Schoolraad tegen opheffing van schooltandarts Schiedamse drukker verdacht van fraude VIAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'V ertrou wenscommissie is niet alleen PvdA' Kalf gered lllllllll1 Een balletje hooghouden Recycling- project maakt goede kans Verheij- straat ontdekt slang Bewoners eisen hoorzitting gemeente Toch route ehsi'aiH-ïek I weg Kluis met zeven mille leeggeroofd WATERWEG DINSDAG 26 IULI 1983 «.Daar stonden ze dus... onder eer jekker zonnetje, de bal op de voelen. Voetballen en handballen 'op de velden van De Hollandiaan in Holy: de eerste dag van de sport en spelactiviteiten in de zomervakantie voor de Vlaardingse jeugd. Met een grimas van uiterste concentratie op het gezicht deed ëén van de jongens zijn best de bal hoog te houden, kritisch gade geslagen door drie andere balgoochelaars, die hun beurt afwachtten. Meisjes waren verderop bezig, meestal aan het handballen. De hele week worden er door heel Viaardingen heen andere activiteiten gehouden en via een zogenaamde 'ophaaldienst' wordt iedereen naar de juiste plek vervoerd. Zo hebben jongens en ma'sjes hamer meenemen rich vandaag vermaakt met viottenbouwen en kanovaren bij jachthaven Callenburgh in de Broekpolder. Hel weer leek zich ditmaal echter wal al te nauwkeurig aan het woord waterrecreatiedag te houden en gaf op gezette tijden spontaan blijk van zijn natte aanwezigheid. Maar ook nog een oriëntatietocht en een fietscross staan op het programma, dat in de laatste week van augustus nog eens dunnetjes wordt overgedaan. Andere projecten zijn concur ren tie vervalsend Viaardingen Na hot klus sen project en schillenboer Pe ter van Reeven maakt waar schijnlijk nog slechts één pro ject voor werklozen in Viaar dingen kans op subsidie. Dat is een recyclingproject dat van de initiatiefnemers de naam De Muis heeft meegekregen. De andere plannèn, die door werklozen via het SISO (ste delijk instituut voor samenle vingsopbouw) werden inge diend bij de stuurgroep werk gelegenheidsprojecten. zijn volgens het voorlopige stand punt van die groep concurren tievervalsend of onnodig. Om zuinig met de beperkte Subsidiegelden om te springen wil de gemeentelijke* stuur groep De Muis onderbrengen ia het pand aan de Ooster straat. van waaruit ook het Klussenstation gaat opereren. Beide groepen kunnen dan ook hetzelfde gereedschap ge bruiken. Het videoproject Frame en een vegetarisch eethuisje kunnen yolgens dc stuurgroep niet in èen werkgelegenheidsproject worden ondergebracht. Die zouden, volgens een gemeente lijke woordvoerder, gewoon èen gat in de commerciële markt vullen en daarvoor is de subsidie niet beschikbaar m ;r..T m^rn Viaardingen Bewoners van de Vlaardingse Verheijstraat hebben zich gisteren laten opschriken door een slang, Het reptiel zou tachtig centimeter lang zijn geweest en een centimeter dik. Toen de gealarmeerde politie evenwel ter plekke verscheen, was er van de slang geen spoor meer te ontdekken. Volgens de bewoners was het beest via een rooster naar een kruipruimte gevlucht. Schiedam De vertrouwenscom missie, die de kan didaten voor de burgemeesterspost in Schiedam krijgt te beoordelen, zal normaal blijven functioneren Er is geen sprake van zoals een politiek gerucht wil dat een voortbestaan van de vertrou wenscommissie geen zin meer zou hebben, omdat de Pvd A-fractie toch al de intentie zou hebben uilgespro ken om wethouder Reinier Scheeres te steunen in diens kandidatuur. De vertrouwenscom missie is niet van oordeel, dat hier mee het vertrou wen geschonden is. „De commissie be staat uit meer per sonen dan de PvdA; daarin is nog van alles mo gelijk," aldus een gemeenteraadslid, dat zelf niet in de vertrouwenscom missie zit. Wel is gebleken, dat de kleine link se partijen. die geen enkele moeite met een Pvd A-bur- gemeester zouden hebben. met Scheeres toch min der gelukkig zou den zijn. Vooral binnen de CPN ziet men Scheeres niet als de amma- toi en msprator van het college van B en W. waarvan tn de profielschets sprake is. Men ziet liever een frisse so cialist van elders. W oor d voerders van andere partij en stellen nadruk kelijk. dat dat de opinie van alleen klem links is De vertrouwens commissie is tot nog toe tweemaal bijeen geweest. Men heeft momen teel vakantie. Pas over enkele weken komt de commissie weer bijeen. Rotterdamsedijk wil geen BK- laan worden Schiedam Een Schiedamse drukker is door de Rot terdamse politie gearresteerd in verband met een uit gebreid onderzoek, waarbij zowel sprake is van vals heid in geschrifte als van handel in verdovende midde len. Ook zijn vrouw is aangehouden. Het echtpaar woont te Zuidland, maar heeft in Kethel nog een leeg staande woning, waar de politie eveneens een inval heeft gedaan. Bij de Rotterdamse politie zei men vanochtend, dat het on derzoek nog wel maanden zal duren. Vermoedelijk gaat het om een grootscheepse fraude, waarin de drukker slechts een bescheiden rol speelde. Zijdelings is de poli tie bij haar onderzoek gestuit op een drugsvondst, die van niet gerine omvang is. Een goede kennis van de drukker spreekt van een miljoenen- zaak, maar hierover geeft de politie geen enkel uitsluitsel. Schiedam Bewoners van de Rotterdamse dijk verlangen van de gemeente Schiedam, dat die een hoorzitting belegt over de recon structie van deze drukke verbindingsweg tus sen Schiedam-Centrum en Rotterdam. De stuurgroep vindt het vege tarisch eethuisje en het vide oproject wel goede plannen, die de initiatiefnemers maar verder moeten uitwerken. -Maar dat zijn loonvormende projecten, waar de gemeente geen subsidie voor geeft", al dus C, Sappel li, secretaris van de werkgroep. Werklozen kunnen in loonvormende pro jecten maximaal anderhalf par werken met behoud van uitkering. Voor huisvesting en gereedschap moeten ze zich in de schulden steken; daar geeft gemeente geen geld voor. 2®if had het SISO met een aantal werklozen het bureau De Grote Klus op willen zet ten. om coördinatie en admini stratie van de projecten te ver zorgen. De stuurgroep voelt niets voor dat plan. Sappelh": «Dan laat je de werklozen re- geren over de werklozen, dat een beetje te dol worden." De bedenkers van alle pian- {ten krijgen binnenkort een toef waarin het voorlopig ad- yies van de stuurgroep wordt toegelicht. Definitieve stand- Punten neemt de stuurgroep "°g niet in. „Er is alleen geke ken of de plannen in eerste aanleg al dan niet haalbaar lij- .n aldus Sappelli. „De initi atiefnemers hebben hiermee jö een vroeg stadium duide lijkheid. Nu kunnen ze hun plannen uitwerken." Hun belangrijkste oezwaar oe- treft het terugbrengen van twee rijbanen richting Koe markt tot één, waarover de ge meente hen schriftelijk heeft geïnformeerd. Bij de meeste bewoners van de panden Rot terdamsedijk 144-272 en 235- 435 valt deze zogenaamde RK- laan-behandeling slecht. Met die 'behandeling' bedoelt men de wijze, waarop in de afgelo pen jaren de Burgemeester Knappertlaan is versmald ondanks protesten van politie, brandweer en GGD. De bewoners van de Rotter damsedijk wijzen de gemeente er nu op. dat hierdoor onover komelijke problemen zullen rijzen. „Het is bij ons al zo druk. je raakt je wagen al nau welijks kwijt, en hoe moet dat nu straks? Taxi's, laden en los sen voor winkeliers, de dokter, noem maar op: als dat straks allemaal dubbel parkeert, is het hele verkeer richting Koe markt gestremd. Denk eens aan de tijd, die dat met name openbaar vervoer en brand weer en GGD kost. En denk eens aan de schade, die door haastige chauffeurs aangericht zal worden aan geparkeerde auto's", aldus één der bewo ners, die vandaag op het stads kantoor een afspraak hoopt te maken over een hoorzitting. Deze bewoner heeft van de verkeerspolitie overigens te horen gekregen, dat het over zekere tijd wel degelijk de J^e- doeling is van de gemeente om achter de Rotterdamsedijk en parallel hieraan een weg aan ie leggen, die hel verkeer vanuit de Van Deventerstraat direct naar de nieuwe par keerhaven bij de Buitenha venweg moet leiden. Dat deze route langs de glasfabriek ge realiseerd zou worden, werd enkele jaren geleden nog te gengesproken. Bij de gemeente zei men toen nog tegen protes terende bewoners, dat zij niet op een verzonnen bericht moesten afgaan. De Rotterdamsedijk ziet er nog maar een paar weken zo uit als nu. Daarna gaat de gemeente tot reconstructie over. Viaardingen In een pand aan de Hoflaan jn Viaardin gen is een kluis leeggeroofd. Het gaat om een kleine ze ven mille. Wanneer de in braak precies heeft plaatsge vonden, is de gemeentepoli tie nog niet bekend. Maan dagochtend werd de diefstal door het personeel ontdekt. De inbrekers kwamen aan de achterkant van het ge bouw binnen door de uitzetij- zers van het wc-raampje los te schroeven. Daarna ont dekten zij sleutels in een niet afgesloten la van een bureau. Zonder forceren kon zodoen de de kluis gemakkelijk wor den geopend. Middenberm De bewoners van de Rotter damsedijk hebben tekeningen gekregen, waarop de gemeente de reconstructie nader toelicht. Het hele stuk tussen de Singel en de Nieuw-Mathertesser- straat wordt geasfalteerd. Er komen zijbermen en parkeer- kommen, die ook een nieuw wegdek krijgen. De midden berm, waar de trams over rij den, wordt verbreed met onge veer drie meter. De gemeente bekijkt de mogelijkheid op deze strook behalve klinkers ook „enig groen" aan te leg gen. Tegenover de panden 234 en 236 komt een oversteek plaats voor voetgangers. De gemeente zegt er in augustus of september mee te willen be ginnen. Bewoners kunnen op deze voornemens vóór 10 augustus hun reactie kenbaar maken bij directeur gemeentewerken ir. Harm-Gustave de Block. De bewonersvereniging Schie- dam-Oost steunt het streven van de bewoners om tot een hoorzitting te komen. Trambaan De reconstructie van de Rot terdamsedijk houdt verband met de verlenging van de trambaan naar Schiedam- Noord, waarvoor het werk op de Broers vest al nagenoeg klaar is en na de zomer voort gezet zal worden op de 's-Gra- velandseweg. De ondertunne ling van de Nieuwe Damlaan hangt hiermee samen. Dat ook de Rotterdamsedijk aangepakt zou moeten worden was de be woners min of meer wel be kend, maar zij hadden een zo ingrijpende reconstructie niet verwacht. Op de grens met Rotterdam zal de gemeente Schiedam, eveneens in het kader van het tramproject, nog een forse toer uithalen met de Rotterdamse dijk. De2e zou hier een aan sluiting moeten krijgen op de Hogenbanweg, dLe aan de an dere kant uitkomt op de Hor- vathweg. Dit zou de Rotter damsedijk veel verkeer moe ten besparen. De gemeente hoopt dan ook, dat de bezwa ren op dje manier verholpen kunnen worden. Overigens is de gemeente al vele jaren van plan om het voor doorgaand autoverkeer minder aantrek kelijk te maken via de binnen stad te rijden. „Dat zal dan wel lukken", moppert een bewoner van de Rotterdamsedijk. „Auto's en bussen staan nu al twee keer voor rood licht te wachten, voordat zij eens verder kun nen. Er ontstaan ontzettend lange files." Volgens hem geeft de gemeente blijk van 'weinig realiteitszin' door de drukste en belangrijkste ver keersader van Schiedam dicht te knijpên. in zijn zaak in het centrum van Schiedam zegt men een voudig dat de eigenaar „een paar dagen de stad uit is. En zijn vrouw is mee." De druk ker zou in Spijkenisse inge sloten zijn. Hij is in Schie dam onder meer bekend uit de politiek en als voorzitter van een stiehting, die staat voor hulp aan medemensen. Viaardingen De Vlaar dingse politie heeft giste ren een kalfje van de ver drinkingsdood gered. Het beest was in een sloot tus sen de weilanden bij de Zuidbuurt geraakt en dreigde kopje onder te gaan. Viaardingen De Gemeen schappelijke Schoolraad in Viaardingen is tegen de even tuele opheffing#van de school- tandverzorging in het Nieuwe Waterweggebied. Volgens het overlegorgaan heeft de school- tandarts nog altijd een belang rijke functie, en vallen vele kinderen gegarandeerd buiten de boot wanneer de stichting die de schooltandartsendienst beheert zou worden opgehe ven. De Schoolraad heeft vlak voor de vakantie in een brief aan het gemeentebestuur de wens te kennen gegeven, uitgebreid mee te praten Dver de toe komst van de schooltandver- zorging. Het bestuur van de schoolraad deed daarbij een beroep op de algemene in spraakverordening, maar het college van B en W heeft in middels besloten om de moge lijke opheffing van de sehool- tandarts niet tot onderwerp van een inspraakprocedure te maken. De mogelijke stopzetting van de schooltandartsendienst is in het kader van de bezuinigin gen al enige tijd in discussie. In april hebben de gemeente besturen van Schiedam, Viaar dingen en Maassluis aan het bestuur van de Stichting ter Bevordering van de Jeugd- 7Desnoods in bescheidener opzet tandverzorging in het gebied Nieuwe Waterweg een brief gestuurd, waarin het bestuur werd verzocht zich ook over een mogelijke opheffing uit te spreken. Op dat verzoek is nog geen reactie gekomen. Volgens de drie gemeentebe sturen is de laatste jaren de ontwikkeling steeds duidelij ker, dat de schooltandartsen minder werk krijgen door het teruglopend leerlingen-aantal en doordat veel ouders hun kinderen gewoon door de ei gen tandarts laten behandelen. Volgens een woordvoerder van de afdeling volksgezond heid van de gemeente komt dat ook omdat de tandartsen tegenwoordig tijd genoeg heb ben, terwijl dat enkele jaren geleden, toen er nog een flink tekort aan tandartsen was, ze ker niet het geval was. „Tegen die achtergrond is het in het kader van de bezuinigingen niet zo gek om te kijken of je de schooltandarts nog moet handhaven- Maar een besluit is er over opheffing zeker nog niet genomen." Mevrouw Richèl van de Ge meenschappelijke Schoolraad meent dat de praktijk geheel anders is dan de gemeente schetst, met name door de bui tenlandse kinderen. „Het komt nog dagelijks voor dat school tandartsen een uur nodig heb ben om een gebit eerst schoon Viaardingen Een 35-jarige man heeft gisteren zijn been gebroken, toen hij van de kade van de Vulcaanhaven op een binnenvaartschip wilde sprin gen. Hij sprong echter mis en belandde tussen wal en schip. Het gevolg was een gecompli ceerde beenbreuk. Door de GGD werd hij naar het Holy- ziekenhuis gebracht. te maken, voor ze kunnen kij ken wat ermee aan de hand is. Je kunt er gerust van uitgaan dat zo'n kind nooit een tand arts meer ziet, als de stichting wordt opgeheven." Volgens mevrouw Richèl is de discussie over de opheffing vooral veroorzaakt door de toenemende kosten, die met de schooltandartsendienst ge paard gaan. „De stichting krijgt volgens mij nu de reke- ning gepresenteerd voor het steeds luxueuzer worden. Vroeger kwam de schooltan darts gewoon in het kamertje van het schoolhoofd, .maar te genwoordig komen ze met die grote dental cars voorrijden. Dat kost erg veel geld; dat is logisch. Al zou de schooltan dartsendienst maar op wat eenvoudiger wijze worden voortgezet: dat zou ook goed zijn. Al is dat waarschijnlijk zinloos, want die dental cars staan er toch, en als je ze stil zet kosten ze ook geld." De Vlaardingse schoolraad zal tijdens de eerstvolgende ver gadering na de vakantieperio de wederom praten over de mogelijke opheffing. Dan zal ook worden besloten, of de schoolraad nog nadere stappen zal ondernemen om de even tuele opheffing tegen te hou- f den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1