Veeg uit de pan voor wao- werkgroep VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Ook Jeugdhaven naar Mastenbroekschool Sloop aan Raam en Achter de Teerstoof Resocialisatie ex-verslaafden in Overschie 'Het zal wel moeilijkheden geven Stuurgroep kiest voor Klussenstation SISO: 'Niet dwarsliggen' Wethouder neemt bewoners van Nieuwelaan apart Waarschuwing voor wisselaars Speedboot leeggeroofd Open brief valt slecht bij college Een ton voor minderheden Palmolie gemorst in KW-haven Invaliden krijgen plek bij ziekenhuis DONDERDAG 9 JUNI 1983 Vlaardingen De stuurgroep werkgelegenheid sprojecten, heeft gisteren fiat gegeven aan het Klussenstation van de wijkvereniging Vettenoord- sepolder. Burgemeester en wethouders van Vlaar dingen hadden dat eerder al gedaan. Het project moet, tegen de zin van de VOP, aanhaken bij het stedelijk instituut samenlevingsopbouw (SISO). De gemeente wil werkgelegenheidsprojecten niet per wijk subsidie geven. „Het moet stedelijk aange pakt worden", 2egt wethouder Jelle Wijnstok, voorzitter van de stuurgroep. Een maand geleden gingen VOP en SISO nog rol lend over straat, omdat beide een timmerwerk plaats wilden opzetten, maar niet tot samenwer king konden komen. De wijkvereniging zag niets in de aanpak van het SISO, waarbij volgens haar te weinig de nadruk ligt op het werk. Er zou te veel papieren rompslomp aan te pas komen, meende de VOP. Het stedelijk instituut beschul digde ondertussen het Klussenstation van intimi datie; mensen die aan het project van het SISO wilden meewerken zouden bedreigd zijn. Die twee moeten nu, zo wil de stuurgroep, gaan samenwerken. „Dat zal in het begin wel enige moeilijkheden geven", verwacht Wijnstok, „maar die zijn op te lossen." De stuurgroep vindt het Klussenstation een goed project, maar wil het sa men met andere projecten stedelijk organiseren. „Er moet een centraal punt zijn waar de know how zit", aldus Wijnstok. Het SISO had haar plan voor een timmerwerk plaats al teruggetrokken. „De doelstelling van de projecten was toch hetzelfde", zegt Willem Oranje. „Als wij dwars waren gaan liggen had het nog een half jaar kunnen duren voor er een project goed gekeurd was. Dan ben je a-sociaal bezig." Oranje vindt het logisch dat de stuurgroep het project van de VOP wil onderbrengen bij het SISO. „Het moet stedelijk aangepakt worden. Je kunt niet alle volgende projecten ook bij de wijk vereniging onderbrengen. Dan kun je de deelne mers aan de projecten geen garanties geven, geen zekerheid dat ze hun uitkering behouden." Met de subsidie aan het Klussenstation is niet de hele pot van de gemeente voor werkgelegenheid sprojecten leeg. Er blijft nog bijna achtduizend gulden over. Volgende maand praat de stuurgroep over de verdeling van dat geld. Het SISO heeft nog een paar uitgewerkte plannen voor andere projecten: e<*n recyclingproject, een ecologisch res taurant en een kledingherstelproject, Die zouden met het geld dat nu nog over is gestart kunnen worden. Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan wil maandag in één avond twee problemen op lossen. Eerst gaat hij proberen om de bewoners van de Nieu welaan opheldering te geven over zijn plannen met hun huizen. Hij gaat hen vertellen dat de gemeente de toezegging, dat de bewonèrs duidelijkheid zouden hebben over de finan cien voor er nieuwbouw ge pleegd zou worden, niet ge stand kan doen. Burgemeester Fred van Lier gaat die bijeen komst voorzitten. Later op de avond praat hij met de projectgroep voor stadsvernieuwing in het cen trum over de onvrede binnen die groep. De projectgroep voelt zich herhaaldelijk gepas seerd door de wethouder en beweert dat ze niet de nodige informatie krijgt om besluiten te nemen. De projectgroep had het alle maal anders bedacht, Op woensdagavond zou de groep in het buurthuis De Haven met de bewoners-van de Nieu welaan van gedachten wisse len over wat er met hun huis jes gaat gebeuren. De wethou der zou bij die bijeenkomst te gast zijn om het standpunt van het college te verduidelijken. Er zouden misverstanden drei gen bij de bewoners, meende Goudriaan. De wethouder echter wilde niet 'bijzitten' maar voorzitten, maar de projectgroep ging daar niet mee akkoord. Gou driaan besloot toen met beide groepen apart te praten in het stadhuis, onder voorzitter schap van "de burgemeester. Woensdagavond had hij drin gende andere bezigheden en de bijeenkomst werd verscho ven naar maandag. Daarover is de projectgroep nu weer boos, In plaats van één avond zouden ze deze week twee avonden bij elkaar moe ten komen, want de vergade ring op woensdag gaat gewoon door. „Alsof we niks anders te doen hebben", zeggen nu de ontstemde leden van de pro jectgroep, die niet van plan zijn om op afroep van de wet houder op te draven. De Nieuwelaan, de voorgeno men sloop van de overgeble ven huizen en de bebouwing van de overzijde van de straat, is juist een van de hete hangij zers binnen de projectgroep. De informatie vanuit de ge meente is onvoldoende om een afgewogen oordeel op te base ren, menen de leden. De me dedeling van de wethouder dat er haast moet worden ge maakt met de bebouwing van de Nieuwelaan noemen de le den „een bom onder de pro- .ectgroep." Vlaardingen De politie waarschuwt dat er in Vlaar dingen een witte Mercedes met Westduits kenteken ron drijdt, waarvan de inzittenden wisseltrucs proberen uit te ha len. Aan het eind van de middag probeerden de mannen bij een voorbijganger geld te wisselen. Zij zeiden dat het Westduits geld was. De man trapte er aiet in, omdat hij zeker wist dat het geen Westduitse mar ken waren. De politie ver moedt dat het om Oostduitse marken gaat, die veel minder waard zijn dan Westduitse. Hoewel gisteren onmiddellijk een onderzoek werd ingesteld oaar de witte wagen, leverde dat geen resultaat op. Jlaardingen Vanuit een in de Oude Haven afgemeerde speedboot hebben onbekenden vier surf pakken, twee stoot- Jdllen en een monoski gesto- Hafkamp geeft sleutel aan i ieuwland- j ongeren Schiedam De jongeren uit de Schiedamse wijk Nieuwland kunnen aan het werk in de voormalige Mastenbroekschool. Gistermiddag ontving de voorzit ter van de stichting De Jeugdhaven, Piet van de Ploeg, even na half zes van wethouder Luub Hafkamp het zo fel begeerde bosje sleutels van het gebouw. Voorlopig mag men alleen maar schoonmaken. Na twee jaar is het actievoeren van. de jongeren van de Aladdin-groep beloond. Een van de aanwezige jonge ren verzuchtte bij het betreden van de school tegen jongeren werker Frans Ekel: „Go, wat is nu het volgende waarvoor we actie gaan voeren?" De noodzaak van een eigen onderkomen van de jeugd uit Nieuwland werd in oktober 1981 duidelijk. De jongeren kraakten de school aan de De Meesterstraat, waarvoor zij gisteren uiteindelijk de sleutel kregen. Succes had echter die kraakactie van toen niet Er werden wat vernielingen aan gericht en burgemeester Te Loo liet de jongeren eruit zet ten. Zij zwierven vanaf dat moment weer dakloos door de wijk. Vervolgens zouden de jonge ren van Aladdin worden on dergebracht in de voormalige kleuterschool Sint Gabriël aan de Dr.Schaepmansingel, Door nog onbekende reden brandde het gebouw in het weekeinde na de jaarwisseling uit. Uitein delijk kreeg men enige weken geleden te horen dat de ru moerige groep alsnog zou wor den ondergebracht in de Mas tenbroekschool. Voorzitter Piet van de Ploeg heeft zojuist de sleu tels gekregen van wethouder Hafkamp. Niet alleen de jongeren van Aladdin waren gistermiddag goedgeluimd. Ook het bestuur van de Jeugdhaven had daar voor alle redenen. Zij verlaat de huidige huisvesting aan de Albardastraat om, na de ver bouwing, ook in het schoolge bouw le trekken. Wethouder Hafkamp zei tegen Van de Ploeg, dat er de afgelo pen twee jaar op de gemeente lijke afdeling CSJ geen dag voorbijgegaan is zonder dat over de huisvesting van de NieuwJandse jongeren en de Jeugdhaven is gepraat. „We hebben de zaak uiterst serieus behandeld", zei hij, „maar we moesten allerlei kanalen be wandelen en dat kost nu een maal tijd." Hij prees met name ambtenaar Herman Gerrits en jongerenwerker Frans Ekel voor hun inzet. Schiedam Om plaats te ma ken voor 69 nieuwbouwwo ningen voor alleenstaanden wil de gemeente Schiedam nu eindelijk de panden gaan slo pen aan de Raam 17 tot 25 en Achter de Teerstoof 20 tot 28. Het gaat hier om zeer oude pandjes in een. al nauwelijks meer historisch deel van de al oude Brandersbuurt. Het nieuwbouwplan voor 69 wo ningen werd al twee jaar gele den gemaakt -door de stichting van samenwerkende Schie damse woningcorporaties (SSSWj. De grond, waar dit plan ver wezenlijkt gaat worden, be hoorde vroeger aan de aanne mer Kreuger, die betrokken was in de ondergang van de Raamgroep Schiedam. De grond kwam toen in handen bij de SSSW via bemiddeling van BV Kuypers, inmiddels ook failliet. Dit speelde een rol in het lang uitblijven van de woningbouw. Er moest op nieuw onderhandeld gaan worden. Nu de SSSW het plan rond heeft, gaat gemeentewerken slopen. Hiervoor is een krediet benodigd van 123.500 gulden en daar zal de commissie stadsvernieuwing volgende week woensdagavond over be slissen. Schiedam De wao-werkgroep van de afdeling Schiedam van de FNV, die onlangs in een open brief aan B en W de ontoegankelijkheid van de stad voor invaliden en mindervaliden aan de kaak stelde, heeft van het college van burgemeester en wethou ders een veeg uit de pan gekregen. „Een welhaast onneembare stad" en „voor rninder- valide mensen is het bijna een onmogelijkheid ge worden zich in het Schiedamse stadscentrum te ver plaatsen. Dit moet anders," zo schreef de werkgroep in de open brief, die vooral was toegespitst op de werkzaamheden voor het sneltramproject. B en W antwoorden de werkgroep dat zij met verba zing hebben kennis genomen van de open brief. „Wij betreuren de manier waarop u hebt gemeend uw weinig concrete opmerkingen over de toegankelijk heid kenbaar te maken. Te meer daar er al een over legsituatie met anderen is, die zich ook met invaliden bezighouden," aldus B en W die er op wijzen dat bin nenkort aanpassingen plaatsvinden om de overlast bij de aanleg van het sneltramtracé zo klein mogelijk te houden. „Het zou beter zijn geweest uw opmerkingen in rechtstreeks overleg op concrete problemen toe te spiisen," aldus het college dat er nog een schepje bo venop doet door te stellen dat het „in het algemeen ten zeerste gewenst is zich eerst goed op de hoogte te stellen alvorens zich zo ongenuanceerd publiekelijk te uiten". Vooral aan een passage in do open brief over de slechte toegankelijkheid van het Sehielandzieken- huis heeft het college zich mateloos geergerd. „Wij mogen u er wellicht op wijzen dat dit tot de bevoegd heid van de directie van het ziekenhuis behoort, zo dat u ons daarover onterecht aanspreekt," is de reac tie van B en W op de betreffende passage. Rotterdam De gemeente Rotterdam gaat onderzoeken of er mogelijkheden zijn om het resocialisatieeentrum voor ex-verslaafde Surinamers te vestigen op het terrein van de dienst gemeentelijke sociale werkvoorziening (DGSW) aan de Beekweg in Overschie. Deze plaats blijkt de voorkeur te hebben boven de eerder voorgestelde vestigingsplaats in Hoek van Holland. In Overschie kan gebruik worden, ge maakt van reeds bestaande gebouwen, terwijl met de ontsluiting van het Hoek se industrieterrein nog geruime tijd ge moeid zou zijn. Het college van B en W gaat de voor- en nadelen van beide plaatsen tegen elkaar afwegen, waarna een voorstel aan de gemeenteraad wordt gedaan. Het resocialisatieproject is erop gericht om ex-verslaafden weer uitzicht te bie den op een plaats in de samenleving door middel van werkgewenning, vor ming en therapie. Over de keuze van het terrein in Overschie is overleg gevoerd met het bestuur van de deelgemeente, terwijl de omwonenden van de plannen op de hoogte zijn gebracht. Maassluis Het college van burgemeester en weihouders van Maassluis heeft besloten, om in de meerjarenbegroting tot 1986 toch nog honderdui zend gulden op te nemen voor maatregelen om de positie van culturele minderheden te ver beteren. Verschillende raadscommissies hadden daar bij de eerste be handeling van de begroting om gevraagd. Van die ton ex tra gaat de gemeente zelf pro jecten voor buitenlanders tota len, nu het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur daar geen geld meer voor geeft. Welke projecten dat precies worden is volgens ambtenaar Ab Zwaard niet bekend. „In '84 lopen de bestaande projec ten af. Dan wordt via inspraak bekeken waar bij de buiten landers behoefte aan bestaat." Bovendien wordt voor de ex ploitatie van peuterspeelzalen een extra bedrag van tiendui zend gulden per jaar uitge trokken. Een andere wijziging komt ten goede aan de Konin gin Juliana scholengemeen schap, die al jaren wacht op een nieuwe gevelbetimmerinè. Aanvankelijk zou dat werk pas over enkele jaren worden uitgevoerd, maar door de be grotingswijzigingen kan dat al in 1984 gebeuren. Vlaardingen Bij het over pompen van de wal naar een schip is gisteren driehonderd liter palmolie in het water van de Koningin Wilhelminaha- ven bij de Nieuwe Matex te recht gekomen. De olievlek is door personeel van het bedrijf weer opge ruimd. Schiedam Gemeente werken moet nog uitzoe ken of er ook bij de loca tie-Stadhouderslaan van het Schielandzïekenhuis parkeerruimte moet ko men voor invalide auto rijders, maar in elk geval komen er twee parkeer plaatsen aan de locatie- Burgemeester Knappert- laan. Het college van B en W heeft in principe ingestemd met de aanleg daarvan. Maar op korte termijn komt er niets van, want er moet eerst nog een speciaal rapportje over die twee parkeerplaatsen worden gemaakt en daarvoor heeft gemeen- tewerken tot september de tijd. Het kan zijn dat rhet taxibedrijf Eurotax daarvoor enkele stand plaatsen zal moeten op schuiven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1