wy bac Haring- en bierfeest op kabeltelevisie Popmuziek uit centrum weggekeken VLAARDINGS DAGBLAD SGHSEDAMSGHE GQÜRANI NIEUWE WATERWEG GOÜRANT Gemiddelde snelheid op 'gevaarlijke weg' 43 km Zwemmers bestolen ter meulen 2?5 Klachten lijken ongegrond 'Mensen zonder werk' dient aanvraag in Aan de haal met gestolen wielen Vrouw vergeet pan met vis 'Doe de deur op nachtslot' WD:Torpedeert het rijk dit plan niet 9 Hitte, herrie en hangerigheid Onzichtbareauto schade Liesveld lust geen zuurkool Snelle raads vergadering verwacht in Schiedam Reeks inbraken opgelost MAANDAG 18 JULI 1983 Vlaardingen Uit een snel heidscontrole, die de politie vrijdagmiddag hield op de Van Linden van den Heu- vellsingel, valt af te leiden dat het met de klachten over voortrazend verkeer op deze weg wel meevalt. De politie, die zich verdekt opstelde om het rijgedrag niet te beïnvloeden, liet in anderhalf uur tijd 550 auto's door de radar op snelheid controleren. Slechts twee au tomobilisten reden te hard. Dat is zeer weinig, vergele ken met andere snelheids controles. Bovendien lag de gemiddelde snelheid van het gemotoriseerd verkeer bene den het toegestane maxi mum: men reed gemiddeld 43 kilometer per uur. „Je kunt daar ook niet zoveel gang maken," aldus hoofdin specteur Gijs Bierling. „Het is maar een stukje weg van 150 meter." Tot nu toe waren bewoners van de betreffende singel al tijd paraat bij vergaderin gen van de raadscommissie verkeer en vervoer. Zij klaagden dan onder meer over de hoge snelheden op de Van Linden van den Heu velsingel. De vakantie-uittocht heeft vrijdag in Hoek van Holland voor een levensgevaarlijke si tuatie gezorgd. Voor het eerst, sinds de staking uit brak bij de maatschappij Townsend Thoressen, kon den op de Sealink-veerdienst van Hoek van Holland naar Harwich niet alle auto's mee. Enkele auto's in de file kwa men op de spoorlijn bij het station Hoek van Hoüand tot stilstand. Zij konden ternau wernood de aanstormende trein ontwijken. Vlaardingen De vereniging Mensen zonder werk heeft het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) gevraagd om op 3 september het jaarlijkse haring- en bier feest via de kabel op de televisie te mogen brengen. De aan vraag zit bij WVC nog in de molen. Wel is inmiddels door ambtenaren van het ministerie aan het gemeentebestuur ge vraagd om meer informatie over de plannen. De bedoeling is dat de vereniging van de diverse festiviteiten, die op de eerste zaterdag in september plaatsvinden, een video film maakt, die geheel door de vrijwilligers van de vereniging wordt samengesteld. Die video-film zou de vereniging vervol gens via de kabel-TV willen uitzenden. Of de vereniging enige kans maakt op een zendmachtiging voor die dag is nog niet te voorspellen, maar wel is bekend feit dat bet ministerie niet zo snel een dergelijke aanvraag goedkeurt. Met name wordt de laatste tijd nogal scherp gekeken of aanvra gende instellingen voldoende representatief zijn voor de betref fende gemeente. Meestal moet een uitspraak over die represen tativiteit door de gemeenteraad worden gedaan. Met eenmalige uitzendingen is het ministerie meestal iets soepeler, maar toch wordt lang niet iedere aanvrage goedgekeurd. Schiedam Met het mooie weer vormen de bezittingen van zwemmers in bad Groe- noord een gewild object voor dieven. Het afgelopen weekeinde kwamen diverse gedupeer den aangifte doen bij de poli tie. Er werden onder meer sportschoenen, een tas met kleren, een horloge, een ring, een portemonnee en een fiets gestolen. En van een op het parkeerterrein gestalde wa gen werden de wieldoppen gedemonteerd. Volgens een politiewoord- voeder moesten sommige mensen half gekleed naar huis. „Het valt me trouwens op hoeveel mensen waarde volle voorwerpen meenemen naar het zwembad." De poli tie heeft niet de indruk dat het om een georganiseerde dievenbende gaat. „Als er er gens veel mensen zijn, zie je altijd dat sommigen niet met hun handen van andermans spullen kunnen afblijven." Schiedam Twee Schiedam mers vluchtten zaterdagavond met hun auto toen de beman ning van een politiewagen hen betrapte op het demonteren van een wiel van een gepar keerde auto op de 's-Grave la ndse weg. Het tweetal probeerde de poli tie van zich af te schudden door het gestolen wiel uit de auto te gooien Het mocht ech ter niet baten, want na een wilde rit naar het industriege bied wist de politie de wagen van de mannen klem ie rijden. Schiedam Een zestigjarige bewoonster van de Toon Ver- heystraat heeft zondagmiddag voor heel wat opschudding ge zorgd door in slaap te vallen, nadat zij een pan met vis op het brandende fornuis had ge zet. Na enige tijd stond de keu ken vol rook. De door de bu ren gealarmeerde brandweer, hoefde echter niet in actie te komen, want het was bij een hevige rookontwikkeling ge bleven. Schiedam De politie wordt de laatste weken steeds meer geconfronteerd met inbraken W huizen van mensen die op vakantie zijn. Wat de politie daarbij opvalt, is dat velen niet eens de moeite nemen de deur °P het nachtslot te doen. „Voor inbrekers is het op die manier een koud kunstje bin nen te komen," aldus een poli tiewoordvoerder. „Daarom ra den wij iedereen aan het nachtslot te gebruiken. Ook wanneer je maar even weg- pat, kun je zo inbrekers beter buiten de deur houden. Met een zogenaamde flipper (een plastic kaart) zijn ze anders zo binnen." Lege kerkbanken tijdens het wandelconcert in de Grote Kerk: er werd voorzichtig en geluidloos gewandeld. urn*.,:* ^lllll!MllliM!lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllug 1 'Welstand wèl g presentiegeld?' E Schiedam - Afschaf- fen van het presentie- e§ geld bij commissies H van de gemeente Sc hie- 2 dam vindt de PvdA H niet zo'n probleem H maar dan zou het wel s voor alle commissies moeten gebeuren. Er ontstaat volgens PvdA- E 2 fractieleider Gé Brou- jj§ wer „enige rechtsonge- lijkheid" als de leden s van de welstandscom- missie, alleen omdat H dat wettelijk verplicht E S is, wel hun presentie- jE geld blijven opstrijken. E „Waarom nu welstand Er nog wel en andere 5 E= niet?" vroeg Brouwer j§ zich vorige week af. De 2 Ej PvdA bezint zich nog EE over dit bezuinigings- voorstel van B en W. s ÜiimmiiiimimmtiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiB Verbazing over plan voor 'huur' parkee rplaatsen Schiedam „Zijn dit nu besparingen, die onze stad voor een bankroet moeten spa ren?" Het klonk vorige week wat schamper uit de mond van VVD-fractieleider Ge rard Verhulsdonk. De commissie ABZ sprak over relatief onbelangrijke puntjes uit de lijst bezuinigingsvoorstellen van B en W. Het meest belangwekkende was het voorstel om geen boete meer te geven als automobilisten, hun voertuig te lang op een parkeerplaats laten staan, maar om hen een soort huurprijs voor te leggen. De Vlaardingse popmuziek van Vopo Kühn smaakte naar een ouderwetse stamppot van zuurkool. Vlaardingen Ergens kwam uit een hoekje het eentonig gemep van een drummer: daaraan kon je va gelijk horen waar het popfes tival van de Vlaardingse Kunststichting (VKS) zich moest afspelen. Het bleek bij advertentie j schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke -somsonzichtbare - vervorming op. Da's _uei alleen mooi maar ook veilig! Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel 010- 154540. de eindhalte van bus 52 te zijn: in een uithoek, achter aan naast het Liesveldvia duct, op vele tientallen me ters van het Liesveld en het Veerpleïn. Het was een plekje, waar niet veel publiek langs kwam. Ge applaudisseerd werd er dan ook voornamelijk door de ei gen aanhang van de spelende popmuzikanten. Ach: niet dat het slecht was, de muziek van de Vlaardingse band Vopo Kuhn was zelfs heel acceptabel om naar te luisteren. De naam doet een beetje denken aan een vroege re Westduitse krautrockband, Popol Vuh, maar die stijl is al weer lang en breed verlaten. Wat er door de jonge Vlaar dingse groep geproduceerd werd, zou hooguit een mixage van krautrock en funkpunk genoemd kunnen worden: een soort zuurkoolpunk. Het was duidelijk, dat het Liesveld daar niet van hield. Een mede werker van de VKS haalde wat misnoegd zijn schouders op bij de vraag, waarom het festival niet wat centraler in de binnenstad werd gehouden, „Die winkeliers, hè, die willen dat niet de hele tijd voor hun deur." Zo geschiedde het, dat popfes tivals steeds verder uit het centrum worden teruggedron- gen. Er was vroeger nog wel eens een festivalletje midde- nop het Liesveld, en ook nog wel voor de deur van V D, zelfs pas nog op de Hoogstraat, maar daarna werd het al de Westhavenkade; en zaterdag dus verschoof de boel naar de schaduw van het Liesveldvia duct. Ondanks die schaduw was er sprake van hitte, herrie en hangerigheid, ofwel de drie h's van de VKS. Het organisatie talent van de kunststichting verried -zich niet in de tijds planning, want die liep gran dioos uit de hand. De Rotter damse dichter Wim Kaufmann kwam zo laat, die ontbeerde zelfs het jongere publiek, en de Op-de-koffie-band uit Friesland kon ondanks zijn drie zangeressen ook niet bo gen op een brede schare van bewonderaars Het duurde al lemaal te lang. beter had de 'dichter' het gat tussen beide popgroepen kunnen opvullen in plaats van de discomuziek, die nu opgezet werd. Welk een verademing was het om tussendoor even in de Gro te Kerk te zitten, waar cellist Gé Bartman en organist Al- bert Moerman een wandelcon cert gaven. Er was een aange name koelte en er was weinig publiek overigens toch al: het was in het centrum goed te merken dat het vakantielijd is. Een jeugdige violist op het Liesveld en de laatste dag van galerie De Kattenbeker waren verder de enige meldenswaar dige feiten uit Vlaardingen medio juli. Als auto's te lang bij een par- keermeter blijven staan, zou de gemeente daaruit willen afleiden dat de eigenaar een claim legt op die plaats: hij zou dan een bedrag aan 'huur' moeten ophoesten. Een dergelijke truc wordt volgens loco-burgemeester Reinier Scheeres ook toege past op Texel. Scheeres sprak van een soort onroerend- goedbelasting op parkeer plaatsen. Het wekte de verbazing van Verhulsdonk, die in de ver onderstelling verkeert dat het rijk dergelijke financiële trucjes van een gemeente zal blokkeren. Het herinnerde hem aan een oud plan van Scheeres om het rijk een OGB-aanslag te sturen voor het gebruik van grond (rijks wegen) op gemeentelijk grondgebied Dit plan werd op rijksniveau getorpedeerd, want als elke gemeente -dat zou gaan doen, tastte dat het algemeen be lang aan, was de overweging. Volgens Scheeres kan dat met het parkeerplaatsen-idee niet het geval zijn: het kost het rijk volgens hem niets. „Ik vind dit geen dooie mus," aldus Scheeres. Verhulsdonk, die ondanks zijn verwondering overigens niet tegen de parkeerplaat- sen-OGB was, stelde wel voor om de opbrengst hieruit voor de gemeente niet vast te stellen op een bepaald be drag. Hij deed de suggestie om dat open te houden. Als een zogenaamde pro-memo- ri-post staat het idee nu in de bezui n igi ngswaslijst. Ook de besparingen bij de Schiedamse brandweer kwa men ter sprake. Brandweer commandant Arie Metaal kondigde aan dat de brand weer minder 'op wacht' zal staan bij voorstellingen in het Passagetheater en als dat al gebeurt, dat dan theater groepen of Passage ervoor moeten zorgen dat het kos tendekkend wordt voor de brandweer. PvdA-raadslid Arie Verlinde werd door Metaal gerustge steld door de opmerking, dat gedwongen ontslagen niet zou den plaatsvinden. Hieromtrent zijn misverstanden gerezen door 'een foutje in onze infor matievoorziening', aldus Scheeres. Metaal liet weten, dat er een verschuiving in de verhouding beroepsbrand weer/vrijwilligers moet ko men, echter niet door vaste krachten te ontslaan, maar door nieuwe taken van de brandweer meer bij vrijwilli gers onder te brengen. Nog een bezui nigingspunt, waarvan Verhulsdonk vond dat Schiedam er niet veel rij ker van wordt, was het voor stel om geen dranghekken meer te plaatsen bij diverse evenementen. De gemeente redeneert dat dranghekken juist gevaarlijk zijn. „Ze kun nen omvallen," zei een der aanwezigen bij de ABZ-com- missie. ADVERTENTIE Andrelon shampoo. Grote gezins- fles inh 250 mi 50 ml gra tis in glans, ei, milky of den nen Van 4,95 voor Roosvicee vruchtenmix. tnh 0.5 liter Van 4,05 voor HOOWlCn ',Bac deodorant. JGrote gezinsbus in 4 'geuren Inh 150 ml Van 7,95 voor Schiedam De extra verga dering van de gemeenteraad, die morgenavond plaatsvindt op het Schiedamse stadskan toor en die speciaal is bedoeld om een nieuwe gemeentese cretaris te benoemen, zal waarschijnlijk zeer snel afgelo pen zijn. De benoeming is in feite een louter formele zaak. Het college van B en W heeft na een uitgebreide selectiepro cedure als beste kandidaat mr. A. G. Gorissen, griffier bij de arrondissementsrechtbank in Dordrecht, naar voren gescho ven. Het is niet te verwachten dat de gemeenteraad tegen deze kandidaat za! stemmen. Het was noodzakelijk om voor de formele benoeming de ge meenteraad, ondanks de va kantieperiode, met spoed bij elkaar ie roepen. „Dat kon echt geen uitstel dulden tot de vergadering van half septem ber, omdat je dan de kans loopt dat je Kandidaat inmid dels een andere goede baan heeft gevonden", merkte een van de collegeleden vorige week op. Op de agenda van de raads vergadering van morgenavond staan naast de benoeming ver der alleen wat ingekomen stukken. Schiedam De Schiedamse politie heeft met de arresta tie van 29 verdachten in de leeftijd van 14 tot en met 25 jaar een hele reeks diefstal len en inbraken opgelost- In totaal werd voor zo'n 60.000 gulden spullen gesto len. Slechts een klein deel van de buit werd tereugge- vonden. De jongelui, die telkens in groepjes van wisselende sa menstelling opereerden, maakten 36 bromfietsen en 8 fietsen buit. Verder hadden zij het voorzien op woningen, bedrijven en winkels, waar aan diverse ongewenste be-, zoeken werden afgelegd. De diefstallen werden ge pleegd in de periode van be gin maart tot juni.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1