I BOTTERDAM 91 1 Padvïndsters blussen Belgische bosbrand Rotterdam krijgt muzikant enwinkel Tien mensen gepakt voor brandstichting la i cü m-m Botterdam koopt 15 'tweedehands' wisselwoningen 2?5 AAP SLAAT WEER TOE Jubileumboek voor jarig Feyenoord ter meulen 4* ROTTERDAMS NIEUWSRLAD Hulp- en informatie centrum voor niet- klassieke muziek Biljart- centrum gedeeltelijk uitgebrand Geluids apparatuur gestolen Alpinisten op PTT-gebouw Niet zwemmen in Oude Maas Rode Kruis- winkel in nieuwe 'bieb' Alle goede dingen bestaan in drieën. l: I; I' I - 13 I I I I J u\v Rotterdams Nieuwsblad maandag KZ.'SW8Y/RW/S augustus 1983 ■jvw.' .my;. Rotterdam Acht meis jes van de scoutinggroep Hillegersberg hebben tij dens hun zomerkamp in het Belgische dorpje Wy~ ompont (5 kilometer van Tenneville) geholpen bij het blussen van een bos brand. Toen de eigenaar van een kaal gekapt stuk bos een helling wilde schoonbranden, greep het vuur door de grote droog te zeer snel ora zich heen en in tien minuten tijd stond een groot deel van de heuvel in lichterlaaie. De acht padvïndsters (sher pa's, oftewel meisjes van 14 tot 16 jaar) waren op de fiets, in bikini, onderweg om te gaan zwemmen toen zij in de verte grote rookwolken za gen. Twee scoutingleiders zijn onmiddellijk met de auto naar de brand toegereden, waar zij tegelijk met de Bel gische brandweer aankwa men. Even later arriveerden ook de acht meisjes en drie leiders van de verkenners- groep, die meteen aan de slag konden bij het bestrijden van de vuurzee. Op dat moment waren slechts twee Belgische brandweermannen bij het vuur aanwezig. De rest was onderweg met een derde wa gen blijven steken en kon pas later aan het werk. De padvïndsters, die twee keer per jaar oefenen in het blussen van branden, hebben geholpen met het uitrollen van de slangen en het op af stand houden van nieuwsgie rigen. Vooral dat laatste be-, zorgde de meisjes handenvol" werk. Scoutingleider I. Baart; Talloze campinggangers en dorpelingen uit de buurt wa ren met fototoestellen \op de vuurzee afgekomen en liepen de vuurbestrijders voortdu rend voor de voeten. Een omstander schopte per onge luk een waterkoppeling los, waardoor de veertienjarige meisjes zonder water tussen de rook en de vlammen kwa men te staan." Tijdens de brandbestrijding dreigde nog even een con flict. Baart: „Onze leiders wa ren woedend op de volwasse nen die slechts toekeken en de meisjes het zware werk lieten doen." Samen met de Belgische brandweer hadden de pad vïndsters het vuur binnen een half uur a drie kwartier onder controle. Met het na- bluswerk erbij heeft de gehe le operatie ruim vier uur ge duurd. Hoewel er ruim vier hectare kreupelhout in vlam men was opgegaan, was de eigenaar van de grond zo dankbaar dat hij de kloeke vuurbestrijders beloonde met vier kratjes bier. Hoofdredacteur G.A. de Kok biedt het jubileumboek aan, dat deze krant in samen,vor- jkmg rr.et de sportclub Feyenoord samenstelde. geschenk in<_de vorm van een scheepsraam, ter wijl het stadion Feyenoord de sportclub twee loketten schonk. Vertegenwoordigers van het bondsbestuur van de KNVB en van de afdeling Botterdam boden Feyenoord twee RVB-vlag- gen en een Delftsblauw bord aan. Rotterdam Feyenoord vierde zaterdag in de Rustburcht het 75-jarig bestaan met een cruk bezochte receptie. Het bestuur kreeg een groot aantal geschenken en namens deze krant over handigde hoofdredacteur G.A. de Kok het jubi leumboek, dat het Rotterdams Nieuwsblad in samenwerking met de sportclub Feyenoord tot stand bracht. De ereleden, onder wie Puck van Heel, Coen Moulijn cn Jan Visser, overhandigden een fraai In zijn slotwoord zei sportclub-voorzitter Joop an Rijswijk de absentie te betreuren van de le den van het sectiebestuur betaald voetbal. Rotterdam Door tot nu toe onbekende oorzaak is in de nacht van zaterdag opzondag biljartcentrum Groot Weena in de Klp- straat gedeeltelijk uitge brand. jDelbrand, omstreeks vier uur in de ochtend opgemerkt door omwonenden, vernietigde de grote bar en het restaurant Door snel ingrijpen van de brandweer bleef de schade 'voor de grote biljartzaal, waar- in^zich zestien biljarts hevin- den, beperkt tot roetaf zetting. Dé keuken en de snooker- room liepen geen schade op. Slagnatie bij de afwerking van geplande officiële biljartge beurtenissen veroorzaakt de brand niet. De jaarlijkse arbi-- iersbijeenkomst op maandag 22 augustus en het drieban- lentoernooï om de Topsport- Sbtboom trofee waarmee op 25 augustus het seizoen in Rot terdam officieel wordt geo pend gaan normaal door. Ereklasser Piet de Jong, de ei genaar van het biljartcentrum, ferikt ongeveer tien dagen no- lig le hebben om de zaak weer te kunnen openen. „De kleine aar is gelukkig onbeschadigd (ebleven en de keuken kan ven eens weer direct functio neren. De zaal dient echter ?rondig gereinigd te worden." Rotterdam Naast de Centrale Discotheek bij het Doelengebouw komt volgende maand een muzikan tenwinkel. Niet-klassieke muzikanten kunnen daar terecht voor informatie, hulp en adviezen over niet- klassieke muziek als pop en jazz. De muzikanten winkel wil het popklimaat in Rotterdam verbete ren op niet-commerciële basis. De winkel krijgt een vacaturebank, waar bands die spelers zoeken en andersom, terecht kunnen. Verder beschikt de winkel over podiumlijsten, bandlijsten en lijsten met voorzie ningen als PA-verhuur, oefenruimtes, .studio's en muziek winkels. Rotterdamse bands kunnen hier bovendien informatie krijgen over het zelf uitbrengen van platen en cassettes en over niet- klassieke muziek in het algemeen. De muzikanten win kei gaat za terdag 3 september open. Tus sen 14.00 en 17.00 uur zijn er optredens van een aantal bands, waaronder Pant!-Pant! en de Federation ol Music Rythmmaehine, bestaande uit vier drummers en vier percus sionisten. De muzikantenwinkel is een initiatief van de Rotterdamse Kunststichting en zal voorlo pig onder deze instelling blij ven draaien, tot men zelfstan dig verder kan. Om een duide lijk beeld te krijgen van de popconcerten en andere niet- klassieke activiteiten in Rot terdam, komt er een uitgebrei de concertagenda, die onder deel gaat uitmaken van het nieuwe 'Uit Rotterdam', een twee-wekelijks uitgaansblad dat ook in september zal ver schijnen. De nieuwe muzikantenwinkel zal naast zakelijke adviezen over contracten, belastingen, Buma-Stemra tevens platen en cassettes verkopen van non- cotnmercïele labels. Het ligt in de bedoeling om musici de ge legenheid te geven lid te wor den van de muzikantenwin kel, zodat zij invloed kunnen uitoefene op de gang van za ken. Demuzikantenwinkel komt op het Schouwburgplein 58 en is op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend, donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. {terdam -Rotterdam heeft vijftien wissel woningen overge nomen van de gemeente Leiden. De houten onderkomens wor den gebruikt voor de renovaties in Spangen en het Oude Noor- oen. Jan deze vijftien woningen komen er zeven in het Burgemees- Rooshofje in het Oude Noorden te staan en acht in Spangen, ^Woningen zijn zes jaar oud. De levensduur wordt geschat op '■''Jkïen jaar. Volgens een gemeentelijke woordvoerder verkeren e huizen in goede staat. rijk heeft onlangs besloten dat Rotterdam geen nieuwe wis- ^Iwonïngen meer mocht aankopen. Maar omdat Leiden de hui- Zfnoyer had, is men akkoord gegaan met de aankoop van deze cu e woningen. Anders waren de wisselwoningen naar de 5tooP gegaan. Rotterdam Uit een winkel aan de Zijpe is voor veertien duizend gulden geluidsappara tuur gestolen. De toegangsdeur, van de winkel was geforceerd ADVERTENTIE Nü kopen... Wat een voordeel, deze prach tige witte fantasiestore in di verse dessins en met een hoogte var» 150 cm voor slechts 180 cm van ^JS^Voor 3,50 fWl p-i rm-t! Rotterdam Een loslo pende aap heeft zater dag nogal wat opschud ding veroorzaakt op de Oude Binnenweg. Het dier viel voorbijgangers lastig en beschadigde verschillende voorwer pen. De beschonken ei genaar weigerde het dier aan te lijnen. Hij is door de politie aange houden. Een voorbij ganger zag kans de aap te vangen en aan de po litie over te dragen. De eigenaar heeft een pro- ces-verbaal gekregen omdat hij een gevaarlijk dier niet onder toezicht heeft gehouden. Al eerder zorgde dezelf de aap voor opschud ding. Ongeveer drie maanden geleden beet het ontsnapte dier een voorbijganger op de Vlietlaan en vernielde het de etalage van een schoenenwinkel. Om de aandacht te vestigen op het feit dat in Rotterdam geen oefen mogelijkheid is voor bergbeklimmers, hebben twee Rotterdammers zaterdagmiddag het PTT-gebouw aan de Binnenrotte beklommen. Hun actie trok veel bekijks. De gewaarschuwde politie sommeerde de klimmers naar bene den te komen waaraan zij gevolg gaven. Zij kregen beiden een proces-verbaal. Enkele maanden geleden werd om de zelfde reden een kerktoren aan Het Hang beklommen. Rotterdam De politie van Rotterdam en Amster dam heeft in totaal tien mensen aangehouden voor brandstichting. In Rotterdam werden zater dagnacht een 25-jarige man en een 18-jarige vrouw aangehou den, die ervan worden ver dacht een woning aan de Nieo- laas Zasstraat in brand te heb ben gestoken. De op de tweede etage gelegen woning en de zolderetage brandden geheel uit. Getuigen hadden gezien dat een man kort voor de brand het pand verliet en we grende met een jerrycan in zijn hand. Vrijdagnacht had de politie al een 25-jarige Rotterdammer aangehouden, die ervan wordt verdacht even tevoren brand te hebben gesticht in een wo ning aan de Beukelsdijk. De dader zou op twee plaatsen de vloerbedekking hebben aange stoken. Een omwonende had de man de woning zien bin nengaan en de politie gewaar schuwd. De Amsterdamse politie hield zeven jongeren aan, die diver se branden hebben gesticht m het oostelijke stadsdeel. De verdachten varieerden in leef tijd van 16 tot 21 jaar. De branden richtten voor vier tot vijf miljoen gulden schade aan. De jongelui hebben bekend. Ze verklaarden dat het allemaal voor de lol en de gein was ge daan. aldus een politiewoord voerder. Een van de panden waar brand is gesticht, is dat van de papiergroothandel Proost en Brandt in de Grote Wittenbur- gerstraat in Amsterdam. Rotterdam De be volking wordt afge raden te zwemmen in de Oude Maas. Een onderzoek van rijkswaterstaat naar de toestand van het water van de Oude Maas zegt dat de ri vier ongeschikt is als zwemwater. De Oude Maas bevat voortdu rends ziekteverwek kende salmonella- bacteriën, afkomstig uit het ongezuiverde rioolwater, dat nog op diverse plaatsen in de rivier wordt geloosd. Ook gezien de stroomsnelheid en de drukke scheep vaart is zwemmen in de Oude Maas ge vaarlijk. Rotterdam Het Rode Kruis heeft er in de nieuwe ge meentelijke biblio theek een winkeltje bij gekregen. In dat winkeltje, dat te vinden is in de uit- leencentrale op de begane grond, zijn welfare-artikelen te koop. De spullen zijn gemaakt door vrij willigers van de hul porganisatie. Het winkeltje was een cadeau van het gemeenlebelsuur ter gelegenheid van de dertigste veijaardig van het welfare- werk in Rotterdam, Dat was oktober vo rig jaar. De openingstijden van de winkel zijn vrijwel gelijk aan de uren, waarop de bi bliotheek open is. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor hef aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. Noteer m.i.v van het Rotterdams Nieuwsblad als nieuwe abonnee Naam— Adres_ Postcode/Plaats_ Beiaald wordt O per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een set tennisballen naar: Naam— Ad res Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Rotterdams Nieuwsblad, Antwoordnummer 834 3000 VB Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 9