbal len wel vergeten. Dan ben je een soort 'haas'. Iedereen mag op je jagen en als ze je dan heb ben word je genadeloos afgeslacht". Deze, in azijn gedrenkte, woorden waren beslist niet te recht voor wat betreft het tegenspel van Peter de Jongsie, die Carli op volkomen terechte wij ze uit de wedstrijd had gehouden. Vlaardingen De topper bleek een tobber te zijn Reikhalzend was er door ie- K z v- dereen (spelers, bestuur, supporters, pers) naar de burenruzie' tussen DVO'32 en Vi'iV Vlaardingen De topper bleek een tobber te zijn Reikhalzend was er door ie dereen (spelers, bestuur, supporters, pers) naar de 'burenruzie' tussen DVO'32 en DSS'26 uitgekeken, maar beide ploegen konden de hooggespannen verwachtin gen nauwelijks waarmaken. Geen spanning cn sensatie dus voor de ruim dui zend toeschouwers, die een zouteloze 0-0 kregen voorgeschoteld. Aanvankelijk leek het er niet op. dat de puur plaatselijke ontmoeting in een doelpuntloos gelijkspel zou eindigen. Al in de derde minuut kreeg DVO-midden- velder Roel Sentges een volledig vrije schietkans, maar zijn harde schuiver kon nog neL door Johan van Aken tot hoekschop worden omgebogen. Kort daarop kon DSS-spits Boudewijn Groen net zijn schoen niet tegen een. als schot bedoel de. voorzet van John Klein krijgen cn iedereen ging er dan ook eens echt voor staan (zitten kan bij DVO'32 bij gebrek aan een tribune nog niet) Helaas bleven dat de enige twee wapenfeiten uit de eerste omloop en ook na de thee viel er weinig voor beide doelen te genieten DSS-trainer Dirk Hoogenboom had Bou dewijn Groen voor de net van vakantie teruggekeerde Ronald Schotel gewisseld, maar dat leverde niet het gewenste effect (meer agressiviteit m de aanval) op. Geconcen t reerd Voorstopper John Poot, inval ler voor de geschorste Aart van der Glessen, speelde sa men met laatste man Wil V!ietstra bijzonder geconcen treerd en gaf geen enkele kans weg. Dat gold ook voor het centrale verdedigingsduo van DSS'26, Johan van Aken en Eugène Sordam. Daarbij kwam, dat "good old" Leo Ver- dyun weer zijn hele straf schopgebied beheerste, waar door alle hoge ballen richting het kopgrage hoofd van spits Addy Nijssen van enig gevaar gespeend waren. Slechts één keer liet de robuuste sluitpost de bal los en hij gaf daardoor aan Nijssen de beste kans van de wedstrijd, maar Sordam kon nog net het niet al te har de schot van de lijn halen. Het enige wat DSS daartegen over kon stellen was een wegdraai end schot van diezelfde Sor--> dam dat echter net geen doel trof. Qua bloedstollende taferelen in de doelgebieden kwam de op spanning en sensatie belus te voetballiefhebber dus niet aan zijn trekken, maar wel in teressant waren de persoonlij ke duels, die op bet scherpst van de snede werden uitge vochten. Arbiter Van der Sluis uit Rotterdam had er echter uitstekend het oog in en voel de de typische derby-sfeer pri ma aan. Hij hoefde dan ook geen enkele keer naar zijn boekje te grijpen. Met nog één wedstrijd voor de boeg staan DVO'32. DSS'26 en ZBVH nu samen bovenaan. Het zit er dik m dat een na- competitie de uiteindelijke be slissing zal moeten brengen. De heren krijgen dus waar schijnlijk een kans om de 'bu renruzie' nog een keer over te doen. Hopelijk valt er dan echt wat te beleven.... DVO '32 er DSS '26 kon den het talrijke publiek boeien. Vlaardingen De korfballers van ODO en Succes hebben nog twee punten nodig uit de resterende wedstrijden om zich kampioen te kunnen noe-! men. Maassluis gaf dc eerste plaats uit handen door een ne derlaag in Waddinxveen tegen Korbis. ODI en Harga zitten momenteel in de hoek waar de klappen vallen, want winnen is iets wat de teams de laatste weken niet meer hebben ge daan. ZKVSucces 0-7 Op een moeilijk bespeelbaar veld dic teerde Succes vanaf het begin de wedstrijd. Binnen drie mi nuten hadden de Schiedam-! mers een 0-2 voorsprong. Sue-1 ces bracht iels meer rust en overleg in het spel als de voor-' gaande weken. Het kon dit4 maal vooral in het aanvaisvak; goed de rust op brengen de kansen uit te spelen. Het tech-| nisch surplus leverde de volle winst op 0-7. Doelpunten^ Kees Gouweleeuw, Marga Bijl; Leo Kruining, Nel Mayer ei\ Hilly Huigen. s ODOOranje Wit 8-5 Met nog drie wedstrijden voor dé boeg heeft ODO nog slechts twee punten nodig, mede doo^ het verlies van de naaste con* currentie. ODO startte sterkj 4-0, maar daarna ging het toch moeizamer: 4-3. Juist op tijc( hervond ODO het ritme en- liep weg van Oranje Wil. In dé tweede helft kon ODO de voorsprong knap vasthouden; 8-5. Doelpunten: Anja Noord-* am, Bram Hanemaaijer, Henk Goedendorp, Fenny Broek, Nel Syvat en Cees van der Vaart. Oranje NassauVIOS 4-3 In de eerste helft had Oranje Nassau het heft in handen, al gaat het scoren de Nassauers nog steeds moeizaam af. Een veldoverwicht leverde een 3-1 ruststand op. Na rust kwam VIOS langszij en een nerveus en spannend slot was hel ge volg. Leo van der Bic speelde daarin een hoofdrol. Eerst miste hij een strafworp, daar na maakte hij toch dc winnen de treffer: 4-3. Dc overige doelpunten: Sjanie Boe en Ton Sluimer. KorbisMaassluis 7-5 In een gelijkopgaandc strijd had Maassluis erg veel moeite met het natte gravelveld. Vooral om de gasten dit soort velden niet zijn gewend. In dc slotfase gaf de grotere routine van Korbis toch de doorslag, 7-5. Doelpunten: Marian en Peter Gregoor, Leontien Hollaar, Henny en Wilma Nieman ODI—Thor 2 1-8 ODI had in deze wedstrijd niet veel in te brengen en dit leverde een duidelijke 1-8 nederlaag op. Elly van der Lely redde de eer voor ODI. SpiritPoortugaal 6-1 Poor-, tugaal opende de score, maiir daarna nam S ïirit het initia tief definitief in handen. In de stromende regen had Spirit het meeste balbezit en was ge woon attenter. Het technisch en conditioneel beter zijn le verde Spirit een 6-4 overwin ning om, nadat Spirit dinsdag avond met 4-2 verloren had van Bolnes. Doelpunten: Jo* lande van der Velde, Lïedy Mooij, Agnes Hoogenraadt. Lia van Leeuwen en Aad Hooger- werf. VlaardingenELKV 9-6 Ia een duel met totaal twee ver schillende helften heeft Vlaar dingen in een zeer goede eer ste helft de basis gelegd voor de overwinning. Tot 2-2 ging het gelijk op, daarna nam Vlaardingen het over en liep weg. Vlak na de thee stond 7-3 op het scorebord. Daarna stok te de produktie en werd hét tot slot 9-6, Doelpunten: Dine* Jke Boutkan, Monique Verweij. Ellen van der Hoeven. Rene Zwets, Rik Brouwer, Jaap Kranenburg en Rien Roozen- daal. Harga—ODO(D) 7-13 Ge plaagd door vele afwezigen komt Harga terecht in de laaê" ste regionen. Ook tegen ODO uit Dordrecht keek Harga bin nen de kortste keren tegen een achterstand aan. Geen en kel moment werd Harga echt gevaarlijk. Dit alles leidde een duidelijk 7-13 eindstand- Doelpunten: Gien Pak, RoQ Oostlander, Ton van Kinfs- Regina van Dongen en Paul1" ne Meijer. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4