20 10TTÖAM A m i Taxichauffeur zette overval in scène Eindelijk mooi weer Rotterdam krijgt meidenwegloophuis Vier uur per week korter werken Portheine voorzitter Havenbelangen' De Toekomst bouwers nu kinder dagverblijf Zestienhoven thuisbasis voor bejaarde Electra Indonesische minister bekijkt Rotterdam Weer verkeerde landing van parachutist Zwartrijder in ziekenhuis na vechtpartij met politie Rotterdams Nieuwsblad donderdag 2 juni 1983 RZ/RV/RY/RW Doorbraak in overleg I stukgoed- cao Rotterdam De haven- werkgeversorganisatie SVZ en de Vervoers- bond FNV worden het vrijwel zeker eens over de financiering van tien procent werktijdver korting in de stukgoed sector. Vrijdagmiddag zullen de werkgevers een eindoordeel geven over het 'kostenneutra le' voorstel dat de bond gistermiddag tijdens het eao-overleg heeft ge daan. SVZ-woordvoer- der drs.O. Heemskerk zei na afloop: „Wij zul len dit voorstel con structief beoordelen." Door die werktijdverkorting zouden 300 tot 350 arbeids plaatsen in het stukgoed be houden kunnen blijven, waardoor het overcompleet In die sector tot volgens de werkgevershooguit 500 beperkt kan blijven. Die kwestie is nog steeds onder werp van gesprek in de zoge noemde Commissie II, De werkgevers hebben steeds volgehouden dat de werktijdverkorting hen geen geld mag kosten, omdat de stuwadoorsbedrijven die kos ten niet kunnen dragen. De Vervoersbond FNV heeft nu voorgesteld dat het verplich te overwerk op één zaterdag per drie weken (de "klosza- terdag') via roosters wordt ingebouwd in de werkweek. Verder wordt een aantal toe slagen die aan dat overwerk verbonden zijn, in de maand salarissen verwerkt. Als gevolg hiervan ontstaat er een werktijdverkorting van ongeveer vier uur ge middeld per week. De ver korting wordt verder gefi nancierd door inlevering van een half procent vakantie geld voor de werknemers en via een aantal kleine techni sche aanpassingen in de cao. In het voorstel van de vak bond wordt eveneens reke ning gehouden met een pro- duktiviteitsstijging van twee procent. Volgens bestuurder Kees Voormeuien van de Ver voersbond FNV zullen de stukgoed werkers voor de werktijdverkorting van tien procent ongeveer vier pro cent van hun nettoloon moe ten inleveren. Hij denkt dat de leden van de bond met een dergelijke oplossing ge noegen zullen nemen. Voor meuien vindt het voorstel ook voor de werkgevers aan trekkelijk, omdat er sprake is van de door hen gewenste kostenneutrale financiering. Verder wordt de openstelling van de stukgoedbedrijven door het inbouwen van de 'kloszaterdag' in de werk week vergroot. Voor het per soneel is de regeling interes sant omdat er geen prijscom pensatie behoeft te worden ingeleverd Zie ook pagina 19 Rotterdam De heer H.E. Portheine is benoemd tot voorzitter van de Stichting Havenbelangen. Hij is de op volger van de enkele maanden geleden afgetreden voorzitter H.E.A. Schacht. De heer Port heine is directeur van het massagoed-overslagbedrijf Frans Swarttouw. Rotterdam Een wegloophuis waar Rotterdamse meiden die in de problemen zitten, even op adem kunnen komen. Zo'n meidenwegloophuis wordt binnenkort in Rotterdam gevestigd. Zaterdag zal er in het vrouwenhuis aan de Van Vollenhovenstraat een manifestatie worden gehouden rond het% nieuwe meidenhuis* Vanaf twee uur 's middags kan men terecht voor informatie over het nieuwe wegloophuis. De feestdag wordt muzikaal omlijst door de Molly Boltband en de Ingle Nook mei theater. Het meidenwegloophuis is noodzakelijk, omdat jaarlijks zo'n 700 meiden in de regio Rotterdam van huis weglopen en nauwelijks opvang vinden. Voor meer informatie, telefoon 117926. Rotterdam De totaalcrèehe De Toekomstbouwers is defi nitief van de baan De dag- en nachiopvang van kinderen van éénoudergezinnen zal door het intrekken van de rijkssubsidie veranderd wor den in een kinderdagverblijf. De Toekomstbouwers ontving achthonderdduizend gulden van het rijk. een bedrag dat werd teruggeschroefd tot 250.000 gulden. De totaalcrèehe bood alleen staande vaders of moeder de kans een baan te nemen, om dat voor de opvang van hun kind gezorgd werd. Omdat het ministerie var» WVC echter drastisch wilde bezuinigen op dit gebied en de totaalcrèehe als experiment niet geslaagd achtte, werd de subsidie ver minderd. Waarschijnlijk bete kent dit dat 44 ouders in moei lijkheden kamen en hun baan moeten opzeggen. Of het kinderdagverblijf xn het zelfde pand aan de Schie- kade zal blijven is nog niet be kend. Door de beperkte finan ciële middelen moet eerst een regeling getroffen worden voor eventuele aanpassing van de huur botterdam Een bejaarde ^ockheed Electra die vele ja- en bij de KLM heeft gevlo den, komt terug naar Neder- .and. De IJslandse luchtvaart maatschappij Eagle Air, thans eigenaar van de viermotorige machine, heeft het toestel en zijn bemanning op de Lucht haven Rotterdam gestatio neerd. Eagle Air zegt dat er op de vrachtenmarkt behoefte is aan een vliegtuig met de afmetin gen van een Electra. omdat de meeste toestellen meer vracht kunnen vervoeren dan de 15'/.. ton waarvoor aan boord van de Lock heed-mach me plaats Eindelijk schitterend weer. Reden genoeg voor fotograaf Lex de Herder om de stad in te gaan. Terwijl menig Rotterdammer op de overvolle van de zon genoot bleef het in het havengebied rustig. Rustgevend ook, zoals op de Rijnhaven, waar sleepboten in alle rust op een opdracht lagen te wachten, het personeel de kans biedend van het mooie weer té genieten. Of op de Parkkade, waar je je een nietig mens voelt bij het zien van een zo i grote tanker. Bewonderende blikken van mensen, die de fiets nemen in plaats van een pilsje op het terras. Zo geniet iedereen op zijn eigen manier van i het mooie weer, met de hoop dat het nog lang zal duren. IPS Rotterdam De Indonesi sche minister voor research en technologie, prof.dr.ing. B.J. Habibie komt volgende week een kijkje nemen in Rotterdam. Hij zal bij die ge legenheid een gesprek heb ben met burgemeester Peper. De bewindsman is uitgeno digd door minister Van Aar de nne (economische zaken). Deze wil met Habibie vooral praten over samenwerking op industrieel en technolo gisch gebied. Het bezoek van Habibie aan Nederland begint zondag en eindigt donderdag. Op zijn programma staan ook ont moetingen met koningin Be atrix. premier Lubbers, mi nister Deetman (onderwijs en wetenschappen) en minis ter Smit-Kroes (verkeer en waterstaat), plus bezoeken aan Fokker en Philips en een toespraak voor het VNO. Pijnacker Opnieuw is gis teravond een parachutist, we derom afkomstig uit Rotter dam. in Pijnacker verkeerd op de begane grond gekomen. Dc man kwam in een kas terecht Enkele weken terug belandde ook al iemand verkeerd: in een boom. De man van gister avond raakte door de wind uit zijn route en kwam aan de Overgauwseweg op het waren- huis terecht, waarvan vier rui ten en de nok werden ver< nield. De springer zelf bleel ongedeerd, Commentaar var de rijkspolitie: „Parachutister landen hier tegenwoordig bij na elke avond".... Rotterdam Een 31-ja- rige Rotterdammer is gistermiddag met ver wondingen in het ge zicht in het Dijkzigtzie- kenhuis opgenomen, na een vechtpartij met twee agenten en twee controleurs van de RET. De man werd door de twee contro leurs in de metro zon der plaatsbewijs aange troffen. Hij weigerde de metro te verlaten, waarna de ambtenaren hem op het station Leuvehaven naar buiten duwden. Op het perron ontstond een vechtpartij tussen de zwartrijder en de controleurs. De man zag kans zich los te rukken en opnieuw een trein stel binnen te springen van de volgende metro, die het station Leuve haven kwam binnenrij den. In het treinstel bevon den zich toevallig twee politie-ambtenaren, die de man probeerden aan te houden. Er ontstond opnieuw een vechtpar tij. waarbij de agenten van de wapenstok ge bruik maakten. De man werd geboeid afge voerd. Later bleek dat hij tijdens de vechtpartij dusdanige verwondin gen had opgelopen, dat hij in het Dijkzigtzie- kenhuis moest worden opgenomen. Rotterdam De 28-jarige Rotter damse taxichauffeur, die onlangs de politie alarmeerde, omdat hij door een passagier was overvallen en be roofd, heeft bekend, dat hij de over val in scène heeft gezet. Ook heeft de man toegegeven, dat hij in 1979 valse aangifte heeft gedaan van een overval op het postkantoor aan het Delftseplein, waar hij toen als kassier werkte. Op 17 mei waarschuwde de taxichauffeur de politie, omdat hij op een stil pad, vlakbij vliegveld Zestienhoven, door een klant zou zijn overvallen. De passagier zou hem plot seling hebben bedreigd met een mes en eiste zijn portefeuille, waarin toevallig de week- opbrengst van 1200 gulden zat. Er was vol gens de chauffeur een felle vechtpartij ont staan, waarbij het mes langs zijn colbert schampte. Uiteindelijk belandde hij, volgens eigen zeg gen, vechtend in een sloot langs het pad. De overvaller vluchtte zogenaamd met zijn por tefeuille, terwijl de chauffeur licht gewond achter bleef. De oolitie zette een grote zoek actie op touw. waarbij een helicopter en speurhonden werden ingezet. Het onder zoek leverde alleen het mes op, dat in de sloot werd teruggevonden. Op de middag na de overval wilde de chauffeur een verstag- gever van deze krant niet te woord staan, omdat hij nog 'overstuur' was. Hoofdwond Tijdens de reconstructie van de overval bleek de rechercheurs van het bureau Noord al snel dat een en ander niet klonte. De chauffeur raakte hierdoor m de proble men en begon volgens de rechercheurs te genstrijdige verklaringen af te leggen. Inmiddels was uit de politie-admmistratie gebleken, dat de chauffeur al eerder het slachtoffer was geweest van een overval. In 1979 had hij alarm geslagen, omdat hij als kassier bij het postkantoor op het Delftse plein was overvallen. De man verklaarde destijds dat de gewapende overvaller hem had vastgebonden en pleisters voor zijn mond had geplakt. Ook had de kassier een hoofdwond opgelopen, door een klap op zijn hoofd. De dader zou met 17.000 gulden zijn ontkomen. Dit wekte de argwaan van de rechercheurs, omdat ook in dat geval geen spoor van de dader was gevonden. De chauffeur werd hierop uitgenodigd nogmaals op het politie bureau te verschijnen. Hij bekende tenslotte beide overvallen in scène te hebben gezet. De verwondingen, die hij had opgelopen had hij zichzelf toegebracht. Bij de overval op het postkantoor had hij enige malen met zijn hoofd tegen een muur gestoten, om een verwonding aan zijn hoofd te krijgen. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt wegens verduistering in dienstbe trekking en het doen van valse aangifte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4