"Datgelal, dat gebonk van die popmuziek... Stroomprijs kan 9 Zusterhuis staat op verlanglijstje Sjop VIAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHi COURANT NIEUWE WATERWEG GODRANT Kippen op bank Connie Eggink bovenaan de lijst 1 Gemeentewerken 1 legt persleiding lin Schiedam-Oost Bewoners in geweer tegen lawaai van 't Nieuwelant Stadhuis Maassluis in vakantie vroeg dicht Breed overleg woonlasten ''Zeergeschikt als jeugdhoteP 'Te Loo kan zijn borst nat maken Gewond bij ontploffing op coaster Maden op de galerij School is kippen kwij t Wijnstok krijgt zwartboek Amateurs beginnen later DINSDAG 7 JUNI 1983 Vlaardingen De bewoners uit de omgeving van wijkcentrum 't Nieuwelant aan de Goudsesingel zijn* weer in de pen geklommen. Er moet iets ge beuren aan de geluidsoverlast van het Vlaardingse buurthuis, vinden ze. Vooral het geknetter van brommers, tot laat in de avond, irriteert de omwo nenden mateloos. .Je hoeft niet te denken dat je op zaterdagavond kunt slapen", zegt er een. Al bestaat er bij niemand bezwaar tegen het buurthuis op zich, de bewoners hebben al lang ge leden hun bedenkingen geuit tegen de plaats van 't Nieuwelant. Het staat aan een plein tussen Goudsesingel, Van Hogendorplaan, Rozenstraat en Geraniumstraat in. Het geluid wordt dus aan alle kanten teruggekaatst en dat geeft, zeggen de be woners, een soort echo-effect. Een. bewoner: „Je kan moeilijkje raam dichtdoen in de zomer. Maar dan nog... Dat gel al, dat gebonk van die popmu ziek hoor je altijd." Jaren geleden is er al gepraat in gemeentelijke commissies over het probleem van het lawaai in en rond het buurthuis. De decibels werden geme ten, er werd afgesproken dat verkeer van het plein bij 't Nieuwelant zou worden geweerd. Daar blijken echter weinig bezoekers zich iets van aan te trekken. „Je wordt elke nacht om één uur wak ker van het starten en fors optrekken van die au to's. Op zaterdag duurt het geknetter, die herrie van die brommers, zelfs tot diep in de nacht." Fuïl-swing Volgens de omwonenden is het pand aan de Goudsesingel volkomen ongeschikt voor een buurthuis. Zij zouden het het liefst verplaatst zien, bijvoorbeeld naar park 't Nieuwelant langs de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland of naar het voormalige hulppostkantoor op de Van Ho gendorplaan. Veel bewoners bellen de politie bijna elke zater dagavond, zegt een van hen. „Eerst bellen we het buurthuis om te vragen of het wat minder kan met het lawaai, na een paar keer bellen we pas de politie. Maar dat heeft weinig zin, want zodra die hun hielen hebben gelicht, gaat het feest weer in full-swing verder." Alleen al over het aantal meldingen van geluidso verlast zijn politie en bewoners hel grondig on eens. Hoofdinspecteur Gijs Bierling spreekt van twee meldingen in 1983, de bewoners beweren dat zij minsten vijfentwintig keer de politie gebeld hebben. „Dat is per se onjuist", zegt een bewoner als hij de cijfers van de politie hoort. Bierling hierover: „Die meldingen worden heus goed bijge houden." De omwonenden van 't Nieuwelant zijn het la waai meer dan zat Ze willen dat de disco-activi- teiten. die de rust van de zaterdagnacht verstoren, worden gestaakt. Het plein bij het buurthuis zou voor alle verkeer gesloten moeten worden. „Wan! echt, van wat wij zeggen is geen woord overdre ven." De kippen van de kin- derboerderij in het Bea- trixpark in Schiedam hebben ook besef van de moeilijke economische tijden. Sinds de zon is doorgebroken zijn ze hun ren ontvlucht en leggen ze hun eieren op de bank. Hier echter koesteren ze zich, vermoeid van het gehip over het gras, in het ientezonnetje. Het is weer eens wat anders dan op stok slapen. De kippen genieten van hun vrijheid. w Onvrede in Teerstoof na voordracht Passage ÏéHi life Maassluis Evenals ver leden jaar zal het Maas- sluise stadhuis En de ko mende vakantieperiode slechts bij uitzondering langer zijn geopend dan half zeven. Slechts in gevallen van absolute noodzaak zullen in de periode van 4 juli tot cn met 12 augustus avond vergaderingen worden ge houden. Dat besluit is net als vorig jaar genomen. omdat in die periode het aantal bodes door vakan ties zal zijn uitgedund. Om overwerk van de 'thuis blijvers' en daardoor extra kosten voor de ge meente te voorkomen gaan de deuren vroeger dan anders dicht. De raadscommissie voor ïulmtelijke ordening, volkshuisvesting en ver- keersaangelegenheden, die morgen vergadert, neemt vast een voorschot op de vakantieregeling, In te genstelling tot de normale aanvangstijd van half acht, zal de bijeenkomst al om half vijf beginnen. Schiedam Na een verrassende voordracht van Passage-medewerkster Connie Eggink voor de vacante functie van theaterdirecteur in Schiedam heeft de architect van het Zol dertheater in de Teerstoof, Adriaan Stigter, zich verontwaardigd teruggetrokken uit het Teerstoof-bestuur. Adriaan Stigter maakte reeds elf jaar deel uit van dit be stuur. Hij ziet de twee Schie- damse theaters, die onlangs oen organisatorisch en pro grammatisch huwelijk met el kaar aangingen, in problemen komen als er een directeur wordt aangesteld, die geen rui me ervaring heeft in het Ne derlandse theaterwezen. Volgens hem heeft Connie Eg gink die ervaring niet. „Het is geen kwestie van haat en nijd, want ik vind Connie een lieve meid, daar gaat het niet om. Maar ik heb de stellige over tuiging, dat er sollicitanten waren die meer know-how hebben en meer thuis zijn in de theaterwereld", zei Stigter hedenochtend desgevraagd. Hij heeft zijn bezwaren uiteen gezet in een bedankbrief, ge richt aan twee van zijn oude vrienden in het Teerstoof-be- stuur. Jan van der Meer en Ton de Snoo. Dit tweetal maakt samen met onder ande ren wethouder Herman Post hoorn deel uit van de sollicita tiecommissie voor Passage. Posthoorn wordt beschouwd als de grote animator achter de voordracht van Connie Eg gink, die in Passage al waar- f neemt sinds Ruud Pillard, di recteur van de Schiedamse Gemeenschap/VVV, zich te rugtrok. Stigter begrijpt echter met, waarom de andere leden van de sollicitatiecommissie zich aan Posthoorn geconformeerd hebben. Hij weet dat er sollici tanten waren, die meer capaci teiten hadden en toch gepas seerd zijn. Zo zijn in cultureel Schiedam de namen gevallen van Hans Staal, een medewer ker van Jacques Senf, en Freek van Duin, die onder meer medewerker is van het cultureel tijdschrift Podium (niet te verwarren met hel ge lijknamige Vlaardingse perio diekje). Overigens heeft ook Adriaan Stigter zelf samen met Ma rijke Meijerink gesollici teerd naar de functie van the aterdirecteur; zij stelden voor deze functie gezamenlijk uit te voeren, splitsen in twee deel tijdbanen dus. Stigter bena drukt echter met klem, dat zijn afwijzing mets te maken heeft met de onvrede, die hij over de huidige voordracht heeft. Hij had een afwijzing niet erg gevonden, als hij het gevoel had gehad dat er een capabel iemand was voorge dragen, „Maar ik heb er nu zo weinig vertrouwen in, dat ik ermee stop", zegt hij. Een an der Teerstoof-bestuurslid zegt uit zijn mond genoteerd te hebben, dat Stigter het Zolder- theater met langzaam wil zien afbreken. Vlaardingen Het BOW (Breed Overleg Woonlas ten) vindt dat de prijzen van elektriciteit in de ge meente Viaardingen verlaagd kunnen worden. Vol gens een onderzoek dat Consumentencontact vorig jaar deed is het tarief in Vlaardingen ruim 66 gulden hoger dan het landelijk gemiddelde. Het BOW wil inzage in het contract, waarover de gemeente met stroomleveraneier Rotterdam in onderhandeling is. Het nieuwe contract zou volgens hei overleg moeten ..eiden tot een verlaging van de tarieven. „Wij ver trouwen erop, dat u in uw onderhandelingen het te rugdringen van de woonlasten voorop zult stellen", schrijft Bart van de Gein namens het BOW in een brief aan burgemeester en wethouders. Het overleg wil best meehelpen om de lasten terug te dringen, maar daarvoor is wel inzicht in de contracten nodig, staat er in de brief. De vraag van het BOW is een uitvloeisel van een ge combineerde vergadering van de commissies stads vernieuwing en financiën in maart van dit jaar, waarin de raadsleden zich bogen over de woonlas ten problematiek. In die vergadering werd het BOW gevraagd suggesties te doen om de woonlasten terug te dringen. „Daarbij is inzicht nodig", aldus Van de Gein. Hei streven van het Breed Overleg, waarin verschil lende bewoners- en belangengroepen vertegenwoor digd zijn, is de tarieven in Vlaardingen terug te brengen tot het landelijk gemiddelde. Vlaardingen zit daar volgens Consumentencontact in een aantal gevallen ruim boven. Schiedam De Dienst Gemeentewerken van Schiedam s s IS sinds het begin van deze week bezig met het leggen 1 van persleidingen in de Korte Sïngelstraat en de Marco- S nistraat m Schiedam. Het aanleggen van deze leidingen s gebeurt in verband met de afvoer van afvalwater naar 2 2 de rioolwaterzuiveringsinstallatie de Groote Lucht in 5 Vlaardingen. Tijdens de graafwerkzaamheden is het niet mogelijk in de Korte Singelstraat te parkeren. Ook de s parkeerhavens bij het rioolgemaal in de Marconistraat 2 bunnen niet worden gebruikt. Tijdens de graafwerk- 5 zaamheden is het moeilijk om bij de huizen te komen, SE maar daarvoor worden door de ONS bijzondere maatre- 2 felen getroffen. De werkzaamheden hebben ook gevol- 3 gen voor het verkeer en duren naar schatting drie we- ken. i jiiiiii i itiim ii niiiian tu j ii tt mi i iiiiiii f iiiiiiiiif ii» iiïiMiiiiiiiiiiu muf iiiiiiii mui if iui i irF Schiedam De stichting Sjop heeft haar oog laten vallen op het zusterhuis op de hoek van de Nassau Dillenburgstraat en de Louise de Co- lignystraat. Van deze flat, die op gelijke afstand staat van de twee lokaties van het Schielandzie- kenhuis, staan volgens Sjop enkele etages goed deels leeg. „Geen zuster wil tegenwoordig nog in zo'n flat wonen, met al je collega's onder één dak", meent Sjop-woordvoerder John Zwart. Hij vindt het zusterhuis uitermate geschikt om er een jeugdhotel te beginnen. Volgens Sjop bestaat er in Schiedam behoefte aan een jeugdhotel, waar jongeren tegen zeer lage prijzen een kamer kunnen huren. Er wordt ook gedacht aan een groot pand aan de Lange Haven, op> de hoek van de Griffioen straat, dat voor één ton gekocht zou kunnen worden. Maar het voordeel van het zusterhuis is volgens Sjop, dat er al zoveel voorzieningen zijn, dat daar weinig gerenoveerd hoeft te wor den. Voor de 2usters, die er gewoond hebben, waren er tenslotte al aparte kamers, badkamers en keukens. In het pand aan de Lange Haven zou dat allemaal nog aangebracht moeten wor den. Voorlopig zal het jeugdhotel in het planstadium blijven verkeren, want het kan volgens Sjop nog wel eens een politiek gevoelig punt wor den. Zwart verwijst alleen al naar de „sjteke buurt" rond het zusterhuis, waar de bewoners wel eens huiverig tegenover zo'n jongeren voor ziening zouden kunnen staan. Hij vindt de lo- katie aan de Nassau Dillenburgstraat om die re den ook wat 'excentrieker' dan het leegstaande pand aan de Lange Haven, Leeuwarden/Schiedam Onder politiebegeleiding zal mr. John te Loo vol- gen de weck donderdag naar het stadhuis in Leeu warden worden gebracht Alen zal hem aan de ge meen tegrens opwach ten en dan via omwegen naar het stadhuis begeleiden, want er zijn op diverse plaatsen in Leeuwarden opgravingen aan de gang, en men is bang dat Te Loo daar anders niet doorheen komt Leeuwarden verwacht hem reeds om negen uur 's ochtends. „Het wordt een lange feestdag voor hem. hij kan zijn borst nat ma ken". beaamt gemeente- voorlichter Bakker. De ge- m een teraa ds vergaden ng, tijdens welke Tc Loo geïn stalleerd zal worden als burgemeester van de Frie se hoofdstad, begint om kwart over tjen en daarna zal Te Loo een hapje gaan eten met het voltallige ge meentebestuur, 's Middags tegen vier uur is er een re ceptie. waarop elke Fries die hem wil komen felici teren welkom is. Tot die tijd heeft Te Loo in Schiedam nog vele han den te schudden. Van avond wordt hij thuis op gehaald door de brand weer, die hem naar de ka zerne zal brengen om hem daar uit te zwaaien. En vrijdag is er een afscheids receptie bij de politie. Aanstaande maandag is er dan de buitengewone raadsvergadering, waarop de Schiedamse burgemees ter voor het laatst als zo danig actief zal zijn. Die vergadering begint om half drie in het stadskan toor. Om half zeven is er in het stadhuis een af scheidsreceptie voor de burgerij. Vlaardingen De 39-jarige Antomus Archontoults. opva rende van een Griekse coaster die bij Vlaardingen Oost Be drijven in dok ligt. is gisteren bij een ontploffing in de ma chinekamer van dat schip zwaar gewond geraakt. De olieman liep fracturen op aan zijn armen en een sleutel been. Hij werd overgebracht naar het Rotterdamse Haven ziekenhuis, waar hij nu wordt verpleegd. Naar de oorzaak van de ontploffing in de ma chinekamer wordt een onder zoek ingesteld. Vlaardingen Maden op de galerij van een flatwoning aan de Professor Rutgerstraat in Vlaardingen waren het on smakelijke gevolg van te vroeg buiten gezette vuilnis zakken. De zakken stonden het hele weekeinde op de galerij en door het warme weer was de inhoud gaan rotten. De uitge komen maden kronkelden over de galerij en moesten door de gemeentelijke reini- gings- en ontsmettmgsdienst worden uitgeroeid. Vlaardingen De Barbara- school aan de Seringenstraat in Vlaardingen is in het week einde een fazant en vijf kui kens v«m krielkippen kwijtge raakt. De beesten werden ge stolen uit de volière van de school. De dader maakte ver moedelijk gebruik van een valse sleutel. Vlaardingen Op dezelfde dag dat regering en Tweede Kamer van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen en Humamtas een zwartboek krijgen aangeboden over schrijnende gevolgen van overheidsmaatregelen voor ouderen, krijgt de Vlaardingse wethouder Jelie Wijnstok ook een exemplaar Het zwartboek, dat volgende week woensdag wordt gepre senteerd, is samengesteld uit brieven die binnen zijn geko men bij de ANBO, Humanitas. ombudsman Fnts Bom en het radioprogramma Leeftijd-ge noeg. Tevens zullen de ouderenorga- nisaties op die dag twee open brieven aan regering en parle ment overhandigen, waarin wordt gewezen op de beloften van politieke partijen om de minima, met name de AOW, te ontzien. De afdeling Vlaaardtngen van de ANBO roept zoveel moge lijk ouderen op om volgende week woensdag om twaalf uur in groten getale naar het stad huis op de Markt te komen, wanneer wethouder Wijnstok het zwartboek zal worden overhandigd. Schiedam De voetbalwed strijd tussen Wilhelmus en Pa- pendrecht, met als inzet een promotieplaats naar de hoofd klasse. begint morgenavond niet om 17.00 uur maar om 19.00 uur. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Hermes DVS in sportpark Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1