1B ROTTERDAM GRAAG JGEDAAN. BEL VOOR 010-144144 ter meuten 449.- 'Böai -™sJMwsblad I Rotterdam wil vinger in de pap Eerste diploma's participerend leren Afrikaanderwijk tegen sluiting badhuis Shell-lozingen in strijd met huurcontract Slagaderlijke bloeding Koffer-met-inhoud voor startende ondernemer Chemische industrie ontbreekt bij W atertribunaal NAVO-vloot naar de Parkkade X Rotterdams Nieuwsblad donderdag 14 juli 1983 SZ/RV/RY/RW Rotterdam Staatssecre taris Nel Ginjaar-Maas heeft gisteren op de mts Zuid in Rotterdam de eer ste diploma's uitgereikt die 2ijn behaald via de methode van het partici perend leren. Vijftig leerlingen van vier scholen voor middelbaar be roepsonderwijs ontvingen uit handen van de bewindsvrouw het getuigschrift, dat zij door een sterk op de praktijk ge richte opleiding hadden be haald. Mevrouw Ginjaar sprak van een succes, maar voegde er aan toe dat dat succes pas wordt waargemaakt als de leerlingen een baan naar hun keuze weten te vinden. Directeur G. Groenendijk van de mts Zuid noemde participe rend leren een belangrijke verbetering van het middel-, baar beroepsonderwijs, omdat de verschillende vakken wor den geïntegreerd en onderwijs en bedrijfsleven samenwerken aan de opleiding van de leer lingen. Toch leven er volgens Groenendijk nog belangrijke wensen. Zo is er volgens de di recteur een groot tekort aan bekwame docenten en dat te kort kan volgens hem pas worden opgeheven wanneer leerkrachten, die zelf hoger beroepsonderwijs als voorop leiding hebben, beter worden betaald. „Nu krijgen die leer krachten slechts het salaris be horend bij een derdegraadsbe voegdheid", aldus Groenen dijk. Staatssecretaris Ginjaar: „Succes pas bewezen als baan naar keuze wordt gevonden". Vrijspraak na eisen van negen jaar Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft vanmorgen twee Chinezen uit Maleisie vrijgesproken, nadat de offi- - cier van justitie vorige week negen jaar celstraf tegen de*' beide mannen had geëist. Zij werden ervan verdacht be trokken te zijn bij de afzet van vijftig kilo heroïne in Neder land. Ze zouden vanuit een woning in Leeuwarden, waar het spul werd versneden, de heroine in de randstad hebben afgezet. Zij werden vrijgespro- ken wegens gebrek aan bewijs. Nog een alternatief: ouderwets in de wastobbe. PvdA- raadsleden zeggen vertrouwen in Booy op Rotterdam Eigenlijk ging de actie toch een beetje de mist in. De goed willende bewonersorgani satie Afrikaanderwijk had zich voorgenomen de be woners op te trommelen om op ludieke wijze te protesteren tegen de slui ting van het badhuis aan de Martinus Steynstraat. Maar de opkomst was ma tig, en de bezetting van het badhuis, die slechts een half uur duurde, was nauwelijks serieus te noe men, omdat het meren deel van de vaste baders verstek liet gaan. De bedoeling van de bewo nersvereniging was om met zoveel mogelijk mensen in zwembroek, met handdoek en stukje zeep naar het badhuis te trekken. Echter, slechts onge veer dertig bewoners waren bereid le komen, al deed de meerderheid dat zonder het plan te hebben zich even te komen opfrissen. „Dertig procent van de bewo ners in deze wijk beschikt niet over een douche of bad", schreeuwde een staflid van de bewonersorganisatie door de wijk. Hij stond echter op een niet al te strategisch punt: wel iswaar met de rug naar het oude badhuis toe maar met Samen op het aanrecht, volgens de bewoners van de Afri kaanderwijk de toekomst, als het badhuis gaat sluiten. Rotterdam vecht vergunning van Rijkswaterstaat aan Rotterdam Rotterdam gaai, op grond van het huurcon tract, Shell verbieden nog lan ger zogenaamde 'drins' landbou wbestrijdmgsmid delen te lozen in de Eerste Petro leumhaven. Het college be reidt een civiele procedure by de rechter voor. Daarnaast heeft het bij de Kroon beroep aangetekend tegen het verle nen van een lozingsvergun ning door Rijkswaterstaat. In het huurcontract met Shell staat uitdrukkelijk, dat niets n de haven mag worden geloo-o. zonder toestemming van het college. Nu Shell het niet voor elkaar krijgt om de nieuwe zuiveringsinstallatie voor eind 1983 effectief te laten werken en er toch nog zeker tot in 1985 'drins' zullen worden ge loosd, willen B en W optreden. Het college acht elke lozing van de gewraakte bestrijdings middelen onaanvaardbaar. Het Puttenplan van de gemeente is erop gericht het tot nu toe ern stig vervuilde havensüb van Shell veilig weg te bergen. Het plan heeft geen nut als daarna de verontreiniging gewoon doorgaat- zijn gezicht naar de volledige nieuwbouw, die de Afrikaan derwijk sinds kort moet opsie ren. Toch wilde hij nog wel even benadrukken, dat de sluiting van het badhuis betekent, dat een groot deel van de wijkbe woners vooral m de winter maanden de ouderwetse teil weer uit het vet moet halen. „Wij moeten", zo werd gezegd, „weer met onze poten tn een teiltje gaan zitten." Heropening Vandaar dat de organisatie, in samenwerking met de vaste clientèle, er bij wethouder Van der Have op had aangedron gen onmiddellijk over te gaan tot heropening van het bad huis Gebeurt dat niet, zo luid de de dwingende eis, dan doen wij het zelf wel. Hetgeen ge schiedde, want van de kant van het college werd met ge reageerd op de eisen. Op duidelijk alternatieve wijze ging het bad gisteren dan weer voor een half uur open. Aller eerst werd bij een. van de in gangen een compleet keuekn- blok geplaatst waar twee be woners met hun vue'.en in de afsvasbak probeerden schoon te worden. Later ging het ac tievoerende echtpaar ook nog even de teil in, die naast het aanrecht stond opgesteld. „Dit is de toekomst", voegde het meestrijdende staflid van de bewonersorganisatie er nog aan toe. Winter Vervolgens trok het gezel schap naar binnen, waar be slag werd gelegd op één van de badkuipen. Buiten werd nog eens duidelijk, dat er in derdaad bewoners zijn, die het badhuis hard nodig hebben. Zoals mevrouw Van Meijer en: „Ik heb een douche op de ver anda staan. In de zomer is het geen probleem, maar als het echt koud wordt dan is het daar echt niet meer uit te hou den. Dan ga ik naar het bad huis toe. Hetzelfde geldt voor mijn buurvrouw." Ze spreekt er schande van dal het voor haar zo vertrouwde badhuis gesloten is. „Zeker zo'n tweehonderd mensen ma ken gebruik van het huis", be nadrukt ze. En met enig ge voel voor de actualiteit op po litiek gebied probeert ze het nog met: „Die Van Agt zijn badkamer wordt toch ook niet gesloten? Dat durven ze ge woon niet. Maar wij. eenvou dige mensen, moeten maaT weer in de teil. Want dat is wel het consequentie van deze sluiting. In de teil voor de ka chel, net als in de vorige eeuw." Ook de bewonersorganisatie handhaaft de eis, dat het bad huis weer onmiddellijk moet worden geopend. De kraakac- tie van gisteren is slechts een voorbode. „Wij gaan gewoon door als het moet", zegt een woordvoerder. „Eventueel gaan we naar de badkamer van Van der Have. Voorlopig wachten we nog heel even af. Maar het moet niet te lang gaan duren, want een badhuis is helaas in deze wijk nog steeds bittere noodzaak. Slui ting is daarom een belachelijke zaak." Rotterdam De 27-jarige G. Oosterwijk heeft gisteren een slagaderlijke bloeding en een diepe vleeswond opgelopen aan boord van het in de Waal haven liggende motortank schip Veldzicht. Het slachtof fer, zoon van de schipper, ver stapte zich en viel door een ruit van de machinekamer. Hij is in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daar ever. f verandering in. m Adres: Maak hem oi haar abonnee- 2o gefikst I PoSfCoJ" en goed beloond! Want voor die kleinejf e' moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van de Laurenskerk. >feer Dfloee, Adr.tó; f Postcode; W°°np.'aafs: -^eiefooD; Sty; "deion I nia7ï°P°" i Bij de koffer (links) ing. J. van Tilburg en S. Keikes. Grat is bij Kamer van Koophandel Rotterdam Startende ondernemers in en rond Rotter dam kunnen binnenkort bij de Xamer van Koophandel (gratis) een diplomatenkoffer ontvangen, waarin zich alle gegevens bevinden die van belang zijn bij 'het moei lijke begin'. De Rotterdamse Kamer van Koophandel is, evenals die in Hengelo, Deventer en Zutphen, voor dit doel uitgekozen door de 'Stichting ter ondersteuning van startende ondernemers'. Het project, naar een idee van. marketing-management adviseur S. Keikes uit Hoge Hexel, bevindt zich nog in een proefperiode maar zal bij succes een landelijke opzet krijgen. Keikes werkt samen met innovatie-adviseur ing. J. van Tilburg. In de startende-ondernemer-koffer zitten allerhande do- eumentatie-materialen van banken, overheid, organisa ties en bedrijven die de beginnende zakenman van dienst kunnen zijn. Daarmee worden veel aanloopmoei- Üjkheden voorkomen. De kosten worden door de deelne mende instellingen betaald. Rotterdam Bij het Interna tionaal Watertribunaal, dat be gin oktober in Rotterdam wordt gehouden, zal vrijwel zeker een groot aantal aange klaagde bedrijven ontbreken. Volgens de Vereniging van de Nederlandse Chemische In dustrie (VNCI) gaat het tribu naal te zeer uit van globale ge gevens en horen problemen op dit terrein thuis in het parle ment en eventueel bij de rech ter. De VNCI raadt op die overwe gingen haar leden aan niet te verschijnen voor het tribunaal. Bezwaar is volgens de vereni ging ook dat de organisatie zelf haar jury heeft samenge steld, de klachten heeft gese lecteerd en de experts aange wezen. Het Watertribunaal is volgens de organisatoren bedoeld om een nieuwe platform te vor men in het kader van voorko ming van allerlei vervuilin gen. Rotterdam Het permanente vlootverband van de NAVO, de Standing Naval Force At lantic (Stanavforlant) brengt van. 21 tot 25 juli een bezoek aan Rotterdam. Het verband bestaat uit zes schepen met totaal ongeveer 1.400 schepelingen. Het vlag- geschip is de geleide-wapen ja ger 'Dewey' uit de Verenigde Staten. Verder zijn er dan nog de fregatten 'Commandante Joao Belo' uit Portugal, 'Bra zen' uit Groot-Brittannié, 'Piet Heyn* uit Nederland en de ja gers 'Hessen' uit West-Duits- land en 'Margaree' uit Canada. De schepen, die 21 juli rond negen uur worden afgemeerd aan de Parkkade, zijn zaterdag 23 en zondag 24 juli van half twee tot half vijf voor het pu bliek te bezichtigen. ADVERTENTIE slaap lekker... m deze moderne slaapkamer Kompleet met nachtkastjes en bovenbouw waarvan 1 zijde met kantelbare spiegel Uitgevoerd in eiken folie Ongemonteerd Afm 140 x 200 cm Van 598,- voor 3-deurskast voor 489.- Lattenbodem vanaf 119,- GRATIS THUISBEZORGD Rotterdam De raadsleden in de com missies voor haven en economische zaken en voor milieu voelen er niets voor om Booy Clean in te schakelen bij ontvangst en ver werking van afval stoffen van de scheepvaart. Het PvdA-raadslid W. Vleugels pleitte voor overname van het be drijf door de over heid. De drie leden van de PvdA- fractie zeiden alle vertrouwen in Booy Clean verloren te heb ben. P. Hoogendoorn was er niet van overtuigd, dat de Rot terdamse haven zó'n bedrijf nodig heeft, zijn collega R. van Middelkoop vond dat het par ticulier bedrijfsleven had be wezen het te laten afweten en dat er daarom geen taak meer voor Booy is weggelegd in de haven. De raadscommissie sprak over de situatie rond Booy Clean, dat door vervuiling in de Geulhaven in opspraak is ge komen. Volgens gemeentewer ken kan het niet anders dan dat de vervuiling van Booy af komstig is. Het vervuilde ha vensüb bevindt zich achter in de haven, rond het ponton van Booy en rond steiger vier. De laatste twee jaar is de vervui- ling toegenomen. Het is onmo- 1 gelijk, dat liet aan het slib ge bonden vuil de haven binnen drijft en Booy Clean is de eni- t' ge vestiging aan de Geulha- ven. Sanering Wethouder drs. R. den Dun nen wees erop, dat er wordt gewerkt aan sanering van de vervuiling en dat het college daarom zeer omzichtig met de situatie rond Booy omgaat. Zijn collega drs. J. Laan stelde, dat het bedrijf in de Rotter damse haven een noodzakelij ke functie vervult en dat hij liever iets heeft dan helemaal niets. De beide wethouders maakten duidelijk alleen met Booy Clean in de haven ver--' der te willen gaan, als de over heid in het bedrijf kan deelne men. 11 W. Vleugels pleitte voor hand having van de kennis van het bedrijf en voor het voorkomen van kapitaalsvernieting, maar met volledige zeggenschap van de overheid. Hij voelde niets voor een situatie, waarin de overheid alleen de controle heeft. Wethouder Den Dun nen meende, dat de overheid nu niet bij de sanering van Booy kan afhaken. Onlangs heeft de gemeenteraad toege stemd in gronduitgifte voor een zuiveringsinstallatie bij Booy. Volgens zijn partijgenoot Vleugels was de raad toen ech- ter niet op de hoogte met de milieuovertredingen van het bedrijf. Schadevergoeding De raadscommissie pleitte 1 voor een civiele procedure te gen het bedrijf om geld te ei- sen voor het schoonmaken van de Geulhaven. De leden wil len niet wachten op de uitslag van de strafrechtelijke actie, die tegen het bedrijf is onder nomen. De wethouders zegden toe juridische adviezen tw zui len inwinnen voor zo'n proce dure en die in het college te bespreken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4