SP EIST STOPZETTING LOZING IN BROEKPOLDER Hargahoeve maakt zich op voor lange hete zomer Beschuldigingen worden onderzocht VIAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE GOORANT NIEUWE WATERWEG CGURANT Gemeente: 'Niks aan de hand Politie zwaait 9oom John9 uit Federatie lonkt naar Blauwhuis A- FNV roept HVO op tot protestactie Drie gewonden bij steekpartij Bond vraagt hulp aan minister 'Turken zaten ervoor speken bonen bij' uBfflfEG VRIJDAG 10 JUNI 1983 Remf Poppe, roerend In de drab: „Kijk, troep is het." 'Dit lij kt wel het EMK-terrein' Vlaardingen „Dit ziet er hetzelfde uit als het EMK-terrein in Krimpen", aldus een verontrust SP- raadslid Remi Poppe gistermiddag Iaat op de oude 'vuilnisbelt in de Broekpolder in Vlaardingen. Op de eis van de SP om onmiddellijk met de lozing van keïkenslib door gemeentewerken te stoppen gaat het stadsbestuur niet in. Vlaardingen De werkne mers van de Vlaardingen Oost Bedrijven (het vroegere HVO) zijn gisteren in de lunchpauze opgeroepen massaal deel te ne- men aan de FN V-bijeen komst zaterdag 11 juni in Utrecht. FNV-kaderlid Piet Boogaard vroeg de aanwezige werkne mers zaterdagmorgen om ne gen uur aanwezig te zijn op het station Vlaardingen-West voor vertrek naar het midden van het land. In zijn speech, die voorafging aan de oproep, noemde de vakbondsman een aantal rede nen, die deelname rechtvaar digen. „We moeten proteste ren tegen het huidige afbraak beleid van de Thatcher van Nederland: Ruud Lubbers. De laagste inkomens hebben al voldoende ingeleverd", hield hij zijn collegae voor. Boogaard rekende uit hoeveel de arbeiders de afgelopen maanden hebben ingeleverd en meende dat er door de re gering op heel andere wijzen bezuinigd kan worden. Hij noemde onder andere een juis te besteding van de opbrengst van het aardgas, het aanpak ken van het zwarte-geldcircuit en de kapitaalvlucht naar het buitenland. Het kaderlid van de FNV ver wees echter het gerucht, dat binnen afzienbare tijd onge veer hondervijftig man zou worden ontslagen, naar het riik der fabelen. 's Morgens waren door FNV- leden aan de poort oproepen voor de bijeenkomst in de kantine uitgedeeld. Hoewel bijna iedereen het pamflet aannam was de opkomst klei ner dan Boogaard had ver wacht. „Ik weet dat een aantal werknemers expres is wegge bleven, vertelde hij na afloop. „Ze zijn bang voor hun baan tje". Schiedam Scheidend burgemeester Te Loo heeft vanochtend om half elf afscheid geno men van de Schiedamse politiewaarvan hij als burgemeester automatisch het hoofd was. Agenten in het Schiedamse korps hebben de neiging hun bazen met 'oomaan te duiden, zo is bijvoorbeeld commissaris Van der Haa- gen oom Cees en zo was de vorige burge meester Lems oom Arie. Te Loo heeft zelf nooit geweten, dat dat met hem ook zo was. Hij werd vanochtend thuis afgehaald, kreeg een poluie-escorte mee, maar kreeg niet zoals eerder deze week bij de brandweer - een bijpassend hoofddeksel op. En dat terwijl de politie altijd zegt: „Die pel past ons alle maal Schiedam Drie Schiedammers zijn vannacht naar het Schieland- ziekenhuis gebracht met verwondingen die zij opliepen bij oen vechtpartij in het Bruin Café op de Hoogstraat. Twee broers kwamen in de horecagelegenheid een derde Schiedammer tegen, met wie zij nog een oude rekening 'te vereffenen' hadden. De twee dreven hun 19- jarige plaatsgenoot in een hoek van het café en begonnen hem te slaan. Bij de vechtpartij werd gestoken. De jongste van de twee broers werd met een steekwond in de buik naar het Schieland- ziekenhuis vervoerd om geopereerd te worden. De oudste werd met het mes in de long geraakt en moest eveneens worden geopereerd. De Schiedammer, waarop de broers het hadden gemunt, belandde in het ziekenhuis met een ernstige hoofdwond en een gebroken arm. „Dit slib is nogal vreemd van samenstelling meent Pop pe. „Er zit andere, chemische rotzooi bij. Hier moeten ge lijk monsters genomen wor den." Milieuambtenaar Huis man ontkent dat echter: ,,We zijn gistermiddag meteen we zen kijken. Van de vervui ling waar meneer Poppe het over heeft is geen sprake." De laatste wagen van gemeen tewerken rijdt juist om vier uur, als Poppe de storplaats gaat bekijken, het terrein, af. Het hek is gesloten, de zwart- gele slagboom is naar beneden. Voor de ingang staat een bord: „Hier geen vuilstortplaats meer." Het kleine slootje waar het slib geloosd is ziel er drab big zwart uit, met kleurige olievlekken erin. Als hij met een tak in het water roert: „Kijk, troep is het. Het trekt Rotterdam De Vervoers- wnd FNV heeft minister Smit-Kroes (verkeer en water staat) vandaag gevraagd het in wtalingsmoeilijkheden verke rende Schiedamse bedrijf Tan- hercleaning de helpende hand te bieden. De minister zou dat folgens de bond kunnen doen ap hel vlak van de vergun ningverlening, of met finan ce hulp bij een verhuizing *an het bedrijf. De Rotterdamse rechtbank heeft dinsdag een onderdeel het bedrijf, dat zich in Schiedam bezig houdt met het schoonmaken van tanksche pen, uitstel van betaling ver kend. Het bedrijf zegt, dat het 20 ver is gekomen doordat de ijwneente Schiedam een hin derwetvergunning niet heeft verlengd. Enkele bedrijfseco nomisch aantrekkelijke werk zaamheden moesten als gevolg daarvan worden gestaakt. *kn oplossing biedt de verhui- naar een gunstiger plaats ln de Botlek. Maar een beslis- daarover door de ver killende overheden blijft uit. ut Vervoersbond FNV zegt het tankersehoonmaakbe- dnjf door zijn gespecialiseerde sennis voor de Rotterdamse teven onmisbaar is. hardingen De tien jaar ^de Jarno Dedrog is gister- jVQnd van de galerij gevallen. wilde vanaf een plat dak van een huis aan de Lepelaar- "ngel via een betonnen rand "ter de eerste galerij lopen, tear viel twee meter naar be neden meteen dicht." Het water loopt langzaam van de tak af. „D'r zal hier niet veel meer willen groeien." Poppe werd gisteren gealar meerd door wandelaars in de Broekpolder, die plotseling een onaangename stank ro ken. Bij inspectie bleek in een slootje dik, donkerbruin borre lend sap aanwezig. „Er is daar al geruime lijd gestort. Dat is niet van vandaag of gisteren", zegt milieuspecialist Poppe, die onmiddellijk stopzetting van de stort door gemeentewerken eiste. De gemeente heeft een voorlo pige beschikking van Rijn mond, waarin de stort wordt toegestaan op voorwaarde dat het hek gesloten blijft en dat er elk jaar monsters worden genomen, Poppe wil echter dat er voorlopig helemaal niets meer gestori wordt. „Geen spat meer. We moeten eerst weten wat dat is", zegt hij, wij zend op het vuil. „Als de ge meente er niet mee ophoudt ga ik zelf de DCMR (dienst cen traal milieubeheer Rijnmond) bellen." Het raadslid voor de SP ziet een duidelijke gelijkenis met het gifschandaal in Krimpen. „Dat spui zag er ook zo uit, dat meurde ook zo. Het kan afge werkte carterolie zijn, maar het kan ook meer zijn. Niet zo milieuvriendelijk in ieder ge val." Poppe hekelt het college, dat zich in zijn beleidsprogramma verzet tegen de stort van ha- venslib, waar dan ook m Vlaardingen, maar nu kenne lijk wel het lozen van slib in de Broekpolder toestaat. „Dit is ook verontreinigend, en niet zo weinig ook. Zoiets moet de gemeente natuurlijk niet doen," Hij kenschetst het stuk je polder als een „levensge vaarlijke stortplaats." Volgens J- Geldof van de afde ling milieu van gemeentewer ken valt het allemaal wel mee. ,,We hebben op grond van de monsters die voorlopige be schikking van Rijnmond ge kregen. Ik ben er ook even wezen kijken, het zag er niet zo slecht uit." Hij geeft toe, dat het slib „uiteraard in geringe mate vervuild is met olie en zware metalen." Het spul is nogal vreemd van samenstelling, meent echter Poppe. „*t Feit alleen al dat er van Rijnmond regelmatig monsters genomen moeten worden wijst erop, dat ze daar ook argwaan hebben", aldus de SP'er. En op de woorden van Geldof reageert hij cy nisch: „Oh ja, dat zag er ge zond uit. Rotzooi is het." Er moeten volgens Poppe weer monsters genomen worden. De grond moet afgegraven wor den en overgebracht naar de AVR om verbrand te worden. Schiedam Het landelijk bestuur van de die renbescherming heeft een commissie ingesteld die een onderzoek houdt naar de beschuldigin gen van ex-beheerder Wim Haslinghuis over wantoestanden bii de afdeling Schiedam. De beschuldigingen komen er op neer dat in het verleden op last van het bestuur willekeu rig katten en honden zijn afgemaakt, omdat een langer verblijf in de Hargahoeve te duur zou worden. Bovendien zou ex-bestuurslid Spermon, die tevens inspecteur van de dieren- bescheming was, zonder daartoe bevoegd te zijn zelf dieren hebben afgemaakt. Ook uitte de ex-beheerder kritiek op het financiële rei len en zielen van de afdeling. Het onderzoek is ingesteld op aandringen van het bestuur van de afdeling Schiedam, omdat dat zich in zijn goede naam voelt aangetast. Met name uitlatingen van het landelijk be stuur dat een deel van de beschuldigingen waar zou zijn, zijn het Schiedamse bestuur in het verkeerde keelgat geschoten. Het landelijk bestuur zal zich bovendien moe ten uitspreken over het royement van ex-bt- heerder Haslinghuis. Schiedam De Hargahoe ve maakt zich op voor een lange hete zomer. Het Schiedamse asiel aan de Sportlaan 2 barstte vorige week al uit zijn voegen toen alle honde- en katte- hokken vol zaten. Doordat enkele honden weer een nieuw baasje hebben gekre gen, heeft het asiel nu weer wat lucht. Maar beheerder Clementine Biekmann ver- wacht dat ze met de zomer vakantie voor de deur bin nenkort weer vol zitten. Voor de asiels zijn de over volle hokken in de zomer een jaarlijks terugkerend verschijnsel. Dan wordt het aanbod van dieren altijd gro ter en de vraag naar honden of katten kleiner. In die pe riode worden nog steeds veel dieren naar het asiel ge bracht, of erger nog zomaar ergens achtergelaten of uit de auto gezet, omdat de eigenaar op vakantie gaat. Dan wordt het beest in sommige geval len van een lief huisvriendje ineens een blok aan het been. Meenemen naar de vakantie bestemming kan vaak niet en de kat of hond naar een die- renpension brengen vinden ze te duur. „Wij kunnen dat merken, want onze pensionafdeling loopt de laatste jaren steeds minder," 2egt Clementine Biekmann. Ze heeft vaak het idee dat veel mensen denken dat het asiel een winkeltje is voor afgedankte dieren. „Die krijgen na vier of vijf jaar ge noeg van hun kat of hond, en bellen dan ons op of we het dier niet even kunnen ko men ophalen. Dan vertellen ze bijvoorbeeld dat hun kat in het wasgoed heeft gepiest. Als je dan antwoordt' waar om zet u de badkamerdeur niet dicht krijg je te horen dat dat niet kan, omdat ze daar vaak zelf moeten zijn en het zo lastig is als ze de deur telkens moeten openmaken." Clementine Biekmann ver telt dat ze de mensen die een hond of kat in het asiel wil len achterlaten in beginsel nooit gelooft, „Vaak zijn de redenen die ze vertellen, zo als de hond maak*, alles kapot als 'ie alleen is. waar. Maar je kunt je natuurlijk afvragen of het nodig is een dier daar om weg te doen. Akkoord ie dereen zijn grenzen liggen anders, maar ik vind dat sommige mensen er te ge makkelijk over denken. Ze hebben het geduld niet hun dieren iets te leren of af te leren. Wanneer ze een dier nemen denken ze dat ze zich de consequenties goed reali seren, maar in de praktijk blijkt dat dat niet altijd zo is." Logisch Laatst nog nam een jong stel op vrijdag een hond mee. die ze op maandag al weer terug brachten, omdat 'ie een kus sensloop had opgegeten. Wat bleek: ze waren zaterdag twee keer boodschappen gaan doen zonder hond en zondag gaan wandelen, ook zonder hond. Dat beest zat dus uren alleen, terwijl het net uit het asiel kwam. Lo gisch dat zo'n hond zenuww- achtig wordt en wat sloopt." Over de consternatie rond de door Hans van Reeuwijk Schiedamse afdeling van de dierenbescherming zegt de beheerder dat ze daar geen mening over heeft. „Dat is van voor mijn tijd." Ze ver telt dat de vorige beheerder, die een hele reeks beschuldi gingen heeft geuit over het functioneren van de Harga hoeve, nooit met haar heeft gesproken. De samenwerking met hel bestuur, dat volgens de ex-beheerder grove fouten heeft gemaakt, noemt Cle mentine Biekmann redelijk. Ze heeft naar aanleiding van die affaire brieven heeft ge had, waarin stond dat zij en haar familie moesten worden afgemaakt en ook diverse te lefoontjes van dezelfde strek king. De beheerder verzekert dat momenteel uitsluitend zoge naamde eendagsnesten van katten worden afgemaakt en dat verder de dierenarts na overleg honden en katten laat inslapen op medische in dicatie. „Zo hebben we van de week een herder af moeten maken. Die viel iedereen aan. Hij had een van onze medewer kers goed te pakken in zijn arm en in zijn been. Dat beest wilde gewoon niet meer loslaten. Met zijn allen had den we er de grootste moeite mee. De hond was bij ons te recht gekomen, omdat hij thuis niet meer te handhaven was. Zijn eigenaar kon goed met hem opschieten, maar diens vrouw durfde gewoon niet meer door het huis te lo pen. Ja, dan besluit je dat zo'n dier moet inslapen," Typisch „Dat is een typisch voorbeeld van een afstandshond, zegt Clementine Biekmann, ter wijl ze wijst op een vijfjarige cocker spaniel, die je met ontstoken hondeogen van- Clementine Biekmann:,,Ze hebben het geduld niet hun dieren iets af te teren." achter de tralies van het hok aankijkt. Het teefje heeft be halve een chronsiche onste- king van de ogen dezelfde kwaal aan de oren. Boven dien heeft ze olifantenhuid, een huidaandoening die is veroorzaakt door veelvuldig krabben, omdat ze jarenlang jeuk had waar nooit iets aan is gedaan. „De hond werd hier gebracht, omdat ze met hele dagen alleen kon zijn. Dat kan ik trouwens ook niet. En nu kunnen wij het beest hier opkalefateren," stelt Clementine Biekmann. „Maar gelukkig zijn er ook goede mensen," aldus de be heerder. „Zoals dat oudere echtpaar dat een week of ze ven geleden een hond bij ons uit het asiel heeft gehaald. Die zijn al een paar keer langs geweest om te laten zien hoe goed het met hun hondje gaat. Dat is toch hart stikke leuk. Anders houd je het in een asiel gewoon niet vol." De Hargahoeve is op werkdagen geopend van ne gen tot twaalf en van een tot vier uur; op zaterdagen van negen tot twaalf uur. Muziekschool wil nieuwbouw Schiedam/Vlaardingen De streekmuziekschool Nieu we Waterweg-Noord maakt zich langzaam maar zeker op om de Schiedamse vestiging te verlaten. Er wordt ruimte gezocht die een betere akoe stiek heeft en als het aan de muziekschool zelf lag, zou dat best nieuwbouw mogen zijn. Maar de financiële mid delen zijn daartoe nog niet vrijgemaakt. Hoelang de muziekschool nog in het Blauwhuis aan de Lan ge Nieuwstraat gevestigd zal zijn, is niet hekend. Wel is gis teren bekend geworden, dat de Schiedamse Federatie van in stellingen voor sociaal-cultu reel werk en samenlevingsop bouw een oogje heeft op het Blauwhuis. Dé Federatie is nu nog gevestigd in een oud pand aan de Overschiesestraat. waar coordinator Leo Herwig zijn bureau heeft staan in een zol derkamertje. Enkele jaren geleden al wilde de Federatie verhuizen naar een school op het Oude Kerk hof, maar dat gebouw werd door kunstenaars gekraakt. Voordeel van het Blauwhuis is volgens Herwig de centrale ligging Voorlichting over ontslagprocedure Wilton Schiedam Onder druk van de industriebond FNV wordt over enkele weken een tweede bijeenkomst op het Gemeen schappelijk Administratiekan toor in Vlaardingen gehouden, waar de ontslagprocedure aan enkele tientallen Turkse werknemers met behulp van een tolk uit de doeken zal worden gedaan. Gisteren waren 102 werkne mers, die ontslag is aangezegd uitgenodigd om op het GAK te komen. Een grote groep Tur ken begreep er echter niets van. FNV-kaderlid Jaap Eij- kenboom:„Toen ze hier jaren geleden werden binnenge haald waren er tolken zat om ze een en ander uit te leggen. En nu ze de poort uit worden gegooid, kon dat er niet af. Ze hebben er twee uur voor spek en bonen bij gezeten. Dat is toch knullig." Onder de 60- en 61-jarigen van het werf personeel die ook de dupe zijn geworden van de af slanking is inmiddels grote verwarring ontstaan over de uitkering die 2ij gaan ontvan gen. Op de werf gaan de wild ste geruchten over de uitke ringen. Aanvankelijk dacht men dat de 60- en 61-jarigen net als de ouderen, die gebruik maken van de SUM, de VUT- regeling in de grootmetaal, een uitkering zouden krijgen, ge lijk aan het laatstverdiende loon. Duielijkheid is ei^,echter niet te krijgen en men vreest dat de 60- en 61-jarigen terug vallen op zo'n 87 procejnt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1