8 WATERWEG SPORT Hermes DVS blijft winnenI EXCELSIOIT20 TROEFT UD AF Spanning bij Los Bigotes Hermes DVS: Zilveren Bal I 1?8 DERCKS NU EERSTE IN 'TWEEGEVECHT MET VAN HEMERT ter meulen VA N ALPHEN BIJ SELECTIE mTevreden g Judoka's naar Oostenrijk Hitman naar NK Steven Veldhoven te sterk voor neef Ronald Vlaardingse dammers naar Haags district DL Rotterdams Nieuwsblad maandag 1 augustus 1983 j^y Verdediging baart Ruygrok zorgen Bruinisse De strijd om de elf te vergeven posi ties lijkt, nog voor deze goed en wel op gang is ge komen, in de gedaehtengang van Huib Ruygrok al lang en breed beslist. Blessures van Rob Kiebert (enkel) en Henk Salari (knie) boden SVV's nieu we oefenmeester zater dagavond weliswaar de gelegenheid sommige spe lers op vreemde plaatsen (Ger van der Heide. Rob door Donald Bax Koevermans en Jeffrey Oost) te posteren, aan de totaalindrukken, die na nauwelijks een dikke Schiedam Michael van Alphen is door Huib Ruygrok als zes tiende speler aan de A-selectie toegevoegd. De Schiedamse ver dediger kreeg van het bestuur van SVV vorig jaar geen nieuw contract aangeboden. In tegenstelling tot Frans SchaapRuud van DijkJohn Marre- vee. Ferry Meerhof en Edwin de Man. bleef hij de Schiedamse eerste divisieclub wel trouw en werd hij door assistent-trainer Aad Putters in de selectie voor het tweede elftal opgenomen. week zijn ontstaan, wei gert de Hagenaar voorals nog niet te tornen. Ruygrok konna dc 6-1 zege op een Schouwen-Dui- velandse (gemakshalve Zeeuwse) selectie, niet an ders dan toegeven, dat de verdediging ook hem de nodige zorgen baart, maar dat deze linie in deze fase van secundair belang is. „Daar heb ik nog helemaal niet aan gewerkt", sprak Ruy grok andermaal uitzonderlijk goed gehumeurd. „Opbouwend was het ook niet fameus. Ik verwacht meer initiatief van een back als hij geen directe tegenstander heeft", doelde hij met name op de apathische houding van Ger van der Hei de. „Vrijuit aanvallen, daar gaat het voorlopig om", is dus nu nog het parool van de trainer, die met 22 treffers in drie oe fenpotjes op dat gebied zeker geen teleurgesteld man is. „Verdedigend zijn we er nog lang niet. Rob Koevermans is in ieder geval geen voorstop per", ziet hij af van een vol gend experiment nu Salari voorlopig niet beschikbaar is. „Mark Wotte zou het op die plaats kunnen, maar ik ge bruik hem liever op het mid denveld. Trouwens, in de mid- denlinie moet toch een heter evenwicht komen". Basisopstelling Als de blessures, hoewel in die van Salari pas over een week of drie wat meer duidelijkheid ontstaat, hersteld zijn, ligt dus de volgende basisopstelling voor de hand: Dirven, Kiebert, Warnaar, Salari, Van der Hei de, Van Kapel. Wotte, Oost. Dercks/Van Hemert, Kroos en Swanenburg. Het was nu, bij vlagen, inder- I Den Haag De cricke ters van Hermes DVS kwamen aan bat tegen VUC niet verder dan het lage totaal van 152 all out Op het kleine veld had den er veel meer runs ge scoord moeten worden. De Schiedammers begonnen echter verzwakt. Door va kantie ontbraken captain John Bcijer en Paul ter Braak Henme van Wijk was vanwege een slepende bles sure ook nog niet aanwezig. De vervangers Mark van Wijk en Nadien speelden echter een verdienstelijke partij. John Verweij en Gary Lang- ridgde namen de meeste runs voor hun rekening Verweij scoorde er 42. terwijl Gary Langrtdge uitkwam op een to taal van 25 rum Het fielden van Hermes DVS ging in eerste instantie niet erg goed. Hei hobbelige veld leende zich daar ook met voor. maar naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg Hermes DVS toch meer grip op VUC. VUC was bij 121 all out en daarmee blijft bij Hermes DVS de hoop aanwezig om nog hoog te ein digen in de eerste klasse. Het is overigens zeker dat de Nieuw-Zuelander Gary Lang- ridge volgend jaar terugkeert naar Schiedam. Hij heeft nog een doorlopend contract. Of Steven Brown de volgende compeuue weer in Schiedam Noord {Hermes DVS) gaat hier uitgevangen worden op het üülllllüillilll VUC'er Eddie Nijhuis te bewonderen is, is nog maar de vraag. Voorzitter Willem van der Sloor ..Du jaar heeft Steven de meeste kosten zelf voor zijn rekening genomen. Wij heb ben alleen voor kost en inwo ning kunnen zorgen. We we len nog met of hij volgend jaar zin heeft om terug te komen. We hopen het wel, want hij is uitstekend bevallen. Het is zondermeer een hele fijne jon gen die ook erg goed cricket speelt ^Schiedam Dodelijk —vermoeid, maar ui- ^=terst tevreden kwam ===een jeugd team van - Excelsior '20 za ter dag ^=terug van een cricket- =tour naar Ueckmond- ===uike in Engeland. In ^totaal werden zes ss wedstrijd en af ge- werktwaarvan er —twee werden gewon- S=nen en vier verloren. 55Viermaal kwamen de ^Schiedammers uit te- =gen een vertegen woor- Réizend team uit de re- =£rio, terwijl éénmaal werd aangetreden te- =gen een elftal dat be- =stond uit spelers, die EEE g|jin 1980 en 1982 te gast de Schiedammers waren. Beste batsman werd hê Frank van der Lin- f—den, terwijl Ruud SSBakker tot beste bow- ^=ler en fielder werd uitgeroepen. George =BLeuver kreeg voor =zijn fratsen de 'perso- ^nality a warduitge- reikt. Enige dissonant was =EBhet slechte fielden van de Excelsior- jeugd, hoewel bet =EE o vervolle programma 5=daar ook wel enigs- S zins debet aan was. .Till Deventer Na een korte zo merstop moesten de cricke ters van Exeelsior'20 naar Deventer om tegen het dit jaar teleurstellende Konink lijke UD aan te treden. Bijge staan door twee bussen vol met enthousiaste toeschou wers werd het een aantrek kelijke aangelegenheid, waarin Excelsior tenslotte aan het langste eind trok. Captain Koos Gouka won de toss en koos zoals altijd voor eerst batten. Wim Schewe {18) en Edwin van der Hoeven (13) openden rustig, terwijl Henk Kornet (21) met enkele harde klappen het tempo verhoogde. Bij de lunch was de stand ech ter 70 voor 5 na veertig overs en was er sprake van een lich te paniek bij spelers en sup porters. Na de onderbreking waren het Koos Gouka en Rupert Gomes die een partnership van 110 runs voor het zesde wicket op zetten. Vooral Gomes had er weer zin in en imponeerde met zes prachtige zessen, Gou ka strandde uiteindelijk op 2J verstandige runs. terwijl Go- mes op 84 (ongeveer 2ijn ge middelde du seizoen!) het veld moest ruimen De stand was inmiddels 184 voor zeven en iedereen dacht dat de traditioneel lange en improduktieve staart van de Schiedammers snel aan de lang niet slechte bowlerij van de Deventenaren ten prooi zou vallen. Prima Hans Gouka verbaasde echter vriend en vijand door in slechts drie overs maar liefst 41 runs te slaan. Vooral Bart Lubbers moest het in de laat ste overs ontgelden en werd door Gouka meedogenloos drie maal in één over voor zes ge slagen. Excelsior kwam daar door toch nog op het prima to taal van 228 voor zeven. Het begin van de innings van KUD verliep voor de Schie dammers aanvankelijk vrij moeizaam. Bij de thee was de stand 75 voor twee en hadden de Deventenaren nog uitste kende vooruitzichten op een overwinning. Na de hervatting vielen echter snel de wickets van Carter en Verhoeven, waardoor de stand opeens in het voordeel van Excelsior kwam te staan (114 voor 5). Cees Ruskamp (25 en op stom me manier run out) en Bart Lubbers (17 en onterecht caught behind gegeven) brach ten de spanning terug tn de wedstrijd, maar nadat ook de hevjg tegenstribbelende Mi- chiel Lubbers (37) 2ijn Water loo had gevonden was Ko- n UD op 207 all out. Bij hel fielden viel vooral wic- ketkeeper Henk Kornet op. Hij pakte vijf vangen, waaron der twee schitterende 'diving catches' aan de legside. Helaas liet de fanatieke Kornet er ook twee simpel vallen anders was zijn prestatie vlekkeloos ge weest. Btj het bowlen verrastte de ✓normaal nooit met de bal in actie zijnde Van der Hoeven (3 voor 31 in 7 overs). Ook Char les (3 voor 22 m 15 overs) pak te weer zijn gebruikelijke wic kets. terwijl Gomes (2 voor 44 tn 11 overs) en Hans Gouka (0 voo 45 in 9 overs) deze keer minder'op dreef waren. daad meer een doelloos heen en weer gedraaf, waarin zelfs routnier Leen Warnaar geen lijn kon brengen. SVV's aan voerder moest zich uitsluitend tot z'n defensieve taken beper ken, omdat Koevermans alles deed behalve z'n directe oppo nent in de gaten houden. Om dat de Zeeuwse selectie, met Martin Quist (MEVO) en Ton van de Berg (Bruse Boys) als beste spelers, zeker in de eer ste helft gelijkwaardig was aan de Schiedamse semi-profs, ont spon zich zowaar een échte wedstrijd. De eerste vijfenveertig minu ten kenden dan ook geen dui delijke winnaar. Jan Kroos til de SVV, na een vloeiende in dividuele aktie van 'smaakma ker' Richard Dercks, naar 1-0, maar nog voor rust werden èn Leen Warnaar ên Rob Koe vermans uitgespeeld, zodat Cees Verkaart (Zierikzee) de score nivelleerde. Met Richard Dercks, de fysio-therapeut in spé, is automatisch SVV' beste aanvaller genoemd, De schaar bewegingen riepen herinne ringen op aan twee seizoenen geleden, toen de van oor sprong Hagenaar onder Rob Jacobs een voortreffelijk sei zoen doormaakte. Tweegevecht „Het wordt op rechts een duel tussen Richard en Rob van Hemert", is nog de enige vraag die Ruygrok moet oplossen. „Aan Van Hemert heb ik, denk ik, meer als wij worden teruggedrongen en meer de counter moeten spelen. En Dercks, die heb ik met zijn passeerbewegingen nodig als wij op de helft van de tegen stander spelen". Een open tweegevecht, althans in de ogen van Ruygrok, maar niet langer voor de in redelijke ge tale aanwezige supporters, die de bijna 27-jarige vleugelspits na afloop uitgebreid fêteerden. Na de onderbreking drukte SVV het kwaliteitsverschil alsnog in ruimere cijfers uit. Jan Kroos scoorde nog twee maal, Mark Wotte benutte een strafschop nadat Jeffrey Oost was gevloerd, Oost doelpuntte zelf ook, waarna Harry van Kapel het halve dozijn vol maakte. De debuterende doel man Henk Dirven, nauwlet tend gadegeslagen door de hem bij Sparta voorbij ge streefde Bas van Noortwijk was de volle negentig minuten een geconcentreerde en fout loos ingrijpende doelman. SVV speelde tegen de 'Zeeuwse selectie' in de vol gende opstelling: Henk Dir ven, Ger van der Heide Leen Warnaar, Rob Koever- mans, Jeffrey Oost, Harry van Kapel, Mark Wotte, Jan Könemann, Richard Dercks, Jan Kroos en Leen Swanen burg. ADVERTENTIE Voordeelt Geborduurde vai die zö opge hangen is door de handklare lussen aan de bovenkant, in twee hoogtes, in beige, zolang de voorraad strekt. 50 cm hoog per meter van.7(9avoor 50 cm hoog per meter vanjMKTVoor 2,98 Jan Kroos Richard Dercks Vlaardingen De Maasslui- se judoka Rob Henneveld (tot 78 kilogram) vertrekt op 25 augustus met de Neder landse judoploeg naar het Oostenrijkse Leonding om daar mee te doen aan een groot internationaal toernooi. In de Nederlandse heren- ploeg is ook Vlaardinger Leo van Oosten (tot 95 kilogram) opgenomen door bondscoach Peter Snijders. In de Sporthaile in Oosten rijk komt voorts de Neder landse damesselectie in actie. Karei Gietelink, de keuze heer bij de dames, heeft twee judoka's uit de Waterwegre- gio opgeroepen. Liesbeth Beeks (tot 56 kilogram) en Marjoleine van Unen (boven 72 kilogram) maken de reis Het toernooi is vooral voor de heren van belang, omdat in Je eerste week van sep- tember in Moskou (Rusland) de wereldkampioenschappen judo worden afgewerkt. De volledige slectie ziet er- als volgt uit: Heren: Jo Ge vers (Rosmalen). Rob Henne- veld (Maassluis), Bert Ver hoeven (Udenhoui), Leo van Oosten (Vlaardingen), Wil Wilhelm Cs-Hertogenbosch) en Jan Rapmund ('s-Graven- hage). Dames: Jola Bink (Molenschot). Inge Heuvel mans (Tilburg), Liesbeth Beeks (Maassluis), Chantal Han (Amsterdam), Irene Kok (Tilburg), Martek Blauw (Beilen) en Marjoleine van Unen (Vlaardingen). Vlaardingen Twee tennistalen ten uit deze regio nemen deze week deel aan de nationa le tenniskampioen schappen voor de jeugd. Bovendien zijn zij de enige vertegenwoordig sters van het dis trict Rotterdam in hun categorieën. Het betreft Caroll- ne Vis uit Vlaardin gen en de Schie damse Joke Rit- man, onlangs win nares van een sterk bezet toernooi in Waddinxveen. die op verschillende parken in Maas tricht rechtstreeks tot het hoofdtoer nooi zijn toegela ten. Caroline Vis komt van donderdag 4 augustus tot en met zondag 7 augustus uit in de leeftijds groep tot en met 14 jaar. Zij speelt op de banen van de verenigng Dous- berg in de Limburg se hoofdstad. De 17-jarige Joke Ritman is van vrij dag 5 tot en met zondag 7 augustus aanwezig op park Jekerdal van de vereniging Kim- bria. De Schiedam se tennist in de leef tijdsgroep tot en met 18 jaar. Schiedam Het tennistoernooi van Los Bigotes kende in de D- klasse een uiterst spannend verloop. Twee finalepartijen werden pas na drie sets beslist. In het gemengd dubbel in de D-ldasse had den Miehelle en Dennis de Kond het uitermate moeilijk tegen An nette Stork en Ruud Blok. Het duo De Rond leek na de eerste set (6-1) eenvoudig op de winst af te gaan. Stork en Blok dachten daar echter an ders over en vochten in de tweede set dapper terug- Het werd toen 3-6 en de derde set moest zo de beslissing brengen. Michelle en Dennis de Rond vonden op tijd het ritme terug en zegevierden zo alsnog: 6-2. Het herendubbel in diezelfde klasse was ook al een span nende aangelegenheid, Ger Smit en Theo Maagdenberg moesten tot het uiterste gaan om Peter Grave en Hans van Woerkum het hoofd te bieden. De eerste set ging met 6-4 naar het duo Smit/ Maagdenberg. De tweede set was echter een prooi voor de tegenstander: 3- 6. De derde set was boeiend. Grave en Van Woerkum, in de winter actief als hockeyer bij Asvion, hadden echter net met genoeg in huis om Smit en Maagdenberg te verslaan: 6-3. Sterk In de C-klasse was minder spanning. Jolien van der Lip- pe had totaal geen moeite met Addie Bekker, Het werd een eenvoudige 6-1, 6-1 overwin ning voor Jolien van der Lip- pe. die niet eens tot het uiter- tste hoefde te gaan. Het heren enkelspel werd een prooi voor Steven Veldhoven. Zijn neef Ronald was in de finale niet opgewassen tegen het geva rieerde spel van Steven en verloor de partij. De setstan den waren 6-3 en 6-2. Steven en Ronald Veldhoven toonden zich in het herendubbel het sterkste koppel. Roger Zand vliet en Peter van Lingen wa ren totaal niet opgewassen te gen het doortastende spel van Steven en Ronald Veldhoven. Het werd dan ook een duide lijke overwinning: 6-1 en 6-0. In de D-klasse werd hei dames enkelspel gewonnen door Ani ta Paalvast. Leoniek Mulder kon alleen in de eerste set te genstand bieden (6-4), maar moest in de tweede set lijd zaam toezien hoe Anita Paal vast de partij vastbesloten naar zich toe trok: 6-2. Het gemengd dubbelspel in de D-klassde leverde winst op voor Carla Dallinga en René de Koning. Addie Bekker en Daan Poot werden via twee maal 6-3 naar een kansloze ne derlaag gespeeld. Hans Bijioo won de finale van het heren enkelspel in de D- klasse. Peter Pijpers kon erg lang tegenstand bieden, maar moest met 6-4 en 6-3 de partij toch uit handen geven. De da- Vlaardingen Nu de Rotterdamse Dambond bijna ter ziele is, zal de Vlaardingse Damvereni ging (VDV) zich volgend jaar aansluiten bij het district Den Haag. Den Haag Aan het traditionele toernooi om de Zilveren Bal. dat dit jaar bij HBS wordt afgewerkt, neemt ook het Schiedamse Hermes DVS deel. Op zondag 28 augustus spelen acht ploegen op Craeyenhout. Het 90-jarige HBS komt uit i» poule A met Quick, Laakkwartier en het Rotterdamse Xer xes. HVV, Verbureh, Hermes DVS en een Haags afdeling5' elftal, onder de hoede van trainer Ton Beije, zitten in de an" derte groep Steven Veldhoven was in de C-fina/e. te sterk voor neef. Ronald. mes dubbelfinale was m de eerste set een uiterst spannen de aangelegenheid. Joke van der Most en Carla Damming3 hadden de grootste moeite niet Annette van Stork en maija Blok. De tie-brak bracht uit eindelijk de beslissing in het voordeel van het duo Van der Most/Damminga. De tweede set was vervolgens een forma liteit: 6-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 8