i n r "vi ii I 0 1 Poppe: 'Stel vragen over beleid Rijnmond' Streven naar een permanent project Bezuinigingen Schiedam neemt VLAAiDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT sssw tf gills' Ophogen Nieuwland kost 1,6 miljoen ter meulen ter meulen 19?5 14?5 24?5 Volg het bedrijfs leven! Centrum voor Vakopleidingen in de raad Frits Bom op raadsagenda 'Is de wel capabel genoeg BLOK VfclUKRT HUURVERHOGING Projectgroep BKE geïnstalleerd Pp strooptocht naar benzine Video weg „orden doorgelicht: J,ureau jn arm Ongeluk in tunnel Tuinders wordt oor aangenaaid9 Beheerder Blauwe Brug op non-actief Ook dieven spoeden zich naar Kolpabad Wateroverlast in Vlaardingen P 4 DONDERDAG 23 JUNI 1983 VJaardingen" „Zo, daar gaan we eens lekker voor i ritten" Toen in de commis sie -Stadsontwikkeling de analyse van het bestaande Beleid aan de orde kwam, (zakte wethouder Bas Gou driaan eens lekker onder uit SP'er Remi Poppe liet onmiddellijk weten, dat hij zich niet geroepen voel- de om over die analyse iets Jitei zeggen. „Gooi het maar in m'n pet." Dgt raadsleden Willem iKwakkelstein (PvdA) en Jo Schriel (CDA) deden wel een serieuze poging, om aan telgeven wat er bij de ge meentelijke diensten en be drijven moet veranderen. .;,De dubbele taken moeten eruit", zei Kwakkelstein en pok Schriel meende dat de (gemeente ervoor moet op passen twee keer hetzelfde werk te doen. „Wé moeten ons meer spie gelen aan het bedrijfsle ven", vond VVD-fractie- lèidster Mariëtte Hogendijk. Kijken hoe ze het daar doen." 'Remi Poppe (SP) vond die ((opmerking zó schokkend, Hat hij er zijn wandelingetje (door de raadszaal voor on derbrak. Poppe drukte de knop van zijn microfoon in (en merkte laconiek op, dat hij het volkomen met me vrouw Hogendijk eens was. ^We moeten inderdaad meer een voorbeeld nemen (aan het bedrijfsleven. Daar 'gaat het prima, kijk maar naar de Ogem en de RSV." Schiedam Het is zo goed als zeker, dat de Schiedamse ge meenteraad maandag- of dins dagavond 'ja' zegt tegen de uit gifte van een stuk grond voor de bouw van een Centrum Voor Vakopleiding Volwasse nen. Het gaat hierbij om eeh stuk grond van 6825 vierkante meter aan de Van Heekstraat in het industriegebied 's-Gra veland. Hierover is met de Rijksgebouwendienst onder handeld. De erfpachtscanon wordt over een periode van vijftig jaar afgekocht. Schiedam Ombudsman Frits Bom wil weten hoe het staat met de huisvesting van. de woonwagenbewoners in Schiedam. Hij heèft er ooit een tv-programma aan gewijd, maar dat is in zijn ogen alweer te lang geleden. Van de ge meente Schiedam vernam hij niets meer. Daarom schreef hij een brief aan de Schiedamse raad, met het verzoek hem eens bij te pralen. Want ook de woonwa genbewoners weten hel zelf nu niet meer zo goed. Plannen voor.de Koekoekslaan en het Schuttersveld lijken in de doofpot gestopt, zo vreest men óp het woonwagenkamp- Onlangs nog vroeg Frits Bom, toen hij als Neptunus verkleed De Stuurhut op de Maasboule vard opende, aan ex-burge meester Te Loo of de Maas boulevard soms geschikt was als woonwagenkamp. Te Loo igeerde daar heel zuur op. Vlaardingen De gemeente Vlaardin- gen moet er bij Rijnmond op aandrin gen, dat het onderzoekslaboratorium van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) sneller gaat werken en zonodig meer mensen ter beschik king krijgt. Dat vindt SP'er Remi Pop- pe. „Die afdeling is onderbemand. De ge meente moet maar eens schriftelijke vragen stellen over het beleid dat daar achter zit1*, aldus het raadslid. Wethouder Bas Goudriaan voelt echter veel meer voor gesprekken met Rijn mond. Meer ruchtbaarheid geven aan de zaak lijkt hem onnodig. „We hebben in een gesprek met Rijnmond kritiek op het beleid uitgeoefend. Daar zijn ze heus wel van geschrokken. Vlaardingen is per slot een van de grootste gemeenten in het gebied." Het zit Poppe dwars, dat de dienst ge meentewerken het laboratoriumonder zoek naar het volgens hem giftige kol- kenslib in de Broekpolder laat doen door een particulier bedrijf. Een onder zoek bij de DCMR zou te lang duren. „De gemeente moet daar maar eens z'n bek over opentrekken", zei Poppe al een tijdje geleden, „want wij betalen ook mee aan die dienst." Bij de gemeente bestaat al lang onge noegen over de DCMR. De afdeling ge luidshinder van die dienst stelt volgens de raadsleden 'onzinnige' eisen aan de isolatie van huizen. Wethouder Goudriaan zegt regelmatig, dat het opvolgen van de eisen zou bete kenen dat er in Vlaardingen helemaal geen huizen meer gebouwd worden. „Terwijl toch de bedrijven die de ge luidshinder veroorzaken de boosdoe ners zijn", aldus Poppe. Aannemingsbedrijf Vabego Sint Jozef spreekt overi gens van Vagebo is giste ren begonnen aan het ver vangen van raamkozijnen aan de Gedempte Baansloot. „Een volstrekt ondergeschikt punt op onze prioriteiten lijst", zeggen de bewoners. Binnenstad t wi j feit aan kunde Sint Jozef Vlaardingen Na het huidige project Beroeps Kwalificerende Educatie (BKE), dat een tijdelijk karakter draagt, moet worden ge werkt aan een permanent project. Dit heeft de gecommiteerde van onderwijszaken van Rijnmond A.P. van der Jagt gisteren, bij de installatie van de projectgroep BKE, gezegd. De BKE heeft als doel volwasse nen de gelegenheid te geven een beroepsopleiding te volgen in ver schillende vakrichtingen en is met name bestemd voor personen van achttien jaar en ouder, personen die minimaal vijf jaar lagere school hebben of onvoldoende vooropleiding hebben om aan het bestaande beroepsonderwijs deel te nemen. In Rijnmond komen in de toe komst 'twee BKE-projecten: na de Nieuwe Waterweg Noord krijgt ook Rotterdam een dergelijk pro ject. Volgens Van der Jagt is er door Rijnmond en de drie gemeen ten eensgezind hard gewerkt aan de realisering. De projectraad bestaat uit tien per sonen, allen vertegenwoordigers van de deelnemende instellingen waaronder het arbeidsbureau, het CVV, de avondscholengemeen schap Mercurius, het PEC in Vlaardingen, de Volwassenen Educatie Schiedam en De Maas kant uit Maassluis. Voorzitter van de projectgroep is de vertegen woordiger van de drie deelnemen de gemeenten Wim Boot. Coördi nator van het project is Noor Sam- kalden van het Plaatselijk Educa tief Centrum (PEC). Meer inlich tingen over de BKE kunnen wor den verkregen bij het PEC of De Maaskant in Maassluis. Vanmorgen is in het gebouw van het PEC aan de Cornelis Hout manstraat een informatiebijeen komst over de BKE gehouden. Schiedam staat een dergelijke bij eenkomst nog te wachten, maar de datum is nog niet bekend. Schiedam Het ophogen van de straten in de Schiedamse wijk Nieuwland-Oost gaat 1,8 miljoen gulden kosten. In de wegen en de riolering zijn ernstige en ongelijkmatige verzakkingen ont staan, met als gevolg dat in het gebied regelmatig rioolbreuken éh verstoppingen voorkomen. Hét gaat hierbij om het gedeelte van de wijk ten westen van de s G ra vela ndse wegtussen de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Holland en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Met het ophogen van dit gedeelte van Nieuwland wordt begon nen als ook de werkzaamheden voor de aanleg van de tramlijn urde richting van Schledam-Noord van start gaan. Ook het f>n>en in de omgeving wordt dan aangepast aan de nieuwe situa tie. Daarmee is nog een bedrag van 307.000 gulden gemoeid. Vlaardingen Twee Schie damse jongens van 17 en 19 jaar zijn gisteravond in Vlaar dingen op heterdaad betrapt tijdens hun strooptocht naar benzine. De politie arresteerde het tweetal op de Eksterlaan, waar ze de tanks van perso nenauto's probeerden te legen. De agenten namen een jerry can en een stuk tuinslang voor het leegpompen in beslag. De Schiedammers zijn voor nader "onderzoek ingesloten. i. Vlaardingen Inbrekers hebben de afgelopen nacht uit een huis aan de Pieter Karei Drossaartstraat in Vlaardingen een vi deorecorder gestolen. Ze kwamen het huis binnen door een schuifraam open te maken. De recorder was 1500 gulden waard. ADVERTENTIE zalig zacht mohair breigaren... Parisienne breigaren tn maar liefst 13 zomerkleuren. Per bol van 50 gram. 260 m loopiengte. Geschikt voer nld. 31/?. 80/20% acryl/mohair kwa liteit. Per bol van 4,95 voor Schiedam Bewoners van de 48 Em- peo-woningen in de binnenstad willen van de gemeenteraad horen, of de SSSW wel capabel genoeg is om in Schiedam verantwoord huizen te behe ren. De bewoners horen vaak klach ten over de SSSW en hebben nu zelf ook problemen met één der woning corporaties, die bij deze stichting is aangesloten. Dat is de roomskatholieke bouwvereniging Sint Jozef. Deze corporatie kreeg het blok Empeo- woningen een jaar geleden overgedragen van het gemeentelijk woningbeheer Schiedam. Achteraf is Sint Jozef gebleken, dat er bij de woningen sprake was van achterstallig onder houd ter grootte van ruim een half miljoen gul den. En dat terwijl de woningen pas acht jaar oud zijn. De SSSW heeft in een brief aan de bewoners laten weten er blij mee te zijn, als de gemeente raad om een mening wordt gevraagd. Dan zal tenslotte blijken door wie het achterstallig on derhoud veroorzaakt is, redeneert SSSW-direc- teur Gerard Prins. Fijntjes noteert hij in zijn brief: „Ere wie ere toekomt." Niettemin houden de bewoners de SSSW-cor- poratie Sint Jozef verantwoordelijk voor de huidige situatie. John van Gestel, door de be woners naar voren gedragen als hun contact persoon, wijst de SSSW er schriftelijk op dat de huidige beheerder volgens de wet verantwoor delijk is voor het opknappen. Het wil er bij de bewoners bovendien niet goed in, waarom Sint Jozef „kennelijk zo onnozel is geweest" om pas een technisch onderzoek in te stellen naar de staat van de woningen, toen de gemeente deze al in beheer had overgedragen aan de corpora tie. „Dat getuigt toch van een slecht aankoopbe leid", aldus Van Gestel en zijn buren, onder wie Mari Dingenouts, beter bekend als ONS- voorlichter. Uitbarsting Gisteren kwam de onvrede tot een uitbarsting. Weliswaar had Sint Jozef reeds de toezegging gedaan, dat een aantal klachten verholpen zou worden, maar volgens bewoners van Ge dempte Baansloot is aannemer Vabego, met als directeur Arnold J. van de Marei, nu precies begonnen aan de minst urgente klussen. Bo venaan de lijst van bezwaren staan de verzak kende tuintjes, de tocht in huis en de schimmel in de douches. Maar waar Vabego nu aan be gonnen is, is het vervangen van latwerk aan de schuurtjes en het vervangen van houten kozij nen door eterniet vensters. „Volstrekte flauwekul", zeggen de bewoners, die om deze redenen de huurverhoging weige ren te betalen. Hun huur komt nu op ongeveer 520 gulden gemiddeld. Zij verbazen zich over de 'renovatie' van hun schuren, want het hout dat eraf kwam, was nog in uitstekende staat. Eén der bewoners heeft Sint Jozef gevraagd de latten te mogen gebruiken en hij heeft er gis teravond mooie planken van gezaagd. De bewoners eisen van de SSSW, dat deze in september een openbare vergadering belegt waar een bewonerscommissie kan worden inge steld, die verder contacten met Sint Jozef zal onderhouden. Gevraagd wordt om Yoor deze avond onder meer PvdA-raadslid Hans van Kleef, ex-bewoner van het Empeo-blok, uit te nodigen. Schiedam B en W van Schiedam hebben besloten een onderzoeksbureau in de arm te nemen, dat de begrotingen en bezuinigingen tegen het licht gaat houden. Zo moet dan dui delijk worden in welke secto ren de bezuinigingen goed zijn toegepast en waar niet. Dat heeft wethouder Cor van Tilborg gisteravond meege deeld aan de leden van de raadscommissie voor finan ciën. Hij gaf in antwoord op vragen toe, dat het moeilijk is in de toekomst steeds uit te gaan van de normbedragen, die tijdens het onderzoek wor den vastgesteld, maar hij noemde dat onderschikt aan het nut van het onderzoek. PvdA'er Aad Wiegman maak te naar aanleiding van de be handeling van de bezuinigin gen en de incidentele subsidies voor het sociaal-cultureel werk 1983 de opmerking, dat het hem bevreemdt, dat op de rekening voor de aanleg riole ring en waterleiding op de volkstuincomplexen Thurlede en Vijfsluizen een bedrag over is van ruim anderhalf miljoen gulden. Bovendien zouden de tarieven voor de volkstuinen het komende jaar weer wor- Schiedam Een 20-jarige Schiedamse automobilist heeft, giste ren een ongeluk veroorzaakt in de oostelijke buis van de Heine- noordtunnel. Hij reed met te hoge snelheid, waardoor de aan hangwagen, die geladen was met zeven gasoltevaten en een kruiwagen, ging scharen en de auto tegen de vangrail deed be landen. Door de klap die daarop volgde vlogen de olievaten over de weg. De kruiwagen schoot van de wagen over de vangrail en raakte het hoofd van een fietsende Papendrechter, die bewuste loos op de grond viel en met een zware hersenschudding en di verse snij- en schaafwonden in het gezicht naar het Zuiderzie-- kenhuis in Rotterdam moest worden gebracht. den verhoogd. Wiegman werd in zijn redenering gesteund door Ulferd Bruseker. Wethouder Van Tilborg vond het te ver gaan om te stellen dat de volkstuinders dit be drag 'bij elkaar hadden ge bracht en dat het dan ook maar aan hen ter beschikking moest worden gesteld'. „Er zijn gewoon meer rioolaanslui tingen gerealiseerd dan was voorzien. Daardoor hebben we door de verfijningsregeling een hogere uitkering gekre gen", legde hij uil. „Een juiste toepassing van een subsidiere geling dus." Van Tilborg zei het batige sal do te willen gebruiken voor de financiering van de openstel ling van de 'oortjes' bij de Be- neluxiunnel. Waarop Adrie Reijnhout (D*66) reageert: „Hier wordt de tuinders een oor aangenaaid." CDA'er Aad van Lingen sprak tijdens de behandeling van de ombuigingsvoors tellen zijn verwondering uit over het feit dat het afschaffen van de 'ge meentetaxi' maar zo weinig oplevert. De geraamde vijfdui zend gulden vond hij te wei nig. Volgens Van Tilborg maakt het college geen ge bruik meer van de 'taxi' voor rondritten en bezoeken, maar blijft de chaffeur wel in dienst van de ONS. „We willen niet dat er formatieplaatsen verlo ren gaan als er andere moge lijkheden zijn. De chauffeur moeten we blijven betalen, maar hij doet alleen ander werk." Schiedam Een van de twee beheerders van de Blauwe Brug, het wijk centrum van Schiedam- Noord, is tijdelijk op non- actief gesteld. Dat heeft de tweede beheerder van het centrum. Kees de Veld. desgevraagd mede gedeeld. De redenen voor het op non-actief stellen zijn on duidelijk. „Om schade te voorkomen is met alle be trokkenen overeengeko men hier niets over te zeggen", aldus De Veld. Jouke Post wil ook zelf niets bevestigen of ont kennen. „Geen commen taar". luidt zijn commen taar. Vlaardingen Samen met de vele zwemlustige bezoekers van het Vlaardingse Kolpabad hebben ook dieven zich naar het zwembad gespoed, De poli tie heeft al verscheidene aan giften binnen gekregen van ontvreemde portefeuilles en kledingstukken. De spulletjes, die recreanten bij het zwemfestijn aan de rand van het buitenbad laten liggen, zijn een waar lot uit de loterij voor onverlaten. Onder tussen zijn er al een shirt plus sportbroekje, een portemonnee met voor de dief helaas slechts acht gulden en sleutels weggekaapt. Ook rijwielen moeten het ont gelden. Gisteren zijn twee he renfietsen en een jongensrace fiets gestolen. ADVERTENTIE Een kompiete pannenset... voor nog geen twee tientjes, van aluminium met .^mi- aanbaklaag en gedraaide bo dem. Geschikt voor gas. Met 3 pannen in de maten 16-18-20 cm. in bruin, Van 29,95 voor Aluminium steelpan 14 cm 0 van 5,95 voor 5,95 Hanoi g vakantie Hapjespan 'Jf Met deksel en anti aanbaklaag. Geschikt voor gas. 0 24 cm. van 22,95 voor Braadpan. Extra zware uitvoering. Ce- schikt voor gas en elektra, Afm. 28 cm 0. In bruini van 37,50 voor Vlaardingen Bewoners'van de Groen van Prinstererstraat in Vlaardingen hebben gisteren tegen het avonduur te kampen ge had met-wateroverlast. Tegen zes uur ontstond een breuk in de waterleiding, waardoor het nodige water door de straat vloeide. Er ontstonden eveneens gaten in de rijbaan. Het verkeer werd omgeleid, waarna het GEWB maatregelen kon nemen. fP ggj

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1