Vossenaar 'firechief' Dubbeldekkers tussen Rotterdam en Dordrecht GRAAG .GEDAAN. BEL VOOR 010144144 Oplossing in stukgoed móét mogelijk zijn Middenschool in de knel BIRKEHSTOOO Ir. H. Molenaar: Brandweercommandant doet,, gooi naar presidentschap Indiase politici in Rotterdam Dertig onderwijzers halen alsnog 'diploma' Engels Simon e Wiegman Disco Queen Amerikaans opleidingschip naar Rotterdam Stichting wil meer boekendepots op 'zee' Voorstanders tunnel proberen Tweede Kamer te overtuigen Gemeente pakt sexhotel aan Ministerie staat puntenaftrek toe 'ttpUf HtèUmBLAo Rotterdams Nieuwsblad donderdag 9 juni 1983 RZ/RV/RY/RW/ Rotterdam Ir. HL Mole naar, directeur van het ge meentelijk havenbedrijf, vindt dat er op basis van zijn tussenvoorstel in het conflict over werktijdver korting in de stukgoedsector een oplossing mogelijk móét zijn tussen de havenwerkge vers en de Vervoersbond FNV. In de gisteren gehou den vergadering van de 'raadscommissie voor de ha ven merkte hij op dat partij en elkaar inmiddels dicht zijn genaderd. Volgens hem zal er chaos in de haven ontstaan als werkgevers en werknemers het niet eens worden over de tien procent werktijdverkorting, die be houd van 335 arbeidsplaatsen betekent. Ir. Molenaar gaat er vanuit dat zijn tussenvoorstel een redelijk compromis is. Hij heeft voor gesteld 22 roostervrije dagen in te voeren de bonden vra gen er 24 en de werkgevers bieden er 21 en de kosten van de werktijdverkorting voor een deel ook door de werkgevers te laten betalen. Zij zouden 1,4 procent moeten bijdragen; de werknemers wil len 6,6 procent van hun basis salaris inleveren. De Vervoersbond CNV heeft al laten weten positief tegen over het voorstel te staan. Dinsdag praten werkgevers en werknemers over het tussen voorstel. 's Avonds staat er een vergadering van de Commissie II op het programma, maar die gaat pas door als er overeen stemming is over de werktijd verkorting. Commissie-voor zitter drs. P, de Ruiter heeft werkgevers en werknemers meegedeeld dat er pas verder kan worden gesproken over ontslagen in het stukgoed als dat probleem is opgelost. Ontkenning Havenwethouder drs. Roel den Dunnen heeft gisteren in de raadscommissie nog eens ontkend dat de gemeente Rot terdam werktijdverkorting in het stukgoed in de een of an dere vorm meefinanciert. Ook is er geen sprake van financië le steun voor de leegloop in die havensector. Den Dunnen wees er wel op dat Rotterdam nauw betrokken is bij de fysie ke herstructurering van de stukgoedsector. Hij schat dat er de komende jaren tussen de 100 en 150 miljoen gulden no dig is voor de voorfinanciering van projecten. Nadat dinsdagmiddag een deel van de dagploeg van het stu- wadoorsbedrijf Quick Dispatch het werk had neergelegd uit protest tegen het vastlopen van het gesprek over werk tijdverkorting, staakte gister middag voor korte „tijd een deel van de werknemers van M ultï-Terminals, .Rotterdam De Rotterdam se brandweercommandant Ben Vossenaar staat op de iiomiv .tie president te wor den van de International As sociation of Fire Chiefs, de wereldwijde organisatie van brandweerchefs. De verkiezingen vinden plaats in het Amerikaanse Atlanta, waar eind augustus het congres is van de brand weerchefs. De verkiezings campagne, die op zijn Ameri kaans verloopt, is inmiddels van start gegaan. Om de Amerikanen in een goede stemming te brengen ver trekt Vossenaar over twee maanden met onder meer dertig paar klompen naar Atlanta. Tot nu waren de presidents verkiezingen een Ameri kaans onderonsje, ondanks het internationale karakter van de vereniging. Voor het presidentschap kunnen al leen districten met driehon derd leden kandidaten stel len. Vossenaar heeft echter kans gezien om steun te krijgen van de staten Ohio, Illinois, Minnesota, Michigan, Wis consin en Indiana. In zijn verkiezingsreden zal de Rd* terdamse brandweercom mandant het accent leggen op het internationale aspect van de vereniging. Vossenaar zal het in de ver kiezingsstrijd moeten opnp- men tegen twee Amerikaan se collega's. Rotterdam Een zeven man tellende delegatie uit het par lement van India, die op het ogenblik de vergadering van het Europees Parlement in Straatsburg bezoekt, komt morgen naar Nederland. Het gemeentebestuur van Rotter dam biedt het gezelschap on der meer "s middags een rond vaart door de Rotterdamse ha- Rotterdam Dertig leer krachten van openbare en bij zondere scholen in Hoek van Holland en Overschie krijgen dinsdag een certificaat na het voltooien van de nascholings cursus 'Engels op de basisscho- - len'. De diploma's worden on dertekend door alle directeu ren van pedagogische acade mies in Rotterdam. De nascholingscursus is één van de zes experimenten die ïn geheel Nederland op 1 janu ari van start gingen en die ge baseerd zijn op een raamplan van de Rotterdamse PA's. In de nieuwe wet op het basis onderwijs is Engels als een of ficieel vak in het rooster opge nomen. Dat betekent voor zes- tienduizend leraren dat zij zich de komende jaren weer moe ten toeleggen op het Engels. - In Rotterdam gaat dat wijkge- wijs gebeuren. Op die manier wordt scheve verhoudingen tussen scholen voorkomen, Rotterdam De Rotterdamse discotheek The Roxy draait sinds afgelopen nacht mee in het landelijke circuit van dis cotheken, waar voorrondes worden gehouden van de lan delijke Disco Queen-verkiczin- gen. De 19-jarige balletleerlin- ge Simone Wiegman werd uit geroepen tot de eerste Disco Queen van The Roxy, de dis cotheek van Marcel Dekhui zen aan de Karei Doorman- straat, die alweer ruim twee maanden open is. Zij strijdt la ter w het jaar in de finale mee om de titel Disco Queen van hel jaar. waarmee een weekje Op zonnig Ibiza is te winnen. 'Ér doen elf discotheken in het land aan deze Disco Queen- verkiezingen mee. Bij de ver kiezingen wordt niet alleen op hel dansen gelet, maar ook op de kleding en de manier waar op de deelneemsters zich pre senteren. De winnaressen van alle discotheken komen in ok tober nog eens uit in een lan delijke finale. In The Roxy worden op de eerste woensda gen van de komende maanden nieuwe voorronden gehouden, waarbij het evenement op 6 juli door een modeshowtje zal worden omlijst. Rotterdam Het Amerikaan se koopvaardij-opleidingsschip Empire State brengt van 23 tot 27 juni een bezoek aan Rotter dam. Dit ruim 13.000 ton me tende schip heeft 675 cadetten aan* boord, die een opleiding volgen voor officiers-functies aan boord van Amerikaanse koopvaardijschepen. Onder hen zijn vijftig vrouwelijke cursisten. Het schip zal tijdens het be zoek afgemeerd liggen bij Sea port Terminals aan de Merwe- haven. Rotterdam Hoe mooier het weer, hoe bonter het le gioen artiesten, dat op deze dagen in Rotterdam neer strijkt. Ze slenteren langs de terrasjes op de pleinen in het centrum van de stad; de zan gers, de musici en de gooc helaars, die er bij de tafeltjes hun onnavolgbare trucs de monstreren. En het publiek kijkt en luistert, geamu seerd, want het centrum wordt er door verlevendigd- De Rotterdamse binnenstad biedt op zomerse dagen een sfeervolle aanblik. En in die zelfde sfeer passen ook de optredens van de muziekkorpsen, de volks dansensembles, de poppen kasten en de draaiorgels. Het zijn evenementen waar voor het publiek samen dromt en al luisterend ver geet dat de klok van de lunchpauze verder tikt. Zoals gisteren, toen er onder de overkapping van de mu ziektent op het Stadhuis plein, voor velen geheel on verwacht, een 'komische pottenbakker' -optrad: Ad Kommens uit Hilversum. Sinds enkele jaren trekt deze ambachtsman op ver zoek langs campings, win kelcentra, braderieën en feesten. Hiervoor draaide hij een twintig minuten durend programma in elkaar, dat hij steeds na een korte pauze in een iets andere vorm her haalt. Op een steenworp afstand van de terrasjes en het kraampje waar liefhebbers gretig de Hollandse nieuwe door de kelen laten glijden, demonstreerde Rommens met zijn 'jeugdshow voor kleine potjes met grote oren' hoe met enkele ogenschijn lijk simpele handgrepen her tjes, paardjes en vogels kun nen worden gemaakt. Met vaardige vingerbewegingen schiep hij uit grillige bonkjes klei fraai gevormde vazen, sierlijke kanneges en stevige asbakken. En ook nu bleef het publiek weer staan, be wonderend, maar ook glim lachend, omdat Ad Rom mens - die met zijn show al eens op televisie was - niet alleen met zijn vingers weet te boeien; ook zijn praatje eromheen zorgt ervoor dat de toevallige voorbijgangers blijven staan. Kinderen Kinderen spelen in zijn (jeugd)show een belangrijke rol. Ad Rommens laat ze zelf hun gang gaan aan de draai schijf en beloont hun in spanningen steevast met een fraai stukje handwerk; een poppeg'e, een beestje. Maar ook ouderen ontkomen er niet aan, of Ad Rommens Kijk, zo doe je dat- Foto's: Ben BSumers Zie je wel, het begint er al op te lijken... Het resultaat; een sierlijk paardje. De beloning: een fik se kus op de wang van de pottenbakker. lokt hen naar voren. Met als traditionele grap, het van de draaitafel nemen van een zojuist gedraaide sierlijk ge vormde vaas, die prompt bij het verwijderen ineen deukt tot een hompige bonk klei. Anderen slaagden er wel in een nog vochtig stukje aar dewerk in hun handen te nemen, om minuten later tot de ontdekking te komen dat men - wilde men het potje,' kanneg'e of vaasje heelhuids thuis kunnen afleveren - er uren mee door de stad zou moeten gewandelen. Losla ten betekende immers dat het broze stukje handenar beid onmiddellijk zou ver vormen. En zo bewees de Rotterdam se binnenstad ook gisteren weer eens hoe sfeervol het er kan toegaan. De attracties zijn er en het publiek laat zich er graag vermaken. Als het weer maar meewerkt... Rotterdam Beuusgebouw Coolslngel 46a Tel. 010-137598 Rotterdam De onlangs ïn Rotterdam opgerichte stichting Vrienden Bibliotheekwerk voor Zeevarenden wil dat er meer boekendepots voor zeevarenden komen. De depots zullen onder het beheer vallen van de Gemeensehapelijke Bibliotheek voor de Zee-, Rijn- en Binnenvaart. Deze biblioteek is met steun van de overheid tot een aanzienlijk geheel uitgebreid, maar door de bezuinigingen zit een verdere groei er niet meer in. Desondanks zijn er volop plannen om boe- ken-ruildepots in te richten in onder meer Frankrijk, Afrika, Zuid-Amerika en in het Oostzeegebied. De stichting (postgiro 91512 of bankrekeningnummer 501491899) heeft zich als doel gesteld om de benodigde financiën voor de depots bijeen te brengen. Daarvoor is per ruilpunt voor de zee vaart 7500 gulden nodig. Een bibliotheekpunt voor de binnen vaart kost viermaal zoveel. Rotterdam De Nederlandse Spoorwegen gaat dubbeldek kers inzetten op het traject Rotterdam-Dordrecht. Verlen ging van intercity's tussen de Maasstad en het zuiden is niet meer mogelijk. De directeur van de NS, drs. L.F. Ploeger, vertelde dit gisteren aan de vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat, die verschillende belanghebbende partijen hoorde over de nieuwe Willemsspoorverbinding in Rotterdam. NS-topman Ploeger reageerde op suggesties van minister Neelie Smit-Kroes, die om fi nanciële redenen de voorkeur geeft aan een tweesporige brug. Het PvdA-kamerlid Cas- tricum deed gisteren de sug gestie om de verbreding van de Van Brienenoordbrug uit te stellen en het geld te gebrui ken om het financiële verschil tussen brug en tunnel te dek ken. De NS wil dit doen door de reiziger een extra kilometer te laten betalen. De kamerle den toonden zich hierover niet bijster enthousiast. Om de capaciteitsproblemen, die bij de bouw van een twee sporige brug voor de NS ont staan, op te lossen, had minis ter Smit-Kroes de langere in tercity's en dubbeldekkers voorgesteld. Maar dat, zo zei drs. Ploeger, was de NS toch al lang van plan, omdat reeds op 'dit moment de capaciteit on voldoende is. Juist de spoor tunnel maakt het de NS moge lijk, zo verduidelijkte hij, om zowel de capaciteit als de kwa liteit van de NS-faeiliteiten in samenhang te verbeteren. Lange termijn „Wat de minister voorstelt", aldus Ploeger, „is de verkeer de oplossing, voor het verkeer de probleem: dat kan dus nooit' goed gaan. Wat hier nodig is, is een visie voor de lange ter mijn." Wethouder drs. J. Laan wees de kamerleden erop, dat een zo belangrijke beslissing een nieuwe spoorverbinding die minstens een eeuw mee moet niet mag afhangen van de budgettaire problemen, die een minister op een gege ven moment heeft. Claims De wethouder liet naar aanlei ding van vragen van de ka merleden weten dat Rotter dam niet op voorhand van eventuele schadeclaims wil af zien. De minister piekert er echter niet over om de claims, die volgens ramingen kunnen oplopen tot ruim vijftig mil joen, te honoreren. Een eigen investering van Rotterdamse zijde in de tunnel is volgens de wethouder, na een bezuini gingsronde van 120 miljoen gulden, niet mogelijk. Rotter dam investeert de bouwover- last, en daar blijft het bij wat drs. Laan betreft. Wel is hij bereid te praten over de Rot terdamse voorwaarden. „Rot terdam en het rijk zijn daar in het verleden altijd wel uit ge komen." Het pleidooi voor een tunnel werd ondersteund door de Ka mer van Koophandel en de bond van Scheepsbouwmees ters. Volgens de scheepsbou wers zal de tunnel een omzet stijging van honderd miljoen gulden voor de bovenstroomse werven te zien geven. Ver taald in werkgelegenheid zijn dat circa achthonderd arbeids plaatsen. Een spoorbrug, zo waarschuwde de bond, kan echter leiden lot een omzetda ling van 3,7 miljoen gulden en vormt derhalve in een stagne rende economie een ernstige bedreiging voor de vijfduizend arbeidsplaatsen bij deze wer ven. De kamerleden zelf toonden, nogal wat scepsis tegenover de spoorbrugplannen van de Workshop Waldex Kooyman. „Wanneer de Workshop zovel nadruk op het visuele aspect legt, dan begrijp ik niet hoe men zo gemakkelijk overscha kelt van een tweesporig naar een viersporig viaduct - toch een enorm kolos - en omge keerd", aldus de VVD'er Lauxterman. Het CDA-kamer- lid Vlijmen, wees de Work shop erop, dat weliswaar het aantal scheepvaartbewegingen gedaald was in de loop der ja ren, maar dat juist het aantal passages van hoge vaartuigen vrijwel constant is gebleven, en dat is wat telt. De Bewonersorganisatie Feije- noord (BOF), die een pleidooi hield voor een tweesporige brug, kreeg van de kamerle den een compliment voor ge degen wijze waarop men zich in de problematiek had ver diept. De ideeën van de BOF werden echter zeer kritisch ontvangen. Vlijmen: „Als je de vele feiten In het stuk van de BOF iets anders op een rijtje zet, kom je met diezelfde fei ten tot precies de tegenoverge stelde conclusie." Rotterdam De uitvoering van de middenschool komt in de knel door de bezuinigingen. Vele scholen in Rotterdam moeten alle aandacht geven aan het invullen van de bezui nigingen, waardoor de onder wijsvernieuwing in het ge drang komt. Dit zei wethouder voor onder wijs, Hans Simons, gisteren op een congres over de midden school in het Hofpleintheater. Simons zei dat niemand een helder zicht heeft op de ver nieuwingen die in het onder wijs in Rijnmond gaan plaats hebben. De grootste zorgen waar het onderwijs nu mee te kampen heeft, met 'rampzalige consequenties voor de werk vloer', zijn de bezuinigingen en de gedwongen ontslagen die hieruit voortvloeien. „Zolang er bij het Rijk beleid ontbreekt over de onderwijs vernieuwingen, houden scho len zich er nauwelijks mee be zig", aldus Simons. „Die heb ben op dit moment belangrij ker zaken aan het hoofd." Simons vond overigens wel dat scholen in gesprek moeten blijven over de onderwijsver nieuwingen die de komende jaren zullen worden doorge voerd, Hij benadrukte daarbij dat ook»cultuur en politiek in die vernieuwingen een belang rijke rol zullen spelen. Rotterdam De gemeente Rotterdam is een sluitings- procedure begonnen tegen een 'sexhotel' aan de Nieuwe Binnenweg 266 op grond van overlast. Dit betekent, dat de eigenaar van het loge ment binnen een week dooi de gemeente wordt gehoord Als hij niet van plan is dr prostitutie in zijn pand tf stoppen, sluit de gemeente onherroepelijk het hotel. De wijk Middelland had at gemeente gevraagd in totaal vijf sexhotels te sluiten- D( gemeente heeft over die pan den nu een nadere rapport»; ge van de politie gevraagd. - Rotterdam Het ministerie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer (VROM) heeft de gemeente Den Haag toestemming gege ven per 1 juli van dit jaar op de puntentelling van wonin gen in stadsvernieuwingsge bieden een extra aftrek van» tien punten toe te passen. Met dit besluit heeft het minis-; terie positief gereageerd op het! Haagse verzoek en bewoners-; organisaties om deze aftrek te! mogen toepassen op grond van; de slechte woonkwaliteit. Nu Den Haag deze positieve; reactie heeft gekregen, staat- ook voor Rotterdam de wegf' open om in incidentele geval-; len zulke puntenreducties aan! te vragen, 1 Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daar even f verandering in. Ad. Maak hem of haar abonnee. Zo,gefikst f pOËt en goed beloond! Want voor die kleine| y, c°de;_^ moeite krijgt u een verzilverd °°nPlaa{s. 0 krijgt t. miniatuur van de Laurenskerk. °flnee. Adres;_^ f -Postcode; B Rot^d ■egel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4