WATERWEG D'66 ontdekt fonds, waar Schiedam uit kan putten «SPABIO SPORT 'Genoeg klanten, maar te weinig medewerkers' Toch zicht op sportzaal VZC met grote ploeg naar de nationale Fortuna Vlaardingen naar Zeist 'Van Maerlantloop' Voor minder draagkrachtige huiseigenaren: Mees Duimelaar mocht nog niet Speelotheek Mickey Mouse in de zorgen Flinke buit bij inbraak Gevecht om jas 'Schiedam moet geld zoeken in Den Haag' 't (®tih jMoUanhsch P^offte cn ^lethu^s T^crynrgt uut bruiloften recepttcfi EETHUISJE S?-S9 BR/ELLE tel. 0/S/0-Z960 Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen optel. 010-34.03.53. Voor voetbalvereniging Hoek van Holland: 'Aansluitingmet de zwemtop is er' DEELNEMERS Van Dongen gaat door Schiedam De gemeente Schiedam kan minder draagkrachtige bewoners van een eigen huis waar schijnlijk helpen aan een 'leuke' subsidie voor wo ningverbetering, als een be roep wordt gedaan op het zo genaamde Terlingen-fonds. Het bestaan van dit fonds is een complete verrassing voor de gemeente Schiedam en overigens niet bepaald al leen voor deze gemeente, In de Nederlandse stadsver nieuwing is dit Terlingen- fonds een vrij onbekend en dus ongebruikt middel om aan geld te komen. Als Schiedam met de beheer ders van dit fonds zou onder handelen, ligt er volgens D'66- raadslid Adri Reijnhout, die het bestaan van het Terlingen- fonds toevallig ontdekte, aar dig wat geld in het verschiet. De gemeente komt per 1 janu ari 1984 weliswaar met een aantrekkelijke subsidierege ling voor eigenaar/bewoners, die in de stadsdelen Groene- laan/Dwarsstraat en Maria- straat tot woningverbetering willen overgaan, maar ge bruikmaking van het Terlin gen-fonds zou ook nog eens de minder draagkraehtigen onder hen vooruit kunnen helpen. Het betreft hier nu precies die categorie, die toch niet tot wo ningverbetering zou overgaan, omdat er het geld niet voor is. Die beoogde subsidieregeling verhelpt daar niets aan; het Terlingen-fonds misschien wel, want een bijdrage daaruit is in tegenstelling tot bij de subsidie wel afhankelijk van het inkomen van de 'kleine' huiseigenaar. VVD-wethouder Cor van Til- borg (stadsvernieuwing, finan ciën) heeft gezegd de vinger wijzing van Reijnhout ter har te te zullen nemen. Overigens werd een motie van Reijnhout, ondersteund door CfN en PSP/PPR, door de gemeente raad verworpen. In die motie stond, dat huurders van een huis, dat door de eigenaar met gemeentesubsidte wordt opge knapt, niet de dupe mogen warden en ineens hun huur omhoog zien vliegen. Die huur zou minimaal moeten blijven, vond klein links, dat hierin echter alleen stond. Van Tilborg nam in ieder ge val de mogelijk lucratieve sug gestie van net D'66-raadsltd heel wat serieuzer dan opmer kingen. die CDA-nestor Jan de Koning maakte over de subsidieverordening voor wo ningverbeteraars. De Koning maakte het maandag in de ge meenteraad zo bont, dat hij in plaats van met wezenlijke opmerkingen te komenkri tische vragen stelde over het woordje 'moster' in de veror dening. Van Tilborg zocht het demonstratief op: „Nou goed, als u dat dan zo belangrijk vindt..." Na lezing van het be treffende gedeelte merkte Van Tilborg op, dat het om een tik- foutje ging en er 'monster' had moeten staan, in de zin van 'proefdeeltje, voorbeeldexem plaar'. De wethouder scham perde ook achteraf behoorlijk: „Als het CDA nu oppositie denkt te voeren door dit soort kul aan te dragen..." Maassluis Letterlijk werd hij gisteravond binnengehaald, het kersverse Maassluise raadslid voor de PvdA Anton Bijtenhoorn. Na op de gang te hebben gewacht werd de nieuwkomer door gemeentese cretaris Huiskes de raadszaal ingeleid. Hij neemt de plaats in van de nestor van de socia listen, Mees Duimeiaar, die aan de andere kant van de raadstafel zitting heeft geno men. De voormalige PvdA- fraetievoorzitier werd daarop als wethouder geïnstalleerd. Veel mochten de beide politici in hun nieuwe functie aan de tot diep in de nacht durende debatten nog niet bijdragen. Duimelaar, die Han Humme- len is opgevolgd, mócht zelfs nog niet openbaar optreden; 2ijn .functie werd voor een laatste maal door de overige leden van het college van B en W waargenomen. Slechts bij het stemmen werd het tweetal gehoord. Desondanks was er veel publieke belangstelling onder wie oud-wethouder Smitvoor de wisseling van de wacht in de Maassluisse ge meenteraad. i Kinderen maken meestal zelf de beste speelgoedselectie. Vlaardingen „Ik heb de indruk dat er de laatste ja ren anders over spelen .Wordt gedacht. Vroeger ston den kinderspelletjes min of meer in het teken van zoet- houden, maar tegenwoordig raakt men er gelukkig steeds meer van overtuigd dat spelen voor de ontwik keling van het kind essen tieel is." Annie Huisinga is biet degene geweest die in 1979 het idee van een speelo- theek lanceerde, hoewel ze dat uit hoofde van haar be roep (orthopedagoge bij de Onderwijs Begeleidings Dienst) wel had kunnen zijn. '„Nee, ik ben er pas later bijge komen. Anke Felseh is degene geweest die de zaak van de grond heeft gekregen en tot op de dag van vandaag intensief bij het werk betrokken is." Speelotheek Mickey Mouse had een moeilijke aanlooppe riode. Het eerste halfjaar was er geen geld en toen dat pro bleem met behulp van het Kinderpostzegelfonds was op gelost, bleek de beschikbare ruimte verre van toereikend. door Mari Timmermans „We begonnen in een lokaal van wijkcentrum 't Nieuwe- lant, maar daar zaten we ei genlijk maar als gast. Na iede re uitleenbijeenkomst moesten we de spullen in kasten prop pen, want na ons kwam er weer een ander", vertelt An nie. Nijpend Mickey Mouse verhuisde toen naar een leegstaand schoolge bouw aan de Surinamesingel Schiedam Bij een inbraak in een woning in de De Meester- straat in Schiedam is een kistje ontvreemd. Hierin zaten 1600 gulden, zilveren gebaksvorkjes, een zilveren taartschep, spaar bankboekjes en enkele kostbare postzegels. De dieven zijn bin den gekomen door een valse sleutel te gebruiken. i Schiedam De Schiedam se gemeentepolitie heeft gisteren drie Schiedammers en een Rotterdammer in de leeftijd van 14 tot 16 jaar aangehou den, omdat zij een leeftijdge noot uil Schiedam hadden ge slagen en* in het gezicht ge schopt, Dat gebeurde even voor zes uur op het parkeer terrein van zwembad Groene- noord. Het viertal wilde, dat de Schiedammer zijn jas aan hen afstond. Toen hij weigerde, be gon het viertal te slaan en te schoppen en vernielde het ook nog de fiets van het slachtof fer. 101. Daar zit het speelgoed-uit leencentrum nog altijd. „Ik ben ervan overtuigd dat we met de speelotheek in een be hoefte voorzien. We hebben nu bijna driehonderd regelma tig terugkerende leden en dat worden er steeds meer." Aan leden geen gebrek. Voor 2,50 gulden per jaar kan men zo vaak speelgoed halen als men wil. Maar het ontbreekt Mic key Mouse steeds aan mede werkers. Dat gebrek wordt zo nijpend dat het MM-bestuur overweegt om één uitleenochtend te schrappen, „We streven er naar om bij iedere uitleen met z'n drieën te zijn. Nou, per week hebben we drie uitleen- dagen, dus op z'n minst sta ie als vrijwilliger eens in de veertien dagen." Annie Huis- inga vindt het belangrijk dat er steeds dezelfde mensen staan, die de ouders te woord kunnen staan. De vrijwillig sters krijgen voordat ze begin nen de cursus Spel en Speel goed, zodat ze deskundig kun nen adviseren bij de speel goedkeuze. Onderwijs „Verantwoord speelgoed is vaak heel moeilijk. Dingen zijn öf te ingewikkeld, öf te gevaarlijk, óf kinderen zijn er in een dag op uitgekeken. Dan is het fijn als je iedere drie we ken een ander stuk speelgoed kunt ophalen." Annie wijst erop dat de speelotheek ook voor het onderwijs veel te bie den heeft. „Per klas betaalt men de gewone gezinsbijdrage van vijf gulden per jaar en daarvoor kan er iedere drie weken iets nieuws gehaald worden." Schiedam Er moet in Den Haag veel meer geld te halen zijn dan de diverse gemeenten feitelijk bekend is. Tel kens weer blijken er potjes, fondsen en sub sidieregelingen te be staan, waarvan ge meenten geen gebruik maakten, gewoon om dat door de vele bomen het bos niet meer te zien is. Schiedam heeft twee treffende voorbeelden: de verfijn ingsregeling, waarmee een rijksbij drage kon worden ver kregen voor de riole ring van de volkstuin complexen; en het Ter lingen-fonds voor min der draagkrachtige wo ningverbeteraars, waarvan D'66 deze week het bestaan meld de in de gemeenteraad. Met deze twee voorbeel den in het achterhoofd werkt de PSP/PPR- fractie aan een voorstel om bij de gemeente Schiedam speciaal ie mand vrij te maken voor financieel onder zoek, dat wil zeggen: onderzoek naar de on bekende geldbronnen in Den Haag. Het is even een investering om speciaal hiermee ie mand te belasten, maar als er meer voorbeel den boven water te ha len zijn die die verfij- ningsregeling en het Terlingen-fonds, dan verdient zich dat snel terug, meent de PSP/PPR. Dat de fractie hiermee bezig is, staat in een brief van de twee sa menwerkende partijen aan de werkgroep voor gemeentepolitiek en werkgelegenheid Idé- fiks. Jos Poolman meldt, dat er binnen kort een voorstel uit de bus zal rollen. Op zichzelf komt het politici belachelijk over, dat er kennelijk nog zoveel reserves zijn in een tijd van soms schrijnende bezuinigin gen. ADVERTENTIE Hoor een gezellig kapje koffie. HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 Hoek van Holland De voetbalvereniging Hoek van Holland heeft toch zicht op een nieuwe sportzaak Voor zitter P. van der Wel van de commissie sport, cultuur en recreatie, is in principe be reid mee te werken aan een eigen sportzaal voor de voet balclub. Eerder had hij laten weten niets voor een derge lijk plan te voelen omdat het wijk ge bouw De Hoek stee er zodoende een concur rent bij krijgt. De voetballers denken aan een eenvoudige sportzaal, die on geveer een kwart miljoen gul den kost, De zaal van 45 bij 25 meter, zou in de loop van 1985 helemaal gereed moeten zijn. De voetbalvereniging doel zo veel mogelijk zelf om het eindbedrag laag te kunnen houden. De exploitatiekosten zijn berekend op 25,000 gulden per jaar. De voetbalvereniging hoopt dit door extra acties te kunnen bekostigen. Van der Wel. die nog steeds niet staat te juichen bij de Rotterdams Nieuwsblad 1 woensdag RW 29 juni 1983 plannen van de voetbalvereni ging, heeft overigens nog wel een aantal vraagtekens gezet. In de eerste plaats is hij er niet zeker van dat de deelgemeen- teraad de grond gratis zal toe wijzen. Dat is echter een voor waarde omdat anders de ex ploitatiekosten te hoog oplo pen. De gemeente Rotterdam moet hierover uitsluitsel ge ven. Voorwaarde is volgens Van der Wel dat de sportzaal niet door anderen wordt gebruikt. Het deelraadsbestuur wil ver der weten wat de directe ge volgen zijn voor gebouw De Hoekstee. De beheerscommis sie van De Hoekstee is ge vraagd om de financiële gevol gen op papier ie zetten. Van der Wei heeft laten weten nog niet helemaal overtuigd te zijn van de haalbaarheid van de nieuwbouwplannen. Hij vindt de tot nu toe bekende cijfers te globaal. Vlaardingen „Verrassin gen zijn natuurlijk altijd mogelijk, maar uitgespro ken kanshebbers op een na tionale titel hebben we niet. Of het zou Gertine van den Berg moeten zijn. Zij be hoort bij de meisjes onder de tien jaar wel tot de kans hebbers", aldus VZC-trainer Sjaak Bot aan de vooravond van de nationale titelstrijd zwemmen, die in de week einden van 8, 9, 10 en 15, 16, 17 juli wordt afgewerkt. VZC is in Amersfoort met acht deelnemers op 17 starts goed vertegenwoordigd. Deze en volgende week wordt er in zwembad West in Rotter dam extra voor het kampioen schap getraind. Onder leiding van Theo Romeyn wordt de conditie nog verder opgevoerd en de scherpte bijgesteld. Ter wijl mede-trainers Sjaak Bot en Ger Edelijn op de normale trainingsuren de jongens en meisjes onder handen nemen. De drie trainers zien met ge noegen dat de deelname van VZC aan de titelstrijd ten op zichte van vorig jaar weer is uitgebreid. Van zes zwemmers op negen starts naar acht zwemmers op liefst 17 starts. Daarnaast brengt VZC in Amersfoort ook weer eens een estafetteploeg op de startblok ken. VZC-trainer Theo Romeijn neemt met pupil Robert de Vries de trainingstijden door. Vlaardingen De ploeg van VZC, die aan de nationale zwemkampioenschappen in Amersfoort deelneemt, be staat uit: Gertine van den Berg (100 meter rug, 100 meter vrij, 400 meter vrij. 100 meter vlinder, 100 meter school); Reinier van de Bend (16) <200 meter vlinder, 100 meter vlinder, 200 meter vrij, 400 meter vrij, 100 meter vrij en twee estafettes); Astiïd van Irsen (11) (100 meter rug, 200 meter wisselslag persoonlijk); Leon van Ijzerloo (13) {100 meter rug, 100 meter vlinder); Sonja Stein (10) (100 meter school); Robert de Vries (16), Wouter Hoekstra (15). Marco van IJzerloo (16) en Reinier van de Bend estafetteploeg op de viermaal 100 meter vrij en viermaal 100 meter wissel slag. Limiet Trainer Sjaak Bot is er niet weinig trots op, dat de limiet voor de jongensploeg onder de 16 jaar werd behaald. Welis waar precies op de gestelde 4.04, maar wellicht gaat het in Amersfoort opnieuw wat snel ler. „Dat verwacht ik eigenlijk wel", aldus Sjaak Bot, „want het meedoen aan zo'n kampi oenschap betekent toch een extra motivatie". „Het is lang. wel een jaar of zes geleden", vervolgt Bot, „dat we voor het laatst met een jongens-estafetteploeg aan een Nederlands kampioen schap hebben meegedaan. Dat komt omdat je jongens op leef tijd gewoon kwijt bent omdat ze andere interesses gaan krij gen". Nu echter heeft VZC op iedere slag weer een uitschie ter, die bij elkaar geformeerd de nationale limiet heeft we ten te behalen. „Daar mogen ze best trots op zijn", prijst trainer Bot. „Ze hebben er bard voor getraind en weten nu tenminste ook waarvoor ze het doen. Vaak ben je ze op die leeftijd alweer kwjjt. Die deelname betekent dat de aansluiting met de na tionale top er is". Dat geldt dan tevens voor de individuele zwemmers en zwemsters. „Ook daarin heb ben we de opgaande lijn nog steeds te pakken", aldus Bot. „Er doen er weer twee meer mee dan vorig jaar, terwijl het aantal starts bijna verdubbeld is". Koplopers in het aantal starts zijn Reinier van de Bend cn Gertine van den Berg. De 16-jarige Van de Bend start op liefst vijf persoonlijke num mers en twee keer op de esta fette, terwijl de jeugdige Gerti ne van den Berg op vijf num mers meedoet. Léon van IJ zerloo en Astrid van Irsen, de dochter van voorzitter Arie van Irsen. gaan tweemaal van start. „Die deelname van VZC is ze ker bevredigend", aldus Bot, die zelf ooit nog eens in een jongensploeg van VZC onder de 16 jaar kampioen van Ne derland is geweest. Nieuwe kampioenschappen verwacht Bot direct nóg niet. „Het be langrijkste is dat ze mee mo gen doen, maar dan hoop je natuurlijk op een zo goed mo gelijk resultaat. Ik verwacht zeker een aantal verbeterin gen van de persoonlijke re cords", zo steekt hij de VZC- afvaardiging alvast een hart onder de riem. Vlaardingen De selectie van Fortuna Vlaardingen start op 26 juli met de training. Onder leiding van het duo Hans Stout en Jan Bouman wordt vervolgens een intensief oefenprogramma afgewerkt, met als hoogte punt een driedaags verblijf in het KNVB- sportcentrum te Zeist. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 3 augustus Fortuna Vlaardingen-Alexandria '66 (19.00 uur), 5 augustus vertrek naar Zeist voor trainingskamp tot 7 augustus, 10 augustus Ba rend recht-Fortuna (19.30 uur), 14 augustus (Fortuna-ONA (14.30 uur), 17 augustus Fortu- na-Exeelsior '20 (19.00 uur), 21 augustus Fortu- na-Verburch (14.30 uur), 24vaugustus Fortuna- VELO (19.00 uur), 28 augustus De Musschen- Fortuna (14.00 uur), 4 september bekerwed strijd en 11 september start dan de competitie. De voetballers van De Hollandiaan spelen ter voorbereiding op de competitie in totaal acht oefenwedstrijden. De meest in het oog sprin gende tegenstander is ongetwijfeld de Rotter damse vereniging CVV. Op woensdag 10 augus tus nemen de Vlaardingers het dan op tegen de hoofdklasser. Het totale oefenprogramma van De Hollandi aan is: 3 augustus De Hollandiaan-RDM (19.00 uur), 7 augustus De Hollandiaan-SCR (14.30 uur), 10 augustus De Hollandtaan-CVV (19.00 uur), 14 augustus De Hollandiaan-DHS (14.30 uur), 17 augustus De Hollandiaan-HBSS (19.00 uur), 21 augustus De Hollandiaan-Hermes DVS (14.30 uur), 23 augustus De Hollandiaan-SVV-2 (19.00 uur), 28 augustus De Hollandiaan-VOB (14.00 uur). Vlaardingen Ton van Dongen zal volgend jaar we derom de functie van voor zitter bij de Vlaardingse voetbalvereniging De Hol landiaan bekleden. De sa menstelling van het bestuur is nu: Ton van Dongen (voorzitter), Wim Rooze- boom (penningmeester), Herman Berkhout (secreta ris). Wim Riedijk (vice- voorzitter). Jan Dijkman sr. (tweede penningmeester). Job Mostert (tweede secreta ris), Wim Kosten (wed strijdsecretaris), Jan Ver- duyn (selectie zaken) en Henk Zagwijk (commissa ris). jiiiiiiitiiiiitiiiinifiiitiiiiiiiiJiiiiiiiiiJiiiiiifiiiJHiiirmiiiiiiiiifiiiiitfiiHifttiiiiiriiJiifiitiiiiiiiiiHtii Vlaardingen Voor de derde maal in successie wordt mor genavond de *Van Maerlantloop' gelopen. Start en finish zijn op het schoolplein aan de Van Maertlantlaan 30 in Vlaardingen. De organisatie is in handen van de gelijkna mige school. De lopers worden naar leeftijd in diverse klassen ingedeeld. Om 18.30 uur gaat de jeugd van 6 tot en met 8 jaar van start voor een loop over een afstand van 1000 meter. Een kwartier later (18,45 uur) is het de beurt aan de jeugd van 9 tot en met 10 jaar. Zij leggen een afstand van 1500 meter af. Om 19.10 uur vertrekken vervolgens de deelnemers van 11 tot en met 13 jaar. Zij moeten 2000 meter overbruggen. Als laatste groep vertrekt iedereen die 14 jaar en ouder is. Deze categorie kan kiezen uit 2500 meter o£ 5000 meter. Inschrijven kan op de 'Van Maerlantschooi' in Vlaardingen- West. Er is geen gelegenheid tot omkleden. Deelname kost drie gulden. IIIlllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIItimilIllIIIIMUIIIIIIIHUItlllllllllllllllllliiiiltli

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3