WATERWEG 13 Ambtenaren in shirtreclame? Effl E— Man valt van derde verdieping Werkzaamheden starten in najaar En in juni komen de merels tot een unie Burgemeester krijgt archiefmateriaal van renovatie VOP CJV haalt elf mille op voor hospitaal in Lesotho Auto rijdt afgesloten tunnel in Inbraak in Roekan je Uitgaan met Nieuwland Sprookje voor de lagere scholen In mei minder ongelukken Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 14 juni 1983 Schiedam Een 25-jarige Schiedammer die gistermiddag de ra men van zijn huis aan de Boerhavelaan aan het zemen was heeft een lelijke val gemaakt De man stond op het balkon van de derde verdieping toen hij kwam te vallen Hij hep daarbij een wervel fractuur op en werd door de GG GD overgebracht naar het Schielandziekenhuis. Deltadijk kost Schiedam ruim twee miIj oen Vlaardingen Een bedrag van circa elfduizend gul den. Dat is de voorlopige opbrengst van de actie die het CJV in Vlaardingen heeft gehouden voor het hospitaal in Mafeteng in het Afrikaanse koninkrijk Lesotho. Onlangs konden de organisatoren de fooien- pot van sociëteit De Stoof in ontvangst nemen, waar door weer 150 gulden kon worden bijgeschreven. Het is de bedoeling dal met het geld een hoognodige op knapbeurt van hei ziekenhuis wordt bekostigd. Omdat elf duizend gulden niet toerei- t kend is. hebben de christelijke jongeren besloten met de actie *"Moor ie gaan tot in september -"wanneer het haring- en bter- feest wordt gehouden. Het CJV heeft nog een fikse partij oude kleding over, die op de dag van hel haring- en bier feest aan de man zal worden gebracht Op die manier hoopt men de opbrengst nog aan te vullen Z Naar alle waarschijnlijkheid is K dan nog niet het vereiste be- drag bij elkaar voor een gron- dige renovatie van het krak- keniikkcrtge hospitaal, maar -* CJ V-orgamsator Aad Groene- wegen weet te vertellen dat de directie van het hospitaal zich **tot de regering van het geheel »*döor Zuid-Afnka omsloten ko- f'mnkrijk zal wenden voor het presterende bedrag „De kans is j£ groot dat de regering over de brug komt met de rest als ze •horen dat er uit Nederland -/ruim tienduizend gulden is tvbmnengekomen." aldus Aad «/Groenewegen -'Mensen die ook nog een duit I-in het zakje willen doen voot .Cde opknapbeurt van het zte- t*"kenhuis kunnen contact opne- men met Aad Groenewegen. Bachstraat 20, tel 358804 Schiedam Een Rotterdamse automobilist is vannacht de af- gesloten westelijke buis van de ti Beneluxtunnel ingereden De nman reed onder invloed en f: merkte klaarblijkelijk de slag- j^boom met op. die aan de in- x gang van de mnnel stond De •'/westelijke buis was wegens - werkzaamheden afgesloten "De Rotterdammer knalde op /de slagboom en kwam daar verkreukeld tot stilstand Hij werd meegenomen naar.het f/Sehiedamse politiebureau, ^J-waar bleek dat hij teveel alco hol ophad. Hij werd met een */Pr°ces-verbaal naar huis ge inzonden. K- f." Roekan je Uit een woning "•aan de Dirk van Voornelaan tr. Rockanje is door onbekende daders in de nacht van zondag op maandag voor meer dan 16.000 gulden aan zilverwerk gestolen. Tijdens afwezigheid van de bewoners wisten inbre- kers zich via een opengebro- f. ken voordeur toegang tot de '.- woning te verschaffen. Daarna j/werden alle toegangswegen tot 1 de woonkamer geblokkeerd, r met openlating van een .«"vluchtweg, De politie noemt /•dit een opmerkelijke werkwij ze. yj Schiedam Het op hoogte brengen van de deltadijk in Schiedam tussen de buitensluis en de Maasboulevard kost de gemeente Schiedam uiteindelijk ruim twee miljoen gulden. De tota le kosten voor het uit voeren van het project bedragen 14.075.000 gul den, maar de rijksover heid draagt naar schat ting 12 miljoen in de kosten bij. Volgens de berekeningen draagt het rijk 10.152.000 gul den bij in de aanleg van de dijk en betaalt Schiedam hiervan 485.000 gulden. Aan bijkomende kosten van het project draagt Schiedam nog eens 1.010,000 gulden bij. Als de twee bedragen worden aangepast aan de gestegen lo nen en prijzen, moet Schie dam uiteindelijk het bedrag van 2,075.000 betalen voor de aanleg. Enige weken geleden maakte wethouder Cor van Tilborg j bekend dat het dijklichaam wordt gevormd door een meer j dan vijftien meter brede be- i tonnen bak. Met de werk zaamheden wordt nog du jaar een begin gemaakt. Van Til borg voorspelde toen dat de aanleg zo'n slordige vijftien miljoen zou kosten. Het exacte bedrag kon hij toen niet noe men. De aanleg van de dijk heeft voor de omgeving nogal wat gevolgen. De dijk wordt hoger; hetgeen inhoudt dat bewoners van de Gx oenelaan en de Wil lem Brouwerstraat tegen een nóg hogere waterkering zullen aankijken. In de Hoofdstraat en de Havendijk komen oprit ten naar de dijk. Het meest veranderd in de Rijnstraat. Die weg wordt, nadat de dijk klaar is. afgegraven tot de hoogte van de voortuinen van de huizen. Do Rijnstraat sluit dan ook niet meer aan op de Havendijk, zoals nu het geval is, maar op een parallelweg, die voor de huizen lang loopt. Na het aanleggen van een lage zomerkade wordt begonnen de sloop van de voorgevels van de huizen die vroeger aan de kade langs de haven hebben gestaan. Vervolgens starten de verk abel i ngswer kzaa m h ed e n van de ONS en de PPT. Vol gend jaar wordt uiteindelijk een begin gemaakt de aanleg van de drie- tot vierhonderd meter lange betonnen bak. De Buitensluis is, net als het tracé tussen de Beneluxtunnel en de Havendijk. enkele jaren geleden op deltahoogte ge bracht. Nu volgt de deltadijk. Het stuk tussen de buitensluis en de Rotterdamsedijk is het laatste gedeelte. VVV'*, v b.vï-'; t Schiedam Maart roert zijn staart, april doet wat te wjJ, in mei leggen alle vogeltjes een ei, behalve de koekoek en de griet, want die leg gen in de meimaand niet en dat is dan alle maal leuk. maar wat deed juni ook weer? Het zijn de Sehiedamse taxichauffeurs, die eindelijk een vervolg op het ruimpje hebben bedacht. „En in juni komen de merels tot een unie." Uitgerekend in de lichtreclame van de ARB trouwauto's hebben twee merels hun nestje ge bouwd. En de ARB zelf kwam er met eens aan te pas. Het bedrijf aan de 's-G ravel and se weg, dat deel uitmaakt van het taxibedrijf Eurotax. is zeer trots op deze erkenning. Eurotax-woord voerder Martin Huizer: „Vogels zijn toch slim mer dan menigeen denkt, vind je met*" Het echtpaar merel zit hoog en droog in de R van de ARB. Soms steekt vader merel even zijn snavel naar buiten om te zien, of de bruidsfoto graaf al weg is De ARB gebruikL het nu uiter aard als reclame: „Natuurlijke mtuiue voor een vertrouwd adres" Het kopje van vader merel steekt net boven het nestje uit. Vlaardingen Alle artikelen, videobanden en foto's die in de loop der jaren van de stads vernieuwing in de Vette- noordsepolder zijn gemaakt worden vrijdag over een week aangeboden aan burgemeester Fred van Lier. Een persoonlijk initiatief van Jozef van Ar- denne, bedrijfsleider van bouwbedrijf Van der Waal. Hïj vindt wat er bij de stadsver nieuwing in de VOP allemaal is gebeurd te waardevol om het in de vergetelheid te laten raken. Van Lier ontvangt de stukken als hoofd van het ge meentelijk archief. Van Arderme is als lid van het bouwteam jarenlang betrok ken geweest bij de renovatie en nieuwbouw in de wijk. Daar raakte hij gaandeweg meer onder de indruk van de manier waarop de bewoners een door de politiek niet ge wenste renovatie erdoor wis ten te drukken, ,,Ze zijn zeer professioneel te werk gegaan", zegt Van Ar- denne. „Stapje voor stapje gin gen ze op weg naar hun doel. Die mensen waren van een dusdanig kaliber, dat zij be paalden wat er gebeurde. In feite heeft de straat gere geerd." Belangstellenden moeten in de toekomst kunnen zien hoe het proces van de stadsvernieu wing gelopen is, hoe de demo cratie gefunctioneerd heeft, vindt Van Ardenne. „Na een enorme strijd gaven onbenulli ge dingen vaak de doorslag." Binnenkort is de derde reno vatiefase in de Vop klaar en daarmee is het karwei dan op een haar na gevild. Het moet vrijdag 24 juni in de burgerzaal van het stadhuis een reünie worden van alle mensen die op de een of ande re wijze bij nieuwbouw en re novatie in de VOP betrokken zijn geweest. De toenmalige voorzitter van de projectgroep stadsvernieuwing, mr.Abel de Jong, biedt de dertien dozen met archiefmateriaal aan. Dat gebeurt om drie uur. Tijdens de receptie wordt in de kantine een videofilm over de renovatie gedraaid, in op dracht van de wijk vereniging werd gemaakt door de stich ting Frame, een videoproduc tiebedrijf uit de Vettenoordse- polder. Verder zijn er maquet tes en schetsen te 2ien van alle plannen die de laatste tien jaar voor de VOP zijn gemaakt, Schiedam Buurthuis Nieuwland aan de Honnelage Grctelaan zorgt morgen voor een uitstapje voor kinderen van vier tot elf jaar Om 13.30 uur gaan de deelnemers naar het Beainxpark om zich daar in de kinderboerderij en op de speeltuin tot half vier te ver maken. Een bijdrage van één gulden is voor wat drinken of een ijsje. In de avonduren gaan de ou dere kinderen ook naar het Beatrixpark voor een recrea tieve picnic. De kosten daar van bedragen 2.50 gulden en om half zeven wordt er bij het buurthuis vertrokken. Het weekeinde van 2 en 3 juli organiseert het buurthuis een weekend in een vakantiehuis m Oostvoorne. Kinderen van zes tot elf jaar kunnen voor 25 gulden mee Nadere inlichtin gen bij het buurthuis: Veroni ca Berrtet Kempers en Kora de Regi. Telefoon: 702013 L< Een spelmoment van de uitvoering. Maassluis Theater Pssslt en het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland verleenden gis teren en vandaag hun mede werking aan de uitvoering van het sprookje De Nachtegaal van de Deense schrijver Hans Chnstiaan Andersen. Er wor den in totaal vijf voorstellin gen gegeven voor de leerlin gen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere school Morgen volgt de laatste opvoering. Het »s het verhaal van een Chmeese keizer die erg onder de indruk was van de zang van een nachtegaal en hei diertje liet vangen, maar wei gert nadat het is gevangen te zingen. De voorstellingen staan onder ausptcien van de werkgroep kunstzinnige vorming School jeugd van de Culturele Raad Maassluis. Schiedam Het was wet houder Scheeres, die in 1977 op het lumineuze idee kwam om lichtreclame te plaatsen hoog bovenop het stadskan toor. Maar Schiedam huiver de. Geen der gemeenteraads leden zag zich de letters van willekeurig welke multina tional graag geplaatst op het veertien verdiepingen tellen de gebouw van de gemeente Schiedam, Het idee alleen al. Men noemde het onverantwoord. Het zou wel geld opleveren, maar toch: immoreel, vond elke partij. En dus verdween het idee in de ijskast. Er werden grapjes gemaakt over ambtenaren in shirtre clame. Het is nu zes jaar later en wat maakt tijd toch wemig uit. Dezelfde Scheeres is het, die deze keer het plan lanceerde om 'shirtreclame* voor ge meentelijke voertuigen in te willen voeren. Een bezuini gingsvoorstel. dat geld ople vert. Reclame levert veel geld op Op de vuilniswagen van de ONS zou bijvoorbeeld 'X reinigt alles' kunnen ko men te staan, Los van wat X is. Ambtenarenfantasie? Het stadskantoor speculeert: Scheeres in het shirt van de uitgeverij, waar zijn favoriete lectuur (Bommel) verschijnt. De ambtenaren, sommigen althans, zien het al voor zich. Reclame bij de gemeente? Waarom geen lichtreclame meer bovenop het stadskan toor? Ja, waarom nu het één wel en hel ander met? Het is nog maar één fase verder, of wet houder Chris Zijdeveld slaat een heipaal in het T-shirt van een bekende aannemer. Du schijnt bedoeld te zijn als grapje, maar wat moet de ge meenteraad ermee, als er ambtenaren zijn die dit se rieus aankaarten? Die ambtenaren zijn er. Zij voelen zich zelfs tol een soort anarchisme uitgelokt, zeggen zij Hun uitlaatklep is de ideeenbus, die bij Cor van Tilborg komt te staan. Die in spireert. Zelfs het college van B en W stelt zelf al, dat de ideeenbus dé vinding is uit het zakenleven Geen gek zo wijs, „of er zit een ideeënbus achter, zal het college van B en W gedacht hebben. Ten stadskantore bevinden zich vele wijzen. De ideeen - bus kan het bewijs voor die stelling opleveren, maar als de bus leeg blijft, is zij aan vechtbaar, Op voorhand ech ter gaan B en W ervan uit dat er vele wijzen zijn Als het goed is. zit die ideeenbus dus elke dag vol. Intussen worden de gemeen teraadsleden zelf geacht de wandelende ideeenbus uit te hangen. Zet je oren goed open en kijk om je heen, dan vtnd je vanzelf wel dingen waarop bezuinigd kan wor den. De VVD-fractie ver klaarde een jaar geleden, toen er nog geen liberale wethouders waren, dat zij op die manier aan het werk was gegaan; zo kwam men op het schrappen van de skate- boardbaan en het herstel van de wielerbaan in het Harga- park. Als de gemeente een ideeen bus op de Koemarkt zou zet ten, bijvoorbeeld onder dat bord waarmee Zijdeveld re clame maakt voor zijn planne in de binnenstad, dan zou daar nog heel wat inkomen. Wat er op en rond de Koe markt al niet te vernemen valt. Entreegeld heffen in het stedelijk museum, zegt men, dat levert voor het volgende jaar een besparing op van een miljoen gulden, want dan komt er helemaal niemand meer en kan je de tent slui ten, Oh, Schiedammers heb ben ideeen genoeg. Straks loopt iedereen in shirtreclame. Schiedam In de afgelopen maand mei registreerde de Sehiedamse politie acht ver keersongelukken mmder dan in dezelfde maand van het vo rige jaar. In totaal was het vo rige maand 140 maal raak op de Sehiedamse wegen. Slechts bij drie van de onge vallen waren zwaargewonden, doden vielen niet te betreuren Verder waren er zestien licht gewonden. Bij twee ongeluk ken ontstond zware materiele schade De belangrijkste oorzaken wa ren onoplettendheid (25 maal), geen voorrang verlenen (20 maal) en te weinig afstand houden (15 maal). Bij de 14Q ongelukken waren 196 personenauto's. 5 vracht auto's, 15 bromfietsers, 13 fiet sers en 4 voetgangers betrok ken H.C. Kars De heer H C. Kars. schilder bij de gemeentelijke diemt volks huisvesting van Schiedam, gaat na een dienstverband van 22 jaar per 1 juli met pensioen Hij knjgl op donderdag 30 juni een receptie aangeboden in de recreatiezaal van het stadskan toor. Tussen kwart over vier en kwart over vijf kan men hem geluk wensen. S. Bruinsma Brigadier S Bruinsma van de Vlaardingse pohulie is met in gang van 1 ju li benoemd tot inspecteur bij het politiekorps in Rijswijk. Hij heeft zijn in trede gedaan in het Vlaarding se korps in 1969 en was laat stelijk werkzaam bij de afde ling vreemdelingenzaken. R. Meyer De heer R. Meyer uit Heem stede komt per 1 september het Vlaardingse politiekorps versterken als chef van de af deling algemene surveillance. Die post is vrij sinds het ver trek van hoofd mspectriee Maqan Ekels. die onlangs korpschef xn Gorinchem werd Haar opvolger Meyer is 34 jaar en is m de periode van juli '67 tot juli '81 werkzaam geweest bij de gemeentepolitie in Rot terdam. Na hel behalen van zijn inspecteursdiploma volgde zijn benoeming als inspecteur van de gemeentepolitie in Heemstede. In het Vlaardingse vrouwen huis wordt donderdag een thema-avond gehouden met als onderwerp homofilie. En kele vrouwen van het COC verlenen medewerking aan de bijeenkomst, met als doel door een open gesprek wat meer duidelijkheid over ho mofilie te scheppen. Aanvang acht uur. Voor het derde achtereen volgende jaar worden zater dag op de Vlaardingse Hoog straat bij Potsierlijk schapen geschoren door Ar Jansen. Om te laten zien wat er zoal met een schapenvacht kan worden gedaan, zullen enkele mensen die een huisvlijtcur- sus bi) Potsierlijk hebben ge volgd demonstraties spinnen, plantaardig wolverven en we ven geven. 'Licht over Europoort'. Dat is het motto van de twee daagse evangelisatiecampag ne in Maassluis, die wordt georganiseerd door de Volle Evangelische gemeente. In het Witte kerkje aan de Const. Huygensstraat zijn aanstaande zaterdagavond om acht uur en zondagavond om zeven uur bijeenkomsten, waaraan 2al worden meege werkt door het zendingsecht paar Jaap en Swaantje Kooy. Het paar woont in Australië en reist daar met een aantal gelijkdenkenden per truck- convooi het land af om het evangelie te verkondigen. Organist Aad Zoutendijk geeft donderdagmiddag een concert in de Grote Kerk In Vlaardingen. Hij speelt die middag werken van vijf com ponisten: Erbach, Pachelbel, Bruhns, Couperin en RoeJ- straete. Het concert begint om kwart voor een en duurt een half uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3