WATERWEB 'Waarom onze lieve Heer geen leverworst lust...' AGENDA SPORT 15 oBALDADIGo Schiedam bekijkt structuur van ondernemers in Oost Leerlingen Sehravelant werken met de computer 'Cricket blij ft voor mij het belangrijkste' Edelijn nog altijd op ranglijst genoteerd Vrije Vogels: boekje over Vlaardingse vrijzinnige protestanten Gezins vervangend tehuis Maassluis begin oktober af Vuur in boot krijgt geen kans Tuiger valt van ruim drie meter Financiële steun onder bepaalde voorwaarden Proefproject start volgend leerjaar: Jan Bart Vollebregt: Programma Coltstoernooi SW-spelers naar 's-Gravenzandse SV Marrevee naar SFC SPORTAGENDA Vlaardingen Vrije Vogels, oftewel de geschiedenis van de vrijzinnige protestanten in Vlaardingen. Dat is de titel van het boekje, dat onlangs ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Remonstrantse Ge meente Vlaardingen door Joop Roest is geschreven en samengesteld. Met 190 bladzijden is het een lijvige uit eenzetting geworden, die veel weg heeft van een ui terst nauwkeurig dagboek. De geboren en getogen Vlaar- dinger Joop Roest, sinds 1951 koster van de Remonstrantse Gemeente, heeft versehiltende artikelen in het eigen kerk blad op zijn naam staan en daarom werd hij ook gevraagd dit jubileumboek te vervaardi gen. Over de houding van Vlaardingers ten opzichte van de Remonstrantse Kerk schrijft hij onder meer: „Voor velen in deze stad bekend als de lichte kerk met het \vater en wind'-geloof, of de kerk van de deftige mensen." Hij zal echter bewijzen dat niets minder waar is. Roest snijdt verderop ook nog een ander punt aan: „Nog al tijd ging het gerucht door Vlaardingen dat de Remon strantse Kerk het kerkje van de rijken was. Nu nog, als er iets te bedelen valt, zegt men: 'Dat is voor jullie geen pro bleem, geld genoeg' Een bijna onuitroeibaar misverstand." Geld had er evenwel zijdelings iets mee te maken dat de Schiedamse Jeneverneuzen m 1919 in ongenade vielen en na .eeuwen de afdeling werden uitgezet. geen oog te hebben gehad voor smeuïge details. De geschiede nis beschrijvend vanaf de pril le begintijd rond de zeventien de eeuw tot de dag van van daag worden zijn chronologi sche opsommingen doorspekt met verrassende anekdotes en uitspraken. Eén van zijn vrouwelijke voorgangei-s laat hij de histori sche woorden zeggen: „Jezus, ze timmeren in de kerk". En een halve pagina verder wor den dominee, koster en orga nist omschreven als: „Kortom, een stelletje ongeregeld goed. De 'prullen' zelf zochten steun bij eikaar en vonden dat ook." 'Prullen' De koster neemt in zijn boek Vrije Vogels geen enkel blad voor de mond. Zijn de meeste historische feiten slechts echt interessant voor de kenners; het kan de schrijver in ieder geval niet worden verweten Humoristisch Humoristisch zijn de verhalen rond dominee Van Iterson. Zo onthaalde deze preker zijn minder vrije, zwartgejaste col lega's eens op een mop. „We ten jullie waarom onze lieve Heer geen leverworst lust?", vroeg de dominee, waarop een angstjagende stilte viel. „Nou, God weet wat erin zit!" De vergadering van deze heren werd overigens geen succes, zo staat erbij vermeld. In Vrije Vogels maakt Joop "Roest zich sterk voor de terug gave van de zogenaamde Vlaardingse Zilvervloot. Twee avondmaalschotels en twee be kers uit 1737 zijn in een 'blin- De zestigja- koster schrijver Roest zegt in Vrije Vogels: geschiedenis tijd zo humo ristisch... de' periode aan het begin van geen eigendomsrechten kun- deze eeuw uitgeleend aan nen worden aangetoond, Gouda en Boskoop. Hoewel meent de schrijver „dat het historisch juist zou zijn ais Vlaardingen er weer over zou kunnen beschikken." Maassluis Het gezinsver vangend tehuis (GVT). dat in Maassluis wordt gebouwd, kan over drie maanden de eerste bewoners huisvesten. Rond het begin van de herfst moe ten de werkzaamheden zijn beëindigd. Het tehuis verrijst aan de Haydnlaan en er is plaats voor 24 gehandicapten vanaf 18 jaar. Het GVT krijgt een regio nale functie, dat wil zeggen: de nieuwbouw van de Algemene Stcihtmg voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinnigen wordt verwezenlijkt voor de gemeentes Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis. Diverse ouderverenigingen zijn vanaf hot prille begin bij de totstandkoming van het ge zinsvervangend tehuis betrok ken geweest. Toch wil het ge meentebestuur van Maassluis dat nog een speciale ouder- commissie in hot leven wordt geroepen. Zij wordt wan neer het GVT klaar is be trokken bij het reilen en zeilen van de jeugdige bewoners van het huis. Vlaardingen De politie ver moedt dat met vuur spelende kinderen het brandje aan boord van een boot in de Oude Haven hebben veroorzaakt. Een beteuterde schipper keek om drie uur naar de rook die uit het ruim opsteeg. Hij hoef de zich echter niet lang zorgen te maken. Door snel ingrijpen van de brandweerlieden, die met gasmaskers het ruim in gingen, bleef de schade be perkt. Langer dan een paar minuten kregen de vlammen geen kans. De schade was vrij wel nihil. Schiedam Een 52-jange Schiedamse tuiger van Wilton- Eijenoord is aan boord van de Cast Petrel van een hoogte van drieeneenhalve meter ge vallen. Hij brak zijn hielbeen. De man was in de steun van de laadboom van het schip ge klauterd om een katrol te de monteren. Toen hij probeerde een borgpen waarmee de ka trol vastzat los te slaan kwam zijn hamer klem te zitten. Bij bet losrukken van de hamer verloor hij zijn evenwicht en maakte de ongelukkige val. Na behandeling in het Sehie- landzïekenhuis kon hij met rijn linkerbeen in het gips naar huis. Schiedam De ambtelij ke projectgroep winkels en bedrijven is bezig met het opstellen van een zo genaamde ruimtelijk-eco nomische structuur voor winkels en bedrijven in Schiedam-Oost. Hierin hebben ambtenaren van de afdeling economische zaken, de dienst gemeen tewerken en stadsvernieu wing zitting. Op basis van dit structuurplan kunnen ondernemers, die in dit stadsvernieuwingsgebied zitten, onder bepaalde voor waarden financiële steun krij gen die hen in staat stelt, hun bedrijf voort te zetten, te ver plaatsen of te beeindigen. Vol gende week dinsdag krijgen de ondernemers uit de wijk voor de eerste keer de gelegenheid, over de plannen mee te pra ten. Daarvoor wordt in het stadhuis aan de Markt een in spraakavond belegd. De plannen voor Oost worden gemaakt m het kader van de 'verordening steun bedrijven stadsvernieuwing', die in 1980 door de gemeenteraad werd vastgesteld. Het belangrijkste doel van deze verordening is winkels en bedrijfjes, die door de stadsvernieuwing in de knel zijn geraakt, financieel te helpen. Zo'n bedrijf moet dan wel passen in de plannen voor de verbetering van de wijk en mag ook niet meer dan een be paalde grootte hc-bben. Een winkel bijvoorbeeld mag maximaal 25 personeelsleden tellen om voor steun in aan merking tc kunnen komen; voor overige bedrijven is die grens 50 werknemers. De on derneming moet verder een redelijke bestaansmogelijkheid bieden, De meeste ondernemingen in Schiedam-Oost zitten gecon centreerd op enkele plaatsen in de wijk. Veel kantoren, winkels en bedrijven zijn ge vestigd in het gebied Stations plein, Singel en Emmaplein. hier werken ruim de helft van de 1700 mensen die in de wijk hun brood verdienen. Het winkelbestand in Oost is^de af gelopen vijftien jaar sterk te ruggelopen: een teruggang die ook in andere oude wijken te zien is. Oorzaken zijn vooral het teruglopende aantal bewo ners en de dalende koop kracht. Bij het opstellen van de ge wenste ruimtelijk-economi sche structuur voor de wijk wordt uitgegaan van de be staande situatie en de te ver wachten toekomstmogelijkhe den. In de structuur zal onder meer worden vastgelegd, wel ke branches in de wijk nood zakelijk zijn en hoeveel win kels uit elke branche kunnen worden toegestaan. Hei plan zal niet tot gevolg hebben dat sommige 'overtollige' bedrij ven moeten verdwijnen: het wordt straks alleen gebruikt om de aanvragen om financië le steun op te beoordelen. Schiedam De rijksscholen gemeenschap Sehravelant aan de Hugo de Grootlaan in Schiedam, is een van de hon derd scholen, die mag mee doen aan het 'proefproject bur- gerinformatica'. Zo'n honder vijftig derdeklassers van de scholengemeenschap houden zich volgend leerjaar bezig met het bundelen en verzamelen van informatie en het verwer ken ervan per computer. Nu nog kunnen alleen de leer lingen van de hogere klassen van havo en het atheneum les sen in computerkunde volgen. Door het proefproject kunnen ook de leerlingen van de ande re schooltypen zich hierin be kwamen. Er wordt volgens rector R. van der Meijden nog te vaak gedacht, dat computer kunde alleen voor bollebozen of 'wiskundeknobbels' be stemd is. „De computer kan uitstekend ingeschakeld wor den bij het talenonderwijs, aardrijkskunde en geschiede nis. Bij geschiedenis wordt bij voorbeeld gekeken welk effect de invoering van de computer op de maatschappij heeft. Bij aardrijkskunde is een compu ter ideaal bij het verzamelen van gegevens over klimaten", zegt hij. Elk vak, dat aan het project meedoet levert hiervoor per jaar tien uur in. Die tien wor den gebruikt voor de lessen burgerinformatica. Sehravelant heeft van het rijk voor het uitvoeren van het project acht computers gehad. De scholengemeenschap had er zelf al vijf. „We zijn ruim voorzien", aldus de rector. Het proefproject duurt twee jaar. In die tijd moet een leer plan worden opgesteld, dat kan worden gebruik op alle scholen. Over twee tot drie jaar moet de computer op alle Nederlandse scholen worden ingevoerd. De derdeklassers kunnen in het vierde jaar doorgaan met computerkunde, maar die lessen moeten buiten de normale lesuren worden gevolgd, omdat het vak facul tatief is. Volgens rector Van der Meij den reageren de leerlingen erg enthousiast. „Ze mogen met de computer blijven werken als het leslokaal niet wordt ge- brut kt. Op alle tijdstippen van de dag zijn er wel leerlingen aan hel werk", zegt hij, „maar het meest zijn de computers in trek bij de wiskunde-leerlin- gen Vrijdag 15 juli Harbour Jazzclub: 21 30 The Swing Paraders De Jazzbunker: Boompjes kade 11, Rotterdam, 22 00 Jamses sion Stadhuisplein: Rotterdam, 13 00-14 00 Elk Grove Highschool Jazzband, jeugdjazzband uit Amerika De Kandelaar: 20 00 Film 'Raid on Entebbe' Zaterdag 16 juli De Doelen: 20 15 Continental Sin gers Orchestra (moderne rch- songs) Harbour Jazzclub: 21 30 Re vival Jasshand Grote Kerk: Vlaar dingen, 15.00-17 00 Wandelconceri. m m v Appelona Klaarenbeek, fluit. Ge Barunan, cello. Albert Moerman, orgel Werken van Bach, Krebs, Cou- perin, Loeillet cn Blavet Stadhuis plein: 13 00-14 00 Dubbel en Dwars, Nederlandstalige popmuziek Perma nente Poppenkast: Binnenwegplein, 1300-16.00. Poppenkastvoorstelling De Kandelaar: 20 00 Film 'Raid on Entebbe' Bioscopen Alhambra 1: 'De Lift' (16) dag 2 00- 7 15 en 9.30 u Alhambra 2: 'Sophie's Choice' (16) dag. 2 00 en 8 15 u. Ca lypso 1: 'Flashdance' (al) dag 2 00- 7 00 en 9.30 u Calypso 2: 'Merry Christmas mr Lawrence' (16) dag 1.45-6 45 en 9 15 u. Calypso 3: 'Sud deelt doffe dreunen uit' (al) dag 2 00- 7 00 en 9 30 u Centraal; do t/m ma "Koningin van het liefdespel* (18) di en woe 'Zes Zweedse meisjes «p Ib»- z.V 1B) dag 12 15. 2 00. 3 45. 5 30. 7 15 en 9 00 u Cineac (Beurs): 'Octopus- sy'(12)dag 2 00-6 45 en 9 30 u Cine ac (Bijenkorf): 'Kentucky fried mo vie' (16) dug (boh ma en wee) 7 00 en 9 30 u Cinerama 1: 'Blue Thun der' (12) dag 145-6 45 cn 9 30 u Ci nerama 2: 'Flashdance' (al) dag 2 00- 7 00 en 9 30 u Cinerama 3: 'Tootsie' (al) dag 1 45-6 45 en 9 15 u Cinera ma 4: 'An officer and a gentleman' (al) dag I 45-6 45 en 9 30 u. zat zond en woe alleen 6 45 en 9 30 u Cinera ma 5: '48 Hours' (16) dag 2 00-6 45 én 9 15 u. Corso: 'Hot Bubblegum in het leger' (16) dag 2 00-7 00 en 9 30 Kri- terion: 'Gandhi' (al) dag BOO u Lu miere 1: 'Heidi' (al) dag 2 00 en 4 30 u, 'Bad Bovs' (16) dag 7 00 en 9 30 u Lumiere it 'Star Wars/The empire strikes back* (12) dag 1 15 en 7 00 u Lumiere 3: 'Lone wolf McQuade' (12) dag 1 45-6 45 en 9 15 u Lumiere 4: 'Bad Boys' (16) dag I 45, zond 1 45 en 4 15 u. 'Heidi* (al) dag 6 45 en 9 15 u Luxor: 'Raiders of the lost ark" (12) dag 2 00-7 00 en 9 30 u Metro 1: 'Firebird Tornado' (al) vnj 7 00 en 9 30 u. zat en zund 2 00-700 en 9 30 ii, ma. di en woe bingo Metro 2: "Flying high-2* (al) ma di en woe 8 (10 u, vrij zat en zond 7 00 en 9 30 u Rex: 'Het pornohuwehjk' (18) dag van 10.00 u s'morgens tot 11 00 s' avonds, zaL en zond vanaf 12 00 u Thalia: 'Ociopussy' (12) dag 2 00-6 45 en 9.30 it *t Venster-1-2-3 en De Lantaren: Gesloten tot 1 september Nachtvoorstellingen (16) Calypso-l: 'Flashdame' vrij e« z«it 00 15 u Calypso-2: 'Merry christmas mr Lawrence* vrij en zat 00 15 u CaIypso-3: Things are tough ail over' vrij en zat 0015 u Cineac (beurs): "De duivel van Hong-Kong' zat 00 15 u Lumiere-1: 'Bad Boys' vrij en zat 24 00 u Lumiere-2; 'Pus- sytaik" (18) vrij en zat 24 00 u Lu- miere-3: *Lonc wolf McQuade' vrij en zat 24 00 u Kindervoorstellingen Cineac (Bijenkorf): 'Disney festival van bektoondc tekenfilms' dag 200 u Cinerama-4: 'ET zat en woe 145 u. zond i 00 en 3 30 u Metro-2: "As- lenx en de helden' zat zond cn woe 2 00 u Passage: 'De onvoorstelbare tocht' zat /ond en woc 2 00 u Diversen Artsenboodschappendienst: Tel- 20G611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam) Integraal Kankercen trum Rotterdam: "Telefoonbaken voor vragen over kanker* I K R Tel 010-634130 Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Sijthoff Pers, rubriek Raad en Daad. Postbus 16050, 25ÖÖ AA Den Haag Op donderdag kan tussen 9 00 en 10 00 uur telefonisch informatie worden ingewonnen op tel 070-190911 Telefonische Hulp dienst Rijnmond: Rotterdam 010- 362244. Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maatschappelijke en geeste lijke noden Telefonische hulp dienst voor jongeren: Tel 010- 552539. dag van 17.00-24 00 u Rotterdams Nieuwsblad vrudag IS pull *98w RW Het ledenaantal van HBSS loopt schrik barend terug De afgelopen competitie liefst 45 opzeggingen Die fusie met PPSC had dus beter maar wél door kunnen gaan Henk Zuyderwijk heeft een historische blunder begaan In het hol van de leeuw serveerde hij 'lauw toffe' flessen bier Hij is er zelf nog steeds van slag van De dader zal wel nooit achterhaald worden Wïm 'vang- bal' Bruning weet van heel de affaire niets af De veteranen van Excelsior '20 zijn nu al aan vakantie toe Manager Wim Kemper heeft nu al moeite om de gemoederen tot bedaxen te brengen Wim Bruning traint niets liever dan op het strand Henk Zuyderwijk is zijn gymschoenen kwijt Mondaine schoe nen staan echt niet onder een noncha lant passende tennisbroek Het wordt tijd dat zijn vrouw ingrijpt Nog even en de bal gaat weer rollen Wat zullen al die huisvrouwen opgelucht zijn als manlief weer wekelijks naar het voet balveld gaat Peter van der Hoeven kwam keurig afgetraind terug uit Span je Zijn auto fungeerde geheel vrijwillig als sauna Rob Kiebert is weer volop in training Steeds meer voetballers zij al in voorbereiding Jan Könneman en Ferry Meerhof keerden geheel gezond terug uit Spanje Nu Harry Melis naar NAC gaat, moet Meerhof met de trein naar België Hij heeft inmiddels een 65+ kaart aangeschaft Caroline en Frans Schaap krijgen over een maand of vijf gezinsuitbreiding Domlneo An ton van Son wil onder geen beding pas tor worden Aad Putters ia een ware liefhebber van rauwkost, haring en saté Baa van Noortwïjk is weer heel waf ki lo's kwijt Het wordt nu echt tijd dat Excelsior '20 een grotere koelbox gaat aanschaffen Die 'lauw Laffe' jongens smaken ai weken niet meer Nee, kle vers moeten het zijn Henk Zuyderwijk en Wim Bruning zitten in het actie co mité tot bevordering van koud bier bij' de Thuriede-verenïging Bij GSS en VDL is het bier altijd op de juiste tem peratuur Evenals bij Schiedam, waar de gebroeders Voorwald Voorbeeldig werk verrichten Onenigheid overigens in de Schiedam clan Piet Voorwald vindt zich zelf een veel betere doelman dan broer Gerard Deze Voorwald ze telde zich zondag op een lege bierkrat Na een kwartier was deze zo verwron gen dat er nog maar acht flesjes in kon den Fotograaf Loek Malta is geen kin dervriend Heel hebberig at hij zondag bij Schiedam de laatste twee ijsjes op Victor Mion werd ai in de eerste ronde van het Be Quick tennistoernooi uitge schakeld Baldadig speelt gewoon ver der Henk Zuijderwijk vangt geen bal len meer Valbreken heeft hij ook nooit geleerd Een gebroken sleutelbeen was het resultaat Reactie van Wim Bruning: 'Een eenvoudige vang' Twee dagen voor Feyenoord is DEMOS al in training gegaan Schiedam Hoewel jeug dige crickettalenten in Schiedam tegenwoordig dun gezaaid zijn, heeft Hermes DVS in de per soon van Jan Bart Volle- bregt toch een ontluiken de 'topper' in de gelede ren. Ook landelijk erkent men de kwaliteiten van de 17-jarige Gymnasium student, want enkele we ken geleden gleed de de finitieve uitnodiging voor Jong-Oranje (16 tot 19 jaar) in de bus. Het zogenaamde Coltsteam zal het volgende week m een groots opgezet toernooi onder meer op moeten nemen tegen sterke landen als Canada en Engeland (Noord en Zuid). Vollebregt is redelijk optimis tisch over de kansen van Ne derland: „Ik vind dat we, op papier tenminste, een sterk team hebben Veel bats en Jan Bart Vollebregt: „Het gaat nu gelukkig beter." door Norbert Kleinherenbrtnk veel spinners. We missen al leen een snelle bowler en dat kan ons nog wel eens gaan op breken. De twee Engelse teams zullen wel te sterk zijn, maar ik hoop dat we achter hen derde kunnen worden. Dat zou al een grandioos resul taat zijn". Hockey Omdat het enckeiseizoen slechts vier maanden telt, doen vele cricketers er een sport bij. Vollebregt overbrugt de cricketloze periode met hockey bij Spirit. „Ik ben dit jaar voor het eerst gekozen in de selectie van de senioren, maar cricket blijft duidelijk het belangrijkste voor mij. Bij Spirit weten ze dat en het wordt gelukkig geaccepteerd". „Ik kan met cricket gewoon veel meer bereiken. Het is re latief makkelijker om de ver tegenwoordigende elftallen te halen en die spelen vaak erg leuke toernooien in allerlei landen. Daarbij komt dat ik met cricket veel meer kansen heb Niet dat ik m'n geld er mee wil verdienen, want dat is voor de beste speler uit Neder land nog niet weggelegd Ik wil gewoon zo hoog mogelijk spelen. In de toekomst wil ik daarom ontzettend graag in de hoofdklasse spelen". Het liefst zou Vollebregt met Hermes de overstap naar het 'Walhalla' van de cncketsport maken, maar hij is realist ge noeg om daar niet teveel op te rekenen „Ik denk dat we niet Schiedam Het Coltstoer nooi zal op de velden van Quick, HCC en HBS (allen in Den Haag) afgewerkt worden. Het programma voor Nederland ziet er als volgt uit: Maandag 18 juli: Engeland (N)-Nederland (HCC). Dinsdag 19 juli: En geland (Z)-Nederland (HCC). Woensdag 20 juli: De ne ma rke n-Ned e rla nd (HBS). Donderdag 21 juli: ferland-Nederland (Quick). Vrijdag 22 juli; Canada-Ne derland (HBS). Zondag 24 juli: Bermuda-Nederland (Quick). Op maandag 25 juli wordt de finale gespeeld. Op welk veld is nog niet be kend. sterk genoeg in de breedte zijn. Wanneer een of twee spe lers wegvallen, dan komen we in de problemen. Misschien ga ik de toekomst dan ook wel naar een andere dub Excel sior in ieder geval met", voegt hij er veelbetekenend aan toe. Over zijn eigen prestaties dit seizoen is hij nog met erg te spreken „Ik had een slecht begin, maar het gaat nu geluk kig beter. Met het jeugd team maakte tk wel volop runs, maar bij Hermes lukte het tot voor kort met. Nu ik echter met Marcel Braat mag openen komen de runs er wel Alleen bij het runnen heb ik enkele stomme fouten gemaakt, ter wijl ik bij het bowlen nog te veel losse ballen gooi Die wor den natuurlijk direct afge straft. Maar goed, ik heb nog zat tijd om het een en ander te verbeteren". Amersfoort In het eerste weekeinde van de Nederland se kampioenschappen zwem men haalde VZC/Vlaardingen al een daverend succes binnen dankzij Sonja Stein die toch wel verrassend een bronzen plak behaalde op de 100 meter schoolslag meisjes onder de 10 jaar. Uiteindelijk nam de jeug dige Vlaardingse met een tijd van 1.46.2 voor de titelstrijd nog de zevende plaats in, maar de fraaie 1.33.37 bracht einde lijk weer eens een medaille naar VZC. Teleurstellingen waren er ook voor de Vlaardingse equipe, die vanavond, zaterdag en zondag de strijd om de natio nale titels voortzet. Zo waren de tijden van Reinier van der Bend op de 100 en 200 meter vlinderslag ver beneden zijn kunnen, maar de Vlaardinger krijgt dit weekeinde nog een kans op revanche. Overigens siert nog een naam van een Vlaardingse zwemster de ranglijsten, want Diane Edeiijn staat nog altijd als snelste zestienjarige genoteerd op de 100 en 200 meter rug slag. De 1.05,11 en 2.19.32 date ren al van het Olympische jaar 1976 en zijn nog altijd niet ver beterd. 's-Gravenzande Twee semi- profs van de eerste divisie ve reniging SVV komen volgend seizoen uit voor 's-Graven zandse SV. Het gaat om Ane van der Vhst. die het hem bij SVV overlegde lagere contract niet accepteerde, en Rudolf van Dijk, die van d'> Schie damse vereniging geen nieuwe overeenkomst kreeg aangebo den. Gisteren leverden zij hun overschrijvingsformulier in bij de 's-Gravenzandse tweedek lasser, nog net voor de uiterlij ke termijn van 15 juli die voor (semi-)profs geldt Bij datzelfde 's-Gravenzandse SV is het contract van trainer Arnold Lobman ontbonden De voormalige zeer succesvol le trainer van PPSC wekte met zijn puur prestatiegerichte werkwijze (op die kwaliteit was Lobman er in *82 aange steld) dermate veel wrevel, dat de spelers hem met langer wensten. Zij vonden gehoor bij het bestuur. Schiedam John Marre vee. de doelman die van SVV geen nieuw contract aangeboden kreeg, heeft overschrijving aange vraagd naar de afdehngs- club SFC. Michael van AI- phen, die zijn verbintenis ook niet zag verlengd, blijft SVV evenwel trouw. Hij speelt volgend jaar in het schaduwteam onder leiding van trainer Aad Putters. Aad van der Vlist, die niet accoord ging met de hem voorglegde aanbieding speelt de komende compe titie voor 's-Gravenzandse SV. Samen Met Ruud van Dijk maakte hij de over gang naar de Westlandse vereniging, waar Arnold Lobman nog steeds de scepter zwaait. Vrijdag 15 julh Tennis: Be Quick Maassluis, open B. C en D-toernooi: Zit ar dag 16 juli: Tennis: Be Quick Maassluis, open B, C en O-toernooi; Zondag 17 Juli: Tannla: Be Quick Maassluis, open B, C en D-toernooi. Sudan; 12.00 uur Branding surtwed- strijd in Hoek ven Holland, Crfckel: 11.00 uur Excelsior '20-Rood en Wit, 11.00 uur Hermes OVS-Hercules: Honkbal: 14.30 uur Vlaardingen Holy- Nado Vooruit. 14.00 uur Squeere- Schledam; Maandag 18 juli: 19.00 uur eerste training selectie SW;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3