ITERWEG xaV^. s0 V v'%, SPORT Ozobleu-bezoekers voelen zich genomen v% Bridgeclub voor niet-rokers 4 4 ^3 3 'Elkaar willen helpen, daar ben je mens voor' 'Op voorlichting mag niet meer worden bezuinigd' 4» w V Holy kampt met ruimtegebrek Schoonmaken stadhuis kost duizenden guldens Afscheid nemende Don Rodrigues: 4 ■O 3 •Y V, v, \o> 3 vutsJrf - Softbalteam bijna kampioen Geslaagd Zesde lustrum Soenda Green Eagles de sterkste Goud voor Willem Noorduin Lichttoren wint beker Stand district West 2 Maassluis Volgens voorlopige schattingen kost het verwijderen van de verf, die bezoekers van jonge rencentrum Ozobleu dit weekeinde op de muren van het Maassiuise stadhuis hebben gespoten, enkele dui- renden guldens. Een woordvoerder van de afdeling interne zaken op het stadhuis spreekt over een be drag dat in de buurt van de vijfduizend gulden komt. Het vertrouwen van de bezoekers van Ozobleu in de gemeente is er door de gebeurtenissen van de afgelo pen dagen inmiddels niet groter op geworden. Gistermorgen is direct een schoonmaakbedrijf inge schakeld om de met witte en blauwe verf besmeurde muren te reinigen. Op het stadhuis wordt schande gesproken over de enkele bezoekers van het jonge rencentrum Ozobleu, die uit woede over het plotse ling afsluiten van gas, licht en water als protest het stadhuis {pet verf bekladden. Er zal worden gepro beerd de schoonmaakkosten te verhalen op de da ders, waarvan er gisternacht tijdens de actie een door de politie is aangehouden. [n het omstreden jongerencentrum op het Maassiuise Hoofd, dat wegens een subsidiestop aanvankelijk op 1 juli zijn deuren moest sluiten, maar dat na overleg met de gemeente tot 1 september open mocht blijven, heerst veel onbegrip over het onaangekondigde af sluiten van gas, water en licht op maandagmorgen. Ook de telefoon is afgesloten. „Hoe kunnen wij de boel nou schoonhouden als we niet eens water heb ben?", zo vragen de bezoekers zich af- Enkelen van hen probeerden maandagavond nog de afsluiting van de waterleiding ongedaan te maken door de straat open te breken en de hoofdkraan weer open te draaien, maar dat mislukte. De nog enige overgebleven beroepskracht van Ozo bleu, Bert Bakelaar. zegt dat de gemeente aanvanke lijk heeft toegezegd dat gas, licht en water niet zou den worden afgesloten, hoewel het bestuur van Ozo bleu daarom had verzocht. De bezoekers hebben eni ge tijd geleden het vertrouwen in het bestuur opge zegd, toen duidelijk werd dat dat zich neerlegde bij de sluiting. „Er wordt om de zaak heengedraaid", aldus Bert Ba kelaar. „Eerst krijgen de jongeren te horen dat ze tot september mogen blijven en dat in de tussentijd sa men met het jongerencentrum Coco zal worden ge zocht naar een oplossing en dan gebeurt opeens dit." Bakelaar vindt het onzinnig dat burgemeester en wethouders opdracht hebben gegeven tot de afslui ting, omdat er geen bestuur meer is dat verantwoor delijk kan worden gesteld voor het voldoen van re keningen. Hij stelt dat de bezoekers van Ozobleu uit hun eigen geledingen zelf een bestuur wilden vor men en dat dat klaar stond om aan te treden. Boven dien wijst hij nogmaals op een mondelinge toezeg ging van een ambtenaar van de afdeling jeugdzaken dat gas, licht en water voorlopig niet zouden worden afgesloten. Bert Bakelaar:„Het overleg met de gemeente over een bundeling van de activiteiten van Ozobleu en Coco in het pand van Coco aan de Lange Boonestraat liep goed. Maar nu, door de opstelling van de ge meente, staat alles weer op losse schroeven. De jon geren voelen zich goed voor lui gezet." Lentefeest is tóch wel toegankelijk Schiedam Het is rechthoekig en blauw en er staat een poppe tje in een rolstoel op. Het bordje hangt op de voordeur bij Lente feest. Eigenlijk weet Rietje Konings niet zo goed, of het bordje er illegaal hangt. Als het aan de commissie Toegankelijkheid Schiedam lag, en dan met name aan mevrouw T. van Ooyen uit de Heijermansflat, dan hing dat bordje er niet. Want Rietje Ko nings kreeg, als voorzitter van de stichting voor integratie van gehandicapten en niet-gehandicapten, van die mevrouw te ho ren dat Lentefeest niet aan alle eisen voldoet. Mopper, mopper, 't Is ook al- sprake van, dat samen met de tijd wat Als iedereen Lente feest nou gewoon met rust zou -Ifcten, zou die stichting groeien ;eh bloeien, en dat doet zij ook freliswaar gestaag, maar de [éne keer is er weer een bezui nigende gemeente, dan is er freer een concurrerend taxibe drijf, en nu weer die eommis- Jsïe van mevrouw Van Ooyen. ^Steeds weer wat. Rietje Ko nings heeft het er niet zo op. jZij probeert zich er zo weinig njhogelijk van aan te trekken [en heeft toch het bordje opge- ifiangen, dat duidelijk maakt [dat het pandje van Lentefeest f-f- aan de Broersvest 101 [voor mensen in een rolstoel «jpk goed toegankelijk is. LWaarom zou ik het niet op gangen?" zegt zij verontwaar digd. „Je kunt die bordjes zelfs ;tój V&D kopen! En dan zou je van één of andere commis- ')ae niet op de deur mogen ban den?" Immers: het pand van Lente feest is heel goed toegankelijk. \0nze bezoekers hebben er 'geen enkele moeite mee, maar teen buitenstaander zou mis- 'Schien een verkeerde indruk krijgen. Ja, op de gang naar de wc kan de rolstoel niet draai en. maar dat hindert niet, want er is hier altijd hulp. Toen die mevrouw Van Ooyen hier het toilet ging proberen, wist ik best dat de maten niet klopten. Nou en? Er zijn hier mensen, die gaan wel vijf keer per dag, zonder mopperen." Tramrails Afgezien van dat nieuwe na- rigneidje, gaat het goed met Lentefeest. Rietje Konings zegt zelfs tot drie keer toe: „Prima." De tuin is juist ge reedgekomen en dat betekent een wel zeer rustiek plekje voor gehandicapten middenin de Schiedamse binnenstad. Ie dereen kan daar wat komen drinken en een praatje maken en dat gebeurt volgens be stuurslid Arie Verlinde ook, "Het valt dit bekende PvdA- raadsiid telkens weer op, hoe Lentefeest een schakel is in de gemeentelijke voorlichting. ;„Mensen komen hier voor van alles. Voor persoonlijke en Maatschappelijke problemen, •voor informatie over dit en in lichtingen over dat... Dat /maakt Lentefeest echt tot ont moetingscentrum. Bet heeft er even naar uitge ven, dat Lentefeest, in plaats voordeel te hebben bij de »aanleg van de trambaan naar 'Schiedam-Noord, last zou krij gen van het feit dat de tram rails vlak voor de deur loopt. »Maar over die problemen zegt [Rietje Konings heen te zijn. 'Evenals voor winkeliers zal [het voor Lentefeest mogelijk £2ijn om de bussen, die gehan dicapten op verzoek vervoe- *iren, vlak voor de gevel te doen stoppen. Dan hoeven in validen tenminste niet de '.tramrails over, met alle gevaar Van dien. Bovendien ijvert Lentefeest voor eigen parkeer- !?$aatsen bij het Emmaplein, -.recht tegenover het pand aan de Broersvest. fPrima, zegt Rietje. Geen won der. De Rietzeilers hebben fweer eens een toezegging ge daan van 1500 gulden, de fir- 'Jtta Nooitgedacht heeft wegens >jbet vijftigjarig bestaan zo'n be- ,jdrag overgemaakt aan de 'Stichting, en de bezuiniging "die het dagelijks bestuur van gemeente Schiedam op de ".subsidie wilde toepassen, jwordt door de PvdA, de VVD «en ook klein links en het CDA jongedaan gemaakt. Het gaat .•om 4000 gulden, door Lente feest te besteden aan een cur- »sus kleding maken, waarvoor ,de stichting een goede docente zoekt. Het is dan wel Rietje «Konings* vak, maar zelf heeft "$j te veel te doen om die cur- ,SU5 te leiden. j^entefeesi zit voorlopig goed iOp die plaats aan de Broers- yest. Er was twee jaar geleden Rijnmondband geijverd zou worden voor nieuwbouw aan de Poldervaart, maar dat is op financiële gronden afgeketst. De Broersvest was bij nader inzien toch een uitstekende plek, al moest er wel eerst het nodige verbouwd worden. Voor de activiteiten aan de 'vest* beschikt Lentefeest over een verheugend aantal mede werkers maar het kan na tuurlijk altijd beter. Er zijn bij voorbeeld zeven vrijwillige chauffeurs voor de twee inva lidenbussen, waarvan er zo rond het twaalfeneenhalfjarig bestaan in september één ver vangen zal worden, maar een secretaris heeft de stichting niet. Sinds de verhuizing van Loes van de Waal naar Vlaar- dingen zit het bestuur met die vacature. Zoveel mogelijk wordt die functie waargeno men door voorzitter Rietje Ko nings, penningmeester Joke Lindeboom en bestuurslid Arie Verlinde, terwijl wethou der Herman Posthoorn als mede-bestuurslid ook zijn steentje wel bijdraagt. Lente feest zit op het moment te springen om de terugkeer van WVM-kraeht Lenie de Vette, die het tijdelijk werk bij de stichting, volgens de regeling voor de duur van één jaar, op nieuw moest aanvragen. Rietje Konings: „Zo af en toe komt er weer eens iemand vragen, of hij soms helpen kan. Daar gaat het om: elkaar willen helpen, daar ben je mens voor. Daarom zijn wij ook pertinent geen liefdadig heidsinstelling, want het is zo vanzelfsprekend. Pas kwam er een mannetje van 83, die vroeg of hij misschien nog iets voor die ouwetjes kon doen. 83! Leuk hè?" Nel Kester (links) vervangt in december Don Rodrigues (rechts). Ron Molenaar (mid den), nu tweede man in de D'66-fractie, wordt al in au gustus fractievoorzitter. Vlaardingen „Voor veel mensen is de poli tiek nog steeds een wereldje, waar het gewone volk niets mee te maken heeft. Er is nog altijd een enorme drempel oir. die raadszaal binnen te lopen. Want kijk eens wat er nou op die tri bune zit: het is toch vooral familie en andere aanhang. Dat is erg jammer. Politiek gaat ie dereen aan, maar veel mensen hebben een zetje nodig. En juist daarom mag er op voorlichting en inspraak volstrekt niet meer worden bezui nigd. Toch is dat de sector, die op verzoek van het college telkens weer trouw met suggesties komt voor bezuinigingen, waar de raad vervol gens veel te gretig op ingaat. Han Spruijt, hoofd voorlichting en inspraak, is veel te integer op dat punt." Fractieleider Don Rodrigues van D'66, die gis teren onverwacht zijn aftreden aankondigde, kan zich er nijdig over maken. Met de volgende bezuinigingsronde in zicht die van novem ber, wanneer de begroting voor volgend jaar moet worden vastgesteld wijst hij erop dat ondanks het steeds kleiner aantal guldens dat de gemeente te besteden heeft er bepaalde sec toren zijn, waar niet meer op bespaard kan worden. Daar zal hij zich in november, in zijn algemene beschouwingen en tijdens de rest van de begrotingsdebatten, voor de laatste keer druk over maken. Want Rodrigues (43) gaat voorlopig uit de politiek. Het bestuurlijke werk, binnen zijn Vlaardingse partij, moet plaatsma ken voor het uitvoerende werk als beleidsamb tenaar in de stadsvernieuwing in Rotterdam. Rodrigues heeft die beslissing met pijn in zijn hart genomen. „Maar het wordt steeds drukker in die Rotterdamse stadsvernieuwing; het is nu al bijna niet meer bij te benen. En laten we eer lijk zijn: er moeten in Rotterdam veel ambtena ren worden ontslagen wegens de bezuinigingen ik ben 43; dus ik móet gewoon voor mijn baantje vechten. Dat moet daarom de eerste prioriteit hebben." Individualist Als Rodrigues straks afscheid neemt heeft hij in totaal vijfeneenhalf jaar in de gemeenteraad ge zeten. Daarvoor was hij een jaar of vier erg ac tief in de wijk Vettenoordsepolder, waar toen de wijkvereniging werd opgericht en waar heel voorzichtig de stadsvernieuwing op gang kwam. „Je bent in zo'n wijk al half politiek be zig, vergis je daar niet in", merkt hij op. „Ik vond toen al dat D'66 het beste aansloot bij mijn ideeen: ik ben een echte individualist, en dat kan in die partij. 3k zou mijn ziel en zaligheid niet kunnen verkopen in een fractie, waar een ijzeren fractiediscipline heerst en waar je soms door Paul Houkes tegen je eigen principes moet stemmen." Nadat Rodrigues actief was geworden in de partij kwam hij bij de verkiezingen in 1978 vrijwel automatisch op een verkiesbare plaats op de lijst: tweede man achter Ben Warmenhoven, die toen nog in de raad zat. Fanatiek De sectoren waar Rodrigues tijdens zijn periode in de raad de meeste aandacht aan heeft be steed waren stadsvernieuwing, sociaal-cultureel werk en maatschappelijke dienstverlening. „Vooral voor de stadsvernieuwing ben ik altijd fanatiek beziggeweest. Nu is het allemaal m wat rustiger vaarwater gekomen; door de pro jectenorganisatie zijn er wat minder rellen dan vroeger. Maar gestroomlijnd gaat het allemaal nog steeds niet. Al enkele malen heeft het SGP-raadslid Rien Lensvelt D'66 verweten, onder de hondekar te zitten die het college voorttrekt. Rodrigues kan daar nog steeds om lachen, om die vergelijking. „Wij hebben altijd gezegd: het huidige beleids programma is niet slecht, maar we zullen de zaak kritisch blijven volgen. Zeker als het gaat om zaken die rechtstreeks de bevolking treffen. Als ze aan dat programma vasthouden is er voor ons geen reden, om voorstellen van het college weg te stemmen. Maar dat houdt niet in, dat D'66 het college onvoorwaardelijk steunt." ADVERTENTIE 0^2 r. O vo y V> C„ ro. O o Vy O G— <A, Oy O V, <0 'q O °i> 6U Si, -SV Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 13 juli 1983 Hoek van Holland Het ziet ernaar uit dat Hoek van Hol land volgend seizoen een brid geclub voor nïet-rokers het le venslicht laat aanschouwen. Enkele leden van de bestaande bridgeclub hebben het initia tief genomen om te komen tot een niet-rokersclub. Eén van hen is Bob van Aalst, WD-afgevaardigde in de Hoekse deelgemeenteraad. Hij volgt daarmee de landelijke lijn, waarin met name binnen de bridgeclubs een scheiding is waar te nemen tussen rokers en n iet-rokers. Van Aalst: „De met-rokers krijgen er genoeg van om ie dere keer weer de hele avond te moeten meeroken met stug doordampende clubgenoten. Pogingen om het roken te be perken lopen op niets uit en er zijn veel mensen die behoefte hebben aan recreatie in een rookvrije omgeving". Volgens de initiatiefnemers is er volgend seizoen een ge schikte accommodatie te vin den, die zij echter op dit mo ment nog niet met name wil len noemen. Voorlopig wordt gerekend op een flink aantal liefhebbers. Binnenkort zal een eerste kennismakings bijeenkomst met een korte speelavond worden georgani seerd. Wie belangstelling heeft kan informatie inwinnen via post bus 79, 3150 AB Hoek van Hol land of telefonisch onder num mer 01747—3204. ffo/A' UOL-- SSsMOW tï~</OlAr*J/Ot.v S J. f OW+inüb Het softbalteam van Vlaardingen Holy dat nog slechts één wedstrijd moet winnen om zich kampioen te mogen noemen. Vlaardingen - Het dames softbalteam van Vlaardin gen Holy staat op het punt om kampioen te worden in de tweede klasse van het rayon. Het Vlaarding se team heeft inmiddels al vier punten voorsprong genomen op naaste con current Botlek en dat met nog twee wedstrijden voor de boeg. Eén overwinning Is dus al voldoende om promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. De populariteit van het softbal is zichtbaar groeiende in Vlaardingen. Holy profiteert gretig van al die belangstelling al kampt de vereniging met één groot probleem: de acco modate is niet toereikend om al die leden onderdak te bie den. Het eerste softbalteam speelt bijvoorbeeld de thuis wedstrijden op maandagavond, omdat er tn het weekeinde geen ruimte is. „Dit jaar spelen we in totaal met 11 teams in de competitie," weet secretaris Ab Bruinekool. „Het is de be doeling dat we volgend jaar met 14 teams gaan spelen in de competitie. We zttten dan echt aan ons plafond. We overwe gen dan ook om een ledenstop in te voeren. Ontzettend jam mer natuurlijk, want het honk- en het softbal is mo menteel vooral bij de jeugd enorm in trek." Improviseren Vlaardingen Een groot aan tal judoka's uit de Waterweg regio legden met succes het examen af voor de le Dan judo. De geslaagden zijn: J. Poot (Maassluis), A. den Ha mer (Vlaardingen), A. Ver meer (Schiedam), A. Westdijk (Vlaardingen), M. Zonneveld (Vlaardingen), M. Dekker (Vlaardingen), A. van Luipen (Maasland), A. Quist (Maas sluis). C. Smit (Schiedam), E. Verburch (Maassluis), J. van der Wal (Vlaardingen), H. Westdijk (Vlaardingen) en A. Wurth (Maassluis). Vlaardingen Op gepaste wijze vierden de clubs die ge bruik maken van tennispark Soenda het zesde lustrum. In 1953 werd er voor hel eerst op de banen gespeeld en anno 1983 maken nog steeds velen gebruik van het uiterst gunstig gelegen complex. Een zeskamp opende zaterdag de festiviteiten. De deelnemers Aan de Zwaluwenlaan heeft de vereniging slechts de be schikking over één veld. Daar moeten de trainingen op wor den afgewerkt en ook nog eens de wedstrijden. Ab Brui nekool: „Als de dames op maandagavond spelen, kan er zo al niet worden getramd. Het is echt improviseren. Daarom is ook de prestatie van de dames ook zo goed. Ze zijn in die tweede klasse gewoon door Chris Woerts de besten en we verwachten dat ze volgend jaar ook in de eerste klasse mee gaan draai en." Optimisme dus bij secretaris Bruinekool, Vorig jaar nam Leen de Gids de begeleiding van het damesteam op zich. Het resultaat is er naar. De da mes verloren in deze competi tie nog niet één wedstrijd. Eén partij werd met een gelijke stand afgesloten en de overige elf ontmoetingen werden zon der al te veel problemen ge wonnen. „Het team is nu al erg sterk," ts de mening van Bruinekool. „In de jeugd spe len momenteel speelsters die volgend jaar mogen uitkomen in de senioren. Ongetwijfeld gaat het niveau dan ook weer vooruit. Marjolein Berkhout maakt deel uit van de jeugdse- lectie van het rayon en Jac queline Fterens speelt bij de senioren m het rayon team." tweede klasse en dat zou hele maal een stilmulans betekenen voor het softbal. In Amster dam en Haarlem is het softbal ontzettend populair. Als je eenmaal in de landelijke klas se speelt, dan heeft dat alleen maar een positieve werking." Een probleem blijft echter de accomodatie vormen. Uitbrei ding van het complex zit er de eerste jaren zeker niet in. Ab Bruinekool: „We hebben het er met het bureau sportzaken van de gemeente wel over ge had, maar de gemeente Vlaar dingen heeft gewoon geen geld. We zouden ontzettend graag meer ruimte hebben. Toen onze vereniging in 1969 werd opgericht hadden we al leen maar een honkbal afde ling. Toen is daar de softbal bij gekomen en is de club erg ge groeid. Jammer dat de acco modatie daar niet op berekend is. Laten we maar hopen dat er in de toekomst een oplos sing voor het probleem wordt gevonden. Het zou toch zonde zijn als je mensen die lid wil len worden moet gaan weige ren omdat er geen ruitme is Stimulans En optimistisch voegt hij er aan toe: „Stel je voor dat we volgend jaar weer kampioen zouden worden. Dan promove ren we naar de landelijke moesten aan allerlei speeltjes meedoen en gezien de enthou siaste reacties was het een meer dan geslaagd evenement. Ruim 180 mensen namen aan de zeskamp deel. Gisteren werd een zogenaamd dobbel steen-tennistoernooi gespeeld. Door loting werden de partijen tot stand gebracht en via het gooien met vier dobbelstenen werd de tijdsduur van een par tij bepaald, Als overwinnar kwam de heer Blok tevoor schijn. Het druk bezochte toer- nol werd afgesloten met een uiterst geanimeerde bijeen komst in de kantine. De jazz band Green River zorgde voor het muzikale gedeelte. Rotterdam De Maassluisse basketbalverenigïng Green Eagles heeft het AMVJ Zomeravondbasketbal gewonnen. Na een finale tegen BV Voorne uit Brielle, die lang spannend was, haalden zn met 60-54 de RN-wisselbokaal binnen. De kleine finale werd gewonnen door DAS uit Delft, die de meerdere bleef van Rotterdam Zuid. De vijfde plaats werd be haald door het organiserende AMVJ, dat BV Charlois achter zich liet. De wedstrijd tussen Green Eagles en Voorne, die elkaar volgend seizoen tegenkomen in de eerste divisie, was spannend, totdat Peter van der Sluijs er bij Voorne werd uitgestuurd. Hij had te veel commentaar op de leLding. Daardoor moest Voorne verder spelen met vier man. Maar ook daartegen had Green Eagles veel Parijs De Schiedamse zwemmer Willem Noord uin. lid van invaliden sportvereniging 'De Ooie vaars' heeft in Parijs tij dens de European Games enkele voortreffelijke prestaties geleverd. Op de 50 meter schoolslag, de 50 meter rugslag, de 50 meter vrije slag en de 200 meter vrije slag behaalde hij een gouden medaille. Op de 50 meter rugslag en de 50 meter vrije slag verbeter de hij ook nog eens het Nederlands record. De Ne derlandse afvaardiging be haalde in de lichtstad in totaal 47 medailles. Hoek van Holland De Lichttorenschool heeft de schoolz wem marathon in Hoek van Holland gewonnen. Met een verschil van vier punten werd de bekerhouder, de Van Rijckevorselschool, in het 2wembad aan de Cordesstraat verrassend naar het tweede plan verwezen. Op afsta rjd volgden de Jozefschool en de Hillsehool op de derde en vier de plaats. Schiedam De stand in de dïstrictsklasse (West 2) bij de honkballers ziet er als volgt uit: 1. Schiedam 13-26, 2. Birds 12-17, 3. Blue Birds 12-16, 4. Squeeze 11-14, 5. The Hawks 12-12, 6. SC Botlek 10-8, 7. VUC 11-8, 8. Laakkwartier 11- 7. 9. Thunderbirds 11-6 en 12. Feniks 13-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3