ter meulen natuurlijk Aegir-twee van aparte klasse Slotboom snelste rond Oude Haven JCVverovert opnieuw Zilveren Bat Tsjechen hopen op stunt Canadezen Actief Leonidas kans in eigen hand ter meulen ïran29'951Q95 1 2^1983 RL/RZ/RV/RY/RW/RS UB (ItS Sensationeel slot WK ijshockey Record Jolande van der Meer 4 jjÊ Rotterdams Nseuwsbtad ffi fi'fl ÉA Finland as de verliezersronde van het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey op de zevende plaats geëin digd. De Finnen leverden zon dag tegen Italië voor 3000 toe schouwers opnieuw een te leurstellende prestatie met een gelijkspel van 4-4. West-Duitsland heeft ook het tweede - uiterst geladen - duel tegen Oost-Du itsland gewon nen. De eerste keer zegevier den de Westduiisers met 4-3. Zondag werd het in de Olym pische ijshal 7-3 via de perio- destanden 1-0, 2-2 en 4-1. In totaal deelde scheidsrechter Fournier uit Canada 58 minu ten straftijd uit. De zinloze overtredingen waren des te zinlozer, omdat vooraf de eindklassering al bekend was. West-Duitsland bezette de vijf de plaats. Oost-Du itsland de zesde, Finland de zevende en Italië degradeerde, omdat het slechts tot 4-4 kwam tegen Finland. AVR oppermachtig in titelstri j d München De strijd om het wereldkampioenschap ijshockey krijgt vandaag toch nog een spectaculair slot. Door het verrassende 1-1 gelijkspel van titel houder Sovjet-Unie tegen Tsjechoslowakije heeft zelfs Canada nog een theoretische kans. De in de loop van het toernooi steeds beter spelende Ca nadezen versloegen zater dag Zweden met 3-1 en zijn nu al zeker van een bronzen medaille. De duels Tsjechoslowakije Zweden en Sovjet-UnieCa nada zullen vandaag over de verdeling van de medailles be slissen. Bij gelijke eindstand is het onderlinge resultaat van doorslaggevend belang. Wan neer dat ook gelijk zou zijn gaan de doelcijfers tellen. Het lot van de Tsjechen ligt dus in handen van Canada, ervan uitgaan, dat het uitgebluste Zweden het de formatie van aanvoerder Cernik niet a) te moeilijk zullen maken. In de wedstrijd tussen de beide aartsrivalen heten de Tsjecho- slowaken in de eerste periode de kansen liggen afstand te nemen van de superieur ge achte Sovjets. Daarna werd de Sovjet-Unie sterker en kwam door Makarov op 1-0. Tsjecho slowakije bundelde nog een maal alie krachten en kwam in de derde periode, fanatiek aangemoedig door de 10 500 toeschouwers in de uitver kochte Olympische hal van Munchen verrassend terug lot 1-1 via Hrdina Spijkenisse De inmiddels al weer traditioneel gewor den strijd om het clubkampioenschap atletiek van Rot terdam en de regio is zowel bij de dames als de heren in een overwinning geëindigd voor AVR. Bij de dames- ploegen kwamen de Rotterdammers met een afgete kende overwinning uit de strijd, de mannelijke helft van AVR daarentegen zag zich practisch de gehele zon dagmiddag op de hielen gezeten door Fortuna uit Vlaardingen en Spark uit Spijkenisse. Uiteindelijk moesten de regioclubs, die in de landelijke competitie in een lagere klasse uitkomen, in sportpark De Brug in Spijkenisse toch het hoofd buigen voor hoofdklasser AVR. De stand m de finalegroep is. 1. Sovjet-Unie 2 1 1 0 3 5-1 2. Tsjeehoslow. 2 1 1 0 3 6-5 3. Canada 2 10 12 7-6 4. Zweden 2 0 0 2 0 1-7 Na afloop maakte de analyse nogal opgang, dat het resultaat van de beste van de op elk nummer ingezette twee atleten telde voor de punten. Hierdoor zouden de clubs, die vooral in de breedte een sterke bezet ting hebben, niet geheel uit de verf zijn gekomen. Een ploeg die op elk nummer bij gebrek aan beter slechts één sterke at leet kon inzetten, kon het ver schoppen. Het icsultaat hier van is evenwel een vertekend beeld. Ton Taselaar van de organise rende vereniging Spark: „Ik wil bij de Rotterdamse KNAU- afdeling voorstellen, om vol gend jaar per ploeg alle ge scoorde punten bij elkaar te tellen. Ongetwijfeld worden de zwakkere broeders hiervan de dupe, maar het is wel eerlij ker. De strijd zal dan ongetwij feld nog fanatieker worden, Mogelijk blijven er dan zelfs ploegen weg. Maar dat gebeurt nu ook. Ik ga ook niet meer vragen waarom". Ongetwijfeld doelde hij op Energie en de herenploeg van Metro, die het toernooi lieten voor wat het was. Negen he ren- en negen damesploegen, door zes clubs geformeerd, be vochten elkaar tussen de buien door op een doorweekte en daardoor 'trage' sintelbaan. De resultaten waren dan ook na- veld dicteren, een veld waarin alleen het Orca-duo de Gro ningers konden volgen. In de laatste twintig halen toonde de Aegir-twee haar surplus aan klasse, toen ze de laatste paar honderd meter hun tempo nogmaals tot veertig slagen per minuut opschroefden en daarmee de Orca-twee reso luut naar het tweede plan ver wezen. In de skiff zette Ronald Flo rijn zgn verlies van de skiff- Head recht. Roeiend in een roingger-skiff troefde hij Frans Gobel af. De discussie over de snelheid van de rolrig- ger-boot, een nftuwe construc tie, heeft hiermee na de schan dalige uitsluiting tijdens de ski ff-Head, opnieuw voedsel gekregen. Gobel had in het verleden al laten weten geen voorstander van de nieuwe skiff te zijn. gezien de kosten opstuwende werking van de aanschaf van steeds weer nieuw materiaal. Nu echter Florijn, geholpen door zijn rol- ngger-boot, de macht heeft ge grepen zal Gobel alsnog een gepast antwoord moeten gaan geven. venant De strijd evenwel vaak boeiend, waarbij de coa ches tevreden waren met het toernooi, dat een goede test is voor de competitie die 15 mei start. Regen tijdens de Rotterdamse ctubkampioenschappen atletiek maakte het cnmogelrik om op de soppende baan prestaties van formaat te leveren. dicht in de buurt van clubre- Delden greep de winst op de vocht zich naar de tweede cordhoudster Elly Fiere, die in vijf km in 15.29,2 minuten na plaats op de 3.Ö0Ö meter in *77 tot 5,94 kwam. Fiere zelf een slijtageslag op de zware 11.21 minuten tijdens een fikse was oppermachtig op de 400 baan met veteraan Marius de wolkbreuk, meter vlak, die in 60,6 secon- Snayer van Fortuna. den ging. Bij PAC kwam Koos Slolk tot Trainster Gerda Polak van Van de heren van AVR kwam een persoonlijk record op de Metro was wel te spreken over Mario Kadiks met een win- korte sprint in 11,4. Ron van de derde plaats van haar pu- nende speerworp tot 57,06 me- der Steenhoven en Jacob pillen. Belangrijkste punten- ter. Krachtpatser Slobodan Swart gingen nog nooit zo snel verzamelaars waren hier Cor- Jordacevie, de Joegoslaaf die rond de baan: beiden in 53,2 rie Huisman met 12,7 op de de laatste tijd naast atletiek seconden. De derde plek op de 100 meter en 5,22 meter ver, aan krachtsport doet. stootte 800 meter was voor Joke de Jacqueline Groenewegen met de kogel naar 14,26 meter, Zeeuw in 2.27,7, geen tel later 64,4 op de 400 meter en Man waar hijzelf niet tevreden mee gevolgd door Conehita van anne Noordijk, die met de ko-. was. Steeple-loper Bert van Iersel. Dappere Eveline Botter gel tot 10,22 meter kwam. Records Toch sneuvelden met name op de technische nummers nogal wat persoonlijke records en zelfs clubrecords. Bernadette Fransen van AVR won het discuswerpen met 42,94 meter, waarmee ze het clubrecord van haar tweelingzus Laura (42,18) afpikte. Clubgenote Nellie Cooman sprong 5,87 meter ver, een nieuw persoon lijk record. Daarmee kwam 2e In de vier-zonder-stuurman ging de overwinning naar de vier van Skadi uit Rotterdam, die echter haar overwinning gelijk bedoezelde, door in de vier-met-stuurman met grote achterstand als laatste ie fini shen. De vier-met-stuurman werd gewonnen door de com binatie Orea-Nereus (Perrée, Mijnders, Dam, Helder). Ook Rob van Zanten maakte deel uit van dit Fortuna-on deronsje, Slotboom kon zich tijdens de zes omlopen vrij spoedig ontdoen van zijn naas te belager Riedijk. waarna hij zijn solotocht onbedreigd kon beeindigen. De 40-jarige De Snayer kwam als tweede binnen na 19.19 mi nuten, vijf tellen later gevolgd door Van Zanten, die m do eindfase langs Riedijk schoof. Slotboom, die kortgeleden nog tijdens het WK voor militairen in Algerije als eerste Neder lander finishte op de cross- „Ik ben kennelijk weer helemaal terug na een hardnekkige lies blessure. waardoor ik een groot deel van de winter uitge schakeld was. Ik vond het maar een rare wedstrijd. Ik ben snel weggegaan en heb practisch geen tegenstand ge kregen". Vlaardingen William Slotboom van PAC heeft op Koninginnedag de tra ditionele Oude Havenloop in Vlaardingen op zijn naam geschreven. De 25- jarige militair, die deze maand afzwaait, over brugde de 6.150 meter over de hobbelige kadek linkers in 18 minuten en 46 seconden, zes seconden sneller dan zijn winnende tijd van vorig jaar. De duizenden toeschouwers zagen hoe lichtgewicht Slot boom zich al spoedig na de start met marathonloper Henri Riedijk van Fortuna kon loslo pen van een groepje, waarin Nederlands veteranen kampi oen op de vijftien kilometer Marius de Snayer (Foriuna). ADVERTENTIE ADVERTENTIE Rotterdam De heren van Leonidas maken nog altijd kans de dans te ont springen in de overgangs klasse. Om zich nu al in veiligheid te spelen, had den de Rotterdammers echter moeten winnen van HTCC, dat zich even eens in de gevarenzone bevind. Nu eindigde het duel tegen de Eindhove- naren onbeslist in 1-1. Tot aan de rust was de wed strijd nauwelijks interes sant. HTCC opende in de tweede helft de score, die teniet werd gedaan door Karei van Aggelen. Victoria boekte uit de laatste vier wedstrijden acht punten en maakt daardoor een grote kans voor de overgangsklasse behouden te blijven. Tegen Union werkte het een 1-0 ach terstand weg en daarvoor werd Rexnier Siepman. die twee keer scoorde, hartelijk Cees Lijs (links) en Karei van Aggelen maken het een HTCC-speler moeilijk. Overi gens bracht Van Aggelen Le onidas weer naast HTCC. gen via een strafba! de winst voor HCKZ binnen. In een uitstekende derby opende Ties Kruize, nog steeds sukkelend met rugklachten, voor rust voor KZ de score uit een strafcorner. Maar Roderik Bouwman kon na een schitte rende rush de stand gelijk trekken. Klein Zwitserland bleef drukden en HGC-doel- man Martijn Drijver kon, na Hidde Kruize tot drie maal achtereen de voet dwars te hebben gezet. Ties Kruize niet beletten de rust mei 2-1 te la ten ingaan. In de tweede helft was het Tjeerd Borstlap die de voorsprong nog vergrootte tot 3-1 en daarmee HGC wakker schudde. Roderik Bouwman benutte een strafcorner en de Wasse- naarse ploeg zette de defensie van HCKZ onder druk, zeker toen Klaas Kossen een gele kaart van scheidsrechter Rie- mersma ontving. Zo kwam HGC alweer door Bouwman langszij, tot Maarten van Grimbergen geen fout maakte Juweliersset... leuke set van een kwaliteit die goed blijft Een 2 rrjig col lier armband en 1 paar oor stekers m goudkleur Nu geen 22,50 AQC maar Uc/D overslagportemonnee. Softlederen damesporte mennee met 2 muntgeldvak ken, 5 papiergeidvakken, rits- vak en vak voor rijbewijs/be taalkaart Afm 17 x 9V2 cm In manne, zwart, bordeaux of met het nemen van een straf ba!: 4-3. HDM, dat op het natuurgras van Bloemend aal gisteren met l-O ten onderging, haaide twee punten uit het duel tegen MOP op Koninginnedag. Zelfs de prachtige redding van doel man Ruurd von Holtz kon bei de ploegen niet inspireren tot een aantrekkelijke wedstrijd. Twee strafcorners van Jeroen Kamil waren voldoende de winst van 2-1 in Den Haag te houden. De dames van HGC kwamen niet in actie tegen Were Di vanwege de weersomstandig heden. De dames van HDM wisten zich EMHC niet van het lijf te houden. Hoewel de 5trafcornerverhouding gelijk bleef, konden de Eindhovense dames de winst met 1-0 naar zich toetrekken. Ook Meeuwen lijkt af te zak ken naar de afdeling want de vogels waren in Ridderkerk kansloos tegen Sa turn us en verloren derhalve met 18-10. Bij de dames werd de wed strijd tussen Ancora en Velo na tien minuten gestaakt door zware regenval. Actief won eerder in dt* week in een ster ke wedstrijd met 12-8 van Treffers. Wmgs, dat alleen aan de leiding ging, liet zich ver rassen door Oase - waardoor Actief samen met Wings lijst aanvoerder is geworden. bedankt. De doelman van Union werd in de tweede helft naar de kleedkamer verwezen omdat hij aanmerkingen maakte op de leiding. Volgens de doel man zou Willem Ledeboer een speler van Union hebben ge slagen. Klein Zwitserland maakte dit weekeinde m de hoofdklasse geen fout. Zaterdag moest Hat- tem het onderspit delven met 5-3 en gisteren kreeg HGC op de valreep klop. Hoewel de Wassenaarse ploeg tot kort voor tijd nog op 3-3 stond, haalde Maarten van Grimber- Luxe rijbewijsetui. Croot en klein formaat voor heren en dames van prach tig leder en geheel gevoerd Met ritsvak en vak voor be- taaipas in zwart, bordeaux, manne of wit g\ QC Van 22,40 I voor 1 softiederen damesbeurs. Met 2 vakken a2n de voorzij de en muntgeldvak met rits aan de achterzijde Ruimte voor betaalpas en cheques Afm 17 x 8V? cm in zwart, marine, bordeaux of wit van 22,50 st /1QC Den Haag Tijdens de laatste serie van het nummer 1500 meter vrije slag bij de kring- kampioenschappen zwemmen in Den Haag schoot Jolande van der Meer onhoudbaar naar een tijd van 16.24.8 en vestigde daarmee een natio naal record 25-meter banen. Zij bleef daarmee zeer ruim onder de 16.40.7 van Reggie de Jong. men. Weinig verschil was er tussen de nummers 2 en 3 voor de verenigingsprijs. Torenstad uil Zutphen kwam uit op 31 punten, terwijl het ook steeds trouw aanwezige NMB/VDO uit Amstel veen met 40 punten finiste. De belangrijkste prijswinnaars: Meisjes Jeugdklasse I: 1. Schulze, 2. M. Bakker (beiden Torenstad); Klasse II: 1. J. Bouw (Ef~ fekt'71, Terneuzen), 2. C. Onstek (Torenstad); Klasse III: 1. M. Idema (NMB/VDO) 2. J.Kandon(JCV); Jongens Jeugdklasse I: 1. E. Schop (NOAD) 2. B.Lefel (Vïktorïa H); Klasse II: 1. M. Boom (JCV) 2. R. de Bois Amsterdam'78}^JClasse III: 1. C.HoangTai (Te Zanen,yHaarlem) 2. C. Nedervefdt (Torenstad). Rotterdam Evenals verleden jaar bleken ook nu de jeugdige tafeltennissers van de Vughtse Jeugdeentrale (JCV) de sterksten in het jaarlijkse toernooi om het Zilveren Bat, dat op Koningin nedag zijn 23e aflevering beleefde. Dacht de organisatie in 1982 dat met 550 inschrijvingen het toernooi zijn hoogtepunt bereikt had, nu bleek dat er toch nog wel wat bij kon en kreeg loernooi- leider Dick van Os niet minder dan 600 inschrijvingen te ver werken. Daarmee was wel het maximum voor de sporthal Kralingen be reikt. De Brabantse afvaardiging was beduidend sterker dan de rest. JCV behaalde dan ook niet minder dan 42 punten en kon onder groot enthousiasme het Zilveren Bat weer mee terugne-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6