to WATERWEG SPOR? SVV hoopt op Leen Swanenburg Blitterswi j k trekt Holy over dood punt Excelsior'20 overklast ACC Luciënne Sigmond kan KSVVniet redden Schiedam steeds steviger op kop De Ruiter praat morgen weer met SC Veendam Zimmermann maakt indruk in Illinois Achtste slagbeurt breekpunt in smulpartij Rupert Gomes ongenaakbaar Verzwakt Hermes redt het niet Da FF i l Rotterdams Nieuwsblad maandag 13 juni £983 RW Lucienne Sigmond,..eer gered... Schiedam Nog voor het einde van deze week hoopt SVV Leen Swanenburg in te lijven. Het wachten is nog slechts op de terugkeer van NAC's manager Ton van der Meer, die moet beslissen of de Brabantse club al dan niet een transferbedrag vraagt voor de linksbenige aan valler. Volgens SVV's nieuw oefenmeester door Donald Bax Schiedam KSVV komt in de volgende ten niscompetitie opnieuw m de overgangsklasse uit. De Schiedamse tenms- ploeg verloor de beslissings wedstrijd om promotie naar dc hoofdklasse met 5-3 van ALTC O verburg met 5-1 Het tweede team van KSVV gmg in Kampen in een promotie duel met 5-3 onderuit en slaag de er derhalx'e met in de twee de klasse te bereiken. Lucienne Sigmond. KSVV's meest charmante speelster, sloeg hel enige Schiedamse punt binnen. De Schiedamse. die vorig seizoen wegens va kantie de eindstrijd van het Rotterdams Nieuwsblad Ten- niscircuit moest laten schieten, was superieur aan Petra Hart- zuiker. Met tweemaal 6-1 hield zij na vier partijen de hoop van KSVV levend. Vooral in de twee dubbels (da mes en heren) wa« ALTC O verburg net iets gelukkiger dan KSVV, dat beide duels in drie games verloren zag gaan Met name de ontrnioetmg tus sen Just Palm/ Wouter Ger- lach en Frank van Fraaienho- ven.'Freek Boetma kende m de derde set een spannende ontknoping 5-7 De uitslagen Wouter Ger- lachFrank van Fi aaien ho ven 6-7, 2-6. Mike Vei kerk Freek Boertma 3-6, 4-6. Joke RitmanA Luderus 3-6. 4-6, Lucienne SigmondPetra HarUuiker 6-1. 6-1. Just Palm- /Wouter G er lathFrank van Fraaienhoven 'Frec-k Boutma 4-6. 7-6. 5-7. Lucienne Sig mondLuderusHartzuiker 2p6. 7-5. 2-6 Veenendaal Nol de Ruiter heeft morgenavond een iwee- de gesprek met het bestuur van SC Veendam Aan ie ne men is echter, dal de noorde lijke eerste divisieclub en de oud-trainer van SVV nog meer gespreksrondes zullen verbruiken, alvorens alles in kannen en kruiken is. De Ruiter heeft de punten utt het eerste onderhoud uitge breid met zijn echtgenote doorgenomen en heeft daar aan de nodige vragen verbon den „Wat mij betreft", aldus De Ruiter, „is het dus zeker niet hel laaatsie gesprek. Ik weet natuurlijk niet hoe Veen dam er over denkt". Den Haag Wessel Zimmer mann is vierde geworden tij dens sterk bezette invitatie- wedstrijden in het Amerikaan se Illinois De 18-jange sprin ger van de Haagse vereniging De Randstad bleef met een puntentotaal van 567 een aan tal vooraanstaande concurren ten voor. Eerste werd wereld kampioen Greg Louganis (6441 VY'cvici /imm('f,mann blijft tot juni m dt t'S'A, waarna hij waarschijn Irk naatr het Cana dese Edmonton vertrekt voor dee»1 ntf aan de CJniversiade. Van CO t' i en v' 27 augustus neemt üi miner.; ,n samen met .Oaphne Jonge^uis, Jolanda VdO Re ,_n Edwin Jonge- jans deel aan het toernooi om de Europese kampioenschap pen schoonspringen (drie me ter-plank) in Rome. Vlaardingen Op een uiterst geanimeerde receptie heeft DVO'32 de feestelijkheden ter ere van het kampioenschap van de vierde klasse nog eens dunnetjes overgedaan Tijdens de 'verplichte figuren' kwa men achtereenvolgens Diek van der Snoek (namens de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie). Mar van der Most (namens de Vlaardingse Scheidsrechters) en Thijs van Santen (namens VFC) aan het woord Vooral Van Santen kreeg met een aantal rake ty peringen de lachers op /.'n hand Namens het bestuur van DVO'32 bedankte Ben Ver- steege iedereen, die tn wat voor vorm dan ook felicitaties aan hot adres van zijn vereni ging had geuit. De scheidende voorzitter sprak vervolgens de hoop uit, dat het DVO in de derde klasse naai wens mag gaan Na deze woorden bleven de genodigden in een informe le sfeer nog lang na. om de be levenissen van het zo turbu lent verlopen seizoen nog eens te bespreken Vooral het voor DSS'26 /o dra matisch verlopen slot van de na com petitie werd door me nigeen aangehaald Cok werd er natuurlijk gespeculeerd over de kansen van DVO m de derde klasse Trainer Ger tie Baas nam geen blad voor de mond en voorspelde dood leuk dat zijn ploeg zeker bij de eerste drie eindigt De selectie van DVO'32.. t wee kampioenschappen en promoties op rij... Huib Ruygrok hebben Swanenburg en het be stuur van SVV al overeenstemming bereikt. „En als NAC een vergoeding vraagt, gaat het niet door. Zo simpel ligt het", aldus Ruygrok. Swanenburg moet de plaats innemen van Arte Romijn, die vorige week alsnog definitief voor FC Den Bosch koos. Ruygrok- „Ik had de in druk, dat Ad Zonderland het met zo in Romijn zag zitten, omdat FC Den Bosch in Roger Schouwenaar een goeie centrumspits heeft. Ro mijn wil echter zelf de strijd aan met Schouwe naar Dat tekent zijn instelling, zijn ambitie. Hoewel ik het jammer vind, dat hi; niet naar SVV komt. wens ik hem veel succes" Ruygrok verwacht voorts, dat de krabbel onder een nteuw contract van John Bos, Henk Salari en toch ook Henk van der Vlist hij heeft het bestuur van SVV schriftelijk laten weten niet accoord te gaan met de nieuwe aanbieding nog slechts een kwestie van tijd is. Hun handte kening brengt het aantal contractspelers op dertien. Bas van Noortwijk zou de veertiende moeten zijn, maar hij heeit nog altjd zijn hoop op een eredivisieclub (Willem II) gericht. Het eventueel aantrekken van een nieuwe keeper is in de ogen van Ruygrok evenwel geen pro bleem. Hangijzer De trainer: „Ik gun het Bas als hij naar een an dere club kan, maar hij mag van mij natuurlijk best bij SVV blijven". Waarbij Ruygrok niet ontkent, dat de huidige ASWH-doelman Wim Berends (ex-Sparta, ex-DS'79) een meer dan volwaardige rempla?ant kan zijn. Het hete hangijzer voor Ruygrok blijft de komst van een centrumspits, nummer vijftien dus. „Met Geof frey Oost, Mark Wotte, die ik in principe toch voor de voorhoede heb aangetrokken, Harry van Kapel, Jan Konemann en Rob Koever- mans heb ik al vijf middenvelders. Het moet dus een spits worden". Vlaardingen Pas veel later, toen de verkoelende waterstraaltjes van de douches de hoog opgelaaide emoties van de bezwete lichamen hadden wegge spoeld, durfde Cor Blitterswijk oprecht z'n giganti sche èn doorslaggevende blunder te bekennen. „Ik dacht", stak de umpire de hand uitsluitend in eigen boezem, „dat Ab Bruinekool echt werd gehinderd door die loper van Jeka. Later hoorde ik, dat Ab er zeker anderhalf a twee meter achter stond, dat hij dus gewoon in de fout was gegaan, toen hij die bal door z'n handschoen liet glippen". De eerlijke verontschuldigingen van Blitterswijk, die door een te hoge leeftijd dit seizoen afscheid moest nemen als scheidsrechter op hei allerhoogste honk balniveau, bleken voor het Bredase Trisave Jeka van nul en generlei waarde. In de gewraakte achtste slagbeurt stond de verdediging van Vlaardingen Holy op instorten en leek de 4-3 voorsprong voor de thuisclub te veranderen in minimaal een 5-4 achter stand. In plaats van twee punten oogstte Jeka even wel slechts een 'nul', omdat Blitterswijk de Brabant se honkloper Kees Ebbing uit gaf wegens hinderen. Het was de totale ommekeer in de wedstrijd, die vanaf de eerste innings een voor tweede klasse be grippen ongekend hoge amusementswaarde scoorde. Tot ver, heel ver, in het tweegevecht deden Danny Rossonï en Henk Ebbing op de heuvel niets voor el kaar onder. Ogenschijnlijk had Holy na zes innings met een 4-2 voorsprong (punten gescoord door Rig- nald Mari en Aad van den Bergh in de eerste en Wim Pijpers en Ab Bruinekool in de vijfde innings) door Donald Bax de zaken goed onder controle. Tot Rossoni bezweek onder de druk en de Vlaardingse honken volstroom den met Henk Ebbing en Ronald Heiligers, Vervangen Kees Ebbing sloeg vervolgens broer Henk binnen (4- 3) en dat was voor Holy-coaeh Bob Soudijn het sein om Rossini (17 jaar pas!) te vervangen door zijn leef tijdgenoot Ronald Tarmond. Rossoni liet Joost Wils- ten met drie wijd achter, De vierde volgde prompt. Met drie honken bezet en niemand uit, betekende ie dere goede honkslag zo maar twee punten. De klap van Homoet bezorgde korte stop Ab Bruinekool han den vol werk, de routinier sprong in de fout, maar omdat Blitterswijk anders besliste, werden de punten van Kees Ebbing en Ronald Heiligers geannuleerd en leefde Holy nog steeds. En hoe! In de gelijkmakende slagbeurt liet het niets meer heel van het aangeslagen Jeka. Piet van der Mark opende met een twee honkslag en zijn klap werd gevolgd door forse uithalen van Aad van den Bergh, Ronald Tarmond, Ruud Stentler en Jan Lugt- hart. Dat geweld was goed voor vier punten en bracht Holy op een gerustgevende 8-3 voorsprong, wat later ook de eindstand werd. Bob Soudijn, vorig jaart nog werkzaam bij Jeka, gaf toe, dat de 'call' van Blitterswijk de doorslag had gegeven, „Maar", zei hij ook, „het belangrijkste is, dat de toeschouwers van middag goed honkbal hebben gezien..." Cijfer»: VI. Holy 0 0 0 2 2 0 0 4 X=8. Jeka 00100011 0=3. Werpcijfara: Vlaardingen Holy: Danny Rossoni 4-3-5-1; Ronald Tarmond 1-1-0-1. Jeka: Henk Ebbing 5-1-10-8. Slaggemiddelden VlaardingenHoly: Ronald Tarmond 1.000, Plet van der Mark 0.500, Aad van den Bergli 0300, Danny Ros soni 0.500, Ab Bruinekool 0.250, Ruud Stentler 0.350, Jan t-ugt- hsrt 0.250, Wim Pijpers 0200 en Rignald Marl 0.200. Koos Gouka sneuvelt na 21 runs. r-tmnrz Schiedam - Ondanks de grote overwin ning van Excelsior op het zwakke ACC (221 all out-131 all out) heeft het team van Koos Gouka zeker aan bat niet echt kun nen imponeren. Wèl indrukwekkend was het batten van Gomes (125), die voor de derde keer dit seizoen een century reali seerde. Gouka won de toss en stuurde zijn vaste openingspaar Willem Schewe en Rupert Gomes naar de wickets. In de derde over werd Gomes door Kees Mulder op eigen bowlen gemist en daar maakte de donker harige speler/coach dankbaar gebruik van. Goed gesteund door een scherp run nende Schewe maakte hij korte metten met de Amstelveense bowlerij. Op 58 in de 16 over bereikte hij zijn vijftig en dat is ongekend snel voor een openings bat. Eén bal later zag hij echter Schewe (5) gevangen worden, waardoor Henk Kornet in kwam. Hij kende een slecht begin, aangezien hij de eerste bal 'niet zag', terwijl hij op de tweede bal door Guido Dukker (die twee ballen daarvoor Schewe op schitterende wijze had ingerekend) in de gully werd gemist. Met een harde vier probeerde Kornet (10) zijn twijfels weg te slaan, maar4hij werd uiteindelijk op 106 (na 24 overs) door bowler Steve Jones na een harde drive recht vooruit gevangen. Go- mes ging intussen lustig door met scoren, hoewel hij minder uitbundig (14 maal vier, 'slechts' 2 maal 6) dan normaal zijn runs produceerde. Vormcrisis De voor Kornet ingekomen Rob Koever mans kon wederom niet overtuigen, hoe wel hij met bijzonder veel inzet en ijver zijn nog steeds voortdurende vormcrisis trachtte te overwinnen. Op 128 maakte door Norbert Kleinherenbrink Gomes zijn honderd vol en dat kwam hem op een staande ovatie van het talrijke publiek te staan. Bij de lunch was de stand 144 voor twee na 33 overs, met een onge naakbare Gomes en een wanhopig vech tende Koevermans nog steeds aan bat. Na de hervatting moest Koe vermaas (14) al snel plaats maken voor Loek Kornet, die Gomes in zijn scoringsdrift moest gaan steunen. Op 165 werd Gomes echter aan de boundary gevangen, waarna Garfield Charles zijn kunsten mocht gaan verto nen. Op 166 speelde Kornet (2) de bal sim pel in de handen van bowler Dukker, ter wijl ook Charles (7) vergat écht door te slaan. Wil van Geld eren (12) en Koos Gouka (21) lieten nog enigzins aanvaard baar batten zien, evenals Ton de Leede (12), maar echt imponeren kon niemand. De Schiedammers strandden uiteindelijk op het totaal van 221. Ook bij het fielden bewees Gomes zijn grote waarde voor Excelsior. Met een prachtige vang en een flitsende run out gaf hij het goede voorbeeld. Garfield Charles was met zijn venijdïg door ko mende ballen vaak onbespeelbaar voor de batslieden van ACC en eindigde met de prima cijfers 5 voor 28 in 14 overs. Ook slowbowler Eric Dulfer had een goede dag en besloot de wedstrijd met 2 voor 18, ook in 14 overs. Hans Gouka had dit keer minder succes, maar de bal waarop hij zijn enige wicket pakte, was van ouderwetse klasse. ACC was tenslotte op 131 all out, waardoor Excelsior nu definitief de on derste regionen van de Hoofdklasse heeft verlaten. Edsel Jacoba is sneller op het honk dan de bal in de handschoen van Vlaardinger Ab Bruinekool: safe dus... Schiedam De honkballers van Schiedam hebben nog vaster bezit genomen van de eerste plaats. De formatie van coach Wout van der Have ver sloeg gistermiddag het Haagse VUC met 4-3, nadat eerder in de week het Zoetermecrsse Birds in eer» inhaalwedstrijd twee punten had laten liggen Hierdoor heeft Schiedam nu vier punten voorsprong op Birds. De overwinning op VUC kreeg gemakkelijker gestalte dan de uitslag doet vermoe den. Ondanks een 1-3 achter stand, opgelopen in de zesde innings, was er voor Schiedam geen vuiltje aan de lucht. Een slagbeurt later waren de bord jes verhangen (4-3) en speelde Schiedam zich op het ver trouwde Harga naar een re- gelmnatige zege. Jeroen de Rouw opende de score voor de thuisclub in de eerste innings, toen Hans van Galen met drie bezette honken vier wijd kreeg en De Rouw automatisch over de plaat i kwam. Een veldfout van Ge rard de Graaf leverde VUC In de zesde innings twee punten op, waarna Willem van Dijk ook nog eens De Beer binnen sloeg: 1-3. Met Rob Steyl, Jeroen de Rouw en Fred Reïjmer op de honken, gaf Henk Meijer in de zevende slagbeurt een opoffe ringsslag in het buitenveld Daardoor trokken Steyl en De Rouw de stand in evenwicht Een stootslag van Hans van Galen bracht Fred Reijmer in scoringspositie: 4-3. Hoewel VUC nog tweemaal in het slagperk verscheen, bleef de stand ongewijzigd. Cijfars: Schiadam 10000030 X=4. VUC 000003000 -3. Warpcijfars: Schiedam: Henk Meijer 10-4-4-1. Fred Reijmer 7-2-1-0. VUC: Knor 6-5-6-0. Utrecht Een danig ver zwakt Hermes DVS (Henny van Wijk en Jacques Geeratz waren afwezig) heeft koploper Kampong niet echt in de pro blemen kunnen brengen. De 184 gescoorde runs bleken uit eindelijk voor de Schiedam mers niet toereikend. Na een verloren toss mocht het team van captain John Beijer eerst gaan batten. Door de afwezigheid van Geeratz (geblesseerd) moest Beijer zelf openen, maar al in de eerste over werd hij ingerekend. Via scores van Gary Langridge (33, waarvan 5 maal 4) en John Verweij (18) werd de stand naar 65 voor 4 getild. Een weer uitblinkende Steven Brown (78) en een gedegen spelende Jan Bart Vollebregt (11) brachten samen de hon derd op het bord. Vollebregt ging echter dom run out en dat was het begin van een algehele inzinking- Via 115 voor 5 werd het 126 voor 8, maar Pieter van Noord (16) hield het zaakje nog een tijdje op. Toen echter Van bord en Brown beiden ook run out gingen, had iedereen een beurt gehad en stond er een totaal van 184 all out in de boeken. Het ontbreken van Henny van Wijk (ziek) deed de Schiedam mers bij het fielden de das om Maar liefst zeven bowlers gooide Beijer in de strijd, maar zij konden niet verhinderen dat de Utrechtenaren voor vier wickets het Hermes-totaal passeerden. Coach Kelly was met zijn 94 runs verreweg top scorer van zijn ploeg. Bij Her mes bleven alleen Brown (2 voor 49), Van Noord (1 voor 30) en Vollebregt (1 voor 14) enigzins overeind. jet- pa Vei Ho se) 9, i voc b'ai WO' gee una V0€ zeil sel; ger "25. ,.kra 'ont per voe (La na* •Ver 'feit ■se i get 1 mei •spo 7.1. 'Zen des :p1. i 16. Jam Stil) daa god -noo stet 32. OF

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 10