ROTTERDAM Marconiplein overhoop 'Duitse staalindustrie niet zo snel naar andere havens' GRAAG .GEDAAN (SS*®®-, i Smit-Kroes verdedigt Zestienho ven mm Cliff verovert Ahoy Deelraad stemt aarzelend in met oliepij pleiding «Oplichter gepakt» SCHILDER VALT IN DOK Vrachtschip ramt de wal Vijf miljoen voor RDM beschikbaar stellen TV goedkoper in Hoogvliet en Poortugaal Polhuis uitgebrand Staatsecretaris Scherpenhuizen Opiumvangst bij toeval Sehravenlant is eerste school met medezeggenschap Rotterdams Nieuwsblad woensdag 27 april 1983 R2/RV/RY/RW Ridderkerk Bij werkzaamheden in dok 11 bij Boeles scheepswerven is ae schilder Osman Kus uit Rotterdam van een stelling op de dokvloer gevallen en daarna in het water terecht gekomen. Zijn voorman kon hem weer op de kant helpen, waarna bleek dat de man een verbrijzelde elleboog ep een hersenschudding had overgehouden aan de val. .riet ongeval ontstond doordat de stelling waarop hij stond bij Het verplaatsen door een tractor bleef haken achter een an kerketting van een in het dok liggend schip, waarop de stel lage omviel. Maassluis Door nog onbe kende oorzaak is gisteravond het Liberiaanse vrachtschip 'Lemar' tegen de wal gevaren bij de haven van Maassluis. Het 4516 ton metende schip, dat vanuit de Rotterdamse ha ven op weg was naar 2ee, is nu door sleepboten teruggesleept. Niemand raakte bij het onge val gewond. Rotterdam De kans is groot dat het Marconiplein helemaal overhoop gehaald moet worden. Wanneer de reconstructie van de Fruitpier doorgaat, brengt de naar verwachting sterk groei ende fruitoverslag het nodige vrachtverkeer met zich mee. zet Het Marconiplein is nu al nau welijks in staat het vrachtver keer van en naar de Merweha- ven goed te verwerken. Een totale reconstructie, waarmee een bedrag van om en nabij de tien miljoen gulden is ge moeid, is dan hard nodig. De raadscommissie voor ruim telijke ordening, verkeer en vervoer is In principe akkoord gegaan met de aanleg van een keerlus voor de tram op het Marconiplein. Om op het plein dan ook ruimte te hebben voor een busstation bij de metro en voor een woongebouw langs de Mathenes5erdijk, zal de Ma- r\ thenesserdijk dan in de rich ting van het Marconiplein moeten worden afgesloten voor auto's. Het wijkorgaan Spangen heeft tegen afsluiting van de Mathe- nesserdijk geen bezwaar. Wel wil het wijkorgaan onderzocht hebben of het busstation niet anders gesitueerd kan worden. Volgens de verkeersdienst is bij een algehele reconstructie van het Marconiplein een an dere situering wel mogelijk. Dan bestaat ook de mogelijk heid om de Mathenesserdijk open te houden. Den Haag De werk gelegenheid op het Rot terdamse vliegveld Zes tienhoven is gezond volgens minister Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat. „En zeker in een gebied met twin tig procent werkloos heid moet men aan ar beidsplaatsen zwaar til len", vond de minister tijdens de behandeling van haar begroting door de Eerste Kamer. PvdA-senator Tonkes sprak van een povere argumenta tie voor het behoud van de luchthaven. Hij en zijn par tij leveren al geruime tijd slag met de WD om de wo ningbouw die de PvdA wenst op de plaats van Zes tienhoven. Volgens de VVD is Zestien hoven een factor die bed rij- ven naar het Rijnmondge bied lokt en is Zestienhoven nog steeds onrendabel om dat vorige Rotterdamse col leges van B en W de lucht haven geen kans hebben gegeven. Volgens de minis ter is er onder het huidige college een kentering in het beleid waarneembaar. Senator Tonkes hield de minister voor dat door wo ningbouw ter plaatse ook werkgelegenheid wordt ge creëerd. Volgens hem is door de nabijheid van Schiphol Zestienhoven nau welijks een vestigingsfactor van betekenis voor het be drijfsleven. Hij verweet de minister en haar partij minder scrupu leus te zijn als het gaat om behoud van banen in de ha ven dan op de vlieghaven: „Het in standhouden van het luchtvaartrijkje Zestien hoven met Schiphol op de hoek levert slechte werkge legenheid op", meent hij. bedrij fsvereniging onder druk Rotterdam Televisie kijkers in de Rotter damse wijk Hoogvliet en het aangrenzende dorp Poortugaal blijven minder betalen voor kabeltelevisie dan Rot terdammers. De ge meente Rotterdam heeft haar pogingen om het kabelnet uit handen van de Stichting Volks huisvesting Hoogvliet te krijgen opgegeven. Deze stichting rekent zes gulden per maand voor de kabel, terwijl Rotterdam ƒ10,50 vraagt aan de kabelabonnees. De stichting volkshuis vesting heeft altijd be nadrukt dat zij zelf de kabel wil blijven behe ren en niet akkoord gaat met overdracht aan het Rotterdamse energiebedrijf (GEB). Dordrecht Het in Dordrecht bekende gebouw Het Dolhuis, Waarin de disco Fame, een sportschool en een aerobic dansschool waren gevestigd, is vannacht volledig uitgebrand. Het vier verdiepingen tellende gebouw op de hoek van de Boogjes en de Tolhuisstraat stond op de momumentenlijst. De oorzaak van de brand is tot nu toe onbekend. Er wordt riïet aan brandstichting ge dacht. De disco en de dans school waren gisteravond ge sloten. De sportschool, die op de tweede verdieping van het .gebouw was gevestigd, was wel open. De brand is op de tweede verdieping ontstaan, nadat het hele gebouw was verlaten. De brandweer kwam met groot materieel ter plaatse en is urenlang met de blussings- werkzaam heden bezig ge weest. Een woning in de on middellijke omgeving moest worden ontruimd, omdat er gevaar bestond, dat het vuur zou overslaan. Richard Hogeveen Rotterdam Cliff Richard in het Ahoy' Sportpaleis. Dat betekent gegarandeerd een volle bak, want Cliff kan al sinds 'Move it' en 'Living Dolf' geen kwaad doen ïn ons land. Cliff, oktober vorig jaar ook'al In hetzelfde gebouw, tracteerde gisteravond in Ahoy' zijn publiek op spetterend oud en nieuw werk plus enkele gospelsongs. Hij was in Nederland op uitnodiging van Youth for Christ. De populariteit van de nu 41-jarige Britse zanger is enorm. Amerika, het land dat hem in het begin van zijn carrière nooit heeft zien zitten, gaat nu plat voor hem. En In werelddelen als Australië, Nieuw- Zeeland en Japan staat hij regelmatig in de top-vijf. Geruchten over een eventuele hernieuwde samenwerking met 2ijn vroegere begeleidingsgroep The Shadows beantwoordt Cliff resoluut: „Het is mooi geweest, jmaar de The Shadows en ik i leiden nu een 'eigen leven. We zijn vrienden, maar samenwerken zie ik niet meer qebeuren." Den Haag De mogelijk heden om de aanvoer van grondstoffen voor de Westduitse staalindustrie van Botterdam naar ande re havens te verleggen, zijn beperkt. Dat deelde staatssecretaris Scherpen- huizen van Verkeer en Waterstaat gisteren de Eerste Kamer mee. Rotterdam De Rotterdamse douane heeft gisteren 2,5 kilo ruwe opium gevonden op het Arabische zeeschip Saudi Star De opium die werd gevonden tijdens een routine-controle vertegenwoordigt een handelswaarde van ongeveer 150.000 gul den. Ook na verhoor van de bemanning kwam niet vast te staan wie het spul had verborgen in een algemene ruimte van het schip. Hij zei dat in antwoord op vra gen van de senatoren Heijne Makkreel (VVD) en Mijnsber- gen (PvdA) tijdens de behan deling van de begroting van Verkeer en Waterstaat. De vraag is actueel omdat de Westduitse smal industrieën hebben gedreigd naar andere mogelijkheden te gaan zoeken indien Nederland vervoer met zesbakken-d uw vaart niet toe staat. Volgens Scherpenhuizen kan dat dreigement pas op langere termijn worden waar gemaakt. Voor de vaart met zes ïn plaats van met de huidige» vier toe gestane bakken moet hot Waal-tracé lanes Nïimeeen worden veranderd. Met de bochtafsnijding daar is volgens minister Smit-Kroes 45 mil joen gulden gemoeid. Zij bena drukte dat daartoe nog niet behoeft te worden besloten. Vooralsnog zal er nog slechts worden geëxperimenteerd met zesbakken-duwvaart. In West-Duitsland gelden ove rigens ook beperkingen voor de zesbakken-duwvaart. Op het gedeelte Lobith-Duisburg mag slechts bij bepaalde wa terstanden en bepaalde lading met zes bakken worden geva ren. Ongeladen mogen deze konvooien zelfs in het geheel niet worden gebruikt, aldus Scherpenhuizen. Hoek van Holland De deelgemeenteraad is gister avond ïn principe akkoord gegaan met de aanlanding van een oliepijpleiding van de nederlandse maatschap pij Amoco op het Hoekse strand. Maar de akkoordverklaring kwam niet direct enthou siast tot stand en vele raadsleden hadden bedenkingen tegen de manier waarop het dagelijks bestuur de zaak heeft gepresenteerd. Met name PvdA-afgevaar- digde A.M. Mulder sprak de vrees uit dat een prin cipe-akkoord zonder meer zou kunnen leiden tot uit schakeling van de deel raad in een later stadium van onderhandelingen. Hij wilde al vooraf de voor waarde inbouwen dat het terrein waardoor de oliepij pleiding komt te lopen, vol komen vrij zal blijven ten dienste van de recreatie. „We moeten voorkomen dat we in korte tijd bezig zijn met een hele leidingenstraat, die ons recreatiegebied door snijdt en die de bewegings vrijheid daar belemmert", zo vond Mulder die bovendien voorwaarden wil stellen wanneer er eventueel wordt afgeweken van het voorge stelde tracé. Deelraadsvoorzitter P.J.A.L. de Lint meende dat het voor stel voldoende zekerheid biedt dat de deelgemeente- raad ook bij latere onderhan delingen zal worden inge schakeld. Hij stelde dat er niet meer wordt dan een principe-be sluit en dat elke volgende fase automatisch weer voor advies in de deelgemeente- raad zal terugkomen. Omdat Mulder daarover zijn twijfels bleef behouden dien de hij een voorstel in waarin wel voorwaarden vooraf worden gesteld. Dat voorstel kreeg alleen de steun van de socialistische fractie. Het werd met negen tegen vier stemmen verwor pen. Schiedam De Schiedamse scholengemeenschap Schra venlant heeft als eerste rijks school in Nederland een me dezeggenschapsraad (MR) ge kregen. Plaatsvervangend directeur J. Mastïk van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen installeerde gistermiddag de MR die, zo als de leden zelf zeggen, po pelt om aan de slag te gaan. Precies 99 jaar nadat de eerste meisjes op Sehravenlant (havo en atheneum) werden toegela ten, is de democratisering van het onderwijs nog verder doorgevoerd. De taak van de medezeggenschapsraad zal ze ker in het begin niet eenvou dig zijn. Daar is zowat ieder een wijzend naar de moei zame eerste stappen van de ondernemingsraad in het be drijfsleven het over eens. Voorzitter J. Ribbe van de MR geeft dan ook al te kennen: „De wil om tot een voor alle groepen aanvaardbaar en werkbaar compromis te ko men, zal het moeten winnen van het onverzettelijk vast houden aan het belang van één groep." Hij voegt er aan toe, dat het een illussie is te denken, dat een dergelijk col lege direct al de bedrevenheid heeft zo te functioneren. Dat zal moeten groeien. Hij ziet de taak van de MR als een gespreksforum, die over allerlei zaken voorstellen aan draagt of standpunten in neemt. „Niemand zal het zich kunnen veroorloven de mede zeggenschapsraad blijven te negeren", aldus Ribbe. Het doel van de MTt op Sehraven lant is de problematiek rond de bezuinigingen op het on derwijs en het daarmee ver bandhoudende schoolwerk plan. Rotterdam Minister Van Aardenne (econo mische zaken) zon het toejuichen als de be drijfsvereniging me taalindustrie zou afzien van zijn claim van vijf miljoen gulden op de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. Hij hoopt dat het dringende ver' zoek van zijn collega De Koning (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) daadwerkelijk zal lei-] den tot het intrekken' van die claim. De minister zei dat gisteren tijdens een gesprek met de Tweede Kamercommissie, voor economische zaken over de stand van zaken bij de ontvlechting van het RSV-concern. De aarzelende houding van> de bedrijfsvereniging vormt het grote struikelblok voor, de oprichting van een nieu we vennootschap, die de re; paratie-activiteiten van dé RDM na het ineenstorten van het RSV-concern zal. voortzetten. Volgens de minister is het de. bedoeling dat zo veel moge lijk bedrijven uiteindelijk zelfstandig worden. In prin cipe zal worden gezocht naar onafhankelijke aandeelhou ders. In de praktijk zal ech ter de overheid met name via de Nederlandse Investe ringsbank voorlopig wel de belangrijkste aandeelhou der van de zelfstandig ge worden bedrijven zijn. De NIB heeft als onderpand voor eerder verleende kre dieten het eigendom van een groot deel van de gebouwen en bedrijfsmiddelen van de meeste RSV-bedrijven. Oud-Beijerland De Oudbeij- erlandse politie heeft de afge lopen nacht bij toeval een Duitse oplichter in de kraag gegrepen. Hij is overgedragen aan justitie in Dordrecht Tijdens de nachtelijke pa trouille troffen de agenten een auto aan op een parkeerplaats langs rijksweg 29. De inzitten den bleken twee Duitsers uit Nettetal, die met een trektocht bezig waren. Na een routine controle bleek de oudste van de twee (44) een oplichter, die in zijn geboorteland nog 501' dagen gevangenisstraf te goed had. Er was om zijn uitleve ring gevraagd. De politie heeft de jongste (18) ongemoeid ge laten. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen, Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even JJ Naaju verandering in. f ^dres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst lp0 en goed beloond! Want voor die kleine* w c°de-"— moeite krijgt u een _n|ï>wl^ i. Ooopiaaf£. kruiden wijzer. Roteer rr, n ff -Postcode

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4