Infra-rood-shows gaan niet door GRAAG GEDAAN m Duwen Onderhandelingen met Taiwan zitten vast IBflT"WrBfcH II Rotterdams Nieuwsblad 4 Kil I I tliUftm RZ/RV/RY/RW 6 me. 1983 |U Dordtse burgemeestér ergert zich aan spandoek Ongenoegen tussen bisdom priesters èn leken blijft Afperser van zakenlieden aangehouden Ontslagen in onderwijs Jongeren stelen voor 140.000 'Arts' licht bank op Fabrikant breekt met organisator Rotterdam De verzelfstandiging van het RSV-onderdeel Wilton-Fijenoord laat op zich wachten, nu de onderhandelingen met Taiwan in een impasse verkeren. De directie van de Schiedamse werf is giste ren in Taiwan aangekomen om de ge sprekken met de marine-autoriteiten van dat land te heropenen. Waardering De priesterraad is het er over eens dat er moet worden ge werkt de gemeenschap en ver der dat er waardering voor el kaar kan groeien als de men sen zich tegenover elkaar eens goed uitspreken. Desalniette min blijkt de vorm minder voor de hand te liggen. De vergadering deed vele voor stellen van een 'breed overleg', diocesaan of dekenaal, tot be zinningsdagen, met of zonder inleiding. De priesterraad van het bis dom meent dat de positie en taak van de vrijwillige mede werker en -sters in bepaalde patorale situaties moet worden beschreven en afgebakend. Daarmee zou het vrijwilligers werk worden erkend en zou den vrijwilligers en -sters eni ge zekerheid hebben bij wijzi ging in een parochie. Vrijwilligers De priesterraad kwam tot deze conclusie na een aantal geval- 'en te hebben besproken met benoemingsadviseur drs. S. van der Meer. De besprekin gen yan de positie van 'de' vrijwilligers en -sters ge schiedde op verzoek van enige bisdompriesters. Zij hadden geschreven dat er niet slechts beleidsmatig over het priester tekort moet worden gesproken masr °ok dat de inzet van de vrijwilligers bij het personeels beleid mede in beschouwing moet worden genomen. De priesterraad noemde het dienstig dat in de parochies op enigerlei wijze wordt afgespro ken waar iemand wel of niet voor staat. Daartoe zou een eenvoudige overeenkomst met bet parochiebestuur, waarop men zich kan beroepen in ge- val van bijvoorbeeld een pas- toorwisseling, voldoende kun nen zijn. Een arbeidsgerechte- lijke overeenkomst werd afge- I* i w-?2en on*dat daarmee het ka rakter van de vrijwillige me dewerking zou worden aange- Rotterdam De priesterraad van het bisdom Rotterdam heeft nog geen vorm gevonden voor het gesprek van bisschop en bisdombestuur met pries ters en pastorale werkers over de ongenoegens, die over en weer leven. Afgesproken is dat nu een agendacommissie de verschil- lepde mogelijkheden onder zoekt en daarover op een vol gende vergadering zal rappor teren. Ook 2al worden beke ken of het project wordt ge combineerd met een serie bis schoppelijke brieven in het na jaar over 'pastoraat en paro chie in de tpekomst', die bis schop Simonis aankondigde. De meerderheid van de pries terraad had in de vorige ver gadering op een gesprek tus sen bisschop en priesters aan gedrongen over de achtergron den en ongenoegens onder de pastores, die hebben geleid tot het ontstaan van de vereni ging van pastoraal werkenden. Volgens deze meerderheid staat het nog niet vast dat de kloof tussen bisschopfpen) en de vereniging, die'' overigens door de bisschoppen niet wordt erkend, onoverbrugbaar is en dat er geen wegen of ma nieren zijn te vinden om met elkaar om te gaan. W ilton-F ij enoord in patstelling Hoewel duwvaart met zes bakken op de Nederlandse vaarwegen nog lang geen realiteit is de proefnemin gen moeten nog beginnen werd gisteren op het Haring vliet toch ai met negen bak ken gevaren. Ook als proef, maar dan eenmalig en niet op de praktijkvaart gericht. Het ging louter en alleen om de beproeving van de duw boot Mannesmann V, ge bouwd door de werf 'De Biesbosch' in Dordrecht. Met die negen volle bakken 20.000 ton lading wilde de Mannesman n-rederjj weten hoe de duwboot zich zou ge dragen qua snelheid, ma noeuvreerbaarheid en als het op remmen aankwam. De waterstaats-autoriteiten had den toestemming verleend voor de opmerkelijke proef. (Luchtfoto John Boogaard). Rotterdam De Rotterdamse politie heeft een 27-jange in woner van Delft aangehouden, die heeft bekend dat hij de af gelopen maanden heeft gepro beerd tal van zakenlieden uit onder meer de horeca af te persen. De man schreef hen brieven, waarin hij hen som meerde op door hem aangege ven plaatsen en tijdstippen geldbedragen te deponeren De Delfienaar bedreigde de zakenlieden mei (sexueel) ge weld, brandstichting, moord en doodslag- Geen van de slachtoffers ging echter m op de dreigbrieven. Rotterdam Mede door de ingrijpende bezuinigingsmaat regelen, die het ministerie van onderwijs gaat uitvoeren, zul len in het openbaar voortgezet onderwijs in Rotterdam 110 arbeidsplaatsen komen te ver vallen. Het gaat hier om 18 leerkrachten in vaste dienst en 92 part-timers. De achttien zijn al aangeschreven, de part-U- mers krijgen volgende week een brief in de bus. De ge meente probeert enkele perso nen te herplaatsen. In totaal zijn twintig openbare scholen voor voortgezet onder wijs bij de bezuinigingsmaatre gel betrokken. Wethouder Hans Simons van onderwijs heeft de betrokkenen inmid dels schriftelijk zijn spijt be tuigd dat veel docenten zo lang in onzekerheid heeft ge laten. Simons verwijst de men sen in dit geval naar het mi nister van onderwijs, die vol gens hem verantwoordelijk is voor deze situatie. Rotterdam De recherche van het bureau Marcomplem heeft met de aanhouding van twaalf jongeren in de leeftijd van vijftien tot twintig jaar 25 misdrijven opgelost De buit van de verdachten, van wie het merendeel scholieren, be droeg ongeveer 140 OOG gul den Een klein gedeelte hier van is teruggevonden. De groep, die m wisselende sa menstelling opereerde, pleegde twaalf inbraken en diefstallen, twee overvallen en elf bero vingen op voornamelijk zwaar beschonken mannen. De poli tie hield ook nog drie helers aan. De meeste jongeren zijn voor de officier^an justitie ge leid. Rotterdam Een onbekende man. die zich uitgaf voor arts, heeft een bank aan de Blaak opgelicht voor 17 mille. De man verscheen aan de ba lie en deelde mee dal hij het geld van zijn rekening wilde opnemen. Tegelijkertijd toon de hij een rijbewijs, dat ver moedelijk vals was. De 'arts' kreeg het geld zonder proble men uitbetaald. Pas enige tijd later ontdekte de bank in haar administratie dat de zaak fout zat. Dordrecht Burgemeester J.H. van Zuuren van Dordrecht is gisteravond uit een demonstratiestoet van het Breed Be raad tegen Kernwapens gestapt, omdat achter zijn rug een spandoek met het opschrift 'Nederland de NAVO uit, de NAVO uit Nederland' werd meegedragen. De stoet stopte en de organisatoren verzochten de dragers van het spandoek dit te verwijderen, omdat het thema van de demonstratie niet de NAVO betrof. Toen de zaak geregeld was nam de burgemeester zijn plaats aan de kop van de stoet weer in. Even later keek hij om en zag hij tot zijn grote ontstemming dat het spandoek achteraan in de optocht toch werd meegedra- Burgemeester Van Zuuren voor het gewraakt spandoek. gen. Wederom trad hij uit het gelid en maakte, nu zeer boos, andermaaJ zijn bezwa ren aan de organisatoren kenbaar. Die verzochten voor de tweede maal het spandoek op te rollen. Een politieman die bemiddelde, stelde de dragers van het spandoek voor na afloop van de officiële demonstratie het doek desgewenst alsnog te tonen. Daarmee gingen ze akkoord, zodat de demon stratie - met burgemeester Van Zuuren aan het hoofd - werd vervolgd. Anderhalve maand terug had de oud-voorzitter van de raad van bestuur van RSV, ir. A. Stikker, geprobeerd om een oplossing te vinden voor de te korten die er zijn op de bouw van twee onderzeeboten voor Taiwan. Maar volgens een in gewijde bij de werf zijn de fi nanciële constructies dermate ingewikkeld geworden, dat een oplossing uitblijft. Er is op de bouw van de twee boten bij Wilton-Fijenoord een tekort van 260 miljoen gulden. Het geld is via de centrale kas van Rijn-Schelde-Verolme te recht gekomen in het verlies gevende kolengraafproject. Verzelfstandiging van Wilton- Fijenoord lijkt nog ver weg. Door de problemen met Tai wan is de werf in de 'ongeluk kige situatie terecht gekomen dat iedereen op iedereen zit te wachten'. Het ministerie van economische zaken wil pas aan een verzelfstandiging meewer ken als er een overeenkomst is met Taiwan. Op hun beurt zijn de Taiwanezen niet eerder be reid een handtekening onder een overeenkomst te zetten dan op het moment waarop Wilton-Fijenoord definitief los is van RSV. Bij Wilton wordt verwacht dat wanneer er een principe-over eenkomst met Taiwan wordt bereikt de regering water in de wijn zal doen en zat mee werken aan de verzelfstandi ging. Het ligt in de bedoeling door Nico de Vries dat de Wil ton-directie de ge sprekken m Taiwan voor He melvaartsdag, aanstaande don derdag, heeft afgerond. Overheidssteun De voorbereidingen tot ver- zelfstanding van de werf in Schiedam zijn in een ver ge vorderd stadium. Het ministe rie van economische zaken be schikt over alle nodige gege vens. Ook zijn er vergaande afspraken gemaakt over een overheidssteun. De werf zegt voor de reparatiewerf vijfen veertig miljoen gulden nodig te hebben. Do regering wil dat bedrag geven wanneer het boedelkrediet wordt omgezet in een achtergestelde lening Voor de nieuwbouw-afdelmg waar de onderzeeboten voor Taiwan worden gebouwd, geeft de overheid geen enkele steun. Het werk op de Schiedamse werf trekt langzamerhand aan. In de eerste drie maanden van dit jaar was het aanbod gering. Dat kwam deels door de ingezakte répara tie markt, maar ook omdat het bedrijf in surcéance verkeerde, waar door klanten wegbleven Sinds de afgelopen week zijn de dokken en kaden bij Wilton weer volledig bezet. Rotterdam - De première van de infra rood koptelefoon discoshow morgen in de Leuningjes in Poeldijk gaat met door. De directeur ir. H. Kooiker van het technisch bureau Jacot ïn Amsterdam heeft laten we ten, geen enkele vorm van medewerking meer te willen verlenen aan de show van de Delftenaar Frank Steijger. Het Amster damse bureau is de eigenaar van het zoge noemde MID-systeem, de multi music in frared dancing. Ook de shows in Rotter dam, Leiden en Enschede gaan niet door. In een persbericht zegt ir. Kooiker dat de beslissing de zaak niet te laten doorgaan in nauw overleg met de exploitant van de Leunmgjes, de heer L. Droog, is genomen. De beslissing wordt zeer spijtig genoemd, ook voor Droog. Beiden zouden al aanzien lijke kosten gemaakt hebben. Tot gisteren had organisator Steijger nag geen actie on dernomen om het uitstel bekend te maken. Reden waarom Jacot zelf actie ondernam. Kooiker betreurt de beslissing, omdat uit de try-out op 18 april is gebleken dat de nieu we dansmogelijkheid zeer enthousiast was ontvangen. In een commentaar zegt pr- man A. van Holsleijn van de Leuningjes dat hij zich niet wil uitlaten over de achter gronden. „Het is een trieste zaak. Er is sprake van teleurstelling. Het is jammer dat het op deze manier bekend moest worden. Wij waren met Steijger zo in zee gegaan, dat we zelf geen of weinig risico zouden lo pen. Wanneer iemand met nieuwe ideeen komt, moet je hem eens de kans geven". G. Opmeer van de Evenementenhal Weena in Rotterdam zegt bij het horen van het nieuws: „We wisten van het begin af aan al dat we waarschijnlijk van het gebeuren moesten afzien. We hadden er zelf dan ook geen enkele moeite voor gedaan. De hal was vrij en Steijger kreeg de ruimte om er iets te doen. Verder ben ik er niet zo rou wig om, wam waarschijnlijk zouden de ba ten toch niet opwegen tegen de kosten van het extra personeel". Voor de show volgende week in Rotterdam was na een week voorverkoop bij het be spreekbureau van het Rotterdams Nieuws blad nog geen enkel kaartje verkocht. Er zijn mensen die onze krant nog met I ÖWW Z°T m lezen. Uw beste vriend of vriendin amj!nc'<i*>onneè m J misschien. Breng daar even C kwdr?/\lScbe ^schl verandering m, - A<ires.~ aü°njjee J/VJn9, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst Post en goed beloond! Want voor die kleine» u, C°de moeite krijgt u een verzilverd 0nPfa,i miniatuurvanhetRotterdam.se a shüfdi. - - "«"""«adh - -dre-s*ailu*snaar: m ^°sfcode j 'e,e'oion.-.__ mi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5