PvdA krijgt brief Jos van der Lugt Vakmanschap herken je zo. Deel Vogelbuurt krijgt dubbele huursverhoging ULAMNGS DAGBLAD SGDIEOAMSCHE COURANT NiEDIK WATERWEG COURANT Hoek van Holland: uitgaansleven krijgt injectie Omroepen ontdekken leuke kant Schiedam BEWONERS: 'WE LATEN NIET MET ONS SOLLEN' Boxer en J basset op j konijnen- jacht Maassluis zit met Verto II in maag Broersvest opgelucht Gewest reeds op de hoogte 'Overleg met bezoekers onmogelijk Gewond bij frontale botsing Schiedam- Oost pleit opnieuw voor straatnaam Koos de Kapper Dieven druk in de weer Minder auto's op veer Maassluis- Rozenburg WOENSDAG 1 JUNI 1983 Vlaardingen Zo'n tachtig gezinnen, die in Holy-Zoid een huis op de eerste etage bewonen, hebben woedend gerea geerd op hun huurverho ging. Terwijl de bene den- en bovenburen de landelijke vijf procent extra moeten betalen, zijn zij voor het dubbele bedrag aangeslagen. Op het stadhuis van Vlaar- dingen hebben de bewoners van de zogenaamde 'panagro- woningen gistermiddag pro test laten horen. Dat ging ge paard met het aanbieden van een pak handtekeningen. Het gaat om de huurders van de eerste elageblokken op de Torenvalklaan. de Sperwer laan en de Spechtlaan die in maandagavond in actie zijn geklommen. De 81 families begrijpen mei waarom zij ais enigen tien procent huurver hoging moeten gaan betalen. „Dadelijk", zo zegt bewoon ster Van Ginneken, „gaat mijn beneden-buurvrouw, die een tuintje heeft en niet naar de brievenbus hoeft te lopen, vier gulden minder betalen dan wij. En waarom moeten wij meer betalen?" In het puntenstelsel voor hun huizen, blijken zij twee pun ten meer te hebben. Hoe dat kan en wat de reden daar voor is, weten de bewoners niet. Mevrouw Van Ginne ken: „Waar *m dat inzit, ver telt het Gemeentelijk Wo ningbedrijf niet. En we heb ben allemaal wel een keer aan de bel gehangen." Dat puntensysteem klopt niet. zijn zij nu van mening. „Kennelijk heeft iemand op het woningbureau een gaatje gevonaen om ons wat extra's in de schoenen te schuiven. Het hoe en waarom wordt ons niet duidelijk gemaakt", schrijft mevrouw Scheepers in een brief. „Wij hebben er altijd begrip voor gehad, dat wij iets meer betaalden dan de buren boven ons in ver band met het traplopen. Maar dit jaar is de maat echt vol en weigeren wij ronduit de voorgestelde tien procent (rond de 26 gulden per maand; red.) huurverhoging te betalen." Zo denken alle 81 betrokken gezinnen erover. „Het Ge meentelijk Woningbedrijf heeft ons geadviseerd maar gewoon te betalen, 't Is te gek", zegt mevrouw Van Ginneken. „Als iedereen vijf procent meer had gekregen, zou je er niks aan doen. Maar we gaan echt geen tien pro cent meer betalen." Matthijs Dollee alias Koos de Kapper, op een archieffo to uit 1973, kort voor zijn overlijden. ijEiiiiiiiiiBiiiiiiiiHiiimiiiiitiiiiimniHiiiriig Vlaardingen Een boxer en een basset hebben gisterochtend eendrachtig een aanval =j op een konijnenhok, dat jn de achtertuin van |j een woning op de Van Hogendorpiaan in Vlaardingen stond, uit- 5j gevoerd. Het lukte de twee loslopende honden s op een gegeven moment {5 - het hok open te krijgen, waarop een dolle konij- nenjacht begon. Niet alle wegvluchten- de diertjes konden een veilig onderkomen vin- den. Eén konijntje was p het haasje en liet het le- j= ven, voordat toeges nel- de agenten een einde ff aan de jacht van de boxer en de basset had- den kunnen maken. De E twee beesten zijn naar 5 het dierenasiel overge- S E bracht, waar de eige- naar de honden tegen §f 5 schadevergoeding kan - komen afhalen. Een beroepsvisser had trouwens ook strop. Hij - viste achter het net toen hij zijn fuiken, die hij in de Bommeer had uitge- |f |,zet, wilde ophalen. Acht i van zjjn netten kos- S i.ten zo'n duizend gulden waren door een an- |'der al weggehaald. gg fiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiininiiiiiiniiiiiininiiiiil Maassluis De gemeente Maassluis hikt steeds meer aan tegen het Verto-terrein. Nu het rijk karig is met het verlenen van contingenten voor woningbouw, dreigt het verlaten terrein bij de binnenstad langer onbe bouwd te blijven. De renteverliezen op de frond en de leegstaande ge bouwen van de enkele jaren geleden gesloten touwfa- briek lopen daardoor gigan tisch op. Bovendien kampt Maassluis met de aanwezig- beid van giftige stoffen in de" bodem van het Verto- «otnplex. De gemeente had er de ko mende drie jaren 423 wo ningwetwoningen willen rouwen, maar dit jaar mag Maassluis van de minister van volkshuisvesting en rolnitelijke ordening waar schijnlijk slechts circa veer- "g woningen in de woning- wetsector bouwen. Die wo- jjuigen zouden niet alleen op Jet Verto-terrein zelf moe- kn komen, maar ook op het ^ögrenzende weiland, dat gemeente om die reden enkele jaren geleden heeft ^gekocht. In totaal gaat «et om zo'n 5,5 hectare. tJm de verliezen te beper- *Eüi onderzoekt gemeente werken wat voor mogelijk- Jroen er zijn met het In sep- kraber leegkomende ge- j»uw van Filtrete aan de wagenstraat, dat ook tot het 'trtihcamplex behoort. ~dnrzijds wordt bekeken of B?t een geschikt onderko- ?en is voor gemeen te wer- zelf dat momenteel ver breid zit over diverse vesti- ™gen in de gemeente. Een Jddere mogelijkheid is het onderbrengen van het jonge- ^<*ntrum Coco dat zijn *7?" aan de Lange Boone- in de toekomst moet ™rlaten om plaats te maken !r°r woningbouw. Boven- |rtn rijn de energiekosten Coco ontzettend hoog ?dwege de slechte staat het huidige onderko- r^Nog voor de zomerva- wil men dat onder- "kk afronden. Oe trambaan tekent zich op de Broersvest al duidelijk af. Schiedam Winkeliers op de Broersvest halen opgelucht adem, nu het gerucht dat het reeds geasfalteerde wegdek voor hun winkels weer open gebroken zou moeten worden, vals blijkt te zijn. Hans van der Vlist, hoofd van de afdeling civiele werken op het stadskantoor, ontkende gisteren dat de Broersvest op nieuw opengebroken moet worden, omdat de gemeente vergeten zou 2ijn twee leidin gen aan te leggen. Van der Vlist: „Welnee. Wat een raar verhaal is dat nou weer?" Maar ondertussen waren som mige winkeliers zich een hoedje geschrokken. Bij de eerste werkzaamheden op de Broersvest scheelde de troep hen al een heleboel klanten, waardoor sommigen de omzet met een kwart zagen vermin deren. Volgens Van der Vlist kan ge woon volgens schema gewerkt worden aan de trambaan. De rails worden momenteel aan gelegd op het stukje Broersvest tussen het Herenpad en Het Nieuwe Stadsblad en het is de bedoeling, dat reeds eind au gustus de eerste tram kan gaan rijden tot aan het Emmaplein. Vervolgens zal de Koemarkt worden gereconstrueerd en zal aan de andere zijde met de trambaanaanleg op de 's-Gra- velandseweg worden verder gegaan. Schiedam Het afdelings bestuur van de Partij van de Arbeid in Schiedam heeft een brief binnen gekregen van Pvd.1-raadslid Jos van der Lr.gt, die deze nog juist vóór zijn vakantie naar Spanje op de bus moet heb^ ben gedaan en waarin hij onder meer laat weten, dat men ernaast zit als men meent dat Van der Lugt geen juridische actie meer onderneemt tegen de stich ting samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN). Bij deze stichting werd Van Hoek van Holland De deel gemeente Hoek van Holland kan gaan werken aan haar toekomstige ontwikkeling. De deelraad heeft gisteravond het startsein gegeven door in over-- grote meerderheid het ont- werp-structuurplan goed te keuren. Wel waren er de nodi ge bedenkingen tegen een eventuele kusluitbreiding en de doortrekking van de spoor lijn zeewaarts. In het structuurplan concen treert het strandleven zich in hoofdzaak in de hoek bij de Noorderpier. Daar moet een vermaakscentrum komen, ter wijl elders langs de kust vol doende ruimte overblijft voor de rustzoekers. In het eindmo- del is gedacht aan strandpavil joens, een hotel, apartementen, een station, een zwembad, winkels, een bowlmgcentrum, horeca-exploitaties en een eve nementenhal. Ook is er de ruimte voor een camping en een bungalowpark. Mogelijkheden voor woning bouw zijn er eveneens. Het structuurplan voorziet in een bouw van 800 huizen tot 1996. De helft van het aantal moet in feite al op zeer korte ter mijn worden gebouwd voor de Hoekse bevolking en econo misch gebondenden. Het be leid van de deelraad is erop gericht om vrijwel alleen te bouwen voor de eigen bevol king. der Lugt zeven maanden gele den als opbouwwerker ontsla gen. PvdA-bestuursleden gin gen er van uit dat Van der Lugt een half jaar de tijd had om tegen zijn ontslag in be roep te gaan. Nu die termijn verstreken was en nog niets bekend was over een juridi sche actie van Van der Lugt, meenden PvdA-afdelingsvoor- zilter en -fractieleider Gé Brouwer dat Van der Lugt hiermee schuld bekende en dus beter de gemeenteraad kon verlaten. In de brief aan het bestuur geeft Van der Lugt aan dat zijn advocaat stappen onder neemt en dat men abuis is. als ervan wordt uitgegaan dat hij dat binnen een half jaar had moeten doen. De opbouwwer ker ontkent derhalve de con statering, dat hij automatisch schuld in de SSSN-af faire heeft bekend. Inmiddels is ook het geweste lijk bestuur van de PvdA op de hoogte gebracht van de nieuwe schermutselingen bin nen de Sehiedamse afdeling van deze partij. Het gewest is alvast ingelicht, omdat het me> de Sehiedamse affaire ronc Van der Lugt te maken za krijgen, indien deze word voorgedragen voor royemen uit de partij, waarmee Van de: Veer en Brouwer hem hebbei bedreigü als hij niet uit d raad stapt. Bestuur Ozobleu stoppen Maassluis Het bestuur van open jongerencentrum Ozobleu op het Maassluisse Hoofd heeft in antwoord op acties van gebruikers gezegd, dat zij stappen zal onder nemen om de activiteiten in het centrum te stoppen. De gemeente geeft vanaf 1 juli geen subsidie meer en het be stuur meent dat het daarom haar 'ondankbare taak' is om aan de sluiting van Ozobleu mee te werken. De bezoekers hebben met hun open brief, waarin te ie2en staal dat zij het centrum open zullen houden, 'het geplande overleg onmoge lijk gemaakt', beweert het be stuur. Medewerkers en bezoekers van het omstreden centrum aan de Professor Steynstraat willen Ozobleu open houden. Ze presenteerden maandag avond een overlevingsplan. Dat plan houdt in dat de be zoekers zelf de geluidsoverlast zullen bestrijden door isolatie aan te brengen. Nieuwe activi teiten moeten de jongeren naar het gebouw trekken. Te weinig bezoekers en geluidso verlast zijn door de gemeente genoemd als de redenen om de tent te sluiten. Het bestuur, waar de jongeren niets meer mee te maken wil len hebben, schrijft in een brief aan het gemeentebestuur, dat sluiting van Ozobleu bij de huidige stand van zaken on vermijdelijk is. Al het moge lijk is gedaan om Ozobleu open te houden, stelt het be stuur. Protesten, bezwaar schriften, een arob-procedure: het heeft niet geholpen. Het bestuur van het jongerencen trum wil op korte termijn gaan praten met andere cen tra, om de opvang van de Ozo- bleu-jongeren na I juli te ver zekeren. Wateringen Bij een fron tale botsing op het Oosteinde in Wateringen is gistermid dag een Maassluise automo bilist gewond geraakt. Een 53-jarige man uit Wateringen kwam volgens de politie, vermoedelijk door niet op te letten, op de verkeerde weg helft terecht. De 43-jarige Maassluizenaar kon geen kant meer uit en botste boven op de tegenlig ger. De bestuurders zijn met snijwonden en een hersen schudding overgebracht naar het Bethelziekenhuis in Delft. Schiedam In samenwerking met enkele Sehiedamse ho reca-ondernemers en een publiciteitsagent, die ruime erva ring heeft met toeristische campagnes op de Scheveningso boulevard, is de VVV van Schiedam een serie activiteiten aan het organiseren, waar televisie-omroepen al interesse voor hebben getoond. Onder andere de Tros en Veronica komen dit jaar naar Schiedam om opnamen te maken van speciale evenementen. VVV-directeur Ruud Pillard zei vanochtend dat de voor bereidingen nog niet afgelopen zijn, maar dal hij verwacht er over ongeveer één maand meer over te kunnen zeggen. Tot die tijd wil Pillard het stilzwijgen nog even bewaren, om daarna met een grote publiciteitscampagne te starten. In het informele circuit spreekt men reeds van een groot muzikaal festival, mogelijk Veronica's Hitland, in het Prin ses Beatrixpark. De activiteiten worden op touw gezet in het kader van de VVV-nota over toeristisch en mediabeleid, die door Pillard naar verwachting eind juni, begin juli zal worden gepre senteerd. „Er is veel op handen," is hel enige dat Pillard op dit moment kwijt wil. Hij hoopt over enkele weken meer te kunnen melden dan alleen het nieuws over de omroe pen, die naar Schiedam komen. ADVERTENTIE. Al meer dun 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proef je. Vakmanschap is Meesterschap Schiedam De bewonersver eniging Schiedam-Oost heeft opnieuw, enkele jaren na een eerder verzoek aan de ge meente Schiedam, het plan op gevat om actie te voeren voor een echt historische straat naam: het Koos de Kapper- plein. Het plein, waar het om gaat en dat die naam zou moe ten krijgen, maakt officieel deel uit van de Franklinstraat, op de hoek met de Wattstraat. Koos de Kapper was een ex centrieke, revolutionaire man. Matthijs Dollee geheten, die het altijd pro Deo placht op te nemen voor onderdrukte en arme Schiedammers in moei lijkheden. De bewoners vereniging zelf heeft al jaren haar onderko men in het pand, waar Koos de Kapper vroeger werkte. Deze vereniging wil nu zoveel mogelijk historisch materiaal over hem verzamelen, onder meer om de gemeente duide lijk te maken dat Schiedam- Oost recht heeft op een straat naam die naar deze markante persoon genoemd is ook al zou dat ten koste van Franklin gaan. Onlangs wijdde de Sehiedamse historicus Han van der Horst nog een beschouwing aan Koos de Kapper in een plaat selijke krant om de actie van Schiedam-Oost kracht bij te zetten. Vlaardingen - Drie Vlaardin- gers zijn gisteren min of meer waardevolle apparaten kwijt geraakt. Zo weid "Johnson* buitenboordmotor van een speedboot gestolen, die bij wa- tersportverening De Bommeer lag afgemeerd. De motor kost zo'n 2200 gulden. Een ander raakte zijn kinder fietsje kwijt. Een nog onbe kende bestuurder van een vrachtwagen laadde het fietsje op zijn auto en is daarop spoor loos verdwenen. Een wat oudere Vlaardinger deed bij de politie aangifte van vermissing van een aantal gi robetaalkaarten. De cheques zijn naar alle waarschijnlijk heid uit zijn brievenbus gesto len. Twee betaalkaarten zijn ondertussen boven water. De postale recherche stelt een on derzoek in. Maassluis/Rozenburg De veerdienst Maassluis-Rozen burg over de N jeu we Water weg heeft vorig jaar een kwart minder auto's vervoerd dan in 1981. Volgens de provincie is de voornaamste oorzaak van deze sterke daling, dat per 1 april 1982 de dienstverlening rigoureus is ingekrompen. Vanwege de slechte resultaten wordt overwogen de kleinste veerboot. De Hoorn, af te sto ten. 1982 was ook geen goed jaar voor de veerdienst. De inkom sten daalden met honderdui zend gulden ten opzichte van vorig jaar. In 1980 waren de inkomsten al drie ton minder dan het jaar daarvoor. Het transport van gevaarlijke stof fen daalde met bijna de helft. Drie miljoen was het exploita tietekort, waarvan Rijk en provincie ieder de helft voor hun rekening nemen. Vanaf 1 april vorig jaar wordt dagelijks nog maar met één veerboot gevaren volgens een twintig-minutendienst. De bei de andere veerboten bleven in reserve. Op dit moment wordt overwogen de kleinste veer boot, De Hoorn, definitief af te stoten. Over blijven dan de Gedeputeerde Schilthuis en de Staeldiep. De verminderde veerinkom- sten zijn voornamelijk te wij ten aan het teruglopend ver voer van personenauto's en vrachtauto's. Het vervoer van personen, fietsers en bromfiet sers heeft vorig jaar wel een beter resultaat te zien gegeven. De hogere inkomsten van het langzaam verkeer waren ech ter niet voldoende om de da ling van het autoverkeer te compenseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1