Gemeente schakelt politie in na nieuws over bordeel Woningbeheer vergelijkt prijzen van verhuisfirma's SVV haalt horden weg Taalprobleem staat gezondheidszorg migranten in de weg VLAARD1NGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG EDDBANT Vlaardingen gaat overleg invaliden volgen MC schetst profiel van gemeente secretaris Jongens testen brandblus- apparaat Wielrenner stormt af op bekende miss Geen bezwaarschrift tegen Kelly WATERWEG DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 Schiedam Tankerclea ning is dan wel failliet, maar ,bij SW hangt het reclame bord nog langs het voetbal held. Er is tenslotte voor be taald. Niettemin zal SW binnenkort het bord verwij deren. Er zijn al drie gega digden om de lege ruimte met reclame op te vullen. Tankercleaning (nu eens gezien vanaf de andere kani) zou ook aan geklaagd zijn, als het bedrijf niet fail liet was gegaan. tKfAA. Vlaardingen Het college var» B en W van Vlaardingen heeft veel belangstelling voor de bundeling van gehandicaptenorganisaties, die tot stand komt op initiatief van het Regionale Overleg Revalidatie (ROR), Tijdens de eerstvol gende bijeenkomst van die overleggroep, op 4 oktober, zal een afgevaardigde van de gemeen te als toehoorder aanwezig zijn, zodat de ge* meente op die manier goed op de hoogte kan blijven van deze ontwikkeling. De' gehandicaptenverenigingen willen de bun deling tot stand brengen om op die manier on der andere meet gecoördineerd te kunnen op treden en om een beter contact met de overheid te krijgen. Op initiatief van het ROR is ook in Maassluis en Schiedam een dergelijke bunde ling in een gevorderd stadium. Een aantal maanden geleden ging het Vlaar- dingse gemeentebestuur niet in op een verzoel# van vice-voorzitter De Bruyne van de ANIB m de regio, om een coordinator voor het gehandi captenbeleid aan te stellen. Naar aanleiding van de brief die De Bruyne aan het college en de raad zond beloofden burgemeester en wet houders wel, eventuele initiatieven vanuit de gehandicaptenorganisaties zelf goed in de gaten te houden en zo mogelijk te ondersteunen. ilton aangeklaagd jop watertribunaal Vlaardingen De medezeg genschapscommissie van d< jimbtenaren op de gemeentese "'etarie in Vlaardingen is al iel na het bekend worden ran het afscheid van gemeen d-secretaris Nico Duinkerken ;et een profielschets voor zijn volger gekomen. Hoewel luinkerken pas per 1 januari pfeggaat, heeft de medezeg- [enschapscommissie nu al laar wensen ten aanzien van Ie nieuwe functionaris ken aar gemaakt. Volgens de me dezeggenschapscommissie zou ie nieuwe secretaris een rui- ae ervaring moeten hebben lp bestuurlijk gebied, en ook mu hij minstens 40 jaar moe Jen zijn, Wel is in de profiel chejs vermeld, dat aan die fceftijdsgrens niet al te scherp loeft te worden vastgehouden. medezeggenschapscommis- ie wil naast het indienen van 3e profielschets nog meer in- yloed hebben op de benoeming ran de nieuwe secretaris. In sen brief aan het college van B «i W heeft de commissie de verwachting uitgesproken, dat er één selectiecommissie zal Worden ingesteld, waarin de medezeggenschapscommissie graag vertegenwoordigd zou yillen zijn. Het college van B salW heeft nog geen besluit en'cmen over dat verzoek. Jatjgebeurt pas op 23 augus tus;-wanneer tijdens de colle- eyergadering over de opvol- ing Van Duinkerken zal wor- «Cgesproken. «middels wordt steeds duide- lip&Ö" dat mr. Franken, hoofd £an*de afdeling juridische en t&inetszaken op het stadhuis Mi hl geruime tijd loco-secreta- ös,' zeker niet de enige kandi daat is voor de vacature die per 1 januari ontstaat. Er 2ijn wk andere afdelingshoofden die een goede kans zouden ^aken. Een van hen is A. van jeuzekom, chef-financién. van Beuzekom zou volgens sorpnügen op het stadhuis zelfs nieér kans maken dan Fran* omdat de loco-burge meester over enkele jaren al aar|,2ijn pensioen toe is. VJaardingen Twee Vlaardingse jongens van *3 en 16 jaar hebben gis termiddag het brandblu- s^pparaat van een win kel' aan de Prins Hen drikstraat getest ze hadden inge weken in het gebouw stookten ze daar een yjtortje, dat ze zelf weer blusten. De brandblusser .werkte gelukkig goed, ?odat er geen ongeluk je van kwamen. De konden nog inbre ken in een kleuterschool de zelfde straat voor- oat zij door de politie in fle kraag werden gegre- ïjeo. Na verhoor konden Weer naar huis. Schiedam Nu Tanker- cleaning failliet is, is Wil- ton-Fijenoord het enige be drijf ten noorden van de Nieuwe Waterweg, dat is aangeklaagd op het inter nationaal watertribunaal dat van 3 tot 7 oktober in Rotterdam wordt gehou den. De Wilton-directie be raadt zich op haar verdedi ging- De dok- en scheepswerf is aangeklaagd wegens het lozen van giftige PCB's in de Wiltonhaven en de Nieuwe Water weg. PCB's zijn kankerverwekkende polychloorbifenylen, die als afvalpro duct ontstaan bij chemische chlorerin- gen en die chemisch en biologisch zeer slecht af te breken zijn. PCB's gelden als sterk milieuvervuilend en bedrei gend voor de volksgezondheid. Als Tankercleaning nog bestaan had, was dit bedrijf ook aangeklaagd op het internationaal watertribunaal, dat voor al georganiseerd wordt door de landelij ke vereniging tot behoud van de Wad denzee, De relatie met de Nieuwe Wa terweg ligt voor de hand: het kanaal mondt uit in de Noordzee en vervuilen de stoffen komen via de golfstroom bij de Wadden terecht. De Wilhelminahaven is zeer sterk ver vuild door de activiteiten van het tank schoonmaakbedrijf Tankercleaning. Ook de Wiltonhaven is ernstig veront reinigd. Wilton-Fïjenoord heeft de pro vincie gevraagd het slib uit deze haven op het golfterrein op haar grondgebied te mogen storten. De ondernemingsraad was hedenoch tend niet bereikbaar voor commentaar op de 'dagvaarding' voor het watertri bunaal, waar nog acht andere Neder landse bedrijven en enkele Belgische en Duitse bedrijven gevraagd zijn zich te verantwoorden. Tankercleaning (nu eens gezien vanaf de andere kant) zou ook aangeklaagd zijn, als het bedrijf niet failliet was ge gaan. Vlaardingen Drie jaar denkt de gemeente Vlaardin gen nodig te hebben om via een voorlichtingsproject de ge zondheidstoestand van de 2600 Turken en Marokkanen, de grootste groep migranten, te verbeteren. „De migranten dienen opti maal gebruik te maken van de gezondheidszorg in Neder land", is de stelling van de ge meente. Dat dat nog niet ge beurt is, zo staat in het project plan, zowel aan de migranten als aan de gezondheidszorg te wijten. Na drie jaar worden de ervaringen met het project te boek gesteld, zodat ook andere plaatsen daar hun voordeel mee kunnen doen. Taalproblemen en het verschil in culturele achtergrond bre ken zowel migranten als art sen steeds weer op. Met ge bruikmaking van de moderne media en tolken kan daar veel aan gedaan worden, zo staat in het plan. De nadruk wordt ge- Driejarenplan moei verbetering brengen legd op het kweken van we derzijds begrip en het overdra gen van kennis. In de praktijk is dat niet zo eenvoudig, weet de gemeente. „Eerdere pogin gen van vrijwilligersorganisa ties in Vlaardingen hebben dat aangetoond." Het voorlichtingsproject moet langer dan een jaar duren, om dat anders het effect alweer snel zou wegebben. De ge meente verwacht dat de ken nis na drie jaar zo zal zijn ver spreid, dat gezondheidszorgers en vrijwilligers voldoende we ten om zelfstandig door kun nen gaan met het geven van voorlichting aan buitenlan ders. Een projectgroep, waarin des kundigen op het terrein van gezondheid, de cultuur van migranten, onderwijs en voor lichting zitten, gaat het plan verder uitwerken. Wielersport van de bovenste plank schotelden de na tionale topama- teurs het massaal aanwezige pu bliek gisteren voor tijdens de ronde van Maas land. Het was een keiharde wed strijd met veel uit looppogingen, die desondanks ein digde in een mas sasprint. Axel Hermans was de rapste van het hele gezelschap. Hij kon na afloop de kussen en bloemen van miss Beatrix (toevallig zijn eigen vrien din) in ontvangst nemen. Schiedam Het interna tionaal meubeltransport Dirk van Geyl Zoon stoort zich niet aan een in- formatiekrantje van de gemeente Schiedam, waarin het gemeentelijk woningbeheer de prijzen van twee verhuisbedrijven met elkaar vergelijkt. In het staatje komt Van Geyl er flink wat duurder van af. Volgens de voor een gemeente nogal ongebrui kelijke prijsopgaaf is het verhuis- en transportbe drijf Wim van Dijke aan merkelijk goedkoper. Van Geyl kijkt er niet van op. „Wij kunnen wel tegen een beetje concurrentie," zegt een woordvoerder in de Groenelaan. „Onze prijzen zijn inclusief BTW en ik heb zo'n vermoeden, dat Van Dijke exclusief rekent Dat vertekent wel het beeld," al dus Van Geyl. Van Dijke, hiernaar ge vraagd, weigert zijn eigen prijzen te bevestigen. Ge vraagd naar de BTW-bereke- ning antwoordde een woord voerder in het kantoor aan de Jan Steenstraat vanoch tend: „Dat weet ik niet. Vraag maar bij de gemeente. Jan Rap en zijn maat kan mij daar wel naar vragen," Bij de gemeente kon men er vandaag geen antwoord op geven. Ambtenaar Roijers, die de prijzen vergeleken heeft, was iuist vandaag vrij. Het informatiekrantje van de gemeente was gericht aan de bewoners van de bejaarden flats Emma en Nieuwland, die momenteel worden gere noveerd. De galerijen wor den bij de woningen getrok ken. Veel bewoners van de Nieuwlandflat hebben al ge vraagd, of zij door kunnen schuiven naar de Emmaflat, die iets dichterbij diensten centrum 4 Molens staat en een mooier uitzicht heeft. Dat moet mogelijk zijn. Met het oog op de renovatie wa ren al zoveel leeggekomen woningen open gehouden, dat je alle bewoners van de twee flats wel in één flat kwijt zou kunnen, aldus Van Geyl. Dat maakte het ver huizen ook minder aantrek kelijk, bekent hij. Als er nu meer werk aan had vastgeze ten, had een meer voordelige offerte kunnen worden ge daan. Van Geyl vindt het niet bij zonder, dat de gemeente de prijzen vergelijkt. „Door gaans doet een bewonersver eniging het, nu toevallig de gemeente. Daar kunnen wij wel tegen. Je moet het zo zien: de één gaat voor tien gulden lekker eten, de ander voor twintig. En die twintig gulden is dan geen wegge gooid geld." Schiedam Bij de gemeente Schiedam heeft niemand een bezwaarschrift ingediend te gen het plan van de Rotter damse horeca-ondernemer J, Janko, beter bekend als 'Kel ly', om aan de Lange Haven een café-bar en restaurant te gaan exploiteren. Volgens Schiedamse zaken lieden, met wie deze Joego slaaf contacten heeft gehad, was zijn opzet om boven het eethuis ook een gokruimte en bordeel te beginnen. Een gemeentewoordvoerder reageerde gistermiddag hoge lijk verbaasd op dit bericht en zag er aanleiding in om meteen contact op te nemen met de afdeling bijzondere wetten van de Schiedamse politie. Binnen een kwartier was daarna al de Rotterdam se politie bezig inlichtingen te verzamelen over de hore ca-ondernemer, die ook in de Maasstad al sexhuizen zou beheren. Tot dusver had de politie vol gens een woordvoerder al leen kennis genomen van een 'gerucht' dat Kelly plan nen had om illegaal gokruim te te* creeren. De door Kelly benaderde zakenlieden be vestigen dit. Zij zeggen, dat de Joegoslaaf speelde met het idee om op de eerste etage e^p goktent te beginnen en op de tweede etage 'knusse kamertjes'. Annonce Juist gistermiddag liep de termijn af, waarop bezwaar schriften konden worden in gediend tegen het plan van Kelly oftewel Janko. Het verbaast de gemeentewoord voerder eigeplijk, dat, als die geruchten op de Lange Ha ven al langer gingen, nie mand protesteerde tegen Kelly's plan. Al een maand geleden heeft de gemeente namelijk een annonce ge plaatst in Het Nieuwe Stads blad, terwijl de aanvraag ook gepubliceerd werd in de in- formatievitrines van de ge meente, De buurtbewoners hebben zelfs bericht gekre gen van de gemeente over het plan voor een eethuis. Vermoed wordt echter, dat de bewoners en bedrijven aan de Lange Haven gewoon het idee hadden, dat er op de hoek van de Vismarkt niets meer dan een restaurant zou komen. En omdat er voor heen al een restaurant was gevestigd, zag men er ver moedelijk geen kwaad in, zo veronderstelt de gemeente nu. Het had er tenslotte de schijn van dat de Lange Ha ven BV, die het hoekpand huurt van Otter Holding BV, de zaak opnieuw wilde on derverhuren, zoals immers al eerder het geval was, toen er nog het exclusieve speciali- teitenrestaurant van Hans Abel zat Deze Abel is ook de eigenaar van het Kasteel van Rhoon. Gisteren werd bekend, dat drankenhandel Janse Zoon aan de Nieuwstraat heeft ge weigerd in te gaan op een verzoek van Kelly om samen te werken. Janse was ge vraagd de drank te leveren. Maar de drankenhandelaar vond het zaakje verdacht, zegt hij. „Die man had 2ulke spastische verhalen, daar had ik .geen centje vertrouwen in," aldus de neer Janse. De bewonersvereniging Schie- dam-Centrum is hem hier dankbaar voor. Elke stap in de richting van sex in de bin nenstad zou de vereniging doen huiveren, aldus een woordvoerder. Dat is directeur Klein van Otter Holding BV met hem eens. Op zijn last heeft Kelly inmiddels de sleutels van het hoekpand moeten terugge ven aan makelaar Nico van der Laan. Ondernemer Jan ko is de toegang tot het ge bouw ontzegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1