Buschauffeurs zetten zelf licht op groen Filmnacht groot succes: uitslapen op het strand I Maassluis publiek weet het beter dan de jury Kikker helpt prins na opening golfbaan ViAAROSNBS DAGBLAD SCHiEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG GODRANT Instuif houdt na stil jaar toch slotavond Bus 56 sneller door Vlaardingen Schiedam ^schrikt' van schadeclaim KNIPSELKRANT NUVERRODEN Geitjes tussen Ballonnen in de Bibelebonse lucht de rails Weer Hermes DVS Jim Passey wint talentenjacht Politiewagen in de sloot Nederlands meest Hollandse courseBomhard WATERWEG MAANDAG 6 JUNI 1933 Schiedam In de zaterdag verschenen knipselkrant van de gemeentelijke sociale dienst (GSD) is het besluit van B en W af gedrukt, dat luidt dat zij het vervaardigen van knipselkranten 'verbieden'. Het is dan ook tevens de laatste knipselkrant, die GSD-voorlichter Henk Bonzet samenstel de. B en W hebben hiertoe besloten in het ka der van de bezuinigingen. Het zal bij dit besluit alleen niet blijven, want zo dik was die knipselkrant nooit. „Het leven zonder knipselkrant kan ook heel gezellig zijn", meldt Bonzet berustend in zijn laatste uit gave. Schiedam De Instuif Schie dam heeft het hele afgelopen seizoen niet of nauwelijks ge draaid, maar dit weekeinde werd er toch een slotavond houden. Dat gebeurde nog wel in sporthal Margriet, waar de muziekgroep After All optrad en disc-joekey Martin Green als vanouds actief was. Martin Green is bij de Instuif al„ zolang actief, dat de naam Evergreen ondertussen mis schien beter bij hem zou pas sen. Het werd nog verrassend druk, hoewel daar met de keus voor de Margriethal wel een beetje op gerekend was. „Ook al draaien we tien jaar niet, de Instuif gaat nooit kapot", had een Instuif-bestuurslld don derdagavond in zaal Irene nog geroepen. En inderdaad, nz een iaar noodgedwongen stop pen oleek de sociëteit toch nog vele oud-leden naar zich toe te kunnen trekken. Men had het naar de zin. Vrijdagavond leek zelfs zaal Arcade wel even vergeten. Dóór Arcade komt het, dat de Instuif dit seizoen maar een paar avondjes bijeenkwam, in plaats van zoals vroeger elke zondagavond. Het zalencom plex aan de Lange Haven is al een jaar gesloten, eerst omdat de rooms-katholieke Volks bond zich genoodzaakt zag het centrum te koop te zetten en daarna omdat de nieuwe stich ting Arcade '82 toch de eindjes niet aan elkaar kon knopen vanwege een verbouwing, die te»duur zou uitvallen. Tot op heden heeft de Instuif geen oplossing kunnen vinden voor het houden van de wekelijkse sbciëteitsavonden, Arcade is, of-was, tamelijk uniek, omdat in'andere zalen moeilijk pop groepen terecht kunnen en arfders wel de dans- en bar- ruimte aan wensen te over la ten. En elke week in de sporthal, zoals vrijdagavond, dat kan fi nancieel toch moeilijk. •Wethouder Maarleveid laat honderd ballonnen op: tien voor elk jaar dat de Bibelebons bestaat. Vlaardingen Veel wind heeft er niet gestaan, maar de honderd ballon nen van de Bibelebons zullen nu wel heel ver weg zijn. Wethouder Maarle veid had ze zaterdagochtend opgela ten op het speelplein van de peuter speelzaal in de Vlaardingse Westwijk. De Bibelebons vierde het tienjarig be staan met allerlei activiteiten in de open lucht voor ouders, kinderen en leidsters. Zakkenlopen, grabbelen in de ton, hei waren de traditionele Bibelebonse spelletjes, hoewel een Bibelebons jon getje een leuke Bibelebonse variant bedacht bij het ballen gooien naar op gestapelde Bibelebonse blikjes. Met de laatste van zijn drie kussens mikte hij slim op de hoge stapel blikjes van ie mand anders. Ook de brandweer kwam. Het was er goed weer voor om de kinderen, van wie er gemiddeld achttien per dag naar de R:hpi in komen, de water spuit te jc. -i -en. De volwasse nen zochten rj hun natje en hun droogje. Atie den Hoedt, die er de volle tien jaar als leidster werkt, samen met Ma rijke Smits, prees de ruimte van haar peuterspeefzaal aan de Van der Werf- straat, die na tien jaar nog altijd aan de riante kant is, gelet op de meeste andere peuterspeelzalen. Het was des tijds van de opgeheven kleuterschool Hendrik de Cock. Vlaardingen Door het aanbrengen van zogenaamde Vetag-apparatnur in de RÉTT-bussen op lijn 56 kan het openbaar vervoer op die lijn vlotter doorrijden. Via de apparatuur kunnen de chaufeurs de verkeerslichten beïn vloeden, zodat die langer op groen blijven staan wanneer de bus eraan komt. Burgemeester en wethouders voelen wel wat voor de maatregel, maar zullen alvorens groen licht te geven eerst de raadscommissie voor verkeer en vervoer raadplegen. De gemeentelijke verkeersdeskundige Jan Loosbroek heeft in samenwerking met de REIT berekent dat dergelijke voorzieningen veel tijd winst opleveren. Er zou dan een bus minder nodig zijn om de geldende dienstregeling uit te voeren. Een andere mogelijkheid is hetzelfde aantal bussen te laten rijden en de frequentie op te voeren. Op de route van de Westwijk via station Vlaar- dingen-Oost naar Holy-Noord passeert bus 56 negen verkeerslichten. Wanneer de voorgestel de maatregelen in het verkeerscirculatieplan worden uitgevoerd zal dat aantal nog worden vergroot. Vooral de verkeerslichten op de Van der Driftstraat, en bij station Vlaardmgen-Oost vormen een „heet hangijzer", zoals verkeers deskundige Van Loosbroek het uitdrukt. Vorig jaar werd al soortgelijke apparatuur aan gebracht in de streekbussen van Westnederland die naar Maassluis rijden. Vooral de verkeers lichten op de Burgemeester Pruissingel, tegen over het Kolpabad, speelden de bestuurders parten. Wanneer zij van de halte aan die singel wegreden en wilden voorsorteren om links af te slaan naar de Westlandseweg, hadden zij daar vooral in de spitsurende grootste pro blemen mee. Er stond dan een lange rij auto's te wachten, die rechtuit de Burgemeester Heus- denslaan wilden oprijden. Door het aanbrengen van Vetag-apparatuur is daar een einde aan ge komen, omdat de buschauffeurs daarmee zelf" de verkeerslichten kunnen beïnvloeden. Schiedam Veertig filmfans, die het de hele nacht hadden uitgehouden, stapten gisteren vanuit een donker filmzaaltje een zonovergoten zondagoch tend in. En het zonnetje, hoe wel venijnig aan de ogen, werkte zowaar verkoelend, want binnen de muren van de Vlaardingen Geitjes op de spoorbaan bij station Vlaardin gen -West zorgden zaterdag avond even voor opschudding. De politie kon de geitjes van de rails halen voordat er onge lukken gebeurden. De beesten werden eerst in het stationsge bouw ondergebracht en later vervoerd naar het asiel. De ei genaar van het vee heeft nog mets van zich laten horen. Schiedam De beslissings wedstrijd Wilhelmus-Papen- drecht, die gisteren in een 1-1 aehng eindigde, wordt woens dagavond (aanvang 17.00 uur) ^ederom op het terrein van kermes DVS gespeeld. De Onnaar v^n het duel promo- veert naar de hoofdklasse. Bij Jj60 gelijke stand is Papen- dtecht de gelukkige, want in de gewone competitie beschik- e het over het beste doelsaldo. hvee wedstrijden beteke- ,.?n v<?or Hermes DVS een tkse financiële opsteker. Op zonovergoten Harga beke- ruim 3.000 toeschouwers wedtrijd en dat aantal Jim Passey, de winnaar- de Wordt ook venvacht. woensdagavond Maassluis Eigenlijk kwam de jury onder leiding van Jill van den Doel, directeur van de Maassluise muziekschool, zaterdagmiddag tot een heel ander oordeel. Volgens de jury !*kiedam Een surveillancewagen van de Schiedamsc politie 5 vrijdag in het water van de Poldervaart gereden. Dat heeft de 1 ïïf vanmoi"gen bekend gemaakt. e bemanning reed met hoge snelheid door de polder ten oosten y "ri industriegebied 's-Graveland, omdat het vermoeden be tond dat de overvallers die ruim tweehonderdduizend gulden ült maakten op het gemeentehuis van Spijkenisse via Schiedam Ver binnenweggetjes naar Delft zouden rijden. De vluchtauto an de overvallers werd niet gesignaleerd. Politiewagen moest xn een bocht van de Polderweg uitwijken oor een tegemoetkomende wagen en raakte daarbij met het lin er voorwiel in de berm. De bestuurder verloor de macht over ®l stuur, waarop de wagen een Ford Eseort In het water landjde. De agenten bleven ongedeeld. had de gitarist Jim Denton de talentenjacht in het centrum van Maassluis moeten winnen. Maar toen de voorkeur van het publiek zo massaal en zo overtuigend naar de zingende cowboy Jim Passey uitging, conformeerde de jury zich hier maar aan. Technisch knappe muziek is tenslotte ook niet al les, moest Van den Doel erva ren, Bij een talentenjacht gaat het ook om een stukje uitstra ling en dat had die 'koeiejon- gen' veel meer. Dankzij het stralende weer was er veel drukte in het cen trum van Maassluis, waar op verschillende hoekpunten mu zikanten stonden, zoals de en thousiaste Botlek Boys op het Bloemen hofje en de Stable' Companion op de Markt met tussenin de FNV-kra^». Het Koopcentrum Binnenstad, die opdracht had gegeven tot de organisatie van de talenten jacht, toonde zich tevreden en gaat in ieder geval over tot een herhaling volgend jaar. Dan kan Jim Passey zijn wis selbeker verdedigen. Ook Youth For Christ, die het organisatiecentrum had onder gebracht bij het Leger des Heils aan de Noordvhet, en het organisatiebureau van Jaap de Nie en Ton Reedijk spraken van een succes. Vol gens YFC-voorzitter Wim de Jong was het. ondanks aan vankelijke bedoelingen, niet mogelijk gebleken om de voor geschotelde muziek vrij van elektronische hulpmiddelen te houden; daarom waren de voorbereidingen nog even be moeilijkt. Teerstoof was het tijdens de Filmnacht '83 flink muf ge worden. Zes films waren er gedraaid: aanvankelijk met 130 bezoe kers, hetgeen een uitverkocht huis opleverde. Vrijwel alle maal bleven zij tot diep in de nacht naar het witte doek kij ken, maar zo rond een uur of zes stapten de eersten toch maar eens op. Veel anderen bleven op het ontbijt wachten, dat door de bestuursleden en vrijwilligers van de Filmclub Schiedam was klaargemaakt, en na de koffie met broodjes ging weer een ploegje weg. Maar die veertig jongens en meisjes, die bleven zitten tot en met het slot van de harde, duistere film The postman al ways rings twice met Jack Ni cholson en Jessica Lange in de hoofdrollen, die veertig be hoorden tot de trouwste film liefhebbers. Onder hen bevond zich wethouder Posthoorn, die uiteindelijk de slaap maar ver dreef door op de vroege zon dagmorgen een handje uit de mouwen te steken bij de ver bouwing van de foyer van het Zoldertheater in de Teerstoof, „Slaap? Wij hebben het veel te druk gehad om slaap ie heb ben," zeiden bestuursleden Mario van Kleef en Arthur Verhulst, toen gisterochtend tegen tien uur de laatste film ten einde liep en Gerard Brou- wer ogenschijnlijk nog fris als een hoentje de projector be waakte. Maar opruimen deden zij toch liever later in de mid dag: tussendoor moest even een tukje worden gedaan. Al leen Frans Segers was nog fit genoeg om te bezemen; hij voelde zich de verpersoonlij king van de Roteb. Iedereen was tevreden. De bu ren hadden geen last gehad van de filmmuziek, de bezoe kers waren allemaal netjes ge bleven, „Dat is bij ons toch al heel anders dan in Rotterdam se bioscopen, waar het publiek soms de hele tijd door de film heen zit te schreeuwen," zei Mario van Kleef. Er was vol gens hem geen o vertogen woord gevallen. En de tech niek zat ook mee. In totaal liep het hele programma slechts één kwartiertje uit. Is deze eerste Schiedamse Filmnacht voor herhaling vat baar? „Eerst naar bedje toe," mompelde bestuurslid Gerard Sparla. Veel bezoekers zeiden, dat zij gingen uitslapen op het strand. ■m aan slag; hij was op Een helicopter leverde een kikker plus wagentje af. Vlaardingen Hei zeer Hol landse uiterlijk van de nieu we golfbaan in de Broekpol der kwam nog eens extra tot uitdrukking op de vlag. die prins Bernhard zaterdagmid dag bij de opening van de baan hees. Er stond een kik ker op die vlag. Even later kwam er een helicopter aan vliegen, die een doos aflever de: ook daar zat een kikker in, zij het dat deze menselijke trekjes vertoonde, en die kik ker bracht een golf wagentje mee, zodat de prins niet over het hele terrein hoefde te lo pen. Het leek we! een nieuw sprookje, van de kikker en de prins. Het behoorde bij de feeste lijkheden zaterdag, waar een uiterst exclusief gezelschap van voornamelijk zakenlie den de opening van de golf baan vierde. Nadat hij de vlag gehesen had, sloeg prins Bernhard nog een balletje en hij bleek in vorm te zijn. Toch was de prins gewaar schuwd, tijdens een toe spraakje vooraf door mr.A. Kats, woordvoerder van de- Golfclub Broekpolder. Deze had gesproken van een pitti ge baan, die zelfs voor erva ren golfspelers nog een uitda ging vormt. Verwacht wordt dat al over korte tijd kampi oenswedstrijden op de Vlaar dingse golfcourse kunnen worden gespeeld. De baan is uniek voor Neder land, bevestigde mr.J.W. Verloop, voorzitter van de Nederlandse Golf Federatie (NGF). Er 2ijn volgens hem met veel banen, die zo vlak zijn en zo'n ruimtegevoel gé ven. En temeer omdat de Viietlanden ten noorden van de Broekpolder er vlak langs liggen, wordt het Hollandse polderkarakter onderstreept Op het terrein zijn 75 000 bo men en planten in de grond gezet. Mr. Kats kon dan ook spreken van een milieu vriendelijke sport, want voordien was dit deel van de Broekpolder nog een moeras sig landschap van verontrei nigd slib uit de Rotterdamse havens. Dat git 2it er nog in. maar de Broekpolder is zo'n mooi stukje natuur aan het worden, dat de Viaardmgers het bijna zouden gaan verge ten. Kats kon het mooi zeggen: „De groei ervan neemt het elitaire karakter van golf op den duur wel weg. Dat zal net zo zijn als met voetbal en tennis." En vervolgens: „Golf is een sport, die in een ont spannen en vriendelijke sfeer gespeeld dient te worden, maar toch veel spanning kent. Na afloop van een wed strijd ken ik mijn tegenstan der beter dan na welke zake lijke ontmoeting ook." Hij vond golf „vormend voor het karakter" en „verheffend en ontspannend voor de wer kende mens". Die werkende mensen zijn in dit gevai voornamelijk de le den van de golfclub, die voor het overgrote deel bestaan uit bedrijfsdirecteuren uit dit ge bied, die meest als bedrijf hebben ingeschreven. Dat is financieel aantrekkelijker. Prins Bernhard hield zelf geen toespraakje, wel de commissaris van de koningin in Zuid-Hoüand, mr. Maar ten Vrolijk, die bekende dat als iemand namens de pro vincie het woord had moeten voeren dat de PvdA-gedepu teerde drs. Joop Borgman had moeten zijn. „Maar waarom ik het toch doe, is omdat Borgman zichzelf niet zou kunnen prijzen en ik hem wel Als iemand met ge duld en energie aar» de tot standkoming van deze golf baan heeft gewerkt, is hij het wel," sprak Vrolijk, die hier mee een applausje voor Borg man ontlokte. Geduld en energie, het heeft inderdaad jaren en jaren ge duurd, voordat dc golfers hun baan gekregen hebben Na de Staeldmnse periode werd gestreefd naar een course op de plek tussen Maassluis en Hoek van Hol land, waar Rijnmond ooit een containerhaven wilde aan leggen. Die grond werd de golfers afgekocht, maar. her innerde Vrolijk zich: „U zei toen terecht: geld hoeven wij met. U wilde grond, u wilde golfen." Zaterdag was het dan uitein delijk zover, na jaren van moeizaam overleg tussen de hogere overheden alsmede de gemeenten Vlaardingen en Maasland, want de huidige golfbaan ligt precies op de grens van die twee gemeen ten. En als Rijnmond een aparte provincie wordt, ligt de golfbaan ook net op de provinciegrens. „Dan bent u hem weer kwijt, meneer Vrolijk, maar geluk kig is er ook een plan voor een golfbaan bij Zoetermeer, dan houdt u er toch één in uw eigen provincie," sprak NGF-voorzitter Verloop, Delft Bij aanvang van de verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap Delfland deelde dijkgraaf mr A.P. van den Berge mee, dat de ge meente Schiedam nogal is ge schrokken van een door het- waterschap ingediende schade claim van vier tot vijf miljoen gulden. Ondanks gemaakte afspraken bleek Schiedam niet in staat het rioleringsstelsel tijdig aan te passen, zodat nog niet kan worden geloosd op de nieuwe installatie De Groote Lucht. Het gevolg daarvan is dat er een exploitatietekort van vele miljoenen guldens ontstaat. Delfland vindt het niet ver antwoord deze tekorten in de algemene millieubeffing te verdisconteren. Zij die daar- aafn geen schuld nebben mo gen niet het slachtoffer wor den van de nalatigheid van Schiedam. B en W van deze gemeente hebben thans be hoefte aan nader overleg met gedeputeerde staten van Zuid- Holland en dijkgraaf en hoog heemraden van Delfland welk gesprek op 7 juli zal plaatshebben. Daarna volgt er nog apart overleg nissen Schiedam en Delfland. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1