12 SPORT WATERWEG PPSC kan druk niet aan RKWIK niet blij met gelijkspel in kluchtig waterballet m SVV slaat in tweede helft toe I Rotterdams Nieuwsblad Cup 1983 Schiedammers alleen op laatste plaats Knappe winst Hollandiaan Fortuna in 20 minuten afgedroogd Hermes DVS slechts half uur in actie Aad Gudde stopt it Van Harmeien op proef Vlaardingers gewagen van competitievervalsing FCN haakt af - - De Graafschap zonder inhoud Schiedam: .eindsprint toch te laat ingezet Rotterdams Nieuwsblad maandag 2 mei 1983 RW Dordrecht Het inmiddels naar de vierde klasse gedegra deerde De Hollandiaan heeft - een knappe 3-4 overwinning -behaald bij Dubbeldam. De Vlaardingers hebben de laatste weken erg veel punten gehaald, maar de situatie was toen al hopeloos, „Maar we zijn wel even periodekam pioen geworden", merkte be stuurslid Herman Berkhout na afloop gekscherend op. Hol landiaan keek al na een paar minuten tegen een achterstand aan. Ben Floridas bracht de stand in evenwicht en Hollan diaan kon zelfs nog met een voorsprong gaan rusten, omdat Wim Mulder een strafschop (Maarten de Jong neergelegd) benutte. Na een treffer van Rob Maat leken de Vlaardingers in veili ge haven, maar Dubbeldam sloeg ondubbelzinnig toe. Met nog een kwartier te spelen stond het weer 3-3. Het was uiteindelijk Fred Moerman, die alsnog de twee punten voor Hollandiaan binnenhaal de. Rotterdam Fortuna Vlaar- dingen keek bij Overmaas al na twintig tegen een hopeloos ogende 3-0 achterstand. Na een verplichtte pauze door de gigantische plensbui pakten de Vlaardingers de zaken veel energieker aan. Ze kwamen terug tot 3-2, maar de verdien de gelijkmaker bleef uit. Bij Fortuna zat trainer Jan Postema niet op de bank: hij is met een voorhoofdsholteonl- steking voorlopig aan het bed gebonden. De tweedeklasser bleek het voetballen op een onbespeelbaar veld veei beter onder de knie te hebben dan de Rotterdamse opponenent. Peter Westdijk en Man Visser (fraaie kopbal) brachten de spanning met nog een kwar tier te spelen weer helemaal terug: 3-2. Toen was het wach ten op de gelijkmaker. Fortu na kreeg ook een aantal moge lijkheden, maar dat kleine beetje geluk ontbrak. De Vlaardingers zijn door dit re sultaat nog altijd niet verze kerd van nog een jaar tweede klasse. Schiedam De wedstrijd Hermes DVSDe Musschen werd na een half uur bij een 0- 0 stand door de scheidsrechter gestaakt. De overvloedige re genval maakte verder spelen onmogelijk: „Echt, het veld stond volkomen blank. Verder voetballen zou onverantwoord zijn geweest," aldus Hermes DVS-trainer Jan van der Vel den. Het Rotterdamse De Musschen speelde erg defensief en het Hermes DVS weinig ruimte om aanvallend gevaarlijk te worden: „We kregen nog wel enkele goede kansen, maar het zat even niet mee. Het is na tuurlijk altijd moeilijk om te gen een ploeg te spelen die geen aanvallend voetbal speelt. Wij moeten dan het spel gaan maken en dat lukt niet altijd even goed Kansen op een promotie naar de hoofdklasse zijn na de ne derlaag van vorige week tot bijna nul gereduceerd. Jan van der Velden: „We moeten uit de laatste vijf wedstrijden ge woon 10 punten pakken. De druk is natuurlijk wel groot, wij moeten winnen, terwijl Papendrecht nog wel een steekje mag laten vallen. Maar we blijven hopen op een goed resultaat." Schiedam De Sehiedamse scheidsrechter Aad Gudde zet aan bel einde van het voetbal seizoen een punt achter zijn carrière. De motivatie bij de Schiedammer, die enkele jaren geleden nog enkele wedstrij den in het betaalde voetbal floot, is momenteel ver te zoe ken' „En'dan kun je er beter .een punt achter zetten. Als je zonder plezier aan een wed strijd begint, dan kan het wel eens fout lopen. Ik wilde al eerder stoppen, maar ik heb toch maar besloten om deze competitie af te maken." Schiedam In de eindfase van de competitie lijkt PPSC de druk van het moeten presteren toch niet aan te kunnen. Immers, Vitesse Delft sprokkelt de laatste weken driftig puntjes bij elkaar. Tot voor zaterdag leek PPSC er aardig in te slagen om de Delftse vereniging bij te houden, maar na de afgetekende 0-4 nederlaag van PPSC tegen RCL en het 0-0 gelijke spel van Vitesse tegen Spijkenisse neemt het team van Arie Kurver wederom de laatste positie op de ranglijst in. „Maar we moeten nog naar Vitesse," blijft Arie Kurver op voorhand optimistisch. „Ge loof mij nou, wij degraderen niet. Het is alleen jammer dat we nooit compleet kunnen spelen. Nu ontbraken Leo Al ders en Dick Vos weer door blessures Memdert van Veen speelde vorige week tegen NSW goed als laatste man, maar was deze week onvind baar. Heeft geen enkele ambi tie om in het eerste te spelen." Het blijft dus improviseren voor de oefenmeester, die zijn zonnige humeur ondanks alle tegenslag nog lang niet heeft verloren. Coen Winkelman nam tegen RCL maar weer plaats op de positie van libero. Het was direct te merken aan hei spel van PPSC. De toevoer vanuit het middenveld naar de immer gevaarlijke Ron Carli bleef nadrukkelijk uit en daar mee speelde PPSC eigenlijk bij voorbaat al een verloren wed strijd. „Als ik de ballen van Coen niet krijg, is het natuurlijk af gelopen," wist ook Ron Carli. En Kurver: „Als Ron geen aanvoer van Coen krijgt, ma ken we nooit een doelpunt. Zo moet je dat gewoon bekijken. Maar ik zie gewoon geen an dere oplossing. Er loopt ge woon niet voldoende materiaal rond om tegenslagen op te vangen." Treffer PPSC verloor de ontmoeting tegen RCL al in het eerste kwartier van de wedstrijd. Pe ter Sierra mocht steevast vrij door Chris Woerts opkomen en dat resulteerde na 15 minuten in een treffer. De geslepen Peter Heemskerk plaatste een vrije trap op maat op het hoofd van Peter Sierra, die vrij mocht inkoppen: 0-1. PPSC deelde nog wel plaag stootjes uit via Ron Carli en Lodewijk Wester veld. maar echt gevaarlijk werd het voor het doel van Peter van der Heijden nooit. Even, tien mi nuten voor de rust, was PPSC echt in de wedstrijd, toen Lo dewijk Westerveld maar al te graag over de benen van Rerté Kamminga tuimelde. De door scheidsrechter Meuleman (Meppel) toegekende straf schop werd echter door Coen Winkelman niet beheerst ge noeg ingeschoten en Peter van der Heijden kon met zijn hand redding brengen. Het betekende direct ook het einde van de wedstrijd voor de Schiedammers. In de tweede omloop was het niet bij machte om de strijd op het midden veld in eigen voordeel te be slissen. Eric van Harmeien en Martin de Rouw mochten dan nog wel opdraven ten faveure van de 'onzichtbare' Rik Bron wasser en Jan van den Marei, maar positief pakten die wis sels allerminst uit. Integendeel, nog geen vijf mi nuten nadat Martin de Rouw in het veid was gekomen, stond er een 0-3 score op het bord. Eerst was het Thijs Bru- na die via een strak schot scoorde en vervolgens Peter Sierra die een solo werkelijk schitterend doeltreffend af rondde, Peter Sierra bena drukte zijn meer dan goede spel nog eens met een vierde treffer voor RCL en drukte Een vertekend beeld. De speler van RCL (rechts) loopt achter een Schiedammer aan. PPSC zo nog dieper in de zor gen. „Kon ik maar eens met een compleet elftal aantre den," verzuchtte Arie Kurver tot slot voor de zoveelste keer. „Dat zou en groot deel van de problemen oplossen." Schiedam Eric van Harmeien speelde vorige week met het C-eltal van Feyenoord een proef wedstrijd. „Het ging best lekker. Ik kreeg in de tweede helft alleen last van een blessure en moest er toen uit aldus de PPSC- er, die deze week hoopt op een nieuwe uitnodiging. „Ik zou dan met de groep mee mogen gaan trainen. Ik hoop dat de technische staf van Feyenoord mij vraagt voor die training," Een poging tot voetbal in Vlaardingen- Met een sliding van tien meter blokkeert Hans van der Valk een schot van Steef van der Plaat Hoogvliet Eén wedstrijd voor het einde van de competitie is FCN '66 afge haakt m de race om het kampioenschap met ÏFC. Op Meeuwen plaat werd een 3-0 nederlaag geleden. 1FC heeft volgende week aan een gelijkspel genoeg om feest te kunnen vieren. Coach Martin Schaap was na afloop een ontgoocheld man, „Maar na vandaag 2eg ik gewoon dat het te recht is dat we geen kam pioen worden. Als je in één wedstrijd zó ontzet tend veel kansen mist. verdien je het gewoon niet. Zeven keer hebben ze vrij voor het doel ge staan, af en toe op één me ter afstand. Echt kansen, die een 8-jarige jongen nog niet mag missen...." FC Nieuwland was wel licht ook in het nadeel door het ontzettend slechte veld. Schaap nogmaals: „Op het middenveld kon niet gespeeld worden en dat is wè) zeventig procent van ons elftal. Maar het is geen excuus, want de kan sen zijn er geweest." Meeuwenplaat kwam er tot halverwege de tweede helft nauwelijks aan te pas. FCN bleef massaal aanvallen omdat er geen punt verspeeld mocht worden. Uil een sporadi sche counter kwam de thuisploeg op fraaie wijze op voorsprong. Toen werd het écht pompen of ver zuipen voor de Schiedam mers. Het bleek het laatste te zijn, want Meeuwen plaat profiteerde nog tweemaal van de geboden vrijheid: 3-0. Vlaardingen Kluchtige taferelen gin gen vooraf aan RKWIK-PFC (uitslag 1- 1), een duel dat voor de Vlaardingers van 'levensbelang' was met het oog op dreigende degradatie en dat voor de Geervlieters essentieel was om de pro motie veilig te stellen. De weergoden besloten klokslag halt dne eens gezind tot een wolkbreuk en zetten het toch al nauwelijks bespeelbare veld blank. De volge pakte tribune, voornamelijk bezet door enthou siaste aanhangers van PFC, kwam tot een een sluidende conclusie: op wat een grasmat was geweest, kon beslist niet worden gespeeld. Scheidsrechter Henny van de Boor verscheen weer, toen de regenval afnam en het hiermee gepaard gaande onweer oostwaarts afdreef. De Dordtenaar ging schuil onder een paraplu en liep op zijn tenen. De spelers maakten zoveel uit zijn houding op, dat ze zich opmaakten zich weer in burgerkleding te steken Voor iedereen verstaanbaar riep de leidsman echter rta de korte inspektie uit: „Mannen, we gaan voetbal len". De motivatie van Van de Boor voor zijn merk waardige beslissing, die vrijwel niemand van zijn collega's zou hebben genomen onder gelijke omstandigheden: „Ik heb toch laten spelen van wege de belangen die in het geding waren. Het was ook vervelend voor al die mensen uit Geervliet, die bij afkeuring voor mets zouden zijn gekomen. Onverantwoord is mijn besluit niet geweest, iedereen heeft kunnen zien, dat er keurig is gespeeld". RKWIK schoot met het gelijk spel zoveel op, dat het nu de laatste plaats deelt met NOC. De Vlaardingers hebben ech ter wel twee wedstrijden meer nodig gehad voor twaalf pun ten. RKWIK-trainer John Seij riep na afloop woedend uit: „Een schande dat het is door gegaan. De scheidsrechter was er alleen maar op uit om zich zelf in het zonnetje te zetten. Gewoon een egotrip van die man Er is sprake van compe- litievervalsing. <x3 »-.aar na: SIODNOC was afgelast. Nu PFC kampioen is, gooit SIOD er verder met de pet naar; dat kun je op je vin gers natellen. We zullen er in elk geval op aandringen bij de KNVB dat NOC eerst die twee wedstrijden achterstand af werkt, voordat wij weer in ak- tie komen". Plas Toch had RKWIK geen reden tot klagen met het gelijkspel. Het was waar, dat PFC heel gelukkig aan zijn doelpunt kwam, dat al na vijf minuten viel. De treffer had alles te maken met de abominabele conditie van het veld, waarop van normaal voetbal geen sprake kon zijn. Een toevallig niet tussentijds in het water gesmoorde pass van Leo Ruig- haver bereikte Ron Pols, die vanaf links in vrije positie door Tom Tibboel voor langs schoot. Ware het niet dat de enorme plas. waar op Peter Heineman heen en weer 'waadde', het leer abrupt afstopte. Dank u beleefd', moet de toe snellende Teun Poldervaart hebben gedacht, want hij werd zo in staat gesteld om 0-1 te scoren. Protesten van RKWIK (Normaal gesproken was de bal 'achter' gerold) vonden bij Van de Boor geen gehoor. De arbiter, die overigens goed leidde: „Ik heb er nog op aan gedrongen om wat zand voor de doelen te strooien. Dan was dit niet gebeurd". Zeker voor de pauze kwamen de gasten beter uit de voelen in het gecombineerde modder bad en waterballet. Aan een systematische opbouw hoefde niet worden gedacht. PFC transporteerde de bal dan ook veelal zo snel mogelijk rich ting RKWIK-doel, wat chaoti sche taferelen tot gevolg had. De Geervlieters verzuimden echter uit een handvol 'open' kansen, vooral via de iets te zelfzuchtige Ron Pols, ruimer afstand te nemen dan die 0-1. RKWIK, voor rust niet ge vaarlijk, drukte zijn opponent na de hervatting steeds verder terug in de verdediging. Een kwartier voor tijd leverde dit overwicht de gelijkmaker op. Invaller Frank van Zwieten kopte een hoekschop van Paul Mak keurig raak: 1-1. Met een dertig-meterschot, dat Ed Zoe ter met behulp van de lat ter nauwernood uit zijn doel hield, doorkruiste Jan Kalk man op de valreep nog bijna het kampioensfeest van PFC... Doetinchem Voor het oog van de nieuwe oefenmeester Huib Ruygrok leverde SVV tegen De Graafschap een uitstekende pres tatie. De Schiedammers sloegen hun slag in de tweede helft en wonnen de ontmoeting met 1-2. Een alleszins verdiende overwinning, omdat SVV zich vooral in het afmaken van de kansen gewoon bekwamer toonde. Alleen in de beginfase van de wedstrijd kreeg een uit blinkende doelman Bas van Noortwijk en kele ^aanvalsgol ven te verwerken. Eenmaal bracht de lat de doelman redding en een tweede maal was een spits van De Graaf schap zo vriendelijk om de bal van nog geen twee meter naast in plaats van in het doel te werken. Na het moeizame begin herstelde SVV zich gaandeweg de eerste helft steeds beter. Uit gespeelde mogelijkheden kreeg het echter niet. De wedstrijd speelde zich voor het grootste gedeelte op het middenveld af. In de aanval had Jan Kónemann duidelijk zijn dag niet. Hij had een 'snipperdag' genomen en zag het spel grotendeels aan zich voorbij gaan. Leven In de tweede omloop kwam er wat meer le ven in de wedstrijd. Na een kwartier open de SVV de score. De voor Frans Schaap in gevallen Richard Dercks deponeerde de bal op het hoofd van Rob Koevermans, ingeval- Jen voor Aad van der Vlist, die zo Edwin de Man in staaj stelde om de score te openen. De Schiedammers bleven na de openings treffer het betere van het spel houden. Na ruim een half uur omzeilde Harry van Ka pel knap de door de Doetinehemse verdedi ging opgezette buitenspelval en bouwde zo de voorsprong uit naar 0-2. Een minuut voor het einde van de wedstrijd gingen vlak in de buurt van het strafschopgebied Jan Könemann en Ferry Meerhof m de fout en dat betekende vrije doorgang voor Piene- man: 1-2. Fftfns Schaap kreeg van d£ goed leidende scheidsrechter Martin Bannet (Vlaardingen) nog een gele kaart wegens praten. Nol de Ruiter wisselde hem direct in. Aad van der Vlist moest met een enkelblessure het veld verlaten. Opstelling SVV; Bas van Noortwijk, Rob Kiebert, Leen Warnaar, Henk Salari, Gerrie van der Heide, Harry van kapel, Edwin de man, Aad van der Vlist (Rob Koevermans). Jan Kónemann, Ferry Meerhof, Frans Schaap (Richard Dercks). Schiedam DRZ speelt de - wedstrijd tegen Schiedam voor de derde ronde van de Rotter dams Nieuwsblad Cup voor de Waterweg niet op het eigen terrein. De Schiedammers wy- ken uit naar het veld van I buurman DHS, om daar onder het kunstlicht de wedstrijd af te werken. De ontmoeting start om 20.30 uur. DRZ moest de wedstrijd omzetten, omdat het eerste zaalteam eerder op de avond in de Margriethal m actie komt voor het zaal voet- bal kampioenschap van Schie- dam. Een probleem is ook nog de 1 wedstrijd tussen Zwaluwen en Excelsior'20. Zwaluwen speelt morgenavond voor de eompe- titie tegen Doto, terwijl Excel- sïor'20 donderdagvond de gis teren afgelaste ontmoeting te gen RFC moet inhalen Wan- 1 neer de wedstrijd nu wordt af gewerkt is nog onzeker Zeker is wel dat de doelman van Zwaluwen, Peter Eikelen-K boom, de loting voor de halve finale van de Rotterdams 1 Nieuwsblad Cup zal verrich- 1 ten. De loting heeft plaats in de kantine van de- vv Vlaar- 1 dingen rond de klok van 21,45 uur. 1 Schiedam Is de eindsprint van Schiedam toch te laat in gezet? Na de probleemloze 3-0 overwinning op PDK blijft de ploeg van trainer Cor Haber- mehl (omdat ook de concur renten punten haalden) op de laatste plaats staan en neeft prolongatie van het derdeklas serschap niet meer zelf in dc hand. Schiedam overtroefde PDK vooral op agressie. Al in de tiende minuut kopte Sjaak van Huet een voorzet door naar Leen Koorengevel, die van dichtbij voor 1-0 zorgde Vlak voor rust maakte John van de Toorn, die eerder ai op de paal kogelde, cr uit een strafschop 2-0 van. Ook de gehele tweede helft was Schiedam superieur Leen Koorengevel raakte de paal en Robert Koorengevel zag een inzet vlak voor de doellijn in de modder stranden. Gelukkig voor zijn ploeg was Ton Ver- wey er als de kippen bij om de bal alsnog over de doellijn te werken; 3-0 en daarbij bleef het. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4