WATERWEG 'De gordijnen zijn genaaid; wat moet ik nog thuis doen Ondernemers geven Schiedam een vijf SPORT 17 Van den Broek zal wel wat extra's moeten doen Van Noortwijk aan telefoon gekluisterd Inschrijven bij Mercurius Hoogstraat winkeliers willen binnenstadsdag 't (©wb ^HoUanbsctj ^Ütüffte en ^letlmgs Berjmrgt urn bruiloften «t recepties Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. Van der Aa en Vlieg weg bij De Korenbeurs Tafeltenniser terug in eredivisie Martin van Blitterswijk jeugdtrainer Schiedamse titelstrijd Aad Kloppers legt functie neer Emoties te veel voor Oranje Nassau Dercks en Kiebert tekenen bij yiaardingen Wie tienkt dat de econo mische teruggang de studiezin bevordert, vergist zich. Op het eerste gezicht tenmin ste. De rijksgesubsi- dieerde onderwijsin stelling voor avond en dagopleidingen Mercurius hield van daag, gisteren en eer gisteren zijn ïnschrijf- dagen voor het ko mende studieseizoen. De aspirant-cursisten kunnen, afhankelijk Van hun vooroplei ding, hun keus ma ken uit mavo, havo of vwo en binnen die keus nog een beetje aan het vakkenpak ket sleutelen. Er valt ook nog te kiezen uit het tijdstip waarop de oplei ding gevolgd wordt: overdag of in de avonduren. Voor de dagopleidingen zat mevrouw Bakkers drie ochtenden in het schoolgebouw aan de Cu- cacaolaan om nieuwe cursis ten in te schrijven. Voor de avondopleidingen zitten de heren van Oort en van der Ende drie avonden in het ge bouw van het Casimir. Onwennig Jn de lokalen aan de lange, granieten gang van de oude noodschool zijn de lessen nog in volle gang, terwijl de nieuwkomers schuchter plaatsnemen aan een speciaal voor hen gemaakt zitje in de hal. Velen van hen zien voor het eerst sinds vele jaren een school van binnen. Buiten staat de zon al hoog aan de hemel, de cursisten-van-nu, die juist op dat ogenblik van lokaal dienen te wisselen, lo pen door de gangen, gaan even naar buiten en lopen druk met elkaar te praten. Bijna allemaal vrouwen. De nieuwelingen zitten on wennig en zwijgzaam op de harde houten stoelen te wachten op hun beurt om bij mevrouw Bakkers hun wen sen kenbaar te maken. Me rendeels weer dames. Spraakzaam worden ze pas' na een tijdje: „Ja, mijn kin deren gaan nu naar de mid delbare school en met een Mavo-opleiding kan ik ze misschien wel een beetje hel pen. Het is trouwens best door Mari Timmermans leuk om ook bezig te zijn." En een ander: „Ik heb nu zo'n beetje m'n huis op orde en ik ben niet van plan om al m'n tijd in het huishouden te stoppen. Nou ja, alle gor dijnen zijn genaaid; waarom zou ik thuisblijven?" Opvallend is dat weinig mensen het over een baan hebben, Zo van: ik wil graag aan het werk en met een di ploma heb ik meer kans. Het college van B en W presenteerde zich enkele maanden geleden aan het Schiedamse bedrijfsleven. Links van burgemeester Te Loo wethouder Van Tiïborg, rechts Scheeres en achter het katheder Zijdeveld. Schiedam Als iets duidelijk werd op de bijeenkomst, waar B en W van Schiedam zich en kele maanden geleden presen teerden aan het plaatselijke bedrijfsleven, dan was het wel dat er aan de contacten wel wat verbeterd kon worden. Het college zop zich erover buigen, een enquête werd ge houden onder 200 bedrijven. En zie waar het toe leidt: de bedrijven krijgen zelfs een ei gen hoekje in het stadskan toor. alsmede ruime aandacht in een nieuwe Schiedamse za- kengids. Een 'who is who'-pre- sentatje. pat eigen hoekje krijgen de bedrijven pas, als de gemeen tevoorlichting verhuist naar de entreehal van het stadskan toor, want dat past mooi sa aien. in de visie van Jaap Brouwer en Jan Hoep, die het bureau economische aangele genheden (EA) bemannen. Dat kan dus nog even duren. Maar bet plannetje hgt er en dat zal zo hoopt EA al veel on dernemers genoegen doen. jn een EA-rapport, dat wet houder Scheeres vanmiddag jou toelichten, worden meer leuke plannetjes geopperd. Het rapport is een rechtstreeks voortvloeisel van die bijeen komst van B en W met de on dernemers. Brouwer en Roep vroegen een flink aantal on dernemers naar hun meningen over Schiedam, maar ook wil den zij weten waar er knel punten liggen. Wat onderne mers van hun eigen stad vin den, is belangrijk omdat zij veelal omgaan met onderne mers van buiten Schiedam. En «s die in meerderheid te ho- ^en krijgen dat Schiedam niet deugt, dan wordt EA nogal be moeilijkt in alle pogingen om een wervend acquisitiebeleid te voeren. Daarom dus. Het komt er vrij vertaald op neer, dat als iemand Schiedam kan 'verkopen", dat de onderne mers wel zijn. Voorwaarde Dat de gemeente dan ook on dertussen pogingen doet om het klimaat voor ondernemers te verbeteren, is een voor waarde, stelt EA, en daarom dient de gemeente te weten wat er allemaal aan schort. Nu leiden vragen hiernaar niet tot enorme verrassingen. In het rapport stuit men op knelpun ten, die over het algemeen wel bekend zijn- dat er te weinig parkeerruimte is in de binnen stad; dat er geen openbaar ver voer is naar industriegebied "s- Graveland; dat er een voor door Kor Kegel keur bestaat voor aankoop van grond in plaats van erfpacht, en als er al erfpacht geldt, dan liefst met afkoop ineens van de canon over vijftig jaar. En, zo meer. Slechts in één geval zei een ondernemer, dat een probleem voor zijn bedrijf was dat het slecht bereikbaar was voor langzaam verkeer. Een enkel keertje komen die gelui den wel eens bij de gemeente binnen. Knelpunt Daar ligt een belangrijk knel punt. De gemeente Kan wel verweten worden dat zij te weinig doet voor bedrijven. maar omgekeerd geldt, dat veel ondernemers nauwelijks interesse tonen om eens bij EA langs te gaan om problemen te bespreken. Er zou sprake moe ten zijn van een wederzijds contact, waarbij allebei de par tijen actief optreden. Uit het rapport blijkt bijvoorbeeld, dat 65 procent van de onderne mers het gemeentelijk doen en laten voornamelijk volgt via de plaatselijke pers, maar EA stelt zich voor dat er meer di recte wegen zijn. Iets meer dan tien procent komt af en toe eens praten met B en W. Vijfje Zolang dat contact niet verbe tert, zal de beoordeling nave nant zijn. EA heeft in de en quête gevraagd naar het imago van Schiedam. Op een schaal van 1 tot 5, waarbij 1 heel slecht is en 5 heel goed, schoort slechts één vraag een cijfer van 3,03 en dat geldt dan voor het gezellige stadscen trum. Maar verder blijft het onder de 3; goed arbeidsaan bod, genoeg scholen, goed be reikbaar of genoeg recreatie? De beoordeling hangt in die gevallen tussen de cijfers 1.2 en 2,9. Omgerekend in rap portcijfers zou dat komen op een vijfje voor Schiedam, Daar wil de gemeente dus wat aan doen Er is een zeer se rieus voornemen om lokale trusts op te gaan richten, waarin men gemeente, onder nemers, banken en service-or ganisaties als een soort bond genootschap kan zien, dat zich richt op verbetering met raad en daad van het econbmisch milieu. Samen met mevrouw Bak ker zoeken naar het meest ideale vakkenpakket. Mevrouw Bakkers vertelt, dat dat op de avonden meer voorkomt. „Dan komen er trouwens ook meer man nen." De inschrijving loopt goed. Na anderhalve ochtend een hele mavo-klas, een hal ve havo en een halve vwo. „Oh, die komen wel vol. We hebben nu nog anderhalve ochtend en dan komen er ook nog wat avond inschrij vingen." Degenen die zich hebben la ten inschrijven weten, dat ze de komende drie jaar drie ochtenden per week in dit gebouw zullen gaan door brengen. Ze hebben er alle maal zin in... Schiedam De winkeliers op het deel van de Hoogstraat vanaf de Koemarkt tot aan het Museumplein verenigd in de vereniging Hoogstraat- Koopstraat menen dat Schiedam zijn eigen jaarlijkse evenementendag moet krijgen. Te denken valt aan een tegen hanger van binnenstadsdag of het haring- en bierfeest, zoals die respectievelijk in Rotter dam en Vlaardingen worden gevierd. Het bestuur van de winke liersvereniging heeft de leden toegezegd initiatieven te ont plooien om tot een dergelijke dag te komen. Er zullen con tacten worden gelegd met de andere winkeliersverenigin gen, de gemeente en de VVV. De suggestie om in Schiedam een jaarlijks terugkerende evenmentendag te houden komt van Hoogstraatwinke- iier, en tevens VVD-fractie- voorzitter in de gemeenteraad, Gerard Verhulsdonk. Desge vraagd zegt hij er niet over te peinzen de kwestie aan te kaarten in de gemeenteraad. „De ondernemers moeten het zelf doen. Als die met eens de fantasie kunnen opbrengen om zoiets van de grond te krij gen, lukt het nooit." Verhulsdonk zegt dat de win keliers in de Schiedamse bin nenstad het duidelijk kunnen merken als in de buursteden 'een explosie van activiteiten' plaatsvindt. „Op de Rotter damse binnenstadsdag of het Vlaardingse haring- en bier feest is het bij ons altijd stil in de stad. In Schiedam bestaat mankracht en fantasie genoeg om ook iets dergelijks te orga niseren," aldus Verhulsdonk. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 8 ]um 1983 ADVERTENTIE Moor srtt gesdlig kopje fcnffre. HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 <S?-6? &RIELLE TEL.OISIO-29ÓO gezellige bar voor Voor uw zakeniuncb of sfeervol diner Schiedam - Tel. 732977 borreluurtje Grote Markt 2 Zondags geopend Lanoekerkstraat 88 Schiedam Met de degrada tie van De Korenbeurs naar de derde divisie is het team nu echt en helemaal uit el kaar gevallen. Ron van der Aa en Jan Vlieg stappen bei den op. Van der Aa gaat naar Quick'32 in Hilversum, ter wijl Vlieg zich nog uitslui tend met de coaching van landskampioen De Veluwe gaat bezig houden. Van Jan Vlieg was al bekend dat hij niet meer voor De Korenbeurs zou spelen. Dat hij er de afgelopen competitie nog bij was, kwam louter om dat hij nog op de ledenlijst Week te staan en De Koren beurs desgevraagd wel wilde helpen. Desondanks degra deerde het uit de tweede di visie. Door die hernieuwde teloor gang is het niet gelukt om versterking aan te trekken. Dat is ook de reden van het vertrek van Ron van der Aa, die als eenling over zou blij ven. Van der Aa wil zelf nog op hoger niveau spelen, waarin hij door zijn overstap naar Quick is geslaagd. De Hilversummers spelen in de eerste divisie. Het bestuur van De Koren beurs beraadt zich nog deze week over het samenstellen van het eerste team. De over- schrijvingstermijn voor spe lers die zich op de transfer- lijst hebben laten zetten loopt nog tot 15 juii. De bij NOAD door het ver trek van Hans van den Broek naar 't Hooge Huys vrijgekomen plaats, wordt uit eigen gelederen opgevuld. Naast Jan Simons en Jan Landsbergen wordt het team gecompleteerd door de uit het tweede team komende Ron van der Wijk. Zijn plaats zal worden bezet door jeugd speler Edwin Schop. Jan Lansbergen (links) en Jan Simons (rechts) zullen het in de nieuwe competitie moeten stellen zonder Hans Schiedam Juist nu NOAD naar de eerste divisie is gepromo veerd, heeft eerste speler Hans van den Broek overschrijving aangevraagd. De Schiedamse tafeltennisser speelt volgend sei zoen voor 't Hooge Huys (Alkmaar). Voor NOAD betekent het vertrek van Van den Broek een gevoelig verlies. Drie jaar gele den verdween hij uit de eredivisie, toen hij na een contraverse met Hans Lingen voor De Korenbeurs bedankte. Hij ging bij stadgenoot NOAD spelen, maar keert alsnog m de nationale top terug. „Juist nu we gepromoveerd zijn, is het voor mijn teamge noten van NOAD niet zo leuk, dat ik vertrek", aldus Van den Broek (30). „Maar die over schrijving loopt al langer dan dat er van promotie sprake was". NOAD heeft nog wel ge tracht om Van den Broek te behouden, maar hij gaf toch de voorkeur aan Alkmaar, Van den Broek komt daar in de plaats van de naar Gispen ver trekkende Bert van den Ham. Zijn teamgenoten worden in ternational René Hijne en stadgenoot Nico van Slobbe. Van den Broek heeft zijn con tacten in Alkmaar, omdat hij samen met Hijne en trainer Jan van Aart bezig is aan de uitgave van een tafeltenms- boek. Het wordt een losbladig instructieboek, over techniek en tactiek en geschikt voor op leidingen en cursussen. Het uit 160 pagina's bestaande eerste deel komt al in juni uit, waar na er later nog aanvullingen zullen volgen. voor NOAD", aldus Van den Broek. „Ik trainde een jeugd groep en dat wil ik blijven doen". Over zijn rentree in de eredi visie laat Hans van den Broek zich nog voorzichtig uit. „Dat zal nog moeten blijken. Het gaat allemaal wat harder en sneller dan een paar jaar te rug. Ik zal er wel wat extra's aan moeten doen Van den Broek denkt daarbij vooral aan de tafelvastheid en hei op voeren van de conditie. „Op dat niveau zal ik serieuzer en harder moeten trainen". Behalve het schrijven van het boek en het spelen in 't Hooge Huys, gaat Hans van den Broek zich in Alkmaar ook nog bezig houden met de op leiding van de jeugd. „In sa menwerking met de regio is daar een beleidsplan voor de jeugd. Met nog een aantal trai ners gaan we dat verder uit werken, zodat er uit de jeugd meer doorstroming gaat ko men". „Ook bij NOAD", zo vervolgt Van den Broek, die zich in de belangstelling van nog enkele clubs mocht verheugen, „zijn we bezig met jeugdpiannen. Weliswaar nog met zo ver als in Alkmaar, maar de basis is er al, NOAD zit weer in de A- groep en was ook vertegen woordigd in de kampioenspou le". Teleurstelling ,,Op tafeltennisgebied was er vrijwel niets op de markt", al dus Van den Broek. „Dit boek is naar de verenigingen toe ge schreven en de belangstelling is al veelbelovend". Behalve het schrijven van het boek, gaf het drietal ook al cursussen en speelden zij demonstratie-wed strijden. Die samenwerking heeft ertoe geleid, dat Van den Broek nu ook voor Alkmaar gaat spelen. Hij vertrekt overigens in goe de harmonie bij NOAD, al is de teleurstelling daar wel groot. „Maar ze wisten dat het speelde- Ik blijf nog wel actief Vlaardingen Martin van Blitterswijk neemt met ingang van komend seizoen de training op zich van de pupillen- en de ju- morenselcecues van RKWIK. Van Blitterswijk is zeker geen onbekende in het Vlaardingse voetbalwereldje. Hij speelt in het eerste van CION en is tevens topscorer. Ook is hij als coach verbonden aan hel Nederlands brandweerelf Uil Martin van Blitterswijk volgt Jan v<in 't Hof op. die benoemd is tot hoofdtrainer. Schiedam Nu het visseizoen weer open is, start vanavond de strijd om het viskamptoenschap van de stad Schiedam. In toaal worden drie wedstrijden afgewerkt Op 22 juni en op 6 juli zijn de volgende dagen. De jeugd zal m twee ronden uitmaken wie zich kampioen van Schiedam mag noemen. Het eerste concours is op 18 juni en het tweede op 2 juh Schiedam -Aad Kloppers heeft zijn functie als trainer- /coach van zaalvoetbalvereni ging Groenoord neergelegd. De scheidende trainer heeft Schiedam Het worden lang zaam aan spannende dagen voor Bas van Noorlwijk. De 28-jarige, licht kalende doel man van SVV weet inmiddels zeker, dat de belangstelling van Willem II serieus. Tevens wacht hij op een telefoontje van Han Berger, de nieuwe oefenmeester van FC Gronin gen, die hem nog steeds niet van de lijst kandidaten heeft geschrapt, Overigens heeft noch Willem II noch FC Groningen offi cieel van haar belangstelling laten blijken bij SVV's secreta ris Frans Eykenbroek. Het is wèl de bedoeling, dat het be stuur van de Tilburgse eredi- visionist nog deze week con tact zoekt met Eykenbroek. ten einde van gedachten te wisselen over het door SVV te vragen transferbedrag. Delft In de veel besproken wedstrijd tegen Velocitas is Oran je Nassau geen moment gevaarlijk geweest. Met vier invallers kon de Vlaardingse korfbalploeg moeilijk haar draai vinden, terwijl Velocitas op volle oorlogssterkte de klanserj goed af maakte: 10-5. Pas na 3-0 kwam Nassau in deze promotiewedstrijd tot scoren en dat leverde een 5-2 ruststand op. Vlak na rust kwam Nassau te- tug tot 5-4, maar de gelijkmaker bleef uit en Velocitas trok de wedstrijd volledig naar zich toe. Met 10-5 viel voorlopig het doek voor Nassau. Definitied zal deze zaak pas afgesloten zijn, wanneer op 23 juni het protest van Nassau wordt behandeld. Wim Verhey, de voor zitter van Nassau, zal proberen de zaak mondeling aan te kaar ten. De doelpuntyen werdem gemaakt door René Kooijman. Lednneke Verhey, Leo van de Bie en Monique Jonkheid. X? tien jaar geleden het initiatief genomen tot de oprichting van de voetbalvereniging. Vanaf die tijd ook heeft hij het eerste team onder zijn hoede gehad als trainer/coach. Het resultaat mocht er zijn. Begon nen in de laagste klasse, speelt het standaardteam nu in de hoogste klasse van de afdeling Rotterdam. Het bestuur van, Groenoord is momenteel naar stig op zoek naar een geschikte opvolger voor Kloppers. Het komende zaal voetbalsei zoen zal Groenoord met liefst zeven teams de competitie in gaan. De vereniging kan ech ter nog wel aantal nieuwe le den gebruiken. Een ieder die belangstelling heeft kan in lichtingen krijgen bij Jan de Ridder (010-70.70.87) of bij Fred de Langen (010-74.11.36). Schiedam Na Rob Koevermans, Jan Köne- mann, Harry van Kapel en Ger van der Heide hebben nu ook Richard Dercks en Rob Kiebert hun contract met SVV verlengd. Beide spelers bereikten gisteravond een aecoord met het be stuur van de Schiedamse eerste divisieclub. Zowel Dercks als Kiebert begint aan het vierde achter eenvolgende seizoen op Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3