ROTTERDAM Diskus komt met driejarenplan 'Ik ben geen doctorandus' BEL VOOR OIOI44144 Agenda Frauderende administrateur hield er renstal op na Van Ommeren stopt met sleepbootwerk Geen vertrouwen in de Toneelraad Aanvoermogelijkheden LPG 'onbegrijpelijk' Piraten uit de lucht gehaald Foto apparatuur gestolen 'Inbreker' mishandeld Van Zeil: KvK: casino goed voor Rotterdam Werkloosheid in Rotterdam weer opgelopen Anti-fascisten willen Joop Schaapstraat Rotterdams Nieuwsblad woensdag - 20 juli 1983 RZ/RV/RY/RW Diskus: afgeslankt maar springlevend. Rotterdam Bezuinigingen hebben de actie-theatergroep Diskus geïnspireerd tot het maken van een driejarenplan onder de titel 'Diskus blijft'. Het mede werkersbestand is teruggebracht van twaalf naar acht, de voorgenomen ope ra-voorstelling (gebaseerd op 'De On derdaan' van Heinrich Mann) komt te vervallen, maar nu reeds bereidt men het tien-jarig bestaan voor, dat in 1986' gevierd zal worden. De gemeentelijke bezuinigingen in1 de toneelsector hebben het vormingsthea ter onevenredig hard getroffen: Diskus heeft anderhalve ton moeten betalen aan het half miljoen dat er bezuinigd wordt. De gemeente bezuinigt 90.000,-, maar door de koppelsubsidie zal het ministerie van WVC ook haar deel opeisen. Diskus schrijft, dat de verhouding met de Toneelraad door de gebeurtenissen van de afgelopen jaren ernstig is ver stoord. „Zolang het de Toneelraad niet duidelijk is, of zij zich als adviserend li chaam of als subsidiegever wil opstel len -twee functies die wij onverenig- baar achten- zullen alle pogingen om inhoud te geven aan een samenwer- kingsrelatie, die er tot op heden nog hoort te bestaan, in het luchtledige blij ven hangen. Daarbij komt, dat het ons hardhandig is afgeleerd vertrouwen te hebben in de „Toneelraad, daar er bij de2e instelling Weinigen te vinden zijn, die het Diskus- theater een warm hart toedragen en zich met kennis en inzicht ten op2ichte van ons werk opstellen." Het streven van Diskus is permanent te beschikken over een actie (ondersteu- rvend) programma. Daarnaast wil men elk seizoen tenminste twee themapro- ..dukties uitbrengen. De bezuinigingen geven minder mogelijkheden om met meerdere produktiegroepen te werken. Dit betekent dat men gedwongen is in ieder seizoen een periode van ten hoog ste drie maanden in te bouwen, waarin geen voorstellen gegeven kunnen wor den. Werkplan Het werkplan ziet er globaal als volgt uit: Vanaf mei 1983 wordt het actie-onder steunend programma over bezuinign- gen 'Steef Rinus, hofleveranciers' ge speeld. Deze voorstelling zal ook de ko mende twee seizoenen, in aangepaste versie, worden gebracht. Men gaat tot eind december door met 'Morgen komt Mira', een produktie over oud worden in onze samenleving. Vanaf juni dit jaar is men gestart met een kritisch liedjesprogramma en begin '84 zou de antifascistische volksopera op basis van 'De Onderdaan' worden gespeeld, maar deze voorstelling gaat niet door. Halverwege '85 hoopt men te komen met een klucht, voorlopig getiteld 'De vlucht naar de stacaravan Met dit stuk gaat Diskus in de zomervakantie naar de campings. Daarna wordt het doorge speeld tot begin 1986. In dat jaar zal er een produktie worden gemaakt die in het teken staat van het tien-jarig be staan van Diskus. Diskus weet de begrotingspost autokos ten te verlagen door de aanschaf van een tweede vrachtwagen. Dit geld zal ten goede komen aan de 'trainingsmo gelijkheden'. Ondanks alles is de groep optimistisch: het tekort op de huisves tingskosten moet worden opgeheven door de 'financiële meevallers'. Duide lijk wordt uit het driejarenplan, dat verdere bezuingingen Diskus definitief de das om zullen doen. O Ql Cs; O B 8 F 01 -gs Den Haag De provincie vindt het onbegrijpelijk dat het voortaan is toegestaan in elke haven LPG aan te voeren. PvdA-gedeputeerde J.Hoek van Dijke noemt het 'op zijn minst onverstandig' dat staatssecre taris Scherpenhuizen (verkeer en waterstaat) het be drijfsleven op deze manier ruim baan geeft. Tot voor kort mocht LPG alleen op een paar centrale plaatsen aan land worden gebracht. Bovendien leek een pijpleiding de meest veilige manier van vervoer. Een studie van TNO heeft echter uitgewezen dat het vervoer per binnenschip veel veiliger is. Hoek van Dijke twijfelt hieraan. Rotterdam De radiocon troledienst van de PTT heeft gisteren, in samen werking met de politie, de twee bekende Rotterdam se piraten Radio Atlantis en Radio Havenstad uit de lucht gehaald. Atlantis vemorgde de uit zendingen vanuit een pand in de Rochussen- straat en Havenstad vanuit een woning aan de Nieu we Binnenweg. Rotterdam Bij een winkel in foto-appara- tuur aan de Binnen ban is gistermiddag voor 4800 gulden aan camera's en lenzen ge stolen. Twee mannen deden zich in de win kel als klant voor. Terwijl één van hen het personeel afleidde, sloeg de ander zijn slag Deurwaarder legt beslag op renpaarden Rotterdam De stichting Medisch Kleuter-dagverblijf Kleine Plantage stelt alles in het werk om zoveel mogelijk geld terug te krijgen van de 650.000 gulden, die de 36-jarige administrateur van de stichting het afge lopen jaar heeft verduisterd. Van dit geld kocht de man, die bekend stond als een paarden-liefhebber, ongeveer 25 paarden. Verduisterd geld naar renpaarden Rütti'rdarn Ern 3G-j.*r gr jdnun i»r rjTi-u r vnn ^lichting hn-Fl zirh X'M' ren b:j de politic gi-im-K dacht hel .if, Uit onze krant van gis teren De gedupeerde stichting heeft het advocatenkantoor Dutilh, Van de Hoeven Slager, opdracht gegeven beslag te laten leg gen op de paarden, die zijn onderge bracht in verschil lende maneges ver spreid over heel Nederland. Ook be vonden zich twee paarden in Enge land, waarvan er één toevallig vori ge week is overle den. Op het andere paard in het Verenigd Koninkrijk kan geen beslag worden gelegd, omdat het niet op naam staat van de administrateur. Volgens advo caat mr. Schweers is gisteren in Nederland op twin tig paarden beslag gelegd. De beesten zijn volgens de raadsman op een geheime plaats samengebracht, om te voorkomen, dat kennissen van de'verdachte de paarden laten verdwijnen. Op Duindigt, waar zich de meest kostbare renpaar den bevonden, is op acht viervoeters beslag gelegd. Onder de paarden bevinden zich zowel volbloed renpaarden als zogenaamde dravers. De admini strateur zou zijn paarden regelmatig aan wedstrij den hebben laten deelnemen. Af en toe won zijn 'stal* een prijs. Afgelopen zondag won hij met het paard Uwe zelis het Super-Trio. De verdiensten, die hieruit voortvloeiden, stonden in geen verhouding met de kosten. Ingewijden in de paardensport, schatten dat het al snel duizend gul den per maand kost om een renpaard te onderhou den. Verrast De administrateur en zijn vader worden momenteel door de politie verhoord. Op verzoek van mr. Schweers is aan de verdachte voorgesteld vrijwilli ge afstand te doen van de paarden, In dat geval zouden de paarden verkocht kunnen worden, zon der dat de gedupeerde stichting een rechtszaak aan hoeft te spannen tegen de administrateur. Volgens de advocaat bestaat er een goede kans dat de ver dachte op dit voorstel ingaat. De opbrengst van de verkochte paarden zou dan ten goede komen van het Medisch Kleuter-dagver blijf Kleine Plantage. Deze stichting houdt zich be zig met het opvangen van kinderen tussen de an derhalf en zeven jaar op medische of sociale gron den. Gisteren zijn het personeel en het stichtingsbestuur in allerijl over de verduistering inge licht. Volgens een woordvoer ster komt het bestaan van het gesubsidieerde dagverblijf niet in gevaar. De fraude blijkt op heel een voudige wijze te zijn gepleegd. De administrateur maakte het afgelopen jaar regelmatig be dragen van de stichting over naar de bankrekening van zijn vader. De administrateur had geen procuratie-recht, hetgeen betekent, dat hij niet de be voegdheid had geld van de stichting over te maken zon der toestemming van derden. De verdachte zou daarom handtekeningen op de bank opdrachten hebben vervalst, zodat het leek alsof de directie van het dagverblijf akkoord ging met de geldtransacties. Tijdens de jaarlijkse accoun tantscontrole kwam de fraude aan het licht. ^ttiiiiiiiiiiiitiiiuiiiiiriiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiisifiiiiiiiiis Rotterdam Een 30-jari- ge Rotterdammer heeft gisteren op het parkeer- terrein bij het Centraal Station in Rotterdam een 18-jarige jongen, die hij ervan verdacht bij hem te hebben ingebroken, em- stig mishandeld. De man had de vermoede- lijke inbreker na een tip achterhaald. De politie nam beide mannen aan- vankelijk mee naar het bureau. De 30-jarige Rot- terdammer werd na ver- jj hoor vrijgelaten. De jon- gen werd ter observatie in 1 bet Dijkzigtziekenhuis opgenomen. i 5i iiiiiiiiiiiii i in iiiiiiini in iiiiiriiiiif iiiiii rim J fin ut mi i Jiiiiiiiiiiniii in mi ii run iiiitiiiiiiini imiBi- Rotterdam Staatssecretaris van economische zaken Piet van Zeil is geen doctorandus. Dat bleek gisteren bij de ope ning van het automatiseringsbedrijf Derksen Beheer in Rot terdam. Op de uitnodiging stond foutief vermeld dat Van Zeil docto randus zou zijn. „Laat ik duidelijk zijn", sprak Van Zeil, „Ik ben geen doctorandus, want in het bestaan van dit kabinet is er al eens een gesneuveld", waarmee de staatssecretaris doel de op de 'canard' die Charl Schwietert (VVD) bij de kabi netsformatie vorig jaar bad begaan, door zich voor doctoran dus uit te geven. Van Zeil moedigde in zijn ope ningswoord het midden- en kleinbedrijf aan. „Ondanks het feit dat de omstandigheden niet optimaal zijn, blijken er Rotterdam De Kamer van Koophandel heeft staatssecre taris Van Zeil (economische zaken) gevraagd Rotterdam aan te wijzen als vestigings plaats voor een casino. Volgens de Kamer Is een der gelijke speelgelegenheid goed voor de Maasstad. „Het sti muleert het toerisme, draagt bij in de strijd tegen de enor me werkloosheid, verbetert de internationale positie van Rotterdam en is van belang om een eind te maken aan het illegale gokken, dat in Rot- terdan een grote vlucht heeft genomen." Rotterdam Van Omme ren Rotterdam stopt met de sleepbootassistentie aan zeeschepen in de haven. Het agentuurbedrjif van de Nederlandse VÓ-orga- nisatie heeft zijn belang (ruim zeven procent) in de Sleepvaartcentrale over gedaan aan de stadssleep- diensten van Smit Inter nationale. Voor de werk gelegenheid van de ruim dertig bemanningsleden heeft de overeenkomst geen gevolgen: ze komen in dienst bij Smit. De twee in Vlaardingen gesta tioneerde sleepboten, de bijna dertig jaar oude Horsey en Drecht, maken geen deel uit van de transactie. Het is nog bekend wat er verder gebeurt met beide slepers die door hun geringe capapïteit niet meer geschikt, om grote vrachtsche pen aan de tros te nemen. Gelet op zijn kleine belang in de Sleepvaartcentrale en het aflopende karakter van het contract heeft Van Ommeren besloten, om geen geld te ste ken in de bouw van nieuwe en sterkere sleepboten. Ofschoon het bedrijf zich sinds 1897 met de assistentie aan zeeschepen heeft beziggehouden, is het sleepbootwerk in feite altijd een branchevreemde aktivïteït gebleven. In de Sleepvaartcentrale die het werk voor de sleepboten in de havens coördineert en ver deelt, maken de stadssleep- diensten van de Smit Interna tionale Groep nu vrijwel al leen de dienst uit. In de pool vaart nog slechts één sleepboot van een ander bedrijf. Smit werkt al enige tijd aan de samenvoeging van zijn sleep diensten in de haven tot één grote onderneming. Enkele maanden geleden heeft de di rectie van Smit toegezegd, om de werknemers die bij Spido ook een onderdeel van Smit Internationale overtollig worden, bij de stadssleepdien- sten onder te brengen. Rotterdam De werkloosheid in Rotterdam is in de maand juni met 2115 opgelopen tot 48.445; dat is 20,6 procent van de beroepsbevolking. Het lan delijk percentage ligt op ze ventien. Het aantal mannelijke werklozen nam met 1368 toe tot 34051 en bij de vrouwen liep het aantal op met 747 tot 14394 werkzoekenden, Rotterdam - De Anti-Fascisti- sche-oud-V erzetsstr ijders- Nederland en de Bond van Anti-Fascisten hebben burge meester en wethouders van Rotterdam en de fractievoor zitters in de gemeenteraad ge vraagd Ln Rotterdam een straat te vernoemen naar Joop Schaap (1899-1943). Aanleiding is het feit, dat het op 30 juli veertig jaar geleden is dat Josef Rimbertus (Joop) Schaap op het schavot in Plót- zensee-Berlijn werd terechtge steld. Schaap was van beroep zeeman. Een jaar (1935/36) was hij lid van de Rotterdamse gemeenteraad, irï welke perio de hij waarschuwde tegen het dreigende fascistische gevaar, Woensdag 20 juli Ahoy Complex: 9.30-J6.30: 'Jeugd land' jaarlijkse vakanliemanifestatie voor de jeugd t/m 12 jaar, met ca. di- vérse spelletjes, pony rijden, muziek, tekenfilms, knutselen enz. Zuider park en Eemhal Ahoy': 9.3Ö-16.30: Spartinstij if. voor de jeugd vanaf 13 jaar met o.a, surfen, roeien, disco en diverse binnensporten. Autobussta- Uon Delftseplem: 9.30; Havenron drit, met o.a. rondrit over hei terrein van de Esso-raffinaderij en recreatie gebied Brielse Meer, bezoek Waalha ven Eemhavengebied en Maasvlakte. Terug circa 15.00 uur. Coolhaven: (bij metrostation) 14.00: Vertrek voor rondvaart door Delfshaven. Perma nente Poppenkast: Binnenwegplein, Rotterdam, 13,00-16.00: Poppenkast voorstelling. Donderdag 21 juli Grate Kerk: Vlaardingen, 12.45: Lunchconcert op het orgel. Ahoy Complex: 9.30-16.30: 'Jeugdland' jaarlijkse vakantiemanifestatie voor de jeugd t/m 12 jaar, met o.a, diverse spelletjes, ponyrijden, muziek, teken films, knutselen enz. Zuiderpark en Eemhal Ahoy': 9.30 16.30: Sponin- stuif voor de jeugd vanaf 13 jaar met o.a. surfen, roeien, disco en diverse binnensporten. Museum Boy mans- van Beuningen: 20.15: De jaren zes tig met o.a. de films 'Jasper en het rokertje'. 'Open het graf' van Louis van Gasteren en Jan vrijman. 'Rapé' en 'Bon appetit* speelfilms van Wim v.d. Linden en Wim T. Schippers. De Kandelaar: 20.00: Film 'Ben Uur*. Bioscopen Alfaambra 1: 'De Lift' (16) dag. 2.00- 7.15 en 9.30 u. Alhambra 2: 'Sophie's Choice' (16) dag. 2.00 en 8.15 u. Ca lypso 1: 'Flashdance' (al) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. Calypso 2: Merry Christmas mr. -Lawrence' (16) dag, 1.45-6.45 en 9.15 u. Calypso 3: 'Bud deelt doffe dreunen uit' (al) dag. 2,00- 7.00 en 9.30 u. Centraal: di. en woe. Zes Zweedse meisjes op Ibiza' (18) wel degelijk mogelijkheden voor het midden- en kleinbe drijf." De staatssecretaris noemde en kele cijfers. Het bedrijfsleven in Nederland bestaat voor 95 procent uit het midden- en kleinbedrijf, dat wederom zorgt voor zestig procent van het aantal arbeidsplaatsen, veertig procent van het natio naal inkomen en twintig pro cent van de Nederlandse ex port. Volgens Van Zeil moet het herstel van de economie voor een groot deel komen uit dit midden- en kleinbedrijf. Het initiatief zal echter van de on dernemers zelf moeten komen. De overheid heeft slechts een voorwaardenscheppende func tie. „Waarmee ik niet een kille af standelijke relatie voor ogen heb, maar één van stimuleren waar nodig en corrigeren waar grenzen worden overschre den." Bovendien pleitte de staatssecretaris voor decentra lisatie van de bevoegdheden. „De gemeenten kunnen het beste de problemen van de plaatselijke ondernemingen inschatten." Erg tevreden was directeur J. Derksen niet met deze laatste uitspraak. De nieuwe vestiging van Derksen Beheer heeft voor een aantal problemen ge zorgd met de deelgemeente- raad, die vooralsnog weigert een inrit te maken voor de toekomstige technische dienst van Derksen. „Het waarom weet ik niet", al dus Derksen, „maar voorlopig laten ze me mooi in de kou staan." Staatsecretaris Piet van Zeil hijst de Derksen Beheer- viag. Rechts directeur J. Derksen. dag. 12.15, 2.00. 3.45, 5.30, 7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Oetopussy' (12} dag. 2.00-6.45 en 9,30 u. Cineac (Bij enkorf): "Kentucky fried movie' (16) dag. (beh- ma. en woe.) 7.00 en 9.30 u. Cinerama 1: 'Blue Thunder* (12) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Flashdance' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cinerama 3: Tootsie' (al) dag- 1.45-6.45 en 9.15 u. Cinerama 4: 'An officer and a gentleman' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. woe. alleen 6.45 en 9.30 u. Cinerama 5: '48 Hours" (16) dag. 2.00-6.45 en 9.15 u. Corso: 'Hot Bubblegum in het leger' (16) dag 2.00-7.00 en 9.30. Kriterion: 'Candhi' (al) dag. 8.00 u. Lumiere 1: 'Heidi' (al) dag. 2.00 en 4.30 u, 'Bad Boys' (16) dag 7.Ö0 en 9.30 u. Lumiere 2: 'Sur Wars/The empire strikes back' (12) dag. 1.45 en 7.00 u. Lumiere 3: 'Lone wolf McQuade' (12) dag. 1.45-6,45 «n 9.15 u. Lumiere 4: 'Bad Boys' (16) dag 1.45, 'Heidi' (al) dag. 6.45 en 9.15 u. Luxor: "Raiders of the lost ark' (12) dag. 2.00-7.00 cn 9.30 u. Metro L 'Firebird Tornado' (al) vrij. 7.00 en 9.30 u, zat. en zond. 2-00-7.00 en 9.30 u, ma. di. en woe bingo. Metro 2: 'Flying higb-2' (al) ma. di. en woe. 8.00 u. Rex: 'Het pornohuwelijk' (16) dag. van 10.00 u. s'morgens lot 11.00 s' avonds, zat. en zond. vanaf 12.QQ u- Thalia: 'Oetopussy' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. *t Venster-1-2-3 en De Lantaren: Gesloten tot 1 september. Spijkenisse Euro 1: 'Hot bubblegum in hel leger' (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 u, 2ond. 130-4.00-6,45 en 9.15 u. Euro 2: 'Oeto pussy' (12) dag. 1.30-6.30 en 9.15 u. zond. 130-4.00-6.30 en 9.15 u. Euro 3; 'Race door het slof' (al) dag. 6.45 en 9.15 u, zond. 4.00-6.45 en 9.15 u. Helle voetsluis TivoU-tbeaten 'De Lift' (16) do. vrij. en zond. 19.00 u, zat. en ma. t/m woe. 21.30 u. "First Blood* (12) do. en vrij. en zond. 21.30 u. zat. 15.00-19.00 eri 24.00_u, ma. t/m woe. 19.00 u. BrieUe A polio-theater: 'First Blood' (16) vrij. di. en woe. 20.00 u, zat. 19.00 u. zond. 21.30 u. 'De Lift' (16) vrij. 21.30 u. xaL 21.30 u, zond. 19.00 u, maand- 20.00 u.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4