14 ROTTERDAM 010-144144 III IE Wethouder Vermeulen wordt een beetje angstig: Hermes opent internaat Sportvissen Arke Busreizen Maasmond Eenzaamdoe er iets aan 85 naaktstranden Geslaagden ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Weekendhuis Rotterdams Nieuwsblad zaterdag II juni 1983 Dit is natuur! i k waanzinnig Als het nu 27 april zou zijn geweest, zou de wethouder voor stadsvernieuwing, ir. Pim Vermeulen, dan een andere persverklaring hebben voorgelezen? Een andere dan die om streden verklaring, waarin staat dat inhou dingsacties moeten worden afgebouwd en waarop hij later is teruggekomen? „Kijk, jij gaat uit van de stel ling. dat iedereen die meedoet aan de mhoudingsaetie keurig netjes dat bedrag stort op de aetierekenmg. Dat was niet het geval vóór 27 april. Daar om heb ik gezegd, dat het on derscheid moeilijk valt te ma ken. Daarmee is het volgende bedoeld te zeggen; er zijn men sen, die meedoen aan een in houdingsactie, die gewoon ook best hartstikke in de betalings problemen zitten. In die één miljoen (de ingehouden huur penningen) zitten misschien ook wel mensen, die zwaar in de betalingsproblemen zitten. En we willen dat punt gelijk waardig behandelen, Dat is be doeld te zeggen," „Ik denk het niet. Je kunt dis cussieren over de procedure, die uiteindelijk is uitgemond in die persverklaring. Je kan achteraf redeneren, dat het stukken verstandiger was ge weest om het resultaat van het overleg tussen de Federatie van Rotterdamse Woning bouwcorporaties (FRWC) niet via een persconferentie naar buiten te brengen. Ja. dat was misschien een procedurele, wat taktische misrekening. Maar dat iaat zich verklaren uit het feit, dat wij zorgvuldig hebben willen formuleren hoe we tegen het voeren van een boycot tegen de woonlasten verhogingen en huurirthou- dingsacties moeten aankijken." Maar vóór 27 april was dat toch al het geval „Wat we vóór 27 april deden, daar heeft ieder natuurlijk zijn eigen beeld van. Ik het vol gende: met de bewonersorga nisaties heb ik gepraat over de mogelijkheden, die de ge meente en corporaties zelf hebben om de woonlasten wat naar beneden te krijgen, Maar daarmee los je het probleem niet op. Dat zit 'm in het volkshuisvestingsbeleid van het rijk en de drastische ver slechteringen. die daarin zijn opgetreden. In die laatste ont moeting met de bewonersorga nisaties is in de rondvrag geïn formeerd naar de stand van zaken rond de boycot en der gelijke. Ik vind en vond, datje dat op een zorgvuldige manier met de daarbij behorende ar gumentatie moet formuleren. En dan kan je 's avonds om elf uur niet even in een paar mi nuutjes uitleggen, wat er aan de hand is. Dus heb ik toen ge zegd: over enkele weken ko men we - FRWC en wethou der - ermee naar buiten en dan zal alles helder zijn." Niet helder Maar die persverklaring was bepaald niet helder. „Hoezo?" Omdat daarin huurinhou- dingsaciies en wanbetalingsac ties door elkaar gehaald wor den. Een huurinhoudingsaetie wordt gevoerd door middel van het maandelijks storten van een bepaald deel van de - huur op een 'gemeenschappelijk l ke rekening. Als dat niet ge- beurt, dan is er ook geen spra- ke meer van een inhoudmgs- actie en vervalt elke gedoog- steun van hei gemeentebe- stuur. In de persverklaring staat, dat 'een duidelijke scheidslijn tussen huurachter- - standen, die het gevolg zijn van betalingsproblemen van huishoudens, of het gevolg van inhoudingsacties, met valt te - trekken'. Is dat helder? Als een huurinhouder in de betalingsproblemen komt en niet meer honderd gulden op een gemeenschappelijke reke ning kan storten, dan is hij au tomatisch geen deelnemer meer van een inhoudingsactie. „Maar heb jij geverifieerd of men bijvoorbeeld in Agniese- buurt en Provenierswijk in derdaad geld stort op een ac tierekening?" Als men daar een inhoudings actie zegt te voeren zonder aan de voorwaarde - het storten van een deel van de huur op een actierekening - te voldoen, dan is er geen sprake meer van een inhoudingsactie, maar van een wanbetahngsactie. „Ja. Maar zo zullen ze er in die wijken niet over denken. Kijk, het gaat erom, dat een Het gaat slecht met de stadsvernieuwing. De pnjs, die de bewoners moeten betalen voor een nieuwbouw- of gerenoveerde woning, be gint zo zoetjes aan te hoog te worden. De sociale huisbazen in Rotterdam hebben een huurschuld van twaalf miljoen gulden. Ongeveer een miljoen van die schuld is het totaal van de huurpenningen, die honderden actievoerders hebben gestort - en zullen blij ven storten - op een gemeenschappelijke bankrekening. Zij voeren een huurinhou dingsaetie als protest tegen het volkshuisves tingsbeleid van het rijk. De resterende elf miljoen schuld beslaat uit wanbetaling en huurderving. De Rotterdamse wethouder voor stadsver nieuwing, ir. Pim Vermeulen (PvdA) ver klaarde op woensdag 27 april, dat de huurin- houdingsacties moesten worden afgebouwd. Dat leidde ertoe, dat de bewonersorganisaties van Crooswijk, Het Oude Noorden, Prove nierswijk en Agniesebuurt de samenwerking met het gemeentebestuur en de woningbouw corporaties stopten. De bewoners waren woe dend, omdat de wethouder vanaf het begin - in april '81 - het voeren van een huurinhou dingsaeiie had toegestaan. Niemand begreep, waarom het plotseling op die 27ste april niet meer mocht. Op donderdag 19 mei kwam Vermeulen op zijn standpunt terug: huur inhouden toch toe gestaan. Tot in Den Haag galmde het door. Het minis terie wekte de indruk, dat de wethouder naar een extraatje van 97 miljoen zou kunnen flui ten, wanneer hij huurinhoudingsacties zou gedogen. Heel toevallighad de toenmalige mi nister Marcel van Dam (PvdA) bij zijn belofte om die 97 miljoen te geven de voorwaarde gesteld, dat het rijksbeleid gevolgd zou moe ten worden. Dat deed hij, omdat het ministe rie niet kon toestaan, dat een gemeentebe stuur bijvoorbeeld huurinhoudingsacties toe staat Op vrijdag 27 mei ontmoetten staatssecretaris Brokx (CDA) en Vermeulen elkaar. De kwes tie kwam aan de orde. Afgesproken werd, dat de wethouder zijn standpunt schriftelijk zou nasturen. Dat deed hij vorige week. Gisteren kreeg Rotterdam te horen, dat het geld bedoeld voor het aanpakken van aange kochte woningen toch komt. Dót terwijl het Rotterdamse gemeentebestuur huurinhou dingsacties blijft gedogen. Bestuurlijke onge hoorzaamheid van een stadsbestuurder wordt door een staatssecretaris door de vingers ge zien. Of geeft Brokx nu soms ook gedoog- steun aan acties, die nota bene tegen hem zelf gericht zijn? Hieronder een vraaggesprek, dat onze ver slaggever Kees Jonker had met Pim Vermeu len, die zich tevens projectwethouder voor woonlasten mag noemen. scheidslijn moeilijk te trekken is. omdat een heleboel huurin- houders niet op een actiereke ning storten. Die houden het geld in eigen zak. In de wijken zal men dat toch een inhou- dingsactie noemen." Daar heeft de wethouder toch niets mee te maken? „Natuurlijk wel, want er wordt mij een reactie gevraagd op de acties." Extraatje Staatssecretaris Brokx heeft Rotterdam alsnog die 97 mil joen gulden gegeven voor het opknappen van aangekochte woningen, maar kort daarvoor dreigde hij het geld niet te zul len neertellen, zolang het Rot terdamse gemeentebestuur huurinhoudingsacties blijft ge dogen. „Die bewering in het Rotter dams Nieuwsblad, dat Brokx gedreigd zou hebben, is niet als zodanig geformuleerd in het gesprek, dat ik met de staatssecretaris had. Brokx heeft mij gevraagd hoe het precies zat met die inhou dingsacties. Ik heb hem schrif telijk medegedeeld, dat we ge woon doorgaan met het aan zeggen van de trendmatige en boventrendmatige huurverho gingen en er komt géén boycot van de woonlastenverhogin gen. Tevens meldde ik Brokx, dat we voor wat betreft de huurinhoudingsacties weer in contact willen treden met de bewonersorganisaties, zodat geregeld kan worden, dat de gemeente en corporaties tot het gedogen van een huurin- houdingsactie kunnen over gaan. Dat natuurlijk wel onder de voorwaarde, dat we contro le kunnen uitoefenen op de actierekening. In dat gesprek met Brokx is ook de koppeling gelegd met die 97 miljoen en ik heb Brokx gezegd, dat het een lokale bestuurder niet ge makkelijker wordt gemaakt als dit soort dingen op deze manier aan elkaar gekoppeld worden." Zs er dan geen sprake geweest van een politiek conflict. De wethouder voor stadsvernieu wing van Rotterdam is toch bestuurlijk ongehoorzaam? Die mening deel ik niet hele- Oud-staatssecretaris A.J. Hermes heeft gisteren het nieuwe schippersinternaat 'Prinses Irene-Sch ie broek' officeel geopend. In het inter naat aan de Berberisweg hebben de schipperskinderen alle ruimte: elke groep heeft een eigen ingang, elk kind een slaapkamertje, en da's heel wat anders dan de drie oude gebouwen in Rotter dam-Zuid, waar ze met vijven op een klein kamertje moes ten slapen. In het nieuwe in ternaat In Schiebroek wonen 144 kinderen van 6 tot 14 jaar. Wethouder Vermeulen zettend groot'.... maal met je. Ik denk, dat je er niet omheen kunt, dat er par lementaire besluitvorming plaatsvindt over het te voeren rijksbeleid. Dus een boycot van alle huurverhogingen zou ik bestuurlijke ongehoorzaam heid vinden. Maar onder be paalde voorwaarden doorgaan met inhoudingsacties kan wèl voor zover deze maar gedisci plineerd zijn. En aan de ande re kant moet een zorgvuldige procedure ontwikkeld worden voor hoe we, ja, wanbetaling... dat heeft voor mij nog altijd zoiets van: ze kunnen wel, maar ze willen niet... hoe we die groep wanbetalers kunnen helpen. We moeten proberen uit te zoeken wat het indivi duele probleem is van het in dividuele huishouden." 'Reglement' Als een gemeentebestuur een 'reglement' voor inhoudingsac ties maakt, denk je dan dat het rijk zegt: Goh, wat een aardig plan om tegen het rijksbeleid te protesteren? „In die brief aan Brokx staat, dat huurinhoudingsacties wor den gedoogd door net gemeen tebestuur. Dat is niet bestuur lijk ongehoorzaam. Het is een poging om een vraagstuk op te lossen, waarin mensen gebruik willen maken van huur inhou den als actiemiddel." In die persverklaring van 27 april wordt opgemerktdat een boycot van alle verhogin gen niet zou kunnen. Want 'wat er ook zij van de inhoude lijke kant van de zaak, feit blijft dat het hier gaat om een politiek besluit, dat door de Tweede Kamer is gesanctio neerd'. De huren van de nieuwbouw in Crooswijk, om maar een voorbeeldje te noe men, zijn ook bepaald op basis van politieke besluiten, die door het parlement zijn ge sanctioneerd. Als een gemeen tebestuur toestaat, dat de soci ale huisbazen een deel van de huurpenningen niet hoeft te innen, dan handel je toch in groep is nic strijd met gesanctioneerde be sluiten? „Vergeet niet, dat het gemeen tebestuur zelf de disciplines bepaalt van een inhoudingsac tie." Maakt het rijk zich niet onge loofwaardig als het dat pikt. „Er moet bepaalde ruimte worden gegeven aan een lo kaal bestuur om de stadsver nieuwing in stand te houden. Inhoudingsacties moeten mo gelijk zijn." De PvdA-Tweede Kamerfrac tie denkt er anders over. Toen de vaste kamercommissie in het Oude Noorden op bezoek was, noemde je partijgenoot Wil fried de Pree stadsvernieu- wingswijken zelfs 'goedkoop- te-eilanaen'. Waarom ging je daar niet direct op in? „Ik zat misschien meer te let ten op wat Pol de Beer van de VVD zei. Dat was nog erger." Je eigen Tweede Kamer-frac tie is tegen inhoudingsacties. „Het zou goed zijn als 2e eens zouden vragen wat er aan de hand is." Of zou je de rollen niet moeten omdraaien? „Dat gebeurt. ..(eventjes stilte en dan een tikkeltje angstig) Het kan niet zijn, dat men de stadsvernieuwing in de vuil nisbak flikkert. Bestuurlijke ongehoorzaamheid? Ik denk, dat ik bestuurlijk heel verant woordelijk bezig ben. We moe ten geen negatieve discussie voeren, die ertoe zal leiden, dat men straks tegen deze wet houder zegt: Zet die zak ook maar bij de vuilnisbak, We moeten niet gaan doemden ken." Escalatie Men spreekt de laatste tijd nogal eens over een dreigende escalatie. Ik ga ervan uit, dat hoe langer je die uitstelt, hoe groter de klappen zullen zijn bij de minder draagkrachtige huurders. „Ik denk, dat de groep pro bleemgevallen niet zo gigan tisch groot is. Tuurlijk, het komt voor dat er mensen zijn met een uitkering van elfhon derd, twaalfhonderd gulden en die 600 gulden aan woonlasten kwijt zijn. Dit is natuurlijk waanzinnig. Maar ik ga ervan uit, dat die groep niet zo ont zettend groot is." Hoe denk je die enorm opgelo pen huurachterstanden te kunnen invorderen? Het ont breekt de corporaties aan vol doende personeel om dat te doen. „Er vindt nog een discussie over plaats. Ik ga natuurlijk niet van tevoren roepen, dat er toch geen pest van terecht komt" Hoe zegje dat een beetje diplo matiek? Eh, het on tbreekt je toch aan realiteitsbesef? „Daar ben ik niet van over tuigd." Het invorderen van die huren is toch een fata morgana ge zien de betalingscapaciteit van de huurders? „Voor een deel zal dat zeker gelden." Chr. Techn. School „De Vaan", Rotterdam C-diploma Afd. Bouwtechniek R. Blonde, Rotterdam, R. F Buys, Rotterdam. J. de Haas. Zuidland. A Hobo, Rotterdam; P van Saus. Rot terdam: J, A. Smaal, Rotterdam Afd. Bouwtechniek, diff. metselen A. Breeman, Zuidland; A. J. S. Dool- aar. Puttershoek Afd. Consumptie Techniek M. P. vd Belt, Rotterdam, J. A de Geus. 's-G ra vended; J. B Metten- breijer. Rozenburg, G. Pullen, Papon- drecht, P. Schaddelce, Alblasserdam. G. J v.d. Velden. Numansdorp, M. E v.d Waal, Ridderkerk. Afd. Elektrotechniek A. Baabbi, Rotterdam: J Boketaar, Rhoon; M. v. Cranebroek, Rotterdam, W. Keemmk. Pernis, A. Gielbert, Rotterdam, C. Groenenboom, Pernis, B vd Heuvel. Per nis, J. R Kfatten, Spijkemsse. M Kombrink. Rotter dam. J, A Lemntob, Rotterdam. M vd Linden. Qud-Beyerland. A C Pons, Rhoon; A. J. Krayo, Spykems- se, G. H. Snoek, Rotterdam, H Span, Rotterdam, R E Vhelstra, Rotter dam, C L Verkalk, Rotterdam: M H. "Wirtz. Rotterdam, A Wocnsdregl, Rotterdam; K. van Driel, Rhoon Afd. Mechanische Techniek P. H. Bruyn, Rotterdam; M. Detwel, Rotterdam, J C Duifhuizen, Oud- Beyerland, G Gravendeel, Putlers- hoek, A. J Hak. Nfieuw-Lekkerland. F. J den Hollander, Rotterdam, R Keyzer. Poortugaal. J A Knepper, Rhoon; P. de Koning, Rhoon; P G Lecuwenburgh, Blaakschedijk, G 1 v, Linschoten» PuUershoek, P C Maaskant. Rijsoord, G Merendino, Rotterdam, G F F Scharff. Poortu gaal; P. S, H. Verhoeven, Mijnshecr- enland. D J. Westra. Barendrecht. F Zijlmans, Hoogvliet- Mechanische Techniek, diff. Fijn- mechanische Techniek M. Boender, Hemenoord, F. H E Bosman, Foortugaal, H. J Hana- maayer, Hendrik Edo Ambacht, E B Karam, Rotterdam. H. M. W Pronk v. Hoogeveen, Zuid-Beijerland, R R Stork, Spijkemssc, H Koster. Rotter dam; P. vd Voorden. PuUershoek Motorvoertuigentechniek S. Arduin, Rotterdam; M Kleine, Rotterdam; T. de Ronde, Rhoon. W J. A. de Snoo. Poortugaal VAKANT1EVERBL. BINNENLAND Hotel „STEVENS", Broekriem 33-35. Valkenburg aid Geul. Voor - een geslaagde vakantie met uitstekende keuken, altijd een 4-gan- gendmer. gezellige bar en een huiselijke sleer, lift, parkeerplaats, - terras en tuin. Dit alles In ons tam. hotel waar u uit bent en zich toch thuis voelt. vol!, pension v.a. 52,- p.p p.d.. halen en bren- gen. Tel. 04406-12348, de families K. Veenstra, W. Westerhof. T.h.: Luxe RECHEATIEBUNG., compl. mger., ruimte en rust. Schaijk N.-Br. Tel. 06856-2976 b.g g. 0834Q-3Q676. met M.S. Westenschouwen vanuit Burgh-Haamstede. 01115-1250. naast boerderij in rustige omg. van Otterlo, dichtbij dB bossen. Nog vrij voor 9/7 en na 13/8. Tel. 08383-6442. - Voor de snelle beslissers t.h. "STA-CAR., juni 150 p.w. tot 16/7 22S, ook nog huisjes enz. in het hoogseizoen, cam- peerplaatsen va J 50. Folder 05212-7258 en 05612-368. CAMPING DE ZORGVUEDT, Wateren, Drenthe. SPORTVISSEN op zee met het m.s. Johanna Cornelia vanuit Stellendam. 01B79-2634, Zeilen In Friesland JACHTVER- HUUH Unnga te Woudsend. vraag onze folder, Koetshuis- laan 26. Tel. 05141-435. - VAfCANTlEVERVOER. Wij halen u terug voor half gekJ, 4- en 7- porson en wagens met gesloten aanhanger. De Hoekse Ta*, tet. 01892-2255, Bergschenhoek. SPORTVlSSERU „De Merwe- de". vissen op de O os terse hei de en G reveling en, ook voor groepen. A Drinkwaard, Noorddijk 30, Bruinisse, tel. 01113-1604. N1EUWVUET, t.h. luxe 6-pers. stacaravan v.a. ƒ306 p.w., ju- U/aug. vrij 3 wkn„ junl/sept 7 600,-. Keyman Reizen, Rhe- nen. tel. 08376-4130. MAARN. te huur zonnige st. bungalow. 5-pers., in bos. alle comfort, douche, t.v., fietsen, direkt van eigenaar, hoogsei zoen 495,- p.w., voor- en na- seizoen ƒ350.-. 01749-47125. App. t.h. In LOON OP ZAND voor vak. in de direkte omg. v. Loonse- en Dainense Duinen. 3 km v. Efteling. Ind.: woOnk., keuken. 2 slp.kam. -+• badk. Tel. 04166-2278. 013-350647. Nu of NOOIT! 6-pers, L. staca ravans. de laatste weken mat forse korting. Heeze N.B., Win terswijk en Hardenberg, Ov,, vrij voor 23/7 en na 13/8. We gens annul, vrij 1x9/7-6/8. Tel. 010-167878. Te huur voll. -inger. 6-pers. STACARAVAN op comp, de Post Hoorn, Rucphen Nbr. bos- r_omgeving, vrij 25-6 t/m 27-8. 01680-23847 of 018Q4-15973. NU VERDAL te huur eengezins woning. dichtbij bos en hei, 300.- p.vvk. 2 wkn. voor 1500.-. Tet. 05486-16042. ZUID-LIMBURG: vak.app. V.a. ƒ325,- p.w.; weekond ƒ100,-,: juni ƒ200,- p.w. Tei. 04402- 73070 VAKANTIEVERBL. E»"TFHI AMD J 1 D-daagso volledig verzorgde reizen Westendorl/Tirol. verirek 7 en 21 juli v.a. 740,- p.p. Flirsch/Tirol, vertrek 4, 10 en 25 juli v.a. 775.- p.p. Fugen/Trol. vertrek 11 en 25 julr v.a. 825,- p.p. St. Johann/Tirol. verirek 11 en 18 juli va. 775,- p.p. Nauders/Tirol. vertrek 14 en 28 juli v.a. 905,- p.p. Zeil am See/Saizb.land. vertrek 11 juli v.a. f 840,- p.p. Hinterglemm/Saizb.land, vertrek 14,21 en 28 juli v.a. 855.-p.p. Elchgraben/Wienetwald. vertrek, 4.11,14en 16juliv.a. 755,- p.p. Greifenburg/Kannthie, vertrek 18 Juli en 1 augustus v.a. 835, p.p. St. Primus/Karlnthie, vertrek 7. 14 en 21 juli v.a. 775,- p.p. Inlichtingen en boekingen bij uw reisbureau, relsverkopende bank of bet 053-353535. BOOT verkopen? Bel Kewi Boot. Delftweg 106. R'dam- Overschie. 010-379562. T.k. pol. VISBOOT, s pk Yama ha. afst.bed., trailer, compl. 3500.-. Tel. 010-517820 na 18.00 u. MUSICI EN p:| ARTIESTEN Jonge, gedipl. dirigent (eind- dipi.), zoekt belangstellenden voor de oprichting v.e. KAMER KOOR. Standplaats en rep.dag in overleg. Tel. 070-290980. MOTOREN EN H SCOOTERS J Motoreenter Cees van Dongen MOTORSPECIAALZAAK in het hart van Rotterdam, otf.-dealer Honda en Suzuki motorfietsen, Vespa scooters. Zaagmolen straat 70 en 75. Tel. 010- 658567. Auto-rijschool Rijksgediplo meerd Bert van der Lugt kan weer leerlingen plaatsen. Les- prijs/ 35p.u. 320 bij vooruit betaling per 10 lessen. Tel. 010- 660870. TYPEN In 6 8 weken. Instituut Pont, Westersingel 52. Tet. 010- 365750. 10 dgn. COSTA BRAVA per su perbus (bar, video, tollet). Uitst, hotels v.a. 290.- p.p.v.p. Brou wers *ours Noordwyk. Tel. 01719-19218. DUITSLAND, Moezel, t.h. luxe 6-pers. stacaravans op Enia vak.park. v.a. 300-, juli/aug. vrij 3 wkn.. junl/sepl. ƒ700,-. Keyman Reizen. Rhenen, 08376-4121. OOSTENRIJK, buipendet Tirol, Salzburgeriand, vertrek v.a. 1- 7, retour 150,-. Tevens app- ,/pension/kamer3, vrij juli/aug. Keyman Reizen, Rhenen, 06376-4121/4130. ITALIË. Gardameor. t.h. luxe S- pers. stacaravans, 4-pers. huis jes, vrij juli. aug., 3 wkn., Junl- /sept. v.a. 400,-. Keyman Rei zen, Rhenen, 08376-4121. Vareode leesten op MS DIANE, groepen tot 80 pers,» boothuur 1300 p.d., 's avonds 1100. Rederij Diane. Tel. 010-826967. T.k.; gr. nwe. VOORTENT voor campeeraulo m. grondz. Vr.pr. 750,-. Tet. 010-745456, g WATERSPORT T.k.: WESTLANDER met staten opbouw en inb. Mercedes mo tor 4 dL met keerschroel. Prijs 5250.-. Tel. 070-896820. STALEN MOTORBOOT, 11x2 m., diepgang 90, hoogte 2.10 m.. diep v. spant. Vr.pr. 10.000.-. Tel. 01740-29695. SUPER FIRE FLY. 2.8G m Nieuwprijs 2400.-. 1 jr. oud, t-e-a-b. TbL 01742-2341. T.k.: MOTOR Honda 750, vraagprijs 2.750,-. Tel. 01807- 10983. BROMFIETSEN O EH RIJWIELEN J Pim. 1000 nieuwe RUW. met lichte lakschade w.o, race- en trimrljw.. Holl. sportrfjw., vouw en kinder-, oma- en opafletsen. Hoge korting. Alle merken rijw, voorradig. Volle garantie en ser vice. Walenburgerweg 36. 010- 65-32.23. Prachtige RACEFIETS. z.g.a.nw. voor de helft v.d. prrls. Tel. 078-13.03.76. LESSEN EN CLUBS J AUTORIJSCHOOL P. V.d, Burgh (lest in VW Golf) kan leer lingen plaatsen. Lespr. ƒ34.50. Tel. Ot0-373193. 01807-12454. VERKEERSCENTRUM Oost- gaarde. Bovag erkend, kan en kele nieuwe leerlingen plaatsen. Int. 010-515975. Bovag AUTORIJLES voor een perfecte opi., ook automaat, 1ste 10 lessen ƒ325.-. 010- 349607. Ascona, E M.W., Golf of Volvo? Schakelw. of autom,: AUTO- ,RUSCH. An Mope. 010-153686 AUTORIJSCHOOL BECHT. Stad houders weg 6e té R'dam, tel. 010-665210. Nu zomeraan- bieding van 15 juni tot 15 aug. '83. 10 rijlessen voor 325,-. POSTZEGELS f?] EN MUNTEN Voor In- en verkoop van POST ZEGELS en MUNTEN het ver trouwde adres J. v. Mastrlgt. Botarsloot 20, R'dam. Tel. 010- 143580. I ZAKEN EN FINANCIERING I, T Gevolmachtigd krediet bemid- delaar.Alle geldleningen, ook grotere bedragen. Kantoor geo pend van 9-5 uur. Dinsdag- en vrijdagavond 20-20.30 uur. Za terdag van 10-12 uur. Claes de Vrieselaan 47a, 3021 JC Rotter dam, tel. 010-77.32.82-77.3164 na 18 uur 144074-138438. Winkeiinventarissen voor vete branches, wandstel- lingen, toonbanken, gondola's, vitrines, stapelmanden, conlec- tlerekken, etalagepoppen en kleerhangers (ook gebruikt). Fa. A.S., showroom Nassaukade 1, Rijswijk. 070-993131. ITEKODP GEVRAAGD Te koop gevr.: SCHOUWMO- DEL gashaard met koleo of houtvuur. Tel. 010-152219. TAFELMODEL koelkast en 4- plts gaskomfoor en vrleskastje t.k. gevr. 010-844621. KENNISMAKING Zaak te huur (e pacht of te koop in het centrum v. Den Haag voor boetiek of broodjeszaak. Op dit moment is het een broodjes zaak. Voor inlichtingen tei, 070- 644594 (22.00-24.00 u.). Tjc.: compl. restaurantkeukerv INVENTARIS o.a. lavagrill ge deelte restaurantinventaris. Vr.pr. 20.000,-. Tel. 070- 236439. Te huur aangeb. goed lopende dagwinkel ie Breda 35 m2, met dagverblijf en keu ken. In brood, kaas en vleeswa ren. Door plotselinge ziekte voor de spotprijs 20.000,- Jncl. inventaris en goodwill. Br. bur. bi. SP 59729. Alléén op vakantie, alléén naar de film, alléén uit eten.Doe er Iets aan. Samen met al die anderen en samen met Slichting Cen trum Europa, Nederlands groolste organisaties op het gebied van duurzame man /vrouw relaties. in onze nieuwe brochure leest u alles over de unieke manier van kennismaken. Bei nu een van onze medewerksters (ook 's a- vonds). Meer dan 44.000 mensen gingen u voor. Stichting Centrum Europa Erkend door R.v.T.. ingesteld min. CRM. Maassluis: Kam. Onnesdroef 13 (01899-13094) Rotterdam: Grote Kreek 27 (010-835B32) Rotterdam: K. v.d. Berghelaan 46b (010-224574) Zwijndrecht: De Were 97 (078-127772) I TE KOOP AANGEBODEN Zonneschermen. jaloezieën, markiezen, verticale jaloezieën, horren, rolluiken, enz. Nu spec. AANBIEDINGEN. Tevens leve ring van aluminium schuifpuien. Pegero zonweringen en aluminl- umbouw, Kleiweg 160. R'dam. Tel. 010-229108-221980, na 18.00 uur 010-203985 qf 221053. HUWELIJK Erkend buro De Nieuwe Weg (o.l.v, psychologe en sociolo gen), voor goede, centrale, per soonlijke bemiddeling, stuurt u graag vooral inlichtingen over werkwijze en kosten. Kantoren in het tand, Den Haag 070- 544353 (vrtjd.-di. 18.00-22.00). Hootdkanl. Oost el. Halfrond 68, Amstelveen. Tel. 020-419913. Rotterdamse Theatergroep z«t. op korte termijn: ACTEURS die overdag besch. zijn, Inl.: tel. 363111, ma.,di. kantooruren en M. Abel: 76.53.09. Gastvrouwen gevraagd Garantieloon aanwezig. 010- 63.57.51. 010-36.41,30. op nlvo voor besch, paren/stel len m. sauna etc. Zat. v.a. 22 u. res. tot 19 y, 070-839433. ADVERTEREN DOETVERKOPEN! (KORTE) MEDELINGEN Harbour Jazzclub R'dam. elke zond., woensd. 20.00 u. ONT MOETINGSCENTRUM alleen- staanden met dansen, In de BLAAK TAVERNE. West- blaak 81, R'dam, is elke zater dagavond vanaf 20.00 uur de gezelligste en met ca. 200 be zoekers per avond de drukstbe- zochte dans- en ontmoetings avond voor alleenstaander. Int. 148269 (lulsteriijn). Alleens!. VROUW, 58 jaar, zoekt serieuze kennismaking met nette man, br. o. nr. 055314 bur. v.d. blad. PARTNER? Goedkoop, lande lijk. succesv, comp. syst. Alle ret. Grails inf.: Kommunika. Postbus 162, 9300 AD Roden (Erkend RyT). In Nederland. Een uitgebreid overzicht In het zomernummer van Naturisme. Abonnement 20,- op giro 56.33.23 t-ft.v. Nederland se Federatie van Naturist en vereniging en (NFN), postbus 783. 3500 AT Utrecht. Los nummer 7,50 (Ind verzendkosten). Tel. 32-88.10. RONALD SNIJDERS nieuwe LP „Quartz". In platenwinkel of vla Postbus 3297, Delft. Zeil WUNMAAK artikelen en mandflessen. Boemerang. Ma- thenesserweq 63. Tel. 37Q60Q. Nieuwe en demonstratie GAS HAARDEN, m. kolen of hout vuur m. 3 jr. garantie v.a_ 795.-. Inruil gashaarden en gevelkachels v.a 165.-. Nwe. gevelkachets v.a. 369,-. Gel derse potkachels va f 795.-. Dlv. koelkasten, fornuizen en 4- pitskemfoor met garantie. Ma- ihenesserweg 76 en Mljnsbeer- enlaan 10B. vrijdag koopavond. .k. weg. omst., besl. nieuw zwaar massief eiken BANK STEL, wollen bloemstof, nög niet gebr.. nw.pr. 5595,-. voor 1850,-. Tel. 010-864657 ra 18 gevonden in de k

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4