WATERWEG Trambaan beïnvloedt verkeer in Nieuwland Pomputerdieven bekennen lïïTffl SPORT 13 Promotie voor Pollux Fer Groeneweg loot bij MVV'27 Rotterdams Nieuwsblad Gup 1983 Rien Lensveld over vandalisme Hoogendijk wijst Mahorokan terug Holy kansloos Vanavond hoorzitting in 4 Molens Appelmarkt- brug breekt bij reparatie in Echt Blokhut9in Lickebaertbos Streekmuseum al-meer dan 4000 bezoekers Dames redden het net niet Mirande Schutte het sterkst Michel Hockx constantste speler SVV naar FC VVV Iéju Kringrecord voor VZC 'Het begint met de peuterspeelzaal Vlaardingen Wie ook voor de onthulling van het Geuzenmonument flessen verf tegen de kerk heb ben gegooid,* SGP'ers kunnen het niet geweest zijn- Die zijn om half vier 's nachts niet meer op straat, wist raadslid Rien Lensveld met grote stelligheid te beweren. Vandalisme, zo vertelde hij, ontstaat als kinderen uit school komen en hun ouders niet thuis treffen. „Dat komt bij ons niet voor", consta teerde hij voldaan. Lensveld, raadslid voor de SGP, kreeg op een contacta vond voor jongeren in het Rode Kruiszaaltje aan de Em- mastraat moeiteloos, maar on gewild de jeugd aan het la chen. Het ging over het thema 'Goed dat er politie is.' „Die gasten die telefooncellen in el kaar trappen, wat moet daar volgens de SGP voor beleid te gen gevoerd worden?", vroeg een jongen, aan het forum, waarin vier politiemensen van de eigen partij zaten. Lensveld haastte zich op te merken dat vandalisme onder jongeren van zijn richting niet voor komt. Gelach, gekuch en mi sprijzende opmerkingen van ouders waren zijn deel. Het raadslid wees op toestan den die volgens zijn stellige overtuiging vandalisme uitlok ken. „Televisie is zeker niet bevorderlijk voor een goede opvoeding," Maar nog wel meer moderne zaken kregen van Lensveld een veeg uit de pan. „Het begint al met de peuterspeelzaal, daarna het buurthuis", zo vertolkte hij de nieuwste versie van Wim Son- neveld's 'Het begint met een moord, en het eindigt met zon dags niet meer naar de kerk te gaan.' Zo'n tachtig jongens en meisjes van christelijke jeugdvereni gingen, in de leeftijd van twaalf tot zeventien jaar, kwa men naar de Emmastraat om Rien Lensveld: teievisie niet bevorderlijk voor goede opvoe ding. te praten over de politie. Na twee films en een inleiding was het pauze en daarna voig- door Aad Rietveld de een forumdiscussie. De SGP draagt de politie een warm hart toe, dat was duide lijk; het gezag dient te worden gehoorzaamd. Jan Rozendaal, voorzitter van de kiesvereniging van de SGP in Vlaardingen, opende de bij eenkomst. Hij had geen enkele moeite om met zijn zware stem de verste hoeken van de zaal te bereiken. Op de vraag of hij ook achterin verstaanbaar was klonk een eenstemmig 'ja' van Schiedam De aanleg van de trambaan langs wijk Nieuwland zal gevolgen hebben voor het verkeer op de Burgemeester Van Haarenlaan en in veel straten, die daarop uitkomen. Eén stukje, waar die veranderin gen het eerst te merken zullen zijn, is het deel van Nieuwland tussen het korfbalveld van Succes en de 's- Gravelandseweg. Schiedam Alle vertraging rond de terugkeer van de his torische Appelmarktbrug op 2ïjn plaatsje over de Lange Ha ven in Schiedam is te wijten aan een breuk in één der ha meipoorten, een essentieel on derdeel van de brug. Die breuk is ontstaan tijdens de re paratie aan de brug, die wordt uitgevoerd door een bedrijf in Echt. Had de oude roibrug aanvan kelijk al in november opgele verd moeten worden, de ver traging leidt er nu toe dat de brug niet vóór juni in Schie dam kan terugkeren. Dat zei gistermiddag Hans van der Vlist, hoofd civiele werken van de gemeente Schiedam. Inmiddels staat vast, dat het v autoverkeer op de Lange Ha- ven gewoon gebruik mag blij- ven maken van de Appel- -jnarkfbrug, zodra deze weer "-open gaat. Er waren bewoners van de Lange Haven die ge vraagd hadden, of het verkeer 1 biet geweerd kon worden door 'bijvoorbeeld zowel de Appel marktbrug als de Beursbrug .gesloten te verklaren, maar ;3at levert volgens Van der -jVlist èn volgens wethouder •-Chris Zijdeveld te grote pro- .blemen op. -fZo veel sluipverkeer rijdt er in .-•hun ogen niet en een automo bilist, die niet weet aan welke rkani van de gracht hij moet £zijn, zou bij sluiting van de -bruggen gedwongen zijn hele- Imaal om te rijden via de Park weg en de Westvest. „Er is een t grens aan wat je de mensen Gcunt aandoen," zei Zijdeveld -gisteren. De bewoners van dit wijk- deel krijgen vanavond een toelichting op de plannen in dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. De trambaan komt te liggen langs de winkelgalerij aan de 's-Gravelandseweg, dus evenals op de Broersvest aan de westelijke 2ijde van de weg. De tekening, die pan de bewoners is voorgelegd, is overeenkomstig het jaren oude plan om de trambaan vlak voor de ABN-bank naar links af te laten buigen, zo dat het autoverkeer op Plein 1940-1945 er geen last van heeft. De trambaan loopt dan een stukje langs de zuidelijke rijweg van de Van Haaren laan om ter hoogte van de praktijk van huisarts P.van Santbrink over te steken richting Johan Braakensiek- straat. Daar zal de trambaan verder aangelegd worden in de richting van Parkweg en Nieuwe Damlaan, waar naar rechts wordt afgebogen, op naar Groenoord. Voor zover het gaat om het gebiedje achter de winkelga lerij op de 's-Gravelandse- weg en de praktijk van dok ter Van Santbrink, kan het voor de bewoners van belang zijn vanavond te vernemen wat dat voor het verkeer op de Alphons Ariënsstraat en de Jan van Zutphenstraat zal gaan betekenen. De gemeen te zal vooral een toelichting geven op de parkeerruimte in de toekomst. Ook in dit stukje Nieuwland zal te zijner tijd de grond op gehoogd gaan worden, met uitzondering het grasveld tussen de flats van de bouw verenigingen Sint Jozef en Eendracht. Met deze woning corporaties neemt de ge meente contact op, als het zo ver is. De hoorzitting, waar de bewoners ook hun eigen wensen kenbaar kunnen ma ken, begint vanavond in de 4 Molens om acht uur. „Een zaakje om te Lickebaerden". noemde oudste broer Jaap Veldheer het gloednieuwe en gistermiddag geopende paviljoen 't Oeverbos. „Een groots moment sprak andere broer Jan. „Hier hebben we al drie jaar naar uitgekeken." En de derde in rij, broer Rinus, nam daarop met trotse blik het eerst getapte pilsje van zijn dochter Sylvia aan. Het enige restaurant in het Lickebaertbos had met deze woorden en handelingen zijn plechtige opening achter de rug. Hoe nieuw het jongste horecabedrijf tussen Vlaardingen en Maassluis deed de niet-aflatende 'verfgeur' in alle duidelijkheid blijken. Geverfd is er echter weinig, want 't Oeverbos van de familie Veldheer is uitgerust als een degelijke blokhut. Niet meer, maar zeker ook niet minder. Het uitzicht op de olieraffinaderijen aan de overkant en het deinende scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg zelf is in ieder geval de moeite waard. «Schiedam Vier Schiedam mers hebben de diefstal van ►|en complete computer uit het ^bedrijfspand De Molukken aan »$e Tuinlaan bekend. De appa ratuur, die al in maan werd f gestolen, vertegenwoordigt teen waarde van 72.000 gulden. HHet viertal, variërend in leef- «■tijc^van 19 tot 24 jaar, had nog geen kans gezien de computer te verkopen. Ook heeft de Sehiedamse poli tie een Vlaardinger en een in woner van Hoek van Holland aangehouden, die worden ver dacht van in totaal vier inbra ken bij twee vestigingen het zelfde bedrijf, Itho. De eerste inbraak pleegden zij bij de ves tiging aan de Nieuwe Haven, waar zij voor 500 gulden goe deren meenamen. Nog diezelf de nacht brachten ze een on gewenst bezoek bij de andere vestiging aan de Admiraal de Ruyterstraat, waar de buit een waarde van 5500 gulden verte genwoordigde. Een nacht later ging het duo 31 en 32 jaarweer naar de Admiraal de Ruyierstraat en nam voor 13000 gulden goede ren mee. Een week later koer sten ze weer naar het pand aan de Nieuwe Haven om goe deren ter waarde van 9000 gulden te stelen. De complete buil kon door de politie in be slag wprden genomen. de jongens en meisjes. „We houden een lange pauze", zo sprak hij luid. „Er is koffie, er is limonade, dus misschien dat dat de onderlinge gesprekken ook nog wat bevordert." De SGP-jongeren mochten dan, naar zeggen van Lens veld, gezagsgetrouw zijn, ru moerig waren ze ook. Eén van de moeders kwam na de voor lichtingsfilm over de rijkspoli tie naar het raadslid toe en vroeg verontwaardigd: „Zeg, is daar niet iets aan te doen, die jongelui achterin die zitten maar te ratelen." Lensveld wendde zich naar de jeugd met een: „Jongens, nou even stil." Het hielp een tijdje. Het gesprek na de pauze kwam maar moeizaam op gang. Lensveld moest de jon gens en meisjes opporren. „Vrienden en vriendinnen, wie heeft de eerste vraag? Toe, als er een schaap over de dam is... We hebben allemaal een stem gekregen en die moeten we gebruiken." Daarna kwam men te spreken over het ver val van het gezag. „De gezags verhoudingen zijn zoek", meldde een van de politiemen sen na een vraag over vanda lisme. Wetteloosheid Volgens de politiemensen in het forum leven wij in een tijd van toenemende wetteloos heid, die krachtig moet wor den tegengegaan. „De enige oplossing is een totale maat schappijvernieuwing: de ver antwoordelijkheid terug bij de ouders", zei een man van de geüniformeerde dienst van de politie. Overigens beweerde hij niet, zoals Lensveld, dat eigen achterban zich niet schuldig maakt aan vandalis me, diefstal en geweld. „De wortel van het kwaad zit in ons allemaal-" De gereformeerde partij wilde met de contactavond de jonge ren aan zich binden, „Ouders hebben ons al vaak gevraagd of wij niet eens iets voor de jeugd kunnen doen", zei Lens veld. Er werd gekozen voor een discussie met politiemen sen, omdat die nu eenmaal ruim voorradig zijn in de SGP. Lensveld: „We wilden iets voor de jeugd doen en dan moet je ergens beginnen. We dachten dat hier wel belang stelling voor zou zijn. Maar zo'n grote opkomst hadden we toch niet verwacht." Vlaardingen Het Streekmu seum van Jan Anderson zal de komende tijd wat vaker voor bezoekers worden opengesteld Op koninginnedag en zondag 1 mei, op 4 mei en bevrijdings dag is het museum met de ten toonstelling 'De 18 Doden' ex tra te zien. De expositie over het Geuzen- verzet in de Tweede Wereld oorlog trekt trouwens grote stromen belangstellenden. Al vierduizend bezoekers niet alleen uit de regio, maar uit het hele land zijn 'De 18 Doden' aan de Kethelweg ko men bekijken. Over het gehele jaar 1982 genomen trok het. hele Streekmuseum niet meer dan vijfduizend mensen. Jan Anderson heeft zijn col lectie gelegenheids-aardewerk ook weer uit kunnen breiden. Op een tentoonstelling in Baarn kreeg zijn museum twintig gedenkborden en -te- gels over de Tweede Wereld oorlog aangeboden. Het Vlaardingse buurthuis De Haven (Weeshuisplein 18) houdt morgen- (woensdag avond een bingo. De balletjes rollen vanaf acht uur. Op precies hetzelfde tijdstip heeft het Vlaardingse Vrou wenhuis (P-K. Drossaartstraat 65) haar deuren open gezet voor het project 'Het grootste schilderij van Vlaardingen'. Elke vrouw krijgt dan de kans haar ideeën over wonen op pa pier te zetten. Voor meer in lichtingen: telefoonnummer 351244. Aad Zoutendijk speelt don derdagmiddag weer op het or gel van de Grote Kerk in Vlaardingen. Zijn lunchcon cert (met vier verschillende muziekstukken) begint om kwart voor een en duurt en half uur. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 26 apnl 1983 Spijkenïsse Het jeugd ju doteam van sportschool Tino Hoogendijk is er in ge slaagd om de jarenlange he gemonie van het Maassluise Mahorokan te doorbreken. Tijdens de kampioenschap pen van Zuid-Holland, toon de de Vlaardingse ploeg zich net iets sterker dan de rege rende nationale kampioen. Met een 3-2 score werd de gouden medaille in de wacht gesleept Het team van Tino Hoogen dijk had in de poule-wedstri- den geen problemen. Achter eenvolgens werden Sport school Mulder (Den Haag), Budo Insituut Westland ('s- Gravenzande), Hoogvliet en Kuipers (Capelle aan den IJssel) royaal verslagen. ïn de kruisfinale was Delta Sport geen partij. Ook Ma horokan had een problemen om de finale te bereiken. In de poule ging het al eenvou dig en ook de kruiswedstrijd tegen Sportschool Mulder werd op eenvoudige wijze gewonnen. In de finale ging het er spannend aan toe. Uiteinde lijk trok sportschool Tino Hoogendijk aan het langste eind door met 3-2 te winnen. De beslisende scores werden gemaakt door Johan Akiha- ry. Marcel Dekker en Ar thur dejïaan. Het team be stond vérder uit Johan van de Meeberg, Arjan Velsberg, Chrfstiaan van Leeuwen, Marcel van Moud en Marco Lomeneta. Schiedam In een volle Sehiedamse Margriethal werd het afgelopen weekeinde ge streden om de Nederlandse kampioenschappen voor afde- lings handbalteams. Zowel het dames- als herenteam van de afdeling Rotterdam was door de voorronden gekomen, waardoor het voor de afdeling Rotterdam een aardige happe ning had kunnen worden. Bij de dames greep Rotterdam, met maar liefst 8 speelsters van DWS, precies als vorig jaar net naast de titel. In de fi nale bleef Amsterdam Rotter dam met 12-9 de baas. Bij de heren waren de prestaties minder al werd wel van de bij na zekere kampioen Amster dam gewonnen. Een derde plaats was echter het hoogst haalbare. Maassluis Tijdens een dres- suurwedstrijd. die meetelt voor het clubkampioenschap, behaalde Mirande Schutte in de klasse Bl manegepony's op Paddy een eerste plaats met 127 punten. De amazone van paardesportvereniging Licke- baert liet Danielle Don op Smoky achter zich. Derde werd Miranda Eigenraam, eveneens op Paddy. In dezelfde klasse bij de paar den was Brenda Haket op Gento het sterkst. Ztj kwam uit op een totaal van 121 pun ten. Tweede en derde werden repectievelijk Pauline Onder- linden en Teun Struis. "Vlaardingen De hockey-heren van Asvion speelden uit te gen AMHC, De punten werden gedeeld: 1-1. De dames van Pollux wonnen thuis tegen Pelikaan met 5-3. Dankzij deze overwinning zijn de dames van Pollux gepromoveerd naar de tweede klas. De heren van Evergreen speelden uit tegen Tempo. Evergreen won simpel met 1-3. De heren van Spirit speelden uit tegen Waranda en verloren met 3-2. Ook de da mes van Spirit verloren met 3-2. Ztj waren niet opgewassen tegen Tilburg. AMHC-Asvion 1-1 <h> De eerste helft speelde Asvion het betere hockey, wat kort na de rust tot uiting kwam in een doelpunt Hans Woerkom uil een sirafeorner. AMHC kwam daarna sterk terug en kreeg tien minuten voor tijd zelfs een strafbal, die echter niets opleverde. Vijf minuten voor tijd kreeg AMHC terecht een strafbal en toen werd het als nog 1-1. Pollux-Pelikaan 5-3 (d) In de eerste helft was Pollux dui delijk de betere ploeg. De ope ningsscore werd door Jacque line Ylema gemaakt 1-0 Peli kaan kon nog terug komen tol 1-1 maar daarna stootte Pollux door tot 4-1 dankzij scores van Nicoline de Rond en Els Schoenmakers. In de tweede helft kwam Pelikaan knap te rug tot 4-2. Nicole de Rond wist de overwinning zeker te stellen: 5-2. In de eindfase kwam Pelikaan met verder dan één treffer: 5-3. Tempo-Evergreen 1-3 (h> In de eerste helft kwam Ever green op 1-0 voorsprong aau*.- zij Pieter Dupont. In de twee de helft kwam Tempo nog ge lijk: 1-1. Evergreen pakte dankzij Can Bullman de voor sprong terug en vijftien minu ten voor tijd zorgde Hajolt La ming na een velddoelpunt voor 1-3 Tilburg-Spirit 3-2 (d) In de eerste helft werd Spint over klast en Tilburg kon op 3-0 komen via strafcorners. In de tweede helft kwam Spirit nog wel terug via Francis Verheul die 3-1 scoorde. Tien seconden voor het einde mocht Annet Hengst de achterstand verklei nen tol 3-2 na scoren uit een strafpush. Waranda-Spirit 3-2 <h) In de beginfase had Spirit de feest stemming nog in de benen na het kampioenschap van vorige week. Na vijftien minuten spe len stond Spirit al op een 2-0 achterstand. Waranda bleef knap spelen en wist de voor sprong uit te breiden tot 3-0. In de tweede helft scoorde Ge Hengst 3-1 en Ted de Braak 3- Vlaardingen Fer Groene weg, de zo succesvolle trainer van Excelsior M, zal de loting verrichten voor de derde ron de van de Rotterdams Nieuws blad Cup voor de Waterweg. De Maassluise trainer ts van avond te gast in de kantine van het Maaslandse MVV, waar na de wedstrijd tussen MVV '27 en DRZ de loting plaats zal vinden. Rond de klok van 21.30 uur koppelt Fer Schiedam Het eerste tiental van schaakvereniging Schie dam heeft zich weten te hand haven in de eerste klasse van de Rotterdamse Schaakbond. De laatste twee competitie wedstrijden gmgen weliswaar verloren, maar in de stand van de ranglijst veranderde weinig meer. De Schiedammers be haalden uit zeven wedstrijden zes winstpunten. Als beste spe ler kwam Michel Hockx uit de bus, die zes van de zeven par tijen won. Slechts één ontmoe ting ging voor hem verloren. Schiedam De eerder dit seizoen uitgestlde wedstrijd voor de ex tra-competitie tussen FC VVV en SVV wordt nu op dinsdag 3 mei ge speeld. Dit tot teleur stelling van SVV, dat de ontmoeting liever op Hemelvaartdag, don derdag 12 mei had ge speeld. FC VVV ver leende echter geen me dewerking. Groeneweg de clubs aan el kaar voor de kwartfinale. De donderdagavond verregen de ontmoeting tussen SFC en SVV, wordt vanavond afge werkt. De winnaar daarvan speelt donderdagavond tegen Zwaluwen. Donderdag wordt ook de wedstrijd voor de twee de ronde tussen MSV 71 en Schiedam gespeeld. MSV'71 heeft dinsdag een ledenverga dering en moest daarom uit wijken naar een latere speel- datum. De ontmoeting tussen Satelliet en Fortuna Vlaardingen wordt niet bij de Satelliet zelf ge speeld. In verband mei de we kelijkse bmgo-avond ten bate van de nieuwbouw, zal de wedstrijd op het terrein van stadgenoot HVO worden afge werkt. Groeneweg. Vlaardingen De volleybal lers van Holy liggen uit de be- kercompeUtie. Met 1-3 moes ten de Vlaardingse spelers hel Vlaardingen De meisjes zwemploeg van VZC verbeterde tij dens de wedstrijd voor de ZRO-A-competitie het krmgrecord op de 400 meter vrije slag. Het werd net geen clubrecord, maar Ca- rola van den Burg, Mariëlle de Ligt, Annemiek van Driel en Astrid van Irsen zwommen zich naar een tijd van 4.15.5 minu ten. Een verbetering van het oude record met 5.6 seconden. Reinier van der Bend toonde zijn klasse op de 400 meter vrije slag in een tijd van 4.31,3 minuten. Bronzen medailles waren er voor Gertïne van den Berg en Danny van Hees op de vimder- slag. De jongens estafetteploeg zwom zich naar een vierde plaats in een tijd van 5.14.1 minuten. Door dit resultaat neemt VZC zich op een stevige derde plaats gevestigd in de ZRO-A-competitie. ZPB/Uniea gaat nog aan de letiing en Nautilus neemt de tweede positie in. hoofd buigen voor een veel sterker Yum uil Hoogvliet. In de eerste set ging de strijd nog gelijk op. De gasten trokken echter aan het langste eind door zich inde slotfase net iets attenter te tonen: 12-15. In de tweede set was Holy he lemaal van slag en mede door het uiivaLv.van hoofdblok- keerder Jan Mooiman ging de set met 6-15 verloren. De der de set verliep heel wat voor spoediger voor Holy. Het speelde aanvallend sterk en de set werd dan ook gewonnen met liefst 4-15. De vierde set bracht alsnog de beslissing in het voordeel van Yum. Via snel, aanvallend spel werd het een 2-15 score en daarmee een 1-3 overwinning.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3