SPORT WATERWEG Arjan Schipper sterkste bij ROVS Zwemtop wordt smaller E Excelsior neemt revanche op HCC 12?5 Holy komt net iets tekort ter meuien Blue Birds weet na dubbel weer waar het staat Moeder en dochter winnen dubbelspel PM K< Ruud Bakker zorgt voor ommekeer Hennes DVS zonder moeite fre Rotterdams Nieuwsblad maandag 11 juli 1983 RW Tilburg De honkballers van Vlaardingen Holy le verden tegen koploper Til burg een prestatie van for maat. Niet dat het team van Bob Soudijn met een overwinning naar Vlaar dingen kon terugkeren, maar zijn team maakte het Tilburg wel heel erg lastig. Het werd uiteindelijk een nipte 8-7 nederlaag, maar eigenlijk niemand had het er na afloop echt moeilijk mee. Korte stop Ab Bruinekool: „We hebben ze tenminste flink tegenstand kunnen bieden en dat is al heel wat waard. Aan slag was Tilburg toch iets beter. De ballen gingen gewoon vor der het veld in." In de eerste innings kwam. Vlaardingen Holy verras send op eenm 0-2 voor sprong. Wim Pijpers en Ab Brumekool zorgden toen voor de punten. Tilburg kon in eerste instantie weinig of niets terug doen. Het kwam in de derde in nings dan wel langszij (2- 2). maar een innings later had Holy alweer een voor sprong genomen. Bas van Hees haalde aan slag onge nadig hard uit en sloeg een single homerun. De ommekeer kwam in de vijfde innings. Via Piet van der Mark en Ab Brui- nekool had Vlaardingen Holy de voorsprong uitge breid naar een 5-3 score, maar toen trad direct ook het herstel van Tilburg In. De slagploeg van Tilburg draaide op volle toeren en werper Danny Rossom, in de derde innings in de wedstrijd gekomen voor Ronald Tarmond die moei lijkheden had met zijn controle, had het erg zwaar. De thuisploeg scoorde liefst drie punten en kwam langszij: 5-5. In de zesde innings namen de Tilburgers voor de eer ste maal in de wedstrijd een voorsprong. Die zou niet meer uit handen wor den gegeven. Rignald Mari zorgde in de zevende in nings nog wel voor een ge lijke stand (6-6), maar echt doordrukken kon Vlaar dingen Holy toch niet meer. Via 7-6, werd het 8- 6. alvorens Wim Pijpers in de laatste innings nog iets terug kon doen: 8-7. Ab Bruinekooi tevreden: „Het is voor het publiek een heel spannende wed strijd geweest. Voor het zelfde geld winnen we die partij, al moet ik wel zeg gen dat Tilburg over het algemeen net ietsje meer in huis had. Het was echt propaganda voor de honk- balsport en dat is natuur lijk een goede zaak." Schiedam veel te sterk voor naaste concurrent Schiedam/Delft Op een bijzonder opzichte plaats in de kantine van Schiedam, vlak naast de bar, was het 'gewraakte' artikel uit de Delftsche Courant opgehan gen. Speler/coach Frits Korff van de Blue Birds scheurde daarin ongenadig door de bocht. Zelfs met een veteranenteam konden zijn honkballers de Schie- damse koploper nog van de mat slaan en na dit week end (met een dubbelprogramma) zou de districtsafde- ling West 2 twee koplopers kennen. Blufpoker? Feit was dat Korff der Have: „Ik heb dat stuk wel gistermiddag nog eens heel goed over zijn boute uitspra ken na mocht denken en de Schiedammers zich zo goed als in de landelijke tweede divisie weten. De overwinningen van 0-11 en 10-0 spraken boekde len. Na dertien wedstrijden is de ploeg van coach Wout van der Have nog steeds ongeslagen. Met nog vijf partijen te gaan is het gat met de Blue Birds in middels opgelopen tot acht punten. Wordt het kampioen schap het komende weekeinde niet binnen gehaald, dan is het wel over een paar weken, na de zomerstop. Klasseverschiï Blue Birds had in de dubbel tegen Schiedam helemaal niets in te brengen. Waren het de uitlatingen van Korff, die de Schiedammers tot 2ulke daden inpireerden? Coach Wout van expres opgehangen, om ze nog meer op te peppen Maar de jongens waren al drie weken met deze twee wedstrijden be zig. Ze wisten dat dit weekend beslissend zou zijn." In Delft werd het klassever schiï zaterdag al meer dan dui delijk. De Schiedammers spaarden de" eerste werper Henk Meyer voor de thuis wedstrijd. Fred Reymer gooide een solide partij en kreeg slechts vier honkslagen tegen. Punten leverde dit de Delfte naren echter niet op. Blue Birds versleet drie werpers: Marco den Os, Tjeerd Veerwa- ter en Jojo Richardson. Geza menlijk zagen zij zestien bal len langs zich schieten. De Delftse Biids zagen in de der de innings de achterstand op lopen tot 0-5. In de zesde in nings werd die stand middels enkele rake klappen verdub beld: 0-10, Een innings later kwam de laatste Schiedammer over de thuisplaat, wat de to- s ...T i Henk Meijer was voor de slagmensen van Blue Birds niet te raken. taaiscore op 0-11 bracht. Een dag later van een zelfde laken een pak, Werper Tjeerd Veerwater kon halverwege de tweede innings zijn biezen al pakken. De stand was inmid dels 3-0 en ook zijn vervanger Marco den Os vond het aan vankelijk op de heuvel niet bepaald amusant. „Oh, was ik maar bij moeder thuis geble ven", zongen de Schiedam- spelers hem vanuit de dug-out toe. Aan het eind van de derde in nings droomde Den Os inder daad van ieder plekje op aar de, behalve die vervloekte heuvel op sportpark Harga. Toen immers was de stand op gelopen tot 8-0. Het waren res pectievelijk Henk Meyer, Hans van Galen, nogmaals Van Ga len, Rob Stiil, Gerard de Graaf, weer Henk Meyer en Jan Stijl die de punten opleve rende klappen gaven. De reac ties in het veld gadeslaande leek het af en toe wel of de ballen net uit de frituur kwa men. Jan Stijl scoorde op eigen houtje met een 'vermoeiende home run'; de bal ging net niet over het hek, zodat hij het hele traject sprintend af moest leggen. Eer Marco den Os (in totaal tien honkslagen tegen) kreeg wat meer vat op net Schiedamse slaggeweld en moest alleen in de vijfde innings nog toestaan dat Fred Reymer zijn ploeg nog één punt van een vroegtij dig (na zeven innings) beëin digde partij af sloeg: 9-0. Het enige dat Blue Birds nog kon bereiken was het redden van de spreekwoordelijke eer en te trachten er in ieder geval nog negen innings uit te sle pen. Dit eerste zat er niet echt in. De Delftse slagmannen hadden nauwelijks verweer op de worpen van Henk MeyeV en ook het Schïedamse veü speelde foutloos. Dan moest de j wedstrijd maar gerekt worden en om dit te bewerkstelligen beklom de 'slow' gooiende trainer/coach Frits Korff zelf de heuvel. Of het betere wer pen aan Delftse zijde de oor zaak van de stagnerende Schiedamse slagmachine was, vroegen de aanwezigen zich echter af. Sommigen hielden het er op, dat de nauwelijks aan te dra gen bieromzet (achttien krat ten in anderhalf uur) de Schie dammers had doen besluiten het spel uit commerciële over wegingen nog maar even aan de gang te houden. Coach Van der Have had echter de meest voor de hand liggende reden, „De concentratie ebt weg. De jongens raken minder gemoti veerd. Logisch, als je aan je dertiende innings tegen een ploeg bezig bent, die er hele maal niets van bakt." In de achtste innings streek er voor het eerst, met één man uit, een Blue Bird op het derde honk neer. Het Schiedamse veld klaarde de zaak echter heel simpel. In de gelijkma kende slagbeurt sloeg Henk Meyer teamgenoot Gerard de Graaf 'binnen* (10-0) en zijn de Schiedammers nog een paar meppen van de landelijke di visie af. ADVERTENTIE Vlotte plissérok... Een modieuze rok tn een mooi dessin van 100% soepelvai- lende polyester in wit met mint/cerise of wit met rood/aqua/manne Maten 40 tlm 50 voor Vlaardingen Arjan Schipper liet er tijdens het tennistoernooi van ROVS geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de C-klasse. Na een uiterst eenzijdige finale ver sloeg hij Hans Kemminck met 6-2 en 6-4. Bij de dames ging de titel naar Car- la van Bemmel, die in de finale geen moeite had met Monique Vell- dhoven, die door de toernooi-lei- ding wel als eerste was geplaatst. Het uitstekend verlopen toernooi kende op de slotdag enkele fraaie hoogtepunten. Mede door het uiterst fraaie weer was het gezellig druk op het sportpark 'De Vijfslui- zen\ De toernooi-leidïung had dan ook niets te klagen. Niet één partij werd afgelast en zo kon al vroeg aan de fi nales worden begonnen. In totaal werden er 208 partijen afgewerkt. Moeder Truus Het herendubbel in de C- ©o dochter klasse werd een prooi voor Carla van het duo Temmmck/Sluiter. Bemmel Het Maassluise koppel Grip- wonnen het pel ink/Wolthuis (Be Quick) dubbelspel bij stelde na een schitterende d© dames, halve finale in de beslissende partij teleur. Via 6-2 en 6-3 wonnen Temminck en Slui ter de partij op eenvoudige wijze. Sensatie De meeste sensatie leverde de finale op in het gemengd dub belspel. Lieneke Boersbroek en Harry Meijer hadden de Nationale titelstrijd vertekend door hitte Amersfoort De hitte beheerst de Nederlandse kampioen schappen zwemmen in Amersfoort. Jolande van der Meer van Raket merkte dat vrijdagavond al op de 800 meter vrije slag, die] voor haar teleurstellend eindigde, maar meer deelnemers heb ben te kampen met de zomerse omstandigheden, waardoor ról vertekend beeld op de ranglijsten ontstaat. Dat het anders kan, bewezen Annemarie Verstappen en Frank Drost via nationale! records terwijl ook in de jaargangen opmerkelijke verschillen] ontstonden. grootste moeite met Miijam Veldhoven en René de Ko ning. Zij stonden al eerste ge plaatst. Verloren de eerste set (6-3), maar herstelden zich via een tie-break in de tweede set: 6-7. In de derde en beslissende set ging het lange tijd gelijk op. Uiteindelijk moest ook toen de tie-brak de beslissing brengen, Boersbroek en Meijer hielden de zenuwen beter in bedwang en dat leverde ver volgens de winst op. Een klasse lager presteerde Anita Paalvast van de organi serende vereniging ROVS het om voor de eerste maal tot de finale door te dringen. De ze nuwen speelden tegen de ge routineerde Diana Braak een te grote rol en zo verloor Paal vast kansloos met 6-2 en 6-0 Edwin de Priester schreef de titel op zijn naam bij de heren. In de slortpartij versloeg hij betrekkelijk eenvoudig Peter Vellinga: 6-3 en 6-2, In het dubbelspel toonden bij de dames moeder en dochter Van Bemmel voor een presta tie van formaat. Het koppel Houtman/Deelen was niet te gen de prestatiedrang van Carla en Truus opgewassen en verloor na een spannede wed strijd met 2-6, 6-0 an 6-4. Toch worden er genoeg discus sies gevoerd over de kwaliteit van de prestaties tijdens deze Nederlandse kampioenschap pen. De meeste Zuidhollandse trainers tonen zich tevreden over de verrichtingen van hun pupillen, maar zien aan de an dere kant ook wel dat de ani mo voor het wedstrijdzwem- men minder wordt. Het is een tendens, nog geen regel, want één twee drie is geen club aan te wijzen, die als voorbeeld zou kunnen dienen. Wie echter de startlijsten be kijkt, komt tot de ontdekking dat vele talentvolle zwemmers die vorig jaar nog medailles wegsleepten, nu ontbreken en dat de meeste clubs drijven op een paar uitblinkers die zo veel mogelijk aan de start ver schijnen in Amersfoort. Zian- trainer Jan Schouten, die ook de nationale ploeg zal begelei den tijdens het Europese kam pioenschap in Rome, onder-1 kent de problemen. „Ik weell niet waaraan het ligt, maar! ook bij ons is sprake van een! terugval in leden. Misschien is I de jeugd luier geworden; heeft I het met meer zo veel inspan ning over voor hun sport. Inj ieder geval lijkt het mij geenl financiële kwestie". Eerder zou echter kunnen worden gesproken over een f gebrek aan capabel kader. Het j kan toch niet mogelijk zijn dat I in een stad als Rotterdam niet f meer talent rondloopt dan, oral maar iets te noemen, in Del demsvaart, wat in Amersfoort! vele malen sterker is verte-1 genwoordigd. 'Om er bi de disci Mini: geze hoof medi rust enen hoofi geeft derd, tranc volk, Het voor Dit niet i der, ten vi Terugkrabbelen I Schiedam Excelsior'20 heeft tegen HCC op imponerende wij ze revanche genomen voor de smadelijke nederlaag eerder deze competitie. Eerst battend kwamen de Schiedammers op een to taal van 234 voor 7, terwijl de telegraaf voor HCC bij een stand van 202 stokte. Een uitstekende overwinning derhalve. Vooraf was duidelijk dat toss winst, met het oog op het zeer warme weer, belangrijk zou zijn. Koos Gouka raadde het goede kantje van de munt, waardoor HCC voor minstens vier uur de broeihitte in moest. De battmgorder van Excelsior week af van het vaste stra mien. Topbat Rupert Gomes had zijn captain Gouka laten weten zich niet helemaal fit te voelen, waardoor Henk Kor net samen met Wim Schewe moest gaan openen. Op 25 was Kornet (10) terug in de ligstoe len nadat hij op een niet door geslagen drive gevangen werd. Loek Kornet (10) ging op de zelfde manier uit als 2ijn broer, terwijl Rob Koever mans (1) zich weer eens op een lange bal liet verschalken. In tussen was de stand 66 voor drie met Garfield Charles en Schewe aan bat. Kritiek Schewe bleek zich de kritiek van de laatste weken (te traag scoren) te hebben aangetrok ken en liet voor zijn doen pri ma aanvallend batten zien, met opvallend veel bounda ry's. Ook Charles blaakte van het zelfvertrouwen en bewees meer dan een fastbowler te zijn. De lunch brak aan bij een stand van 102 voor 3. Na de hervatting daalde hel scoringstempo aanvankelijk snel. Het goede bowlen van door Norbert Klein herenbrink Marco van Heijningen belette Schewe en Charles om echt te kunnen scoren, terwijl het verdedigende veld van HCC het slaan van boundary's be moeilijkte. Op 159 werd Charles (59, waarvan 6 maal 4 en 1 maal 6) gevangen, terwijl Schewe op 166 na 75 uitstekende runs werd gebowled. De als num mer zes ingekomen Games verhoogde samen met Wil van Gelderen het tempo en de vie ren en 2essen vlogen de Hage naren om de oren. Op 218 moest Gomes (een harde 35) het veld ruimen voor Koos Wim Schewe scoorde tegen HCC 75 runs. Gouka, die al snel voor 4 lutte le runs weer aan de kant zat. Excelsior strandde uiteindelijk op een totaal van 234 voor 7. Wil van Gelderen (28 not out) leverde nog een nuttige bijdra ge. Klasse Het fielden en bowlen van de Schiedammers was eindelijk Weer eens van ouderwetse klasse. Onder leiding van een uiterst -fel en geconcentreerd spelende Rob Koevermans werd HCC vanaf het begin on der druk gehouden. Twee prachtige vangen van wicket keeper Henk Kornet (eenhan- dig gestrekt) en Koevermans (prachtige duik) en twee run outs (veroorzaakt door Hans Gouka en wéér Koevermans) leken HCC kansloos te maken. De als nummer negen ingeko men Lex van der Gun sloeg samen met Patrick Melis ech ter de bowlmgcijfers van Koe vermans finaal aan flarden (van 1 voor 39 naar 1 voor 62 in twee overs) en heel HCC kreeg weer hoop. De tot dan toe onopvallend de buterende Ruud Bakker zorg de voor de ommekeer. Van der Gun leek een zes te slaan, maar de torenhoge bal zakte vlak voor de boundary als een baksteen naar beneden. Bak ker aarzelde geen moment en ving de bal alsof hij al jaren in het eerste speelde. Kort was er onenigheid over het al dan niet voltooien van de vang binnen het veld, maar na enig heen en weer gepraat tussen de umpires Plomp en Prior werd de vang gehonoreerd. Vreugdegehuil De sierk bowlende Hans Gou ka (3 voor 19) pakte het ne gende wicket, terwijl Charles via een simpele run out het Excelsïor-legioen in een vreugdegehuil deed uitbarsten. HCC 202 all out en daar wil den de chauvinistische suppor ters wel even voor klappen. Commentaar van Gouka na afloop: „Er leefde duidelijk nog wat van die uitwedstrijd. Daarom is het ontzettend leuk dat we HCC op deze manier hebben kunnen aftroeven". Den Haag Hermes DVS heeft door goed batten (238 voor 7) en goed bow len en fielden (HCC 127 all out) een uitstekende overwinning geboekt op het sehaduwteam van de Hagenaren. John Beijer won de toss en stuurde zijn vaste ope- ningspaar (eindelijk na lang experimenteren) naar de wickets. Jan Bart Vol- lebregt (37 en wéér run out) en Marcel Braat (29) deden wat er van hen ver langd werd. Rob ter Braak (26), Gary Langridge (39), Paul de Roos (29) en Ste ven Brown (62 not out) de den ook een flinke duit in het zakje, waardoor de Schiedammers op het monstertotaal van 238 voor 7 eindigden. Bij het bowlen en fielden was Paul ter Braak de gro te man. Zijn cijfers (4 voor 25 in 15 overs) spreken boekdelen, maar hij had ook een werkelijk briljan te vang. Na een stand van 110 voor 6 pakte de op- nieuw aangezette Brown drie wickets in zijn eerste over, waardoor het defini tief gedaan was met HCC 2. Opvallend is ook de wijzeI waarop VZC/Vlaardingen, ja ren geleden de toonaangeven de club in Nederland maar] diep gezonken, langzaam te-j door Peter van Zwienen rugkrabbelt, wat gestalte kreeg in de derde plaats van Sonja Stein op de 100 meter schoolslag, terwijl aan de an dere kant De Lansingh uit1 Krimpen aan den IJssel en het Barendrechtse ZPB/Unico veel terrein hebben verloren. Eén gouden medaille van Mar co Booy was een schamel re sultaat voor de Barendrech- ters, terwijl juist de buurtclubs De Devel en vooral Nautilus] aardig uit de bus kwamen. Echter, er zijn ook positieve I geluiden te vernemen in het snikhete Amersfoortse sport- fondsenbad. Van Koos van der Meer bijvoorbeeld, trainer van het Zoetermeerse WVZ. „Bij ons is een sterke progressie waar te nemen. Zowel in het ledental als de prestaties. ben dan ook dik tevreden. Ook over de resultaten". De kampioenschappen worden volgende week voortgezet, we-1 derom in Amersfoort. Medailles De medaillewinnaars: Gouil Jolande van der Meer (RaketX t Juliette de Vries (Raket). Remy Keyzer (Poseidon); Zil ver: Juliette de Vries (Raket) 3x, Jolande van der Meer (Ra* ket), Gerard Agterdenbos (D*" vel), Carla Stasse (Nautilus)- Laura Schot (Raket); Brons Arno van Boxtel (Raket), Dan ny van Leeuwen (Nautilus) Sonja Stein (VZC VI), Marco Booy (ZPB/Unico), Irene Janssen (De Hoogwerf), Esther van Aalst (Nautilus). 5970 Horiz muur -open: weini voorz pegai .Italië; in he dorve 19. o trap; lengt, rondt Oost< 26. Ic pootr speel 32. vi bij M nen; 36. k< Vertic tuig; .bevel Ierse 5. filn .eind; '10. pi -sterk indier hond; •eruei afwijk 19. g< 21. sp genot drift;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 10