WATERWEG Politie Maassluis gaat verbouwen Passage vooral probleem door armoede achterland AGENDA SPORT Loterij moet Maassluis uit de problemen helpen Green Eagles eerst thuis ACHTERGROND PW*.'!. Reserves moeizaam SPORTAGENDA Extra activiteiten op bouw speelplaats Eten bij Aad BenW stellen half miljoen beschikbaar gpmf '&M, li mmm Geen muziek in koffiehuis Nieuwbouw dringende noodzaak mm Hermes DVS oefent tegen VFC Schiedam donderdag Charles en Gomes komen weer terug Vlaardingen De bouwspeel plaats aan het Boerderijpad. in het wykpark van Holy-Cen- irum aan de Amsterdamlaan, is de komende weken extra aantrekkelijk voor de vakan tievierende jeugd. Tijdens de laatste drie weken van de va kantie is er elke dag wat ex tra's te doen: activiteiten met een gevarieerd karakter. Elke dag wordt om elf en om drie uur een jeugdfilm ge draaid in de wagon op de bouwspeelplaats Leden van de vriendenkring van de bouwspeelplaats hebben gratis toegang, anderen betalen een kwartje om binnen te mogen. Morgen kunnen de kinderen vanaf twee uur meewerken aan het Grootste Schilderij van Vlaardingert. dat op het Haring- en Bierfeest tentoon gesteld zal worden. Op de bouwspeelplaats zijn oude deu ren neergezet, die door de jeugd beschilderd kunnen worden. Donderdag is er kinderdisco op het terrein van de speel plaats. Vanaf twee uur speek de discotheek 'De swingende papagaaien'. En vrijdag kan men vanaf hetzelfde tijdstip knutselen. Ook volgende week en de week daarop zijn er dagelijks bijzondere activiteiten op de speelplaats. De bouwspeel plaats is geopend van tien tot vier uur. Vlaardingen Aad Zouten dijk. organist van Grote Kerk jn Vlaardingen, geeft donder dag II augustus een lunchcon cert op het orgel van de kerk. Hij speelt een bewerking van Psalm 119 van Anthom van Noordt, de 'Aria met variaties* van Joost Boutmy, 'Batalha' van een onbekende Spaanse componist, de 'Cromorne en taille a 2 parties', 'Dïaloque' van Nicolas de Grlngny en tenslotte een improvisatie. Het concert begint om kwart voor een. Maassluis Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat zal het politiebureau in Maassluis eind van dit jaar of begin volgend jaar een verbouwing ondergaan. Het gaat om de aanpassing van een aantal voorzieningen op de benedenver dieping van het bureau aan de Westlandseweg. De belangrijkste aanpassing houdt verband met de meidtafel van de politie: het communicatiecentrum met de buitenwacht en met de politicmensen op straat. De meidtafel is inmiddels al vele jaren in gebruik, en is daarom hard toe aan een grote opknap beurt. Belangrijke delen van de apparatuur zijn aan vervanging toe: met name de telefoonverbindingen die op de meidtafel uit komen zijn met zo modern meer. De bedoeling is, dat de meldkamer meteen wordt verplaatst. Achter de huidige meldkamer zit een ruimte, die voor dat doel zal worden aangepast, Het maken van een nieuwe meldkamer en het vervangen van bepaalde delen van de apparatuur zal het grootste deel van het ter beschikking zijnde bedrag opslokken. Los van deze werkzaamheden moeten nog wat andere verbou- wmkjes worden uitgevoerd. Zo zal een ruimte die momenteel in gebruik is als rustkamer voor het politiepersoneel dusdanig wor den aangepast, dat de kamer ook gebruikt kan worden bij grote calamiteiten. Vanuit dat 'crisiscentrum' kan bij grote ongevallen en andere problemen in de gemeente los van het normale ver keer in de meldkamer de hulpverlening gecoördineerd worden. Met de verbouwing zal ook worden voorzien in een extra spreekruimte voor het publiek. Daarnaast moeten de toiletten worden aangepast. Er moeten ook wat werkzaamheden worden uitgevoerd op de binnenplaats van het politiebureau. De zaak verzakt daar nogal eens, terwijl ook het hekwerk en de fundering onder handen moet worden genomen. Er komt tevens een beveiliging met vi deocamera's, zodat in de meldkamer via monitoren de binnen plaats in de gaten te houden is. Niet alle werkzaamheden zullen in één keer uitgevoerd kunnen worden. Bepaalde onderdelen zitten in de tweede fase: die zul len pas op een later tijdstip kunnen worden uitgevoerd omdat het krediet dat B en W nu hebben goedgekeurd niet toereikend is om alles tegelijk aan te pakken. Schiedam Zelfs als de Passage helder wit geverfd zou worden; zelfs als alle winkeliers hun eigen ge vels zouden opknappen; en zelfs als alle vloertegels weer zouden gaan glim men (wat volgens bedrijfs leider John van Uffelen van het Passagetheater niet meer het geval is ge weest sinds het schoon maakbedrijf Gom over schakelde op een machi ne); en zelfs als er bij de trap naar het Broersveld een roltrap bijkwam zou dan de loop er weer in ko men? Dat is de vraag De winkeliers van de Passage, die zich uit eindelijk maar verenigd heb ben. kampen al jaren met het probleem dat de overdekte Winkelgalerij in het hartje van Schiedam optisch doodloopt. Wie vanaf de Broersvest bin nenkomt. kijkt daar waar de trap naar beneden duikt tegen een glazen wand aan: alsof daar niets meer te zoeken is. Passage zou er hier wat aan trekkelijker uit kunnen zien. Maar de doorsnee-Schiedam mer zou zich door zulk een be trekkelijk simpel uit te voeren opknapbeurt niet laten foppen. De Passage is geen probleem, dat op zichzelf staat. Het is vooral de verpaupering van het 'achterland* - het Broers veld. de Blauwe Steeg, het Groenendal, het Herenpad waardoor zo weinig mensen geneigd zijn Passage helemaal door te lopen. De meesten ne men alleen een ijsje bij Rico Belfi of lopen nog door naar Mereurius. het nieuwe bruids huis van Thomas en Caroline of de .snuisterijen zaak van Keyzer, maar de neiging is er al nauwelijks om aan het eind van de galerij te gaan kijken welke programma's er in het Passagetheater komen. Dat achterland: in het verle den is er al vaker over gespro ken om hier een publiekstrek ker te creeren. Dat zou een parkeergarage kunnen zijn (compleet mei loopbrug over hel Broersveld) of een waren huis. en het bontste voorstel om Passage aantrekkelijker te maken wis een peperdure verlenging van de overdekte galerij, dviars door internaat De Uitkijk heen. naar de Hoogstraat, tot acn de afrol bij de Lange Achterweg. De Schiedamse gemeenteraad be sloot daartoe in 1974, maar is inmiddels wat dit punt betreft wijzer geworden. Toen enkele' jaren geleden het mini-Zuid plein met onder anderen Bas m&kf 'rl Passage: probleemkindje door verwaarlozing van de bin nenstad. van der Heiden zich aan het Broersveld vestigde, heeft men te gemakzuchtig afgewacht of de verwachte toestroom van klanten misschien Passage zou kunnen helpen. Het bleek on voldoende. Champs Blysées Met de feestelijke heropening van de Broersvest volgende ma"ad en met het vijftigjarig bestaan van de Passage in het vooruitzicht hadden de winke liers, die in de galerij hun zaak hebben, graag een bescheiden renovatie tegemoet gezien, uai is uitgesteld, konden zij m de krant lezen. Het moet voor deze winkeliers, maar ook hun collega's van het Broersveld, erg moeilijk te verteren zijn hoe de Broersvest alleen maar door Kor Kegel mooier is geworden, zonder dat er ook maar een baksteen of straattegel verbetert aan hun eigen plek. Juist de hero pening van de Broersvest maakt de armoe op het Broers veld schrijnender. Passage mag daar, optisch doodlopend, nogal verloren tussenin benge len. Een lofwaardiger functie heeft Passage momenteel niet. Juist daarom doet het vreemd aan, als het gemeentelijk wo- ningbeheer. dat zich al jaren schuldig maakt aan achterstal lig onderhoud, er een excursie aan waagt naar Parijs om hier naar voorbeelden voor een re novatie te zoeken. Men heeft gehoord, dat er bij de Avenue des Champs Elysées twee gale rijen zijn die ook optisch dood liepen (namelijk met een bocht erin. waardoor je het andere uiteinde met meteen ziet) en waar de Panjse overheid toch de loop weer in kon brengen. En dat sprak het womngbe- heer (onder ver an'woordelijk heid van wethouder Zijdeveld) aan. Op naar Parijs. Nu is Schiedam Parijs niet. Wie met ontzettend veel goede wil de Broersvest zou willen vergelijken met de Champs Elysées, en de Passage m Schiedam met de Galerie Ely sées de Boetie of de Passage Mangnan, en bovendien de Koemarkt en zijn klok met de Place Charles de Gaulle en zijn Are de Triomphe. en des noods ook nog de Hoogstraat met de Avenue Montaigne of de Avenue Marceau. die mag er toch niet voetstoots*van uit gaan dat dan ook het Broers veld wel zal lijken op de Rue de Ponthiuu of de Rue Fran cois Ier. En de Lange Haven is de Seine niet De omstandigheden zijn wel wat anders. Parijs heeft om hei voorzichtig te zeggen iets meer mogelijkheden. De func tie van een straat, ook al is dat een Passage, is dan heel an ders. Als het gemeentelijk wo- ningbeheer nu naar Parijs gaat om hier te zien hoe de loop m zo'n galerij wordt gebracht, toont men hiermee aan dat men het probleem-Passage te veel als een losstaand feit ziet. Passage is een probleem van het hele achterland. Als het Broersveld aantrekkelijker was, zouden er wat meer men sen doorheen lopen. Het zal toch niet zo zijn. dal hei wo- nmgbeheer de pretentie heeft om van de hele Schiedamse binnenstad een stukje Licht stad te maken, met alles erop en eraan, dus met de Plantage als een Jardin des Tutleries? Het wonmgbeheer wil ook nog even m Antwerpen kijken naar met de Passage vergelijk bare winkelgalerijen. Laat men met vergeten deze even helemaal door te lopen om het 'achterland' te bezien. Waar Passage echt wat aan heeft, is een opwaardering van het Broersveld. Misschien willen de Schiedammers op zondag ochtenden dan weer eens gaan flaneren door dit stukje stad. Vroeger gold dit als voornaam. Schiedam Burgemeester en wethouders hebben afwijzend beschikt op een verzoek van horeca-ondernemer H. Baran om een muziekvergunning voor het koffiehuis, dat hij in de Grocnelaan wil beginnen. 8 en W hebben geen bezwaren tegen het koffiehuis zelf, maar muziek zou de omwonenden storen. Baran begint zijn zaak in de leegstaande winkel van loodgieter Coert Schwager- mann. Oinsdag 9 augutlu* Ahoy' complex: og 30-16 30 Jeugdland, va- Kanliemanileslalle Zuidorpark en Eemhal Ahoy". 09 30-16 30 Sportsoos. vekantiema- mlesiatiB Jazzcafé Dizzy: 22 00 Free Fair Woensdag 10 augustus Ahoy' complex: 09 30-16 30 Jeugdland, va- kantlemanifeslatie Zmderpark en Eemhal Ahoy': 09 30-16 30 Sportsoos, vakaniieme- rufestatie Dellseplein: 09 30, vertrek van rondvaarlfius Parkeerterrein Ahoy': 13 00- 23 00 mtdxomerfestlva! Lunapark/Kermis- /Markt Hoekilee, Haak van Holland: 16 00. Bassie Adriaan Ir» de 'Sprookjesland Theatershow' Bioscopen Alhambra 1: 'De Lift'(16) dag 200-7 IS en 9 30 u zo 1 30. 4 00. 7 15 en 9 30 u Al hambra 2: 'Sophie's Choice" (16) dag B 15 u Calypso 'Fiashdance' (all dag 2 00- 7 00 en 9 30 u zo 130. 4 00. 7 00 en 9 30 u Calypso Sz 'Merry Christmas mr Lawren ce' (16) dag 1 45-6 45 en 9 15 u zo 1 15. 3 45. 645 on 9 iS o Calypso 3; 'Night Slufl" (al) dag 2 00, 7 00 en 9 30 u zo 1 30. 4 00. 7 00 en &30 u Centraal: 'n schot In de roos' (18) dag 12 15. 2 00. 3 45. 5 30. 7 15 en 9 00 u Cinaac (Beurs): 'Cctopussy' 112) dag 2 0D. 6 45 en 9 3D u zo 1 15. 4 00, 6 45 en 9 30 u Cineac (Bijenkort): 'Porky's 2' (16) dag 2 00. 7 00 en 9 30 u. zo 1 30. 4 00. 7 00 en 9 30 ma.wO 2 00 u do 7 00 en 9 30 u Cinerama 1: Blue Thunder' (12) dag 1 45-6 45 en 9 30 u zo 1 15. 4 00. 6 45 en 9 30 u Cinarama 2: 'Star Wars' The em pire strikes back' (12) dag 1 15 en 7 00 u Cinerama 3: 'De kanonnen van Navarone" (12) dag 2 00 en 8 00 u Cinerama 4: 'Ar» officer and a gentleman' (al) dag 6 45. 9 30 u Cinerama 5: 'Tooisie' (al) dag 2 00-6 45 en 9 15 u Corao: Wie mei pech omgaat' (all dag 2 00-7 00 en 9 30 zo 2 00. 4 30. 7 00 en 9 30 Kritsnon: Gandfti' (ai) dag 8 00 u zo 2 00 en 8 DO u Lumiert 1: Por- ky's 2' (16) dag 2 00. 4 30 00 en 9 30 u Lumiar» 2: Breathless" (16) dag 4 30. 7 00 en 9 30 u Heidi' (al), dag 2 00 u Lurrier» 3: 'Bac Boys' (16) dag 1 45. 6 45 en 9 15 zo 1 45. 4 15 6 45 en 9 15 u Lumtera 4: 'Hoi Bubble Gum m het leQer' (16) dag 145. 6 45 en 9 15 zo 145. 4 t5, 6 45 en 915 u Luxor-. "Odds and Evens' (al) dag 2 00. 7 00 en 9 30 u Matro 1: Strrpes' fa.) dag 2 DO u vr za en zond 7 00 en 9 30 u. do ma di en vro alleen Bingo Matro 2: 'Rai ders ol the lost ark' (12) da ma di wo e 00 u. vr za zo 7 00 en 9 30 u Rex; 'Blue Orgie' (18) dag van tO 00 u s morgens tot 11 00 s' avonds Thalia. 'Octopussy' (12) dag 200- 6 45 en 9 30 u zO 1 15. 4 00. 6 45 en 9 30 u 't Venster-1-2-3 sn De Lsntxren: Gesto len tot t september Kindervoorstellingen Athembra 2; 'Disney (estiva) van bekroonde tekenfilms' dag 2 00 u zO i 30 on 4 00 u Cmsrsms-4 'ET' dag 1 45 u zo 100 en 3 30 u Mstfö-i 'Fiank Frey dag 2 00 u Ps«sag»: 'Gartouncarrousei van Wall Dis ney' do t/m wo, beh ma en di200 u □tvarsen Artsenboodschappendmnsl: Tel 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam) Inte graal Kankercentrum Rotterdam: Tele- loonbaken voor vragen over kanner' i K R Tel 010-634130 Raad en Daad. Tot 18 au gustus met vakantie G.E.B. Voorllchtinga- centrum Rotterdam: (fiochussenstraar 198. Tel 010-575840 Voorlichting over energie, besparing. CAI. tarieven ed Openingstijden maand t/m vri( van 9 00-16 45 uur Telefo nische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244. Schiedam 010-731 t6l Voor hulp bij maaischappeitike en geestelijke no den TelBlomsche hulpdienst voor Jonge ren: Tet 010-552539. dag van 17 00-24 00 u H.I.Cz Hulp- en informatiecentrum Post kantoor Cooisinget Tel 172929, sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacaturebank, loontechm- sche dienst enz Geopend maand 11 00- 17 00 u. dmsd t/rn vri) 8 30-1700 u Crisis centrum Rotterdam: Mathenosseriaan 270. tel 763944 Voor mensen met accute pro blemen op elk gebied Geopend 24 uur per dag pok zaterdag «n zondag A^, werk groep Rotterdam: Bergweg 307b. tel. 673815. voor mensen met alcoholproble men Stichting Rechtawinkel: t&t 525577 en 525690 top werkdagen van 10 00-14 00 uur) Kralingen Goudsenjwsg 21. üi. 17 D0- 19 00 u Bloemhof Viohersiraat 1. di 17.00* 1900 u. Spangen Poigietorstraet 6. do 1700-20 00 u Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 9 augustus 1983 Maassluis/Schiedam Het eerste herenieam van de Maassluise basketbalvereniging The Green Eagles start de competitie op 17 septem ber mei een thuiswedstrijd tegen het Delftse DAS. Beide verenigingen zijn oude bekenden van elkaar. Twee jaar terug eindigde DAS op de eerste palats in de competitie en had de Maassluise ploeg het nakijken. Dit jaar echter promoveerde Green Eagles alsnog naar de eer ste divisie. De competitie voor de dames, die in de promo tiedivisie uitkomen, start op zaterdag l ckiober. Het Maassluise team speelt dan uit tegen Sea Devils uit Castricum. De rolstoelbasketballers van de Schiedamse in validen sportvereniging De Ooievaars starten de strijd in de ere-divisie op 17 september met een thuiswedstrijd tegen Kador/R. Het competitie schema voor de eerste weken is: Green Eagles: Heren: 17 september Green Eagles-DAS. 23 september Kador/R-Green Eagles, 30 september Lanslake Lions-Green Eagles. 8 oktober Green Eagles-Nusa Indah Voorburg, 15 oktober BOB-Green Eagles. 19 oktober Green Eagles-Black Eagles. 23 oktober Voorne-Green Eagles. Dames: i oktober Sea Devils-Green Eagles, 8 oktober Green Eagies- MSV, 16 oktober Groningen-Green Eagles, 19 oktober Green Eagles-AMVJ Amsterdam, 23 oktober Voorne-Green Eagles. De Ooievaars: 17 september De Ooievaars-Kador/H, 24 sep tember Antilope-De Ooievaars. I oktober De Ooievaars-Arrows *81. 22 oktober Hengelo-De Ooievaars, 2 november De Ooievaars-Turf schippers. Maassluis De korfbalver eniging CKC Maassluis is gestart met een loterij om het ontbrekende bedrag dat nodig is om de nieuwe klee- daccomodatie te financieren in kas te krijgen. De nieuw bouw is inmiddels al van start gegaan, maar in de kas van CKC Maassluis ont breekt nog minimaal een be drag van 10.000 gulden. Via de loterij moet dat geld de Schiedam Na twee weken intensief trainen start Hermes DVS zondag de oefencampag ne met een uitwedstrijd. In Vlaardingen wordt aangetre den tegen VFC. Leen Admi raal. de nieuwe trainer van de Schiedammers, heeft de selec tie al behoorlijk afgeknepen. Direct al op de eerste traming kregen de spelers diverse duurlopen te verwerken. Te gen VFC mag men tonen wat het resultaat is van die tra il ïngsar beid. Het overige oefenschema van de eersteklasser ziet er ais volgt uit: 15 augustus Hermes DVS-Neptunus. 20 en 21 au gustus deelname aan toernooi Nieuwenhoorn met Nieuwen- hoorn, Hellevoetsluis, SVV-2, Feyenoord-2, DS '79-2, CVV en EDS. 23 augustus Excelsior '20-Hermes DVS (Rijnmond trofee), 24 augustus 's-Graven- zandsc SV-Hermes DVS, 28 augustus Zilveren Bal-toernooi bij HBS en 30 augustus Her mes DVS-Feyenoord-2 (Rijn- mond-trofee). De Vlaardingse vereniging HVO start vanavond de oefen campagne. Thuis wordt om 19.00 uur aangetreden tegen PPSC. De oefen reeks is ver der. 13 augustus Excelsior P- HVO, 16 augustus Loosduinen- HVO, 20 augustus HVO-Mont- foort, 24 augustus HVO-Marti- nit, 27 augustus HVO-TSB en 31 augustus HVO-VFC. komende maanden worden binnen g ehaald In totaal worden er 17 200 lo ten in omloop gebracht. Een lot kost 2,50. Het prijzenpak ket is aantrekkelijk. De hoofd prijs is een Renault 5, terwijl er verder een draagbare kleu rentelevisie, een naaimachine, een fiets, een weekeindreis naar Parijs, een drankenpak ket en een levensmiddelen pakket ter waarde van 1.000 gulden te verdelen zijn. De trekking zal op 1 oktober plaats vinden tijdens de Furia- de op de markt door de Maas sluise notaris mr. R. Th. A Ruys. Dick Hubert, de voorzitter van de Maassluise vereniging, is optimistisch over het slagen van de actie. „Bijna de hel ft van de Maassluise bevolking moet een lot kopen. Dat is een hoog aantal, maar met de me dewerking van al onze leden moet de actie slagen. Alle le den doen ook mee met de ver door Chris Woerts koop. Wij noemen dat een vrij willige verplichting, waaraan overigens graag gehoor wordt gegeven." De uitbreiding van de kleedac commodatie is een dringende noodzaak voor de vereniging. Vier jaar geleden nam de club intrek op het nieuwe sport complex in het Wipperspark. De vereniging telde toen 100 leden en twee kleedlokalen waren toen voldoende om in de behoefte te voorzien Het ledenaantal groeide echter gestaag. Tot vreugde van het bestuur, maar de problemen kwamen al snel om de hoek kijken. Dick Hubert: „De uit breiding is gewoon noodzake lijk. We hebben meer kleed ruimte nodig om goed te kun nen functioneren. Van de ge meente is echter geen geld meer te verwachten. De uit breiding van de kleedaccomn- da tie stond eerst op de priori teitenlijst, maar is nu overge heveld naar de wensenlijst. We wilden eerst een beschei den loterij opzetten, maar mede op initiatief van Ririse De nieuwbouw van CKC Maassluis vordert gestaag. Veldman en Frans Paludanus hebben we besloten om de zaak groots aan te pakken." De verkoop van de loten is in middels van start gegaan. Het hoogtepunt van de actie komt le liggen in de maand septem ber. Iedere woensdagavond gaan de leden van de vereni ging dan in Maassluis op pad om huis aan huis de loten aan de man te brengen. Ook tij dens de grote braderie zal worden getracht de nodige lo ten te slijten. Dick Hubert: „In september moeten we onze slag slaan. Ik ben er niet bang voor dat het niet zal lukken. In het verleden hebben we ook al enkele grote acties ge had en die zijn ook allemaal geslaagd. Waarom zou het dan deze keer niet gaan Slaagt de actie inderdaad en worden alle loten verkocht dan vloeit er een aanzienlijk bedrag in de kas van de vere- niging. „We hebben dan ten minste speelruimte om iets ex tra's voor de vereniging te doen", aldus Dick Hubert, „We moeten minimaal 10.000 gulden binnen halen om de bouw van de kleedaccomoda- tie te kunnen financieren Al les wat we meer binnen krij gen wordt aangewend om de kantine te verbeteren en op nieuw in te richten." Schiedam De reserves van SVV hadden het in de oefen wedstrijd tegen Capelle bijzon der moeilijk. In de eerste helft kwamen de Schiedammers er in het geheel niet aan te pas Na de rust ging het wat beter en sloot SVV-2 de wedstrijd alsnog winnend af: 5-4. VDL (ZA) kon het niet bolwerken tegen Hermandad en ging Schiedam De honkbal wed strijd SchiedamThunder- birds, die zondag geen door gang kon vinden omdat de Ca- pellenaren verstek lieten gaan, wordt nu donderdagavond in gehaald. Op Harga wordt om 19.00 uur begonnen. Als Schie dam de wedstrijd winnend af sluit, dan kan het zondag te gen het Zoetermeerse Birds kampioen worden, Is dat in derdaad het geval dan is er zondagavond vanaf 19.00 uur voor belangstellenden open huis in de kantine. roemloos met 1-5 ten onder. SVV-2Capelle 5-4 De gasten namen m de eerste helft het initiatief m handen. Pas bij een 0-2 achterstand kon Ed win Bleikslooi iets terug doen. Capelle liep uit naar 1-3, toen een eigen doelpunt en een treffer van Johan Wouters voor een 3-3 gelijke stand zorgden. Marcel Uiterdijk bracht SVV voor het eerst m de wedstrijd op voorsprong (4- 3). Capelle kwam langszij, maar de Schiedammers hadden het laatste woord via Rob Kiebert. De blonde verdediger testte zichzelf in de tweede helft en speelde een redelijke partij. Hij ondervond nog maar weinig hinder van zijn enkelblessure VDL (za)Hermandad 1-5 Hermandad was al een aantal weken in training en dat was te merken ook. VDL kwam er vooral in het eerste bedrijf niet aan te pas. Bij een 0-4 achterstand deponeerde Peter van der Ende de bal achter rijn eigen doelman; 0-5. Gerrit de Waal redde vlak voor tijd met een fraaie lob de eer voor de Maassluise vereniging. Schiedam Het is zeker dat zowel Rupert Gomes als Gar field Charles volgend jaar te rugkeren naar Schiedam om te spelen voor Excelsior '20 Bei de cricketers kwamen snel met het bestuur van de Schie damse vereniging lot overeen stemming over de verlenging van de contracten. Rupert Gomes is momenteel aan zijn zesde en sterkste sei zoen bezig voor Excelsior '20 en heeft het in Nederland bij zonder naar zijn zin. Garfield Charles verblijft voor het cer&i in Nederland. Na aanvankelijk veel last te hebben ondervon den van ee i rugblessure, ont popte hij 7.«ch gaandeweg de com petitie tol een uiterst nut tige fast-bowIer voor de Thur- lcde-formatie. Dinsdag 9 «uguftlue: Tennis: B1-. 82-. C r ri -,i op tennispark Soenda in ngen. Voetbal: 19 00 uur Ursus-Vlaardlngen, 19.00 uur Zwaltiwen-OHS. 19.00 uur Satel liet-Schiedam, 19.00 uur HVO-PPSC. 19 15 uur uur ONA-SVV, 19 00 uur Monster-SW-2, 19,00 uur VDL-Hoek- se Boys; Honkbal; 19,00 uur Vlaar dingen Hoiy-ADO (nederlaagserie), Softbal: 19.00 uur MSV '71 Vlaardin gen Holy, 19.15 uur ONA-SVV; Woenadag 10 auguatus; Tennis: B1-. B2-. C- en D-toernool op tennispark Soenda In Vlaardingen; Voetbal: 19.00 uur MW-Naaldwijk, 19.00 uur 's-Gravenzande-Hoekse Boys, 20.00 uur FC Maeslanlsluys-FC Antwerp. 19.00 uur Barendrecht-Fortuna Vlaar dingen. 19 00 uur OSS '26-TDC, 19.00 Uur Olympus Schiedam-St. Lo- dewljk. 19.00 uur De Hollandlaan- CVV (Klinkenberg-bokaal); Wielren nen: 19.00 uur Ronde van Hoek van Holland voor amateurs: Donderdag 11 aufluatu*: Tennie: B1-, BZ-, C-~ en D-loernooi op tennispark Soenda In Vlaardingen; 19.00 uur MSV '71-Meeuwenptaat, 19.00 uur Excelsior M-Excelsior '20. 19.00 uur DVO '32-Alexandria '66. 19.30 uur Excelsior R-SVV;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3