ROTTERDAMS NIEUWSBLAD oenen Milj voor aanpak gifgronden SVZ verwacht geen akkoord van Vervoersbond FNV 'Uitkeringen niet omlaag' Midlen t efesti val rekent op 20. OOO bezoekers Opheffing dreigt voor Instituut Opbouwwerk i»etde 'BON Rotterdam in overleg met AbvaKabo Brandweer praat niet meer Muziek en |g| politiek.. R' Woning in de as Werkgevers: voorkeur voor eerste voorstel Bewonersorganisaties protesteren: C7 Jongeren bezetten burgerzaal: 'V olkstuint j es buiten schot' 'Sneltram- sluipers' op de bon Grootste gratis open-lucht-evenement in Rotterdam: ROHERDAMS"mTeÏÏWSBLAD ^ROTTERDAM ZATERDAG 21 MEI 1983 Rotterdam Het college /an burgemeester en wet houders van Rotterdam is bereid op zeer korte termijn le overleggen met de ambte- aarenbond AbvaKabo over ie bezuinigïngs- en ombuï- jingsvoorstellen. De bonden hebben alternatie- ze voorstellen gedaan, waar- joor 85 miljoen gulden zou «orden bezuinigd in plaats zan 120 miljoen, zoals door het allege was voorgesteld. Om «elke alternatieven het gaat, s het college nog niet bekend. Volgens de bond zou ook het zerlies aan arbeidsplaatsen be merkt kunnen blijven tot inaximaal vijf- a zeshonderd »n niet duizend tot vijftien honderd, zoals het college leeft voorgesteld. Het college eegt bereid te zijn de voorstel- .en van de AbvaKabo, als ze roede alternatieven bieden, nede bij de besluitvorming te aetrekken. Het college heeft tegelijkertijd ie ambtenarenbonden drin gend verzocht af te zien van ie voorgenomen 24-uurs sta king, die uit protest tegen de aezuinigingen vrijdag bij de RET zou worden gehouden. Een staking zou te veel de be- «oners van Rotterdam en de OTliggende gemeenten tref fen, aldus de Rotterdamse be stuurders. De officiële opening van de lieuwe metro-sneltramverbin- jing naar Rotterdam-oost en iet NS-intercitystation Rotter- iam-Alexander vrijdag door ninister Neelie Smit, is inmid- iels door de op handen zijnde staking afgelast. Rotterdam De Rotter damse brandweer heeft het overleg met de lei ding in de medezeggen- schaps- en dienstencom missie opgeschort In een verklaring zegt de brand weer, dat de voorgestelde bezuinigingen voor het personeel onaanvaard baar zijn. De bezuinigingen van rond de zes miljoen leve ren volgens de brand weer direct gevaar op voor de veiligheid van burgerij. Het voorzienin genniveau wordt te zwaar aangetast, aldus de verklaring. "Verder vreest de Rotter damse brandweer ge dwongen ontslagen en vindt men dat het voor genomen loonoffer de grens 'van het toelaatbare overschrijdt. Rotterdam Minister Winsemius (volkshuisvesting:, ruimtelijke ordening en milieu beheer) heeft het openbaar lichaam Rijnmond circa 9,5 miljoen gulden toegezegd voor opruimingswerkzaamheden op het voormalige EMK-terrein in Krimpen aan den ÏJs- sel en het vroegere terrein van de gasfabriek in Schiedam. Voor het verwijderen van al lerlei soorten chemisch afval, die in bovengrondse tanks op het EMK-terrein liggen op geslagen, is ruim 5,6 miljoen beschikbaar gesteld. Voor het afgraven van de grond van de voormalige gasfa briek in Schiedam, onder meer vervuild met teerhou- dende substanties en cyani de, krijgt Rijnmond ruim 3,5 miljoen. Daarnaast zijn enkele tonnen toegezegd in de kosten van onderzoek en sanering van een aantal andere lokaties in de Rijnmond-regio. Hierbij gaat het om plaatsen in Rot terdam, Schiedam, Rhoon, Spijkenisse en Hellevoetsluis. De bijdragen van de minister omvatten in het kader van de interimwet bodemsane ring negentig procent van de kosten. De overige tien pro eent moeten de gemeenten opbrengen. Met het schoon maken van het voormalige EMK-terrein is vorige week een begin gemaakt. De af gravingen in Schiedam zul len binnen afzienbare tijd van start gaan. Het is juist deze dagen een opmer kelijk contrast: op de voorgrond een groep musici bij het verzetsmonu- ment op het Stad huisplein, tegen de vage contouren van het stadhuis aan de Coolsingel. Muziek en politiek. Terwijl het publiek genoot van de door Uppsala Pa rad Orkester uit Zweden geprodu ceerde klanken, had op steenworp afstand het Rotter damse college van burgemeester en wethouders geen oor voor de ver richtingen van de Scandinavische musici. Rotterdam In de Boeierstraat is gistermiddag een wo ning uitgebrand. De politie denkt aan brandstichting. De brandweer, die snel ter plaatse was, trof de bewoonster In bewusteloze toestand aan. De vrouw werd naar een zieken huis gebracht. De brandweer maakte bij de bestrijding van het vuur klein alarm. Rotterdam „Het plan om bet Instituut Opbouwwerk Rotterdam (IOR) weg te be- zuinigen, is voor ons een complete verrassing en on begrijpelijk." Bat schrijven elf bewoners organisaties in een boze brief aan het college van burgemeester en wethou ders. Uit de tweede bezuinigingso peratie van de gemeente valt te leiden, dat vrijwel geen geld meer vrijgemaakt zal worden ten behoeve van de vier stedelijke welzijnsinstel- kngen: het MAI, Trefcentrum, Stedelijk Vormingscentrum en pet IOR. Deze stonden tot nog toe op de gemeentelijke begro- wng voor 2,7 miljoen. Als ge volg van de bezuinigingsope ratie moet dat bedrag met wee miljoen verminderd wor den. <rDe conclusie kan dus niet an- Zi^n: k®treft hier op enings voorstellen", aldus de bewonersorganisaties in de «lef aan het college.— a?11® staat: „Hoewel inmid- eis de raadscommissie voor jeugdzaken en vormingswerk w de conclusie kwam, dat het «staan van het IOR niet ter Aussie mag staan, heeft het coUege gemeend aan de voor raten te moeten vasthouden." JU «^onersorganisaties zeg den het IOR met name niet te -men missen, omdat: tiet de beste garantie vormt voor onafhankelijk opbouw werk ten dienste van de bewo nersorganisaties; De directe ondersteuning door medewerkers van het IOR van stedelijke samenwer king tussen bewonersorganisa ties, zoals het ROB en 'Laten We Wel Weze' noodzakelijk is. „Het IOR in zijn bestaan be dreigen, beschouwen wij dan ook als een aantasting van onszelf, wat wij niet zullen ac cepteren", aldus de bewoners. Rotterdam De jonge renbeweging, verbonden met de FNV, heeft giste ren korte tijd de burger zaal van het stadhuis be zet. Het doel van de bezetting was om te protesteren te gen de aangekondigde verlaging van de mini mumjeugdlonen per 1 juli. Volgens de jongerenbe weging vervalt door deze verlaging het recht om tot je 23ste een zelfstan dig bestaan te kunnen opbouwen. Zo gaat ie mand van 20 jaar er met de nieuwe bezuinigingen 123 gulden op achteruit. Met ingang van 1 juli zal een 20-jarige 890 gulden netto per maand krijgen. Met de actie wilden de jongeren druk uitoefenen op het Rotterdamse ge meentebestuur om als links college mee te strij den tegen de maatrege len van de regering. Op Binnenstadsdag (28 mei) zullen wederom ac ties worden gevoerd te gen de maatregelen van de regering. Rotterdam De havenwerkgeversorganisatie SVZ verwacht niet dat de Vervoersbond FNV akkoord gaat met een van de voorstellen, die voorzitter drs.P. de Ruiter van de Commissie II heeft gedaan, als oplossing voor het overcompleet aan stukgoed- werkers in de Rotterdamse haven. Directeur G. Zeebregts: „Ik denk niet dat dit gebeurt. Er is Immers in beide gevallen sprake van gedwongen ontslag en dat wijst men af." Ais de Vervoersbond FNV woensdagavond tijdens een nieuwe bijeenkomst van Com missie II definitief beide voor stellen afwijst, gaat de SVZ zelfstandig maatregelen ne men tot het gedwongen ont slag van minimaal 850 man. „Wij stappen om te beginnen dan zelf naar het ministerie van sociale zaken", aldus Zee bregts. Het aantal van 850 stukgoedwerkers kan overi gens nog met zo'n 300 worden vergroot als werkgevers en werknemers het in het kader van het cao-overleg niet eens worden over de financiering van tien procent werktijdver korting in de stukgoedsector. De SVZ gaat wel akkoord met beide voorstellen van De Rui ter. Men heeft inmiddels be sloten de voorkeur te geven aan bet eerste voorstel: ge dwongen ontslag van 500 man per I juli, met de garantie dat er tot 1 juli 1985 geen verdere gedwongen ontslagen vallen. Mocht de Vervoersbond FNV echter een gefaseerd ontslag willen, dan accepteert de SVZ het tweede voorstel: geen ont slag op dit moment, maar van af 1 januari in vier halfjaar lijkse perioden bezien hoe de situatie is en ontslag daaraan aanpassen. Rotterdam De Rotterdamse bond van volkstuinders vindt dat niet meer mag worden bezuinigd op volkstuintjes in de Maas stad. In een brief aan de gemeenteraad schrijven de tuinders dat zij in de eerste bezuinigingsronde van de gemeente al voldoende hebben ingeleverd. Bovendien wijzen de tuinders erop dat zij al bijzonder zuinig werken. Immers: de volkstuinders doen zelf veel aan het onder houd van de lapjes grond. Ze hebben berekend, dat zij zo voor de gemeente 2,2 miljoen uitsparen. gnitiiiiiiiiiiiiiiiiiimjiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiKiKiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiie Rotterdam De politie heeft de afgelopen dagen tegen ongeveer 25 jonge ren proces-verbaal opge maakt, omdat zij de ver keerslichten bij de snel tram in de Alexanderpol- der negeerden. Een aantal 'sluipers' stak vlak voor passerende sneltrams over. Gistermiddag moest een tram zelfs een noodstop maken om niet een fietser aan te rijden. De politie zal ook de komende dagen streng blijven optreden. m!llllllil!ll!lll[lili!IIIIIIi!liillili{|ltlllllll!illli[||f[jii|[jfj||||Mllllllllj|llflll!l!lillJ|||li|[jiji!|||[||fni; Rotterdam Het Midlente- festival zal dit jaar het groot ste gratis muziek- en theate revenement worden,- dat zich in de Maasstad zal afspelen. Zondag 5 juni komen Black Slate, The Nits, Gruppo Sportivo en Batida naar het terrein langs de - die dag voor alle verkeer afgesloten - Doklaan. De organisator is de Stichting Maastunnelfestival, bestaande uit de mensen van theatercafé Het Berenei. Zij verwachten, dat er bij goed weer zo'n vijftien- twintigduizend belangstellenden zullen komen. Vorig jaar hield de stichting het veel grootser opgezette Maastun- nelfestxval, waar veertigduizend koppen geteld werden. Gezien het aanzienlijke verlies van toen en de verminderde subsidie van nu heeft men een wat eenvoudi ger formule gekozen: een poppo dium, een muziektheaterpodium, een muziektent en als vanzelf sprekend Het Berenei, waar de festivalgangers terecht kunnen. Uit gemeentelijke subsidiepotjes hebben de organisatoren een slordige 21.000 gulden weten los te peuteren. Dat is het grootste bedrag, dat dit jaar in een derge lijk onafhankelijk evenement wordt gepompt. Overigens gaat de Stichting Maastunnelfestival er wel vanuit, dat het dit jaar voor de laatste maal zo'n groot festival kan orga niseren. Dat baseert zij op de op stapel staande bezuinigingen van de gemeente, waardoor minder mogelijkheden zullen bestaan dit soort grootschalige activiteiten te kunnen houden. Alleen al voor het aanbrengen van de benodigde voorzieningen als afrasteringen en podia betaalt de stichting 19.000 gulden. Daar naast slokken de optredende mu zikanten en artiesten nog eens zo'n 17.000 gulden op. Zodat de. organisatoren pas quitte draaien bij een nettowinst van drank- en hapjesverkoop van 15.000 gulden. Programma Het programma van het gratis Midlentefestival, dat 's middags om één uur begint, vermeldt een aantal interessante groepen. Gruppo Sportivo en de The Nits behoeven bij het popminnend pu bliek geen nadere aankondiging. Baiika speelt salsa van ongeken de klasse. En Black Slate is een Engelse reggaeformatie, die in het Verenigigd Koninkrijk zo be kend is, dat zij slechts bij wijze van uitstapje op toernee gaat naar het continent. Op het muzïekthealerpodium verschijnen onder meer 'De grootste luxe na de kleuren-tv' (een Nederlandse theatergroep met een programma over vlees en de daarbijbehorende lusten), het Amerikaanse circusvarieté Dr. Hot and Neon en het even eens Amerikaanse toneelgezel schap Pigeon Drop. In de muziektent valt een kin derprogramma te bekijken. En als afsluiting van het festival - om elf uur 's avonds - treedt in Het Berenei jazzzangeres Rosa King met haar ensemble op. Op het festivalterrein komen voorts tal van marktkraampjes, waarvoor de stichting nog kandi daten zoekt. j Ja, stuur mij hetBotteidamsNieuwsblad Sport- 1 bijlage 'ÜIT'bijlage 2aterdagbijlage 14 I dagen gratis op proef. Naam Adres Postcode Plaats Tel nr j I In een open enveloppe zonder postzegel opsturen! I ^'.A^wdM^^3^3000reBplte!daraj

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1