HONDEN VASTHOUDEN 1 Huurders woest op woningcorp oratie Frans Halsplein boos over nare opmerking Honki-Ponk teleurgesteld in college Poppe: GGD- ambulances te veel in garage VLAAMSS DAGBLAD SOHIEBAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT SVV Aannemer heeft last van vernielingen Kroos naar Haags dievenduo alarmeert vier politiekorpsen Dieven bij SVV door de muur Gorissen nieuwe secretaris Schiedam Patrimonium stuurt bezwaarschriften terug Van den Hengel hoofd politie? Twee auto's in brand DONDERDAG 14 JULI 1983 Schiedam De 23-jarige centrumspits Jan Kroos te kent vanmiddag een eenja rig contract bij de Schiedam se eerste dïvisieclub SVV. Hij is afkomstig van de tweedeklasser Zwijndrecht, waarvoor hij vorig seizoen 23 doelpunten maakte. Op Aad van der "Vlist en Bas van Noortwijk na heeft SVV de selectie voor het nieuwe seizoen rond. Maassluis Met medewer king van de korpsen van Vlaardingen, Naaldwijk en De Lier heeft de Maasslutsse poli tie gisternacht rond twee uur twee Hagenaars in het nauw gedreven en daarna- in de kraag gegrepen. Zodoende werd opnieuw een inbraak in het winkelcentrum Konings hoek verijdeld. Surveillerende agenten had den twee mannen uit de ver nielde winkelruit van Van Heusden zien stappen, waarop de achtervolging werd ingezet. Terwijl de eigen politie de om geving nauwkeurig afzette, kamden andere opgeroepen korpsen het terrein systema tisch uit. Na een kwartier werd een 21- jarige Hagenaar op de Uiver- laan gearresteerd. Twintig mi nuten later werd ook de twee- -de man, 22 en eveneens uit Den Haag, gevonden. Hij had zich schuil gehouden achter een plantenbak bij de Ko ningshof. Slechts een aantal guldens en een zakmes werd op het tweetal teruggevonden. Een nader onderzoek is inge steld. Schiedam De meeste inbrekers komen door het raam of de deur, maar in de kantine van Schiedams eerste-divisie club SVV blijken dat ook door de muur te kunnen. Dieven sloopten van nacht een deel van een houten wand van de kantine. De voetbalclub mist niets. Wel is er voor vijfhonderd gulden breekschade aangericht. Ook bij Hermes DVS aan de Olympiaweg werd in gebroken. Daar ging het op een meer traditionele manier. Er werd een ruit van de kantine ingesla gen. De dieven namen een tuner /versterker mee. Schiedam Mr. A. G. Goris sen wordt de nieuwe gemeen tesecretaris van Schiedam. Per 1 december volgt hij Melis Blok op, die gebruik maakt van de VUT-regeling. Gorissen is na de sollicitatie procedure als de beste kandi daat uit de bus gekomen. Voor die procedure was een speciale commissie in het leven geroe pen, beslaande uit enkele le den van het college van burge meester en wethouders en de fractievoorzitters. Zijn benoe ming door de gemeenteraad, volgende week dinsdag, is slechts een formaliteit. Mr. Gorissen (39 jaar) is mo menteel arrondissementsgrif fier bij de rechtbank in Dor drecht. Na zijn rechtenstudie in Amsterdam was hij eerst di rectiesecretaris bij een archi tecten- en stedebouwkundig adviesbureau. Aansluitend vervulde hij dezelfde functie een bouwonderneming. Sinds 1 januari 1978 is hij ver bonden aan de Dordtse recht bank. Gorissen, die niet politiek is gebonden, is gehuwd en heeft twee kinderen. Buiten zijn werkkring vervult hij onder meer de functie van secretaris van de voogdijv&renigmg Pro Juventute in Dordrecht. Vlaardingen Woningbouwvereniging Patrimonium heeft zich de woede op de hals gehaald van bewoners van diverse complexen in het centrum van Vlaardin gen. De woningbouwvereniging heeft geweigerd om bezwaarschriften, die grote groepen huurders hadden ingediend tegen de laatste huurverhoging, door te stu ren naar de huuradvieseommissie. De bezwaarden kre gen de formulieren binnen drie dagen weer per post terug, met een begeleidend briefje van de woning bouwvereniging. Gezien in het Oranjepark in Vlaardingen: een 'verkeersbord' dat aan duidelijkheid niets te wensen overlaat... In die brief stond onder meer dat de huurcommissie in het verleden al eens centrumbe woners in het ongelijk had ge steld. toen ze wegens onder houdsklachten bezwaar ge maakt hadden tegen de huur verhoging. Daarom zou het in dienen van de bezwaarschrif ten volgens Patrimonium geen zin hebben. In de brief stond verder dat, indien de bewo ners hun bezwaarschrift tóch wilden handhaven, ze het maar eens een tweede keer moesten insturen. De bewonerscommissies van de betreffende complexen zijn laaiend over deze gang van za ken. „Een krankzinnige zaak: dat slaat werkelijk nergens op", meent Dirk Poot van complex 4. Ook de dames Jan sen, Van Dorp en Haas hebben zich zeer nijdig gemaakt. Me vrouw Jansen, huurster van een woning in complex 8: „Er zijn enorme klachten over die woningen. De ramen lekken aan alle kanten, en er zijn nog tal van andere gebreken. We hebben er twee jaar geleden zelfs de bouwpolitie bijge haald: die heeft de ramen in mijn woonkamer toen hele maal dichtgekit om het lekken te stoppen. Dat was een goede tijdelijke oplossing, vonden ze. omdat de ramen door Patrimo nium toch vervangen zouden worden. Het is inmiddels twee jaar geleden, en er is nog steeds niets gebeurd, Al die tijd kan ik die ramen dus niet meer openkrijgen." Onderhoudsklachten De bewoners van de diverse complexen hebben veel klach ten over het onderhoud. In het verleden zijn, met name voor complex 8. al wel gesprekken geweest over opknap- en reno vatiebeurten, maar die hebben tot heden niet tot resultaten geleid. Daarom ging na de huurverhoging van 1 juli jongstleden weer een flinke groep mensen over tot het in sturen van een bezwaarschrift. Dergelijke bezwaarschriften, die aan de huiseigenaar moe ten worden gestuurd, dienen door de eigenaar te worden doorgezonden aan de huur- commissie, maar Patrimonium heeft dat dus niet gedaan. Leo van Gerven, opbouwwer ker in het centrum: „Patrimo nium beroept zich op een ver zoek van de huureommissie om zoveel mogelijk te probe ren het eerst eens te worden met bewoners, als het gaai om onderhoudsklachtenMaar de huureommissie heeft met dat verzoek nooit bedoeld, dat be zwaarschriften geweigerd moesten worden. Daar heeft de huureommissie. waar we deze week voor een gesprek geweest zijn, zich ook zeer verbaasd over getoond. Zo'n rare manier van handelen hadden ze nog nooit meege maakt bij een woningbouw vereniging, zeiden ze: het was alleen wel eens voorgekomen bij particuliere huiseigenaars, die niet bereid waren om klachten te verhelpen." Volgens administrateur Hans van Bel van Patrimonium is de zaak niet meer dan een storm in een glas water. „Ik heb het verzoek van de huur eommissie, om eerst te probe ren tot overeenstemming te komen iets ruimer geïnterpre teerd. Ik heb hier diverse be zwaarschriften liggen van vo rig jaar, met dezelfde onder houdsklachten. die door de huureommissie niet van dien aard werden gevonden dat de huurverhoging kon worden geweigerd. Daarom heb ik de bewoners de formulieren zo snel mogelijk teruggestuurd, zodat ze er nog eens over kon den nadenken. Dat bepaalde activiteiten verkeerd overko men of verkeerd worden uit gelegd hou je altijd. Achteraf gezien was een andere vorm van overleg misschien beter geweest De bewonerscommissie is voor de tweede keer alle deuren langs geweest om de terugge stuurde formulieren op te ha len. De formulieren die weer bij elkaar tc krijgen waren, zijn voor de tweede keer bij Patrimonium ingediend. Van Bel heeft toegezegd, ze nu wel door te zullen sturen naar de huureommissie. Schiedam Piet van den Hengel maakt steeds meer leans om commissaris van de Schiedamse politie te worden. De hoofd inspec teur heeft deze week een vertrouwelijk ge sprek gevoerd met de commissie voor alge mene en bestuurlijke zaken (ABZ), die voor èn na het open bare deel van de ver gadering over de bin nenkort vacant ko mende post van com missaris beraadslaag de. Van den Hengel is momenteel waar nemend commissaris, als plaatsvervanger van de huidige com missaris Cees van der Haagen. Schiedam De pleincom missie van het Frans Hals- plein in Schiedam is hevig teleurgesteld over de vraag, die onlangs door raadslid Hans Verlinde werd gemaakt in de raadscommissie voor wel zijn, of Schiedam alleen nog maar feestjes subsi dieert. De pleincommissie vindt die ironisch bedoel de opmerking van het raadslid demotiverend. De opmerking van Verlinde werd vorige maand in de com missie welzijn gemaakt, toen enkele subsi die-aan vragen Vlaardingen De nieuwbouw op de Touwbaan in de Oost- wijk wordt geteisterd door vernielingen, die worden ge pleegd door groepen jongeren in de tienerleeftijd. Hoewel het juist de afgelopen dagen volgens een woordvoerder van bouwbedrijf Van der Waal meeviel, is er tijdens de bouw, die inmiddels hard opschiet, al heel wat 's avonds vernield wat overdag door de bouw vakkers was opgebouwd. Daarbij beperkten de vandalen zich niet alleen tot het ingooi en van ruiten en het aanbren gen van andere beschadigin gen; ook werden complete mu ren, die net waren gemetseld, omver getrokken. „Je hebt er op een bouwwerk tegenwoordig altijd last van. Schiedam De Schiedamse brandweer moest vanmorgen om vijf uur uitrukken om twee brandende personenau to's aan de Cort van der Lin- denlaan te blussen. De politie sluit brandstichting in de ge parkeerd staande auto's niet uit. maar hier is het heel erg ge weest", aldus een van de op zichters op het bouwterrein. „En als het nou ging om kin deren, die er spelen, maar het zijn meestal jongeren van 18, 19 jaar, die uit baldadigheid en grootdoenerij allerlei zaken verwoesten. Dat kost ver schrikkelijk veel geld." Van der Waal is er al toe overge gaan om buiten werktijden ex tra toezicht te houden. Ook wordt er op gelet dat iedere avond hekken worden ge plaatst om zoveel mogelijk te voorkomen, dat mensen het bouwterrein oplopen. „Maar je houdt bij zo'n bouwproject al tijd hoeken, die moeilijk af te dichten zijn", aldus de opzich ter. Het bouwbedrijf houdt zijn hart vast voor vernielingen, die in de bouwvakvakantie, die volgende week vrijdag be gint, weer zullen worden aan gebracht. „Daar zien we altijd met angst en vreze naar uit: je weet nooit ;wat je aantreft, ais je na de valcantie weer aan het werk gaat." Aannemer Van der Waal heeft inmiddels een beroep gedaan op omwonen den om de zaak in de gaten te houden. Ook bewoners uit de omgeving spreken er schande van dat er zoveel vernield wordt. voor festiviteiten in diverse wijken moesten worden goed gekeurd. Daaronder was ook een aanvraag van het Frans Halsplein, die elk jaar een pleinfeest wil organiseren. Volgens de pleincom missie, die onderdeel is van de bewo nersvereniging Schiedam- West, heeft de Schiedamse wethouder Herman Posthoorn de suggestie gedaan dat een jaarlijks pleinfeest best door de gemeente betaald zou kunnen worden. De pleincommissie ziethet feest ais een belangrijk evene ment, dat ervoor kan zorgen dat er geen vandalisme meer optreedt. Enige tijd geleden is het plein opnieuw ingericht, met zelfwerkzaamheid van de bewoners, en sindsdien zijn vrijwel geen vernielingen meer gepleegd. „De pleincom- missie denkt dat dat feest moet terugkeren om de vernielin gen blijvend te stoppen", aldus de pleincom missie in een boze reactie op de opmerking van Verlinden. Door het feit dat de subsidie aanvraag van 3000 gulden slechts voor een derde gedeel te is gehonoreerd wordt fors aan de motivatie van de bewo ners geknaagd, aldus de plein- bewoners Nieuwe Waterweg-Noord SP'er Remi Poppe heeft in het bestuur van de GGD Nieuwe Water weg-Noord het vermoeden uitgesproken, dat de centrale post ambulancevervoer Rijnmond (CPA) steeds vaker lange ritten doorschuift naar particu liere bedrijven voor ziekenvervoer. Ook daar slaat de tegenwoordig alom besproken privatisering toe, vreest Poppe. De SP'er zei bij geruchte vernomen te hebben, dat er een stijging is in het aantal ntLen die de CPA aan derden geeft, in plaats van aan 'overheidsambuiances'. De centrale post van Rijnmond heeft tot taak te zorgen voor de spreiding van de ambulances m het hele Rijnmondgebied De privatisering wordt volgens Poppe alleen maar erger nu het COTG (centraal orgaan taneven gezondheidszorg) voor 1984 al bezuinigingen heeft aangekondigd. „Dat bete kent vermindering van het personeel bij de GGD en on dertussen nemen derden de macht over." De SP'er moet daar niets van hebben. „Ik wil graag weten: wat doen we d'r an?" Steeds vaker komt het volgens Poppe voor, dal ambulances van de GGD m de garage blijven. „Terwijl de ritten aan Bom kamp Ziekenvervoer gegeven worden, om het beestje maar eens bij zijn naam te noemen", zei het Vlaardingse SP-raadshd. Hij vroeg GGD-directeur E.H Wolfs om cij fers van het aantal ritten dat door de GGD-ambulances cn door particuliere bedrijven wordt uitgevoerd. Wolfs bleek de verhalen echter ook te kennen Hij was Poppe al voor geweest „Wij hebben ook al aan de Rijn mondgecommitteerde gevraagd hoe het zit met die ritten van derden Wolfs zei dat dc door Poppe gevreesde priva tisering hem hoogst onwaarschijnlijk leek, omdat hij zich met kon voorstellen dat Rijnmond particuliere bedrijven de voorkeur 20U geven boven locale overheden Binnen twee maanden, zo zei de directeur van de GGD, zouden de cijfers op tafel liggen. „Wij willen die cijfers wel graag zwart op wit hebben Aan de hand van de computer uitdraaien kunnen we precies zien of er GGD-wagons vrij waren op het moment dat er ritten door derden werden uitgevoerd." Schiedam Het kinder dagverblijf Honki-Ponk in Schiedam is erg teleur gesteld door het besluit van het Schiedamse colle ge van B en W, om bij het ministerie van WVC geen aanvraag in te dienen voor meer personeel voor het dagverblijf. Als je die aanvraag niet doet, dan weet je zeker dat er geen uitbreiding komt, maar als je het verzoek wel in dient maak je op zijn minst een kans, zo wordt op Honki-Ponk gerede neerd. Het college van B en W be sloot onlangs, dat verzoek niet naar het ministerie door te sturen, omdat dat in het kader van de bezuinigingen op dit moment toch geen zin zou hebben. Honki-Ponk be strijdt dat. Directeur Maria van Woiferen: „Het ministe rie heeft richtlijnen over het aantal formatieplaatsen op kleuterdagverblijven: daar zitten we ver onder. Als je het goed berekent zouden we er zeker drie fulltime perso neelsleden bij moeten heb ben. Zoveel willen we er echter niet aanvragen: als we er één personeelslid bij zou den krijgen zouden we al een eind geholpen zijn." De personele problemen van het kleuterdagverblijf is ei genlijk een gevolg van de verhuizingen november 1980, van de toenmalige ruimte aan de Kerldaan in Kethel naar het huidige pand aan de Schiedamseweg. Met die verhuizing ging het dagverblijf er in ruimte flink op vooruit; reden waarom het college meende dat er best meer kinderen konden worden aangenomen. „We zijn toen inderdaad wat uit gebreid. We hebben nu ge middeld zo'n 70 kinderen per week, waarvan 40 voor hele dagen. Uitbreiding van het personeel hebben we echter nog steeds niet gekregen. Vandaar dat we het college nogmaals hadden gevraagd, bij het ministerie ora uitbrei ding te vragen Dat hebben ze echter niet gedaan", aldus Maria van Woiferen teleur gesteld. Het kleuterdagverbijf heeft verdere plannen om uit te breiden nu op de lange baan geschoven: zolang er niet meer personeel komt wil men met meer uitbreiden. Wel is Honki-Ponk van plan, na de vakantie tc proberen het gemeentebestuur alsnog te bewegen de aanvraag naar het ministerie wel de deur uit te doen. Een woordvoerster van de afdeling cultuur, sport en jeugdzaken van de gemeente geeft aan dat het college van de aanvraag heeft afgezien, omdat er ai eerder bij het ministerie vergeefs pogingen waren gedaan om personeel suitbreiding te krijgen. „En dat was nog in de periode, dat het allemaal veel beter ging, financieel gezien. Maar ik denk dat het college het best weer wil proberen als het in de toekomst wat beter gaat."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1