Schiedam weet Tros jaar lang te hinden I Nog geen duidelijkheid over opknapbeurt complex 8 VLAARDINGS DAGBLAD SCH1EDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Kliniek aan BK-laan, poli en psychiatrie aan Stadhouderslaan Buurthuis Oost neemt gezinnen mee op vakantie Radio en tv brengen bekende shows Schieland wil nieuw kinderpaviljoen Maassluis beslist vanavond in spoed vergadering Aantal ontslagen bijna nul SVV goed koopste club Maassluis Zeker vier gegadigden blij ken in de markt te zijn om Verolme Elek tra (VE) over te nemen. In Maassluis wordt dit als een gelukkige en uiterst po sitieve ontwikkeling ervaren, daar het be drijf onlangs losgekoppeld van RSV het hoofd waarschijnlijk niet op eigen be nen boven water kan houden. Op de loer tot Verolme Commissie week later Kijken wat er van terecht komt' Nieuwbouw Landstraat schiet op WATERWEG DINSDAG 19 fULI 19S3 Schiedam De Tros heeft Schiedam 'ontdekt'. In het komend seizoen zullen allerlei bekende radio- en tv-shows in Schiedam worden opgenomen. Fiets 'ni erin, Op volle toeren, de Tros-Toer-Ak- tua, het Sportcafé, allerlei orgelconcerten het zijn evenementen,'Waarvoor Schiedam het decor zal vormen. Die propagandastunt is een persoon lijk initiatief geweest van VVV-directeur Ruud Pillard, die deskundige hulp kreeg van Wim Wat- tèl. een PR-man met rijke ervaring aan de Sche- veningse kust. De VVV verwacht er veel van. De Tros-activitei- ten zullen telkens veel mensen op de been bren gen. Pillard: „Alleen Chiel Montagne's Op Volle Toeren al is steeds goed voor zo'n 1500 bezoekers. En die tv-show komt drie keer: twee keer naar sporthal Margriet en nog een keer in de open lucht." Daarnaast denkt Pillard dat een zeker Schiedam-effect zal optreden, als die naam een paar keer 'klinkt' door Nederland. Pillard wil als anti-doemdenker de indruk vestigen, dat Schie dam een stad is waar wat kan gebeuren. Fiets 'm erin op de Lange Haven; Herman Em- mink met een nieuw programma; met Yvonne Wellink van Tros-Toer-Aktua de stad Schiedam door het is een greep uit de WV/Tros-plan- nen. De contracten zijn getekend, volgens Pillard kan er niets mis gaan. Hij heeft van het gemeente bestuur instemmende geluiden ontvangen. Het is volgens Pillard niet gemakkelijk geweest om Hilversum te strikken. „Wat je ook van de Tros vindt, het is gebleken dat het de enige om roep is die probeert in te spelen op wat gemeenten zelf aan activiteiten willen ondernemen," zegt Pil lard, die verder alleen nog bij de Avro een pro gramma wist los te peuteren: Karei Prior brengt enkele coryfeeën uit de vaderlandse muse in zijn programma 'Kom eens langs in...* waarbij deze keer dus Schiedam op de puntjes kan worden in gevuld. Pillard, die zijn PR-deskundige Wattèl heeft leren kennen via de uit Scheveningen afkomstige hore- ca-ondernemer Hans Visser, kwam in Hilversum in contact met mr. Hans Pohl en Wim Janssen, respectievelijk programmahoofd van de Tros-tele- visie en van de Tros-radio. De radio-opnamen zul len voornamelijk in de Grote Kerk en in het ste delijk museum worden gemaakt. Het Sportcafé zal vermoedelijk het pannekoekhuis van Hans Visser in het Prinses Baetrixpark aandoen. Schiedam De directie van het fusïeziekenhuis Schieland heeft de knoop doorgehakt. In het gebouw van het voormalige ge meenteziekenhuis aan de BK-laan zullen de verpleegafdelingen en de operatiekamers worden ondergebracht en op de locatie aan de Stadhouderslaan (het vroegere Nolet) de polikliniek en de* afdelingen voor psychiatrie en voor verblijfspatiënten, men sen die eigenlijk in een verpleeghuis moeten worden opgeno men, maar voor wie daar nog geen plaats is. De kinderafdeling moet wor den gevestigd in een nog te bouwen paviljoen in de tuin lussen de beide gebouwen. Dat plan is uit nood geboren. Lie ver had men een nieuwe vleu gel willen bouwen aan de loca tie aan de Burgemeester Knapperdaan, maar dat zou driemaal zo duur zijn gewor den. In de huidige situatie zijn de meeste afdelingen zowel in het vroegere Nolet als in het vroe gere gemeenteziekenhuis on dergebracht. Dat geeft volgens de ziekenhuisstaf veel proble men. Hoewel de twee vestigin gen vlakbij elkaar liggen is dat bepaald niet bevorderlijk voor de communicatie tussen de medici. In de afgelopen periode zijn de kinder- en de kraamafdelin- gen al samengevoegd. Omdat ze niet op dezelfde locatie zit ten, is dat een verre van ideale situatie. Na moeilijke bevallin gen bijvoorbeeld, wanneer het kind in een couveuse wordt verpleegd en de moeder nog enige tijd in het ziekenhuis moet blijven, zijn beiden van elkaar gescheiden. Meteen met de nieuwe inde ling van het ziekenhuis zullen de sanitaire voorzieningen worden verbeterd. Algemeen directeur Frits Sonneveld: „Dat was anders ook nodig ge weest. We krijgen daarover veel klachten van patiënten. Bovendien zal de entreehal van de vestiging aan de Burge meester Knappertlaan worden verbouwd. Alvorens het totaalplan, waar mee zo'n dertig miljoen gulden is gemoeid, kan worden uitge voerd dient het rijk het licht op groen te zetten. Volgens Sonneveld heeft het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur al laten weten het een zinnig plan te vinden. „Maar het geld geeft de door slag en met de bezuinigingen weet je het maar nooit. Het zou spijtig zijn als we geen toe stemming krijgen om te cen traliseren, en dus op twee plaatsen ziekenhuizen moeten handhaven." Sonneveld wijst er op dat de exploitatiekosten aanmerkelijk lager worden. i.We doen veel dingen dubbel. Nu zijn er bijvoorbeeld twee keukens; in de nieuwe situatie wordt dat er maar één." Het Schielandziekenhuis wil op korte termijn al twee knel punten wegnemen. Zo wil de directie de kinder- en de kraamafdeling versneld op de zelfde locatie onderbrengen. En ook de eerste hulp staat op de nominatie om versneld ge centraliseerd te worden. Voor al in de weekeinden geeft dat veel problemen. Omdat bij toerbeurt één van de beide EHBO-posten dan is gesloten, weet het publiek vaak niet waar het aan toe is. Vier bedrijven in de markt voor VE WWêïÊSM M .-:A "V Algemeen directeur Sonne- ^eld...zinnig plan Maassluis Uit een in aan bouw zijnd huis aan de Ein- steindreef hebben onbekenden de ketel van de centrale ver warming gestolen. De buit vertegenwoordigt een waarde ,vanf2600 gulden. Met( is vermoedelijk binnen gekomen met een valse sleu tel. Schiedam Onder het perso neel van het Schielandzieken- ntiis bestaat vrij veel belang stelling om minder te gaan werken of er zelfs mee op te houden. Dat blijkt uit een en quête, die door de directie ïs gehouden om te bekijken of het aantal gedwongen ontsla gen van 35 kan worden terug gebracht. Aanvankelijk zouden er door de achtergebleven beddenbe zetting zo'n zeventig banen moeten verdwijnen. Maar door de toekenning van een groei- norm van een half procent en de invoering van drie extra roostervrije dagen, kon circa de helft van het aantal banen behouden blijven. Uit de enquête blijkt dat zo veel mensen bereid zijn om minder te gaan werken dat dat 37 arbeidsplaatsen oplevert. Algemeen directeur Sonne veld: „Ik kan niet zeggen dat het aantal gedwongen ontsla gen nu nul wordt. Het zal wel zeer beperkt van omvang wor den. Dat komt omdat het te veel aan personeel en de men sen die korter willen gaan werken niet evenredig is ver deeld over alle afdelingen." Zo kampt het ziekenhuis in de verpleegkundige sector nog met een overschot. Maar ook zijn er afdelingen met een te kort aan personeel- De komen de maanden zal worden gepro beerd door herplaatsingen en omscholingen het aantal ge dwongen ontslagen alsnog op nul te brengen. Dertien leer ling-verpleegkundigen, die in september examen doen, heb ben inmiddels wel te horen ge kregen dat de kans erin zit dat zii na het behalen van het di ploma zullen worden ontsla gen. Volgens de directie zullen ze „echt niet alle dertien over tollig zijn." Vlaardingen Er is een stagnatie ontstaan in het overleg tussen de bewonersgroep van com plex 8 van Patrimonium, bestaande uit een aantal woningen rond de Burgemeester Pruis singel, en de woningbouwvereniging over een onderhouds- en verbeteringsplan. Het bestuur van de woningcorporatie moet een uitspraak doen over de vraag, of de bewoners een com pleet inzicht kunnen krijgen in de kosten van de plannen. Die bewoners hebben dat als eis gesteld. Dat dringende verzoek van de zijde van de be wonersgroep leidde er enkele weken geleden toe, dat een vergadering die was belegd over de opknapbeurt werd afgebroken. De bewoners menen er recht op te hebben precies te weten, welke werkzaamheden op de post onderhoud worden geschreven en welke op de post verbe tering, Dit met name voor de manuren, die door de aannemers moeten worden ge maakt. Karin Schreiderhof namens de bewo nersgroep: „Die informatie is voor ons erg be langrijk, want over het gedeelte van het plan dat vérbetering van de woningen betekent, zo als het aanbrengen van dubbel glas, andere wasbakken en dergelijke moeten de bewoners straks huurverhoging betalen. Dat moet echter niet over het bedrag, dat door Patrimonium aan onderhoud wordt uitgegeven. Als men ons geen inzicht in de kosten geeft, kunnen we nooit controleren of de uiteindelijke huurverhoging niet te groot is. Ons wordt wel verweten, dat we argwanend zijn, maar we zijn als bewoners- groep wel verantwoording schuldig ten opzich te van de bewoners: als de huurverhoging straks enorm wordt, worden wij daar op aange keken." Volgens Els Westerveld van Patrimonium is er nog geen uitspraak over het verzoek van de be woners. De vertraging die is ontstaan noemt zij echter niet zo ernstig. „Het duurt bij het maken 'van zo'n plan toch altijd een tijd voor je alles boven tafel hebt. En loopt er vlak voor de va kantie iets mis, dan kost het meteen veel meer tijd voor de zaak weer op gang is." Schiedam „Eigen initia tief en „disci pline" waren de termen, die SVV's nieuwe trainer Huib Ruygrok de spe lers op het hart drukte, alvorens op Harga daad werkelijk met de nieuwe voet baljaargang kon worden begon nen. Gadegesla gen door een dikke honderd Hl belangstellenden onderwierp Ruygrok dertien van de vijftien contractspelers {aanwinst Jan Kroos verhin derd en Rob Koevermans ziek) aan een ge il varieerde en vooral plezierige training. Geen 'waanzinnige' duurio- pen, geen tot in den treure uit gewerkte dribbels, maar ge woon en vooral 'lekker' één tegen één spelen, besloten met het onderdeel afwerken op het doel, dat vooralsnog iedere precisie moest ontberen. Leen Swanenburg (ex-NAC), Rob van Hemert (ex-DS'79), Mark Wotte (ex-FC Den Haag) en Jeffrey Oost (ex-RKDEO), de nieuwe gezichten in de Schie- damse selectie, hadden nauwe lijks problemen zich aan te passen. Voor de spelers die vorig sei zoen bij SVV onder contract stonden, had voorzitter Cor de Vries na de training nog een plezierig extraatje. Zij ontvin gen allen een maand achter stallig salaris en het is de be- doeling dat de nog twee reste rende maanden nog deze maand worden uitbetaald. Overigens is SVV dit seizoen de goedkoopste betaalde club in ons land. Het verlaagde zelfs de toegangsprijs voor de eretribune van 15 naar 12,50 gulden. Omdat de kruisverbanden met het moederbedrijf zijn doorge sneden, ontbreken momenteel een aantal belangrijke facetten binnen de VE-organisatie. Een afdeling verkoop bijvoorbeeld is zodoende nagenoeg niet aan wezig. In alle voorgaande ja ren kwamen scheepsbouw-or- ders automatisch via RSV bin nen. Aan de andere kant heerst echter sterk de indruk dat de vier geïnteresseerde bedrijven de kat uit de boom kijken en wachten tot Verolme Elektra het loodje heeft gelegd. Indien VE failliet gaat, hoeven even tuele kopers slechts de kren ten uit de pap te plukken. Wat betekent dat, in plaats van het gehele bedrijf over te nemen, waarschijnlijk slechts het per door Cock Rijneveen son eel met grote know-how zal worden weggetrokken, VE moet, voordat het bedrijf kapot is, worden overgeno men, zo luidt de gedachten- gang in Maassluis. De twee be langrijkste gegadigden, die nu 'op de loer' liggen, zouden het Rotterdamse Niehuis Van der Berg's Scheepsreparatie en Holland Signaal zijn. Zij hou den zich beide be2ig met gea vanceerde radersystemen en voelen veel voor Verolme Elektra door haar hooggespe cialiseerde technologie. Daar naast zouden ook DAF en het Eindhovense bedrijf Nolte, een concurrent van VE in de in stallatie-wereld, interesse heb ben getoond. Niehuis Van der Berg wordt als grootste en belangrijkste gegadigde genoemd. Een woordvoerder van dit bedrijf meldt echter: „Deze plannen zijn ons volkomen onbekend. We zullen hooguit werk aan Verolme Elektra uitbesteden." Ook Nolte Nederland laat zich op eenzelfde wijze uit. „Inte resse in Verolme Elektra? Ik wil het wel eens navragen, maar u weet meer dan ik." De toekomst van het Maas- sluisse bedrijf ligt ook voor een groot deel in handen van het gemeentebestuur. De raadsleden zijn van vakantie teruggeroepen en komen van avond in een spoedvergade- ring bijeen. Zij moeten zich dan vóór of tegen een garan tieverlening van anderhalf miljoen gulden voor VE uit spreken. Dat bedrag wordt achter de hand gehouden voor het geval het bedrijf haar le vensvatbaarheid niet kan be wijzen. Beslist de gemeenteraad posi tief, dan zal de provincie Zuid- Holland zich voor eenzelfde bedrag garant stellen. Of de raad akkoord gaat, is maar de vraag. „Het zal een zaak van hangen of wurgen worden", verwacht één van de voorstan ders. Wethouder Izadk van der Knaap was vanmorgen niet bereikbaar voor een nadere toelichting. Vlaardingen Omdat wet houder Arij Maarleveld dan nog op vakantie is wordt de vergadering van de raadscom missie voor cultuur, emancipa tie en vorming, die voor 16 au gustus gepland stond, een weekje uitgesteld. De bijeen komst staat nu voor 22 augus tus geprogrammeerd. De ver gadering wordt dan om 16.45 uur gehouden in het stadhuis. Vlaardingen Buurthuis Oost in de Vlaardingse Oostwijk durft een vrij uniek experiment aan. Het jaarlijkse vakantiekamp, dat het buurthuis organi seert in de zomermaanden, is deze keer niet alleen opengesteld voor kinderen, maar ook voor complete gezinnen. Op die manier kan het buurthuis, door meer deelnemers te trekken, de kosten drukken, maar de belangrijkste reden is dat men wel eens wil uitproberen of zoiets kans van slagen heelt. „Het kan vreselijk leuk worden, maar het kan ook een sof blijken. We zijn erg benieuwd of er mensen zijn, die over de drempel durven te stappen. Want als je als ouders met zo'n gezamenlijke vakantie mee gaat, dan geef je toch duidelijk een stukje privé op", meent André Goossens, een van de bestuursleden van de wijkvereniging. „He^'is echt een experiment; we moeten kijken wat er varr terecht komt." Het idee'is even simpel als gewaagd. Van 6 tot en met 13 augustus strijken volwassen en jeugdige Oost- wiikbewoners neer in een kampeerboerderij in Epe. Alle deelnemers, ook de volwassenen, krijgen een plekje in een van de drie grote slaapzalen. Fraaie één- of tweepersoons kamers zijn er dus niet bij. „Ik ben vreselijk benieuwd hoe dat gaat", zegt Goos sens. „Efn dan niet alleen of er mensen te vinden zij'n die mee durven, maar vooral hoe het tijdens zo'n kamp gaat. Natuurlijk wordt er voor gezorgd dat ou ders voldoende tijd krijgen voor privé-activiteiten, maar het is onvermijdelijk dat ze ook dingen met an deren samen moeten doen." Er wordt niet alleen voor de kinderen een activiteitenprogramma ïn el kaar gezet: ook voor ouders wordt een en ander ge organiseerd. Het is de bedoeling dat ie 2elf een en ander op eigen initiatief ondernemen. Welk pro gramma er voor hen in elkaar wordt gezet, is nog niet exact vastgesteld. Lenie Knoppen, een van de andere organisatoren: „Ik heb wel wat ideeën, maar dat zal vooral afhan gen van wat voor mensen er meegaan, wat ze willen en welke voorwaarden ze er aan stellen. Ik denk dat die week prima zal zijn: het is iets heel anders dan anders. Er komt natuurlijk bij dat het zeer goedkoop is. Er zijn genoeg mensen, die eigenlijk geen geld hebben om op vakantie te gaan," De kosten voor de vakantieweek zijn beperkt gehou den. Kinderen betalen 75 gulden, terwijl volwasse nen 100 gulden moeten bijdragen. André Goossens: „Voor de kinderen zijn daar alle activiteiten, de toe gang voor het zwembad-en dergelijke bij inbegrepen, maar volwassenen moeten hun kaartje zelf kopen." Vlaardingen Het gaat hard met de nieuwbouw op de Landstraat, op de hoek van de Zomerstraat. De woningwet woningen en de appartemen ten voor kleine huishoudens zijn inmiddels in het afwerk- stadium; het zal niet lang meer duren voor de eerste sleutels aan de toekomstige bewoners kunnen worden uitgereikt. Aannemer Van der W^al legt er na de bouwvakvakantie de laatste hand aan. Inmiddels 2ijn, nu de ruw bouw klaar is, grote verbete ringen aangebracht in de par keersituatie op de Zomerstraat. Sinds de start van de bouw was op het gedeelte van de Zo merstraat tussen de Brede Steeg en de Kerksteeg, een parkeerverbod ingesteld. Ook aan de overkant van de straat kon in verband met de nieuw bouw niet meer geparkeerd worden. Omdat ook het par- keerterreintje aan de Land straat door de bouw sterk in gekrompen moest worden le verde het vervallen van al die parkeerplekken in de afgelo pen maanden de nodige moei lijkheden op. Inmiddels kun nen automobilisten in de Zo merstraat weer wel hurt voer tuig kwijt; er zijn zelfs fraaie parkeerkommen aangelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1