Rodrigues (1) 66) uit gemeenteraad GRAAG .GEDAAN Vakmanschap herken je zo. Vrije sector: helft nog goedkoper dan woningwet V1AA1DINGS BAKS SCHlEDAMSCHECOHRANf NIEUWE WATERWEG COURANT Terrein T ankercleaning sterk verontreinigd öngekoeld revalideren GS niet akkoord met teruggave van gaswinst GGD bekijkt uitbreiding ambulancepost Hoflaan 2 Rijnmond bevestigt mening bewonersvereniging Heimachine laat Emma en Nieuwiand trillen '$&oékcd 'Meer bezuinigen dan verwacht' Gemeente legt schat graver!) aan banden e mmsm WOENSDAG 13 JULI 1983 !Sel Kester opvolgster Vlaardingen l)on Rodri gues (43) stapt in november op als^ gemeenteraadslid voor D'66. De voorzitter van it tweemansfractie heeft het in zijn werk als beleids ambtenaar in de Rotterdam se stadsvernieuwing zo druk gekregen, dat hij het raads werk er niet meer mee kan combineren, „Er zijn signa len dat het de komende tijd alleen nog maar drukker wordt, terwijl het nu al vrij wel niet meer te doen is. Ik voel er niets voor om voor de partij half werk te gaan doen", aldus Rodrigues. Hij heeft, als hij in november afscheid neemt, vijfenhalf jaar in de gemeenteraad ge zeten. Rodrigues zal worden opge volgd door Nel Kester. Aan vankelijk was het zijn bedoe ling al in oktober op te stap pen, maar op verzoek van Nel blijft hij nog iets langer aan. Nel Kester verwacht begin ok tober een baby. Wegens zijn drukke werk zaamheden in Rotterdam ver wacht Rodrigues, tijdens de laatste maanden van zijn raadslidmaatschap al vrijwel op non-actief te zullen staan. „Ik zal zeker niet alle commis sies meer kunnen doen, terwijl ik ook minder betrokken zal- kunnen zijn bij de voorberei dingen van de begrotingsde batten in november." Dat is ook de reden, dat hij het voor zitterschap van de fractie in augustus overgeeft aan Ron Molenaar, momenteel de twee de man in de D'66-fraetie. Voor Nel Kester kwam het af scheid van Don, en daarmee haar intrede in de gemeente raad, als een volslagen verras sing, hoewel ook vorig jaar al wel eens gesproken is over de mogelijkheid, dat Rodrigues zou moeten stoppen, „Ik had het zeker op dit moment niet verwacht. Het zal best een om schakeling zijn in december, maar ik denk dat het wel zal lukken." Nel ts al geruime tijd actief binnen D'66. AI enkele jaren draait ze mee in de steunfrac- tie, en in die hoedanigheid volgt ze al erg veel raadscom missies, terwijl ze ook elke raadsvergadering op de tribu ne bijwoont. Haar politieke in teresse is gegroeid vanuit haar werk in de Oostwijk, waar ze als bewoner en lid van de pro jectgroep actief was binnen de stadsvernieuwing en vooral de nieuwbouw. „Als je daar mee bezig bent, kun je dat niet loskoppelen van de politiek. D'66 was voor mij een bewuste keuze: het is een van de weinige partijen die zich echt met bewoners be zighoudt, Het is ook een kwa lijke zaak dat je steeds minder raadsleden in de wijken ziet: die contacten moet je zeker hebben om goed te kunnen functioneren." Een gesprek met Rodrigues op pagina. 15 Nel Kester: „Contacten met de wijken hard nodig,.." Vlaardingen Een deel van de air-conditioning van het Holyziekenhuis is gisteren en kele uren uitgevallen door een storing. Hoofd van de afdeling onderhoud Van Dijk verklaar de gistermiddag, dat „zoiets met die hitte wel vaker ge beurt." Vooral de afdeling revalidatie moest het zonder luchtkoelïng stellen. Juist die afdeling kan luchtkoelïng niet missen, Rond drie uur was de installatie weer gerepareerd. Maasland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gaan niet akkoord met het Maaslandse raadsbesluit ,tot teruggave van een be- [drag van ongeveer 750.000 'gulden. Volgens het be- sluit, dat was doorgedrukt door de fracties van CDA ;en VVD, zou 80 procent van de hoofdsom aan de [grootverbruikers en twin tig procent aan de klein- verbruikers uitgekeerd moeten worden. Voor een 'gemiddeld tuindersbedrijf zou de uitkering globaal zo'n 5000 gulden bedragen. Schiedam bouwt 130 huizen in Schienoko Schiedam Minister Guus Brokx heeft Schiedam aangewezen als eerste gemeente in Nederland, waar de nieuwe premie-C regeling kan worden toegepast. Daardoor kan Schiedam extra woningen bouwen bui ten het contingent, dat op 1 januari was toegewezen. De koophuizen met de premie van 5000 gulden maken onderdeel uit van een plan, dat de gemeente heeft ge maakt voor 130 woningen die aan weerszijden van het Spinhuispad verwezenlijkt zullen worden. Het groot ste deel daarvan wordt in de vrije sector gebouwd, dus zonder subsidie. De plannen heeft de gemeente nog niet naar buiten gebracht. Wethouder Cor van Tiiborg heeft er alleen nog maar een mededeling over gedaan in een besloten vergadering van de commissie voor stadsontwikkeling. Nieuwe Waterweg-Noord De GGD gaat berekenen wat het kost om haar ambulance post aan de Hoflaan in Vlaar dingen uit te breiden met de daarnaast gelegen garage van gemeentewerken. Dit, on danks heftig verzet van de Schiedamse raadsleden in het algemeen bestuur van de ge neeskundige- en gezondheids dienst, dat gisteravond verga derde. De Schiedammmers vrezen, dat uitbreiding van de te kleine post aan de Hoflaan grote vertraging oplevert voor de nieuwbouw aan de Schie damse Hargalaan. Het uitbreidingsplan kwam van de Vlaardingse CDA'er Maarten Vermeer, voor wie de slechte werkomstandigheden van het personeel in de ambu lancepost aan de Hoflaan de doqrsiag gaven. „Ik ben daar laatst geweest en de toestand is slecht. Er zijn veel te weinig douches voor het personeel en de ambulances staan soms bui ten", aldus een verontruste Vermeer. Hij vroeg het dage lijks bestuur uit te rekenen >wat het kost, om de onge bruikte garage bij de ambulan cepost te trekken. De nieuw bouw in Schiedam kan nog wel wat jaartjes op zich laten wachten, meende Vermeer. De Schiedamse raadsleden in het bestuur staken, samen met het dagelijks bestuur van de GGD, de waarschuwende vin ger omhoog. Vooral de Schie damse vertegenwoordigers vreesden, dat door die plannen de nieuwbouw aan de Harga laan in Schiedam in de knel zou komen. Het Schiedamse PvdA-raads- lid Truus de Nijs vond, dat de GGD maar door de zure appel heen moet bijlen. Ze noemde de slechte werkomstandighe den het sterkste argument naar 'Den Haag* om nieuw bouw te bepleiten. „Het perso neel moet door die zure appel heenbijten, wij niet", merkte SP'er Remi Poppe cynisch op. De Maassluïsse vertegenwoor digers schaarden zich aan de zijde van Vlaardingen.. De kosten van uitbreiding van de post aan de Hoflaan worden berekend, besloot het alge meen bestuur. Schiedam kreeg ook nog een beetje zijn zin. Er gaat een 'brandbrief' naar Den Haag, zoals de Schiedamse raadsleden wilden, om nog een keer aan te dringen op een snelle beslissing over de nieuwbouw. Het unieke van het bouw plan schuilt in de prijzen van de woningen. De helft zal be staan uit koopwoningen te gen een gemiddelde prijs van 112.000 gulden en de andere helft krijgt een huur van om en nabij 470 gulden. Dat is nog goedkoper dan de wo- ningwetbouw in de Schie damse binnenstad: een uni cum in de vrije sector. Het is vooral de verdienste van VVD-wethouder Cor van Tiiborg, (stadsvernieu wing) dat dit project van de grond kan komen. Voor waarde voor realisering van het bouwproject is, dat Schie dam vóór 1 januari 1984 al met de bouw begint. Van avond wordt het overlegplat form Schienoko hierover in gelicht: dit overlegorgaan is nog niet van het succes op de hoogte. Het zag er aanvankelijk he lemaal niet naar uit dat het Spinhuispad, in het hartje van de wijk Schienoko, zo snel bebouwd zou kunnen worden. Het geldt als een éclatante overwinning van wethouder Van Tiiborg, dat het braakliggende stuk tus sen de Parkweg in Nieuw- land en het oude stadhuis nu toch tegen zeer betaalbare prijzen bebouwd kan gaan worden. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even g verandering in. Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst p( en goed beloond! Want voor die kleine» moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. □°,e« irj;vjj3g; °StC0de; ""««PW Adres; M P°stcode; J Wo°npI4a,s; ^elefo, Stuurdeijo Schiedam De Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) heeft de mening van de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid, dat het terrein van Tankereleaning flink is verontreinigd, bevestigd. De verontreiniging is doorgedrongen tot het grondwater, waarin sterke concentraties oliepro ducten en oplosmiddelen zijn aangetroffen. Behal ve bij Tankereleaning zijn door de DCMR op ze ventien andere plaatsen' in Schiedam giftige stof fen in de bodem aangetroffen. Enige weken geleden, toen het tankschoonmaakbedrijf aan de Havenstraat failliet ging, vooorspeide de bewonersvere- niging Schiedam-Zuid al een touwtrekken over de vraag, wie voor de kosten moet opdraaien om het vervuilde ter rein schoon te maken. Het Tankereleaningterrein is ver ontreinigd met eyclohexanol, cyclohexanon en olieresten in hoge concentraties. Bovendien zijn er zink-, kwik- en nikkelresten aangetroffen. Volgens de DCMR is een vervolgonderzoek gewenst. Zo'n vervolgonderzoek en de reiniging zelf kunnen Schiedam veel geld gaan kosten, De eerste tweehonderdduizend gul den moet de gemeente zelf betalen. Wanneer de kosten ho ger zijn, moet Schiedam ook nog eens tien procent van het extra-bedrag voor zijn rekening nemen. In de tanks op het terrein aan de rand van de Gorzen lig gen nog zo'n tienduizend ton chemicaliën en olieresten op geslagen. Het gevaar bestaat dat de tanks gaan lekken, waardoor de bodemverontreiniging grotere vormen kan aannemen. De DCMR wijst op de mogelijkheid dat mensen of dieren met de verontreinigde stoffen in aanraking ko men. Ook daarvoor heeft de bewonersvereniging enkele weken geleden al een waarschuwing laten uitgaan. Ook op andere plaatsen in Schiedam heeft de DCMR ver ontreinigingen aangetroffen: onder meer aan de Willems kade, de Nieuwe Waterwegstraat, de Buitenhavenweg, Lange Achterweg, hel Veveo- en het Dijkerterrein. Vlak voor de neus van een aantal bejaarden sloeg wet houder Zijdeveld gistermiddag een eerste paal voor de uit breiding van de bejaardenflats Emma en Nieuwiand, achter het dienstencentrum 4 Molens en de bejaardenflat Stricklede. Het gaat om een renovatie van de fiats, die volgens Zijdeveld wegens de bezuinigingen „kantjeboord voor de helle poort is weggesleept." Bij de verbouwing worden de wonin gen uitgebreid met de ruimte van de huidige galerijen, waar na er nieuwe galerijen worden bijgebouwd. Het werk wordt uitgevoerd door Slavenburg. ADVERTENTIE sxOtW Al meer dan 300 jaar brouwt Grotsch haar bier op natuurlijke cn am bach lelijke wijze. En dat proef jc VtikiiMnM.-h.ip is Meest erst Imp1 Vlaardingen „Het wordt dit jaar een zwaar dere bezuiniging dan vo rig jaar werd verwacht." Dat antwoordt wethou der IJsbrand van der Velden (financien) wan neer hem wordt ge vraagd naar de stand van zaken bij het opstellen van de vlaardingse ge meentebegroting voor het volgende jaar. „Het enige dat ik over de be groting kan meedelen is dat we van de week weer een circulaire van het rijk over kortingen op de algemene uitkeringen hebben gehad. Globaal berekend zou dat voor Vlaardingen nog eens twee a drie ton extra be zuinigen betekenen." Naar verwachting zal Vlaardingen het komen de jaar in totaal nog ruim zes ton extra moeten be zuinigen, bovenop de be zuinigingen van zo'n tweeeneenhalf miljoen voor het komende jaar waar de gemeenteraad bij het opstellen van de meerjarenbegroting al mee akkoord is gegaan. Zo kwam de raad onder meer overeen op het so ciaal cultureel werk 370.000 gulden te bezui nigen. Inmiddels is het bedrag dat in die sector 'gevon den' moet worden door extra koringen van het rijk al opgelopen tot ruim een half miljoen gulden. Het college van burge meester en wethouders is er nog niet uit hoe het al die extra bezuinigingen van het rijk moet opvan gen. Wethouder Arij Maarleveld (cultuur) tobt nog met de bezuinigin gen op de bibliotheken en met de korting op de vervoerskosten voor leerlingen van het bui tengewoon onderwijs. Voor hel bibliotheek werk betekent het vol gens Maarleveld dat er een filiaal dicht zou moe ten. Maar hij voegt daar aan toe dat er eerst beke ken wordt of de biblio theken op andere punten nog kunnen bezuinigen. Eén ding weet Maarle veld zeker: dat tengevol ge van de bezuinigingen, in 2ijn portefeuille de ar- toteek op de Oosthaven- kade niet valt te handha ven, De exploitatiekosten van het gerestaureerde gebouw drukken te veel op de begroting en daar om zal worden uitgeke ken naar een ander, goedkoper pand. Vlaardingen Burgemeester en wethouders willen op plaat sen, waarvan vermoedt wordt dat er archeologische resten in de bodem 2itten, het illegaal graven aan banden leggen. Zo genaamde schatgravers, die meestai met behulp van detec toren sloop- en. bouwterreinen afstruinen op zoek naar oude voorwerpen, zijn een steeds grotere doorn in het oog van de gemeente. In het verleden heeft Vlaar dingen vooral last gehad van illegale gravers bij de bouw van de Visbankfiat en bij her stelwerkzaamheden aan het wegdek op de hoek van de Westhavenkade en de Vet- teoordsekade. Door het plaat sen van verbodsborden hoopt het college de schatgravers, ook wel schervenjutters ge noemd, beter te kunnen aan pakken. Een van de eerste plaatsen waar de borden zullen worden geplaatst is op de Markt, waar onlangs een oude werkplaats is afgebroken en waar naar ver wachting nog spullen van rond 800 in de grond zitten. In overleg met de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek en de provinciaal archeoloog zullen terreinen, waar dergelijke voorwerpen worden verwacht, worden on derzocht. Momenteel is de eind vorig jaar door B en W ingestelde coördinatiegroep Oudheidkun dig bodemonderzoek bezig met een inventarisatie van in de binnenstad vrijkomende ter reinen. Door het vergelijken van kaarten van het gebied hoopt men vast te stellen of er archeologische vondsten kun nen worden gedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1