ROTTERDAM! GRAAG GEDAAN. IAFBOUWENI /öojy Omstreden Fibrose-stichting ter ziele Betaling baggerwerk en erfpacht drie jaar opgeschort 'Energie Anders' straks regionaler Munten- winkel in CS Nieu we ten toonstelling gericht op breed publiek Bedrijfs- scholen in metaal bijna gered Rooy Clean wil ponton blijven gebruiken Rijnmond vindt vergunning Shell streng genoeg Beschonken bestuurder Gewonden door aanrijdingen Taxibedrijf mag woning als kantoor gebruiken 1 f Ir°oa">"ts, a Rotterdams Nieuwsblad woensdag 27 juk 1983 RZ/RV/RY/RW B-1 OPGEHEVEN BIJ GEBREK AAN BATEN: 18. ELECTRISCH INTALLATIEBEDRIJF F, J. HUYS- SEN B.V., Plompertstraat 16-18. Rotterdam. (fJtnr. 3S8/S2). Curator was Mr, J. R. Maas. 19. SONDEX TECHNISCH BODEMONDERZOEK B.V.. Groenedijk 98, -Rotterdam, {fltnr. 595/82). Curator was Mr. H.1, E. Urlus. 20' Goudsesingel 48e. Rotterdam. B. Gerretsen 21. STICHTING FIBROSE OFFSETDRUKKERIJEN EN. STICHTING FIBROSE KIND EN GEZIN OP> VAKAN-! j TIE, Palmentuin $5, Rotterdam, (fiinr. 784/82 eni 785/82). Curator was Mr. M. C. M. Bouw. Een advertentie in het RN van gisteren het laatste signaal .van de omstreden stichting... Rotterdam De omstreden stichting Fi brose Kind en Gezin op Vakantie is ter ziele. De organisatie werd opgezet door Rotterdammer Segher Koudijs om kinde ren met Cystic Fibrosis (een ziekte aan de slijm wegen) op vakantie te sturen, maar raakte een half jaar geleden in opspraak. Koudijs heeft zelf een pleegkind dat de ongeneeslijke ziekte leed. Door het Vara-televisie programma Om budsman werd Koudijs ervan beschul digd de gelden van de stichting in eigen zak te steken, maar bewijzen voor die stelling zijn nooit boven tafel gekomen. Ook is er nooit een klacht tegen de direc teur van de stichting ingediend. Koudijs zelf heeft altijd ontkend. Hij gaf toe een rommelige boekhouding te heb ben, maar hield vol dat al het geld uitein delijk bij de patiëntjes terecht kwam. Het geld» dat inmiddels op zijn actie was bin nengekomen, zou hij onder meer hebben geïnvesteerd in ansichtkaarten voor nieu we vormen van actie. De stichting is nu officieel verdwenen we gens gebrek aan baten. Ook de stichting Fibrose Offsetdrukkerijen die voor het zelfde doel was opgericht, is nu opgehe ven. Rotterdam In het Cen traal Station, naast het Grens wisselkan toor, wordt vrijdag een speciale mun ten win kei geopend. De winkel is bestemd voor liefhebbers en verzame laars van munten. Men kan er terecht voor infor matie en voor het kopen van munten. Voorlopig is de muntenwinkei van De Gren swissefka n to ren NV nog slechts op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur en zater dags van 9.00 tot 17.00 uur geopend. Bij een grote be langstelling zal de winkel ook op andere dagen wor den opengesteld. De Grenswisselkantoren zijn overigens al tientallen jaren actief in de munten- handel. Steun voor reparatiewerf Rotterdam Burgemees ter en wethouders van Rotterdam hebben de ge meenteraad voorgesteld steun te verlenen bij de herstructurering van de in moeilijkheden verkerende scheepsreparatiewerf Nie- huis en Van den Berg. De steunverlening zal bestaan uit het drie jaar opschorten van beta ling van de erfpacht en van noodzakelijke baggerwerken, die het Gemeentelijk Havenbedrijf aan het eind van di' jaar op de werf moet uitvoeren. - Bij een rente van negen procent komt de totale steunverlening van de gemeente neer op een bedrag van 3,2 miljoen gulden. Botterdam l'gaat ervan uit dat het bedrijf na T 1986 de niet betaalde gemeentelij- 1 ke rekening weer in drie jaar vol- .doet. ïn het raadsvoorstel stelt het college -'met nadruk, dat van een bankiers- -"•functie of van enige vorm van ge- -meentelijke subsidie geen sprake kan -;zijn uit oogpunt van concurrentiever valsing. De nu gevonden constructie 'sluit volgens B en W aan op de ge meentelijke beheersfunctie ten aan zien van de infrastructuur in de Rot terdamse haven. Voorwaarden Aan de steun stellen Ben W vier voor waarden. De Am robank moet een sei- zoenkrediet van anderhalf miljoen gul den verlenen; de Nationale Investe ringsbank en de Amrobank samen moe ten een extra krediet van vier miljoen gulden verstrekken; het collpge moet vertrouwelijk kennis kunnen nemen - van de bedrijfsinformatie, die de ban ken ook krijgen en er moet tijdig een voor de gemeente aanvaardbare lokatie voor de berging van de vervuilde bag gerspecie worden gevonden. De directie van Niehuis en Van den Berg kondigde in januari aan, dat 169 van de 569 personeelsleden moesten worden ontslagen en dat dringend fi nanciële steun nodig was om het bedrijf te kunnen voortzetten. Het ministerie van economische zaken wees een aan vraag voor financiële steun ai. De Am robank en de Nationale Investerings Bank hebben zich nu bereid verklaard mee te werken aan de herstructurering van de werf, onder voorwaarde dat ook de gemeente Rotterdam een bijdrage le vert. Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat Niehuis en Van den Berg, dat vorig jaar een verlies leed van ongeveer vier mü- joen gulden, rond 1985 weer een be scheiden winst kan maken. Tegen die Tijd zal de seheepsreparatiesector, die nu sterk is ingezakt, naar verwachting weer wat aantrekken. Om die periode te overbruggen, zal voor het overgeble ven personeel werktijdverkorting wor den aangevraagd en ïullen de overige bedrijfskosten worden teruggedrongen. Daarnaast zal een intensief wervingsbe leid worden gevoerd, om nieuwe orders aan te trekken. Reparatiewerven De gemeente Rotterdam Is indertijd ook - tevergeefs - bezig geweest de repara tie-afdeling van de RDM open te hou den. Na de sluiting van RDM-reparatie 2ij'n er in Rotterdam nog maar twee re paratiewerven overgebleven, Niehuis en Van den Berg en Verolme Botlek. Het gemeentebestuur meent dat de steunverlening aan de werf verant woord is, omdat het risico over een aan tal jaren wordt gespreid. Bovendien hebben Amro en NIB als voorwaarde voor de kredietverlening gesteld, dat in oktober wordt bekeken of de verwachte omzet van veertig miljoen gulden dit jaar gehaald zal worden en of eventueel een verdere inkrimping noodzakelijk is. Daarom heeft de gemeente geen ar beidsplaatsengarantie aan haar steun verbonden. „Wanneer in oktober blijkt dat een ver dere herstructurering noodzakelijk is, is het in het belang van het bedrijf en de overige participanten als de kosten- Z structuur van het bedrijf aan de omstan- digheden kan worden aangepast", aldus -het raadsvoorstel, dat morgen in de ge- - jneenteraad wordt behandeld. Rijnmondvoorzlter Van der Louw en 'voorzitter De Brauw van de BMD schieten in de lach als zij door het gezamenlijk aandrijven van een fietswiel drie lampen laten branden. Hoek van Holland De stichting Energie An ders, die al drie jaar vanuit Hoek van Holland opereert, zal straks een landelijke en een regio nale opzet kiezen. Medewerkers van het voor lichtingscentrum in de Hoek zullen zich veel meer op het Rijnmondgebied richten als een- maai het miljoenenproject van de stichting in de Flevohof (met een keur aan windmolens) zal zijn verrezen. Het project, dat lussen de drie en vijf miljoen gul den vergt, is in de Flevo hof gedacht, omdat daar jaarlijks zo'n achthon derdduizend bezoekers worden geteld. Begin vol gend jaar zal vermoede lijk al de eerste paal de grond m gaan. Ruud de Bruijne, woord voerder van Energie An ders; „Juist in deze streek met zijn vele industrie groeit de behoefte aan in formatie over alternatieve energiebronnen. We zul len daarop inspelen met een ander beleid." De stichting richt ook doelbewust op een ander pubhek. zo bleek gisteren bij de opening van een nieuwe tentoonstelling, verricht door Rijnmond- voorzitter André van der Louw en jhr, mr, M. L. de Brauw van de Stuur groep, die zich bezig houdt met de brede maat schappelijke discussie over energie. Op die nieuwe expositie (tot zondag gratis toegan kelijk) is een breed skala van mogelijkheden uitge stald, die kunnen leiden tot een besparing van energie. Behalve enige windmolens prijkt er een zonnehuisje en zijn er di verse mogelijkheden voor simpele spelletjes met ap paratuur. Zo is er een soort vragenkast, die tij dens de opening ook door mr. De Brauw werd be proefd. Tot grote hilariteit van de aanwezigen was hij blijkens zijn antwoor den de zelfde mening toe gedaan als de medewer kers van Energie Anders. Doelgroep Directeur W. J. Lenstra van de stichting over het andere gezicht: „De ten toonstelling. die we hier hadden, bestond vooral uit veel tekst en had slechts een beperkte doel groep. De afgelopen jaren is een veel breder publiek zich gaan interesseren voor de problematiek van de energievoorziening. Vandaar dat we nu veel aanschouwelijker zijn gaan werken." Ook Van der Louw on derschreef het belang van de stichting in Rijnmond. „Tot het jaar 20OÖ 2al on geveer zes miljard wor den geïnvesteerd in bij voorbeeld windenergie. Dat is voor gebied als dn met al z'n bedrijvigheid van grote betekenis. Het moet dan al gek lopen als ook bedrijven in het Rijn mondgebied hier niet op inspelen." De Rijnmondvoorzitter noemde het aanboren van alternatieve energiebron nen van groot belang. Rijnmond verleent, zo verklaarde hij in dat ver band, in de meeste geval len een hinderwetvergun ning voor de plaatsing van windmolens. Tot op heden staan er negen in dit gebied. Rotterdam De bedrijfs- scholen bij de Rotter damse metaalindustrie zijn nagenoeg gered. De opleidingen worden on dergebracht in een re gionale stichting. Werkgevers en werknemers hebben vergaande afspraken gemaakt over het in stand houden van 535 leerling plaatsen bij verschillende be- drijfsscholen, waar onder die van Verolme IJsselmonde, Verolme Elektra, Verolme Botlek, de RDM en de Wil ton Fijenoord. Vier van deze scholen moesten de poorten bijna sluiten na het uiteen vallen van het RSV-concern. Er was geen geld meer voor de opleidingsinstituten. De kosten - tussen de drie en vier miljoen gulden jaarlijks- worden nu opgebracht door de werknemers. Deze leve ren daarvoor 0,2 procent van de prijscompensatie in. De metaalbewerkers deden in het voorjaar afstand" van de hele prijscompensatie in ruil voor verkorting van de ar beidstijd. Van de leerlingen die de twee jarige opleiding voltooien, kunnen er 2eker 165 worden geplaatst bij metaalbedrijven in en rond Rotterdam. „Maar de overigen geef ik eveneens een kans op een baan. De re organisatie bij de RSV-be drijven is dermate drastisch geweest dat er straks zeker een vraag naar werknemers op gang komt", aldus vak bondsbestuurder Dik Nas van de Industriebond FNV. De afronding van de onder handelingen tussen de vak bonden en werknemersorga nisatie wordt binnen enkele weken verwacht. Er moeten nog enkele formele hobbels worden overwonnen. De scholen starten begin sep tember. In Dordrecht is eveneens een regionalisering van de be- drijfsscholen tot stand geko-, men. Werkgevers en werk nemers daar kwamen begin deze maand tol een akkoord. Ook in Dordrecht worden de kosten van de opleiding via de prijscompensatie door de werknemers betaald. m&w In de Vulcaanhaven wordt de grootste drijvende grijperkraan ter wereld afge bouwd. De kraan, met een hefvermogen van 32 ton, wordt in september in gebruik genomen door Aegir, onderdeel van het massagoed-overslagbedrijf Frans Swart- touw. Rotterdam De Raad van State zal zich over drie weken uitspreken over door Rijn mond verboden lozingen bij Booy Clean. Rijnmond heeft Booy verboden van het land afkomstige afvalstromen via het ponton Calao en de daarop gemonteerde oliescheider te lozen. Booy Clean heeft bij de Raad van State bezwaar tegen dit voorschrift aangetekend en om schorsing van het verbod gevraagd. Booy Clean heeft een nieuwe vergunning voor het hele be drijf gekregen, waarin de mo gelijkheden voor het bedrijf nauw omschreven zijn. Op tal van punten is Booy Clean het met de verleende vergunning niet eens. Het voornaamste be zwaar richt zich echter tegen het feit, dat Booy voortaan nog maar alleen van schepen af komstige afvalstromen via de Calao mag lozen. Booy Clean acht zich daardo'or in de bedrijfsuitvoering ge schaad, omdat het bedrijf ook afvalstromen van landlokaties heeft. Met name het afvalwa ter van de tankwagenreinigmg kan volgens de vergunning niet meer geloosd worden. Ook tegen de verbrandings plicht voor bepaalde afvalstof fen heeft Booy Clean bezwa ren. Rotterdam Rijnmond is het oneens met de stichting Na tuur en Milieu, die bezwaar heeft tegen een nieuwe mi lieuvergunning aan Shell Per nis. Volgens Natuur en Milieu is vooral de uitstoot van zwa veldioxide niet voldoende aan banden gelegd. Rijnmond ont kent dit In de nieuwe vergunning voor de oude olieraffinaderij van Shell Pernis is de toegestane hoeveelheid zwaveldioxide te ruggebracht van twaalf ton per uur naar acht ton per uur. Ook is het door het rijk voor geschreven gemiddelde zwa- velgehalte in de brandstof van twee procent door Rijnmond j teruggebracht naar 1,85 pro cent Rotterdam Het tweejarige I zoontje van het echtpaar Suy-1 ker uit Ridderkerk heeft gis- I termiddag een gebroken arm I opgelopen bij een verkeerson-1 geval op de Slinge. Zijn vader j liep een aantal ernstige schaaf- f wonden op. i De kleuter reed met zijn vader I in een zitje mee op de fiets. Zij I werden van achteren aangere-1 den door een personenauto, waarvan de bestuurder achter-1 af beschonken bleek. Vader en zoon zijn naar het Zuiderzie kenhuis gebracht. Rotterdam Door een voor-1 rangsfout op het Stieltjesplein I heeft de 68-jarige bromfietser! P. Wijze uit Rotterdam ernstig I beenletsel opgelopen. Hij is int het Zuiderziekenhuis opgeno j men. Hij kwam in botsing mei I een personenauto. f Twee vrachtauto's botsten gis-] teren op elkaar door een voor rangsfout op de kruising "Von-I delingenweg - Butaanweg. Del 28-jarige chauffeur G.C. vanl Vlïmmeren uit Breda liep daarbij hoofdletsel op Hoek van Holland Taxibedrijf J. Rooney in Hoek van Holland mag de woning aan de Concordiastraat, waarbij het bedrijf is gevestigd, gebruiken als kantoor. Gedepu teerde staten hebben het besluit van het Rotterdamse college van B en W, dat de woning geen kantoor mag worden, vernietigd. Rotterdam had het verzoek van Rooney om de woning als kantoor te gebruiken afgewe zen. omdat het om een goed kope en goed verhuurbare wo ning gaat, waaraan in de ge meente veel behoefte is. De gemeente had het taxibedrijf bij de aankoop van de woning al gewezen op het risico, dat er geen vergunning voor het om zetten naar kantoor zou wor den gegeven. Het college nam dit besluit, omdat er geen ad vies van de Kamer van Koop handel over de noodzaak van de omzetting was gekomen en _er dus geen belangenafweging mogelijk was. Nadat het college de omzetting van woning tot kantoor had afeewezen, kwam de Kamer van Koophandel alsnog met het advies de omzetting wei toe te staan. Taxibedrijf Roon ey, dat de naastgelegen garage al gebruikte als kantoor, wachtlokaal en kantine, ging tegen het besluit van B en W van Rotterdam in beroep. Vol gens Rooney is de bestaande situatie onhoudbaar. De provincie is het met het taxibedrijf eens. Volgens GS weegt het belang van het be drijf in dit geval zwaarder dan het belang van de volkshuis vesting. Bovendien is Rotter dam uitgegaan van onjuiste gegevens over de woning, die geen 95 vierkante meter groot is, maar slechts 63 en die in het geheel geen eerste verdie ping kent, zoals Rotterdam be weerde Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend ol vriendin misschien. Breng daareven verandering in. -Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst i en goed beloond! Want voor die kleinej moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. O OliIJGe etst*4huïSDaar. Acires;. I P°ricode; Tefe/oo0; SfUUr£Je V ,dl- «pp- y r&.' -ft si&- f *.i t- - ■ren iorps •en v «vord manf De v tijd c zijn i genoe was ]i fwt t beker films Mani Eccell ano\ Fman opgek ret pi |jnaaki van d beeldl kortei 'aatstt Moskt sc op de «anen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4